PEEL EN MAAS Opnieuw Koninklijke onderscheiding bij Blitta Aktie op het kerkhof Organisatie tevreden over 'Moonlight'-weekend Vrije verkoop schouwburg L Stichting Stadspark informeert bureau over studiegebied Oostwest-verbinding Jan Custers treedt terug als technisch adviseur bij de ruitersport Rabobank Nieuwe bezorger voor Overloon Kloosterkerkhof Jerusalem in wandeling Open Monumentendag gezocht Alleen bij country-avond viel bezoekersaantal tegen PEEL EN MAAS In oktober duidelijkheid over C&A-panden Minder banen LAAT ZE NIET LIGGEN. DIE LEUKE HAPPY TEDDY'S VAN AGFA! ■eur iini v.d. bij Nieuw- Dalland PEEL EN MAAS DE BESTE VERZEKERINGEN VINDT U BIJ DE RABOBANK Rabobank. Aangenaam. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1993 Nr. 35 MUNUtHU veem icNUe jaamüang WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Voor onze kranteroute in Over- Organisatoren 'de Volle Maan' en Winkelcentrum Venray zyn te vreden over het resultaat van af gelopen weekend. Met name over de samenwerking zyn cafébaas Lambert Wilms en winkeliers- woordvoerster Mia Jansen dik te vreden. "De organisatie was per- fekt", zegt Wilms. "We hebben loon naar werken gehad". Vanaf 11 september kan men on beperkt keuze maken uit alle nog beschikbare voorstellingen van het schouwburgprogramma. Doordat er een aantal EXTRA voorstellingen is ingelast om zoveel mogelijk men sen van dienst te kunen zyn, kan men nu weer een ruime keuze ma ken. Men hoeft nu dus geen abon nement te nemen en kan twee of meerdere voorstellingen kiezen. Ook kan men voor meerdere perso nen voor een bepaalde voorstelling plaatskaarten bestellen. De enige voorstelling waarvoor be perkingen gelden, is Herman Fin kers. De helft van de kaarten hiervoor ging in abonnementver koop, terwijl nu andere helft vrijge geven mag worden. Men kan slechts twee plaatsen per persoon krijgen. Dit ook alweer zoveel mo gelijk mensen van dienst te kun nen zyn. Er zijn ook prachtige operetes en al even spectaculaire musicals waaruit u kunt kiezen. Ook op balletgebied is er een inter nationaal programma in de aanbie ding. Topkwaliteit is er dus volop te krijgen voor diegene, die zich niet aan een abonnement wil verbin den. Zo zijn er twee schitterende balletvoorstellingen uit Oost- Europa waarby men oren en ogen tekort komt. Maar ook musicals als 'Sikulu' Zuidafrikaanse musical. (extra voorstelling). 'De man van la Man- chas' met Ramses Shaffy, 'Sweeney Tbdd' met Simone Kleinsma. 'Bubb ling Brown Sugar' uit New York. De Europese première in München is een gigantisch succes geworden. Het Kamerorkest van St. Petersburg behoort tot de internationale top klasse (22 musici) met bovendien een wonderkind als soliste. Omdat BZN inmiddels twee keer is uitver kocht en niet meer by geboekt kon worden, is er nu een extra voorstel ling van Golden Earring gekontrak- teerd. Er is dus nog voldoende keuze en iedereen is van harte wel kom op de beursdagen. Met name de zondag was de be langstelling buiten verwachting groot De activiteiten in de tent op het Schouwburgplein en in het cen trum trokken naar schatting van de organisatie zo'n 8000 tot 10.000 bezoekers. De zaterdagavond, met muziek uit de jaren zestig en zeven tig was volgens Wilms zo goed als uitverkocht Alleen voor de vrydag- se country-avond. waarvan de Ven- rayse cafébaas tevoren veel had verwacht viel de belangstelling te gen. Tussen de 600 en 700 mensen bevolkten de tent waarin 2000 mensen kunnen. Een verklaring voor het tegenvallende bezoeker saantal heeft Lambert Wilms nieL Ook Mia Jansen is. namens de winkeliers, dik tevreden en is biy met de vele positieve reacties. "Een goed stuk Venray Promotie, alleen Jammer dat de winkels gesloten wa ren". zegt ze. "We hebben een fraai slot van de zomeractie gekend". Ze sluit een vervolg dan ook zeker niet uit, maar dan wel zonder haar. Na zes jaar namens de winkeliersvere niging activiteiten te hebben geor ganiseerd stopt Mia Jansen met dit werk. "Het is mooi geweest, hoewel ik het steeds erg leuk heb gevon den. Maar het moet niet ten koste van jezelf gaan. Ik hoop dat iemand anders het zal overnemen". elke week nieuws loon zoeken wy met ingang van vol gende week donderdag een nieuwe krantenbezorger. Meer informatie hierover by drukkery van den Munckhof, tel. 04780-82727. Tevens zyn wy op zoek naar ie mand die op vrydag rond het middaguur en tegen de avond de nabezorglng van Peel en Maas in Venray kan bezorgen. Ook hiero ver kan men bellen met bo venstaand telefoonnummer. Het "regende" afgelopen week lintjes bij de Blitta aan de Maashe- seweg. Maar liefst vier medewer kers van dit bedryf ontvingen, in verband met hun 40-jarig dienst verband, een koninklijke onder scheiding. Afgelopen vrydag was het dhr. P. Ewals uit Venray die zyn 40-jarig dienstverband bij de Blitta vierde en uit handen van burgemeester Waals de eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oraiye Nassau. Dhr. Ewals trad op 15-jarige leef- tyd, op 10 augustus 1953 in dienst ii de Blitta op de sta* was toen leerling bankwerker. Na enkele jaren praktykervaring in de produktie werd dhr. Ewals overgeplaatst naar de afdeling mon tage, alwaar hy op projekten door het gehele land zijn steentje heeft bygedragen. Vervolgens kwam dhr. Ewals, van wege zyn vakbekwaamheid, op de service-afdeling te werken, alwaar hy samen met een andere collega kleinere karweitjes afwikkelde. De laatste jaren is dhr. Ewals bin nen Blitta werkzaam op de produk tie afdeling aluminium, waar hy met nog twee collega's belast is met het vervaardigen van speciale ge compliceerde ramen ën deuren. Voor al deze verdiensten voor het bedryf mocht dhr. Ewals deze ko- ninklyke onderscheiding in ont vangst nemen. Vorige week donderdag ontving dhr. Thijssen, eveneens verkzaam bij de Blitta, uit tuinden van loco- burgemeester De Loo de eremedail le in zilver, verbonden aan de orde- van Oranje Nassau. Dit vanwe.ge luilfe.il dal ook hij 40 jaar in dienst is bij dit bedrijf. Volgende week zaterdag, 11 sep tember, is het Open Monumenten dag in Nederland. In heel het land worden zo'n 3000 gemeentelyke en Rijksmonumenten open gesteld voor het publiek. In Ven ray heeft de zevende editie van de Open Monumentendag een poli tieke lading. Het plaatselyke co mité heeft namely k gekozen voor het gebied tussen St Anna en de Petrus Bandenkerk. Momenteel wordt onderzocht of het nodig en mogelijk is om door dit gebied een verbindingsweg aan te leg gen. Aan de hand van een wande ling door het gebied wil het comité wyzen op de waarde ervan. Helemaal aan het einde van de wandeUng ligt het kerkhof van het voormalige klooster Jerusalem. Mo menteel ligt het kerkhofje midden tussen het gemeentehuis aan de ene en de scholengemeenschap aan de andere kant. Scholieren van Jerusalem en gemeente ambtenaren kennen dan ook de be graafplaats. Veel andere Venrayna- ren niet. By mensen die zich bezighouden met de plaatselyke historie en het behoud van het er fgoed is het kloosterkerkhof uite raard ook bekend en vanuit die hoek wordt er deze maanden ge werkt aan herstel en restauratie. Op het kerkhoQe moet veel ge beuren. De betonnen kruizen mis sen naamplaatjes, een aantal gietyzeren exemplaren is door roest aangetast. Het beeld van de heilige Barbara, gemaakt van terra cotta is aan restauratie toe. De pan nen die de kerkhofmuur afdekken zijn grotendeels verdwenen en de vier lantaarns op de pilasters zijn geroest en het glas is gebroken. Een drietal leden van de werk groep Kruisen en KapeUen, Martin Manders, Chris van Raay en Sef Ver sieyen heeft zich de laatste maan den aan het restauratiewerk gezet De lantaarns werden gelast gestraald en geverfd. Ze wachten nu op nieuw glas. Ook de drie gietijze ren kruizen zyn -met hulp van Stra- lery Venray- schoongemaakt gestraald en opnieuw geverfd. Aan komende zaterdag krygt de poort een opknapbeurt en een nieuwe verflaag. Daarna komen de dakpan- De brokstuklcen van de grafzerk werden in 1977 ontdekt in de priestergrafkelder van de Grote Kerk. Daarna lagen ze een tijdlang buiten tegen de kerk aan. (Foto: R Kruysen nen aan de beurt en worden de naamplaatjes van de overleden reli gieuzen weer aangevuld en ver vangen. Van Heusden De brokken natuursteen die de aanblik van het kerkhof bepalen krygen binnen afzienbare tijd eve neens een nieuwe plaats. De brok ken vormen samen de grafzerk van rector Van Heusden, één van de rec toren van het klooster. De rector, overleden in 1690, werd samen met een tweetal opvolgers op het kloosterkerkhof begraven. Na de opheffing van het klooster in de Franse tyd, werden de graven naar het reguliere kerkhof overgebracht Na veel omzwervingen ligt de ton nen zware steen dankzy de hulp van bouwmy Janssen op de huidige plek. Met behulp van de Venrayse terrazzo-specialisten gebroeders Hendriks, gaat Ben Kruysen probe ren de zerk te reconstrueren. Daar na krijgt het gevaarte een plaats achterin het kerkhof, waar vroeger een kruis heeft gehangen en is op nieuw een Venrays monument be ter tegen de tand des tyds bestand. Voor 1 oktober bericht het kle dingconcern C&A de gemeente Venray wat het bedryf denkt te doen met de beide panden in de Grotestraat De gemeente wordt daarna by de verdere invulling be trokken. Dat heeft burgemeester Waals desgevraagd meegedeeld. Volgens de Venrayse burgemeester beraadt C&A zich momenteel over de ver schillende mogeiykheden, zoals verkoop of verhuur, en heeft het be dryf toegezegd dat Venray by de uit eindelijke invulling een woordje meespreekt De huidige huurder van één van de panden, D. Reinieren van 'Sur prise', heeft al laten weten voor koop in aanmerking te willen ko men. Volgens Reinieren heeft hy in elk geval het recht om het pand de komende vyf jaar te blyven huren Omdat C&A het huurkontrakt niet op tyd heeft opgezegd. Het andere pand staat al langere tyd leeg. De Stichting Stadspark stelt momenteel een map samen met daarin cultuurhistorische achter grondinformatie over het gebied tussen Grote Kerk en Noordsin gel. De map is bestemd voor het bureau Kuiper en Compagnons, dat in opdracht van de gemeente een studie maakt naar de (on)mo gelijkheid van een verkeersver binding door het gebied, de veelbesproken Oostwest- verbinding. Zoals bekend is de stichting Stadspark fel tegenstander van de ze verkeersweg, die het binnensin gelcircuit rond Venray-centrum zou moeten sluiten. De stichting vindt dat het gebied een onschatbare cul tuurhistorische waarde vertegen woordigt en ziet een stadpark als ideale toekomstige bestemming. De stichting Stadspark stuurt de informatie op na telefonisch kon- takt met het bureau Kuiper en Com pagnons. Daaruit bleek dat de onderzoekers, om elke zweem van partydigheid te vermyden, geen verder kontakt wensten met welke betrokkene dan ook. Wel was er be hoefte aan met name historische gegevens, waarover ze nog niet be schikten. Daarop is de afspraak ge maakt dat de stichting Stadspark voor die gegevens zou zorgen. Volgens wethouder Kersten van ruimtelyke ordening duurt het tot eind september alvorens Kuiper en Compagnons een eerste tussenrap portage aan het college presente ren. Die rapportage is onder meer gebaseerd op de in Venray gehou den verkeerstellingen en registratie van verkeersbewegingen. Na de ruitersport vele jaren ge diend te hebben heeft de heer Jan Custers uit Swolgen besloten offi cieel te stoppen met zyn technisch adviseurschap. Afgelopen vooijaar had er by de paardensport een nieuwe kringindeling plaats. De kringen Horst en Venray werden samengevoegd tot één kring Noord- Limburg en Jan Custers vond dat een geschikt tijdstip om terug te treden als technisch adviseur in kring-, gewest- en N.K.B.-verband. Voor goede raad biyft hy nog aan spreekbar. Hoe kan het ook anders. By zyn afdeling 'Rydt met Beleid' blyft hy actief als commandant voor de paarden en pony's, hetgeen hy nu al bijna 40 jaar doet Zijn gro te voorliefde ging uit naar de afde- lingsdressuur. Onder zyn leiding zyn veel kampioenstitels binnenge haald. Ook de wedstryden om het clubkampioenschap spraken hem erg aan. Als technisch adviseur heeft Jan Custers de ruitersport heel veel diensten bewezen: 28 jaar was hy voorzitter van de techni sche adviseurs in het Gewest Lim burg en 20 jaar was hy lid van de technische staf van de N.K.B. Als Jan Custers zyn visie gaf, werd er met aandacht geluisterd, want hy wist alles van de ruitersport, die voor hem zyn lust en leven was. Ook op de concoursen was hy voor iedereen behulpzaam en hij was ie ders vriend. Het bestuur van kring Noord-Limburg wil dhr. Custers dan ook niet zo maar laten vertrek ken. Via een receptie geeft zy de af delingen de ruiters de gelegenheid afscheid van hem te nemen. Deze receptie zal gehouden worden op vrydag 3 september van 19.30 tot 21.00 uur in zaal 't Brugeind, Hoofdstraat 74 te Meerlo. Iedereen is van harte welkom. De Agfa Happy Teddy's zijn er. Bij elke ontwikkel- en afdruk- opdracht krijgt u er bij ons één gratis. Drie verschillende Happy Teddy's, verzamel ze! video foto I Varkensonderzoekcentrum Nieuw-Dalland BV, gevestigd in Ven ray en Meuse (Frankryk), heeft maandag bekend gemaakt dat on geveer 22 van de 130 arbeidsplaat sen in Nederland zullen verdwynen. De belangrykste overweging van dit besluit zyn de positie van de varkenshouderijen in Nederland en de E.G., de huidige situatie in de Nederlandse varkenshoudery en de verwachten overheidsmaatregelen. Nieuw-Dalland zal haar produktie- capaciteit in Nederland voor de ex port van fokdieren naar het buitenland verplaatsen. Ook de pro- duktiecapaciteit voor de Nederland se markt zal worden aangepast Daarnaast wordt een aantal doelma- tigheidsverhogende acties doorge voerd die moeten leiden tot een verhoogde produktiviteit per mede werker. De aanpassing van de organisatie zal leiden tot een verbetering van de concurrentiepositie van Nieuw- Dalland op de Nederlandse en in ternationale markt Doelstelling van Nieuw-Dalland BV is en blyft te voldoen aan de eisen die de markt stelt aan een kwalitatief hoogwaardige fokkery- organisatie. Vakbonden en Onder nemingsraad zyn over de plannen ingelicht De aanpassing van het personeelsbestand is niet mogelyk zonder gedwongen ontslagen. uw weekblad

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11