Met De Bleek de lucht in FOTO-MAPJE GRATIS llllb Pauselijke onderscheiding voor Zuster Servaas Toekomst Wilhelminaplein blijft onzeker Superstocks strijden om het Europees kampioenschap 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Zaterdag ongeveer honderd rondvluchten boven Venray PEEL EN MAAS 1 bij ontwikkelen en afdrukken van uw filmpje Profronde van DONO€raw3,J AUQU8TUS"M-- Nederland laat ÜK| Kil A A C! Venray 'rechts' 1 LLL DIN IVlriMlJ liggen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Opbrengst kollekte Hartstichting hoger Uitspraak Raad van State laat vraagtekens achter Spanning, drama en sensatie op De Peel A.s. zaterdag is het dan zover. De winkeliers in De Bleek sluiten hun aktie rondom het 5-jarig bestaan van dit deel van Venrays winkelcen trum af. Hoogtepunt zyn natuurlijk de circa 100 rondvluchten die bo ven Venray centrum worden gehou den. Tijdens elke vlucht kunnen twee personen mee om Venray eens van de andere kant te bekijken. Vanuit de gezamenlijke winke liers zyn al 50 kaarten aan diverse prijswinnaars weggegeven. Ook zyn er individuele winkeliers, die enkele klanten 'de lucht in sturen'. Behoort u niet tot de prijswinnaars dan kunt u toch een rondvlucht maken. Voor een bedrag van 35,- kunt u by de winkeliers in De Bleek tot en met vrijdag kaarten kopen. Met die kaarten moet u zich ver volgens op zaterdag 14 augustus vervoegen op de sportvelden van het Boschveldcollege. Deze liggen achter de kantine van S.V. Venray, tegenover de molen. Daar kunt u vanaf 10.00 uur terecht en krijgt u te horen op welk tijdstip u met de helikopter de lucht in kunt. uw weekblad Als service rydt er die dag een treintje vanuit De Bleek naar de sportvelden en terug, waarvan een ieder gratis gebruik kan maken. Overigens kunt u dan ook op de sportvelden besluiten om een keer een rondvlucht te maken en alsnog een kaartje kopen. VRIJDAG Vrijdag zyn er in De Bleek ook nog enkele aktiviteiten. Zo zal er vanaf 11.00 uur een 'sprekende robot' rondlopen. Ook moet u niet verbaasd zijn als u Goofy, Pluto of Kuifje in De Bleek tegen het lijf loopt. Schoolstraat 5 Venray 04780-12567 Volksuniversiteit Venray geeft cursus voor Sinterklazen Hoe de toekomst van het Wil- helminaplein er uit gaat zien, blijft vooralsnog onzeker. De Ven- rayse middenstand, de gemeente en Van Scliaijik hadden gehoopt dat de Raad van State op 30 juli jl. de knoop definitief zou doorhak ken. In plaats daarvan heeft de rechter de bouw uitgesteld tot 1 november a,s. 'Hier schiet nie mand wat mee op' liet wethouder Kersten van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting desgevraagd weten. Hy betreurt het ten zeerste dat er nu weer drie maanden ver loren gaan. BEZWAREN Het is nu bijna twee jaar geleden dat Van Schayik en de gemeente Venray bekend maakten dat deze ondernemer voornemens was om op het Wilhelminaplein een zaak te beginnen. In de eerste plannen was het de bedoeling om boven de win kel ruim 150 parkeerplaatsen te realiseren in een parkeergarage. Deze optie stootte om 'welstandsre denen' echter op bezwaren by de Venrayse politiek. Een betonkolos in het centrum van Venray moest voorkomen worden... Daarop werd een nieuw plan ge presenteerd met 14 appartementen boven en 49 vrye parkeerplaatsen onder de winkel. Nu kwamen echter diverse Ven rayse ondernemers 'in het geweer'. Met het verdwijnen van de huidige parkeerplaatsen op het Wilhelmi naplein zou dit deel van het centrum met een groot parkeerpro bleem komen te zitten. De ondeme- hetzelfde niveau plaatsen als de ei landbewoners. waarbij de vader landse coureurs het meer van de snelheid en de Britten juist meer van de durf moeten hebben. Aange zien de komplele Britse top van zo wel de Spedeworth als de Arena Essex-organisaties aanwezig is. zal de strijd om de Europese titel vele harde en spannende duels met de Nederlandse rijders opleveren. De voornaamste kanshebbers aan Brit se zijde zijn Darren Innocent, Shin Brooker. Paul Foul ter. Grory Spar- kes. Gary Lambert en Dave Turner, terwijl de broers Henk en Willy Feelers uit Nijmegen. Tbon Schut uit Dordrecht en Frank Lauf uit Sie- bengewald zullen proberen om hel Wilhelmus te laten klinken op het erepodium. KWAL! PI KATIE Doordat er op circuit De Peel en kele tientallen Superslocks ver wacht worden, heeft de organisatie b<-sloten om de kwalifikalie voor de startopstelling al te laten verrijden op zaterdag 14 augustus. Vanaf 17.00 uur kunnen de toeschouwers zich dan verheugen op sensationele wedstrijden om de beste startplaat - sen. die van essentieel belang zijn voor sukses tijdens de EK-race. Te vens zullen dan de Standaards- Ven ray. de Formule Tbybta. de Stock-Rods, de Saloon-SUx-koars en de Achteruitrijden» aan de start komen. Zondag 15 augustus zullen al deze- klassen vanaf 13.00 uur hun wed strijden verrijden mei natuuriyk als hoogtepunt hel Europees kam pioenschap van de Superstocks. Hel circuit is gelegen aan de Mld- denpeelweg, ter hoogte van viieglMi- sis De Peel. De wieier profronde van Neder land. die volgende week wordt ver reden, kent volgende week don derdag. 19 augustus, tie etappe Deventer-Venlo. Hoewel Venray aar dig op de route ligt, zullen de prof- wielrenners wel door de genieenten Vierlingsbeek en Meerlo-Wanssum ryden, maar laten Venray 'rechts' liggen. De verwachting is dat het peloton rond kwart over drie Vierlingsbeek aan zal doen. Vervolgens gaat de etappe naar Maashees, waar links af richting Geysteren gefietst zal wor den. Tfegen half vier flitst het pelo ton langs Geysteren, richting Wanssum alwaar de Maas zal wor den overgestoken om de rit rich ting Venlo te vervolgen. De aangegeven tyden zyn de door de organisatie verwachtte tyden. Afhankelijk van de 'fietszin' van het peloton kan dit vroeger of later zyn. ALLE KANTEN De Nederlandse Hartstichting afd. Venray spreekt haar dank uit voor de spontane giften van de Ven rayse bevolking by de kollekte van de Hartstichting. Ruim 350 kollektanten gingen hiervoor op pad en zy hebben hun allerbeste beentje voorgezet! Overal in het land was de opbrengst min der. maar in onze gemeente was het ruim 1.000.- meer dan in 1992. Dat is een geweldig resultaat. Bedankt 'sjouwers', want zonder jullie steun lukt het niet, en graag tot volgend jaar! De opbrengsten: Ysselsteyn Leunen Oostrum Oirlo Merselo Casten ray Veulen Heide Smakt Vredepeel Venray Giften Totaal r 1.704,40 r 1.170,35 f 1.371,45 870,85 r 1.002,80 r 561,55 f 395,10 r 584.95 r 175.15 f 205,15 f 14.242.90 1.992,15 24.276.80 Graag maakt de Hartstichting u nog attent op de Reanimatiekursus die vanaf september wordt gegeven op de Volksuniversiteit Vorige week woensdagavond werd Zuster Servaas aangenaam verrast toen pastoor Hub de Wit haar in haar woning de pauselyke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontilice kwam overhandigen. Zuster Ser vaas. die verbonden is aan de orde van de Kleine Zusters van Heilige Joseph, kreeg deze onderscheiding ter gelegenheid vim haar 80e ver jaardag. Ondanks deze hoge leeftyd is Zuster Servaas nog volop aktief, met name binnen de Winkel van Sinkel aan de Bontekoestraat In deze winkel worden goederen en kleding verkocht waarvan de op brengst besteed wordt aan ontwik kelingswerk in India. Zuster Servaas koördineert de aktiviteiten van de Winkel van Sinkel en is daar nog dagelijks te vinden. Zuster Servaas werd als Anna Hendriks geboren in Wychen en op haar achttiende verjaardag ge profest Vele jaren heeft zy als di- rektiemedewerkster gewerkt in hel Heerlense ziekenhuis. Na haar pen sionering kwam ze in Venray wonen. Tydens de internationale auto- speedwayraces in het weekend van mers verzetten zich in eerste instantie tegen de verkeersmaatre gelen, waarmee de parkeerfunktie op het Wilhelminaplein ongedaan werd gemaakt om de bouw van Van Schayik mogelyk te maken. Dit leidde tot een uitspraak die de ge meente in het gelyk stelde. UITSTEL Vervolgens keerden de onderne mers, gesteund door de LOZO, zich tegen de afgegeven bouwvergun ning en tegen de door de gemeente gevolgde bestemmingsplanproce dure. De gemeente moest eerst maar eens voor vervangende par keerplaatsen zorgen. Opnieuw werd naar de Raad van State gegaan. De Raad van State sprak echter nog geen vonnis uit omdat de zaak ook nog by de gemeentelyke be- zwaarcommissie lag. Deze moest maar eerst een uitspraak doen. Dat was in maart van dit jaar. Inmiddels was door de gemeente al wel de toplaag van het plein ver wijderd. Wel stond de gemeente toe dat op deze zandvlakte geparkeerd gelicht werd. Volgens het Hasko- ning-rapport van de gemeente zyn er voldoende parkeerplaatsen, het IMK-rapport van de ondernemers beweert echter het tegendeel. De gemeentelijke bezwaarcom- missie verklaarde in juni de bezwa ren van de ondernemers onge grond. Een advies dat door burge meester en wethouders werd overgenomen, waarna opnieuw de Raad ran State ingeschakeld werd om een uitspraak te doen. 1 NOVEMBER 1 November is nu een nieuwe da tum, waarmee vooralsnog niemand wat kan aanvangen. De Raad van State heeft tot 1 november de bouw vergunning en het besluit inzake het verlenen van een bestern- mingsplanvrystelling geschorst. 'Ibt die datum moet parkeren op het Wilhelminaplein mogelyk blyven. De motivatie die de Raad van State tot deze uitspraak heeft doen lei den. is vooralsnog onbekend. Het is gebruikelyk dat de uitspraak enke le weken later schriftelyk zal wor den toegelicht werd. totdat een definitieve uit spraak zou komen. PARKEERPLAATSEN Verder legde de gemeente aan de Raadhuisstraat een parkeerterrein aan. dat naar hun zeggen binnen redeiyke loopafstand van het cen trum ligt. Bovendien werd de blau we zone ingevoerd naby het gemeentehuis, zodat langparkeer- dere hun heil elders (nieuwe par keerterrein) konden gaan zoeken. Waarschynlyk staan die langpar- keerdere nu dagelyks op het Wil helminaplein... Gemeente en ondernemers pre senteerden ondertussen ieder een eigen rapport, waarin de parkeersi tuatie in Venray. met name in het noordoosten van het centrum, uit liet is dus nog een uitspraak waarmee men alle kanten op kan. 1 November wordt nl. betaald par keren ingevoerd. Mogelyk dat de rechter deze datum heeft genomen om in de motivatie aan te geven dat zodra betaald parkeren is inge voerd. er naar zyn inzicht dan vol doende parkeerplaatsen zyn en met de bouw gestart mag worden. Een tweede mogelykheid is dat na invoering van betaald parkeren een overbruggingsperiode in acht wordt genomen. In die periode kunnen dan de effekten van het be taald parkeren worden bekeken. Aan de hand daarvan zal de Raad van State dan een definitieve uit spraak kunnen doen. Wil men het effekt echter goed bestuderen dan gaan daar enkele maanden over heen. Er zal dan dus opnieuw ver traging ontstaan en alle betrokken blyven nog langer in onzekerheid. Vooralsnog een uitspraak dus waar niemand bly mee is. De ge meente betreurt het dat er weer drie maanden verloren gaan. De on dernemers blyven met een zand vlakte zitten, die in natte periodes tot een modderpoel verdrinkt en dan nauwelyks parkeeplaats te noe men is. En Van Schayik... Volgens wethouder Kersten heeft deze hem verzekerd dat hy door wil gaan. Toch lykt het niet ondenkbaar dat de moed hem zo langzamerhand in de schoenen zakt. Het zou voor de regiofunktie van Venray een slechte zaak zyn. dat na het terugtrekken van C&A, ook een trekker als V&n Schayik voor Venray verloren gaat... 14 en 15 augustus staat circuit De Peel te Venray in het middelpunt van de belangstelling van deze boei ende snelheidssport- De organise rende vereniging SMC De Peel pre senteert dan vol trots de wedstryd om het Europees kampioenschap in de populaire Superetock-klasse. Aangezien deze titelstryd een grote betekenis heeft voor iedere deelne mer. weet het publiek zich by voor baat verzekerd ran pakkende races vol spanning en dramatiek. SUPERSTOCKS De Superstocks zyn stevige, zelf gebouwde wagens die aan strenge eisen moeten voldoen. Doordal de technische reglementen wienig ruimte voor eigen interpretatie bic den, zyn er nauwelyks verschillen op dit gebied tussen de verscheide ne coureure. Het onderscheid tus sen de Superstocks komt dan ook alleen tot stand door het kiezen van de juiste afstelling van de auto en de individuele stuurmanskunst en durf van de ryders. Doordal de snel heden op een hoog niveau liggen en de Superstocks onderling menig duel uitvechten, mag het geen ver bazing wekken dat de veiligheidsei sen eveneens zeer strikt worden toegepast Iedere Superstock dient zodoende voorzien te zyn ran een vierpunts-gordel. terwyl de cou reure naast een helm en een brand- vrye overall ook allen een neksteun moeten dragen. Ofschoon deze interessante klas se oorepronkeiyk ontstaan is in En geland. is deze groep van auto's ook in Nederland zeer in trek. De tyden dat de Britse ryders eenvoudige overwinningen op het vasteland boekten zyn dan ook al lang voor- by. Momenteel kan men de Neder landse deelnemers zondermeer op De huidige parkeersituatie in Ven ray. Links het Wilhelminaplein, thans een modderpoel waar ieder een toch probeert te parkeren. Rechts het parkeerterrein yiabij de Witte Hoeve, waar helemaal geen gebruik van wordt gemaakt

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9