mm Limburgse jagers luisteren lustrum joekskapel SEPTEMBER Voorverkoop Muziekfeesten Leunen van start Feestmaand "otic toe» Zaterdag 11 september op schouwburgplein Herfstfeest in de Bonte Koe Filmnieuws PEEL EN MAAS Liedjesfestival De Piëlhaas Omroep Venray VV V-nieuws NADA-Yoga Workshop REGIOKALENDER Kelderpraat uit de Henseniusstraat Wijnhandel Covinet Expositie Credit Lyonnais PEEL EN MAAS uonueruag t sopiemuoi - rayma o De Vette Naaf is een fietsclub die eigenlijk uit nood geboren is. Toen het Venrays Mannenkoor een aantal jaren geleden voor het eerst naarAhrwei- ler in de Eifél ging, was de beschikbare bus niet groot genoeg om alle zan gers te herbergen. Een aantal aulo's bood wel enige uitkomst maar voor enkele zangers was geen plaats. 'Geen nood, dan gaan we wel met de fiets werd er toen gezegd en zo geschiedde. Afgelopen weekeinde gingen de zangers opnieuw naar Ahrweüer en op nieuw werd de renfiets van stal gehaald. Zes zangers met een volgwagen (enkele andere Vette Naaf-leden moesten helaas werken) vertrokken don derdagmorgen voor alweer hun tiende jaarlijkse fietstocht naar de Eifél over 185 km. Dit maal moreel ondersteund door Math Stoks van de lion d'or, die de Hollandse fietsers een vaatje Belgisch bier meegaf om in Duits land te nuttigen. En U draait aan het geluksrad en maakt kans op 10%, 25%, 50% en jawel, u kunt uw hele aankoopbedrag terugwinnen! 121/2 jaar geleden openden wij voor het eerst onze deuren. Reden voor ons, om feest te vie ren. U kunt hiervan profiteren. In onze winkel staat een Geluksrad. Draai eraan en u kunt uw aan koopbedrag terugverdienen. Geen geluk, u bent in ieder geval verzekerd van een prijs. Alle geldprijzen worden uitgekeerd in waardebonnen, welke 1 jaar geldig zijn in onze winkels. JOS ARTS JEUGDMODE Marktstraat 6 Venray tel. 04780-88567 Hoogkoor-Passage 1 Boxmeer tel. 08855-78083 Om de bezoekers dit jaar nog be ter aan hun trekken te laten komen is gekozen voor een hoogstaand programma. Op vrijdagavond opent men met een 'Gouwe Ouwe' avond m.m.v. niemand minder dan Earth Fire. Deze groep scoorde in de 60er, 70er en 80er jaren zeer hoog in de top lijsten met singels en lp's. De bezet ting bestaat nu uit begaafde muzi kanten b.v. Ab Tamboer, Bert Ruiter, Tbn Scherpenzeel, Age Kat en na tuurlijk Jerney Kaagmans. Voor programma: Groovy. Op zaterdagmiddag is er een play back discomiddag voor de jeugd m.m.v. Ruben de Jong en Paul Ver hoeven, disc-jockey's van Omroep Venray. Op zaterdagavond heeft men beslag weten te leggen op niemand minder dan Anny Schilder met or kest Next One. Anny Schilder was jarenlang zangeres bij BZN. Nu heeft zij zelf diverse CD's uitge bracht. Dat dit een gezellige avond gaat worden staat wel vast. Op deze avond zal zy verschillende num- Els Hollestelle laat gedurende drie maanden schilderijen en colla ges zien in een vijftal filialen van de Credit Lyonnais Bank Nederland N.V. in de regio Zuid-Oost. Ook op het kantoor Venray in de Pa- tersstraat kan men werk van deze kunstenares, tot en met 15 novem ber, bewonderen. Els Hollestelle studeerde in 1979 af aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch. Sindsdien volgen er vele ex posities, waaronder in de Azijnfa- briek en 'In Stock' in Den Bosch, en het Jan Cunencentrum in Oss. Ook bevindt zich werk in diverse particuliere collecties. In 1992 ont ving Els Hollestelle de Stimule- ringsprijs van het Herman Reuser Fonds. mers uit haar BZN-karrière ten ge hore brengen. Zondagmorgen om 10.00 uur is er een Hoogmis m.m.v. de Zangers van St. Frans. Aansluitend Früh- shoppen. Zondagmiddag treedt wederom Rowwen Hèze in Leunen voor het voetlicht. De swingende kombinatie behoeft by de liefhebber natuurlijk geen verdere aankondiging. In het voorprogramma de nog steeds po-, pulairder wordende band Wild Voice. Voorverkoop Earth Fire '/lO,-, kas sa ƒ12,50; voorverkoop Anny Schil der ƒ10,-, kassa ƒ12,50; voorverkoop Rowwen Heze ƒ15,-, kassa ƒ17,50; Passe-partout 27,50. Voorverkoop vanaf 27 augustus op de volgende adressen: Rabobank Leunen; Van Gassel 4=6 Veulen; Gielen kapper Heide; Muziekhan del H. van Bree Venray; Café Tbetje Sevenum; Boekhandel en VW Ber- kers Deume. Telefonisch reserveren onder tel.nr. 04780-85617 en 86646. De olieverfschilderijen op linnen toen een geheel eigen zienswyze van de dingen om ons heen: een huis, een tafel, een landschap. In de manier van schilderen valt duide lijk op, dat er een verlangen is naar een licht mathematische ordening. Er treedt hierdoor een kleine trans formatie van de dingen op, die doet denken aan vroeg- kubische werken. De werken op linnen zijn heel inge togen van kleur. Waar het licht hier als het ware 'gefilterd' wordt, waar door een heel zacht kleurenscala ontscala ontstaat, zo direct is de kleur gebruikt in de collages. De op gedane indrukken zet Els Hollestel le hier om in een gevoelsmatige, imaginaire wereld van vorm, kleur en beweging. De joekskapel 'Zuutjes An' viert haar 2e lustrum op 30 april 1994. Alle door de joekskapel te organise ren aktiviteiten worden dan ge plaatst binnen het kader: 'n RUNDJE LIMBURG, 'n Rundje Lim burg wordt gevierd op het schouw burgplein op Koninginnedag 1994 en is vrij toegankelyk vor de gehele Venrayse en regionale bevolking. Dankzij de welwillendheid van het Venrayse bedrijfsleven is het voor deze kapel onmogelijk een dergelijk groot evenement te orga niseren. De baten van het gehele festyn gaan naar een goed doel. Dit is de Beertjesgroep van Scouting Venray. De beertjesgroep bestaat uit lichamelyk gehandicapten kinde ren uit Venray en de regio. Het feest 'n RUNDHE KIMBURG kent een keur van artiesten waarvan sommi gen voor het eerst in Venray optre den. Enkele welluidende namen zijn: Ben Verdellen, Sef Diederen, Bruno Mqjcherek, Beppie Kraft en met Orkest Spass-PArtout, Joekska pel Zuutjes An en Fanfare-Korps der Limburgse Jagers. De Limburgse Jagers zullen even wel niet op 30 april 1994 optreden' maar al op zaterdag 11 september a.s. op het schouwburgplein te Ven ray. Bij slecht weer is 'de Beejekurf gereserveerd. De aanvang van het optreden is 20.00 uur. Vanuit het 2e, 6e en 11e Regime Infanterie is hert Regiment Lim burgse Jagers voortgekomen. Luitenant-Kolonel J. Antoni, com mandant van deze regimenten, schreef een brief aan de koningin voor de oprichting van het Regi ment Limburgse Jagers. Op 1 juli 1950 werd onder Koninklijk Besluit no. 26 het Regiment Lim burgse Jagers opgericht. De zomer zit er al weer bijna op, de september maand is aangebro ken. Op 21 september viert de Bon te Koe daarom har herfstfeest. Zoals ook by het begin van de zomer roe pen wij bij deze iedereen op die in woord of tot beeld zyn of haar ge dachten met betrekking tot 'de Herfst' wil uitbeelden. Alle gedichten, tekeningen, schil derijen enz. die te maken hebben met 'de Herfst' worden vanaf 21 september geëxposeerd in de Bonte Koe. De bedoeling is dat deze oproep voortaan voor ieder sei- zoensfeest geplaats gaat worden. Dus, zoals afgelopen Zomerfeest, en nu het Herfstfeest zal straks ge vraagd gaan worden je eigen beeld van de Winter te geven en daarna uiteraard de Lente. Steeds zullen deze werkstukken geëxposeerd worden waarna ze aan de makers teruggegeven worden. Ieder jaarge tijde heeft zyn eigen beelden, voor de een triest voor de ander vrolijk, roep ze op, werk ze uit en laat het zien. Voor meer informatie kun je bellen in de Bonte Koe, tel. 10037 of kom even langs. Raam van auto niet gesloten Een 17-jarige inwoner van Oostrum deed by de politie aangifte van diefstal uit de auto die hy met pech had moeten laten staan op de Napoleonsbaan onder Grathem. Hy had de auto verlaten om een takel te bellen, maar was vergeten één van de ramen dicht te draaien. Zo doende was het gemakkelijk in de auto te komen. Uit de auto werd ontvreemd een oplaadbare staa- flamp die een waarde van 385,- vertegenwordigde. Van die ongewo ne diefstal heeft hij aangifte gedaan by de Venrayse politie. De benadeel de was niet de bestuurder van de auto, maar wel de eigenaar van de staaflamp. Oud-Minister van oorlog J. van Dijk omschreef de naam als volgt: 'Een suggestieve naam die doet denken aan vlotheid, snelheid en gereed heid. Maar ook aan gewestelijke by- zonderheden, an een landsdeel met een eigen type en kleur'. Eveneens enkele andere onderde len voert het regiment ook een de vies in het Latyn, genaamd: Regi Limburgae Juventes, d.w.z. de weer bare jeugd van Limburg voor de Koning. Tambour- en Fanfarekorps Gelijktijdig met de oprichting van het Regiment Limburgse Jagers werd het Thmbour- en Fanfarekorps der Limburgse Jagers opgericht in Roermond, waarna later overplaat sing naar avenlo volgde. Met uitzon dering van de kapelmeester, tambour-maitre en muziekintruc- teur is het korps samengesteld uit dienstplichtige militairen die veelal deel uitmaken van Limburgse fan fare's en harmonie-orkesten. Op 13 oktober 1967 werden i.v.m. bezuinigingen vele dienstplichtige muziekkorpsen opgeheven. In 1969 werden zo evenwel weer in ere hersteld en werden de Limburgse Jagers bij dé troepen 'in Seedorf Duitsland, gelegen tussen Bremen en Hamburg, heropgericht. Later volgde indeling bij het 42e Pantser infanterie-bataljon Limburgse Ja gers. Het fanfarekorps verzorgt op dit moment ongeveer 175 optre dens per jaar in Nederland en Duitsland. Het Fanfarekorps en de Limburg- se bevolking 0p 5 aprU w57 kreeg het Fanfarekorps door de Limburgse bevolking gala uniformen aangeboden. Deze wor- The Fugitive een wereldhit De allernieuwste film met Harri son Ford THE FUGITIVE is vorige week wereldwyd op grootse wyze gestart. Deze week is de Nederland se première en Venray behoort op nieuw toto de premièreplaatsen. THE FUGITIVE was destijds een veelbesproken televisie-serie waar voor iedereen thuis bleef. Nu is er een bioscoopfilm van gemaakt. He lemaal nieuw, compact en met de allure van een superieure bio scoopfilm. Chirurg Richard Kimble wordt voor een spoedoperatie naar huis geroe pen. Thuis wordt zijn vrouw over vallen en bij thuiskomst kan Kimble nog juist een glimp zien van de overvaller. Te laat. Niemand gelooft het verhaal. De doodstraf wacht. Hij ontsnapt en dan begint de speurtocht naar de geheimzin- ninge overvaller, terwijl hy zelf chtervolgd wordt door de politie Werkelyk een gigantische produk tie waar men niet omheen kan. Ge prolongeerd worden deze week INDECENT PROPOSAL (9e week) LAST ACTION HERO (5e week) HOT SHOTS 2 (7e week). elke week nieuws Achtervolging opgevoerde brommer Op de Stationsweg zag de politie een brommer r(jden die sneller was dan op die toegestaan is. Bij de ach tervolging door de politie werden snelheden gemeten die het dubbele waren van de toegestane snelheid. Op de Sparrendreef kon de politie de bestuurder laten stoppen. De bestuurder, een 19-jarige inwoner, moest zijn brommer voor tech nisch onderzoek afstaan, want zelfs leken konden zien dat de brommer was opgevoerd. Zeker is dat de bestuurder een flink proces verbaal kan tegemoet zien. den ook nu nog door het korps ge dragen. In 1911 kreeg het Stafmuziekkorps van het 2e Regiment-infanterie van de gemeente Venlo twee Schellen bomen aangeboden. Na ruim een halve eeuw in gebruik te zijn ge weest belandden de onttakelde en zwaar beschadigde schellenbomen in het Venlose Jagersmuseum. Provinciaal militair Comman dant Lutenant-Kolonel b.d. W. Fon tein wist deze bomen weer uit het museum te halen. De reüni- commissie van het Fanfarekorps, gevormd uit oud-muzikanten van de lichting 1956-2, besloot om de schellenbomen te laten restaure ren. De kosten werden gedekt door akties, het Limburge bedrijfsleven en door oud-muzikanten. Tydens een stijlvolle plechtigheid werden de schellenbomen op 12 ju ni 1987 in Oirschot overgedragen aan het fanfarekorps. Het Regimentslled Het fanfare- korps, heeft zyn eigen regiments mars, gecomponeerd door vroegere onderkapelmeester Jan Jochems, Sergeant-Majoor. Daarin komt zang voor met de volgende tekst: Wy zyn de band, van het regiment Het welk is genoemd de Limburgse Jagers. Van ons embleem, symbool van kracht, zyn wij heel fiere dra gers. Wy marcheren door de stra ten, van ons mooie Limburgse land. En zyn trots hierin te mogen die nen voor Koningin en Vaderland. Het fanfarekorps der Limburgse Ja gers staat op het ogenblik onder lei ding van le Lutenant Kapelmeester J. Hendriks. Muziekinstruktuer is Segeant j. Schoónhovewn en tambour-maitre Sergeant B. Vonk. op zondag 19 september a.s. vindt in de foyer van de schouwburg 'de Beejekurf in Venray het traditione le liec\jesfestival plaats. De afgelo pen manden is druk gecomponeerd, geschreven, gear rangeerd en gerepeteerd. Weer is een groot aantal schryvers en zan gers erin geslaagd om zo'n twaalf liedjes in te zenden. Naast oude be kenden zyn er ook een aantal nieu we 'sterren' onder de inzenders. Tydens het festival worden alle liec(jes twee keer gezongen. Een combo zal de zangers tydens het zingen begeleiden. De repetities zyn in volle gang om 19 september weer tot een succes te maken. Een jury, bestaande uit negen le den (4 leden, aangezocht door de commissie 'Liedje', 5 leden uit het publiek) heeft de moeilyke taak om uit de twaalf inzendingen, twee nummers te kiezen die straks op de uit te brengen cd komen. De commissie 'Liedje' is volop be zig van het lie^jesfestival een groot succes te maken. Dit succes is pas gegaranderd als u er ook bent. U bent dus van harte welkom om dit spektakel mee te maken. Het festival begint om 14.11 uur in schouwburg 'de Beejekurf. Zorg dat u er op tyd bent. Bromfietsbestuurster gewond Zaterdagmiddag vond op de krui sing Langeweg-Merseloseweg een verkeersongeval plats tussen een personenauto en een bromfiets. De bestuurden van de personenauto een 45-jarige inwoner van Leunen verleende komende vanaf de Mer- seloseweg geen voorrang aan de 50-jarige bestuurster van een brom fiets, die over de Langeweg reed. De bromfietsbestuurster liep dusdani ge verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De bromfiets werd vrywel totaal vernield, de auto werd aan de zy- kant beschadigd. Vr(jdag 3 sepL: 13.00-14.00u: Varia. 18.00-19.00u: 'Natuurlijk in de tuin'. Tuintips door tuin- en landschap- sarchitekt Frits Ruyten. U kunt uw vragen zowel schriftelijk vooralf als wel mondeling gedurende het pro gramma aan Frits Ruyten voorleg gen! Adres: Raadhuisstraat 18,5801, 5801 MA Venray. Telefoon studio: 27269. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weerbe richt voor het weekeinde van weerman Bert Vloet Presentatie Paul Verhoeven. Zaterdag 4 sepL: 12.00-14.00u: Weekend-kalender.In- formatie, evenementen, boeken nieuws en de radiovakaturebank. Pres. Nico Broers en Cindy Hendrix. 14.00-16.00u: Cocktail. 16.00-18.00u: Jo on the road again. Pres. Jo WIentjes. 18.00-19.00u: Peelgrass, Country- muziek met veel informatie. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag Zondag 5 sept: ll.00-13.00u: Verzoekjes op zondag Verzoekplatenprogramma. Voor uw verzoekjes kunt u bellen naar de studio, tel. 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag Pres. Ruben de Jong 15.00-18.00u: Sport Magazine. Tus senstanden uitslagen en sport nieuws. Voor uw sportuitslagen kunt u bellen naar 12362. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Maandag 6 sept: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-21.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weerbe richt. Pres. Eric Tonnissen. 20.00-21.00u: Peelgrass, Country- muziek met informatie. Dinsdag 7 sept: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht 20.00-21.00u: All flavors. Muziek uit de jaren vyftig. pres.: Ton Lom- mers. Woensdag 8 sept: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro gramma met o.a. het 'Ven rods ke- tierke', tel. studio 27269. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma. Donderdag 9 sept: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Lokaal Centraal. Een informatie- en aktualiteitenpro- gramma. Omroep Venray is te beluisteren Via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schryven of bellen naar: Cees Matthijssen, Denne noord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. September: 1 t/m 4: Thptoe, Breda 1 t/m 30: Phantom of the Opera, Scheven ingen 4: Internationaal Jazz Festival, Noord wyk 4: 10e Bleusrockfestival, Tegelen 5: Bel Canto Concert, Den Haag 11: Oosterhout Bluesfestival, Oosterhout 11: Rockwood, Lommei 16: The Nits, Hoensbroek 18: José Carreras, Rotterdam 18: Javaans Indonesisch Gala Con cert, Breda 19: Paul McCartney, Dortmund 25: UB40, Heereveen 26: The Dubliners, Amsterdam 28: Lynyrd Skynyrd, Utrecht Oktober: 1 t/m 31: Phantom of the Opera (beh.Ma), Scheveningen 2: UB40, Rotterdam 4: All Star Super Band, Breda 8: Candy Dulfer, Arnhem 10: Maria Dellourdes, Rotterdam 21: Young Tsjaikovsky, Den Haag 22: Julien Clerc, Dan Haag 22: Whitney Houston, Heereveen 22: Eros Ramazzotti, Maastricht 26: Die Lustige Witwe, Den Haag 29: Lois Lane, Arnhem November: 1 t/m 30: Phantom of the Opera (beh. Ma), Scheveningen 7: Cliff Richard, Rotterdam 23: Don Carlos, Amsterdam ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Sc braven en J. Wittgen: Zaterdag T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Zondag H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85ÖOÜ Weekenddienst voor de patiënten van dr. Ke(jzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuekenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSEL8TE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 NADA-Yoga is een combinatie van geluid en meditaite. Door afstem ming op de klanken, geluiden of muziek komt u in contact met uw innerlyke stilte. Dezestlte geeft u een gevoel evenwichtiger te zyn, u bent meer in balans, meer een met uw binnen- en buitenwereld. NADA Yoga maakt gebruik van ritme, to nen en muziek, maar ook van zingen. De Workshop wordt gegeven door Pndit Ashoke Pathak. Een van In- dia's grootste sitar speler, die zich daarnaast o.a. heeft bekwaamd in NADAYoga. Alleen na inschryving kunt u deelnemen aan de workshop. Na opgave ontvangt u het adres met de routebesch ry ving. Voor inschrijving of verdere in lichting kunt u bellen naar: Martin Grob, tel.: 04780-83857. (tussen 19-OOu en 20.00u). In de wekelijkse Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. tm. 12-9 Documentaires over kunstenaars in museum De Wieger te Deume 3, 4, 5-9 Vijfde Citroën Club Nederland Regio Limburg Treffen. Evene mententerrein aan de Midden Peelweg te Kronenberg. 5-9 Bijenprodukten te zien in 't Zoemhuuske, Kasteelse Bossen te Horst van 11.00-13.00 uur. 3, 4 en 5-9 Jubileumfeesten GFC '33 Grubbenvorst Optredens van Rowwen Hèze, Fietsefreem, Ben Verdellen, Tatjana en joekskapeüen. Info: Xander Boers (077-662143) of Bert Wennekers (077-662872). 12-9 Trekpaardenshow te Jabeek, georganiseerd door de afdl. Lim burg van de Kon. Ver. Het Nederlandsche Trekpaard. 12-9 Langste koffietafel in Roggel. Poging om langste koffietafel ter wereld te realiseren. Nodig zyn 7500 deelnemers. Opbrengst bestemd voor restauratie van de kerk in Roggel. Aanmelden en info: J. van Roy (04749-2432) en L. Geenen (04749-2390). 17 tm. 19-9 Intern, hondententoonstelling in Bergen. Info: 08850-20572 na 19.00 uur. 18-9 Taptoe Venlo '93, Lambertusplein Blerick, 19.30 uur. 18 en 19-9 Keramiste '93, Openluchtmarkt van het Noordlimburgs Potten bakkerscollectief in Milsbeek. 19-9 Popquiz in OJC De Roos, Ilaageind 27, Deume. Inschrijven tot 6 september, tel. 085-457990. 24-10 Centrale keuring afd. Limburg Kon. Ver. Het Nederlandsche Trekpaard in manege De Leistert te Roggel. 31-10 Manifestatie Grenzenloos in het Gasthoes te Horst Multiculture le manifestatie. Deze week is er uiteraard veel aandacht voor de "Vakantie drankjes". Ouzo uit Griekenland, Raki uit Turkye, Pemod uit Frankrijk, Amaretto en Sambuca uit Italië, Calvados uit Normandië, Aqua vit uit Denemarken, Venrooys kruidenbitter uit Limburg en ga zo maar door..... U vindt ze allemaal bij uw Covi- net, met daarbij de benodigde mix-dranken, zodat u met die eventueel meegenomen fles nog eens eindeloos kunt varieren. Het staat allemaal uitgestald bij uw Covinet. Daar doet u veel ideeën op. Iets heel anders wat het vermel den waard is, betreft de wijn: Saint-Chinian. Een prachtige rode wijn van het gebied tussen Montpellier en Narbonne. Zuid-Frankrijk- gangers zullen het zeker kennen. Het is een geurige wijn, vol van smaak en een zachte prijs. Ik heb deze wijn bewust even achter ge houden zodat hij nu op z'n best Neem eens een flesje mee, en u zult enthousiast zijn. Tot het volgende Covinetnieuws. Henseniusstraat 1 Venray, tel. 04780-81801

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3