Gevariëerd muziekfeest op Schouwburgplein Horeca-opleiding in Venray Kynologenclub start gehoorzaamheidskursussen Voorverkoop Culturele Ouderendagen van start REGIOKALENDER INGEZONDEN AGENDA DE VOLLE MAAN presenteert: 27, 28, 29 augustus Golden Moonlight Music Weekend Lucille Starr (can.) Ruud Hermans Tulsa Jimmy Lawton Hot Beaver Band m.p. Searchers (Eng.) Mud (Eng.) - Ve-Ge Band Zwarte Fanfare - De Plaarzek Harrie en de rest in 't Podium Castenrayse fanfare organiseert heli-vluchten Expositie in Venrays ziekenhuis Leesprogramma 'Dikke Vrienden' tot 2 oktober in bibliotheek Expositie in Vierlingsbeek PHfcL LN MAAS Donderdag 12 augustus - Pagina 3 Het Venray8e café De Volle Maan is druk in de weer met de organi satie van een grootscheeps muzi kaal feest dat in het laatste weekend van augustus gaat plaatsvinden. Het programma vermeldt een avond countrymu- ziek, een avond gouwe ouwe en een matinee op de zondag. De organisatie is er in geslaagd om enkele aantrekkelijke namen naar Venray te halen. Zo kan het publiek na twintig jaar 'Mud' zien. het rare Engelse groepje dat begin jaren zeventig furore maakte met nummers als Tigerfeet' en 'Dyna Mite'. Een andere coryfee is Lucille Starr, wier grote suksessen nog ver der teruggaan in de tyd. Andere groepen zijn The Searchers, Ruud Hermans en Tul sa en niet te verge ten het Volle Maan-'huisorkest', de Venrayse VéGé Band. Kaarten voor de vrijdag- en zater dagavond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij café De Volle Maan, Merseloseweg 96, tel. 04780-10036, sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22, tel. 04780- 82196 en bij boetiek Lifestyle, Hen- seniusplein 4a, tel. 04780-85703. Kaarten voor de Sixties Music Night op vrijdag kosten 20,- per stuk, toegangsbewijzen voor de Country Music Night op zaterdag kosten ƒ17,50. TENT SCHOUWBURGPLEIN CENTRUM VENRAV 27 aug. Countryavond 20.00 uur f17,50 28 aug. Goud van Oud 20.00 uur 20,- 29 aug. Tiroler Matinee 12.00-18.00 uur gratis info kaartverk. 3o Café De Volle Maan Merseloseweg 96, tel. 04780-10036 Life Style Henseniusplein 4a, tel. 04780-85703 Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22, tel. 04780-82196 Music World - CD Galerie Passage 8, tel. 04780-11551 O Peel en Maas gaat vanaf deze week regelmatig een Regiokalender publiceren. Naast de aktiviteiien die in het Venrayse plaatsvinden, en die in onze redakti- onele kolommen uitgebreid aan bod komen, hebben wy gemeend om ook wat evenementen/aktiviteiten uit een wijdere regio onder de aandacht van onze lezers te brengen. Lm. 29-8 De Poort tot het Heden, bouwkunst, in Lego in Kasteel d'n Erp te Baarlo, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur en elke woensdag en vrijdag van 19.00-22.00 uur 14-8 Serumse Piste te Sevenum met Hansome Harry Company. Aanvang 20.00 uur Raadhuisplein. 15-8 Serumse Fiste te Sevenum. Straatfestival van 14.00 tot 24.00 uur. Autoshow voor 'speciale' auto's. Sportpark De Berckt te Baarlo Trekker Trek wedstrijd te Melderslo, Lottumseweg. Aanvang 12.30 uur Tractor Pulling Bakel aan het Hollevoort (weg Bakel Deume) Aanvang 11.00 uur Oogstcorso Kronenberg, aanvang 14.30 uur Kronenberg Cultureel van 12.00 tot 18.00 uur Luikse Markt op het Raadhuisplein in Nieuw-Bergen van 10.00 tot 17.00 uur Inlichtingen tel. 08854-2393 KPJ Feesten Melderslo met op 28-8 Golden Earring Intern, hondententoonstelling in Bergen. Info: 08850-20572 na 19.00 uur Taptoe Venlo '93. Lambertusplein Blerick, 1930 uur Keramisto '93. Openluehtmarkt van het Noordlimburgs Potten bakkerscollectief in Milsbeek Popquiz In OJC De Roos, Ilaageind 27 Deume. Inschrijven tot 6 september, tel. 085-457990. Manifestatie Grenzenloos in het Gasthoes te Horst. Multiculture le manifestatie 14/15-8 15-8 22-8 27 Lm. 29-8 17 Lm. 19-9 18-9 18 en 19-9 Wat schertst onze verbazing, toen we, al wandelend in Venrays Berg- kwartier, plotseling gekonfronteerd werden met het straatnamenbordje 'Ome Loek Pad'. Voor zover ons bekend komt deze. naam niet voor in de offi ciële straatnamenregister van onze gemeente. Maar, omdat het hier ge plaatste bordje betrekking heeft op een keurig beldinkerd pad en zowel het bordje als de paal o.i van de gemeente afkomstig ivaren, was onze nieuws gierigheid gewekt Bij informatie bleek dat het 'Ome Loek Pad niets te maken had met de bekende Venrayse bouwlcundige aannemer van die naam; noch met het bekende liedje over 'het pèrd van Ome Loek'. Neen, de situatie lag wel iets anders. In de beginjaren, toen de wijk Berg- kwartier nog vrij jong was, vestigde zich daar aan de Vogezenlaan een ex- direkleur van het bureau gemeentewerken uit Tegelen. Die goede man, die zich met hart en ziel inspande om de nieuwe wijk leefbaar te maken en zich druk maakte over het reilen en zeilen van de gevarieerde bevolking, kreeg iveldra de naam Ome Loek. Hij was zo'n beetje de spreekbuis van het Bergkwartier. Ook het verbindingspad tussen Bergkwartier en De Weg in den Berg, dat later zijn naam kreeg, werd door zijn toedoen aangelegd. De feitelijke naamgeving had plaats tijdens een buurt- cq. verjaardagsfeestje, toen enkele omwonenden Ome Loek daarmee verrasten. De tijd staat echter niet stil: Ome Loek is intussen verhuisd naar Arn hem. maar komt toch nog regelmatig bij zijn oude bekenden in het Berg kwartier op bezoek. A.s. zondag 15 augustus treedt de bekende Venrayse formatie Harrie en de rest weer op in 't Podium. Het optreden begint rond 20.30 uur. Han fare Dorpsklank Casten ray or ganiseert op 10 en 12 september a.s. haar traditionele feestweekend onder de naam Zomerfestijn '93 in en om gemeenschapshuis De Wis. Een van de aktiviteiten daarbij is een helikoptervlucht die eenieder die dat een keer wil meemaken, nu dan echt lean gaan maken op zon dagmiddag 12 september! Voor 35,- kan men op zondag 15 en zondag 22 augustus by café He- sen, tussen 10.30 en 13.00 uur,' een kaart kopen die recht geeft op een zes minuten durende rondvlucht boven Castenray en omgeving. Er kunnen per vlucht twee personen mee de lucht in. Het start- en landingsterrein ligt aan de Matthiasstraat, tegenover het gemeenschapshuis. Een unieke gelegenheid om Castenray vanuit de hoogte te zien en in een echte heli de lucht in te gaan! Wilt u zeker zyn van een vluehtkaart, maak dan gebruik van de voorverkoopgelegenheid. In de maanden augustus en sep tember vindt er in het SL Elisabeth ziekenhuis te Venray een expositie plaats van werken van de kunste naar Jo Engelen. Jo Engelen is geen vreemde in het ziekenhuiswereUy'e, Maar liefst 32 jaar is hy werkzaam geweest in het Venlose ziekenhuis. Iiy werkte daar als gipsverbandmeester. In mei 1990 nam hy afscheid en ging hy zich toeleggen op zyn hob by, het kunstschilderen. Hy nam daarvoor lessen in tekenen en schilderen aan de Vrye Academie in Venlo. Onder leiding van Jetty Kramer (die ook in Venray aan de Vrije Academie les geeft), scherpte hy zyn vaardigheden aan. Zyn byzondere aandacht gaat uit naar aquarellen. By de Valkens- waardse kunstschilder Theo Kappé verbeterde hy zyn vaardigheid in deze vorm van sehilderen. Verder vervaardigt Jo Engelen ook olieverf- schilderyen. pentekeningen, pla- kaatverischilderyen en werkt hy tevens met acryl en pastel. Tht de door hem geschilderde onderwer pen behoren o.a. landschappen en stillevens. Veel tyd besteedt hy aan het aquarelleren van bloemen. Inbraak in werkplaats Er werd aangifte gedaan van in braak in een werkplaats achter een bedryf aan de Timmermannsweg in Ysselsteyn. Ontvreemd werden diverse gereedschappen waaronder een accu-oplaadapparaat en een haakse siypmachine en dit alles ter waarde van f. 800,- Het Instituut Vakonderwys ver zorgt al meer dan 32 jaar suksesvol- le opleidingen ter verkryging van de erkende diploma's. Dus met recht een Instituut met ervaring. Dit biykt ook jaarlyks uit het hoge percentage geslaagde kursisten, dat ruim boven het landelyk gemiddel de ligt Bovendien, mocht u de eer ste keer niet slagen voor het examen vakbekwaamheid cafébe- dryf, dan kunt u - ongeacht het aan tal lessen dat u heeft gevolgd - de eerstvolgende kursus gratis over doen. Het Instituut Vakonderwys is er kend door de minister van onder- wys en wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onder- wysinstellingen. Door deze erken ning oefent de overheid blyvend toezicht uit. De kursussen kunt u op twee ma nieren volgen, nl. schriftelyk thuis in uw eigen tempo of mondeling by u in de buurt Uitbreiding aantal kursusplaaisen Het aantal kursusplaatsen waai de mondelinge lessen worden ge volgd is aanzienlyk uitgebreid. Nu zyn de mondelinge lessen ook te volgen in Hotel Asteria aan de Maas- heseweg 80A. Op dinsdagavond worden de lessen handelskennis horecabedrijf gegeven en op woens dagavond de lessen vakbekwaam heid cafébedryf. Het Instituut Vakonderwys heeft zeer lage kursustarieven. Zo is het mogelyk een schriftelyke kursus vakbekwaamheid cafébedryf te vol gen voor ƒ255,-. Het lesgeld voor de schriftelyke kursus handelskennis horecabedryf bedraagt 295,-. Doordat de Nederlander steeds meer vrye tyd krijgt en het binnen lands toerisme stygt, is de horeca branche een steeds meer floreren de en boeiende bedryfstak. Om een horecabedryf te beginnen, te behe ren of om er in te werken, heeft men een of meerdere diploma's no dig. Ook als hobby en voor het tlage- Lykse huishouden is het interes sante en nuttige leerstof omdat o.a. door de lessen overbedryfs- en voe- dingsmiddelenhygiëne ziekten via voedsel kunnen worden voor komen. Andere kursussen Behalve de reeds genoemde oplei dingen vakbekwaamheid cafébe dryf en handelskennis horecabe dryf heeft het Instituut Vakonder wys ook in het studieaanbod de opleidingen: Vakbekwaamheid restaurantbedryf. Vakbekwaam heid slytersbedryf en SVH Wyn- certifïcaat Ieder kursist(e) en oud kursist(e) van het Instituut Vakonderwys heeft de mogelykheid een gratis voorlichtingsavond voor stallende ondernemers by te wonen. De gra tis voorlichtingsavond zal na de examens in januari 1994 in meer dere plaatsen worden georga niseerd. Informatie Degenen die belangstelling heb ben voor een of meerdere kursus sen kunnen geheel vrijblyven de gratis studiegids aanvragen by het Instituut Vakonderwys, Sagittalaan 24, 5632 AL Eindhoven, tel. 040- 425526 (ook 's avonds) of 04750- 15440. Op 21 en 22 augustus a.s. gaan by de Kynologen Club Venray en Om streken weer de gehoorzaamheids opleidingen voor baas en hond van start Uit de vele inschryvingen blykt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zyn dat: het beest de baas over straat sleept-, het huishouden ruïneert; by de buur man zyn uitwerpselen deponeert; de postbode zyn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zyn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zo veel mogelyk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maalschappy. 'Jong geleerd is oud gedaan', daar om kunnen puppies vanaf acht we ken al - in aparte klasje - worden ingeschreven om spelenderwys de eerste beginselen van 'goede nor men en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt voor alle honden, een maxi mum leeftyd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuur- lyk wel gezond van 'ïyf en leden' zyn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op 21 of 22 augustus a.s. naar het oefen terrein aan de Sinnestraat te Oirlo. U kunt ons vinden door de KC Venray-bortyes te volgen. Inschry- ven kan in principe op belde dagen van 9.00 tot 11.00 uur, maar vol ls vol. Het aantal vrye plaatsten is beperkt Kermis 1993 De kennis in Venray zit er weer op. Het weer was prima, op de ope ningsdag na. Over de kwaliteit van de geboden attrakties niets dan lof. Het bezoekersaantal viel buitenge woon mee. Al met al geslaagd. Be dankt zy die dit weer georganiseerd hebben. Bedankt kermis-explol- tariten. Bedankt ook al die bezoekers van de horeca voor jullie plassen by on ze huizen en schuurafdeling. Eén vraag voor de toekomst Waar jullie gaan drinken ga daar ook naar de wc of de openbare wc, die stond daar niet voor niets op het Schouwburgplein. Wy zaten voor jullie mooi in de stank met dat fraaie weer. Bedankt hoor. Hoe zouden jullie het vinden als wy de volgende keer eens hy Jul lie langs kwamen om onze behoefte te doen. Een bewoner van de Leeuwstraat 'Zyden draadje' 'Een sensationele attraktie, Bei^ji- jumping', zo verluidde de slagzin in uw blad. Je van te voren in laten schryven, zou je verzekeren van een sprong die je op die bepaalde dag en tyd had afgesproken Goed georganiseerd denk je dan. Je kunt je Cans en diegenen die ge gesponsord hebben op de hoogte stellen, zodat iedereen ook datgene krygt te zien waarvoor hy/zy is ge komen of gesponsord heeft Echter viel de praktyk bitter tegen. ledereen was er. Klaar om je te zien springen. Maar wc kregen 'nee' te horen. Er was namely k duo- springen. Aan onze argumenten dat we 'gereserveerd' hadden, had den onze Belgische buren geen boodschap. 'Komt u maar om 20.00 uur (1 Vï uur later dan geboekt!) te rug, dan is er weer solo springen', werd ons verzekerd. Of het begrip 'tyd' in België onbe kend is? Het werd 20.30 uur voordat er iemand op kwam dagen. Ook nu werd er geen begrip getoond voor onze ergernis. Thch bleken de gere serveerde kaartjes nog nut te heb ben. We kregen nl. voorrang op diegenen die niet gereserveerd hadden. Tbt onze zoveelste frustratie bleek de Belgische organisatie echter wei nig efficiënt te kunnen werken. Iemand die er nl. niet voor zorgde dat de mensen in de ry op hun beurt moesten wachten, en dus nfet bepaalde wie er aan de beurt was. liet er nog maar eens drie personen voorgaan. Onze uiting van ergernis over de gang van zaken werd zon der kommentaar aan de kant ge schoven. In het Frans werd hun onderlinge discussie voortgezet.. Met veel moeite bleef er niets an ders over dan het maar te slikken. Tben, om 20.45 uur, werd nog maar even omgeroepen dat het duo- springen verder zou gaan (natuur lijk 200,- is sneller verdiend dan ƒ100,- voor een solo-sprong). U snapt het al. Aan onze zoveelste uiting van ergernis over de gang van zaken werd, inderdaad, geen gehoor gegeven. Dan je geld maar terug (met moeite), want zo is de lol er vanaf. Resultaat; een hoop stress en veel ontevreden gezichten. Organisatorisch zat het goed fout met deze Belgische organisatie. Dan is het maar te hopen dat ze beter om gaan met hun materialen. En weten wie waar verantwoordeiyk voor is. Anders hangt je leven dus écht aan een zyde draatye! Jos Mickers Hans v. Baarsen Beste 'kikkerdief Wat dacht je toen je de tuinkik- ker van het graf van myn vrouw meenam van de begraafplaats in Leunen om deze een leuk plaatsje te geven in jou al of niet pas gegra ven vyver? Misschien vond je dat hy daar beter tot zijn recht kwam dan op zo'n graf. dat jou niets zegt Je zult waarschynlyk niets be- grypen van het verdriet dat wy had den na het overlyden van myn vrouw en onze mam. Dat haar graf voor my en myn kinderen heel waardevol is zal niet tot je door ge drongen zyn. Dat die kikker wei eens niet zomaar een kikker zou kunnen zyn had je helemaal niet bedacht Beste kikkerdief. ook al staat deze kikker nu zo mooi te pronken in je achtertuin, toch hoop ik, datje na het lezen van deze brief iets snapt van de py'n en de woede die ik voel de toen ik na myn vakantie ontdek te dat de kikker van het graf was 'weggehaald'. Graag wil ik je In de gelegenheid stellen je fatsoen te tonen en deze kikker met voor ons speciale herin neringen zo spoedig mogelyk op de plaats terug te zetten waar hy behoort. Verontschuldigingen behoef je ons niet aan te bieden maar myn dochters en ik zullen je toch byzon- der dankbaar zyn. Arie vxl. Wal Claudiahof 22 De Jeugdbibliotheek Ven ray orga niseert nog tot en met 2 oktober 1993 een leesprogramma voor de jeugd. Het leesprogramma heeft als thema 'Dikke Vrienden'. Er zyn al lerlei 'Dikke Vrienden Boeken', hoe ken over vriendschap tussen kinderen, vriendschap met volwas senen. vriendschap met dieren, vriendschap tussen dieren, boeken over ruzie, over fiintasievrieniyes, verliefdheid en vriendenclubs. Al deze boeken staan tot 2 oktober hy elkaar in de 'Dikke Vrienden Hoek'. Het doel van het organiseren van een leesprogramma is: kinderen tot lezen te stimuleren door er een be loning tegenover te stellen: kinde ren die meedoen worden 'lid' ven de 'Club van Dikke Vrienden'. Sinds de start van het leespro gramma in juni zyn er al zo'n 90 kinderen die zich hebben aange meld als 'Dikke Vriend'. Maar er kunnen nog meer kinderen 'Dikke Vriend' worden... Meedoen! Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen meedoen met het leespro gramma. Het is de bedoeling dal zy by het inlichtingenbureau van de jeugdafdeling een informatiefol dertje vragen en een 'Dikke Vrien den Boek' kiezen. Nadat ze het boek gelezen hebben en er iets over ver teld hebben krygen ze een 'Dikke Vrienden LezerspasElk boek le vert een stieker in de pas op. Voor kinderen die graag kleuren, teke nen of schryven, zyn er kleurpla ten en 'harten', ook hiervoor krygen de kinderen by inlevering een sticker in de pas. (Bovendien maakt de leukste kleurplaat en het leukste 'hart' kans op een klein pry^je.) By vyf stickers ls de pas vol. Een volle pas levert een kleine verrassing op en tevens worden kinderen met een volle pas in de Kinderboekenweek (met dit jaar als thema 'Vriencyes, maatjes, kame- raacyes') uitgenodigd voor de 'By- eenkomst van de Club van Dikke Vrienden'. Tydens deze byeen- komst krygen de kinderen een 'Oorkonde van de Club van Dikke Vrienden'. De openingstyden van de biblio theek: maandag t/m donderdag 14.00-18.00 vrydag 14.00-21.00 zaterdag 10.00-13.00 Elke woensdagmiddag wordt er voor gelezen van 15.30-16.30 uur. Van vrydag 13 augustus t/m zon dag 5 september zal de Vierlings- beekse kunstenaar Jacques van Bakel onder de titel Abstracte Ver beelding exposeren in galerie Alta- mira in Vierlingsbeek. Vkn Bakel is afkomstig uit de Rips en is sinds 1975 aktief als schilder. Schilderlessen volgde hy aan de Vrye Academie te Venray en In het kunstcentrum/atelier Artiris te He- lenaveen. Tbt voor drie jaar schilderde van Bakel hoofdzakeiyk romantisch realistisch. Then is hy gaan zoeken naar nieuwe verbeeldingsvormen met meer expressie. Verf en kleur moesten voor zichzelf gaan spre ken. Reden waarom hy schilders- lessen ging volgen in Helenaveen. waar hy onder begeleiding van Jan Althuizen op zoek ging naar een vryere vorm van schilderen. VUnaf vorig jaar is Jacques van Bakel in tensief bezig in zyn atelier om op eigen kracht te zoeken naar een grotere zeggingskracht in zyn werk. Het resultaat van deze avon- tuurlyke schilderworsteling toont hy nu voor de eerste maal in Vier lingsbeek. Wraakaktie Een 42-jarige bewoner van een woning aan de Klaproos moest voor de derde keer aangifte doen van vernieling aan zyn woning. Het af gelopen weekeinde werd met een baksteen opnieuw een ruit inge gooid. In een vorig geval was ge tracht zyn woning in brand te steken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankvcld. H. Schreven en J. Wlttgen: J. Winti EN Langstraat 106. tri. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. 0. ran Loon, E. de Muinck Keizer, A. Cocuen. F. Schmeetz, D. Wrcauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76. tri. 85900 Weekenddienst voor de patiënten ran dr. Keyzer en dr. YUn Dongen: DR. KEUZElt Van Beurdenweg 10. Ysselsteyn tri. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data hy de ge noemde doktoren terecht: 's morgens ran 10.00 t.ot 11.00 uur 's middags rail 17.00 lol 18.00 uur Z1 EKEN VERVOER TW. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND» EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavoml 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag ran 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 U>t 1800 uur zondag ran 10.00 lot 12.00 uur en van 17.00 tot 1600 uur Verder alleen voor spoedgevallen (vla het nuchtluiKje) TANDAMMEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 11. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIEREN ARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymheek, J.M. ran Winden, W.H.M. de Vocht, RC. Goedegebuure en V. üeurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. ÜEURTS Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W H. Krenter. W.G.A.M. Loonen. G W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrurn, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de pKftitykcn van mevr. Raay- makers, Vkn Eerten, mevr. Ttggeloven en wfcV Vetmazere n A. RAAY MAK IJLS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tol maandag 8 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo- ven wordt vanaf maandag 8 uur lot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EEKTEN Jan Pbelsweg 2a, Ysselsteyn U-I. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. lel. 42116 Jas word redding van gewonde In de nacht van zaterdag op zon dag. even na het middernachtelijk uur. raakte een 30-jarige uit Hel mond afkomstige bestuurder van een motor op de Puttenweg in een slip. Hy kwant eerst In de wegberm terecht en vervolgens via het fietspad in de berraslooL Hel ver keer raasde voorby. Geen van de automobilisten zag de gewonde bestuurder liggen. Op eigen kracht kon de man. ge zien zyn verwondingen, niet uit de sloot komen. Hy kon wel zyn Jas uittrekken en gooide die vervol gens op het wegdek. Wat hy hoopte gebeurde. Een automobilist zag de Jas op het wegdek liggen, stopte, ging op onderzoek uit en vond de motorbestuurder. Die werd |>cr am bulance naar het ziekenhuis over gebracht Daar bleek dat hy een gebroken pols had opgelopen en een wervelfraktuur, wat verklaarde waarom hy niet op eigen kracht hulp had kunnen halen. Op woensdag 15 en woensdag 22 september a.s. wordt in de schouw burg van Venray weer een geva rieerd programma uitgevoerd voor en door de ouderen uit de regio Venray. Horst Maasdorpen en de gemeente Bergen. Het is alweer de twaalfde keer in suksessie, dal deze culturele dagen worden gehouden. In het kader van hel Europees qaar van de ouderen wordt ook me dewerking verleend door ouderen- groepen uit Duitsland en België. Dit maakt het programma byzonder in teressant nu ook dans- en zanggroe pen uit het buitenland in de schouwburg optreden. Daarnaast is er uit de regio weer voldoende aanbod om een afwisse lend en uantrekkeiyk programma samen te stellen. Hel programma start met enkele liederen van hel zangkoor Creseenda Verder treedt een dansgroep uil Melderslo op. De toneelgroepen uit Horst en Seve num geven, zoals in hel verleden, weer geestige uitvoeringen. De afd. Wanssum komt met een voor dracht, terwyi vanuit Aflerden een leuke modeshow uit het verleden wordt gegeven. Daarnaast is er het optreden van de zang- en dansgrocj>en uit Món- chen Gladbach (Duitsland) en Maa seik (België). De bezoekers kunnen dus rekenen op een gevarieerd en aantrekkeiyk programma. De entreekaartjes, ad ƒ6.- per per soon. zyn vanaf 15 augustus ux verkrygbaar by de pluaLseiyke ou derenbonden. Liefhebbers worden aangeraden een kaarde in de voor verkoop aan te schaffen. Op de dag van de uitvoering zullen by de en tree waarschynlyk geen kaarsjes meer U: krygen zyn.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3