Gouverneur opent Theehuis en '93 Geheimen' Oirlo en Oostrum betwisten Venray Cup Drukte rond helikoptervluchten Pottersbakkersmarkt in galerie Toro ODAPARK Zaterdag finale in Oirlo Diner Entertainment t Ropfc ipa RCTDfSe WAO VAN SOEST Zwangerschaps infomarkt in De Clockert Oproep PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donaeraag 19 augustus - Pagina 5 Op vrydag 10 september zal de Commissaris van de Koning in Limburg, de heer Van Voorst tot Voorst, het vernieuwde theehuis in het Odapark in Venray officieel openen. Het zal dan zover zijn op geknapt dat het weer in gebruik kan worden genomen. In de loop van het volgend jaar zullen afron dende werkzaamheden worden verricht. De Stichting Odapark is bezig de financier daarvan vorm te geven. Hoofdsponsor zyn tot nu toe Architektenbureau Lerou en Lerou, Inalfa en Rank Xerox. Als sponsor heeft zich inmiddels ook Rotodyne Ventilatoren ge meld. De heropening van het ge restaureerde theehuis heeft plaats in het kader van de ope ning van de kunstmanifestatie '93 Geheimen' die tot en met eind oktober in het Odapark zal wor den gehouden en waaraan meer dan 100 kunstenaars hun mede werking verlenen. Deze week heeft aannemer Raedts de grote boogkozynen van het theehuis met een speciaal transport onder politiebegeleiding naar het Odapark gebracht. Boven dien plaatste hij nieuwe draagbal- ken van de dakkonstruktie van het hoofdgebouw. Tydens de sloop bleek dat de oude balken zo waren aangetast dat ze moesten worden vervangen. Dat was een fikse finan ciële tegenvaller in de begroting van de Stichting St. Odapark. Op 10 het eerst vergaderen. Voor deelna me aan de werkgroep zyn uitgeno digd de Jeugdnatuurwaeht, de Imkervereniging, het IVN en de he ren Joep Vaessen, Ed van der Zwet en Gerrit landers. Joep Vaessen is door de gemeente aangewezen als kontaktpersoon tussen gemeente en stichting St. Odapark. De imker vereniging heeft een ontwerp voor een byenstand gemaakt. Het bestuur van de stichting heelt de aanvraag voor benoeming van een beheerder van Theehuis en Oda park op de rails gezet Het bankrekeningnr. van Stich ting St. Odapark is 64.19.13.087 (CLNBank). Haan en sierkippen gestolen Uit een volkstuintje bij het NS- station in Oostrum werden uit een kippenren de haan en enkele sier kippen ontvreemd. Er kon worden vastgesteld dat de dieren geen slachtoffer zyn geworden van een hond. De politie denkt dat ze z(jn gestolen, want enkele veren bleven nog in de ren achter. Aangenomen wordt dat de haan-en kippen die verloren zijn by de vangst. Iedereen die iets meer over die diefstal kan vertellen wordt ver zocht kontakt op te nemen met de politie. september zal de konstruktie van het theehuis helemaal zyn gereno veerd. Er ligt dan een nieuw dak op hoofdgebouw en by gebouwen, ko zijnen en deuren zullen zyn ver vangen, er zal glas zijn aangebracht en het metsel- en stucwerk aan de buitenkant zullen zijn schoonge maakt en vernieuwd. Ook het stuc werk binnen zal dan zijn vervan gen. Bovendien zullen de meest noodzakelijke elektrische voorzie ningen zyn aangebracht De voorbereiding voor de herin richting van het park gaat ook döór. Het enthousiasme van groengroe- pen en individuele natuurliefheb bers is groot Op dinsdag 24 augustus zal de werkgroep die de groene renovatie organiseert voor Bij de hoofdingang van het Oda park aan de Merseloseweg halen medewerkers van Raedt bouwbe drijf de zware boogkozijnen van de vrachtwagen. De eerste Venray Cup komt in de pryzenkast van Oirlo of Oostrum terecht Zaterdag 21 augustus spe len DIS en Oostrum in Oirlo de fi nale. Oostrum behaalde die door Venray 3 te kloppen, de Oirlona- ren rekenden af met het falende Merselo, dat als enige team op 0 punten bleef steken. De finale wedstrijd begint om 18.00 uur. Gelijktijdig wordt in Leunen gespeeld om de derde en vierde plaats tussen de teams van Leunen en Ysselsteyn en in Merselo om de vijfde en zesde plaats door Merselo en Venray. Het team van Hol thees is volgens het reglement als zevende geëindigd, maar mag eveneens nog een wedstrijd spelen. De pot tegen Ysselsteyn 2 heeft uiteraard voor de eindstand geen betekenis. Afgelopen dinsdag werden de eindstanden in de twee poules be haald. DIS rekende volgens ver wachting af met Merselo en kwam daannee op gelijke hoogte met Leu nen. Dankzij het betere doelsaldo (de Oirlonaren scoorden één keer meer en moesten er eentje minder uit het eigen net halen) staat het elf tal van DIS in de finale. Die mogen ze ook nog eens thuis spelen. Net als mede-finalist Oostrum speelden de Oirlonaren van de drie poule- wedstryden er slechts een thuis. Beide teams konden op grond van de reglementen een thuiswedstrijd claimen. Omdat Oostrum positief reageerde op het verzoek van Oirlo, wordt de finale zaterdag gespeeld om sportpark Heesakker. In poule A was de eindstand dui delijker. In de laatste poule- wedstryd tegen Venray maakten de Oostrummers duidelijk dat ze goed voorbereid aan de kompetitie be ginnen. In die kompetitie treffen de beide finalisten overigens ook el kaar. Hetzelfde geldt trouwens voor de teams in de troostfinale. Ook Leunen en Ysselsteyn ontmoeten elkaar komende maanden in kom- petitieverband. W Oostrum-Ysselsteyn 2-1 In deze wedstrijd was er geen klasseverschil tussen beide vereni gingen merkbaar. Oostrum startte fris en brutaal en kreeg in het eer ste kwartier tweemaal de mogelijk heid om de score te openen. Daarna kwam Ysselsteyn beter in haar spel. Inadat in de 13e minuut de Oos- trum-keeper Ludo Gommans reeds gepasseerd was werd een inzet tot tweemaal toe gekeerd op de doel lijn. In de 22e minuut was het dan toch raak. Uit een corner scoorde Peter Broers die in het strafschop gebied vrij'kon aannemen en me teen uithaalde. Een verdiende voorsprong op dat moment. Yssel steyn was technisch iets beter en hield de bal goed in de ploeg. Oostrum liet zich echter niet terug dringen op de eigen helft en zette Ysselsteyn wat meer onder druk door een enorme inzet. Dit leverde wat kleine kansen op maar in de 35e minuut zette Gert- Jan Wismans de verdediging van Ysselsteyn op het verkeerde been en gaf hy de bal vrij aan Marcel Lit- jens die de keeper kansloos liet. In de tweede helft zakte het spel peil van beide ploegen. Ysselsteyn probeerde wel maar kreeg nauwe lijks kansen. Oostrum daarentegen had pech by kopballen van Ron Mulder die net het doel misten. In de slotfase kwam Ysselsteyn nog even dichtbij maar schoten van Serge Heidens en een vrije trap op rand strafschopgebied waren een makkelijke prooi voor keeper Ludo Gommans. Einduitslag 1-1. Een terechte uit slag doch door het klasseverschil krygt Oostrum er een doelpunt bij en wint het deze wedstryd met 2-1. Venray 3-Holthees 1 6-5 Volgens de reglementen van de Venray Cup begon Ilolthees met een 0-2 voorsprong. Venray liet van af het begin zien dat zy van plan waren om deze achterstand zo snel mogelijk weg te werken. Binnen vyf minuten schiepen zy zich twee kansen, maar beide malen misten de schoten de juiste richting. Door dat Venray al vroeg stoorde kon Holthees in de beginfase nauwe lijks aan aanvallen denken. Na on geveer 20 minuten kreeg Venray een vrye trap. Vanaf 20 meter schoot Stefan van Sinderen de bal onhoudbaar in de linker bene denhoek. Vijf minuten later kreeg Holthees een vrije trap halverwege de helft van Venray en de geheel ongedekte Erik Janssen kon 1-3 binnenkop- pen. Venray liet zich hierdoor ech ter niet ontmoedigen; uit een van de vele aanvallen scoorde John Kes- sels 2-3 nadat de bal al twee keer van de lijn was gehaald. Vlak voor rust bracht Theo Wilmsen de stand op gelijke hoogte doordat hy goed werd vrygespeeld. Na de pauze, waarin Venray drie maal en Holthees eenmaal wissel den, veranderde het beeld van de wedstryd niet. Venray zette Holt hees goed vast op eigen helft en Holthees had hier geen antwoord op. Een te zachte bal breed werd op gepikt door Peter-Paul Fleuren en hy kon ongehinderd doorlopen naar de keeper die hij kansloos liet: 4-3. Even later omzeilde Jos Ponjee de buitenspelval en gaf de bal laag voor waardoor de mee opgekomen Freek Smals van dichtby hard kon binnenschieten: 5-3. Na dit doelpunt pakte Holthees de zaken anders aan en dit leidde bin nen twee minuten tot 5-4 nadat we derom Erik Janssen de bal vanaf 20 meter snoeihard in de kruising joeg. Enkele minuten later stond het weer gelijk toen Rob Poels een voorzet vanaf rechts goed binnen kopte. Venray nam na dit doelpunt het initiatief weer over en speelde na een mooie aanval Theo Wilmsen weer vry en die bepaalde met zijn 2e doelpunt de eindstand op 6-5. Merselo-Leunen 2-3 Op papier moest het een makkie worden voor Leunen, maar het ge motiveerde Merselo wilde zich niet laten wegspelen tegen het twee klassen hoger spelende Leunen. Dat leek wel het geval te worden teen Leunen door middel van twee hoekschoppen en de daaruit ko mende kopballen scoorde in de vijf de en in de 30e minuut. Een Merselo's debacle leek zich af te tekenen. De geel-zwarten hadden vooraf een 2-0 voorsprong op papier gekre gen maar die was dus al na een half uur weg. Overigens twee knappe doelpunten. Maar vanaf dat mo ment begon Leunen zoals het zo mooi heet 'hautain' te spelen. Het karwei zat er bijna op, doch daar dacht de thuisclub duidelijk anders over. Maar als zo vaak, 't geluk ont brak wederom by de mannen van trainer Martin Venhuizen. De op mars zette zich ook in de tweede helft door, en Leunen leek bestraft te worden voor hun spel, maar toen bleek dat het op normale wijze niet zou lukken grepen ze naar andere middelen om toch met opgeheven hoofd het veld te kunnen verlaten. In de 86e minuut was Frank Egel meers vanaf eigen helft begonnen aan een rush, liep geheel Leunen eruit, maar werd onderuit gehaald van achteren in het 16 meter ge bied, voor iedereen duidelijk: pe nalty; doch de nog op Merselo-helft staande scheids oordeelde: door spelen! Tben in de laatste sekonden van de wedstrijd, de Leunse grens rechter ook nog een duidelijke uit- bal ingaf, ontstond er een hoekschop waaruit de onverdiende 2-3 viel. Jammer eigenlijk dat het zo moest gaan, sportief gezien kan zeker Merselo terugkyken op een kanppe start van het oefenprogram ma, nu het geluk nog, en de randge- beurtenissen, och, ze zullen toch het gevoel hebben dat ze Merselo verslagen hebben. Merselo voelde zich niet verslagen! DIS-Merselo 4-1 Door een 4-1 zege op de geelzwar ten uit Merselo heeft DIS zich op doelsaldo geplaatst voor de finale van de Venray Cup, die a.s. zaterdag in Oirlo zal worden gespeeld. De groenwitten startten met een reglementaire handicap van een 0-1 achterstand, maar trokken de stand al binnen 5 minuten gelijk toen Leo Alaerds goede voorberei dingen van Peter Verlinden mooi afrondde: 1-1. DIS bleef de aanval lende ploeg en beheerste ook het middenveld. Merselo kwam amper in het vijandelijke strafschopge bied en kwam in de 25e minuut op een logische 2-1 achterstand toen Eric Kurvers zich vrij speelde en de bal beheerst langs de kansloze kee per schoof. DIS behield een duide lijk overwicht maar slaagde er vooralsnog, ondanks enkele kan sen, niet in de score uit te bouwen. Kort voor rust dan toch nog de treffer die de weg naar de finale opende. Eric Kurvers werd in een vry ongevaarlijke positie in het strafschopgebied onreglementair en ook onnodig ten val gebracht waarna de scheidsrechter terecht en resoluut de bal op de penaltystip legde. Aanvoerder Peter Verlinden kweet zich bekwaam van zijn taak: 3-0. Na de thee begon Merselo warem pel met een offensief) e, maar kwam niet verder dan een hoekschop. DIS was niet meer de heersende en fraai voetballende ploeg van de eer ste helft en mede door het toen wat betera verweer van de bezoekers ging de zeer sportieve strijd vrijwel gelyk op. Echte doelkansen waren er na rust aan beide zyden nau welijks. In de 71 minuut ontving Eric Kurvers een voorzet beheerst op met zyn borst, wipte de bal over een Merselo-speler en stelde vervolgens met een diagonale knal de Oirlose finaleplaats veilig: 4-1. Wat later kreeg Merselo haar vry- wel enige doelkans in de gehele wedstryd maar de bal ging vlak voor het open Oirlose doel langs. Het bleef dus 4-1 voor de Oir lonaren. Ysselsteyn-Holthees 4-3 Ysselsteyn begon tegen Holthees met een 2-0 achterstrand, volgens de reglementen van de Venray Cup. Ysselsteyn begon fel. Holthees weerde zich vooral in de eerste helft voortreffelijk, maar kon toch niet voorkomen dat Peter Bartray na 25 minuten de score opende. Nauwe lijks vijf minuten later vergrootte Holthees de marge weer naar twee doelpunten via een schitterende aanval, prachtig afgerond door Math v.d. Winkel. Voor de rust kreeg Ysselsteyn nog wel diverse kansen maar het speel de te laks om echt doeltreffend te zijn en de schaarse counters van Holthees waren zeker zo gevaarlijk. Na de rust werd Holthees steeds verder onder druk gezet maar Ys selsteyn bleek meester in het mis sen van kansen. Het verweer van Holthees was, met nog een kwartier spelen, bijna tot het nulpunt ge daald en de zesde poging op de Ilolthees-keeper in de 76e minuut was doeltreffend. Peter Broers was Spelmoment uit de ivedstrijd Merselo-Leunen, die zaterdag werd gespeeld en door Leunen mei 3-2 werd gewonnen. de gelukkige schutter. Nauwelijks twee minuten later was het weer raak door een doel punt van John v. Ass, die profiteer de van een misverstand in de verdediging. Zo was de stand niet nog tien minuten spelen gelijk. Ys selsteyn drukte door en nam in de 83e minuut een voorsprong docr een eigen doelpunt van een Holthees-verdediger en de wed strijd was gelopen. Ysselsteyn won ternauwernood deze pot voetbal. Puur op konditie, want ondanks een uur goed voetbal van Holthees liet Ysselsteyn deze zonnige avond toch te weinig zien en de twee klas sen verschil was alleen in het laat ste half uur zichtbaar. Venray 3-Oostruin 1 0-4 De 0-4 (0-3 1 doelpunt conform reglement) van Oostrum was volko men verdiend. Aan alles kon men zien dat Oostrum al een team was. Dit kon zeer zeker niet gezegd wor den van Venray 3. Er zal aan dit team nog een hoop gesleuteld moe ten worden om in de res. 2e klasse mee te kunnen doen. Door deze overwinning is Oostrum poule- winnaar en gaat over naar de finale. SV Venray 3 speelt zaterdag in Merselo om 18.00 uur haar laatste wedstryd in het kader van de Ven ray Cup. De rondvluchten boven Venray met een helikopter zyn een groot sukses geworden. Ruim 500 men sen hebben het centrum en de bui tenwijken gedurende enkele minuten van bovenaf bekeken en/of gefotografeerd. Met de rondvluch ten sloten de winkeliers van De Bleek hun jubileumaktiviteiten af. De Bleek bestaat dit jaar vijf jaar. Zaterdagochtend stond een lange ry wachtenden voor de poort van de sportvelden van het Boschveld- college aan de Sportlaan. Liefheb bers van een korte vlucht boven Venray moesten wel één tot twee uur geduld hebben, voordat ze kon den plaatsnemen in één van de twee kleine toestellen die de hele dag af en aan vlogen. De wachten den konden echter op een terras bij het clublokaal van SV Venray de tyd op aangename wijze door brengen. Piloten, passagiers en wachten den hadden gelukkig het weer mee. Een lekker zonnetje zorgde voor een aangename temperatuur en dankzij een heldere hemel was het uitzicht vanuit de helicopers ook goed. Pas laat in de middag betrok de lucht en by de allerlaatste vluch ten moesten paraplu en ruitenwis sers er aan te pas komen. Dat mocht echter de pret niet drukken. Groene PTT-bus ontvreemd Een bewoner van de Chopinstraat deed aangifte van diefstal van de bij zijn woning geplaatste groene PTT- brievenbus. 7 Landen oosters specialiteitenrestaurant Een vijf-gangendiner opgeluisterd door originele oosterse acts ƒ69,50 p.p. 4 sept. „BALINESE DANSSHOW* Reserveringen; 04780-71424 Horsterweg 53, 5811 AB Castenray Op het buitenterrein naast de Venrayse kunstgalerie Toro aan de Lange weg wordt zondag 22 augustus een pottenbakkers- markt gehouden. Aanleiding voor de markt is de officiële opening van een ruimte waarin perma nent keramisch werk van Noord limburgse kunstenaars tentoon gesteld wordt Volgens galeriehouder Tbm Rooy- endijk biedt de keramische afde ling een globaal overzicht van wat er in Noord-Limburg op het gebied van keramische en pottenbakkers kunst gemaakt wordt. Daarnaast worden er gastexposities gehouden van keramisten en pottenbakkers uit binnen- en buitenland. De eer ste exposant is pottenbakkerij 'de Waterkom' uit Abcoude. De kerami sche afdeling is onder andere tot stand gekomen is samenwerking met het Noordlimburgs Pottenbak kerscollectief. Met de permanente expositie wil Rooyendijk de galerie toegankelijker maken. Op de pottenbakkersmarkt pre senteren zich een twaalftal kera misten en pottenbakkers. By goed weer zijn ook enkele kunstschil ders met hun werk present beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Zaterdag 11 september wordt in De Clockert aan de Bergweg een zwangerschapsinformarkt gehou den. De organisatie is in handen van het Groene Kruis Noord-Lim burg. De informatieve markt duurt van 13.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis. Tijdens de markt kunnen aan staande ouders en andere belang stellenden zich laten informeren over zwangerschap, bevalling en de zorg rondom een baby. Er is een verpleegkundige en een kraam- zorgverpleegkundige aanwezig en verder zyn er video's en schriftelijk voorlichtingsmateriaal. Voor meer informatie kunt u terecht by de wijkverpleegkundige of bij het bu reau klantenservice van het Groene Kruis, Drie Decembersingel 48 in Blerick, tel. 077-874800. Heeft u wat vrye tijd over en vindt u het fyn om eens iets voor een ander te doen, neem dan kon- takt op met de Algemene Hulp dienst, tel. 84163. Onze werkzaamheden hebben meestal betrekking op aktivïteiten voor ouderen, zoals begeleiding naar arts of ziekenhuis, boodschap pen doen of medicijnen halen, sa men wandelen of winkelen en klusjes in en om huis. Over het algemeen zijn de aanvra gen van praktische aard. Tijdsduur twee a drie uur per week, tyden zyn in overleg te regelen. De Algemene Hulpdienst wil door middel van dit bericht een drin gend beroep doen op uw hulp, zodat men hulp kan blijven bieden daar waar deze noodzakelijk en gewenst is. Graag aanmelden onder tel. 84163 waar nadere inlichtingen tworden verstrekt elke week nieuws eigen Haart *E1EHUM-VENI0

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5