Positieve invloed warmtewerking op lichaam in een half uur een an der mens Vredevie- ring in Maashees Jumpers '76 Phoenix or ganiseert Nacht- tournooi Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS RED STARS Bouw verordening gemeente Venray Verhuizen? coeweoö SHSSBHA Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS aiuay co oeptciiiuei - rdyma Grote Kerk Pastorie, Bindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator II. de Wit O.F.M., Pa- tersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11G64. H. Missen bestellen: ma bin za 09.30-10.30 uur Bindstraat 6. Zaterdag: 25 sept.9.00 Lsm. ouders Neteson-Cüsters; Jeu Jenniskens, ouders Arts-Cornelissen, Jenniskens-Janssen en Williel9.0Ü ZONDAGSDIENST; Dialeetmis vel- dèke ouders T. van Dijck-£Deriekx (COLL.); Teng Jeuken (Coll.); Jan Arts (Coll.); overl ouders Janssen- Ltol (S.); ouders Verstrealen-van Mei- jel (S.); jrd. Loe Koopman s; Kitty Ppuwels; Ouders Seuren-Linssen-, Herman van de Laan; Herman Ver hagen; Bert van Duuren (Coll.); Jo- han Rongen. familie Rongen van Cuyek en lam,; Leo Oudenhoven (Coll.); Joep Loonen (Coll.); Jaap Boom (Coll.); Wilhelmina Dirckx (Coll.). Zondag: 20 sepL 26e Zondag door liet jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie9.30 Lat. Hgm. jrd. riet Janssen-Ouden hoven (S.); Peter Muysers; Jacques Gossens (Coll.); Jan Coppus (Coll.); M. H. Janssen- koopen (coll.)ll.OO; Ibon Peeters (bew. en medew.) Noorderhof; opa en van de Heuvel; Janco Hoelen; Annie Linders-Rutten (coll.). Maandag: 27 sept H. Vincetius de Paul9.00 Lsm. voor jarige; overl. ouders Kersten-Daniels en overl. kinderen; overl ouders van Soest- Swinkels en Theo van Soest. Dinsdag: 28 sept.9.00 Lsm. Ouders Schols-Leers en overl. fam.; Marcel Linskens; Ben Schim van der Loeff, fam. en vrienden.19.00 Lsm. Nelly Roosen-Direks; Sraar Poels; John Wilms. Woensdag: 29 september H.H. Mi- eheal, Gabtriel en Rafael aartsengelen9.00 Lsm. Dory Neilen en fam.; echtpaar Nagelhout- Neerhoff Donderdag: 30 sept H. Hierony- mus prister en kerkleraar 9.00 Lsm. voor allen wier namen ver meld staan op de lysten vd oude Stichtingen. 19.00 Lsm. Mien Janssen-de Bruin Vrijdag: 1 oktober H. Theresia van liet kind Jezus, maagd 8.40 gele genheid om samne de rozenkrans te bidden. 9.00 Lsm. herman Theeuwen; Jac Backus Akolieten: Zo.- 9.30 Dhr. van Pelt en Dhr. Hoppenbrouwers Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 gertjan en Pieter Reyndera; lektor: T. Verbeek. Zo: 11.00 Bart Thomas sen èiVHanri WeijèrS; lektor: G. de Groot.. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Fkm. hendriks- Hendriks. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Marie Vollenberg; Jan Siebers (KoÜ.) Zondag: 9.00 voor de parochie 11.15 uit dankbaarheid; in Venray overleden franciskanen Maandag: 8.00 Constance Snijders en Jocoba Palm 19.00 overledenen (Offerbus Dinsdag: 8.00 te.v. St Antonius 19.00 Giel Vermeulen; Bér 'Ibnen Woensdag: 8.00 Elis Halm en t.e.v. II.Geest 19.00 Wielly en overl. fam. Donderdag: 8.00 overl. medebroe ders 19.00 overl fam. Ewals Vrijdag: 8.00 te.v. H.Hart; 14.15 tot int. van het bruidspaar Roel Foberts en Diana vanDiana van Stappers- hoef; 18.45 Rozenkransgebed van wege de oktobermaand; 19.00 Gezinsmis Jacob (Buurt). Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emiel Kusters. Zo: bernard Swster 11.15 Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor jan Theeuwen; Anne Linders-Donders; Jacob Kodoatie Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 25 sept 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor de 26e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het jongerenkoor Chrisko. Voor Bertha tyssen-Pelzer (coll.), voor gel.vd Velde (coll.) voor Jan Swinkels (coll.), voor Mia Jelten (cóll.) voor Wil B roe kaar-vd Boom (coll), voor overl. Albers-Huybers, voor 'Ibon Willems, voor Louise Rouwroye-Ritzen. Zondag: 20e Zondag door het jaar. 8.30 voor overleden ouders Drabbels-Klaasen, voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn ran de paro chie 10.00 Hoogmis, Gregoriaans, voor Maria v Meijel en overl.fam. leden. Maandag: 27 sept8.00 voor de zie leen van de parochie 19.00 voor vre de en gerechtigheid Dinsdag: 28 sept HH LAurentius Ruiz en gezellen8.00 voor Marti- nus Pontman en Gysbertusv. Blok- land 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden, jaargetijde voor Theo Sieben. Woensdag: 29 sept HHMichael, Gabriel en Rafael8.00 ter ere van de HH Engelen 19.00 Voor Ber Phj- lipsen ep fam. Philipsen-den Holder. Donderdag: 30 sept il.Hieronymus8.00 voor Ibon Al- bers 19.00 H.Uur Uitstelling van het Allerheiligste. Misintentie: voor Jac Backus. Vrijdag: 1 okt eerste vrydagB.OO als eerherstel aan het goddelijk hart; 18.30 Kruiswegoefening 19.00 Voor ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. voor Hermine cd Laar-v Els. Mededeling: Collecte voor het ge schenk aan MGR Wiertz b.g.v. zijn bisschopwijding, heeft opgebracht 677,60, waarvoor hartelijk dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 H.Mis op Pascalis. Bair van Dijk. overl. ouders Ilaegens-van Lin, Theodora van Arsen-Lonen, Giel Vennekes en echtgenote en wederzijdse familie. Zondag: 9.30 H.MIS op Pascalis overl. ouders Jans-Verheggen, Piet Custers, overl. ouders Vollenberg- Litjens, Sjef vd Brandt en Louisa Weijs, Overl. ouders Tijssen-Peeters, Giel Vennekes en echtgenote en we derzijdse fam. (gem. Koor) Maandag: 9.00 Piet Direks Dinsdag: 9.00 Wies Janssen Woensdag: 9.00 Herman de Kleyn Donderdag: 9.00 Tbos Bernaerts Vrijdag: eerste vrijdag van de maandO.OO tot bijzondere intentie uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 H.MIS op Pascalis Jaardienst Haary Achten, Ibon Mul ler, Harrie Claessens, overl. ouders Jansen-Peeters, Lies Janssen- Wolters, Giel Vennekens en echtge note en wederzijdse fam. Misdienaars: Za: 19.00 Maijolyn Moraal, Iris van Dyk, Susan l'rede- rix (om 18.30 uur op de pastorie zijn). Zo: 9.30 Saskia janssen, Lizèt- te Janssen, Linda Stammen (om 9.00 uur op de pastorie zijn.). Attentie In deze week zyn de H. Missen op de pastorie. Zaterdag is de H.Mis op Pascallis om 19.00 uur. Zondag is de H.Mis op Pascalis om 9.30 uur. Op Pascalis stat de ingang naar de ka pel met pijlen aangegeven. Zij die graag vervoer hebben naar Pascalis kunnen zich opgeven op de pasto rie (tel. 81254) Dit geldt zowel voor zaterdag als zondag. Wij zyn van harte welkom op Pascalis en ook wy het en u van harte welkom in deze dienste op Pascalis. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (dames koor). Overl. ouders Janssen-Aarts. Wim Vogelzangs (jrd) Thei Classens !(blakt) Wim Steeghs (verjardag) Jan Peters Overl ouders Hesen-Heiligers en zoon Harrie Overl. ouders Tielen-Verstappen. Zondag: 11.00 Hoogmis. H.Mis (Herenkoor) St Johannes Janssen, Petronella Kuijpers en Johanna van Rooy-Kuijpers, St. Theodores Pee ters, Elizabeth Wijnhoven, Gertru- da Achten, Overl. oudere Petere-Sander, wijnhoven, Achten, Broers en zustere en tot intentie Grada Sanders, Harrie en Grad Rongen. Woensdag: 9.00 H. Mis Wim Vo- gelsangs. Vrijdag: 14.00 P.Huwelijksmis Bruidspaar Geurts-Kreutz. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei van Dijk Misd.: Maryke Loonen en Bianca Zegere Zondag: 10.00 voor lev. en overle vende der parochie Misd.: Paul Arts en Paul Engels 14.30 Doop van Mer- lijn Gelings Dinsdag: 8.30 Sibertus Muysere en Maria Miehels, jgt Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Peter G, Miehels en Pertronel- la Poels, jgt, Anna v Lankveld/Gies- bers, teng van Hoof Misd.: Sanne Derkx en Kristel Poels Vrydag: 8.30 le vrijdag der maand t.e.v. 111. Hart tot intentie van OLVrouw Zaterdag: 19.00 Marie van Oseh misd. Roel Wismans en Patricia Ai*ts Rektoraat Smakt Zaterdag: Avondmis is niet om 10.00 uur Deze avondmis wordt op geluisterd door zangvereniging Vondel uit Vierlaingsbeek. Bij gele genheid van zilveren Huwelijk vna Leo en Riet Arts-Verhoeven leden van Vondel int. Leo Rob Konings. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam Fleuren, Bertha Fleuren- Sniits, Wilhehnina Kerkers, Piet er- mere, fam. Lenssen en uit dank baarheid 10.00 Hoogmis voor Amoldus Reynders, Ria vd Oord- Berge, oudere Janssen-Huybere, overl fam Coppis-Barents en kinderen Woensdag: 9.30 geen H. Mis in de Jozefkapel. Protestantse Kerkengemeensehap Venray e.o. Op zondag 26 september zal in liet InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. WWeerama uit Venray voorgaan in de dienst Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Willem Baltussen en Johanna Baltussen-Jacobs; Ma rie en Sjang van Kuyck en overl. oudere van Kuyck-Verrijdt, Leo Wil- lemssen; Overl. ouderss Janssen- Emonts en kinderen, Nella Classens-Janssen en Geert Clas sens; Thei Strijbos, Ibon Strijbos, Overl. oudere en voor Hein en Mar- tinus Emonts Woensdag: 9.00 uur O.L.Vr. altyd Durende Bijstand (Zij die offerden) Misdienaars: Za: Fred en Toni Parochie Leunen 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. voor Harrie Cornelissen en Marie Comelissen- Vloet; Jos van Hout; Mathys Litjens en echtgenote; Wim Bouten; Jan van Cuyck, echtgenote en overl. kinderen; Frans Rongen en overl. Fam. weekdd. v. Wiel Willems (3) maandd. v. Carolien Claessens- Verschuuren Zondag: 10.00 Hoogmis in de feesttent aan de Steegse Peel weg. De zangers van St. Frans uit Venray verlenen hun medewerking aan de ze Eucharistieviering Hgm. v. leven de overleden leden van de Harmonie St. Catharina, v. Corrie v. Berlo-Thijssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; Hgm als gest. jrd. v. Jan Heintjes en echtgenote 11.15 lsm v. Marie Willemse- Janssen; weekdienst v. Piet de Louw (5) 14.00 Dooviering van Cane van der Sterren Maandag: H. Vincentius de Paul Priester 19.00 Lsm. v. Harry Geurts, lsm v. Sef Gooren overl. ouders en overl. familie Dinsdag: 19.00 Lsm. Ilenricus Bomm, echtgenote en overl. kinde ren, johanna Beclet Woensdag: HH Michael Gabriel en Rafael aartsengelen: 19.00 lsm Pierre Philipsen en Anna Ph ilipsen-Lenssen Donderdag: Hyronymus, priester en kerkleraar 19.00 Lsm. v. Piet de Louw Vrijdag: H. Theresia vanhet kind Jezus, maagd vanaf 8.45 wordt de ziekencommunie aan huis ge bracht; 19.00 Lsm.te.v. H. Hart v.w. offerblok Misdienaars: Za: 19.00 Tom Bos en Mark de Klein. Zo: 10.00 leestent: Bianca Achten en Maayke Jennis kens 11.15 Jeroen Swinkels en Da vy Leyendeckers. Ma t/m vr: 19.00 Nannette v.d. Berg en Maayke Jenniskens Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: Jan Reintjes Mededeling: gedoopt Miranda van Dijck, Andantestraat 25 Venray Rektoraat Heide Zondag: 26 Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Ggjg voor Jan en Fien Droesen-Janssen, overl. oudere Peetere-Janssen, Sef Miehels. en overl. fam. Michels-van Dyck: Mis dienaars Marieke en Wilmar Donderdag: Gedachtenis van de H. Hieronymus, priester en kerkle raar; 9.00 H. Mis om kracht van de II. Geest Rektoraat Veulen 26 Zondag door het jaar. Zaterdag:19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; overl. oudere Sanders-Poels en zoon Thij; bijz. int. te.v. H. Antonius, v.d. Nieuwe Bisschop Zondag: 11.00 Hoogmis voor Ge rard Geelen (2e weekd.) Maandag: 8.00 H. Mis v.d. Parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis v.d. Over ledenen. Woensdag: 8.00 II. Mis v.d. Over ledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis v.d. Over ledenen. Vrydag: 8.00 II. Mis le vrydag van de maand mis t.e.v. H. Hart en t.z.e. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en Sandra Smets Misdienaars: Zo: Tom Derks en Er ic Wismans Parochie Ysselsteyn 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 kinderwoorddienst voor de kinderen vanaf groep 5 mndd. v. L. Koonings-Veron. Mndd. v. H. Koonings-Janssen, jrd. Ibon Janssen, Pasat. Spreeuwenberg en overl. familie Spreeuwenberg- Verlinden. Zondag: 9.30 jrd. P. Claessens, echt genote en dochter, Geestelyk Wel zijn v.d. Parochie 11.15 Mndd. A. van Asten-Winnen, jrd. G. v.d. Munckhof,. Bernard Camps Maandag: 19.00 jrd. Oudere Swinkels-Verechuuren, zoons en dochter, overl. fam. Vergeldt-Geurts. Woensdag: 19.00 Overleden parochianen Vrydag: 14.00 ti.v. het Bruidspaar Meulepas-Hesselmans; 18.50 Rozen krans gebed en Litanie van Maria waarna Eucharistieviering voor de vrede van de wereld. Misdienaars: Za: 19.00 M. Arts en K. Jaspers. Zo.- 9.30 T. van Asten en N. Jaspers; 11,15 B en S Slangen-, Ma: M. Peeters en M. Pouwels. Wo: en vrydag 19.00 I. Poels en N. Pou wels; Vr: 14.00 W. en M. Verh. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Wees verstandig in uw keuze van metgezellen' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 28 september is er een viering van de oecumenische basisgroep 'Heel de kerk. heel de wereld'. Thema van deze viering is 'Vrede'. Plaats: Kapel Bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderneven- dienst. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst. Pastorie.- Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 26 sept. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Dre A.F. Kaars, Papendrecht. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 30 sept. in gebouw Rehoboth om 20.00 uur. Thema 'Wat is een waar geloof. Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cup penpedje 2a. Martin Luther King scchreef eens: Kome wat kome-god is machtig, als onze dagen somber zijn en onze nachten duister als duizend mid dernachten, willen zij er steeds aan denken dat er in de wereld een gro te zegende kracht is, die God heet. God biedt uitwegen uit het uitzicht loze. Hij wil het donkere gisteren i neen helder morgen veranderen. Als we van de dag het journaal horen of de krant lezen worden we koud. van binnen. Er is niets dan •oorlog en geweld. Het komende weekend is er als afsluiting vna de vredeskerk in de kerk van Maas hees op zaterdagavond 25 septem ber een speciale viering. Hierin willen we biddan voor de vrede in de hele wereld, maar ook voor de vrede in onze omgeving. We hopen dat u met velen, naar deze speciale vredesviering wilt komen. De vie ring begint om 19.00 uur. Programma zaterdag 25 sep tember Bladel 1 - J.Junioren 1 16.45 uur Bladel/'t Spant er; Vertrek Wette- ling: 15.15 uur; Rijden: Erwin Hageman-Paul Koekkelkoren- Sjoerd Janssen Akros 1 - Mini's 1 17.00 uur Boxmeer/'t Hoogkoor; Vertrek Wet- teling: 16.00 uur; Rijden: Joost Janssen-Loek Claessens-Sandra van Meyel Programma zondag 26 september Gennep Cougars 1 - J.Passerelle 2 13.30 uur; Gennep/de Niere Vertrek Wetteling: 12.30 uur; Rij den: Alisdair Burg-Rogier Bertyn Zaterdag 2 oktober is het eerste thuisweekend. Er wordt gespeeld van 18.00 tot 21.30 uur. De indeling van tafel aars en scheidsrechtere wordt deze week gemaakt. De jon gens kadetten kunnen er alvast re kening mee houden dat ze om 18.00 en 19.00 uur ingezet worden om te tafelen; de jongens junioren om 20.00 uur. Het gaat om een recreatief- tour- nooi. Per team is het verplicht dat 2 dames meespelen. Het inschrijf geld is 25,-- per team. De zalen zijn vanaf 21.00 uur tot 3.00 uur ge opend en in de kantine kan de in wendige mens verzorgd worden. Opgeven kan tot 1 oktober. Het in schrijfgeld van 25,- moet overge maakt worden op rekeningnummer 57.97.19.375 of gi ronummer 103 14 71 t.n.v. Phoenix '75, onder vermelding van 'Nacht- toumooi' en vervolgens de naam van jullie team. Alcoholcontroles in het kader van de districtelyke samenwerking, werden in de nacht van zaterdag op zondag weer in sa menwerking niet leden van de Re- servepolitie van Gennep/Bergen, Horst en Venray drie alcoholcontro les gehouden en wel in Wellerlooi, Wanssum en Horst. In totaal werd bij 165 bestuurders de blaastest af genomen. Twee bestuurders kregen proces verbaal terzaken het rijden onder invloed terwijl één bestuur der proces verbaal kreeg aangezegd terzake het negeren van een door de politie gegeven stopteken. In de nacht van vrydag op zaterdag om streeks 3.15 uur werd op het Gou den Leeuwterrein een autobestuurder aangetroffen die duidelyk teveel alcohol had genut tigd. Op het politiebureau weigerde hy aanvankelijk medewerking aan de blaastest te verlenen, maar uit eindelijk besloot hy toch maar te blazen. De test leverde een recht vaardiging van een rijverbod van 8 uur op en een proces verbaal. Te vens werd het rijbewys ingevor derd. Die bestuurder was een 21-jarige inwoner van Roermond. Laura Kentwiga Ndahura is eman cipatiewerkster bij een kol'fiecoöpe- ratie in Oeganda genaamd Bayankole Kweterana Cooperative Union. Bij deze coöperatie zyn in totaal 800.00 mensen aangesloten. Zy is betrokken bij een aantal vrou- wenprojekten. De voornaamste doelstelling van hun aktiviteiten is het verbeteren van de positie van vrouwen, die werken op de koffie plantage. Zij verblijft momenteel in Neder land om het congres over 'zuivere koffie' bij te wonen dat op donder dag 16 september gehouden werd in het World Trade Center in Rotter dam. Wie aan zuivere koffie denkt, denkt aan het Max- Havelaarkeurmerk. Dit keurmerk mag alleen gevoerd worden als een eerlijke, gegarandeerde minium- prys voor is betaald, er rechtstreeks is ingekocht, er een toeslag op de wereldmarktprijs is betaald, er vóórfinanciering heeft plaatsgehad en er sprake is van langdurige kon takten. Koffie uit Oeganda zit o.a. in de mélange van de Redidentiekoffie, verkrijgbaar in de Wereldwinkel. Laura Kentwiga is uitgenodigd om een lezing te houden over haar werk in Oeganda. Daarna blijft zij nog ruim een week in Nederland om een aantal Wereldwinkels en so- lidariteitsgroepen te bezoeken. Vrydag 24 september a.s. zal zy tussen 15.00-16.00 uur ontvangen worden op het Gemeentehuis van Venray door een vertegenwoordiger van het College van B en W. Allerlei organisaties die zich bezighouden met ontwikkelingswerk en alterna tieve handel zijn uitgenodigd. Ove rigens, iedereen uit Venray en wijde omgeving is van harte wel kom! Na de ontvangst zal zij van 16.30 tot 17.00 uur in de Wereld winkel aanwezig zijn, gevestigd op het adres Henseniusstraat 3a. Ieder dag is de Wereldwinkel open en wel: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag t/m donderdag 14.00- 17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! Voor meer informatie tijdens ope ningsuren: tel. 88571. U kunt ook terecht bij An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. uw weekblad Red Stars op de goede weg Het herenteam van Red Stars boekte dit weekend een nuttige overwinning. Het bezoekende TCS werd in een boeiende wedstryd met 6-4 verslagen. Na een gemakkelijke overwinning vorige week werd met spanning uitgekeken naar het duel tegen Steenbergen. Eerdere duels tegen dit team waren immers op zware wedstrijden uitgelopen. Bart Lefel beet de spits af tegen Ton Vogelaar. Na drie moeizame ga mes wist Lefel deze belangrijke ope ningswedstrijd te winnen. Hierna wonnen ook Paul Cornelissen en Ronald Bogaard hun eerste single. Het dubbel Lefel/Bogaard verspeel de helaas een 19-17 voorsprong in de derde game zodat TCS tot 3-1 te rugkwam. Een sterk spelende Cor nelissen bracht vervolgens de ruststand op 4-1. Na de pauze ver loor Lefel, maar bracht Bogaard de stand op 5-2. Paul Cornelissen maakte zijn fout van vorige week goed door ook z'n derde wedstrijd te winnen (6-2). Op deze stand liet Red Stars de kans liggen om het door Bondscoach Jan Vlieg getrain de TCS op een grote nederlaag te trakteren. Zowel Bogaard als Lefel verloren hun laatste party zodat de uitslag op 64 bepaald werd. Zaterdag speelt Red Stars weder om thuis tegen GKS Salamanders uit Wageningen. Landelijk nieuws Heren twee spelde gelijk tegen TCB Beuningen. Marcel de Graaf won twee maal, Patrick Zwiere en debutant Gerbert Loeffen wonnen iedere eenmaal. Heren 3 verloor met 64 van Bel- crum Breda. Paul Swinkels won twee wedstrijden. Erik Verblakt en Twan van Veghel scoorden eenmaal. Dames 2 verloor met 9-1 van Shot. Alleen Angèle Wientjes wiste een party te winnen. Overige uitslagen. Heren Red Stars 1-TCS 1 64 TCB 1 - Red Stars 2 5-5 Belcrum 1 - Red Stars 3 64 Koningslust 1 - Red Stars 4 2-8 TTC 2 - Red Stars 5 7-3 Noad 1 - Red Stars 6 4-6 't. Belke 1 - Red Stars 7 9-1 Helden '67 3 - Red Stars 8 9-1 Red Stars 10 - Seta 3 8-2 Red Stars 11-TTC 9 3-7 Dames Shot 2 - Red Stars 2 9-1 Jongens Red Stars 1 - 't Zand 1 8-2 VW 1 - Red Stars 2 3-7 Tios 1 - Red Stars 3 10-0 Blue Stars 3 - Red Stars 4 4-6 't Belke 1 - Red Stars 5 2-8 Red Stars 6 - Maasbree 2 4-6 Maasbree 6 - Red Stare 8 7-3 Meisjes Red Stars 1 - Heerlen 1 7-3 Red Stars 2 - Seta 1 2-8 Panningen 3 - Red Stars 3 64 TTC 1 - Red Stars 4 0-10 Red Stars 5 - Maasbree 7 6-4 Geen sauna volgens het aloude, bekende systeem van de hetlucht- methode. Ook geen cabinetempera- tuur van tussen 90 en 110 graden, zoals gebruikelijk in een droge of natte sauna. Wel een system dat al les weg heeft van een sauna, mar een die via infrarood wordt ver warmd. Een warmte die diep in de huid doordringt en uiteindelyk een warmtewerking heeft als bij een ro de lamp, maar daarnaast ook de transpirerendewerking veroor zaakt als in de heteluchtsauna. De bekende rode lamp heeft, al van oudsher, een soort genezende werking bewezen en heeft altijd een belangrijke plats in de zelfme dicatie ingenomen, waar het gaat om het genezen vna alledaagse huis, tuin en keukenpijntjes als kneuzing, verstuiking of andere blessures. Die zelfde werking van de rode lamp neemt ook een be langrijke plaats in in de infra- roodsauna. Nog onvoldoende mensen weten dat de warmtewerking vn een infra- roodsauna een uiterst positieve in vloed op het lichaam heeft, 'het is een goede methode om op plezieri ge wijze te ontspannen. De hittebe- lasting is goed voor de huid, het hart, de longen en de bloedcircula tie', aldus fysioloog prof. dr. P. A. Biersteker uit Utrecht. Zweten activeren De vijf verwarmingselementen van de infraroodsauna zorgen voor de infraroodwarmte, in feite zand dat is verwarmd door ddn electri- sche weerstand die r spiraalgewys doorheen gewikkeld is en stuwen de temperatuur op tot hevig trans pireren. Omdat de temperatuur minder heet en vochtig is dan in een traditionele sauna kan een be zoek tot 30 minuten worden gerekt. In die periode diet de infrarood warmte op het lichaam zijn werk en is de voelwaarde, samen met het uitzweten van transpiratievocht, ge lijk aan een inspannende hardloop wedstrijd. Calorieverbranding Twee van de hoogste caloriever- brandende sportoefeningen, roeien en hardlopen, kunnen leiden tot een verbranding vna 800 calorieën in een periode vn 40 minuten. In de infraroodsauna is de caloriever- brabding zelfs dubbel en gelijk aan een hardloopwedstrijd van 10 tot 15 kilometer, zo hebben onderzoeken aangetoond. Hiermede is aange toond dat de infraroodsauna dooi; een snelle calorieverbranding, be halve d efunctie heeft van het op peil houden van een goede condi tie, er ook sprake is van een vorm van afslanken. Afvoer stoffen Onbedoeld nemen we veel stoffen tot ons die niet goed voor ons zijn zoals bestrijdingsmiddelen, fluori de, chloor, vinylchloride, metalen en andere schadelijke dingen. Dew leiden allebij de meer dan bij de an dere tot allergiehypergevoeligt reacties. Verder leidt bijvoorbeeld lood tot hoofdpijn, spierpijn en rusteloosheid, catmium tot reu kloosheid en aibraak van botten Door ervoor te zorgen dat alle gifti ge stoffen via saunatranspiratie snel ons lichaam verlaten blivenw van die reacties verschoond. Voordeel voor reumapatiënten Therapeuten hebben uitstekend! ervaringen met de infraroodsauna bij mensen met huidaandoeningf en met name bij reumapatiëntei: Vooral bij mensen met iïbromyalj zijn uitstekende resultaten geboel Van de veertig gevallen zyn na bruik van infraroodsauna bij ruin 95% de pijnen verdwenen en is ei geen gebruik van medicijnen mee nodig. Psoriasii Bij mensen met huidaandoenin gen doet de iniraroodsauna ook goed werk. Ook hier geldt dat eet frequente behandeling nodig is. Re sultaten wijzen uit dat na een in tensief gebruik van infraroodsauna de jeuk verdwijni en zalijes achterwege kunnet blijven. Privacy en korte duur Aangezien de cabine voor een o! twee personen is ingericht gen iet u volledige privacy. Verder is het niet meer noodzakelijk de gehele avond te reserveren voor de sauna, ter kennismaking geniet u bij Mistral, Bindstraat 16 te Venray gedurende de maand september een leuke kor -ting waardoor u imde gelegenheid wordt gesteld kennis te maken met bovenstaande positieve reacties uw lichaam. Mistrafie, Eindstraat 16, Venray, tel 04780-86632. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermee ter alge mene kennis dat vanaf lieden gedu rende drie maanden op de secretarie van de gemeente (kamer 1.13), Raadhuisstraat 1 voor ieder een ter inzage is neergelegd het besluit van de raad van deze ge meente van 30 maart 1993 nr. R704 tot vaststelling van de "Bouwveror dening gemeente Venray 1993" met 7 bijlagen. De bouwverordening treedt in werking op de 5e dag na afkondi ging. By de inwerkingtreding ver vallen: a. de bouwverordening, vast gesteld bij raadsbesluit van 25 juni 1968 en alle daaiin aan gebrachte wijzingen, zulks met uitzondering van artikel 352; b. de bouwverordening op de lo giesgebouwen, vastgesteld by raadsbesluit van 27 juli 1976, en alle daarin aangebrachte wijzigingen; c. de bouwverordening op de recreatie-woonverblijven, vast gesteld bij raadsbesluit van 25 juni 1968, en alle daarin aan gebrachte wijzigingen; d. de bouwregistratie- verordening, vastgesteld by raadsbesluit van 28 april 1981. Venray, 23 september 1993 burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.^Lde Bever, secretaris gratis info "DE VERHUIZER" Schoolstraat 2a VENRAY 04780-12992 open ma.-vr. 13-17 uur VERLICHTING honderden lampen met 20 tot 40% korting ■W (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwei! Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassinj van artikel 19 van de Wet op ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragem het bouwen van vier wonin gen in Landweert III tn.v. Janssen B.V. Bouwmij, Postbus 2 te Venrayu De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen mei ingang van 24 september 1993 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107, van hel raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur), Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 23 september 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu Burgemeester en wethouder hebben in hun vergadering van '2! september 1993 voor de on deretaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Ven ra; een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. bouw van een rundveestal en een jongveestal aan de Timmer mannsweg 119 te Ysselsteyn tn.v L.G.M. van Vegchel, Timmermanns- weg 119 te Ysselsteyn; het verplaatsen van een opslagloods aan de Deurneseweg$ te Ysselsteyn t.n.v. M.A.C. Couwen berg, Deurneseweg 114 te selsteyn. Venray, 23 september 1993 De burgemeester van Venray, dre. J.F.H.A.B. Waals snrav. C><J elke week nieuws

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18