De taptoe neemt geen risico Wijkcentrum 'De Kiosk' bestaat 12V2 jaar Schooljeugd ontdekt eigen wijk 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Ingezonden Zondagmiddag eerste zomereditie Taptoe Venray Vrijdag begint feestweekend Wethouder Kersten informeerde kinderen over Landweert III Presentatie wegwijzer voor vrouwen PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli Pagina 5 BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel. Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd. An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. EEN PLUIM VOOR DR. SCHEVE Een moeder van ruim 88 jaar ging met haar zes dochters een midweek op vakantie in het vakan tiepark De Loohorst, Helaas moesten wij de volgende dag een beroep doen op een dienstdoende arts! Deze arts kwam uit Ysselsteyn 'even kyken' by een van de doch ters, die inmiddels in bed lag met rugklachten. Dr. Scheve, die in de praktijk by dr. Keizer werkzaam is, stelde zich voor en schreef volstrekte bedrust voor. Jammer van onze vakantie, prachtig warm weer en onze verde re plannen! Een ander zusje reed achter dr. Scheve aan naar de praktyk voor medicynen. De volgende dag kwam dr. Scheve kyken hoe de toestand er uitzag! Na een fijn gesprek en een goede uitleg, heb ik jammer ge noeg de hele week bedrust moeten houden. Het bleek een dreigende hernia te zyn. Dr. Scheve is een fyne menselijke arts, die ons allen uitleg gaf en mee leefde tot aan ons vertrek! Zelfs toen ik thuis was wilde zy weten hoe de terugreis was verlopen. Inmiddels ben ik geholpen aan myn rug en maak ik het goed. Wy bedanken dr. Scheve op deze manier nogmaals voor haar goede beleiding. Zy was voor ons-een fijne arts! Van een dankbare toeriste Wil Roskam MOET JE EENS HOREN Zit ik vanavond om zeven uur lek ker aan tafel te eten, wordt er aan gebeld. Ik maak de voordeur open, staat er een man in een keurig pak- kie met in zyn handen een hele heisa aan papieren. Enigszins verbaasd kyk ik er naar terwyl de aardige man al stot terend op gang komt 'Meneer hebt u een hond, ik ben van de be lasting, de hondenbelasting'. By na in reflex en zonder na te denken antwoord ik 'helaas niet'. Hy zet vervolgens op een met bal pen vervaardigd staatje in een hok je een ronfije en zegt kontrolerend 'dus nul dieren'. Ik had wel kunnen janken als een hond, doch hield me bytyds in. Vriendelijk groetend maakte ik de voordeur dicht. In de kamer terug gekomen keek myn allerliefste, niet belastingplichtig katertje Gys- je me byna glunderend aan, be dankt meneertje. M. Venray Aan het gemeentebestuur van Venray, inz. De Sprank. Mfine Heren. Naar wy vernomen hebben zal op 1 juli 1993 een perso neelsinkrimping plaatsvinden van mensen die in dienst zfin en voor ons een grote betekenis hebben. Zy bezorgen ons in De Sprank menig fijn uurfie ontspanning en sociaal kontakt. Wy als Beweging voor Ouderen (BVO), mensen die op diverse finan ciële en sociale vlakken gekort wor den, willen hier tegen bezwaar maken. Wfi vrezen voor ons uurtje ontspanning en sociaal kontakt Daarom verzoeken wy u dringend en beleefd deze inkrimping niet te laten plaats vinden en de personen die ons begeleiden ook na 1 juli in dienst te houden. Wy hopen dat het stukje vreugde en ontspanning in uw zwembad voor ons korte leven een blyvende betekenis zal houden. Namens de hele groep BVO. J.W. Duivenvoorden, Kruitweg 43, 5801 XS Venray. Paard en veulen weer aan de wandel. Zaterdagmiddag moest de politie in aktie komen voor het vangen van een op de Smakterveldweg lo pend paard met veulen. Het is de tweede keer dat het duo aan de wandel is gegaan vanuit de weide nabij het tenniscentrum in Land- weert. Ook deze keer vonden geen ongelukken plaats, maar de eige naar heeft de boodschap gekregen voor een betere afrastering zorg te dragen. Na de toestanden van vorig jaar, toen in allerijl moest worden uit geweken naar de sporthal, neemt de organisatie van de Taptoe Ven ray dit jaar geen risico. Tenminste dat is de achtergrond van de wijzi gingen die St. Petrus Banden dit jaar heeft doorgevoerd. Niet 's avonds maar overdag en niet in het najaar, maar in juli. Dat zyn de grote verschillen tussen de achttiende en de negentiende edi tie van de Venrayse taptoe. Om een grotere kans te hebben op warm zo merweer en om wat meer te profite ren van de in Noord-Limburg aanwezige toeristen in de zomer. Verder is programma nauwelijks veranderd, zoals dat hoort by een traditioneel evenement als een tap toe. Nederlandse korpsen met nati onale en internationale reputatie paraderen musicerend over de klinkers van de Grote Markt. Voor afgegaan door een drie kwartier du rend swingend optreden van de Basement Band, een all round- orkest dat z'n wortels heeft in Muziek- en Myorettenshowkorps St. Petrus Banden. Om 15.00 uur begint dan de ei genlijke taptoe, waarvoor de organi satie vier korpsen heeft uitgenodigd. Maar eerst komt St. Petrus Banden zelf op, uiteraard met een nieuw programma en on der leiding van dirigent Jan de Jong, geassisteerd door Leo Clab bers (tamboer maitre), Monique Loonen en Gerry van Soest (in- structrices mini- en mqjoretten). Die laatsten zijn al van de party sinds de eerste taptoe in 1974, het jaar waarin het korps z'n vyftienja- rig jubileum vierde. Waaruit weer volgt dat St. Petrus Banden in 1959 werd opgericht, als jachthoorn- en trompetterkorps. Sinds 1981 draagt het de naam van Muziek- en Majo- rettenshowkorps. De eerste gasten komen uit Zee land. Drumfanfare en showorkest Deltaband komt uit Vlissingen, de stad van Michiel de Ruyter. De historie van het korps gaat meer dan honderd jaar terug. In het jaar 1890 werd op instigatie van de toen malige burgemeester een harmonie in het leven geroepen. Na de tweede wereldoorlog kwam daar een tamboer- en signaalkorps by. Sa men en alleen luisterden de gezel schappen in binnen- en buitenland evenementen op. In 1968, nu dus 25 jaar geleden, werd de naam van het korps veranderd in Deltaband en vanaf die tyd is het hard gegaan. Veel optredens in Engeland, Duits land, maar vooral België en Frank rijk. Eerste pryzen op het Wereldmuziekconcours in Kerk ra de en op het KNF Tbpconcours en in 1990 'Kampioen der Lage Lan den'. In Venray presenteert de Del taband een show in Engels gala-uniform op muziek van An drew Lloyd Webber. Drumfanfare Deume treedt als tweede aan op de Grote Markt. Het nog relatief jonge korps (opgericht als tamboer- en trompetterkorps in 1976, begin jaren '80 omgebouwd tot drumfanfare) is de laatste jaren sterk in opmars. Dat blykt uit de deelname aan de KNF-concoursen en de promotie in 1990 en 1992. Momenteel speelt het korps in de tweede divisie en hoopt ook dit jaar op het KNF Topconcours in Bame- veld een goede prestatie neer te zetten. Euroband De derde gast op de Grote Markt is een echte showband. Show- en marchingband VIOS uit Mijdrecht heeft al showervaring sinds 1978, maar de muzikale historie van het gezelschap gaat terug tot 1900. VI OS beschikt momenteel over drie totaal verschillende uniformen en is in staat om'tijdens één taptoe twee totaal verschillende shows te brengen. Welke show VIOS ook brengt, het zit allemaal vakkundig in elkaar, ziet er feestelyk uit en klinkt lekker. Onder de vleugels van enkele pro fessionele musici afkomstig uit de Marinierskapel van de Koninklijke Marine is de Rotterdamse Euro band uitgegroeid tot een veelge vraagde en flexibele showband. Eigen composities en arrangemen ten worden perfect afgestemd en zorgen voor een Euroband-sound. Populaire muziek van deze tyd kan snel -tydelyk- in het repertoire wor den opgenomen. Al deze ingrediën ten hebben er voor gezorgd dat het Rotterdamse tamboer- en trompet terkorps al te gast was in Amerika, op Sicilië, by bloemencorso's in Cannes. Locarno en Zundert en by de carnavalsoptochten van Nice en Keulen. En natuurlyk op de Tiptoe Venray 1993. De Rotterdamse band is de laatste act voor de finale, die rond de klok van vyf uur gepland staat. Alle deel nemende korpsen komen nog een maal terug op de Grote Markt, voordat ze naar de aula van de Tech nische School vertrekken voor een gezellig samenzyn, waarbij overi gens ook het publiek welkom is. Kaarten voor de Thptoe Venray 1993 kosten 7,50 voor een zit plaats 6,- voor 65-plussers en jon geren tot 12 jaar) en 5,- voor een staanplaats 2,50 voor 65-plussers en jeugd onder de 12). Kaarten zyn nog verkrijgbaar by de voorverkoo padressen: sigarenhuis Chris Jan sen, Grote Markt 22; Ola fis-winkel, Chopinstraat 64; VW/ANWB- kantoor, Grote Markt 23 en cafeta ria Happy Corner, Vierlingsbeekse- weg 2, Overloon. Vierlingsbeek L>ij Venray? Station Vierlingsbeek wordt station Op 17 juli is het precies 12IA ge leden dat wfikcentrum 'de Kiosk' in Brukske officieel werd geo pend. Aankomend weekend star ten in de wfik de feestelijkheden om dit jubileum te vieren. Vry da gavond opent wethouder Marlies de Loo de receptie en het feest weekend. Op het programma staan veel muzikale activiteiten. Op 17 oktober 1980 werd de nog jonge wyk Brukske verblijd met hun eerste volwaardige wykcen trum, dat drie maanden later offi cieel werd geopend. Slechts negen maanden was er door aannemers- bed ryf Verhoeven gebouwd aan het centrum dat destyds omschreven werd als 'functioneel en gezellig'. Voor die tyd hadden de gemeen schappelijke activiteiten in de wyk zich op enkele andere lokaties af gespeeld. Eerst een jaar in een klein boerenhuisje aan de St Serva- tiusweg," op de plaats waar nu 'de Flierefluit' staat. In 1975 vond men onderdak in de boerderij, die op de plaats stond van hét huidige wykge- bouw. Van 1978 tot aan de realisatie van 'de Kiosk' werd het wykcen trum tydelyk gevestigd in enkele lokalen van 'de Flierefluit'. Grote stimulator achter de komst van een volwaardig wykcentrum was de wykraad. Die zette ook aller lei activiteiten op touw om geld in te zamelen voor het gebouw. Er werd onder meer oud papier opge haald, rommelmarkten georgani seerd en een actie met bouwsteentjes gehouden, waarvan er 3000 werden verkocht. In no vember 1980 werd de stichting Wykcentrum Brukske opgericht, die 'de Kiosk' sindsdien beheert. Zomermarkt Het feestweekend wordt vrydag om 20.00 uur geopend met een op treden van harmonie Euterpe, toespraken door diverse sprekers en de officiële opening door we thouder De Loo van maatschappe- lfike zaken. Om 21.00 uur volgt dan een receptie voor iedereen. - --^Zaterdag 3 juli wordt van 10.00 tot 16.00 uur een grote zomermarkt gehouden, die wordt opgeluisterd door optredens van het Seniorenor kest, de Kiosk Kids Miniretten, volksdansgroep de Hakkepsits en joekskapel Rats d'r Nève. Voor de kinderen zfin er diverse attracties. Ze kunnen springen op een lucht kussen of een ritje maken in een huifkar of op de rug van een pony. 's Avonds vanaf 20.00 uur wordt een dansavond gehouden met mu ziek van The Flying Eagle. Het jubileumfeest rond het jarige wykcentrum wordt zondag beslo ten met een Frühschoppen van 11.00 tot circa 17.00 uur. Tussen 11.00 en 12.00 uur kan het publiek in 'de Kiosk' licht rood getinte mu ziek en zang verwachten van 't Rooy orkest en 't Rooy Koor. Daarna staat tot 12.30 uur een optreden van volksdansgroep Opanka op het programma en tot 13.00 uur sacred dance. Met zang en muziek wordt het Frühschoppen tussen 13.00 en 14.00 uur afgesloten. Daarvoor zyn verantwoordelijk de zangkompe- neej Aostrum en joekskapel Blaosj um op. Om 17.00 uur wordt het jubi leumfeest officieel afgesloten. De kinderen van groep 7 van ba- archltect legde uit wat voor ela De kinderen van groep 7 van ba sisschool 'de Vlaswei' zfin deze week wat meer te weten gekomen over de nieuwbouw in de wfik Landweert Niemand minder dan de verantwoordelijke wethouder van ruimtelfike ordening, Bert Kersten, kwam daarvoor naar de school toe. De schoofieugd kreeg verder uitleg van een architect en bezocht met de wethouder een bouwplaats in de nieuw bouwwijk. Wethouder Kersten vertelde op school waar de mensen die een wyk in elkaar knutselen allemaal op moeten letten, zoals wegen, groen en speelvoorzieningen. Een architect legde uit wat voor eisen gesteld moeten worden aan het ont werp van een huis en op de bouw plaats ervoer de jeugd wat er voor nodig is om in de praktyk dat huis ook daadwerkelijk neer te zetten. De idee voor het schoolbezoek is afkomstig van de wethouder zelf, maar past volgens directeur H. Ro ling van 'de Vlaswei' prima in het lesprogramma "Volgend jaar vol gen de leerlingen van groep 8 na- melfik een bouwproject van a tot z. waarop dit bezoek aan aardige inlef- ding vormt. Bovendien leren de kinderen wat meer achtergronden kennen van de eigen wyk, die ze dagelyks om zich heen zien ont staan", aldus Roling. Bejaarde voetganger aangereden. By het oversteken van de Paters- laan ter hoogte van de Hensenius- straat werd een 71 jarige Venraynaar door een uit de rich ting Paterskerk komende perso nenauto, bestuurd door een 46 jarige inwoner, geschept. De bejaar de liep diverse verwondingen aan knie en onderbeen op en moest naar het ziekenhuis worden overge bracht De bestuurder verklaarde te laat de overstekende voetganger te hebben opgemarkt Door fors te remmen had hy nog getracht een botsing te voorkomen, maar dat was niet meer gelukt Het ongeval vond donderdagmiddag om even na vyf uur plaats. Onder invloed Opvallend rygedrag was voor de politie aanleiding om op de Kla proos een autobestuurder te contro leren. Die man, een 24-jarige inwoner, bleek teveel alcohol te hebben genuttigd. Hy kreeg een rij verbod van twee uur en bovendien een transactie aangeboden van ƒ400,-. Inbraak Intervencollege Opnieuw werd door vernieling van enkele ruiten toegang verschaft tot het Intervencollege aan de Leunseweg. Ontvreemd werden een monitor en toetsenbord. Afgelopen maanden hebben le den van het Platform Vrouwen hulpverlening en Gezondheidszorg Venray hard gewerkt aan het tot stand brengen van een wegwyzer voor vrouwen in de gemeente Ven ray. Middels deze wegwyzer wil het platform relevante informatie over hulpverlening/gezondheidszorg, educatie, dienstverlening en belan genbehartiging voor vrouwen dich ter by de burger brengen. In de wegwyzer is dn ook informatie te" vinden over het specifieke aanbod voor vrouwen van zowel professio nele als vrijwilligersorganisaties. Tydens een feestelyke bijeen komst op donderdag 8 juli van 16.00-1730 uur in de trouwzaal van het gemeentehuis zal de wegwyzer gepresenteerd worden aan het pu bliek. Aan mw. M. de Loo, wethou der gezondheidszorg en emancipatie zal een exemplaar van de wegwyzer worden uitgereikt. Ca- to en Hendrien zullen tydens een optreden hun visie laten zien op hulpverlening, gezondheidszorg, educatie en belangenbehartiging aan vrouwen. Ook is er dan een in formatiemarkt van de in de wegwy zer opgenomen organisaties. Deze bijeenkomst is voor iedereen toe gankelijk. De wegwfizer zal vanaf 9 juli ver krijgbaar zyn via de informa tiestands van bibiliotheek, postkantoor, gemeente en diverse ander instellingen. In de kerkdor pen zal de wegwfizer verkrijgbaar zyn via de plaatselijke banken. Vandalisme. Een 28 jarige inwoner had zyn fiets in de fietsenrekken van de Zuid-Ooster gestald. Toen hy terug kwam bleken aan zyn fiets vernie lingen te zijn aangebracht Vermoedelijk heeft de dader opzet telijk de fiets verbogen. Mogelfik heeft de dader ook getracht de fiets weg te nemen. De schade aan de fiets bedraagt enkele honderden guldens. Diefstal By een boerderij aan de Deume- seweg bleken een betonnen drink bak, een betonnen zuil en een betonnen varken ontvreemd te zyn.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5