Het Dorne Venneken: een bepalende veldnaam Merselose fanfare organiseert j ubileumfeesten Kabelkrant Venray en de Venrayse verenigingen ODAPARK Odapark beeldenpark J Jeugd Rode Kruis Venray Motor-cross regio Venray Geslaagde fietstocht VZO Alliance francaise te Asten Bedevaart naar Wittem PEEL EN MAAS Wereldwinkel Venray Ruilbeurs 10 Jaar Klussenbedrijf Hub Gooren Orgelconcert PEEL EN MAAS k a 0 PEEL EN MAAS Donderdag septemDer - ragina \hn den Munckhof b.v. start op 1 oktober a.s. met het uitzenden van een kabelkrant op het Venrayse kabelnet Kabelkrant Venray zal er ook zyn voor de verenigingen van Venray én de kerkdorpen. Kabelkrant Venray stelt graag haar pagina's ter beschikking aan alle verenigingen, zij het met enige beperking. Een Kabelkrant be schikt nu eenmaal over iets minder ruimte dan een nieuwsblad zo als Peel en Maas. Wedstrydprogramma's kunnen bijvoorbeeld wel opgenomen worden, trainingstyden etc. weer niet. Muzikale uitvoe ringen kunnen wel aangekondigd worden, repetitietijden niet Zo leent de Kabelkrant zich weer wel uitstekend voor het vermelden van afgelastingen van sportwedstrijden, uitvoeringen etc., die op het allerlaatste moment kunnen gebeuren. Sportuitslagen in het weekeinde kunnen via Kabelkrant Ven ray nog op dezelfde dag (mits ze voor 17.00 uur in ons bezit zijn), op tv uitgezonden worden. Ook is er, in beperkte mate, ruimte voor een kort wedstrijdverslag, uitsluitend van standaard teams. Die dienen dan zeer beknopt aan ons te worden doorgegeven. Dit kan gemakkelijk en snel via de fax of, na duidelijke afspraak, telefonisch. Van kampioensteams worden meestal foto's gemaakt. Wordt een team kampioen, laat het dan aan de Kabelkrant Venray weten. Zy kunnen dit, inclusief kleurenfoto, snel in de publiciteit brengen. Zelfs nog op dezelfde dag. Wilt U gebruik gaan maken van Kabelkrant Venray, neem dan met ons kantoor kontakt op. Wy staan U gaarne te woord en kunnen U wijzen op welke manier U het beste 'op de kabel' komt Kabelkrant Venray. METEEN IN BEELD! De voorbereidingen voor de ma nifestatie '93 Geheimen in het Venrayse Odapark zijn in volle gang. De manifestatie wordt op 10 september om 19.00 uur geopend door de Commissaris van de Ko ningin in Limburg, baron van Vorst Overal in het park zijn kunstenaars bezig hun werk te in stalleren. Readts Bouwbedrijf heeft een forse eindsprint ingezet om de eerste restauratieronde van het theehuis op tyd voltooid te hebben. Het pleisterwerk aan de buitenkant is geheel vernieuwd en op het moment worden de ko zijnen ingezet In opdracht van de organiseren de Venrayse Kunstkring worden op het moment voor de catalogus alle wgrken op foto vastgelegd. Die zal kort vóór de openiong op 10 sep tember klaar zyn. De variatie in de wérken is groot. De deelnemende kunstenaars hebben zich allen op eigen wijze laten inspireren door de omgeving. De bezoekers zulen ongetwijfeld verrast zyn door de manier waarop de ruimte van het park dor hen gebruikt is. Waarschynlyk zal een studie groep van de Bosbouwschool uit Velp zich gan bezighouden met de inventarisatie van flora en fauna in het Odapark. Dat is een steun in de rug voor de werkgroep van verte genwoordigers van Venrayse Groen- groepen die het behoud en restauratie van de natuurwaarde van het Odapark gaat begeleiden. De studiegroep is beschikbaar in de periode van begin november tot midden december. De werkgroep start haar werkzaamheden defini tief met een bijeenkomst op 24 sep tember in het gerenoveerde theehuis. Op de lyst van donateurs van de Stichting Odapark en de manifesta tie '93 Geheimen' pry ken op het moment Aannemersbedrijf H. Architectenburo Colsen, Custers Hydraulica, Feenstra Ver warming, Kopes Groep, de in dustriële Club Venray en omstreken, de heren Knoet en Lau- rensse, Nelipak Thermoforming Nelissen van Egteren Bouwgroep, Nestlé Nederland, Steenhandel Kusters, Thomassen Modehuis, Ge rard Reijnders Schilderwerken en 'e Venrayse banken. Overigens blykt de betrokken heid van bedrijven, instellingen en individuele personen groot Een aantal van hen heeft al voor komen dejaren bijdragen toegezegd. Waar schijnlijk zal het bestuur van de Stichting St. Odapark, als de beslommeringen rond de opening en de eerste restauratieronde voor bij zijn, een club van Vrienden van het Odapark in het leven roepen, juwelier Verlinden Venray heeft voor representatiedoeleinden le peltjes met het Odabeelcije beschik baar gesteld. Het bankrekeningnummer van Stichting St Odapark is 64d9.13.087 (CLN Bank). Het jeugd Rode Kruis seizoen gaat weer van start op maandag 13 sep tember voor groep BI. Henk aan het inleveren van de bon voor de Provinciale dag op 18 sep tember in Weert. Wy vragen de ouders om a.u.b. u op te geven voor Je rijden. 'Noteer 1,2,7,8 oktober vast in jullie agenda i.vjn. de week van het Brood. Afgelopen zaterdag togen de MON-jeugd naar Mill voor het rij den van motor-crosswedstrijden op het prachtige Grand-Prix circuit 'De Kuilen'. By de 60cc automaten kwam de 4e plaats in handen van Jimmy vd Laar uit Venray. Jimmy wist in bei de manches als 4e te eindigen. Rob v Bentum uit Vierlingsbeek reed in beide manches een constante stryd om beide keren als 5e de streep te passeren. In de daguitslag werd Rob ook 5e. By de 60cc versnellingen was de 6e plaats weggelegd voor Pa trick vd Broek uit Venray. Patrick ging in de le manche als 3e van start wist zijn stek te behouden tot de laatste ronde waar hy te val kwam en genoegen moest nemen met een 8e plaats. In de 2e ronde manche eindigde hy als 4e. Niek v Bentum uit Vierlingsbeek reed een sterke le manch en werd als 4e af- gevlagd, terwijl hy in de 2e manche na een slechte start als 10e finishte. In de daguitsalg was de 9e plaats voor Niek weggelegd. Ruud Pijpers uit Wanssum passeerde als 9e en 11e de streep om in de wedstry- duitslag toch nog 23 punten in de wacht wist te slepen met een 11e stek. By de 80cc Hoog kwam de 6e stek in handen van Dave Jacobs uit Ven ray. In de le manche klom Dave verschillende posities op oim als 4e de streep te passeren, terwijl Dave in de 2e manche na het rijden van een constante wedstrijd als 8e werd afgevlagd. In de klasse 125 jeugd zat het niet mee voor Ronald Dries- sen uit Well. In beide manches moest Ronald wegens problemen de strijd staken. In de wedstrij duitslag eindigde hy als 20e. Bij de veteranen werd Gerrit Her- msen uit Venray algemeen 4e. Na een felle stryd passeerde hy als 4e en 3e de meet Peter Pijpers uit Wanssum wist door tweemaal als 5e te finishen in de daguitslag ook als 5e te eindigen. By de wedstrijden die werden verreden in Oploo was de 2e stek weggelegd voor Ton Maessen uit Ysselsteyn. In de quads-klasse passeerde hij twee maal als 2e de finishvlag Bij de 125 promotie legde Ed Cla- sens na een fel gevecht in de le manch beslag op de 4e stek. In de 2e en beslissende reeks passeerde hy als 5e de streep om in de dag klassement zich als 4e te klasseren. Bij wedstrijden in ST-Joost wist Sjaak Frederix uit Leunen met een 20e stek nog enkele punten op zyn naam te schrijven. In de le manche eindigde hy als 20e en in de 2e manche moest hy in de laatste mi nuut van de stryd wegens proble men eht rennerskwartier opzoeken. In de klasse 250 promotie was de 15 stek weggelegd voor Harm de Boere uit Wanssum. In de manches reali seerde hij een 12e en 16e plaats. By de 125 junioren werd Peter Ver stegen uit Wanssum algemeen 15e door als 14e en 17e de finishvlag te passeren. By de wedstrijden van za terdag wist Peter door tweemaal als 12e te eindigen ook in de daguitslag een 12e plaats te bezetten. Johan Verstegen eveneens uit Wanssum realiseerde zaterdags een 20e stek. Komende zondag zyn de klasse 125 junioren, 250 juniorenB, 250 pro motie, 250 senioren en 500 senio ren te gast in Stein, terwijl de 250 junioren A, 500 junioren, 125 pro motie, 500 promotie, 125 senioren en de zijspannen in Gemert aan de start verschijnen. Diefstal in jongerensoos Er werd aangifte gedaan van diefstal van onderdelen van een platenspeler uit de jongerensoos in de Hoenderstraat De waarde van die onderdelen bedraagt 200,-. Hoe de diefstal heeft plaats gevon den kon niet worden vastgesteld. Gereedschappen ontvreemd In de nacht van vrydag op zater dag werden uit een aan de Honing- klaver geparkeerde personenauto van een Venraynaar een CD-speler en een aantal gereedschappen ont vreemd. Tbegang tot de auto werd verkregen door forcering van het portierslot De Beekweg is bijna gereed. De gro te asfalteermac h ine van Vissers Wegenbouw nadert de aansluiting met de Westsingel en hoopt die vrij dag gerealiseerd te hebben. Iets eer der dan gepland vanwege een nieuwe techniek, waarmee het hele wegdek van ongeveer 6J5 meter breed ineens kan worden geasfal teerd. Op de foto zijn wegenbou wers bezig om de onderlaag, voor de as faltering, te egaliseren. Als aUes meezit zal de Beekweg a.s. dinsdag voor het verkeer weer worden opengesteld. Wel zal er een snelheidsbeperking van 50 km/uur worden gehanteerd omdat de we genbouwers de aansluitingen met opritten en zijwegen nog moeten af werken. Hoe hoger de snelheid, hoe hoger het gevaar voor deze mensen. Vorige week publiceerden wy dit artikel maar doordat de onge corrigeerde versie in de krant te recht was gekomen, z(jn enkele essentiële zaken uit hun verband gerukt Daarom plaatsen we deze week dit artikel opnieuw. Oude veldnamen bieden dikwyls boeiende informatie over het oor- Het weer was uitstekend, dus konden de deelnemers aan de VZO Fietstocht van jl. zondag 29 aug. ge nieten van de prachtige omgeving bij Overloon. Dankzy de ongeveer 300 deelnemers mag deze tocht zeer geslaagd genoemd worden, en kan het mooie bedrag van 1000,- overhandigd worden aan het Pater van Meyel ten behoeve van zijn werkzaamheden in Brazilië. Voor de puzzelaars volgen nog even de oplossingen van de gestelde vra gen: 1: Royal Norfolk Regiment; 2. Ram. vd Zanden; 3: Krèk dat is 't; 4 3 rondjes en 9 ringen; 5: 30 cm; 6: nee; 7:41; 8: mina; 9: 3 min.; 10: 60 tenen; 11: 7 sig; 12: is, kaars of schoon. Uit de ingeleverde formulieren zyn de volgende prijswinnaars te voorschyn gekomen: Mevr. c. van Osch uit Merselo. Mevr. A. Spreeu- wenberg uit Ysselsteyn, Mevr. B. Geurts uit Leunen, Geert Vogels uit Ysselsteyn en mevr. R. Arts uit Mer selo. De prijswinnaars krijgen hun prijs thuisbezorgd. De VZO dankt de deelnemers aan deze fietstocht en de organisatie voor het opzetten van deze tocht, alsook de fa ECOplant in Overloon voor de gastvrijheid, en hoopt, dat dit evenement volgend jaar her haald kan worden. JAARPROGRAMMA Thlryke sprekers uit Frankrijk reizen in de wintermaanden de we reld oor om lezingen te geven over Frankrijk, haar literatuur, theater, muziek enz. om zodoende de Fran se cultuur uit te dragen. In Neder land zyn ongeveer 40 afdelingen, een daarvan in Asten, waar ook kursussen worden gegeven in de Franse taal. Wat het programma van de lezin gen - meestal met dia's - betreft, dat ziet er dit seizoen als volgt uit: Woensdag 29 sept: Spreker Clau de Verdier, schilder, tekenaar en ar tistiek adviseur by de Franse tv. Audiovisuele voordracht op de schilder Toulouse-Lautrec. Vrijdag 26 nov.: Lezing door pro fessor Leo Ewals, kunsthistoricus en letterkundige, met als thema: Ary Scheffer, beeld van een tydperk. Vrydag 14 jan.: Film in het Film huis te Helmond. Donderdag 3 febr.: Lezing door de filosofe Marie-France de Peyronnet, gids en vertaalster, over Bourges en de route Jacque Coeur. Met dia's. Maandag 7 maart: Een door ons zelf georganiseerde spelleljesavond. Dinsdag 19 april: Onze sekreta- resse mw. Jeannine Valk, Francaise, over het systeem van de verkiezin gen in Frankrijk. Donderdag 26 mei: Feestelijke sluitingsavond. Het 'Roois Kemer- koor' treedt op met een cultureel repertoire met o.a. liederen van Ron sard, Branssen, Verlaine en Apollinaire. Daarna wijn en kaas! spronkelyke landschap en de ne derzettingsgeschiedenis van onze vroege voorouders. Onderzoek van archiefbronnen stelt ons in staat vergeten namen weer kenbaar te mken. Namen, zoals het Domeven- neken, kunnen een nieuw licht werpen op de oorsprong van de plaatsnaam Venray. Het Domevenneken (een ven met doornige struiken eromheen), lag aan de westzijde van de Schoolstraat, waar nu de winkel promenade de Bleek is gevestigd, (op de Tranchotkart gearceerd). In de Schepenbank, die de func tie van het huidige notariaat vervul de, wordt de naam regelmatig vermeld. Begin zeventiende eeuw bevonden zich in dit deel van Ven ray 'ettelijke moes- en coolhoven'. De vermelding in 1720: 'achter de Roose int Domevenneken' geeft een duidelijke aanwijzing voor de locatie. De Roose was namelijk een belangrijke plaats. Het was tegelijk huis, her berg en bierbrouwerij en het lag op de hoek van de Schoolstraat en dè Hoenderstraat, De Naam 'Roose' is later kennelijk overgegaan op de voormalige bierbrouwerij van Rut ten in de Eindstraat. Een acte van notaris Pingen uit 1835 is de laatste plek waar ik de naam 'Domevenne- ke' tegenkwam. Het Domevenneke is om twee re denen voor Venray van bijzondere historische betekenis. Vennen had den dikwijls stromend water. Dit kleine ven en de waterloop van de Veltumse Maas, verzekerden de wa tertoevoer naar de vroegere Borg- graaf. In en naby het oude dorpscentrum waren meerdere 'kolcken ende cuylen', maar 'Dome venneken, is de enige naam die op een ven duidt Daarom is het alles zins redelijk te concluderen dat dit ven in directe relatie gebracht kan worden met onze plaatsnaam Ven ray'. Over de betekenis van 'ray' of 'rode' bestaat inmiddels de nodige consensus. Rode is grond waar bo men gerooid zyn ten behoeve van akkerbouw. Namen met 'rode' of 'ray' erin dateren uit de midde leeuwse ontginningsperiode. Bij winkeldiefstal betrapt Twee jongedames van 15 jaar wer den dinsdagmiddag op heterdaad betrapt by diefstal in een kantoor boekhandel aande Schoolstraat De meisjes probeerden voor een be dragvan/. 21,- artikelen mee te ne men zonder die af te rekenen. Ze werden aan de politie overgegeven. Na verhoor en opmaking van pro ces verbal werden de meisjes huis waarts gezonden. Zondag 12 september wordt voor de 51ste keer de bedevaart naar het Zuidlimburgse Wittem gehouden. In die plaats wordt de heilige Gerar- dus vereerd. De bus die de bede vaartgangers naar Wittem brengt doet ook Venray aan. Om 0830 uur kunnen deelnemers opstappen bij het gemeentehuis. De bedevaart wordt georgani seerd door de Redemptoristen, de kloosterorde waarvan ook St. Ge Tar dus (1726-1755) deel uit maakte. Het thema van dit jaaar is 'Gedenk ons mensen, dat wy niet voor niets ge boren zyn'. Het programma voor de bedevaartgangers begint om 11.30 uur met een gezongen mis in de tuin van het klooster te Wittem. Om 14.30 uur is plechtig lof, ge volgd door een sacramentsproces sie, feestpreek en ziekenzegen in de tuin van het klooster. De bussen vertrekken om 17.00 uur weer uit Wittem. Hoe ontstond een plaatsnaam eigenlijk en wie legde hem vast? Dit aspect komt in de nederzettingslite ratuur weinig aan de orde. Omwo nenden gaven een naam die op het eerste oog kenmerkend was voor het landschap ter plaatse. Dat kun nen in dit geval mensen uit Merse lo, Leunen of Oostrum geweest zyn. Zy spraken van Venray als 'de rode plaats daar aan het Domevenneken Het begin vn Venray als nederzet ting moeten we hier echter niet zoe ken. Daar zal ik later nog graag op terug komen. het Schoutenstraatje en de Schoolstraat hebben eeuwenlang respectievelyk 'het Cleyne strae- tien' en de 'Domevennekenstraete' geheten, zoals ik reeds in het begin van mijn onderzoek in 1991 kon noteren. Dat in hetzelfde gebied van het Domevenneken nu het kunstwerk van Peter van den Berk in een vy- ver ligt, is een aardige toevalligheid! Uit het veldnamenonderzoek door: Gérard Lucassen elke week nieuws kerstpakketen: Kerstmis lykt nog heel ver weg, maar wie relaties, personeel of vrienden een kerstpakket wil aan bieden moet toch tydig zyn maatre gelen nemen om iets origineels te bedenken. De wereldwinkel komt met het aanbod van een Kerstpak ket uit de Derde Wereld. De kwali teit van onze produkten is zonder meer goed en doet niet onder voor wat u gewend bent Bovendien is er die extra dimensie: de Wereldwin kel koopt in Derde-Wereldlanden via alternatieve handelsorganisa ties rechtstreeks produkten in ge maakt door handwerkslieden en kleine boeren in kleine bedrijfjes en coöperaties. Er is een eeriyke prijs voor betaald, waardoor er ook sociale projekten ondersteund kun nen worden. Het gaat hierom een strukturele vorm van ontwikke lingswerk, no aid but trade! Om u een idee te geven hoe een Kerstpak ket uit de Wereldwinkel samen gesteld kan worden, laat Wereldwinkel Venray, gevestigd op het adres Ilenseniusstraat 3a, op onderstaande dagen enkele sug gesties zien:- vrijdag 3- sept van 14.00 tot 21.00 uur. - Zaterdag 4 sept van 10.00 tot 16.00 uur. Iedere dag is de Wereldwinkel open en wel: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag t/m donderdag 14.00- 17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit winkel open! Voor meer informatie tydens ope ningsuren: tel. 88571. U kunt ook terecht by An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. Op zondag 5 sept is er weer een ruilbeurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten, enz. Deze beurs wordt gehouden in wijk centrum 'De Kiosk' op het Brukske te Venray. De beurs begint om 10.00 uur en durt tot 13.00 uur. De entree is gratis, en er is voldoende par keergelegenheid. Tbt ziens op onze ruilbeurs. Twee weekeinden zyn in Merselo uitgetrokken om drie jubilea te vie ren. Fanfare 'St. Oda' bestaat dit jaar vijfenzeventig jar; de drumband en de blaaskapel 'Die Fidelen Rosenta- ler' vieren hun vijfentwintig jarig jubileum. Voor de viering hiervan zal de Beek een groot feestpaviijoen verrijzen. Op vrydag 1 oktober wordt om 20.00 uur het feest ingezet met een receptie van fanfare en drumband. Aansluitend volgt een optreden van de Rooyse Hofkapel Op zaterdag 2 oktober zal de be kende popgroep 'Mannheim' op treden. Een dag later, of zondag 3 oktober, staat vanaf 12.00 uur het gemeente lijk muziektoemooi op het pro gramma. Hieraan doen alle muziekkorpsen uit de gemeente Venray mee. Het tweede weekend begint op vrydag 8 oktober om 20.00 uur met een dorpsavond. Zaterdag 9 oktober is er een Bei erse avond m.m.v. blaasorkest 'De Dorsvlegels'. Aanvang 2030 uur. Op zondag 10 oktober beginnen de feesten om 1030 uur met een eu charistieviering in het feestpa viijoen. Op deze zondag zal om 12.00 uur de receptie van de kapel 'Die Fide len Rosentaler' volgen met aanslui tend en optreden van deze blaaskapel. Als afsluiting van het vijfenzestig jarig jubileum treedt om 15.00 uur de groep 'Oef op. Meer informatie over deze feester» volgt binnenkort in dit blad. Op 1 september 1983 startte de werkloze bouwvakker Hub Goo ren in Venray met een nieuw feno meen, het klussenbedrijf. Onder het motto 'Voor al die akkefietjes waar u zelf niet aan toe komt' pak te Hub alle karweitjes aan waar voor een aannemer te duur of te groot is. Deze week viert Hub Goo- re n's Klussenbedrijf z'n tier\jarig bestaan. 'Met twee gouden handen, een flinke portie zelfvertrouwen, een bescheiden eigen startkapitaaltje en drie maanden behoud van uitke ring startte Hub Gooren z'n bedrijf, aldus Peel en Maas in 1985 in een rubriek over de zogenaamde 'star ters', mensen die een eigen bedryf waren begonnen met steun van de overheid. Hub Gooren behoorde ook tot die categorie. Na jaren als metselaar en timmerman by een grote Venrayse aannemer te heb ben gewerkt, werd hy als gevolg van de malaise in de bouw ontslagen. Ondanks de recessie in de bouwwe reld was Hub ervan overtuigd dat er een markt moest zyn voor de klei nere klusjes, zowel by bedryven als particulieren. Een deur afhangen, een tuinmuurtje metselen, maar desnoods ook een toilet ontstop pen, want als beginnend onderne mer moet je alles aanpakken. Zo maakte hy, volgens hetzelfde arti kel in Peel en Maas, ooit een podi um voor Vanessa in een plaatseiyke discotheek. Hub's inschatting van de markt bleek juist. Binnen de kortste ke ren had hy meer dan voldoende werk en dat is tot op heden zo ge bleven. De bus van Hub Gooren's Klussenbedryf rydt af en aan door Venray en omgeving Wanneer het busje thuis staat, op de oprit aan de Langeweg 56. zit Hub vaak in z'n zelfgebouwde werkplaats/kantoor. Veel tyd voor hobbies schiet er dan ook niet over, want ook de twee kin deren vragen pap's aandacht. Ge lukkig heeft Hub vanaf het begin al de administratieve en morele steun van z'n echtgenote. Behalve by allerhande bedryven en particulieren is Hub Gooren ook op het politiebureau regelmatig te vin den. Vierentwintig uur per etmaal is hy bereikbaar voor de (nood)re paratie van schade, ontstaan door byvoorbeeld inbraak of een vecht- party. Dat betekent nogal eens 'uit rukken' 's nachts en in het weekend, maar daarmee heeft Hub weinig moeite. Ook na tien jaar is 'alles aanpakken' z'n credo. De dis cotheek is verdwenen en van Va nessa. horen we ook weinig Maar Hub Gooren's Klussenbedryf is al tien jaar springlevend. En dat blyft ook zo als het aan hem ligt. Op 1 juli jl. was er in de Grote Kerk een orgelconcert Daar werd ruim een uur lang prachtig gemusi ceerd. De grote verscheidenheid van de mogeiykheden met de diver se registers werd volledig uitgebuit (Concentrerende organisten komen 2 volle dagen hier repeteren, voornamelijk vor de registratie, daar elk orgel anders is?). Voor degenen die dat concert ge mist hebben, is er een herkansing Want op donderdag 16 sept as. komt de Venlose beiaardier en orga nist van de Martinuskerk, Carlo van Ulft, naar Venray. Hopelyk zullen vele muziekliefheb bers de weg naar de Grote Kerk we ten te vinden, daar zo'n concert een uitstekende gelegenheid biedt te horen en te ervaren, welk een pr achtig en groots instrument de Gro te Kerk en Venray ryk is! Het concert begint om 20.15 en is vrijtoegankelyk. Op het te spelen programma en de organist komen wy volgende week uitvoerig terug Geslaagd Ivo van Ham uit Venray is geslaagd voor Biologie aan de Landbouwuniversiteit te Wage- ningen. I Snelheidscontroles Woensdag 25 augustus werden door de politie snelheidscontroles gehouden op de doorgaande wegen, waar de toegestane snelheid 80 km per uur bedraagt. De snelheidsme ter was ingesteld op 100 km per uur. Van 7.55 tot 8.25 uur op de Mid den Peelweg 211 voertuigen gecon troleerd, 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 137 km per uur. Van 8.40 tot 9.05 uur op ander ge deelte van de Midden Peelweg 229 voertuigen gecontroleerd. 34 reden te snel en de hoogste snelheid be droeg hier 136 km per uur. Van 9.10 tot 10.00 uur op de Deur- neseweg 338 voertuigen gecontro leerd, 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 151 km per uur. Zaterdagmorgen hield de politie snelheidscontroles op de Langstraat waar 201 voertuigen werden gecontroleerd. 34 Reden te snel en de hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 km per uur. Op de Albi- onstraat werden 173 voertuigen ge controleerd, 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 87 km per uur. elke week nieuws adverteren bij ELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 TE KOOP vduitse staande bmg»"- haar pups geb. 24-6 metj tel. 04780-41311 TE KOOP (televisie)kast, drje^ delig, hoogte 1.35 m per kast, 3 jr oud, vasteprT Anton i u sst raaf- na 18.00 i asi, «j jr oua, isstraaf-93 3 uur TE KOOP i^dfazanteivsTe- reenïj teUD4?8< TE KOOP mass, blank Tfit. eethdetL* tel 04780-8445^^ TE KOOP dubbel assige auto ambalant^""^ C'02-lasnpparaat te koop heftruck teL-Ó8855-7323ö\ Boxmeer TE KOOP ~elö bakker t tel. 04780-71928 TE KOOP bjefTe intergraal-- liclm maat S-M 52/54 tel. 04780 8243k na-18.00 uur adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7