PEEL EN MAAS TUDOR Diamanten bruidspaar in Venray Venrayse kunstzwemsters behalen Limburgse titels COI\PAhVT Schrijver in de etalage -Begrafenis- en Crematie-onderneming Theo Arts krijgt ook een vestiging in Venray Afscheid in stijl In kader manifestatie '93 Geheimen' Open dag bij landbouwers trok ongeveer duizend mensen (blank-)eiken en "geloogd grenen meubelen* nü (i.v.m. ruimtegebrek) extra voordelig! MEUBELEN VEKF& de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray, Tel. 04780-82810 ZZo genoemd, waardoor een auteur geen letter meer op papier krijgt Om zich hiertegen een beetje in te dekken wil Eberson zich omringen met positieve energie in de vorm van enkele werken van collega kunstenaars. "Mocht het toch ge beuren, dan wil ik die blokkage in het verdere creatieve proces ge bruiken". AAN SCHRJ J FPERSOON Het uiteindelijke doel van de schrij(performance is een brief aan de Zuidafrikaanse schrijver Wessel Ebersohn, een naamgenoot en mis schien ver familielid. Henk Immel- man Eberson is al jaren op zoek naar deze man, met wie hij een per soonlijke verwantschap voelt. "Wes sel Ebersohn heeft in de jaren '70 en '80 verschillende boeken ge schreven, waarvan er ook twee in het Nederlands vertaald zijn. Het zijn politiethrillers, maar hij ver stond de kunst om uiteindelijk de dader achter de dader te ontmaske ren, het systeem waardoor iemand bijvoorbeeld tot misdaden komt. Voor zover ik weet heeft hy een jaar of 9 k 10 huisarrest gehad en heeft hij niet mogen publiceren". De Nederlandse taalkunstenaar heeft op alle mogelijke manieren geprobeerd om met z'n naamge noot in kontakt te komen, maar dat is tot op heden niet gelukt. Via de publiciteit rondom de schrijfper- formance hoopt hy meer te weten te komen over de Zuidafrikaanse schrijver. "Uiteindelijk wil ik hem vinden en met hem samen een briefroman schrijven over het feno meen apartheid. Hy vanuit de Zuid afrikaanse en ik vanuit m'n .Limburgse invalshoek. Ik ben er van overtuigd dat we nog opvallend veel raakvlakken zullen tegenko men", voorspelt Henk Immelman Eberson, met wie Venray aanko mende vrijdag kan kennismaken. Dertig jongeren slaags in Castenray In de nacht van zaterdag op zon dag zijn circa dertig jongeren slaags geraakt op de Horsterweg in Castenray. De politie wist na tussen komst de ruzie te sussen. Aanlei ding voor de vechtparty waren racistische opmerkingen die zou den zyn gemaakt. De politie heeft de namen van de betrokkenen ge noteerd, maar kon nog niet meede len of tot vervolging wordt overgegaan. De vechtersbazen waren af komstig uit Castenray, Horst en Voorburg. De laatsten verbleven tij- delyk op één van de bungalowpar ken in America. Ze hadden gezamenlijk de avond doorge bracht. Bij het naar huis gaan ont stond er irritatie, waarbij racistische opmerkingen werden gemaakt, hetgeen leidde tot de vechtpartij. Gaat u het hele huis schilderen? Kom dan even bij ons lcmgs. Samen bekijken wij dan welke verf voor uw huis de beste oplossing biedt. Een service van uw Verf Wand specialist. DONDERDAG 1 JULI 1993 Nr. 26HONDERD VEERHENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Zondag 4 juli zal in Beukenrode worden herdacht dat het Sjeng Goo- ren (87) en Lien Mathey (83) 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Dit paar, dat lang in Swolgen en Broek- huizenvorst heeft gewoond, woont al ruim driejaar in Venray. Eerst in Het Schuttersveld, maar de laaste maanden woont de diamanten bruid, als gevolg van de ziekte van Parkinson, in Beukenrode. Vanwe ge de hoge leeftyd van dit paar zal er geen receptie plaatsvinden, maar wel wordt er om 10.00 uur een eu charistieviering gehouden. Sjeng Gooren is geboren in Broekhuizenvorst en bracht een groot deel van zyn leven door in Swolgen. Op de kermis in Oirlo leerde hij zyn latere bruid, de uit Melderslo afkomstige Lien Mathey kennen. Midden in de crisistijd werd getrouwd en het paar nam de ouderlijke boerderij in Swolgen over. Een kleine boerdery wat als gevolg had dat er nog elders ge werkt werd. Sjeng deed dat door de melkkar te ryden en de melkbus sen van de boerdery en naar de zui velfabriek te brengen. Dat leverde hem dagely ks het "lieve sommetje" van een gulden vyftig op. OORLOG In 1939 moest Sjeng Gooren on der de wapenen en werd hy gele gerd bij de Grebbenberg, waar in mei 1940 veel van zijn maten sneu velden. Ook later ging de oorlog niet onopgemerkt aan het paar voorby. In november 1944 werd Sjeng opgepakt tijdens een Razzia en werd hy naar Duitsland ge transporteerd. Maar ook aan die zware maanden kwam een eind en na de bevrijding kon hy weer terug keren in Swolgen. De diamanten bruidegom is goed gebekt als het gaat om het boeren bedrijf in vroeger jaren, over het maaien met de zicht en de mecha nisatie, waardoor het werk een stuk lichter werd. Ook is Sjeng Gooren nog vol over zyn hobby's, jagen en vissen. RUSTIG AAN In 1974 ging het paar het wat rustiger aan doen en nam het in trek in een bejaardenwoning in Broekhuizenvorst. Drie jaar gele den moest echter, om medische re- denen, verhuisd worden naar Het Schuttersveld in Venray. Door| Sjeng werd dat eerst altyd omschre ven als het verhuizen naar het Huis van Bewaring maar dat veranderde zienderogen, toen het paar, een maal in Venray, nieuwe contacten had gelegd. "De verzorging is per fect, daar ontbreekt niets aan. Het is alleen jammer dat door de ziekte van Lien, zy naar Beukenrode moest verhuizen." Voor Lien was het zwaar te ver werken dat zij door haar ziekte haar hobbys, handwerken, kaarten en dansen, moest opgeven. Een van de hoogtepunten in hun leven was een reis naar zoon Wiel in Australië, en hun gouden brui loft, waarby hun zoon uit Australië ook aanwezig was en die ook nu al gearriveerd is voor de diamanten bruiloft. Het diamanten paar heeft nog zes andere kinderen die gezamenlijk voor zestien kleinkinderen en acht tien achterkleinkinderen hebben gezorgd. Winkelende passanten in de Venrayse Grotestraat kunnen ko mende weekeinden kennis ma ken met een heel nieuw fenomeen, een 'etalageschrijver'. Ihalkunstenaar/schrijver Henk Immelman Eberson start vrydag 2 juli in de etalage van boek- en kantorboekhandel Van den Munckhof een schryfperforman- ce. De performance vindt plaats in het kader van de kunstmani festatie '93 Geheimen'. Henk Eberson, die vaak werkt onder de naam Immelman, is één van de 93 deelnemende kunstenaars. Met de schrijfperformance wil Eberson het publiek rechtstreeks toegang geven tot het schrijf- en denkproces van een auteur. Via een videocamera en een beeldscherm kunnen voorbijgangers precies vol gen hoe een stuk tekst ontstaat. Door de opstelling van de camera kunnen belangstellenden letterlijk over de schouder van de schrijver meelezen. Henk Immelman Eber son werkt vrydag 2 juli van 16.00 tot 21.00 uur, zaterdag 3 juli van 12.00 tot 17.00 uur en maandag 5 juli van 13.00 tot 18.00 uur in de etalage by Van den Munckhof. Ook het daaropvolgende weekeinde is de kunstenaar nog op dezelfde tij den aan het werk te zien. ETALAGEKOORTS Met de schrijtperformance gaat voor de taalkunstenaar een oude wens in vervulling. "Ik heb dit al veel langer gewild en erover ge praat, maar kreeg het steeds niet voor elkaar. Ik ben heel bly dat het in Venray, via '93 Geheimen' wel kan", aldus Immelman. Hoe de per formance gaat uitpakken weet de schryver zelf nog niet. "Ik zal wel hartstikke zenuwachtig zijn, maar ik ben er wel klaar voor", zegt hij. De grootste onzekerheid voor Henk Eberson is dat hy door de aanwezig heid van het publiek misschien overvallen wordt door een blokka ge, ook wel eens een 'writers block' Drie eerste plaatsen, tweede en drie derde plaatsen werden behaald door de kunstzwemsters van zwem- club Spio het afgelopen weekend. De Limburgse Kampioenschappen werden dit jaar georganiseerd door Maastricht.In zwembad de Dous- berg werden op zaterdag en zondag de titelwedstryden verzwommen van respectievelijk techniek en uit voeringen. Bij de techniekwedstrijd werd door Ingrid Franssen de tweede plaats behaald in Agegroup 3.Josien Gie- les behaalde de derde plaats bij de FINA-junioren. Beide meisjes be haalden hiermee tevens de limiet voor.de Nederlandse JeugdKampi- oenschappen 1994.Marieke Emonts behaalde by de groep FINA- senioren de tweede plaats. Op zondag zwommen 33 meisjes van Spio mee.Een fantastisch resul- taat:alle meisjes vielen in de pry- zen De uitslagen zyn: Meisjes onder 13 jaar: - duet Christel v.Bracht en Nicolle v.Huizen tweede plaats. - groep Maryke Derkx.Gerry Frans- sen.Noortje Ewalts,Kelly Swin- kels,Silvia Jacobs,Anja van Leuken en Bregje Janssen tweede plaats. De open dag die afgelopen zondag door de LLTB Kring Venray werd ge organiseerd, is een groot succes ge worden. Ongeveer duizend geïnteresseerden bezochten de di verse deelnemende bedrijven. Een groot aantal tekeningen werden in geleverd terwijl diverse scholen schitterende vogelverschrikkers hadden vervaardigd. De organisato ren zyn zeer tevreden met deze op komst. "Veel mensen hebben zo toch iets meer inzicht gekregen wat er zich in een land- of tuinbouwbe drijf afspeelt" aldus W. Willems, een van de organisatoren. "We heb ben met deze aktiviteit ons doel, het bereiken van de burger, toch wel bereikt". Afgelopen dinsdagmiddag wer den de prijswinnaars van de "Vogel- verschikkerswedstrijd" gehuldigd. De leerlingen van het Coninxhof hadden volgens de organisatoren de mooiste pop gemaakt en kregen daarvoor een "agrarische versnape ring" aangeboden door Frans Jans sen, voorzitter van de LLTB. kring Venray en Wim Willems, een van de organisatoren. De winnaars van de kleur- wedstrijd zijn Carrie Weyk (2-4 jaar), Martyn Beterams (4-6 jaar); Linda van Veghel (6-8 jaar) en Ro land van Dorresteyn (9-12 jaar). De prijsvraag is gewonnen door dhr. T. van Weys uit Venray. Wilhelminastraat 35 a-b. 5802 BA Venray Tel. 04780-84941 Schuurmans,Harriet Flinsen- berg,Anette Custers en Monica Clephas tweede plaats. De meisjes van Spio, hun trainsters, begeleidende ouders en fans heb ben een zwaar weekend achter de rug, maar met een fantastisch re sultaat Een woord van dank voor ieders inzet is hier zeker op de plaats. Tevens werden tijdens deze wedstrijd de uitslagen van de Lim burgse Competitie 1992-1993 be kend gemaakt. Ook hier waren de resultaten goed.Ingrid Franssen be haalde in Agegroup 3 de le plaats,Josien Gieles en Anette Custers behaalden in de FINA groep respectievelijk de tweede en de der de plaats.Als deelnemende vereni ging behaalde Spio na Maastricht over de gehele competitie de tweede plaats. Afgelopen vrijdag nam de heer Henk Tromp na 32 jaar afscheid van Nestlé. Op 60-jarige leeftijd 'maakt hy gebruik van de mogelijk heid tot vervroegde uittreding', zo als de VUT-regeling formeel omschreven wordt. Z'n collega's en familie hadden z'n hobbies, oude auto's en muziek, aangegrepen om het afscheid luister bij te zetten. De heer Tromp, die in 1961 in dienst kwam by Nestlé Nederland, en in verschillende vestigingen ge werkt heeft in de kwaliteitscontrole en laboratoria, is momenteeel chef van het lab in Oostrum. Daarnaast heeft hy een grote voorliefde voor techniek en speciaal oude auto's, die hy graag restaureert. Bovendien houdt Tromp van muziek; hij speelt zelf in een jazzband en z'n zoons musiceren eveneens. Techniek en muziek stonden dan ook centraal by het afscheid van Henk Tromp. Om even voor drieën reed een Citroën van het* beroemde type Traction Avant voor, om de paar honderd meter van z'n woon huis aan de Stationsweg naar het bedrijf af te leggen. De Citroën werd begeleid door een heftruck met achter zich een platte wagen met daarop de musicerende kinderen van Tromp. In het bedrijf volgde een receptie voor collega's en ande re belangstellenden. Meisjes onder 15 jaar: - duet Michelle Clarke en Ingrid Franssen Limburgs Kampioenen. - groep Lianne Vermeeren,Ingrid Franssen,Marly Janssen,Maartje Ewalts,Miriam Linders,Floor Knoop,Bianca v.d.Heuvel.Marly Kroef.Hanneke Verstappen en Nico le v.d. Broek Limburgs Kam pioenen. Meisjes onder 17 jaar: - solo Esther Vennekens derde plaats. - duet Manon Clarke en Trudy v.d.Haghen Limburgs Kampioenen. Senioren: - solo Marie-Martine v.d.Ven derde plaats - duet Marieke Emonts en Natasja Schuurmans tweede plaats groep Manon Clarke.Trudy v.d.Haghen,Marieke Emonts,Natasja Vier jaar geleden startte Theo Arts uit Venray in Horst een eigen begrafenisonderneming. Nadat hy vele jaren voor Arcada (thans Mo- nuta) had gewerkt, besloot hy om in Horst op eigen benen te gaan staan. Daar was immers nog geen begrafe nisonderneming gevestigd, wat voor zo'n gemeenschap toch be langrijk is. "Uitvaartverzorging is een persoonlijke zaak" aldus Theo Arts. "De mensen roepen vlugger de hulp in van iemand "uit het dorp" dan van een grotere organisa tie". Theo Arts kreeg geen ongelijk. In de gemeente Horst en in de na burige plaatsen Sevenum en Ven ray heeft zyn begrafenis- en crematie-onderneming, juist van wege die persoonlyke aanpak, een goede naam gekregen. Nu heeft Theo Arts het oog laten vallen op zyn vroegere woonplaats, Venray. Vanaf 1 juli a.s. neemt hy de Venrayse Monuta/Arcada vestiging over en gaat hij die onder zyn eigen naam verder leiden. "Veel Venrayse mensen maakten in droevige om standigheden al gebruik van onze onderneming in Horst. Met deze overname denken wy onze service voor, en onze betrokkenheid met de Venrayse mensen te kunnen inten siveren. Als particuliere onderne ming kan Theo Arts begrafenis- en crematie-onderneming opdrachten uitvoeren van verzekerden en niet- verzekerden. "We hebben met een groot aantal verzekeraars afspraken gemaakt om zo mensen in hun droevige omstandigheden zoveel mogelijk by te kunnen staan" aldus Theo Arts. Met de overname van Monuta zal het kantoor aan de Oude Oostrum- seweg ook verdwijnen. Theo Arts, overigens lid van de Nederlandse Vereniging van Erkende Uitvaar tondernemingen (de NUVU) zal zich in Venray op Patersstraat 25 vestigen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11