Volop spektakel op circuit De Peel Zaterdag Nationale Klederdrachtendag in Venray Europees brons voor Mathijs van Asten $t -A,, 'Mi 4mm*- lUo INGEZONDEN AGENDA Prijsuitreiking hoofdprijs bij Cotnbi Dom Meistens Anno 19...? 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Deelnemers uit alle hoeken van Nederland Muziekgroep uit Slowakije in Venray Ia op maandag 19 juli a.s. zorgt SURPRISE voor een SURPRISE WEEKEND RECLAME 14,50 JAARMARKT Nieuwe koning Theobaldusgilde Vrije Markt Brukske Fuchsiatentoonstelling Jaarprogramma Ouderenwerk 't Podium twee jaar Vissen in de Overstort Het Brukske Legioen van Maria PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli Pagina 3 De internationale autospeedway- races van zondag 18 juli a.s. op het circuit De Peel te Venray staan ga rant voor weer een forse dosis span ning en spektakel, aangezien de stryd om het Baan kampioenschap in de beslissende fase is aangeko men. Tevens zullen de coureurs in de klasse van de Superstocks hun laatste test ondergaan voor het Europees Kampioenschap, dat een maand later op dezelfde baan verre den wordt. Het belangrijkste evenement van dit autosportseizoen op ciruit De Peel is zonder twijfel het Europees Kampioenschap voor de su perstocks, dat in het weekend van 14 en 15 augustus aanstaande plaatsvind. Tijdens de races van zondag 18 juli a.s. werpt die Euro pees Kampioenschap zijn schadus al ver vooruit, doordat dit de laatste kans is voor de Venrayse piste. Deze superstocks zijn stevige, zelfgebouwde wagens die aan stren ge bepalingen moeten voldoen. Aangezien de technische reglemen ten weinig ruimte voor eigen inter pretatie bieden, zijn er nauwelijks verschillen op dit gebied tussen de tientallen auto's die aan de start ko men. Het onderscheid tussen de su perstocks komt dan ook alleen tot stand door het kiezen van de juiste afstelling van de wagen en de indi viduele stuurmanskunst en durf van de coureurs. Doordat de snelhe den op een hoog niveau liggen en de superstocks onderling menig duel uitvechten, mag het geen ver bazing wekken dat de veiligheidsei sen eveneens zeer strikt worden toegepast. Iedere superstock dient zodoende voorzien te zijn van een vierpunts-gordel, terwyl de reders naast een helm en een brandvrye overall ook allen een neksteun moeten dragen. De belangrijkste kanshebbers op een top klassering in deze klasse zyn Toon Schut uit Dordrecht, de broers Willy en Henk Peeters uit Nijmegen en Frank Lauf uit Sieben- gewald. Een andere klasse die volop span ning en sensatie biedt, zijn de hotrods. Deze uiters snelle en inno vatief hoogwaardige auto's staan be kend om hun deur-aan-deur races. Doordat ook bij de hotrods de on derlinge verschillen klein zijn en de wagens een uitstekende weglig- ging hebben, is het eerder regel dan uitzondering dat deze auto's met twee of diet naast elkaar de bochten ingaan. Opvallend is dat er bijna iedere keer een andere winnaar op het podium staat, hetgeen een voor spelling over de uitslag bijzonder moeilijk maakt. Tbt de potientiële winnaars behoren in ieder geval Wim Peeters uit Nijmegen, Roland Sudniks uit Krefeld (D) en Hansi Wambach uit Posterholt. Naast de twee genoemde klassen komen deze zondag ook de ranke formule Toyota's met de toprijders Henk Hanssen uit Horst en de bei de Duitse Willy Tissen en Karl- Heinz Schumacher uit Weeze, de felle kleine stockrods met Henk Lit- jens uit Panningen en Ger Trienes uit Helden en de snelle minirods aan de start. De wedstrijden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur. Het circuit is gelegen aan de N277 (Midden- peelweg) tussen Ysselsteyn en Rips in de gemeente Venray, ter hoogte van vliegbasis De Peel. Foto Feestweek 1993 In de door Minolta Nederland uit geschreven landelijke wedstrijd in het kader van de Foto Feestweek heeft de familie van Gerven, woon achtig in Swolgen de tweede prijs gewonnen, te weten een reischeque twv. ƒ1.500,-. Op de foto v.l.n.r. dhr. F. Daamen van Minolta Nederland, de gelukki ge prijswinnaars de familie van Gerven en dhr. Peter Janssen, as sistent bedrijfsleider by Combi Dom Melskens. Diefstal portemonnee Een Venrayse vrouw liet een ogenblik haar portemonnee op de toonbank van een winkel in de Gro testraat liggen. Weg was de porte monnee, waarin een geldbedrag van ƒ35,-. De 91-jarige Frans van de Rosmo len, want zo kent men Frans Derkx, denkt nog terug aan de tijd van vroeger, toen de landbouw nog niet zo was gemechaniseerd als nu en toen het hooi moest worden ge schud en de vorkenschudder in ak- tie moest komen. Hy kon dan ook laatst de verleiding niet weerstaan om zyn ezel Eltjo voor de schudder te spannen en zoals dat vroeger met paardenkracht gebeurde, nu met ezelskracht het werk te doen. Veel toeristen lieten zich de kans niet ontgaan om een plaatje te schieten en dat deed ook onze gele genheidsfotograaf die ons dit plaat je aanbood. Het was toch echt juli 1993. Dodelijk ongeval in Overloon Vorige week woensdag omstreeks kwart voor zeven fietste'een 5-jarig jongentje voor zijn vader vanaf het bungalowpark De Vers de kruising met de Venrayseweg op. Op dat mo ment naderde een personenauto, bestuurd door een 29-jarige inwo ner van Overloon. Ondanks krach tig remmen kon de bestuurder een botsing met de fietsende jongen niet voorkomen. De jonge raakte zwaar gewond en overleed op weg naar het Venrayse ziekenhuis aan zyn verwondingen. De bestuurder van de auto, de naast hem zittende echtgenote en een baby liepen geen verwondin gen op. De Venrayse politie verleende as sistentie en deed een deel van het onderzoek mede omdat de rykspo- litie van het rayon Boxmeer van ver moest komen. De jongen was met zyn ouders op vakantie in het bungalowpark De Vers en was afkomstig uit Delft. Op verzoek van de ouders heeft de poli tie de identiteit van het slachtoffer niet bekend gemaakt De Sprank: Het personeel met het zwemwater weggooien. Zaterdag 17 juli is er heel wat te zien in het centrum van Venray. Folkloristische dansgroep de Hakkespits is de organisator van de Nationale Klederdrachtendag, die voor het eerst op Limburgse bodem wordt gehouden. Aan de dag werken zo'n honderzestig mensen in klederdracht mee. De groepen komen uit heel Neder land. Onderdeel van de dag is een openluchtmaaltijd op de Grote Markt De klederdrachtdag maakt deel uit van de zomer-activiteiten van het Winkelcentrum Venray. De dag begint met een ontvangst om 10.00 uur, waarna het hele ge zelschap zich opmaakt voor een op tocht door het centrum. Om 11.15 uur vertrekt de stoet, voorafgegaan door schutterij 't Zandakker/Gilde St Jan, van de Grote Markt via de Schoolstraat, het Henseniusplein en de Grotestraat weer terug naar de Grote Markt. Vanaf 12.00 uur worden op podia op Henseni usplein en Grote Markt shows gege ven door in totaal zeventien gezelschappen. Het publiek kan klederdracht zien uit Friesland, Groningen, Staphorst, de Achter hoek, Zeeland en natuurlijk Noord- Limburg. Bij slecht weer wordt uit geweken naar scholengemeen schap Jerusalem. Klederdracht is anno 1993 folklo re en van cultuur-historische waar de, maar tot zeker begin deze eeuw werd per regio verschillende kle ding gedragen. De kleding en de bij behorende sieraden hadden vooral ook een maatschappelyke functie. Sociale status, welstand en familie omstandigheden werden ermee tot Tydens het Europees kampioen schap voor ponyruiters in het Belgi sche Hasselt heeft Mathijs van Asten, lid van ponyclub de Welsh - ruiters Ysselsteyn, de derde plaats behaald. Dit gebeurde bij het springen voor landenteams. Het team be stond uit Mathys van Asten, Karin v.d. Broek, Kevin Olsmeyer en Bram Landa. Nadat er twee parcoursen gere den waren stonden Zweden, Enge land en Nederland op acht strafpunten. In de barrage die volg de had Engeland nul strafpunten. Zweden en Nederland hadden er vier. De tijd moest uitkomst bren gen wie zilver en brons veroverde. Hier kwam Nederland echter enke le tienden van seconden tekort zo dat het brons werd. Inbraak in woning Toen de bewoners van een wo ning aan de Rooseveltstaat in de nacht van donderdag op vrydag thuiskwamen, ontdekten zij, dat er was ingebroken. Door forcering van de voordeur was toegang verkre gen. Diverse waardepapieren, waar onder rii- en kentekenbewijzen werden meegenomen, alsmede een portemonnee met een geldbedrag van 350,-. Motorrijder verleende geen voorrang Een 24-jarige motorrijder uit Ven ray verleende op de kruising Hoenderstraat-Langeweg geen voor rang aan de personenauto bestuurd door een 62-jarige inwoner uit Mer- selo. By de daardoor onstane bot sing liep de motorryder verschillende verwondingen op, maar kon na onderzoek en behan deling naar huis worden vervoerd. Het ongeval vond donderdagmid dag om 14.20 uur plaats. V"' 3S&W» S8S&' a,v De populaire Slowaakse folklore muziekgroep Topalanka brengt vry dag 16 juli a.s. een kort bezoek aan Venray en zal dan tevens een optre den verzorgen op de Grote Markt. De muziekgroep neemt deel aan het Wereld Muziek Concours te Ker- krade en heeft daar zaterdagmid dag a.s. het eerste optreden. Dat zij eerst een bliksembezoek aan Venray brengen, heeft te ma ken met het feit dat zij vrydag a.s. te gast zyn bij het Venrayse bedryf In- alfa BV. Als tegenprestatie verzor gen zij een optreden op de Grote Markt. Inalfa onderhoudt goede contac ten met het bedryf Palt in Vrable, een plaats in de buurt van Bratisla va, waarbij een vijftal leden van 1b- palanka werkzaam zyn. De muziekgroep Topalanka wordt gevormd door achttien leden en bestaat sinds 1987. Ondanks dit re latief korte bestaan hebben zy al een enorme populariteit opge bouwd en zij treden niet alleen re gelmatig op in eigen land, maar ook in het naburige Oostenrijk. Het bovengenoemde optreden be gint om 19.00 uur en zal circa één uur duren. Als muzikale gastheer zal het korps van MMSK St. Petrus Banden optreden. Grotestraat 65 Venray 11015 uitdrukking gebracht Ook de volk saard spreekt natuurlyk uit de kle ding, evenals de leefomstandig heden in de streek. Sober of wat meer uitbundig. Sinds tien jaar houdt in Venray folkloristische vereniging 'de Hak kespits' zich bezig met instandhou ding en herstel van de Noord- Limburgse culturele eigenheden uit het verleden. De groep combi neert de klederdracht van om streeks 1850 met oude dansen. De afgelopen periode heeft 'de Hak kespits' zich ontwikkeld tot een be kende groep, die veel gevraagd wordt in binnen- en buitenland. In Venray is de groep bekend van vele optredens en door het jaarlykse fol- kloreweekend. In het kader van het tieryarig bestaan van de vereniging is als extra de nationale kleder drachtendag opgezet middel bosbessenvlaai nu maandag 19 juli vanaf 10 uur open! echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 ONTDEK DE ECHTE BAKKER. ECHTJE PROEFT T Met het 169ste schot schoot Mat Hendriks zich afgelopen zaterdag tot koning van het St Theobaldus gilde in Overloon. Het was voor de tweede maal dat hy koning werd, want ook in 1991 wist hy de koningstitel op te eisen. Jammer dat er een jaar tussen zat voor het keizerschap. By de dames was het Annie v.d. Hoogenhof die met het 227ste schot de vogel naar beneden haalde. Bij de drum-showband waht het het jongste lid die de vogel naar be neden haalde en wel Femke Rutten by het 137ste schot Beide kregen 's avonds in het Gil- dehuis door de voorzitter de stan- daarcyes overhandigd. Nadat de voorzitter de nieuwe koning het zil ver had omgehangen ging het naar de Lindenboom waar de traditione le schoten werden afgevuurd. Diefstal bij in aanbouw zijnde woning Door forcering was toegang ver kregen tot een schuur by een in aanbouw zijnde woning aan de Peel weg in Ysselsteyn. Ontvreemd werden verschillende gereedschap pen. Die gereedschapen werden op een in de nabyheid staande kar ge laden die eveneens gestolen was. Pater van Megen Tsrug in de tyd. is de titel van het boek van Leunen en Veulen. Met veel plezier heb ik er al in gelezen. Maar daar wil ik het nu niet met u over hebben. Wel wil ik terug in die tyd. Op 23 september 1923 werd pater Harrie van Megen tot priester gewyd. Het was een echte Leunse jongen en vanuit Leunen is hy vertrokken naar Indonesië. Zoals u in het boek hebt kunnen lezen was hy in 1973 nog in Nederland om het gouden priesterfeest met zyn familie te vie ren. Maar nu zijn we in 1993 en is pater van Megen in september dus zeventig jaar priester. En Heerom, zo mag ik hem noe men, is nu al 95 jaar. maar hy is nog steeds wel in Surabaya in Indo nesië. Daarom gaan we in septem ber met familie erheen, om samen met hem dat feest te vieren. Er zul len wel niet zoveel mensen pater van Megen nog kennen, maar ik dacht toch dat ik het jullie moest la ten weten. Als er iemand in Indonesië komt, dat vraagt hy altyd eerst hoe het in Leunen gaat Dat oude Leunen, van voor 70 jaar terug, daar praat hy toch zo graag over. Misschien zyn er in Leunen, Veulen en Venray toch nog mensen die hem graag willen feliciteren. Ik geef hierby zyn adres: Pater H. van Megen c.m.. Tidar 117 Don Bosco, Surabaya. In donesië. Huize Don Bosco is in Surabaya een weeshuis van de Indonesische zusters van Vincentius. Daar heeft Heeroom een kamer en wordt er verzorgd door deze zusters. Als cadeau willen we deze zusters een cheque aanbieden, als dank voor alles wat ze voor pater van Me gen doen. Misschien zyn er onder de lezers van Peel en Maas die daar ook aan mee willen doen. Dat kan. in Leunen by de Rabobank is er een bankrekening geopend onder vermelding Jubile Pater van Megen. Indonesië nr. 128114746. By voorbaat al myn hartelyke dank, u hoort nog van me. Een vriendelijke vakantiegroet, jullie dorpsgenoot, Zr. Gervasia (Bets Reintjes), Geldropseweg 170, 5613 LN Eindhoven. Op zaterdag 17 juli a.s. wordt er in het Brukske weer de jaarlykse vrye markt gehouden en wel op het gras veld Beethovenstraat te Venray tus sen 10.00-16.00 uur. Wilt u op deze gezellige markt staan, dan kunt u één of meerdere kramen hüreh a ƒ35,- per stuk. Op deze markt mogen alleen zelf gemaakte of tweedehands spullen worden verkocht. Dus hebt u interesse in het hu ren van een kraam, dan kunt u bel len met nummer 04780-10008 in Venray of schryven naar Beetho venstraat 8, 5802 GS Venray. Van 17 tot en met 25 juli zal er een groots opgezette fuchsiaten toonstelling te zien zyn in botani sche tuin D'n Hof te Overloon. De Stichting organiseerd deze tentoonstelling in samenwerking met de fuchsiavereniging Noord- Oost Brabant, zy vieren daarnaast op D'n Hof hun 10-jarig bestaan. De stichting RISC, afdeling oude renwerk Venray. organiseert in sa menwerking met de KBO van september 1993 tot en met mei 1994 een aantal themamiddagen. Deze vinden plaats op donderdag middag van 14.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. Onderstaand treft u een overzicht aan, zodat u by interesse deze the ma's alvast kunt noteren op de ka lender. Te zyner tyd volgt nader bericht 23 september 1993: Kruiswerk. 21 oktober 1993: Ouderen en wo nen in de gemeente Venray. 25 november 1993: Gezonde voeding 20 januari 1994: Erfenis. 14 februari 1994: Veilig in het verkeer. 17 maart 1994: Dementie. 14 april 1994: Reuma/Artrose. Zondag 18 juli is het alweer twee jaar geleden dat café 't Podium zyn deuren opende. Ter gelegenheid van deze veijaar dag speelt zondag de Maastrichtse band CC Rider in 't Podium, aan vang circa 20.00 uur. CC Rider is een Rhythm Blues Band uit ons Zuid-Limburgse land. De band werd uitgenodigd op ad vies van Benny (zanger van Benny and the amazing twenty fingers). Ook deze band heeft een zanger met een karakteristieke stem. De band brengt naast eigen nummers ook covers van Lyle Lovett Van Morrison, Joe Cocker. John Hiatt Robert Cray en Stevie Ray Vaughn. Kortom een band met een swin gend repertoire. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Sehraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Cocnen, F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DU. Van DONGEN Past Jeuekenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17,00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluiKje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERIIAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.AM. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Noiensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Vkn Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr Ti gge lo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 De waterstand in de overstortvy- ver Het Brukske is laag. Gebruik geen leefnet en ga niet met twee hengels vissen. Sportvissers en de vele bezoekers die de eenden gaan voeren, laat geen afval achter, maar neem het mee naar huis of deponeer het in de afvalbakken. Een schone omgeving is een mooie omgeving voor mens en dier. Stichting Hengelsport Venray. Jaariyks organiseert het. Legioen van Maria van het bisdom Roer mond een bedevaart naar Banneux. Dit jaar zal deze bedevaart wor den gehouden op zaterdag 28 augustus a.s. Tot 15 augustus kunt u zich hier toe opgeven by mevr. Ch. Munten, tel. 04780-10179. De prys bedraagt ƒ17,50 per persoon. Voor kinderen van de basisschool (onder geleide) ƒ10,- per kind. Enkele dagen voor 28 augustus krygt u bericht over tyd en plaats van vertrek van de bus. Diepe slaap Het is bekend dat velen een zo diepe slaap hebben dat ze niet wak ker worden als er wordt ingebro ken. Een 47-jarige handelaar in motorattributen dacht dat zyn spullen in een bestelbus veilig wa ren opgeborgen als hy in die bus zou slapen. Dat ging prima tot de nacht van zaterdag op zondag. Tben was hij in een zo diepe slaag gedom peld. dat hy pas wakker werd door- daat de bus aan het schudden was en hy een door hoorde vallen. Tben de man polshoogte ging nemen kwam hy tot de ontdekking dat er in zy'n bestelbus was ingebroken. Er bleken zeven paar motorlaarzen te zyn gestolen en verschillende onderdelen en accessoires. De waarde van de ontvreemde spullen bedraagt meer dan ƒ4.000.-.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3