(spetters Spetterende Prijzen ruimt op met 30-08-93 Sportfondsen bedrnkti Nieuwe start 'de Sprank' "Wij krijgen nu de kat" PER50NLEL OUTDOOR 01-07-93 RQURIHDOOR GEMEENTE VENRR/ Voorlopig weinig verandering in beleid 'de Sprank' "Fatt- tas- txesl" Spetters groot in jonge mode jonge dameskleding jonge herenkleding Vele bekende merken Gemeenteraad akkoord met voorstel college Hrt'KHih Ontslagen personeel heeft weinig vertrouwen in toezeggingen nieuw management VAN DE KAMP Venrayse kapitein draagt commando over Bij Kodak Express „kwaliteitsfotos in één uur ^Jw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP ENORME LUIKSEMARKT WANSSUM Mini v.d. Leur FOTO-SERVICE ?s- S&CluC 10 tot 50% korting DONDERDAG 1 JULI 1993 Nr. 26 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG COViNET wunSdrankengroep Venray llcnscniiisslraal 1 04780-81801 PEEL EN MAAS UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY VOOR VENRAY EN OMGEVING AdVerten"epr'jS: 35 01 P®r mm Abonnementsprl)s per half 'aar '150° Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Grotestraat 23 Venray Vandaag begint een nieuwe episo de in het nu al roemruchte zwem en recreatiecentrum 'de Sprank'. Nadat dinsdagavond de Venrayse politiek akkoord ging met het voor stel van het college om eenmalig ex tra geld te verstrekken en het bestuur in handen te geven van een stichting, kan de nieuwe exploitant met z'n werk beginnen. Ongeveer een half jaar heeft het bedrijf om het 'verbeterproces' in de 'Sprank' op gang te brengen. Centrale the ma's zijn produktgerichtheid, klantvriendelijkheid en flexibili teit. Daarna moet het zwembad weer op de koers liggen zoals die by de start in 1991 was uitgestippeld. De Venrayse politiek accepteerde dinsdag zonder veel tegenspraak het voorstel van het college van B en W. 'By gebrek aan beter', zoals WD'er Leo Janssen de algemene teneur verwoordde. De fracties van Partij van de Arbeid, WD en Van de Vorle drongen aan op een maande lijkse informatiestroom vanuit de nieuwe BV en de daarachter staan de stichting, de juridische opvolger van Sportfondsen Nederland. Uit eindelijk kwam die toezegging er, al blyft die informatie over de exploi tatie de komende maanden alleen bestemd voor de oren van de com missieleden. Verdere controle blyft voorbehouden aan de accountants van Deloitte Sc Tbuche, die de admi nistratie van Aqua Indoor per kwar taal tegen het licht houdt Het college houdt de vinger aan de pols van het stichtingsbestuur om te kij ken of de subsidiegelden (425.000 gulden tot 1 januari 1994) goed besteed worden. GEEN OPDRACHT De zestien personeelsleden, die niet vallen onder het sociaal sta tuut, zyn vanaf vandaag werkloos. Of zy in de nabye toekomst nog te rugkomen is niet duidelyk. We thouder Driessen stelde zich terughoudend op. "Formeel zijn die personeelsleden voor de gemeente geen party", deelde hij de raad dinsdag mee. De gemeente heeft geen opdracht gegeven aan interim manager Aqua Indoor om deze per soneelsleden niet in dienst te nemen. PvdA-woordvoerder Twan Jansen had om opheldering hiero ver gevraagd omdat hem berichten over zo'n opdracht hadden bereikt. SCENARIO Het 'ja' van de Venrayse raad bete kent dat de gemeente Venray de ex ploitatie van het complex 'de Sprank' overgeeft in handen van een pas opgerichte stichting. Die stichting krygt daarvoor een be drag van ruim 330.000 gulden voor het komende halfjaar. Daarmee kan het verwachte exploitatietekort van 180.000 gulden worden betaald. Het geld is ook bestemd om de reke ning van Aqua Indoor, groot 117.000 gulden te betalen. Dat be- dryf heeft de gemeente in de arm genomen om tydelyk het manage ment over 'de Sprank' te voeren. Aqua Indoor verzorgt ook de admi nistratie en ontvangt daarvoor ex tra ruim 32.000 gulden. De kosten van advies door accountantsbureau Deloitte Sc Tbuche (75.000 gulden) neemt de gemeente rechtstreeks voor haar rekening. In totaal kost 'de Sprank' de gemeente Venray ko mend halfjaar 425.000 gulden extra. Het college gaat er vanuit dat dit bedrag eenmalig is. Na afloop van de interimperiode -een halfjaar of zoveel korter of langer als nodig is- bekijkt de gemeente wat er met 'de Sprank' moet gebeuren. Daarbij lig gen alle vormen van privatisering, inclusief verkoop van het complex, open. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... Ardenflertum met Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met luxe broodsoorten, koude en warme specialitei ten zoals Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en fris se groentesalades. Heerlijk warme vleesschotels met rijst cn aardappelgarmturen. Ter afsluiting een feestelijk dessert cn voor Uw kinderen een ijsje met verrassing. Tijdens de Peel brunch ser veren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prij, ƒ29,50 kinderen i/m 12 jaar ƒ15,00 Reserveren gecoofijt fruit Romige kerriesoep met garnituur van appel Schnitzel 'Asteria' Chocolade bavarois met vanille-saus Hotel Asteria Venray maasheseweg 80a, 5804 ad venray Inlichtingenen reserveringen: Tel. 04780-11466 Inbraak in varkensstal Onbekenden hebben een toe gangsdeur van een stal aan de Put- tenweg geforceerd. Uit die stal zyn enige gereedschappen en een hete lucht kanon ontvreemd, ter waarde van ƒ5000,-. Verder was er een op het erf staande auto opengebroken. Daaruit wordt niets vermist. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON jam1 Voor zestien van de 22 mede werkers van 'de Sprank' was het gisteren -voorlopig- de laatste werkdag. Vandaag hoeven ze niet meer terug te komen en of ze in de toekomst nog als werknemer by 'de Sprank' in dienst kunnen treden is zeer de vraag. Het nieu we interim-management heeft ty delyk personeel van elders aangetrokken. Het personeel, ho- recamensen, administratieve krachten en badpersoneel, het overgrote deel part-timers, voelt zich teleurgesteld en in de steek gelaten. Met name door de ge meente Venray. Na zich anderhalf jaar loyaal te hebben opgesteld krygt het personeel nu -samen met Sportfondsen Nederland- de kat. OPRUIMING D inwear en matinique LIFE STYLE VENRAY ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 De sfeer is gelaten, er worden grapjes gemaakt maar er hangt iets in de lucht Logisch. Zestien men sen nemen vanavond afscheid van hun werkplaats. Sleutels inleveren, spullen pakken. Ondertussen gaat het werk gewoon door. Instructrice Gemma Klomp krygt bossen bloe men en een medaille van haar groep ouderen. Ze bieden de nieu we directie handtekeningen aan om het personeel te behouden. "Dat geeft toch aan dat de mensen tevreden zyn met ons". Die tevre denheid wezen volgens de groep ook eerdere enquetes van Sport fondsen al uit "Ik heb in het kader van een studie zelf ook nog een en- quete gehouden", hervat mevrouw Klomp. "Ook daar kregen we een dikke voldoende. Zo slecht als we worden afgeschilderd zyn we dan toch niet". VERTROUWEN De groep voelt zich nu be schaamd in het vertrouwen dat ze alt(jd heeft gehad in Sportfondsen en de gemeente Venray. By alles wat er over 'de Sprank' werd uit gestort in de afgelopen anderhalf jaar, het personeel zweeg. Ook toen Sportfondsen Nederland een jaar geleden aankondigde op 1 juli 1993 te zullen stoppen met de exploitatie bleef het personeel stil. "We hebben altyd vertrouwen gehad in een goe de afloop. Misschien zijn we daarin te naïef geweest", zegt Andrea Colin. Anderen vallen haar bij. "We heb ben altyd de indruk gehad dat we zouden meegaan naar een andere exploitant als Sportfondsen zou stoppen. Je kunt toch geen zwem bad runnen met vyf mensen Dat bl(jkt nu een misvatting. Aqua Indoor brengt tydelyk eigen personeel mee uit soest, waar het bedryf eveneens een zwem- en re creatiecentrum exploiteert Volgens interim-manager Aiya van Raam is dat om zo eerlyk mogelyk om te springen met het huidige perso neel. Voorlopig is er geen plaats voor alle zestien en daarom heeft Aqua Indoor gekozen voor tydelyk geheel nieuw personeel. Na de zo mervakantie is het rooster voor de wintermaanden klaar en heeft het management zicht op de hoeveel heid personeel die nodig is. In de opdracht van het interim- management staat dat iedereen die niet binnen het sociaal statuut valt gewoon moet solliciteren. De huidi ge personeelsleden hebben wel een voorkeurspositie. "Je zou wel gek zyn als je goede mensen liet lopen", aldus directeur Geurt Vermeulen van Aqua Indoor. STEUN De personeelsleden zyn daar ech ter niet gerust op'. "Een doelye voor het bloeden", meent Hans Sassen, die morgen vervangen wordt door een horecamanager uit Soest Hy zegt ook namens de anderen te kunnen spreken. De ontslagen groep heeft er weinig vertrouwen in dat kunnen terugkeren naar 'de Sprank'. Hun vrees wordt mede in gegeven door het feit dat er schyn- baar al twee mensen -buiten het tydelyk personeel uit Soest- zyn aangenomen. En het was allemaal niet nodig ge weest vindt de groep. De gemeente Venray wist een jaar geleden al wat er ging gebeuren, maar heeft vol gens het personeel -bewust of onbewust- veel te lang gewacht met actie te ondernemen. Tbtdat Sport fondsen niets anders restte dan ontslag aan te vragen voor het per- Het interim-management van Aqua Indoor is op korte termijn niet van plan erg veel te verande ren in 'de Sprank'. De tarieven zul len wel gelijkblyven en alle doelgroepen blyven welkom. Het doelgroepzwemmen wordt wel licht wel op een andere leest ge schoeid. Maar dat z^jn allemaal zaken die pas na de zomervakan tie gaan spelen. Tot die tyd wor den er extra veel activiteiten georganiseerd in de recreatieve sfeer. Dat w^. de boodschap van me vrouw Aiy'a van Raam, namens Aqua Beheer belast met het mana gement van 'de Sprank' tot 1 janua ri 1994. In de periode van 1 juli tot en met 22 augustus is 'de Sprank' van maandag t/m vrydag geopend van 12.30 tot 22.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 17.00 uur. Met ingang van zaterdag 10 juli is er elke week een programma voor jong en oud. Variërend van familie- zwemmen en puzzeltochten tot dis co en housemuziek, snorkelen en vakantiebingo. In die periode van zeven weken gaat de manager een winterrooster opstellen. Daarin blyven de huidige activiteiten bestaan, maar komen de accenten waarschynlyk anders te liggen. Aqua Indoor mikt op een meer gelijkwaardige verhouding tussen doelgroepzwemmen en re creatief baden. Met name het aantal deelnemers aan de doelgroep- Broers steken elkaar met messen Zaterdagavond raakten twee broers van 31 en 26 jaar met elkaar slaags in de Wagnerstraat. Daarbij werden messen gebruikt en raak ten de betrokkenen allebei gewond. Aan de steekparty gaat volgens de politie een familiekwestie vooraf. Nadere mededelingen werden niet gedaan in verband met de privacy van de betrokkenen. Vernieling aan geparkeerde auto Vrijdag deed een 30 jarige inwo ner van Leunen aangifte van be schadiging van zyn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde perso nenauto. Hy had zijn auto daar maandagavond 19 juli geparkeerd. Even na het middernachtelijk uur was hy weggereden en daags daar na pas de vernielingen aan zyn auto opgemerkt Over de gehele breedte waren diepe krassen in het lakwerk aangebracht De schade be draagt zeker een bedrag van ƒ.1500, soneel, omdat er nog steeds geen nieuwe gegadigde voor 'de Sprank' bekend was. Voor ex-werkgever Sportfondsen hebben de ontslagen 'Sprank'- mensen niets dan lof. "We krygen allemaal een goed getuigschrift en Sportfondsen gaat onderzoeken of het ontslag juridisch wel correct is. Donderdag -vandaag, red.- neemt SFN kontakt op het Arbeidsbureau in Venray. Ze hebben toegezegd ons te steunen in deze zaak", aldus An drea Colin. Het personeel, hoe te leurgesteld dan ook, laat het er niet by zitten. activiteiten kan per keer omhoog, volgens mevrouw Van Raam. Zon der dat de service eronder hoeft te lyden en wellicht tegen een lagere prijs. Wat wel verandert in de komende vakantieperiode is het personeel. De zes mensen badpersoneel, die met een sociaal statuut zijn overge nomen van het vroegere gemeente- bad, blyven uiteraard, maar het overig personeel is ontslagen. De eerstkomende maand worden zij vervangen door zes nieuwe men sen. Vier komen uit Soest, waar Anja van Raam, de interim manager van 'de Sprank'. Aqua Indoor ook een bad exploi teert, en gaan na een maand weer terug. De andere twee hebben een .tydelyk kontrakt gekregen. Na de zomervakantie wordt gekeken hoe veel mensen personeel er nog by moeten komen, waarbij de ontsla gen personeelsleden de voorkeur genieten, maar wel gewoon in de sollicatieprocedure moeten meelo pen. Of ze alle zestien weer aan de bak komen is de vraag, want de per- soneelsbegroting is aan een streng maximum gebonden. A.s. maandagmiddag zal op vlieg veld Eindhoven voor het laatst het 422 squadron aktief zyn. Dan zal om 15.30 uur de in Venray geboren en getogen kapitein H. Linssen het commanddo van dit squadron over dragen aan de basiscommandant van de vliegbasis Gilze Ryen en Eindhoven, Kolonel Makko. Het 422 squadron heeft zich bezig gehouden met de aktieve luchtver dediging. Daarby werd gebruik ge maakt van Hawk-raketten en 40L70 kanonnen. Een deel van het perso neel van het 422 squadron wordt na de commando-overdracht, over geplaatst naar Stolzenau in Duits land. Daar is op dit moment nog de 5e Groep Geleide Wapens gestatio neerd, die in 1994 en 1995 wordt overgeplaatst naar vliegbasis De Peel. Inbraak in Personenauto. Door forcering was toegang ver kregen tot de op de parkeerplaats voor het gemeentehuis geparkeer de personenauto van een 35-jarige Venraynaar. Uit de auto werd ont- vreemd.het paspoort van de eige naar en twee rybewyzen en het kentekenbewijs van de auto. De in braak heeft plaatsgevonden in de late vrijdagavond of de vroege zater dagmorgen. Wil getuige zich melden. Zondagmorgen om 7.25 uur vond op de kruising Noordsingel- Raadhuisstraat een botsing plaats tussen twee personenauto's, bestuurd door een 30 jarige Venray se en een 26 jarige plaatsgenote. By de botsing bleef de schade tot zwaar materiele schade beperkt Omdat beide bestuursters verklaarden door het groene licht te zijn gere den wil de politie graag in kontakt komen met de GETUIGE die alles heeft gezien. Het staat vast dat er tenminste een getuige is ge- weestmaar die was toen de politie arriveerde reeds verdwenen. Wel is vastgesteld dat de verkeerslichten perfect in orde waren. WIL DIE GE TUIGE ZICH MELDEN. Diefstal uit woning. Het staat wel vast dat de dader zich door insluiping toegang heeft weten te verschaffen tot een wo ning aan de Mastbos. Uit een slaap kamer op de bovenverdieping werd een tas met daarin persoonlijke be scheiden als paspoort, rijbewys en bankpasje meegenomen en een geldbedrag van ongeveer ƒ.350, Winkeldiefstallen Personeel van een supermarkt in het centrum betrapte een 22-jarige inwoner van Leunen toen hij enke le flessen drank, zonder te betalen, wilde meenemen. De man werd aan de politie overgegeven. Een 55-jarige inwoner van Wan- ssum werd in Ysselsteyn betrapt op het meenemen van vleeswaren ter waarde van ƒ20,-. Ook hij werd aan de politie overgegegeven. en gecontroleerd door Kodak zelf. FOTOSERVICE 0£ BUSK 39 ACHTER 0£ SCHOUWBURG VERGROTING in 5 MIN. Grotestraat 76 Venray .1 (centrum) zondag 4 juli 10-18 uur 175 kramen en attracties Org. v. Aerle bv 04920-25483 foto I video Patersstraat 10 - Venray Steeastraat 4 Hont tel. 04709S6S70

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1