berden 50% Beslissing opdeling Vierlingsbeek nog niet gevallen 17.95 Wie meer wil moet betalen berden Albert Heijn naar pand Xenos/Leenbakker Venray krijgt extra woningen Venlo korting COViNET WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Provincie Limburg: woonhuis Sj met tuin College Venray heeft genoeg gedaan aan parkeren rnutlnicué VAN DE KAMP Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Verhuizing komend voorjaar Om voldoende te kunnen bouwen voor komst militairen Bromfietser dodelijk verongelukt Studenten Lini v.d. I -eur DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1993 Nr. 35 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS Salland jonge jenever WIJNftDRANKENGROEP Henseniusstraat t UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar M5.00 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis De provincie Limburg ontkent dat Limburg en Brabant al heb ben besloten dat Vierlingsbeek niet by Venray komt. Een woord voerder van de provincie heeft dat gisteren meegedeeld. De provin cie Limburg distantieert zich van artikelen in de Brabantse pers, waarin de indruk wordt gewekt dat de kwestie Vierlingsbeek door de Brabantse depute De Geus en z'n Limburgse collega Bronckers is beklonken. "Limburg volgt de uitspraken van de Tweede Kamer en de staatssecretaris. Het onder zoek naar de oriëntatie van Vier lingsbeek en omliggende kernen op Venray of Boxmeer is in volle gang. Als de suggestie gewekt wordt dat de provincie Limburg vindt dat Vierlingsbeek Brabants moet bleven, is dat een verkeerde interpretatie van het commentaar van de heer Bronckers", aldus een Wij zoeken een tot M60.000 k.k. Aanvaarding in overleg tel. 040-834545 Met de huidige parkeerterrei nen, de plaatsen die op de rol staan en het betaald parkeerregi- me heeft de gemeente Venray meer dan voldoende gedaan om het parkeerprobleem kwalitatief en kwantitatief op te lossen. Wie na 1 november nog ergens graag extra parkeerplaatsen in het cen trum wil, moet daar maar aan meebetalen. Met die volzin is het standpunt van wethouder Kersten en z'n college-collega's ten aan zien van parkeren in Venray sa men te vatten. Een ondergrondse parkeergara ge? Prima, maar dan moeten de Venrayse ondernemers wel bereid moeten zyn mee te betalen. De kosten bedragen ongeveer 30 mille per plaats.... Hoezo vreemd. In an dere plaatsen betalen ondernemers ook mee aan parkeervoorzieningen in het centrum, stelt Kersten. Ze zijn tenslotte de grootste belang hebbenden, nietwaar? "Kyk maar naar Horst en Venlo. Daar gebeurt het ook. Maar in Venray heeft de ge meente, en uiteindelijk dus de Ven rayse belastingbetaler, altijd voor parkeerplaatsen betaald. De onder nemers schreeuwen wel, maar beta len niet mee. En daaraan komt wat ons betreft een einde. Omdat we vinden dat we het parkeerprobleem met de inmiddels bekende maatre gelen onder controle hebben. En omdat wij als college de indruk hebben dat de parkeemood in Ven ray niet zo hoog is als iedereen wel roept". Een bewering die Kersten zegt met feiten te kunnen staven. Gemeente-ambtenaren hebben de afgelopen maanden het parkeren in het centrum op foto's vastgelegd. "Op alle verschillende tijdstippen en dagen. We hebben ook luchtfo to's laten maken en dan zie je dat er altijd plaats is, als je maar een stuk je wil lopen. Zelfs op de dag van de jaarmarkt, toen het belachelijk druk was in het centrum, was er plaats. De terreinen tegen het cen trum aan waren vol, ook de Raad huisstraat stond vol. Maar een Is' W 'sa Henseniusplein 4a, tel. 85703 terrein aan de Hoenderstraat was nog steeds leeg". Dat zegt voor Kersten genoeg. Het college heeft voldoende gedaan aan de parkeer problemen in het centrum. Zeker wanneer over enkele maanden het betaald parkeren niet z'n wachters zorgt voor een hogere omloops nelheid. Of op 1 november de geplande parkeerterreinen allemaal klaarlig gen om met name de langparkeer- ders op te vangen, valt overigens te betwijfelen. In het geval Eurotel wordt nog onderhandeld over de verkoop. Het aantreffen van bodem vervuiling heeft niet alleen tijd ge kost, maar kost ook geld. Daarover onderhandelt de gemeente nog met de eigenaar. Daarna volgt nog de ruimtelijke ordeningsprocedure. Of het parkeerterrein Julianasingel- Patersstraat op tyd klaar is, is eve- Venray bruistte afgelopen weekein de weer van de aktiviteiten. Het Gol den Music Moonlight Weekend, georganiseerd door de Volle Maan werd geflankeerd, door diverse Win kelcentrum aktiviteiten. Een van die aktiviteiten was The Wild Bunch, die het Henseniusplein in een wild. west sfeer bracht. Onder deel daarvan was het afschieten van een heus kanon, door burge meester Waals. Een knal die door het hele centrum te horen ivas. Voor de bezorgde omstanders willen we nog laten vleten dat onze fotograaf "ongedeerd" is. neens twijfelachtig. De gemeente heeft hier te maken met tientallen eigenaren van stukjes grond, die niet staan te springen om stukken van hun tuin in te leveren, hoewel de gemeente juridisch sterk staat. Bert Kersten maakt zich echter niet meer zo druk. "Ik ben niet meer zo gejaagd om snel parkeer plaatsen aan te leggen. We zijn er van overtuigd dat we het probleem onder controle hebben en voldoen de hebben geïnvesteerd. Mocht bly- ken dat er na november serieuze knelpunten ontstaan, nemen we uiteraard passende maatregelen", zegt de wethouder. "Maar voor voor het overige is het mooi geweest". Ondernemers die meer willen, moeten ook maar betalen. Net zoals Van Schayik. "Dat is tot nu toe wel de enige ondernemer in Venray die betaalt voor z'n parkeerplaatsen", aldus Kersten. ASSURANTIËN voorlichter op het provinciehuis in Maastricht- In het Boxmeers Weekblad' ver scheen vorige week een interview met de Brabantse gedeputeerde De Geus. Die beweerde in het vraag gesprek dat de kans dat de gemeen te Vierlingsbeek gedeeltelijk bij Venray wordt gevoegd 'zeer gering' is. Het Brabantse provinciebestuur- vindt dat Vierlingsbeek zelfstandig kan blijven. Als er opgedeeld moet worden, zou dat in elk geval binnen de Brabantse provinciegrenzen bly- ven. De Limburgse collega's zouden het volgens De Geus met die opvat ting eens zijn. De provincie Limburg ontkent dat er al sprake is van zoveel eens gezindheid en houdt zich bij de offi ciële lezing: Brabant en Limburg studeren momenteel, op verzoek van staatssecretaris De Graaf-Nauta, over de zelfstandigheid van de ge meente Vierlingsbeek. De Tweede Kamer had in een motie bij de be handeling van de herindeling van Noordoost-Brabant gevraagd om te onderzoeken in hoeverre Vierlings- MEUBELEN VENRAY, GROTE MARKT 12 VEHlO-BliWCX.- HERRUN, - ROERMOND "77 In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON 50, ""Grotestraat 76 Venray beek op Venray is georiënteerd. De twee provincies zouden die oriënta tie (en de gevolgen daarvan voor Vierlingsbeek) samen moeten be kijken. De provincies verwachten over ongeveer een maand verslag te kunnen doen aan de staatsse cretaris. Burgemeester Jos Waals van Ven ray wilde geen commentaar geven op de opmerkingen van de Brabant se gedeputeerde De Geus. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... /9Ö WEEKNIENU heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en frisse groentesala des, Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappelgamituren. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een ijsje met ver rassing Tijdens de Peel branch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. pnj, 29,50 kinderen f 15,00 Reserveren gewenstI Salade van Ardennerham saus Cumberland Heldere runderbouillon met tuinkruiden Struisvogelbiefstuk met rode wijnsaus s cassata-ijs Hotel asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL 04780-1 1466 Supermarkt Albert Heyn gaat zich in april 1994 vestigen aan het Henseniusplein, in het pand waar nu Xenos en Leenbakker zyn gehuisvest Beide winkels moeten half januari het pand ont ruimd hebben. Xenos en Leen bakker zyn inmiddels op zoek naar nieuwe lokaties. Woordvoerders van Leenbakker en Xenos bevestigen dat eigenaar Ahold het huurcontract heeft opge zegd. Beide winkelbedrijven had den een tijdelijk contract op grond van een clausule in de overeen komst tussen de gemeente Venray en de Vendex Groep (eigenaar van supermarkt Tbrro). Vendex bedong eind jaren tachtig alleen naar De Bleek te zullen komen als concurrent-foodwinkels vyf jaar lang niet in het centrum zouden uitbreiden. Die afspraak haalde een voorlopige streep door de rekening van Ahold. De vyf jaar zijn komend vooijaar verstreken en Albert Heyn wil dan ook verhuizen naar het veel grotere pand aan het Henseni usplein. Xenos en Leenbakker willen in principe allebei in Venray blijven, maar hebben nog niets gevonden. Volgens de filiaalleider van de Ven rayse Xenos-vestiging onderhan delt z'n bedrijf over het pand dat door Albert Heyn verlaten wordt, maar hij kon nog geen resultaten melden. Xenos heeft in elk geval een winkel van minstens 600 m2 in het centrum nodig. Het pand Pou- wels ligt voor Xenos al te ver daar buiten, Vindt het warenhuis niet op tyd een andere plaats, dan is Xenos Venray een afgedane zaak. Volgens de Venrayse bedrijfsleider kunnen in dat geval vier van de tien mede werkers in andere filialen (Venlo. Nymegen of Uden) terecht. Het overige personeel werkt in Venray op tydelyke basis. Leenbakker doet serieuzer pogin gen om een Venrayse vestiging te behouden. Volgens een woord voerster van de onderneming zet Leenbakker 'alles op alles om een vestiging in Venray te behouden'. Het bedryf heeft inmiddels contact gehad met de gemeente Venray en bekijkt een aantal mogelijke loka ties. Volgens de woordvoerster is ook een lokatie iets verder uit het centrum geschikt Ook nieuwbouw is bespreekbaar. Voor Leenbakker zijn wel de grootte (minimaal 1500 m2) en de parkeermogelijkheden essentieel. De gemeente Venray is in overleg met het gewest en met name de ge meente Venlo, om overbodige con tingenten woningen naar Venray over te hevelen. Op die manier hoopt Venray toch het geplande aantal woningen te kunnen halen. De gemeente wil volgend jaar onge veer 600 huizen bouwen, maar heeft tot nu toe voor 560 woningen geld en concrete plannen. Binnen enkele weken hoopt wethouder Kersten met de gemeente Venlo rond te komen. Dat deelde de wethouder dinsdag de gemeenteraad mee. In tegenstel ling tot Venray, die woningen moet bouwen voor de 600 gezinnen uit Blomberg en Stolzenau, plus wat Nestlé-medewerkers die vanuit Amsterdam naar Noord-Limburg Zwitserse Tegelkachels flntiek in &ken en fjrenen Gopie Intiek geloogd grenen Cet- en Salontafels Stoelen Kasten Thessoirs en Gommodes Slaapkamers Babykamers Banken en Fauteuils Loyd Loom en Biet Messing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Bestratingsmaterialen Stationsweg 86 5807 HG Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036l Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13,30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur komen, heeft Venlo meer contin gent dan het kan bouwen. Dat komt voornamelijk doordat de plannen in Venlo-Zuid niet zo lopen als Ven lo had verwacht. De gemeente Venlo is bereid om overtollig contingent af te staan aan andere gemeenten. Venray is daarvan de voornaamste gegadigde. Volgens de eigen becijfe ringen komt de gemeente op dit moment ongeveer 60 woningen te kort om de geplande aantallen te realiseren. In Rotterdam mag het Een Venrayse politieauto had op de Horsterweg in Casten ray een by na-aanrijding met een voor hem rijdende personen auto. Van die auto waren de stoplichten met zwarte verf overgespoten en dardoor was de auto in het nachtelijk duister moeilijk zichtbar. De auto werd tot stoppen gedwon gen en de bestuurder bleek een 24-jarige inwoner van Rotter dam te zyn. Het kentekenbe wijs werd ingenomen en de bestuurder moest de zwarte verf verwijderen. Daags daarna, toen de politie vaststelde dat de verf verwijderd ws, kreeg de bestuurder het kentekenbewijs weer terug met de waarschu wing dat volgende keer proces verbaal worden opgemaakt De bestuurder verklaarde dat dit van de Rotterdamse politie mocht. In Venray hanteerde de politie de wegenverkeerswet en darin stond dat het verboden Een 17-jarige bromfietser uit Ven ray is zondagmiddag dodelijk ver ongelukt op de rondweg Brukske. De jongen reed over het trottoir ter hoogte van de voetgangerso versteekplaats tussen de Mambo- en PavanestraaL Vlak naast hem, in dezelfde richting, reed een bus van de Zuidooster. Tben de bromfietser bij de voetgangersoversteekplaats de weg opreed, botste hij tegen de bus. De jongeman, die geen helm droeg, was vrijwel op slag dood. met een krappe beurs kunnen bij ons een (stalen) bureau kopen voor f 75,- excl. BTW op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE J foto I video Patersstraat 10, Venray Tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1