8* Kroniek van de kermisweek ,1 oh, heide- iMMmpje I Suksesvolle kermis kwalitatief aan haar top Ssintratuin PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Venrayse kermis maakt kans op 'Kermisstad 1993' Inbraken PEEL EN MAAS 12 5 De Calluna, ook wel zomerheide genoemd, staat volop in de bloei. Leuk voor op uw terras of balkon. Nu 3 Calluna's in ruime ribschaal 0 23 cm. Compleet van i 12,95 voor Langstraat 133. W. 0478068585. HET GROENE WARENHUIS Aart»e<l*« >s gödig een week na versd^wig deze krant ot zotang de voorraad streM Winkeldiefstallen Vrijdag werd een 61-jarige in woonster op heterdaad betrapt by de diefstal van een pakje sigaretten in een supermarkt in De Bieek. Z\j werd aan de politie overgegeven die proces-verb aid opmaakte. Eveneens vrijdag werd een 43- jarige inwoner van Ilolthccs in een* warenhuis aan de Grotestraat be trapt, toen hy de winkel wilde ver laten. De man had een aantal onderbroeken by zich en die ook afgerekend. Maar hy had er ook een aantal by zich gestoken en die niet afgerekend, liet alarm verraadde zyn diefstal. Ook hy werd aan de politie overgegeven, die. nadat proces-verbaal was opgemaakt, de man naar huis stuurde. Mishandelingen In de nacht van kermiszaterdag op -zondag werd om omstreeks 01.30 uur. op het Gouden Leeuwter rein. een 17-jarige inwoner door een onbekende met een karate- schop in zyn gezicht getroffen. De knaap moest zich onder medische behandeling stellen. Van de 'sehop- per' was geen spoor te bekennen. De trap was zonder enige aanlei ding uitgedeeld. In diezelfde nacht om 03.10 uur was de politie er getuige van dat een 23-jarige inwoner van Bergen een op de grond liggende 43-jarige plaatsgenoot schopte. De man moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. De dader werd naar het poli tiebureau overgebracht Vermoede lijk ligt aan die mishandeling een 'familievete' ten grondslag. Een 17-jarige inwoner werd in diezelfde nacht op een terras in het centrum, pijnlyk getroffen door een vuistslag die een 20-jarige man zonder aanleiding toediende. Het onderzoek naar de motieven van de vuistslag is nog gaande. Een 55-jarige inwoner van Ble- rick kon dankzy de oplettendheid van een inwoner staande worden gehouden door de politie, nadat hy tot tweemaal toe een 17-jarige in woonster een vuistslag in het ge zicht had uitgedeeld. Die mis handeling vond in de nacht van kermismaandag op -dinsdag, om streeks 0.30 uur plaats, voor de loempiatent in de Grotestraat. De jongedame vroeg aan de Bleriek- naar om zyn sigaret te doven, om dat zy daar last van had. Die opmerking zinde de man niet en hy haalde tot twee keer toe uit De vriend van de 17-jarige schakelde de politie in en wees by een zoekak- tie op de Stationsweg de dader aan. Die verklaarde tydens het verhoor, dat hy uit zelfverdediging een duw zou hebben gegeven. Getuigen ver klaarden echter anders. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werd hy huiswaarts gezonden. Bestuurder ging er vandoor Kermiszondag omstreeks 17.30 uur werd de politie gealarmeerd na dat op de Jan Poelsweg een vecht- party was ontstaan. Toen de politie arriveerde bleek een 25-jarige Deense bestuurder van een trailer met daarop zes personenauto's ge vlucht en onvindbaar te zyn. Tben hy de politie zag kwam hy te voor schijn en verklaarde gevlucht te zyn voor een 35-jarige bestuurder van een personenauto uit Hel mond. Het verhaal was. dat de bestuurder van de personenauto op de Puttenweg klem gereden zou zyn door de bestuurder van de trai ler. Hy zou zelfs van de weg zyn ge drukt. 'Iben de Helmondenaar kans zag de trailer in te halen zou deze hebben afgeremd, waardoor de bestuurder van de trailer eveneens hard moest afremmen en veel stuurmanskunst moest gebruiken om zyn trailer onder kontrole te kunnen houden. In de kom van Ysselsteyn was hy gestopt Ook was de Helmondse bestuurder uitgestapt en had hem in zyn gelaat gestompt De Deense chaulTeur voelde zich bedreigd toen nog een inzittende zich met de zaak ging bemoeien en was weggerend om verdere escallatie te voor komen. Hy verklaarde beslist niet ge poogd te hebben om de personen auto van de weg te duwen. Ais Het jaarlijkse vuurwerk (aanyebu den door de Venrayse horeca- ondernemers) trok ook kemnisdins day weer ontzettend veel publiek naar de Venrayse kermis. 'Pmdüio- neel Icon men iveer 'over de koppen lopen' oorzaak van het slingeren van zyn truck gaf hy het slechte wegdek van de Puttenweg aan. Door tactvol te bemiddelen trok de Deen zyn aan klacht in. Insluipingen Maandagmorgen vervoegden zich by een woning aan de Deumeseweg twee mannen en een vrouw. Zy vroegen aan de 68-jarige landbou wer of ze aardappelen en eieren konden kopen. Kenneiyk heeft de vrouw kans gezien het huis te door zoeken. Tben het drietal vertrokken was, bleek een geldbedrag van 550,- en 60 DM te zyn verdwenen. Een zoekaktie heeft niet opge leverd. Twee Nederlands sprekende vrouwen met oen donkere gelaats kleur gingen achterom b(j oen boerdcry aan de Steegse Peelweg en werden gekonfrunteerd met de 74-Jarige bewoonster. Een van de vrouwen vroeg of ze de dokter mocht bellen omdat zy by een ver keersongeval betrokken waren. De politie behoefde niet gebeld te wor den. By het geselschap voegden zich later nog twee vrouwen met een kind. De bejaarde bewoonster kon de vier vrouwen niet allemual in de gaten houden. Tben ze ver trokken waren kreeg ze argwaan. Die bleek gegrond te zyn want de vrouwen hadden kans gezien om een portemonnee met daarin oen bedrag van 500.- te ontfutselen. Ze kon alleen nog de vertrekkende, witte, auto nakyken. Met dit voorval wyst de politie er nog eens op om vreemde mensen, zeker in afgelegen woningen, nooit binnen te laten. Als ze toch binnen zyn let er dan op dat ze in geen ge val in andere vertrekken kunnen komen. Eventuele getuigen van dit voor val worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. De diefstal vond op woensdag 4 augustus rond 17.00 uur plaats. Vandalisme Een inwoner van Belgen deed aangifte van vernielingen aan zyn op het Gouden Leeuwterrein gepar keerde auto. Er waren diepe kras sen in de motorkap aangebracht Op dezelfde parkeerplaats was ook de personenauto van een 55-jarige inwoner bekrast Een inwoner deed aangifte van vernielingen aan zyn in de Pr. Mar grietstraat geparkeerde auto. Met een scherp voorwerp waren er die pe krassen in aangebracht De scha de bedraagt ƒ1.700.-. Een 23-jarige inwoner deed aan gifte van beschadiging aan zyn op de parkeerplaats 't Liene geparkeer de auto. De auto was. en (lat hebt>en getuigen gezien, door drie perso nen op zyn kant gezet waardoor de auto behooriyk schade had opgelo pen. De politie heeft een signale ment van die 'drie sterke mannen'. Een getuige heeft gezien dat op 2 augustus om 0.30 uur de auto van een 28-jarige inwoonster, die gepar keerd stond op de Z&ndbleek. aan de rechterzyde wenl bekrast Tben de gealarmeerde {Militie arriveerde waren de vandalen nergens te be kennen. Een inwoonster van Grubben- vorst deed aangifte van vernielin gen aan haar op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto. Onwel bleek teveel drank Politie en ambulance werden ge alarmeerd dat in de nacht van ker- miszondag op -maandag om 02.15 in de Grotestraat een man onwel was geworden (in op straat lag. De |M)lilie ontdekte daar een 28-Jarige inwoner van Milsbeek die tydens zyn bezoek aan de kermis te diep in het bekende glaasje had gekeken. 'n abonnement waard elke week nieuws Het is een traditie dat Peel en Maas tydens de kermisweek niet verschynt maar het is ook een tra ditie dat wy onze lezers de week daarna in de 'Kroniek van de ker misweek' op de hoogte brengen van wat er in die week is gebeurd. RUSTIG De politie sprak Nan een gezellige kermisdrukte met veel volk op de been. Het was en bleef erg rustig een enkele schermutseling daar gelaten... Een 25-jarige inwoner deed aangif te van inbraak in zyn aan de Kiosk geparkeerde auto. Ontvreemd wer den twee luidsprekerboxen en vyf cassettebamy es. Een 61-jarige inwoner deed aan gifte van poging tot inbraak in zyn aan 't Liene geparkeerde auto. De portiersloten waren reeds vernield. De dader is niet in de auto geweest De schade bleef beperkt Een 56-jarige inwoner ontdekte hetzelfde toen hy by zyn auto op de parkeerplaats van het Gouden Leeuwterrein terugkeerde. De politie ontdekte een nieuwe vorm van inbraken in geparkeerde auto's, nl. door een zyruit er geheel uit te nemen. Een 36-jarige inwoner ontdekte dat op die wyze ingebroken was in zyn aan de Burggraaf geparkeerde auto. Ontvreemd was de autoradio. Een 21-jarige inwoner van Box meer ontdekte een een dergelyke inbraak in zyn aan De Seilier ge parkeerde auto. Hier was de radio- cassettespeler ontvreemd. Ook van een by een woning aan de Hoeveweg geparkeerde auto was de zyruit verwijderd. Hier is de da der kennelyk gestoord want het bleef by die poging. Diefstal Opel Record In de nacht van zondag op maan dag werd vanaf het bedryventer- rein van een garage aan de Wilhel- minastraat een Opel Record met het kenteken GL-37-VB ontvreemd. Zakkenrollers aktief Even niet opletten en weg was de tas van een 26-jarige inwoonster, op het Schouwburgplein. In de tas za ten een camcorder van het merk Panasonic, een bankpasje en 125 gulden. Dit gebeurde kermis maandag. Op die dag raakte een 17-jarige inwoner zyn portemonnee met daarin 100 gulden en zyn verzeke ringsbewijs kwyt. Een 29-jarige inwoner van Oostrum 'verloor' zyn portemon nee met daarin 200 gulden. Waar schijnlijk zyn deze portemonnees gerold. Politie vraagt dringend om getuigen Kermismaandag vond op de Lan- geweg een botsing plaats tussen de geparkeerde personenauto van een 22-jarige inwoner, tussen de Bevry- dingsweg en de Frans Michelstraat, en een Volkswagen Polo. De Volks wagen reed door. Aan de hand van getuigenverklaringen kon de Volks wagen worden achterhaald. De eige naar verklaarde zyn auto aan een voor hem onbekende persoon te hebben uitgeleend voor een proef rit. De politie wil graag zekerheid krygen in dit verhaal en zoekt kon- takt met getuigen. Ysselsteyn In de eerste kerrnisnacht. van vrijdag op zaterdag, moest één van de jon ge lei-linden voor Venrays schouwburg, het ontgelden. Het boompje werd dooibaldadige kermisgangers middendoor gebroken. Vanzelfsprekend lie ten die geen visitekaartje achter, zodat de schade weer op de gemeenschap moet worden verhaald. Aangezien men in deze tijd van het jaar geen nieu we boom kan planten, zal het restant-boompje nog wel enkele maanden als afschrikwekliend voorbeeld blijven staan. Hoewel, zo'n restant-boompje kan vandalen óók inspiratie geven om in herhaling le vallen. Dat bleek al 's anderdaags het geval, toen liefst vier jeugdigen (eigenlijk nog kinderen) verwoedde pogingen deden om een andere lei-linde ter plaatse kapot te krijgen. Het was aan passanten te danken dat de jongelui hun pogingen staakten en het hazepad kozen. Jonge bomen blijken een grote aantrekkingskracht uit te oefenen op van dalen. In de Grotestraat bijvoorbeeld, waar de destijds geplante bomen ai een aardige omvang hebben bereilct, is er één plek toaar nu zeker al voor de vierde keer in al die jaren, de daar geplante boom werd vernield en door een nieuwe moet worden vervangen. Ook bij de Hema in de Schoolstraat en bij de ABN (doorgang naar hei Gouden Leeuwterrein) sneuvelen regelmatig bomen. Donderdag 29 juli kreeg de poli tie inbraakalarm vanuit de LLTB- winkel aan de Peters Janssen weg Met grof geweld was de toegangs deur geforceerd. Verschillende ge reedschappen werden ontvreemd, zoals twee compressoren, twee hoged ruk reinigers en het fooien potje. Wat daar inzat kon niet wor den vastgesteld. Hoewel de politie snel met enkele wagens ter plaats was bleken de inbrekers verdwe nen te zyn. Leunen Door forcering van een raam was toegang verkregen tot een aan de Breevenneweg gelegen woning. Ontvreemd werden een bankpas, cheques en een onbekend geldbe drag. De inbraak heelt op klaarlich te dag plaatsgevonden. Bazuinstraat In de nacht van vrydag 30 op za terdag 31 juli werd ingebroken in een woning aan de Bazuinstraat. Ontvreemd werd geluidsappara tuur ter waarde van ƒ5.800.- en enkele CD's. Merseloseweg By een woning aan de Merselose weg bleef de schade beperkt tot for cering van een raam en de force ring van de voordeur. Hoewel de gehele woning was doorzocht werd niets ontvreemd. Een 75-jarige inwoner raakte by thuiskomst in zyn flat aan de Mer seloseweg danig overstuur toen hy vaststelde dat er was ingebroken. De dader was verdwenen met mede neming van een aantal girobetaal kaarten en pasjes. Die inbraak vond plaats woensdag 4 augustus tussen 10.00 en 13.00 uur. Professionele hulp moest worden ingeroepen om de man tot rust de brengen. Gouden Leeuwterrein flats Zaterdagmiddag lag een 21-jarige bewoonster even op bed toe zy ge morrel aan de voordeur hoorde. Ze ging kyken en zag voor de voordeur drie haar onbekende mannen staan, die. by., haar ontdekking er vandoor gingen. De gealarmeerde politie had by hun zoekaktie geen sukses. Het drietal bleef, ondanks het opgegeven signalement on vindbaar. Een 24-jarige inwoner van Oostrum deed aangifte van inbraak in zyn op de oprit van zyn woning geparkeerde auto. Ontvreemde wer den een digitale radio, vier boxen, de hoedenplank en de afsluitbare dop van de benzinetank. Ergens tussen de 150.000 en 200.000 bezoekers hebben de Ven- I rayse kermis vorige week bezocht I Dat althans was de mening van wet- i houder Driessen, vorige week ty dens de ontvangst van de kermise xploitanten. Dit jaar niet in het gemeentehuis maar vanwege de verbouwing in het danscentrum aan de overkant van de straat. De wethouder sprak van een rustige, vriendelijke kermis zonder exees- I sen. Iets wat overigens al vele jaren de Venrayse kennis kenmerkt en mede de trekkingskracht van de kermis bepaalt. v KERMISSTAD De Venrayse kermis is een goede kermis, voor de exploitanten, voor de gemeente, voor de bezoekers. Voor de exploitanten vanwege de hoge bezoekersaantallen. 'Venray is een standvastige kermis' liet een van de exploitanten ons weten. 'Het is altyd goed en dat weetje van te voren'. Volgens deze exploitant is de inzet van het gemeentelyk kermis- team daar mede debet aan. Dat ker- misteam, kreeg afgelopen week de nodige pluimen op haar hoed gesto ken. De belangrijkste was wel die van dhr. Donks van de Bovak (Bond van Kermisexploitanten), die liet weten dat er nauwelijks iets in de weg stond om Venray te nomineren voor de titel 'Kermisstad 1993'. Een nominatie die Venray al in 1989 te beurt viel. Tben ging de prys echter naar Vlissingen. In dat jaar kreeg Venray wel de Kermisprys van de NKB, de andere bond van Kermi sexploitanten. Dhr. Donks refereer de met name aan het 'gezellige' van de Venrayse kermis: 'Tilburg maakt reklame voor de grootste en gezel ligste kermis in de Benelux. De grootste zyn ze wel maar de gezel ligste zeker niet'. Het feit dat de kermisexploitan ten graag naar Venray komen on derstreepte Donks nog eens met het feit dat de ontvangst door het Venrayse gemeentebestuur door vrywel alle exploitanten bezocht wordt. Dit in tegenstelling tot in Eindhoven, waar drie keer zoveel at- trakties staan, maar waar slechts negen(!) exploitanten by de ge meente 'op de borrel' kwamen. KWALITEIT Wethouder Driessen gaf in zyn toespraak verder aan dat de Venray se kermis kwalitatief gezien aan de top zat, al was hy persoonlijk min der te spreken over zyn ritje in de Super Bowl.... Kwaliteit die ook door de randaktiviteiten mede be paald wordt zoals het vuurwerk (verzorgd door de Venrayse horeca bedrijven), het uitdelen van oliebol len aan de Venrayse bejaarden, maar ook het Benji-springen, dat door de Hento bar was georgani seerd. Hy zag het Beiyi-springen niet als een konkurrent maar als een versterker. Dhr. Donks was het daar niet helemaal mee eens. 'Het Bei\ji-springen was duur. De men sen konden dat geld beter op de kermis besteden, dan hadden ze er nog langer plezier van gehad'. Zyn opmerking neemt echter niet weg dat meer dan 600 personen aan het elastiek naar beneden zyn gesprongen. LO KATIES Tbch is de Venrayse kermis nog voor enkele verbeteringen vatbaar. Wethouder Driessen wees met na me op de lokatie van het vuurwerk. 'Gekeken moet worden naar een meer centrale lokatie' meende hij. Ook maakte hy zich sterk voor in vulling van de diverse verbin dingsstraten. Als voorbeeld noemde hy de Zuidamerikaanse muziekgroep, die het wandelen door de Grotestraat toch weer iets aangenamer maakte. De wethouder maakte de kennis- exploitanten verder duidelyk dat het afgelopen jaar ook naar een an dere lokatie was gekeken waar de woonwagens van de exploitanten konden worden neergezet. 'Een al ternatief is er echter niet', liet de wethouder weten. Daarom was dit jaar gezorgd voor een ruimere op zet, dit tot tevredenheid van de ex ploitanten. Alleen dhr. Reemer sr. liet weten dat een horecagelegen heid op die standplaats naar zyn mening geen overbodige luxe zou zyn. 'We mogen immers met een welverdiend pilsje op, na het harde werken, niet in de auto stappen....' Wethouder lYuijen en Peter van Hooren van het gemeentelijk ker- misteam begaven zich na de ope ning van de kermis in de Super bowl Een op de foto nog lachende wethouder keek aan het eind van de rit toch wel een beetje anders... HORECA Wethouder Driessen liet de aan wezigen verder weten dat de Ven rayse horeca waarschijnlijk ook financieel by moet gaan dragen in het kermisgebeuren. De horeca draagt volgens hem zeker bij tot het versterken van de feestelijke sfeer op de kermis. De wethouder vindt het echter te gek dat kermisexploi tanten hoge standgelden moeten betalen terwyl de horeca gratis de terrassen kan uitdijen tot op de stoep van de attrakties. Op welke wyze de gemeente hier vorm aan wil geven is nog niet duidelyk. Het voorstel werd in ieder geval door de kermisexploitanten met een ap plaus ontvangen. De Venrayse kermis is kwalitatief en kwantitatief aan de top. Dit en de ontspannen sfeer trok een onge kend hoog aantal bezoekers naar Venray.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5