'Leiding gezocht' Gevariëerd muziekfeest op Schouwburgplein Venrayse muziekgezelschappen naar WMC in Kerkrade AGENDA Pilsje van 32 meter I OOK X DOE MEE MET HET LITERAIR CAFÉ Internationaal kwaliteitskeurmerk voor Randstad Uitzendbureau 60 WAO VAN SOEST Geslaagd Luikse markt in Wanssum PEEL EN MAAS Excursie naar wijnhandel Wereldwinkel Venray Vanavond open avond basisschool 'De Kruudwis' Speciale Voorpremière 'indecent Proposal Nieuwbouw 'De Landweert' Werkzaamheden Odapark begonnen PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli - Pagina 3 Deze maand - het is immers eind juni, begin juli en de vakantie is in aantocht - maakt het Literair Café het u wat gemakkelijker dan de afgelopen keer. Geen extra aanwijzingen dus, behalve dan dat het ditmaal niet de allerbekendste beginregels zyn van het gezochte gedicht. Wie is de auteur van onderstaande versregels en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze dichtregels afkomstig zyn? Veel zoek plezier en succes! O muze in het morgenlicht, O minnares en slank gedicht Er is een god verscholen. Inzendingen voor vrijdag 16 juli a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1,5801RR VENRAY. Zoals voorspeld, hebben vele trouwe deelnemers hun tanden stuk gebeten op de mei-opgave. Behalve foutieve oplossingen ontvingen wij één goede van de heer A. Leysen, die zich daarmee meteen aan de kop nestelde! Het gevraagde citaat was afkomstig uit de gedichten cyclus Mattheus van Ed Hoomik en wel uit het gedicht "Het Orgel". Hoomik beschrijft in deze cyclus hoe Mattheus, een psychiatrisch patiënt, ontsnapt uit de inrichting waar hij behandeld wordt en hoe hij, met zijn halfduistere geest op zoek gaat naar zijn verleden: naar zijn moeder en naar zjjn ouderlijk huis, twee vaste punten uit zijn jeugd. In "Het Orgel" dwaalt hij in een soort schemertoestand door Amsterdam. Hij ziet een poppenkast, interpreteert wat daar gebeurt als echt en lijdt daaronder - zoals vroeger. Intussen komt hij in de Jordaan waar de meisjes op straat gaan dansen op de muziek van het draaiorgel en Mattheus danst mee. Geestelijk nog verder in de war gaat hij verder, terwijl het volk naar binnen gaat, hem eenzaam ach terlatend. Het eveneens prachtige gedicht dat in de cyclus hier op volgt heet "Het Huis". De inhoud daarvan laat zich raden en is alles zins de moeite van het lezen waard! HET ORGEL Wat is verleden, wat is heden, wat werklijkheid en ivat is droom, wat dringt zo zwaar in al zijn leden als sappen in een oude boom? Wat zijn dat rond hem voor geluiden, is dat een kop, daar op die piek, is dat een stoet van Joodse bruiden, wat breekt daar wit, is dat muziek? Mattheus heeft opnieuw geleden van 't spél der poppen op de Dam-, hij zag hoe 't hoofd werd afgesneden; de kindren juichten, hij werd bang, waar moest hij heen? zo bovennuite alleen was hij tevoren niet; o, 't dode water en de straten zo grauw... En toen, toen brak dat lied, waarin het avond werd; de trage en warme wind, die langs de gracht woei, scheen het moeizaam voort te dragen, en waar die heen week tvas de nacht Uit alle huizen komen meiden, de rijzige van de Jordaan; de avond zal haar hart be vrijden, nu zij om 't orgel dansen gaan. Een uxüs! De orgelman zal draaien alsof hij op een bruiloft staat, een wals van Strauss, een lichterlaaie, die je door ziel en zinnen slaat! Mattheus heeft een vrouw genomen, de donkre, die ter zijde stond, en onder 't zachte grijs der boïnëh vat hij haar aan en draait haar rond! gte" "Een ivals, een iéalé}'o, zij zal breken de pit die in mijn hersens boort: verscheur, bijt stuk die wikkeldeken, voordatje keel wordt toegesmoord." "Wat wil die aap daar aan de ramen? - een sprong, nu zit hij in de boom - verlos ons van de kwade, amen, verlos ons van de boze droom". Daar lokt de orgelman het aapje, het springt behendig op de grond, - een kind grijpt moeders hand - een knaapje gaat met een centenbakje rond. Dan blijven enkel de contouren: de man die tegen 't orgel du wt - de veren piepen in de moeren -, de knaap die naar het water spuwt Het volk gaat langzaam in de huizen, waarin van 't lied de naklank is en, in de ivaterleidingbuizen, gemurmel, voor wie ee nzaam is. Gedurende de komende periode zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. 5 punten voor de juiste titel van het gedicht en 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Koploopster Mevrouw L.M. Colsen is achterhaald. Zij moet nu de leiding delen met de heer A. Leyssen; beiden hebben 30 punten. De tweede plaats is in handen van de heer A.L. Kroft en Mevrouw L. Re- ceveur v.d. Horst met 20 punten. De derde plaats is voor mevrouw B. de Wit, 10 punten! Wie in december de meeste punten heeft behaald, gaat behalve met de eer ook nog met een prijs strijken. Een prijs voor plezier met poëzie! Kindervakantiewerk slaakt noodkreet: De eerste fase van winkelgebied 'De Bleek' werd eind april 1988 op geleverd. Dat is inmiddels ruim vijf jaar geleden en 'De Bleek' viert deze zomer dan ook feest. Bezoekers aan het centrum kunnen bijvoorbeeld elke week een plaatsje aan een gro te ontbijttafel winnen, die zaterdag 17 juli op 'De Bleek' staat opgesteld. Met een andere wedstrijd kan de consument een helocoptervlucht winnen. Zo is er deze zomer regel matig wat te beleven in 'De Bleek'. Afgelopen vrijdag stegen er twee hetelucht ballonnen op vanaf hetj Schouwburgplein. Aan boord on der meer mevrouw Waals, de echt genote van Venrays burgemeester. Nadat haar man in april al een keer met de Bleek-winkeliers z'n lucht(ballon)doop kreeg, was nu z'n echtgenote aan de beurt. Randstad Uitzendbureau heeft het internationale keurmerk, het NEN-ISO 9001-certificaat, verkre gen. Hiermee is Randstad het eerste uitzendbureau en de eerste grote dienstverlener in Nederland die voldoet aan deze zware norm van de International Standardization Or ganization. Het keurmerk geldt voor alle 285 vestigingen en bestrijkt het gehele uitzendproces, van aanvraag tot en met de uitzen ding van tydelijk personeel. Het certificeringsproces nam slechts zes maanden in beslag, terwijl een periode van twee jaar gebruikelijk is. Dat de voorbereiding zo snel ver liep heeft te maken met het feit dat het kwaliteitsbewustzij n by de or ganisatie op een hoog peil ligt. Het ISO-certificaat geeft aan dat een bedryf werkt volgens wereld wijd geaccepteerde kwaliteitsnor men. Toetsing vindt plaats door een onafhankelijke organisatie. Zo is kwaliteit bij een ISO-gecertificeerd bedx-yf niet afhankelyk van toeval ligheden. Dit heeft onder meer het voordeel voor bedry ven en uitzend krachten, dat zy op iedere Rand stadvestiging eenzelfde werkwyze en kwaliteit mogen verwachten. Randstad is overgegaan tot certifi cering omdat zij in toenemende mate gekonfronteerd wordt met kliënten die willen werken met ge certificeerde toeleveranciers. Bo vendien past de certificering in het kwaliteitsstreven dat Randstad zichzelf al sinds jaar en dag oplegt. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Aan de Hogeschool te Eindhoven slaagde voor de opleiding Hoger So ciaal Agogisch Onderwys, richting HBO-inrichtingswerk, mej. Gilja Frencken uit Venray. Aan de HAVO op Jerusalem slaag de Manon Clarke uit Oostrum. I Aan de Hoge School voor de Kunsten slaagde binnen de schil dersafdeling Herpiine Breukers uit Venray voor Autonome vorm geving Het ballon-team van AVRO- radiopresentator Hans Zoet, dat de Bleekenaren voor de vlucht hadden ingehuurd, zorgde op het aller laatste moment nog voor een extra publiekstrekker en een primeur door op te sty gen met een ballon in de vorm van een glas pils. Of beter, een glas Bav. De ballonvaarder had nog diezelfde middag beslag weten te leggen op een spiksplinternieu we ballon in de vorm en kleuren van een glas Bavaria Malt. Het ge vaarte is liefst 32 meter hoog en koos onder grote publieke be langstelling het luchtruim. De bal lon, in gezelschap van een tweede, meer conventioneel exemplaar, landde dezelfde avond in een wei land in de buurt van Evertsoord. In Wanssum wordt op 4 juli de jaarlijkse Luikse markt gehouden. Deze markt, die mensen uit heel ons land trekt, zal ongeveer 175 kramen omvatten en nog een groot aantal gratis attracties. Degenen, die hun zolder, schuurtje, kelder of garage opgeruimd hebben, probe ren hier hun overtollige goederen aan de man te brengen. Anderen hebben hun ouders naar een be jaardencentrum gebracht en veel van hun bezittingen konden niet meegenomen worden. De kinderen konden al die spullen niet gebrui ken of waren er op uitgekeken. Op deze markt krygen ze de gelegen heid om deze spullen te verkopen. Meer dan ooit blyk er in deze tijd weer plaats te zyn voor oude goede ren. Een radio, wasmachine, t.v. zijn gewilde voorwerpen voor jongelui, die op kamers gaan wonen. Kleding en schoeisel wordt gestreken en schoon aangeboden. In uitstekende staat en goede kwaliteit zijn deze ar tikelen begeerd by velen, die van een uitkering moeten leven. Maar is natuurlyk veel meer te koop, verzamelingen boeken, tyd- schriften en geiilustreerde bladen, serviesgoed, snuisteryen, potten en pannen, machines, bestek, vloerbe dekking, kindei*fietsen, gereed schap, lampen, tafels en stoelen etc. Wat er te vinden zal zyn is door niemand te voorspellen. Voor iede reen moet er iets by zyn en de pry- zen liggen gunstig. Het loven en bieden geeft sfeer aan de markt. Zoo ook de talrijke gratis attracties zoals een kindertheater, een lucht kussen, een goochelaar, schminken en niet te vergeten orkesten, die de gezelligheid verhogen. De Luikse markt op 4 juli is geo pend van 10.00 tot 18.00 uur. De toegang bedraagt f4,- voor volwasse nen. Kinderen mogen gratis naar binnen. uw weekblad Op initiatief van Covinet-Venray vertrok afgelopen donderdag een bus met "wynliefhebbers" naar Til burg waar de kelders van André Kersten werden bezocht. Een indru kwekkende belevenis waarin in zicht werd verkregen in de ambachtelijke stokerij, de immen se voorraad aan wynen uit alle de len van de wexeld en de volautomatische bottelary. Hoogtepunt was uiteraard de wynproevery waarin twaalf interes sante wijnen werden aangeboden. Deze excursie zal zeker nog een keer een vervolg krijgen. Bent U ook geïnteresseerd, geef U dan op by Covinet, Henseniusstraat 1. De komende weken staat Kerkra de in het teken van het Wereld Mu ziek Concours (WMC). Ook diverse Venrayse muziekgezelschappen zul len hieraan deelnemen zoals de drumband van De Peelklank uit Ys- selsteyn, fanfare Dorpsklank uit Castenray en de Fidelen Rosentaler uit Merselo. DE PEELKLANK De Drumband van De Peelklank uit Ysselsteyn gaat zaterdag 3 juli voor het eerst in haar bestaan deel nemen aan het Wereld Muziek Con cours in Kerkrade. De drumband zal deelnemen aan de podium wedstrijden voor slagwerkensem bles in het Wyngrachttheater. Zy zullen daar om 12.40 uur optreden. De uit te voeren werken zijn Chi nese Zodiac van Leon Camp dat spe ciaal voor dit concours is gecomponeerd, en The Moving Con tinents van Ch. van Zanten. De Ysselsteynse drummers staan onder leiding van instructeur H. van Otterdyk en hebben de afgelo pen weken er alles aan gedaan om tydens dit optreden goed voor de dag te komen. Men wil immers op de dag, dat de Ysselsteynse kermis begint, niet van een koude kermis thuiskomen. ROSENTALER Tydens het WMC worden er voor het eerst ook wedstrijden voor blaaskapellen georganiseerd. In de le divisie, de hoogste amateurklas se, zullen Die Fidelen Rosentaler uit Merselo meedingen naar de hoogste eer, gezamenlijk met twin tig andere orkesten uit binnen- en buitenland. 'Als verplicht werk wordt Goldene Tenorhömer van Freek Mestrini gespeeld. Die Fide len Rosentaler zullen verder spelen de Martha Polka, Fur unsere Kame raden, de Stupava Polka, Arobic en Sabeltanz. Het optreaen van Die Fidelen Ro sentaler is op 3 juli a.s. van 17.30 tot 18.15 uur in het paviljoen op het Old Hykory Plein te Kerkrade. Lielhebbers van de muziek van Die Fidelen Rosentaler kunnen meereizen om dit optreden by te wonen. De kosten van de busreis naar Kerkrade bedragen ƒ10,- per persoon. Opgeven kan by W. van Osch, tel. 46418 of by M. Kessels, tel. 46406. De bus vertrekt zaterdag vanaf café Den Tommes om 14.30 uur. Het Venrayse café De Volle Maan Is druk in de weer met de organi satie van een grootscheeps muzi kaal feest dat in het laatste weekend van augustus gaat plaatsvinden. Het programma vermeldt een avond countrymu- ziek, een avond gouwe ouwe en een matinee op de zondag. Vrij dag 25 juni begint de voorver koop van de twee 'Golden Moon- light'-avonden. De organisatie is er in geslaagd om enkele aantrekkelijke namen naar Venray te halen. Zo kan het publiek na twintig jaar 'Mud' zien, het rare Engelse groepje dat begin jaren zeventig furore maakte met nummers als 'Tigerfeet' en 'Dyna Mite'. Een andere coryfee is Lucille Geslaagd? Vakantie? Je bent waar- schij 11 lijk aan een welverdiende vakantie begonnen. Voor de leerlin gen van de groepen 3 t/m 8 van de basisscholen organiseert het Kin dervakantiewerk Venray e.o. in de eerste weekj van hun vakantie, van 12 t/m 16 juli een zeer afwisselende vakantieweek. De aanmeldingen van de deelne mers is de 500 reeds gepasseerd. Omdat we in principe uitgaan van groepen met een grootte van ten hoogste tien kinderen, moeten we voor 50 groepen leiding hebben. We zitten met de aanmelding van lei ding op een aantal, dat we voor 30 groepen een leider/leidster hebben. Dit betekent dat we nog minimaal 20 tot 40 personen nodig hebben, die leiding willen draaien. Wat is het en waar is het? De opzet van de Wereldwinkel is om produkten te verkopen die door alternatieve handelsorganisaties rechtstreeks zyn ingekocht in Der de Wereldlanden en waarvoor een eerlyke pry's is betaald. Een eerly- ke prys wil zeggen een pry's, die aanmerkely k hoger ligt dan die van de reguliere handel. Deze meerprijs zorgt ervoor dat de producent niet alleen uit zyn kosten komt, maar dat er ook geld is voor sociale voor zieningen zoals onderwys, medi sche zorg, etc. De Wereldwinkel Venray is te vin den op het adres Henseniusstraat 3A. De Henseniusstraat loopt paral lel aan de Paterstraat. Wat kun je kopen in de Wereld winkel? Koffie, thee, suiker, cacao, chocola, wyn, noten, gierst, ananas, lychees, tonyn, honing, marmela de, huishoudtextiel, kunstvoorwer pen, sieraden, houten speelgoed, kaarsen, kaarten... Sinds kort heb ben wy een vry uitgebreide voor raad boeken van schrijvers en schryfsters uit de Derde Wereld. De firma Sari heeft de Wereldwin kel een stalenklapper geleverd van stoffen uit o.a. India en Guatemala. U kunt hieruit een keuze maken en via de Wereldwinkel deze stoffen per meter bestellen. U kunt vrybly- vend binnenlopen tydens de ope ningsuren: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag t/m donderdag 14.00- 17.00 uur; vrydag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! De winkel is telefonisch te berei ken via tel.nr. 88571. Buiten de ope ningsuren kunt u terecht by An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. voor uw I i\ KETTING^ i i FORMUUEREN i j di-Okkerij I i /van aen nuinckhdfbv A/T grotestraat 68 vehray i S tel. 04780-82727 n. j w Vandaag, donderdag 1 juli wordt in basisschool 'De Kruudwis' in Landweert een open avond gehou den. Tussen 18.30 en 20.00 uur kunnen belangstellenden kennis komen maken met de school. Re den voor de kennismakingsavond is de uitbreiding van de school. 'De Kruudwis' is dit jaar uitgebreid met drie nieuwe lokalen en telt nu acht klaslokalen. Achtergrond van de uitbreiding is de sterke groei van de wyk Landweert 8tarr, wier grote suksessen nog ver der teruggaan in de tyd. Andere groepen z(jn The Searchers, Ruud Hermans en Tulsa en niet te verge ten het Volle Maan-'huisorkest' de Venrayse VéGé Band. Kaarten voor de vrydag- en zater dagavond zyn vanaf vrijdag in de voorverkoop verkrijgbaar by café De Volle Maan, Merseloseweg 96, tel. 04780-10036, sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22, tel. 04780- 82196 en by boetiek Lifestyle, Hen- seniusplein 4a, tel. 04780-85703. Kaarten voor de Sixties Music Night op vrydag kosten ƒ20,- per stuk, toegangsbewijzen voor de Country Music Night op zaterdag kosten ƒ17,50. Het is niet gemakkelijk om een groep kinderen te begeleiden, maar wellicht vinden jullie, datje na de uitdaging van een eindexamen aan een nieuw avontuur toe bent Weet je nog niet watje van 12 tot 16juli 1993 gaat doen en lykt het je leuk om met ons samen de Venrayse jeugd een leuke week te bezorgen, geef je dan op bij ons sekretariaat, tel. 04780-87560. Omdat het voor velen misschien iets onbekends is, hebben wy op woensdagavond 7 juli a.s. een instruktie-avond gepland. Weet je nog niet zeker of je mee wilt doen, maar heb je wel interesse, geef je dan op by het sekretariaat met de mededeling dat je eerst de instruk tie-avond mee wilt maken alvorens te beslissen. Nog nooit in de filmgeschiedenis is het voorgekomen, dat in meer dan 50 plaatsen een nachtelijke voorpremière gehouden is van een film. Indecent Proposal (Onbehoor lijk Voorstel) valt die eer te beurt. De film wordt vaak vergeleken met 'Pretty Women'en de resultaten van die film worden overal overtroffen. Nu reeds is de film het gesprek van de dag. T.V.-Radio en pers staan er bol van. Een miljardair (Robert Red- ford) stelt aan een pas getrouwd paar voor om een nachtje door te brengen met de vrouw (Demi Moo re). Een voorstel om van te gruwen Maar wat doe je als je in geldnood zit? De discussie rondom de film laait hoog op 'Van myn leven niet "Met Robert Redford graag voor niks'etc.etc. Hier gaat het om een filmverhaal, maar wat doe je als het echt gebeurt? Kortom eem film die in zal slaan als een bom. De nachte lijke voorpremière Zaterdag om 23.30 uur wordt een evenement.De- ze week start ook Walt Disney's Jungleboek. Deze meesterlijke te kenfilm voor jong en oud mag ge rust vergeleken worden met 'Belle en het beest'.Chffhanger blykt in derdaad het schot in de roos te zyn. Het publiek is razend enthousiast Het is een spannende film zoals men die in jaren niet gezien heeft. Wat een film zegt zowat iedereen die er komt. Ook Falling Down met Mi chael Douglas blijkt het publiek aan te spreken. De film gaat de zes de week in. Eindelijk is het dan zover! De metselaars,voegers,stukadoors,elek- triciens,loodgieters,tegelzetters en alle anderen die de afgelopen maanden hebben gewerkt aan de bouw van de twee nieuwe lokalen by 'De Landweert'hebben hun klus geklaard. En goed ook, want de uit breiding ziet er fantastisch uit. Zo wel van binnen als van buiten is het een logisch vervolg op het be staande gebouw. De uitbreiding was nodig omdat de, nu ongeveer 180 leerlingen tellende school, nog steeds groeit Op 'De Landweert' wordt nivo onderwys gegeven. Dit houdt in dat er rekening gehouden wordt met de ontwikkelingslyn van het kind. Er wordt dus binnen een groep in verschillende nivo's gewerkt. Op 8 juli a.s. vindt de officiële ope ning van de nieuwbouw plaats. Dan heeft uiteindelyk ook de bouwcom missie van de school zijn klus ge klaard. Deze organiseert namelijk voor die dag een feestelyk program ma waarin o.a: De presentatie van een kunstwerk van Dhr. Piet Her mans. Officiële opening door geno digden (waaitoe natuurlyk ook alle leerlingen behoren). Cabaret en Play Back show.Nu eens niet zoals gewoonlyk, verzorgd door de leer lingen, maar door leerkrachten en ouders. Het belooft een hele feeste lijke en vooral gezellige dag voor leerlingen.leerkrachten en ouders te worden. Als U meer informatie over de school wilt bent. U natuur lijk altyd van harte welkom. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keljzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht-, 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paters laan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-Y88ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. De VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, meVr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RA AY MAK ERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Op' donderdag 24 juni heeft de stichting St. Odapark de Venrayse groengroepen officieel geinfor- meerd over haar plannen met het Odapark. Tydens de bijeenkomst bleek nog eens dat de Venrayse groengroepen vertrouwen hebben in de aanpak van de stichting Ze zullen er elk naar vermogen graag hun medewerking aan geven. Besloten is een werkgroep op te richten. Daarin hebben de groen groepen ook zitting De werkgroep gaat een driejarenplan voor renova tie en onderhoud van het park op stellen. Het bestuur van de stichting meent dat de werkgroep ook klank bord kan zyn by het bespreken van het culturele jaarprogramma van de stichting in en rond het Thee huis. Bovendien zal de stichting een informatieve bijeenkomst voor buurtbewoners beleggen. Ook hun betrokkenheid by het park is van groot belang. Het park zal voortdu rend open bly ven en sociale contro le is een van de middelen waarmee vernielingen voorkomen kunnen worden. Inmiddels is aannemer Raedts be gonnen met de eerste fase van de renovatie van het Theehuis. Daarin zyn onder andere opgenomen sloopwerkzaamheden, het vervan gen van het dak en het opnieuw in brengen van kozynen en ruiten in de bogen. Plan is de eerste fase voor 10 september te hebben afgerond. Dan zal in het Odapark de mani festatie '93 Geheimen geopend worden. Het werven van sponsorgelden voorloopt voorspoedig Bijdragen zyn toegezegd door de industriële Club Venray, Rank Xerox, Inalfa, Ne- lissen van Egteren en Kersten Wan ssum. Enkele andere bedryven hebben bydragen in natura toege zegd. De stichting zal de komende weken ook andere mogelyke spon soren telefonisch benaderen. Moch ten sponsoren zelf initiatief willen nemen, dan kunnen zy contact op nemen met het secretariaat van de stichting St Odapark: 04780-84884

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3