Literair café Venray-Regio welkome aanvulling op cultureel gebeuren PTT Vastelaovesvereniging De Piëlhaas viert 5x11 bestaan Kankerbestrij ding Venray The Breeze in de JERA Expositie van kristallen en (edel)stenen in de witte Hoeve Mode Nieuws agenda Speelgoed- markt in Veltum VAN OORSCHOT MODE V.B.K. Indië Veteranen opgelet!! Twee fanfares verzorgen het zondagochtendconcert Reünie internaat Receptie fanfare Dorpsklank Bibliotheek- nieuws Gepro moveerd Aktiviteiten FIOM Veldeke verzorgt dialectmis - PEEL EN MAAS Donderdag 23 september - Pagina 3 'Het literair Café Venray-Regio beeft na een jaar zijn bestaansrecht al bewezen. De reacties op ons ini tiatief en de balngstelling tijdens de schrijversavonden in het seizoen 1992/1993 overtreffen onze ver wachtingen'. Dat zeggen de bestuursleden van het Literair Café Ven ray-regio aan de vooravond vn de opening vn het tweede literaire seizoen. Dat sei zoen gaat vrijdagavond 24 septem ber in Café de Volle Maan van start met een schrijversavond met de in deze regio bekende Einhovense schrijver Hei-man Pieter de Boer. Aanvang 20.30 uur. Volgens het stichtingsbestuur mag na een jaar worden gesteld dat bet Literair Café een welkome aan vulling is op het cultureel gebeuren in de regio Venray. Het bestuur richt op het publiek in de regio en in het bijzonder in de gemeenten Vneray, Meerlo-Wanssum, Vier lingsbeek en Horst. Met de biblio theken van Venray en Horst wordt prima samengewerkt. Bovendien is er een uitstekend samenwerkings verband ontstaan tussen het cultu reel centrum De Beejekurf Venray en het Literair Café. Literaire prijs Het komende jaar staan naast de bekende schrijversavond enkele andere literaire activiteiten op het programma. Zo wordt in december voor de eerste keer een proza- poëzie£wedstrijd voor amateurs- schrijvers en -dichters gehouden om de Literaire Prijs Regio Peel en Maas. In het voorjaar van 1994 wordt voor de groepen 7 en 8 van de basisschool rond het thema Vriendschap een opstelverhalen- wedstrijd gehouden. Bovendien wordt in samenwerking met de Auteur Fotoclub Venray in de loop van 1994 een project uitgevoerd rond het thema fotografie en poëzie. Het programma ziet er verder als volgt uit: ozndag 10 oktober vindt in alle Europese theaters voor de eerste keer een voorleesdag plaats. In Venray organiseren de Schouw burg en het Literair Café deze voor leesdag. De uit Vneray afkomstige actrice Anne-Mieke Ruyten (be kend van o.a. enkele tv-series) zal samen met de uit Engeland af komstige filmmaakster krisha Cal- land het verhaal Vreemde Juffrouw Bok vna Annie M.G. Smidt voorle zen. Dat gebeurt vanaf 11.30 uur in de Schouwburg, het kinderkoor De Badelieren luistert het voorlezen op. De entree is gratis. Op donderdag 4 november organi seren het Literair café en de Schouwburg samen een ontmoe ting met de schrijfster Yvonne Keuls in De Beejekurf. Op vrijdag 14 januari verzorgt de journalist en schrijver Jan Laughs een schry ver- savond met als thema 'Karnaval met een literaire neus'. Op vrij dg 11 maart 1994 komt de Belgische schrijver Jef Geeraerts naar Venray en op vrijdag 6 mei is de bekende schrijver J. bemlef te gast vn het Li terair Café Venray-regio. Donateur Het Literair Café telde afgelopen seizoen rond de honderd dona teurs. De verwachting is dat dat aantal dit seizoen wordt overtrof fen. Vrienden zijn onmisbaar voor ons om het werk van het literair Ca fé mogelijk te maken, aldus secreta ris Harry Theunissen. Donatuer worden kan door minimaal 20,- over te maken op Rabobank Meerlo nr. 1325.94.250 t.n.v. Stichting Lite rair Café Venray-regio, onder ver melding van donateurs en uw adres. Tijdens de schrijversavon den liggen ook insehrijfkaarten voor het donateursschap. Dona- teurss krygen altijd persoonlijk een uitnodiging voor de activiteiten vn het literair café, kunnen met voorrang toegangsbewijzen reserve ren en krijgen in sommige gevallen reductie. Op zaterdag 16 oktober houdt de Speel-o-theek haar jaarlijkse Spel- goedmarkt in 't Schöpke, Veltumse Iüeffen 63b, Venray, van 13.00 t/m 15.00 uur. Verkocht wordt alleen tweede-hands speelgoed. Als u speelgoed voor deze markt te koop hebt, kunt u dat inleveren bij de Speel-o-theek (ingang bibliotheek) Merseloseweg. Op vrijdag 8 oktober van 18.00 t/m 20.00 uur, en op don derdag 14 oktober van 14.00 t/m 18.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 1/3 deel voor de SOT. U kunt het geld of het niet verkochte speelgoed ophalen op zaterdag 16 oktober, na de markt tussen 16.00 en 16.30 uur in wykge- bouw 't Schpke. Als u speelgoed aanbiedt wordt van u venvacht, dat u zelf een lijst maakt met de naam van het artikel en de prijs die het moet opbrengen. Als u niet weer wat voor bedrag u kunt vragen, vul dan alleen een vraagteken in achter dat artikel. Heeft u voor u zelf een minimumprijs, dan moet u die er- by zetten, dan kan de inname snel ler verlopen. Als het ingeleverd materiaal niet schoon is of defect, behoudt de SOT zich het recht voor om te weigeren. Knuffelbeesten worden niet aangenomen, daar de ze niet verkoopbaar zijn. De markt is voor iedereen: leden en niet- leden. Heeft u nog vragen, dan kunt u de SOT bellen tijdens uitleenuren op woensdag van 14.00 t/m 16.00 uur en op vrijdag van 16.00 t/m 20.00 uur tel. 86015 ofavonds tel. 10138 of 10402. Een behaaglijke wollen coat met daaronder een komfortabele ruitblazer. Grotestraat 73, Venray Roosendaal, Helmond, Boxmeer, Oss Veel mensen misschien iets in hun kommunikatieve sfeer, het V.B.K. tracht dit onnodige lijden iets te verzachten. Stel, u bent al leen komen te staan en/of kinderen zijn het huis uit. Of, u wilt niet de hele dag in de kinderpraat zitten en heeft behoef te aan een gesprek met een vol wassene. Of u heeft behoefte aan kontakten in de zakenwereld, de kunst en/of Kuituur, danwel wenst u hulp voor eenvoudige werkzaamheden (zon der hulpbehoevend te zyn). Een handicap is geen bezwaar. Vriende diensten worden graag verricht zonder in hulpverlenign te ver zanden. Voorts staan wij voor dat perso nen, die telleurstellingen hebben opgelopen bijzgn. huwelijks bu reaus, langs een natuurlijke weg een geschikte partner of kameraad op te kunnen doen, voor onbepaal de tijd. Wij, Jerown Loerakker en Mien Verheijen, hebben gekozen voor de ze prestatie, om u in de gelegenheid te stellen positief te reageren. De bedoeling is dat u van ons adressen doorgegeven krygt van mensen die dezelfde interesse vragen of wensen hebben als u. Wy adviseren u de eerste kontak ten op neutraal terrein 'te laten plaatsvinden. Wenst u hierby verdere begelei ding, dan is deze via postbus schrif telijk te bevragen 356,5800 AJ Venray. Voormalig Oud Militairenlndië- ganger, VOMI Limburg, organiseert op woensdag 29 september 1993 's middags om 14.00 uur in de kanti ne van de Gemeentepolitie gelegen an de Rijnbeekstraat 1 te Venlo, een belangrijke by eenkost voor u en uw partners. Programma; Woord van welkom door de heer M.E. Verhartz, voorzitter VOMI Lim burg. Inleiding, door de heer J. Dij- kema, voorzitter VOMI Nederland, uw vragen zullen beantwoord wor den. Verder vertoning van een tweetal films betrekking hebbende op uw Indiëperiode, die u zeer ze ker aan zullen spreken. Sobats In- diëgangers, wy willen u allen zien. Tbbé en tot 29 september 1993. TIMMERWERKENl voor: ramen, deuren, konijnen isolatieglas, ^renovatie dakvernieuwing, verbouwirfg /""Timmer- en onderhoudsbedrijf van de Ligt Haze en Hazinne. vastelaovosvere- niging De Piëlhaas is opgericht in 1939. Dit betekent dat de veren ing dit jaar 55 jaar bestaat. We maken ons ook om het carnavaleske 5x11 jarig bestaan vieren. Daarvoor houdt De Piëlhaas in november een elfdaagse: van 11 tot en met 21 no vember zijn er diverse feestelijkhe den. Voor de leden, voor iedereen, voor enkele specifieke groepen, zo als de jeugd en de ouderen, en en kele speciaal voor genodigden. Dit laatste kan niet anders vanwege de beperkte ruimte. Met name op de avond met de uitreiking vn de Gul den Humor aan de secretaris van de Kamer van Koophandel in Noord-Limburg, Jeu Sprengers, heeft De Piëlhaas veel gasten. Weke lijks zal De Piëlhaas u op de hoogte houden van wat er gaat gebeuren. Elke week zal er een programmaon derdeel worden toegelicht of wordt u geïnformeerd over kaartverkoop en dergelijke. het programma: 11 november: Opening seizoen met ledenverga dering. 13 november: Opening tentoonstelling Freulekes- huus Vorstenraad. 14 november: Hazepaeper met presentatie jubileum-CD 16 november: Feestavond voor ouderen Venray en kerkdorpen. 17 november: Jeugdraad-Vorstenbal Venray en kerkdorpen. 19 november: Galazitting. 20 november: Ontvangst genodigde SLV- verenigingen. Fakkeltocht door Veniay. Galazitting rond Gulden Humor. 21 november: Eucharistieviering. Receptie De Piëlhaas. De huis aan huis collecte voor de kankerbestrijding van 1993 zit er weer op. Wij zijn zeer verheugd met het door u allen gegeven bijdrage. Deze jaarlijkse collecte-opbrengst is onmisbaar, omdat helaas Kanker een ziekte is die door de vele onder zoeken ten spijt, nog niet altijd het verwachtte resultaat levert. Dankzij uw geldelijke steun ontdekt men steeds meer nieuwe middelen om deze ziekte het hoofd te kunnen bieden. Hieronder volgt de totale opbrengst: Venray 16.932,83 Castenray 1.038,10 Heide 658.95 Leunen 1.224,45 Merselo 1.232,35 oostrum Oirlo Smakt Veulen Vredepeel Ysselsteyn 1.403,70 1.141,40 546,85 470,95 322,60 2.091,65 In totaal is dat 27.063,83. Met dit eindresultaat danken wij u nogmaals heel hartelijk, maar ze ker ook diegene, die door het collec teren dit bedrag hebben ingezameld. Mocht u voor het vol gend jaar nog een vrij uurtje heb ben, geeft u dan direct op, aan onderstaand adres als collectant voor 1994! Dank. Contactpersoon: J. Emmen-van Oers, Alpenhof 2, Venray, tel. O4780-83909. In tegenstelling tot eerdere ge ruchten zal op zaterdag 25 sept. niet wortelstemp, maar The Breeze hun opwachting maken op het Jerapodi- um. Dit trio uit boven leeuwen speelt heavy rock van de bovenste plank en dat dit ook echt van de bo venste plank is wordt bewezen door de inmiddels opgenomen CD en cassette. Ook de hoeveelheid aan dacht die aan The Breeze bij radio 3 wordt geschonken onderstreept dit nog eens. Een optreden watje niet mag missen en wat van het begin tot het eind vol zit met knallende songs. De deuren gaan zaterdag om 20.00 uur open en de entree be draagt 3,50. Inbraak in auto het zijn mogelyk dezelfde daders geweest die een inn een garage op een bedryf aan de Kemkensberg ge parkeerde auto hebben opengebro ken. Uit de auto werd de radio ontvreemd. A.s. zondag, 26 september zullen vanaf 11.30 uur de fanfare Concor dia uit Wanssum en de Drumband Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn het zondagochtendconcert in de Schouwburg verzorgen. Concordia uit Wanssum, o.l.v. Jan Bartels, zal de volgende nummers spelen: The Voice of the Guns van Kenneth J. Alford; Canzoni van Jan Iladdermann; Oregon van Jacob de Haan; I will always love you; Grand fathers Clock van Geo Doughty en Holiday in Flanders. De Peelklank speelt o.a. Flying Circus van J. Schroën/ Herald of Free Enterprice van Charles van Zanten/ Chinese Zodiac van Leon Camp. VROUWEN KIEZEN /A/DE POLITIEK Vrouwen hebben een andere kijk op de wereld. Zij zullen problemen, het zoeken naar oplossingen, vaker benaderen vanuit sociaal, emotioneel oogpunt. Dit gevoegd bij de vaak zakelijkere benadering van de mannen, zal het vuur van de discussie ze ker doen oplaaien en m.i. een meer gewo gen besluit tot gevolg hebben. Maria Verstegen Brandweervrouw bij het brandweercorps Gemeente Venray In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Een groep oud-leerlingen van het internaat 'Dr. Edward Poppe' in Et- ten Leur is bezig met het organise ren van een reünie. Volgens de organisatie heeft een behoorlijk aantal jongens uit deze regio in Etten-Leur het mulo-diploma be haald. De reünie wordt komend vooijaar gehouden. De scholenge meenschap staat op de nominatie te worden afgebroken. Het Dr. Edward Poppe Internaat werd destyds geleid door broeders van de Congegratie Broeders van Liefde, dezelfde orde die in Venray verantwoordelijk was voor St. Ser- vatius. Vandaar dat nogal wat Ven- rayse jongens hun schoolopleiding in West-Brabant hebben genoten. Degenen die willen meedoen aan de reünie kunnen kontakt opne men met Tbon de Jong, Kopkeshof 1, Maashees, tel. 04781-36510. Fhnfare Dorpsklank uit Castenray recipiëert zaterdag 25 september. Belangstellenden kunnen de muzi kanten en hun dirigent tussen 20.00 en 21.30 uur de hand schud den in de gemeenschapshuis 'de Wis'. Aanleiding voor de receptie is na tuurlijk het resultaat van 'Dorps- klank' op het Wereldmuziekconcours (WMC) in juli van dit jaar in Kerkrade. Dara behaalde het Casten rayse gezel schap in de sectie fanfare derde di visie (afdeling uitmuntendheid) de eerste prijs met 318 punten en pro motie naar de ere-afdeling. Boven dien behaalde Dorpsklank de hoogste nationale en internationale onderscheiding derde divisie fanfa re van het WMC. Een keuze uit de nieuwe romans: Burkett, L.: De samnezwering. In 2001 doet een antichristelijk ge heim genootschap in de Verenigde Staten een greep naar de macht. By me, B.: In de armen van de nacht. Een lady vermoordt haar man en kan dankzy machtige be schermers spoorloos verdwijnen. Cooper, J.: Rivalen. Bij de strijd om de macht over een Amerikaans televisiestation wordt geen enkel middel geschuwd. Deveraux, J.: Zacht fluistert het goud. Een legerofficier krijgt rond 1860 de opdracht een operazange res te vergezellen tydens een tour nee door Amerika. Duras, M.: De matroos uit Gibral tar. Per boot gaan een man en vrouw op zoek naar een matroos die een rol speelt in hun leven. Goldsmith, O.: Affaires. Drie vrou wen die door hun mannen zijjn verlaten voor een jongere vrouw verenigen zich in een Club van echtgenotes om zich te wreken. Oz, Amos: De derde toestand. Een 54-jarige Israëliër zit gevangen in dagdromen en politiek idealisme maar slaagt er neit in zyn eigen le ven op orde te houden. Parish, D.: Gevangene in Bagdad. Een in Irak werkende Engelse ver pleegster vertelt over haar ervarin gen voor, tydens en na haar gevangenisverbl(jf wegens ver meende spionage. Roberts, Nora: Droomwereld. Als een oudere filmster haar levensver haal op papier wil laten zetten zijn velen in haar omgeving beducht voor indiscreties. Steel, D: Geen grote liefde. Een jonge vrouw die door het vergaan van de Titanic in 1912 ouders en verloofde verloor neemt de zorg voorhaar broertjes en zusjes op zich. Informatie: Dhr. J. Driegen, Hoofd afdeling volwassenen. Bibliotheek Venray. Zondag 26 september is er in de Witte Hoeve, Gaststr. 5 in Venray een unieke expositie van minera len en (edel) stenen, die niet vaak Ijoven de grond is vertoond. Te bewonderen zyn honderden soorten kwartkristallen, waaronder de roze kwarts die niet alleen de mooiste kleur, grootte en kwaliteit is, maar die ook een prettige, war me sfeer in huis brengt en die in sommige landen de liefdessteen wordt genoemd. Ook zyn er berg kristallen in verschillende ormen te zien en versteend hout, wat mil joenen jaren oud is, afkomstig uit verschillende landen in Zuidoost Azië en Afrika. Eveneens de mystie ke Labradoriet met zyn prachtige verschillende kleuren, waarvan ge zegd wordt, dat zonlicht erin ligt op geslagen. Van deze stenen zijn vaak met eenvoudige en primitieve mid- delene prachtige bollen en eieren gemaakt; een werk dat vaak weken in beslag nam. Maar natuurlijk zyn deze stenen ook in oorspronkelijke vorm te bezichtigen. Op deze bij zondere tentoonstelling is ook een enorme kristal te zien dat voor ri tuele doeleinden werd gebruikt in het mysterieuze verzonken Atlan tis. Er is ook de prachtige lichtblau we Celestite in de vorm van geodes, zachte jade uit Birma die verwerkt is in beeltenissen van de Boedha, uitzondelyk getente Aquamarijn en geluksdiamantjes' uit Afrika, de 'echte' citrien, roze beryl en won derlijke combinaties vn Apophylite met hun glasheldere vormen en Estylcite uit India, de wonderblau- we Lapis, robijn en felgroene mala chiet uit Zaire, enz. Wist u dat bergkristallen een zui verende werking hebben zoals hel der water dat heeft? Daarom worden ze vaak bevroren ys ge noemd en kunnen ze vaak span- ninge oplossen na bijvoorbeeld vervelend onderzoek! Wist u dat sommige kristallen niet minder dan miljoenen jaren oud zijn? Dat er stenen zyn die kunnen helpen tegen hoofdpijn en maagklachten? Datr Amethyst goed is voor de ogen? Over dit alles en die laat zien hoe kunstig de natuur is: een niet te evenaren wereld van levende vor men en keuren! Een gezellige bij eenkomst waar ook mogelyk is om stenen te kopen. Dit alles is bedoeld om meer be kendheid te geven aan eht Stenen en Kristallen-museum dat in Juni '93 in Heist by Knokk (aan het strand!) in België geopend is. Meer informatie: 09-32-50516659 of 02526-73695. Oud-Venraynaar Marcel Drabbels is op 22 september aan de Katholie ke Universiteit te Nijmegen gepro moveerd tot doctor in de natuu rweten schappen Het promotie-onderzoek werd verricht binnen de vakgroep 'Molecule- en Laserfysica'. De titel van zyn proefschrift luidt: High Re solution UV Spectroscopy on Jet Cooled Molecules. Met ingang van oktober is de heer Drabbels werkzaam als weten schappelijk medewerker aan de Universiteit vn Califomië in Santa Barbera (USA). Hulpverleningsinstellinf FIOM Noord- en Midden-Limburg start met een drietal werkgroepen. Een groep voor gescheiden mannen en vrouwen, een groep voor jonge on gehuwde moeders en een groep voor vrouwen die seksueel mis bruikt zyn door een familielid of goede bekende. Doel van de wer- kroepen is om mensen met elkaar te laten praten over ervaringen en gevoelens om uiteindelijk sterker in het leven te komen staan. De groepen worden geleid door erva ren maatschappelijk werksters. Deelname is gratis. Voor meer infor matie: Fiom. tel. 077-548507. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lanlcveld, H. Sch raven en J. Wittgen: Zaterdag en zondag IL GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van R Coiver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: zaterdag P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DIL Van DONGEN PasL Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 op zaterdag 25 september om 19.00 uur zal voor de negende keer een plechtige eucharistieviering in de Ven rayse tal worden opgedragen in de Grote Kerk van St. Petrus Ban den. De plechtige heilige mis wordt gecelebreerd door pater Joos Bec kers O.P., geboren te Leunen en werkzam als pastoor in de Maria Geboortekerk te Nijmegen en pater Harry Laurensse O.F.M., geboren te Venray en werkzaam als pastoor in parochies te Heerhugowaard. het dameskoor Venraode, o.l.v. Maurice Bessems zal deze mis vocaal opluisteren, met als soliste. Diana Arts-de Haas. De begeleiding op het orgel wordt verzorgd door Jean v.d. Tillaert. Thema Als thema is gekozen voor 'Ien wai'ren tied laeve we nöw aegelek'. Alles heeft immers zijn tijd. Er is een tyd van geboorte en eens zal er een tijd komen van sterven. Er is een tyd van zaaien en planten en er komt tyd om anderen te helpen, een tyd van bezinning en een tijd van ontspanning. Met het gekozen thema proberen we een zinnig ant woord te krygen op de vraag 'Ien wdfren tied leave we nw aegelek'. Video Er zullen video-opnamen ge maakt worden tb.v. onder andere de bewoners van bejaardencen trum Het Schuttersveld, die op don derdag 30 sept. om half acht in de grote zaal van Het Schuttersveld te zien zullen zyn. Ook in verpleeg huis Beukenrode zullen deze video opnames gepresenteerd worden. .Misboekjes De lezingen en de mis zullen vry- wel geheel in de Venrayse taal wor den verzorgd. Om een een ander zo goed mogelyk te kunnen volgen worden er misboekjes in het dialect uitgedeeld voor de aanvang van de mis, waarvan de vertaling in de Venrayse taal is verzord door Willy Schols en Frits Linssen, de auteurs van het Ven rays Woordenboek.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3