Tankslag in Venray Fotoprintshop verandert van eigenaar Jeugdwerkgarantieplanwet nu ook in profit-sector "Zelf je buren uitzoeken" Afscheid met sirenes Gemeente krijgt extra geld uit Gemeentefonds Gemeente gaat ondergrondse olietanks opsporen Dansgroep 'De Hakkenspits' naar Polen. PEEL EN MAAS met het oog op '93 Geheimen' GRATIS7*5 VERGROTING 15/21 cm PEEL EN MAAS Ingezonden Voorverkoop kaarten '93 Geheimen Venrayse woongroep 50-plussers 4 PEEL EN MAAS uonaeraag sepiemoer - pagina Met loeiende sirenes werd adju dant Sjef Janssen vorige week vrij dag uitgeluid door z'n collega's van de Venrayse gemeentepolitie. Be halve door collega-agenten werd de afscheidsreceptie onder meer be zocht door burgemeester Waals en de Roermondse hoofofficier van Justitie, mr. Laumen. In totaal wa ren er zo'n 250 gasten die de schei dende adjudant wilden drukken. De gemeente Venray krijgt voor het jaar 1992 in het kader van arti kel 12 een aanvullende bijdrage uit het Gemeentefonds van 9.2 miljoen gulden. Voor de jaren 1993 tot en met 1996 ontvangt Venray een aan vullende uitkering van respectieve lijk 8.5, 7.8, 7.1 en 6.4 miljoen gulden. Dat heeft Staatssecretaris De Graaff-Nauta van Binnenlandse Zaken de gemeente deze week in een brief laten weten. De nu be schikbare artikel 12 by dragen ko men overeen met de bedragen die de Inspecteur in het kader van het artikel 12 onderzoek in zyn rap port heeft voorgesteld. Eerder dit Op 1 september jl. heeft Joop Wit te zijn fotoprintshop in De Bleek overgedragen. Frido en Josina Smeets hebben deze zaak met de 1-uurs-fotoservice overgenomen. Naast het handhaven van de kwali teit die de foto-print-shop in het verleden al bood, wil dit jonge paar uit het Brabantse Hops de service j verder uitbreiden. De fotografie is Frido Smeets niet I vreemd. Zyn vader was al een foto- Op uitnodiging van het Gemeen tebestuur van Wisniowa Gora een plaatsje in de nabyheid van Lodz, gaat de Hakkespits volgende week naar Polen. 10 Dagen zullen zij daar te gast zyn en worden onderge bracht in een paviljoen. De eerste dag is er een officieel ont vangst door de gemeenteraad en zal er een Duitssprekende Pool aan de groep worden toegevoegd, zodat de communicatie wat soepeler zal verlopen. Het dans-showprogramma welke z\j brengen zal in Warschau, Lodz Zgiertz Wisniowa Gora plaatsvin den. In 3 blokken van 20 min. 17 dansen) zal men de Polen een in druk geven hoe het folklore leven (wat betreft kleding en dans) er hier rond de eeuwwisseling uitzag. De optredens zijn verspreid over 4 da gen. Het ligt tevens in de bedoeling een bezoek te brengen aan Czesto Chowa alwaar de Zwarte Madonna zich bevindt en wordt vereerdt. De oproep vertrekt met in groot en thousiasme en er zal in de toe komst zeker een tegenbezoek plaatsvinden. "Het is zeker de zwaarste dag in myn politieloopbaan en ik moet be kennen dat ik voor deze finale heb wakker gelegen. Het afscheid valt mij zwaar, maar het is plezierig dat velen my bij dat afscheid tot steun zyn geweest", aldus Sjef Janssen in z'n afscheidstoespraak. Daarin pleitte hij ook voor meer politie op straat. Daar heeft volgens Janssen de politie de slag verloren. jaar adviseerde de Raad voor Ge- meentefinanciën het Rijk om Ven ray minder geld uit te keren. Dit advies is dus niet overgenomen. Het gemeentebestuur van Venray zegt by monde van wethouder J. Truyen bly te zijn dat de inspan ningen van de gemeente, geleid hebben tot deze standpuntbepaling van de ministeries van financiën en binnenlandse zaken. Truijen voegt er wel aan toe dat het gemeen tebestuur zich er terdege van be wust is dat de gemeente zelf nog grote inspanningen zal moeten doen om de ingeslagen weg tot een goed einde te brengen. graaf en twee broers van hem heb ben een eigen zaak waarin ook Frido werkzaam was. Bovendien was hij al tien jaar aktief met het maken van bruidsreportages, waar voor men nu ook in de fotoprints hop terecht kan. Het idee om een eigen zaak te beginnen speelde al lang in de gedachten van het echt paar Smeets. Toen zich de gelegen heid in Venray voordeed werd die kans met beide handen aangegre pen. Naast de 1-uurs-fotoservice kan men bij de foto Printshop te recht voor reportages, vergrotin gen, kleurenkopieën en veel andere zaken op het terrein van de foto grafie. elke week nieuws Na het succes van vorige exposi ties in OJC Dingus besluit dit jonge rencentrum om dit jaar een tentoonstelling van aankomend ta lent te presenteren. Deze expositie gaat heten 'Met het oog op '93 Geheimen'. De expositie is gepland op zaterdag 9 en zondag 10 oktober 1993. In overleg met de kunstkring Venray zal getracht worden om kunstenaars als jury te laten optreden. Richt de Kunstkring Venray zich op beroepskunstenaars, zo wil OJC Dingus zich richten op de ama teurs. Iedereen die dit thema aan spreekt kan zich hiervoor opgeven. Dus, heb jij een 'geheim' in de vorm van een schilderij, werkstuk, ge dicht of ander eigen kreatie, bel ons dan, telefoonnummer 04780-83293, viagen naar Tan, Piet of Cecile De gemeente Venray start met de aktie 'Tankslag'. De gemeente gaat proberen om alle onder grondse olietanks in de gemeente op te sporen en onschadelyk te maken voor het milieu. De tanks worden ofwel verwyderd of schoongemaakt en gevuld met zand. De aktie kost de gemeente dit jaar naar schatting 40.000 en volgend jaar nog eens 20.000 gul den. Tanks die niet verwijderd worden, moeten na afloop van de aktie worden gekeurd. Ondergrondse olietanks die niet meer worden gebruikt zijn een po tentieel gevaar voor het milieu. Na 20 tot 30 jaar in de bodem te heb ben gelegen bestaat het gevaar dat de tanks gaan doorroesten. De rest jes olie komen dan in de bodem te recht en worden door het grondwater meegevoerd, dat daar door vervuild raakt. Vluchtige stof fen in de benzine of olie komen In de bestuursvergadering van 18 augustus jl. heeft het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorzie ning Noord- en Midden-Limburg in gestemd met een experiment ter uitbreiding van de JWG (Jeugd werkgarantieplan) naar de profit- sector. Dit gezien de omvang van de doelgroep en de noodzaak om voor de markt relevante werkervaring aan te bieden. De sociale partners hebben uitdrukkelijk als vorwaar- de gesteld dat werkgevers- en werk nemersorganisaties uit de desbetreffende sectoren moeten in stemmen met de uitbreiding van JWG. het experiment, dat op 1 januari 1994 van start gaat, zal minimaal één en maximaal anderhalfjaar du ren. De eindevaluatie vindt plaats na een jaar. Het gaat om maximaal t.w.v. f4,50 bij ontwikkelen en afdrukken van uw film Schoolstraat 5 5801 BN Venray Tel.: 04780-12567 door de bodem naar de oppervlak te. Wanneer dat onder een huis ge beurt zitten de bewoners met de stank waartegen niets is te doen. Bovendien kunnen lege olietanks onder de druk van de omliggende grond bezwijken en in elkaar klap pen. Daardoor kunnen weer gevaar lijke grondverschuivingen ontstaan. De tanks worden opgespoord door de bewoners van huizen waar bij een ondergrondse tank ver moed wordt, een enquêteformulier te sturen. Als het aantal tanks in kaart is gebracht, volgt behande ling. Dat gebeurt door een gespecia liseerd bedrijf. De eigenaar kan kiezen uit compleet verwijderen of schoonmaken en vullen met zand. Verwyderen is het beste voor het milieu, maar kost ongeveer 1500 gulden voor een tank van 3000 li ter. De tank met zand vullen, waar tachtig werkervaringsplaatsen. Gestreefd wordt naar een evenredi ge verdeling van mannen en vrou wen, Nederlands en allochtonen, naar rato van het aandeel in de JWG-doelgroep. Het exoeriment zal naar verwachting meer jongeren kunnen toeleiden naar een betaal de baan of scholing. Bemiddeling Arbeidsvoorziening bepaalt de bemiddelbaarheid van de betrok ken personen. De JWG wordt pas ingezet wanneer alle bestaande werkervarings- en scholingsmoge- lykheden geen uitkomst bieden. De JWG is dus het sluitstuk. Arbeids voorziening geeft aan welke soort werkervarings in de profit nodig is. De werkervaring moet passen in het voor de jongere op te stellen be middelingsplan. Dit plan zal vaak en co-produktie zyn van het Ar beidsbureau, de JWG-organisatie en de desbetreffende jongere. Sectoren In een aantal marktsectoren heb ben werkgevers- en werknemersor ganisaties reeds ingestemd met JWG-banen. Het expereriment is in de eerste instantie gericht op de sectoren metaal, industrie, zakelij ke dienstverlening, detailhandel en transport. Belangryk is dat de deel nemende sector bereid moet zijn te inversteren in de te plaatsen jonge ren. Dat houdt in: goede begelei ding, scholing en praktische werkervaring. Arbeidsplaatsen die vor de JWG in aanmerking komen, worden ge toetst op additionaliteit: er mag geen sprake zyn van verdringing, concurrentievervalsing of budget vervalsing. Daarnaast is het uit- door hy onbruikbaar wordt en niet meer in elkaar kan klappen, kost ongeveer de helft. Nadeel is dat de tank er nog ligt en dus in de toe komst hinderlijk in de weg kan lig gen by bijvoorbeeld bouwactiviteiten. De aktie Tankslag is een gevolg van het Besluit Opslag Ondergrond se Tanks (BOOT). Dat besluit, van kracht sinds 1 maart van dit jaar, bepaalt dat alle niet meer in ge bruik zynde ondergrondse tanks binnen nu en vijf jaar gesaneerd moeten zyn. Tanks die nog wel in gebruik zyn moeten in de toekomst periodiek worden gekeurd. De ge meenten zijn aangewezen om de BOOT-maatregel uit te voeren. Het voorstel om 40.000 gulden uit te trekken voor de uitvoering van de aktie Tankslag is gisteren besproken in de vergadering van de commissie Milieu. gangspunt dat het maximaal aantal plaatsen vijf is, relateerd aan de be- drijfsgrootte. Overige voorwaarden Plaatsing binnen een bedrijf ge beurt voor maximaal zes maanden, verlenging van deze periode met nog eens zes maanden is uitslui tend mogelijk wanneer dat in het belang is van de jongere. Tussen opeenvolgende plaatsingen bij het zelfde bedrijf geldt een wachttijd van drie maanden. Deze wachttijd vervalt wanneer een jongere aan sluitend aan de JWG-baan door het desbetreffende bedrijf in dienst wordt genomen. elke week nieuws Gewonde op straat In de nacht van vrijdag op zater dag moest de ambulance uitrukken voor een op de Hofstraat liggende gewonde 25-jarige inwoner van Venray. Uit het door de politie in gestelde onderzoek kwam vast te staan dat de man was neergeslagen door een andere nog onbekende man en bewusteloos was geraakt. De identiteit van de dader is nog onbekend en de politie zou graag in kontakt komen met getuigen. Naast de opgelopen hersenschudding werd in het ziekenhuis vastgesteld dat het slachtoffer een gebroken neus had opgelopen. De oorzaak van die mishandelingen is vermoedelijk oneigheid over de benadering van een vriendin, maar het onderzoek is nog lopende. Kan Venray dit gemeente bestuur nog permiteren? Naar aanleiding van de hele gang van zaken rond het Wilhelmina- plein zou ik de bewoners van Ven ray graag iets duidelijk willen maken. Hoewel ik geen belang hebbende in de direkte zin van het woord ben, heb ik er als bur ger van de gemeente Venray toch behoefte aan, om ngjn hart te luchten. De firma van Schayk is in z(jn originele bouwaanvrag van de oorspronkelijke parkeerplekken op het Wilhelminaplein. Dit aan tal is vertaald in een parkeergara ge van het benodigde volume. Dit is allemaal te lezen geweest in dit blad. Vervolgens heeft de Ge meente de plannen afgekeurd, omdat men geen behoefte had aan zo'n 'betonnen kolos'. Ik heb deze plannen niet gezien, maar als veelvuldig gebruiker van di verse parkeergarages meen ik daar ook over mee te kunnen oor delen. Daarom is zo'n uitspraak dan ook ronduit belachelijk, want er zijn tientallen vorbeelden in binnen- en buitenland van par keergarages te zien, die aan de buitenkant helemaal niet als zo danig zijn te herkennen. Denk bij voorbeeld aan het Arsenaalplein in Venlo, of het Vrijthof in Maas tricht Daarom begrip ik de halsstar righeid van de Gemeente op dit punt niet Sterker nog, als arm lastige gemeente kunnen wij ons dat helemaal niet permitteren. We hebben al een Sprankelend deba cle achter de rug, moet dit nu ook nog een hoop extra geld gaan- kosten (in de vorm van extra aan te leggen parkeerplaatsen)? Als dat de bedoeling van dit gemeen tebestuur is, of van de verant woordelijke man bij bouw- en woningzaken, dan vind ik als bur ger van de gemeente Venray, dat de desbetreffende(n) maar beter iets anders kunnen gaan doen. Zo iemand kunnen wij ons niet per mitteren. Mijn voorstel is dan ook, dat de gemeente terugkeert op haar schreden, en het oorspronkelijke plan van Van Schaijk met 150 par keerplaatsen in een dusdanige vorm smeedt, dat het voor ieder een acceptabel is. Op die manier blyft de hele zaak voor iedereen betaalbaar, en de zaak is op de snelste manier weer opgelost. Als er mensen zijn, die er net zo over denken: laat het weten! Rea geer en schrijf naar dit blad. Dat is kennelijk de enige manier om de gemeentebestuurders ervan te overtuigen dat ze er zyn voor ons, burgers, en niet andersom! J. Laurensse. Veilig sportpark! Een mountMn. bike is voor veel jeugdigen eigelijk een must om te hebben want an ders hor je er niet by. Dus een krantenwijk of aardbeien plukken of iets dergelijks en flink sparen vor die mountainbike. Pa en ma zien liever een gewone fiets, die is iets minder diefstal gevoelig. Laat ze nou ook nog gelyk hebben. Maar er zyn ook nog andere ma nieren om aan een mooie moun tainbike te komen. Dat gebeurde afgelopen donderdag weer op het veilige sportpark. Twee mountain- bike's stevig met twee kettingen om een paal aan elkaar, de eigenaartjes bij een sportaccomodatie binnen kyken naar sport. Om ongever half tien willen de twee toeschouwertjes naar huis wat blijkt? twee moun- tainbike's pleite. Voor de voorbij gangers lijkt het net alsof de grote broer vna de eigenaars van zo'n mountainbike de fiets komt opha len omdat men het sleuteltje kwyt zou zyn. Nou geloof het maar niet want het is gewoon een fiets aan het klauwen die door een jongen of meisje met veel moeite by elkaar gespaart is met een krantenwijk of asperges-steken. Maar dat zal de fietsendief een zorg zijn. Het voor- gande van die twee fietsen aan een paal is geen incident maar in de laatste vier weken vier fietsen die zomar in het niets verdwenen zyn. En niet alleen 's avonds als het don ker is maar ook op zondag ochtend by vol daglicht halen de fietsendie ven dergelijke stunts uit heel bru taal wanneer er iedereen omheen loopt. Beste mensen schryf de nummerborden vna dergelijke auto's eens op die er met een moun tainbike achter in de kofferbak ron drijden op het sportpark, want de kans is groot dat er elk moment in een of andere sportkantine een krantenbezorgertje binnen komt Misselijke streek Zaterdagavond kwam b(j de politie een melding binnen dat een aantal jongeren in Casten- ray aan de Lollebeekweg een hond hadden meegelokt en dat ze daarmee op weg zouden zijn naar een dlscootheek aan de Peter Jansscnweg in Ys- selsteyn. In de disco, zo wist de beheerder te vertellen, was een groot aantal jongern op de vloer gezien die een hond by zich hadden, maar op het mo ment dat de politie een onder zoek instelde bleken de jongeren en de hond verdwe nen te zijn. De eigenaresse van de hond was zeer geëmoti- neerd en ging ook zelf op on derzoek uit. Dat deed de politie ook en tydens hun onderzoek werd een hond die aan het sig nalement voldeed aangetroffen b(j een uitgaanscentrum in Leunen. De hond liet zich ge willig in de surveillance-auto zetten. De eigenaresse kon haar hond van de politie over nemen. Beiden waren waren zeer geëmotineerd. De politie vraagt wie haar op het spoor kan zetten van de Jongeren die de hond hebben meegelokt Vrijdag 10 september om 19.00 uur opent baron Van Voorst tot Voorst, commissaris van de Ko ningin in de provincie Limburg, de tentoonstelling '93 Geheimen' in het Odapark. De kunstwerken z(jn vanaf zaterdag 11 september tot en met zondag 24 oktober da gelijks gratis te bezichtigen. Een bezoek aan de opening, met een avondvullend cultureel program ma, kost echter tien gulden en tree per persoon. Kaarten voor de openingsmanifestatie zijn ver krijgbaar bij boek- en kantoor boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat. By de opening van '93 Geheimen' worden een aantal performances verzorgd en is er een optreden wan chansonnier Miel Cools. Het hele programma, inclusief opening, een hapje en een dranlye, duurt tot cir ca 23.00 uur. Een kaartje voor deze bijzondere avond, waarop ook het gerenoveerde theehuis wordt hero pend, kost daarom een tientje. Een catalogus van de tentoonstelling moet vyftien gulden opbrengen. Inbraak in Leunen Zaterdagavond, toen de bewoners van half negen tot middernacht af wezig waren, werd er ingebroken in een woning an de Catherinastraat in Leunen. By thuiskomst stond de deur open en zodoende werd de in braak al direkt ontdekt De gehele woning bleek doorzocht t ez(jn en ontvreemd werden sieraden, waar van de waarde nog niet kon wordne vastgesteld, een magnetron ter waarde van 750,-, een scheerap- paraat een geldbedrag van 600,- aan Nederlandse en buitenlandses valuta en een twintigtal cheques. met de vrag of hy even naar huis mag bellen omdat zyn of haar mountainbike gejat is. En als het nummer dan by iemand bekend is dan is misschien de kans groot dat er vandaag of morgen iemand by de kraag gegre pen kan worden die thuis een hele verzameling mountainbike's heeft samen met een schaar voor kettin gen of kabelsloten door te knippen. Aan de heren fietsendieven wil ik zeggen stel dat men jouw auto op een zo laaghartige manier weghaalt waar jy zoveel voor hebt moeten doen als de krantenbezorgertjes. HOE VOEL JU JE DAN? Als het op deze manier door blyft gaan met het jatten van dergeiyke dure fiet sen dan mag er van de ouders geen enkel kind nog naar het sportpark om te sporten want dat is NIET VEI LIG genoeg, en dan denk ik mooi maar leeg sportpark hebben we dan hier in Venray. En hoe gemak kelijk kan men daar aan fietsen ko men. Tussen de hoge bomen en struiken ziet niemand me dus, JAT TEN MAAR! Het sportpark mag dan misschien veilig zya voor personen (wat ik betwijfel), het is zeker niet veilig voor mountainbike's. Namens vele besturen van sport clubs van Sportpark DE WIE E N. Terwijl het Odapark zich opmaakt voor de onthulling van de voor de tweede maal de expositie Beeld Tuin. Beeld Tuin 93 Geheimen, loopt op een steenworp afstand ook een kunstex- '93 heeft als thema "evenwicht". De expositie is dagelijks te be- positie. De Botanische Tuin D'n Hof in Overloon organiseert nl. zichtigen en duurt tot 24 oktober. De maatschappij bestaat in toe nemende mate uit oudere men sen. Van dat gegeven is nu wel zo ongeveer iedereen doordrongen. Een hogere levensverwachting en minder geboorten z(jn de voor naamste oorzaken dat Nederland vergrysL Ouderen worden steeds meer een groep waarmee reke- ning gehouden dient te worden, niet in de laatste plaats omdat de groep zelf zich niet meer in een hoek laat drukken. Integendeel, ouderen worden steeds actiever en komen voor zichzelf op. Een voorbeeld daarvan is de Venrayse Woongroep 50 Sinds een jaar of twee beijvert de groep zich om met een aantal ouderen uit de ge meente samen een complex wo ningen te huren. Elders in Nederland wonen ouderen al in een kleine zeventig van dergelijke groepen. Hoe de bewoners hun samenleven regelen verschilt per groep, maar ze hebben gemeen dat ouderen zo lang het kan voor elkaar zorgen. Zaterdag 18 sep tember presenteren woongroepen in heel het land zich aan het pu bliek onder het motto 'Kijk ons'. Ook de Venrayse woongroep 50 is van de party. Belangstellenden kunnen terecht in een stand voor de muziekschool. De Venrayse woongroep telt mo menteel een kleine twintig leden. Dat moeten er meer worden wil de wens van de groep, een complex van zo'n 35 woningen in de buurt van het centrum, ooit werkelyk- heid worden. Een complex waar binnen de leden zelfstandig kunnen wonen, maar ook kunnen gebruik maken van een aantal geza menlijke faciliteiten. Zoals een ruimte met een keukenblok, waar mensen samen kunnen eten of sa men hun hobby beoefenen. En een tuin die collectief wordt bijgehou den. "Verder willen we niet gaan", zegt Hermien Verstegen, één van de leden van de werkgroep. "Er zijn veel mogelykheden om een woon groep in te vullen", vervolgt ze. "Er zyn groepen die dagelijks samen eten, gezamenlijk wassen. Er zijn er die hebben samen zelfs een bibli otheek". Zover wil de Venrayse groep dus niet gaan. "De bedoeling is een hechte groep te creëren, waar je meer mee hebt dan met je buren. Ik wil na zoveel jaren eindelijk wel eens zelf de mensen uitzoeken, waarmee ik wil wonen". Van enige vorm van afzonderen is volgens Verstegen en werkgroep-collega Fons van de Goor geen sprake. En wat dan nog als het zo zou zyn. Ook andere leeftijdsgroepen wonen graag by elkaar. Denk maar aan stu dentenflats, laat het duo weten. BURENPLICHT Het verschil met zo'n woonvorm is dat wonen in een woongroep voor ouderen veel minder vryblij- vend is. Wie in een woongroep voor ouderen wil leven dient bereid te zy'n zich voor mede-bewoners in te zetten. Een soort van burenplicht Voor iemand koken, misschien el- kaars was, boodschappen en dat soort zaken. Wonen in een groep heeft zowel een ideële als een prak tische kant. Ook ouderen willen hun onafhankelykheid behouden en daarnaast is zelfzorg goedkoper dan welke vonn van professionele zorg ook. Daarom stelt de woongroep eisen aan degenen die willen meedoen. "De bedoeling is om qua leeftijd een gevariëerde groep te krygen", leggen Hermien Verstegen en Fons van de Goor uit. "Tussen de 50 en 80 jaar". Verder moeten de deelne mers natuurlijk elkaar een beetje liggen en dezelfde opvattingen heb ben over wonen en zorg. BEUKENLAAN De woorden wonen en zorg bren gen het gesprek onwillekeurig op de lokatie. De groep heeft een en- quete gehouden onder de twintig leden en daaruit is gebleken dat de voorkeur van de meesten uitgaat naar een huurwoning op de begane grond, in of tegen het centrum, in elk geval op loopafstand van open baar vervoer en winkels. Het speel veld Leunseweg/Beukenlaan zou een perfekte stek zijn, het terrein van het voormalige St Josef- klooster eveneens. Voor het voor malige hockeyveld heeft de woongroep een complete schets klaarliggen. De nieuwbouw aan de Henseniusstraat/Langstraat, waar de woningbouwvereniging apparte menten gaat bouwen valt niet in de smaak. "De woningbouwvereniging heeft ons die lokatie enkele maan den geleden wel aangeboden, maar daar zijn we niet op ingegaan", al dus Verstegen. Te klein en te dicht bij de kroegen, is het oordeel van de woongroep. Met de woningcorpora tie heeft de woongroep overigens in oktober een gesprek. WACHTLIJST De woongroep 50+ Venray hoopt op een concrete lokatie, zodat de le den iets tastbaars hebben om naar toe te werken. Misschien dat dan ook de animo om zich by de woon groep aan te sluiten wat groter wordt Tot nu toe biyft het aantal woongroepleden hangen rond te twintig. En dat is te weinig om se rieus over een gezamenlyk woon- projekt te kunnen parten. Waar het aan ligt weten de beide woordvoer ders ook niet In de rest van ons land is overal veel belagstelling voor de initiatieven. Behalve 68 woongroepen die al woonruimte hebben, zy'n er nog een kleine twintig die in hetzelfde stadium zyn als de Venraynaren. En volgens Verstegen en Van de Goor moeten er nog veel meer zijn, maar die heb ben zich niet aangemeld by de lan delijke organisatie. By veel woongroepen is een wachtlijst van 30 personen of meer geen uitzonde ring verzekeren zy. In elk geval kunnen mensen die meer informatie willen over geza menlyk wonen voor ouderen of die een woongroep willen bezoeken, kontakt opnemen met Hermien Verstegen of Fons van de Goor. Hun telefoonnumers zyn respectïevelyk 04780-10157 en 04780-88806. Een bezoek aan de marktkraam op za terdag 18 september is uiteraard ook mogelyk.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5