Fiscaal in zicht 'TV-diainanten' bij Camps Juwelier I OUOEFOW I Volksuniversiteit Venray verwacht 10.000ste kursist Kamerverhuur fiscaal begeleid PEEL EN MAAS Geen pitbulls Kindermarkt in Ysselsteyn Café de Volle Maan organiseert! Golden Moonlight Music Weekend' Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten Aktie voor school in Guatemale PEEL EN MAAS Grote Kerk Pastorie, Eindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M., Pa- tersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855-, kapl. L. Ilouben, Dr. Poels- straat 4. tel. 11664. II. Missen bestellen: ma t/m za 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: H. Pius X, paus. 9.00 Lsm. overl. ouders Voermans- Janssen en Janssen-Arts en overl. kinderen; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 19.00 ZONDAGS DIENST; Ellen Janssen-Hendricx (Roll.); Jan Janssen (Roll.); ouders T. van Dyck-Derikx (Roll.); Jan Arts (Roll.); Ad Taminiau (Roll.); fam. Linders-van Herpen en fam. Geraats-Th(jssen (S); Leo Gooren; Jakob van DÖck en zoon Marinus; Frans Loeffen; Joep Loonen (koll.); Leo Oudenhoven (koll.); Wilhelmi- na Dirckx (koll.). Zondag: 21e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Uit dankbaarheid; Jo Wennekers-Muijsers (S). 9.30 Tot ze kere intentie; Jacques Gossens (koll.); M.H. Jansen-Koppen (koll.); Hert van Duuren (koll.); Jan Coppus (koll.). 11.00 Voor overl. en lev. be woners van de Oranjestraat; Ton de Koster (koll.); Herman Theeuwen (koll.),- Cor Janssen (koll.); Henk v.d. Heuvel (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. Cor de Wit- Neilen en fam. Dinsdag: H. Barto.omeus, apostel. 9.00 Lsm. Piet Fleurkens. 19,00 Lsm. Voor de parochie. Woensdag: 9.00 Lsm. overl. ouders Pouwels v.d. Voort en overl. kinderen. Donderdag: 9.00 Lsm. Ouders Van Pelt-Stumpe; jrd. Martinus-Janssen (S). 19.00 Lsm. Ouders Janssen- Wijnhoven en zoon An toon. Vrijdag: H. Monica. 9.00 Lsm. Jo Custers (S); Pierre Pouwels en overl. fam. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hoppen brouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Bart Thomassen en Hans Weijers; lektor: L. Truyen. Zo: 11.00 Frank Kappel en Ties Koopmans; lektor: J. Truyen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: B. Kuiper. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: zr. Jacinta. sutdvtib on* 10O7 iiutdMn Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Overl. fam. Janssen- Krijns; Zus Janssen (koll.); Lei Ewalts (koll.); Jos Hoedemaekers- Nass. Zondag: 9.00 Sjang Lensscn, overl. ouders en Anna. 11.15 Overl. echtp. Vereoulen-Keysers; Harrie Janssen ,en overl. fam.; overl. vasder, broers en fam. Theuvenet; Nellie Bierens- Litjens; Jacob Jacobs (koll.). Maandag: 8.00 T.e.v. de H. Fkmilie en St. Antonius uit dankbaarheid. 19.00 Voor de vrede op de wereld. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Overledenen (oflerbus). Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Wielly Verhoeven en overl. fam. Donderdag: 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw. 19.00 'Ibt zeker intentie. Vrijdag: 8.00 Geen int 19.00 Ge zinsmis; overl. fam. Lucassen- Maassen; overl. fam. Peters-Wijn hoven. Akolieten: Za: 18.30 Pascal Kusters. Zo: 9.00 Martin Leenders; 11.15 Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor een jarige; Jan Theeuwen. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Pius X. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 21e zondag door het jaar. Kinderwoord dienst. Voor Bertha Tyssen-Pelzer (koll.); Gel v.d. Velde (koll.); Jan Swinkels(kolL); Fiet Mulder-Jansen (koll.); jgt. Ibos Wismans-Sanders; Christ en Dien Vollenberg- Versteegen. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 8.30. Overl. ouders Drabbels- Klaassen; voor het geestelyk en ty- delyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Maria v. Meijel en overl. fam.leden; Lg.v. verjaardag van overl. vader Eduard Theuvenet; Henk v.d. Heuvel (buurt). Maandag: H. Rosa van Lima. 19.00 Voor de zieken van de parochie; jgt Piet Venneltfoort en overl.fam.; jgt Theo Lensen. Dinsdag: H. Bartholomeus. 19.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland; jgt Tbon Lange en dochter Willy; Arnold Schwachöfer. Woensdag: H. Lodewyk. 14.00 Kerk: Huwelyk John Dommeck en Mea Kuyt 19.00 Voor de Christenen die vervolging lfjden; te.v. H. Jozef. Donderdag: 19.00 Voor priester- en diakenroepingeh en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag: H. Monica. 14.00 Kapel: Huwelijk Sander Keysers en Esther Janssen. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie; overl, ouders Hanen-Willems. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Johan Camps; papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; Bèr van Dijk; Marion Ver meulen; voor de levende en overl. leden van de buurtvereniging VDS; Nel v.d, Berg-Linskens; Toon Thie- len; Chrit Broekmans; Giel Venne- kens en echtgen. en wederz. fam.. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Peter Haans; Jo hanna Baltussen-Peeters; Herman de Kleijn; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam.; te.v. Maria (Gent. Koor). Maandag: 9.00 Overl. ouders en fam. Jenniskens-Poels. Dinsdag: 9.00 Opening van het nieuwe schooljaar van de basis school; tot byz. intentie en uit dankbaarheid (orgelspel door Ger de Mulder). Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Vrydag: 9.00 Piet Direks. Misdienaars: Za: 19.00 Saskia Jans sen, Lizette Janssen, Gwenda Nie- len en Bianca Camps. Zo: 8.30 Paul de Beer, Ralph Kessels, Martijn Kempen, Maurice van Mill; 10.00 Linda Stammen, Marjolyn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten. Lektoren: Za: 19.00 Henk Pluk. Zo 8.30 Boy Schelbergen; 10.00 Wim Snyders. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames Evers en Van Raay). Frank Voer- mans (veijaardag); overl. ouders Zanders-Keysers; Thei Classens (Dep. Petersstr.); Gerrit Bastiaans. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor); Thei Classens (Blakt); Jan Janssen (Pension Peters). Woensdag: 9.00 H. Mis fam. Van de Ven-Peters. Vrydag: 9.00 II. Mis pastoor Jans sen en pastoor Schoren. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Jakobs; Piet Smulders; Sjaak Hermans; Albert Druggen (fam. R., fam. S.); overl. ouders Janssen-Emonts en kinde ren'; jrd. Henrieus v.d. Pach en Cath. v.d. Homburg. Woensdag: 9.00 Jrd. Petronella: Friesen; jrd. Leonardus Geurts en Wilhelmina Linders. Misdienaars: Fred en Jos. Parochie Leunen 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wim Jennes- kens; Helm van Rens (buurt); Wim Bouten; Joanna Janssen-Achten en zoon Gerrit; jrd. Harry Geurts; jrd. Gerrit Camps. Zondag: 10.00 Hgm. als gest.jrd. Tb Duykers-Tacken. 11.15 Harry van Dijck (fam. Loenen); Piet Timmer mans en dochter José;, Mathieu Vervuurt, dochter led en zoon Sjaak; gestjrd. Ilendrika Arts. Maandag: 19.00 Lsm. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam.; gestjrd. Gerard Verkoeyen en Pe tronella Creemers. Dinsdag: H. Bartolomeus, apostel. 19.00 Lsm. overl. oudera Achten- van Dfjck. Woensdag: 19.00 Lsm. Marie van Leipsig-Wilms (kaartvrienden); mndd. Pierre Philipsen. Donderdag: 19.00 Gestjrd. Marti nus Loonen, echtgen. en overl. kinderen. Vrydag: H. Monica. 19.00 Lsm. uit dankbaarheid; Frans Bal tussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Sorya Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Mark de Klein, Erik en Roel Litjens; 11.15 Josine Geurts en Maayke Jenniskens. Ma t/m vr: 19.00 Davy Leyendeckers en Mike Buise. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reinjes. Zo: 11.15 Lies van Bavel. Gedoopt: Nina Vergeldt, Vicarieweg 62. Hmvelyksafk.: Jos Euwers uit Voe- rendaal en Gerwin Rongen uit onze parochie (le roep); Theo Hendriks uit Wanroy en Harriet de Mulder uit onze parochie (le roep). Rektoraat Heide Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Wilhelmina Janssen-Janssen (koll.); jgt. Wim Swinkels; Fien Droesen-Janssen (koll.); Sjef Willems en kracht van de H. Geest; Peter Nellen (vrienden). Misdienaars: Richard en Marieke. Donderdag: 9.00 II. Mis voor Jaco Kursten-Vercoulen en kracht van de H. Geest. Rektoraat Veulen 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 13.00 PI. Huwelijksmis bruidspaar Hans Jacobs en Erna Burgers. 19.00 Hgm. als gest. jgt. Frans Linders, echtgen. en overl. fam. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Jac v. Wylick (ouderenvereniging); Piet Janssen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor een goede reis. Vrijdag: 13.30 PI. Huwelyksmis bruidspaar Chris v. Dongen en Est her Janssen. Akolieten: Za: René Reintjes en Gertjan Holtermans. Misdienaars: Zo: Sandra Smets en Karin Jeuken. Huwelyksafk.: Jeu Janssen en Nel ly Bouten (3e roep); John Velthoven en Suzan Weys (le roep). Parochie Ysselsteyn 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); Coba Jenneskens-Poels; ouders Eeren- Hey'nen. Zondag: 9.30 Jan Spreeuwenberg en overl. fam.; geestelyk welzyn van de parochie. 11.15 Jrd. Sef Bo- vée; ouders Lemmens-Poels. Maandag: Geen dienst. Woensdag: 19.00 Jrd. Jozef Mar tens; jrd. oudera Van Soest- Swinkels-, Gerardus v.d. Munckhof en Wilhelmus Bollen en echtgen. Vrydag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Vullings-Berkers. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Za: 19.00 Sj. Ewals en I. Slangen. Zo: 9.30 T. van Asten en N. Jaspers; 11.15 M. Peters en B. Poels. Wo.- 19.00 K. Jaspers en M. Verheyen. Vr: 14.00 R. Keijzer en W. Verheyen. Spreuk van de week: 'Hoe gauw ben je je lans kwijt als je niet meer aan hun verwachtingen voldoet!' (Bayazid) Doopschema: (september) Op de zondagen 5 en 19 sept. kan in onze kerk het Sacrament van het Doop sel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Petronella v. Ryswyck; jgt. Joh. Verhoeven en overl. fam. Misd.: Marijke Loonen en Bianca Zegers. Zondag: 10.00 T.e.v. Onbevlekt Hart van Maria. Misd.: Wil Poels. Dinsdag: 8.30 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben. Woensdag: 19.00 Jgt. Pastoor Ver- coulen. Misd.: Roel Wismans en Pa tricia Arts. Vrydag: 8.30 Johannes van Veg- chel, echtgen. en dochter. Kerk poetsen: Mevr. Hendriks- Rutten en mevr. Hendriks-Flinsen- berg. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Nel ly Peters-Fleuren en v.b.i. en uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 II. Mis te Holthees uit dankbaarheid en t.z.i. voor alle overledenen. 10.00 Hoogmis voor Josephina en Henrieus Janssen, Hennan Janssen, Sjaak Janssen en Jo Thyssen, Bêr Zegers, Maria Zegera-Swijen en Jeu Custers. Woensdag: 9.30 K. Mis t.e.v. de II. Jozef voor intenties van pelgrims. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 22 augustus zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma uit Ven ray voorgaan in de dienst Medewer king aan deze dienst wordt verleend door 'Cantabile'. Aan vangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck zal ds. W. Weersma eveneens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Ook hier verleent 'Can tabile' medewerking aan de dienst. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Zorg ervoor dat uw gehoor niet afstompt' in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpecje 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 22 aug. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. W. v. Vlastuin, Wouterawoude. Tijdens de middagdienst is er kin deropvang. elke week nieuws Er kwamen bij de politie klachten binnen van bewoners van het Keizeraveld dat daar re gelmatig pitbulls ongelijnd wer den uitgelaten. De politie stelde een onderzoek in en konsta- teerde dat het geen pitbulls wa ren maar boxers. De ld age ra hadden zich vergist en het was evenmin juist dat de honden niet aangelynd waren. In de periode van 23 t/m '28 augustus toont Juwelier Camps uit Venray een zestal diamenten sieraden met een geheel eigen verhaal. De sieraden zijn het resultaat van een gezamenlijk ini tiatief van het Tros TV-program- ma 'Special Adventure', de Stichting Particulier Iniatief Maastricht Midden Amerika en R&C Diamantsieraden (Peter Brui ning BV). In de afgelopen maanden heeft de konsument via 'Special Adventu re' kunnen volgen hoe bekende Ne derlandera in Zuid-Amerika op De Volksuniversiteit Venray ver wacht dat komende weken de 10.000ste kursist zich aanmeldt voor één van de 175 kursussen. In september start de volksuni versiteit het zesde seizoen. Afge lopen jaar telde het instituut 2600 kursisten, in totaal volgden in de afgelopen vijf jaar 9700 mensen een kursus aan de Volks universiteit Venray en omstreken. De Volksuniversiteit wijt haar po pulariteit aan het brede kursusaan- bod en de toegankelijkheid van de kursussen. De opleidingen aan het instituut worden overdag en in de avonduren gegeven, stellen geen eisen aan de vooropleiding van de kursisten, worden gegeven door vakbekwame docenten en zyn be taalbaar. Uitgangspunt van het aan bod is aansluiting bij de behoeften in de samenleving. De Volksuniver siteit verzorgt kursussen op het ge bied van informatica, gezondheid, communicatie, talen, natuur en mi lieu, algemene ontwikkeling en creativiteit. Tbn opzichte van voorgaande ja ren is dat aanbod opnieuw uitge- Zaterdag 22 augustus wordt van 14.00 tot 16.00 uur aan de Veen mos in Ysselsteyn een kindermarkt ge houden. Ruim 100 Ysselsteynse kinderen proberen dan hun over tollige spullen aan de man te bren gen. De markt wordt georganiseerd door buurtvereniging 'de Zwarte Plak'. Bij slecht weer vindt de markt plaats in gemeenschapshuis de Smeleliof. zoek gingen naar ruwe materialen, die vervolgens in Nederland zijn be werkt en uiteindelijk in het atelier van R&C Diamantsieraden zyn om getoverd tot schitterende creaties. De creaties verbeelden Zuidame- rikaanse landen en zullen in een speciale Tros-uitzending in septem ber a.s. tijdens een veiling verkocht worden ten bate van de bouw van een school voor kansarme kinde ren in Guatemala. Voordat de sieraden geveild wor den stelt Juwelier Camps het pu bliek in de gelegenheid ze te bezichtigen in zyn zaak. breid. Met name op het terrein van de informatica is het pakket ge groeid. Er zijn kursussen in gang bare pakketten als DBase en WordPerfect en voor beginners is er een kursus computertypen. Voor ouderen ontwikkelde de Volksuni versiteit in samenwerking met de ANWB een kursus voor ouderen onderweg. Nieuw in het aanbod zyn verder 'natuurverkenning met uw kinderen', determineren van wilde planten, sterrenkunde, video in theorie en praktijk, zelfverzorging en make up en de kursus 'bijscho ling voor hulpsinterklazen'. Het komplete aanbod van de Volksuni versiteit staat in het programma boekje, dat gratis verkrygbaar is by bibliotheken, gemeentehuizen en Rabobanken in de regio. Het boekje is ook telefonisch te bestellen via 04780-80185. De aanmeldingster mijn voor kursisten sluit op 10 sep tember. Gestolen auto teruggevonden Op donderdag 12 augustus werd op de parkeerplaats op het Gouden Leeuwterrein de Opel Rekord onbe heerd aangetroffen die op 2 augus tus was ontvreemd op het voor terrein van een garage aan de Wilhelminastraat. De auto was wel beschadigd, maar hoeveel kilome ters met de auto is gereden kon niet worden vastgesteld. Gereedschappen gestolen Door forcering van een raam was toegang verkregen tot een achter een woning aan de Maasheseweg gelegen werkplaats. Ontvreemd werden een lasapparaat, een boor machine en een slyptol. De inbraak heeft donderdagavond plaatsge vonden. Op 25 mei jongstleden heelt de eerste kamer het wetsvoorstel aan genomen waardoor inkomsten uit kamerverhuur vrij van inkomsten belasting worden tot een bediag van ƒ5.300,- per jaar. Het is uiter aard de bedoeling dat hierdoor meer particulieren kamers ter be schikking gaan stellen zodat de krapte, vooral in de studentenste den, behoorlijk zal afnemen. Deze regeling is voordelig voor verhuurders en huurders. Verhuur ders wensen soms geen fiscale ver plichtingen over de ontvangen huur en accepteren dan ook niet dat huurders zich op dat adres in schrijven. Voor de student is een adres buitenshuis wel van belang voor de 'uitwonende-beurs'. Door de regeling bestaat er voor de verhuur der geen bezwaar meer, mits de huursom maar binnen de 5.300,- blijft. Om de zaak eenvoudig te houden is de vrijstelling "bruto'. De ontvan gen huurpenningen mogen, voor aftrek van kosten, niet meer dan ƒ5.300,- bedragen. Dat is een huur van ƒ441,- per maand (één of twee kamers). Zodra dit totaal wordt overschreden geldt in het geheel geen vrijstelling meer. Kosten voor voeding dienen afgesplitst te worden. Uiteiaard zijn er wel spelregels die in acht genomen moeten wor- De maand augustus krijgt vol gend weekend een zeer muzikale afsluiting op het Schouwburg plein. Verantwoordelijk daarvoor zijn Lambert en Anny Wilms van café de Volle Maan, terzijde gestaan door het Winkelcentrum Venray (WCV). Het café presen teert een gevariëerd muzikaal programma, het WCV omlyst dat met een reeks aantrekkelijke akti- viteiten voor groot en klein. Het programma wordt verdeeld over drie dagen met elke dag een ander muzikaal thema. Vrijdag staat country centraal, zaterdag de pophistorie. Zondag staat in het te ken van de blaasmuziek. Samen vormen deze onderdelen het Gol den Moonlight Music Weekend. Het programma begint al vrijdag middag om vier uur. Om het pu bliek in de juiste stemming te brengen treedt de Noordlimburgse westemgroep The Wild Bunch op. De groep probeert een b.eeld te schetsen van het werkelijke leven van cowboys, indianen en pelsja gers in het zogenaamde wilde wes ten. The Wild Bunch beschikt daarvoor over originele en nauwge zet nagemaakte attributen, inclu sief enkele dieren. Het publiek kan onder meer kijken naar een tipi (wigwam) van de prairie-indianen, een cowboytent en een trapperlod- ge. Tussen vier en tien uur geven de zes leden van The Bunch demon straties zweepslaan, lassowerpen, bylgooien, paardrijden, schieten, zingen en dansen. Wanneer er geen voorstellingen zijn, kan het publiek rustig alle attributen bekijken. The Wild Bunch, gekontrakteerd door het winkelcentrum, vormt de omlijsting van de country-avond die om 20.00 uur begint. Op het po dium verschijnen de Amerikaanse zanger/entertainer Jimmy Lawton en z'n Hot Beaver Band en de Cana dese ster Lucille Starr. De country- avond wordt gepresenteerd door de Nederlandse 'Mr Country' Ruud Hermans, die samen met z'n band Tul sa ook zelf een optreden zal ver zorgen. Aspirant-cowboys kunnen vrijdag hun behendigheid tonen in het bedwingen van de (mechani sche) rodeo-stier. MUD EN VEGÉ Zaterdag is het beurt aan de oud gedienden in de popmuziek. Voor de altijd drukbezochte gouwe ouwe avond treden twee Britse groepen uit de jaren zestig en zeventig aan. The Searchers scoorden in de jaren zestig niet alleen een vijftiental top 40-hits, maar beïnvloedden met hun sound ook een groep als The Byrds. Na een aantal jaren stilte is Mike Pender's Searchers momen teel één van de meest gevraagde sixtie-groepen. Uiteraard speelt het viertal zaterdag al hun hits. Hetzelfde geldt voor 'Mud', een groep die in de jaren '73, '74 en '75 Donderdag 19 augustus - Pagina 14 Negentig jaar geleden werd dit mooie plaatje gemaakt. Het betreft hier de meubelmakerij en meubel zaak van Iluub Custers in de Hof straat. Het bedrijf was gelegen op de plaats waar nu nog het pand ligt van de fa. Pouwels. Hier is dus het begin van de Julianasingel vanaf de Hofstraat. Zichtbaar is nog gedeelte lijk het woon-winkelhuis van Joh. Verhoeven. In het winkelpand van Iluub Custers vestigde zich later de fa. Joh. Claessen, en de meubelzaak van Custers werd later overgeplaatst naar de Stationsweg. In de deuropening zien we Huub i Custers en links van hem zyn twee j broers, Jozef en Antoon Custers. De namen van zijn medewerkers zijn niet bekend. J. v.d. Putten den. Het gehuurde mag geen zelf standige woning zijn en moet dus deel uitmaken van het hoofdverblijf van degene die de huuropbreng sten geniet. Bovendien dienen bei de partijen, de huurder en de verhuurder, zich by het bevolkings- j register op hetzelfde adres in te schrijven. Seizoensgebonden ver- huur deelt niet in de vrijstelling, j Op verzoek van de tweede kamer gaat de wet al in op 1 januari 1993, met terugwerkende kracht derhal ve. Degenen die al vanaf 1 januari een huurcontract hebben maar zich nog niet hebben ingeschreven j in het bevolkingsregister hebben daartoe de tijd tot 1 september aan- j staande. Men wordt dan veron dersteld de gehele huurperiode in 1993 aan alle regels te hebben vol daan. We mogen hopen dat deze re geling voor de huidige lichting schoolverlaters de mogelijkheid opent weer kamers te vinden. Het verschijnsel 'Hospita' wordt wel licht weer populairder, de fiscale ondersteuning van de volksverte genwoordigers is er in ieder geval. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver. Tel. 08855 - 76464. furore maakte met nummers als 'Dyna-myte', 'Tigerfeet' en de kerst kraker 'Lonely this Christmas'. Zan ger Les Gray, de man met de grote mond en dito zonnebril, formeerde een nieuwe Mud en is daarmee een graag geziene gast op tal van oldie- festivals. Ondanks de beroemde buiten landse namen zal een groot deel van het Venrayse publiek zaterdag komen voor de verrichtingen van de VéGé Band. De groep bestaande uit Frans van Gerven, Bas van Mey- gaarden, Henk van de Bosch en Grad Dykmans begon met een op treden op hun zelfgemaakte gita ren, maar heeft inmiddels al een CD uitgebracht, samen met twee an dere regionale groepen. De VéGé Band speelt voornamelijk instru mentale gitaarwerkjes van groepen als The Shadows, Maskers, Spot- nicks en The Hunters. OLDTIMERS Zondag 29 augustus sluit het Gol den Moonlight Music Weekend af met een hele dag blaasmuziek. Op het podium zitten dan twee gezelli ge kapellen, de bekende Zwarte Fanfare uit Aarle-Rixtel en uit Ven ray joekskapel de Plaarzek. Samen verzorgen zij van 12.00 tot 18.00 uur een Tiroler Matinee. De Venray se winkeliersvereniging Winkel centrum Venray draagt zorg voor enkele aktiviteiten die een middag je Venray voor het hele gezin aan trekkelijk moeten maken. Op de Grote Markt, Henseniusplein en Schouwburgplein wordt een grote show gehouden van oude en klas sieke automobielen. In de Bleek be gint, eveneens rond het middaguur een kinderrommel markt, die even eens de hele middag duurt. Voor het Golden Moonlight Music Weekend zijn kaarten in de voor verkoop verkrygbaar bij café de Vol le Maan, Merseloseweg 96, tel. 04780-10036; sigarenmagazijn Jan sen, Grote Markt 22, tel. 04780- 82196; boetiek Lifestyle, Ilense- nusplein 4a, tel. 04780-85703 en b(j de CD Galerie, Passage 8, tel. 04780-10827. De voorverkoop ver loopt volgens initiatiefnemer Lam bert Wilms voorspoedig. Er is belangstelling uit heel Nederland voor de optredens op vrijdag en za terdag. Ongeveer 500 plaatskaartjes zijn inmiddels verkocht. Laat ontdekt Enkele weken gelden werd er een inbraak gepleegd in een woning aan 't Roozendaal in Merselo, maar nu pas werd de muntenverzame ling, van grote waarde, vermist, 'lben de inbraak werd ontdekt wa ren enkele goederen meegenomen, maar de eigenaar had toen zyn muntenverzameling niet gemist. Ily heeft nu alsnog van deze diefstal aangifte gedaan.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 14