Triathlon Venray kende prima verloop maar weinig toeschouwers Schutterij 't Zandakker beleefde schitterend feest jr igm Veel aktiviteiten tijdens Fietsvierdaagse De Peel Twee Limburgse kampioenen bij gymnastiekvereniging Si Christoffel Informatie-avond basisschool De Kruudwis Midgetgolf Buitenlust H.S.V. 't Alvertje de Roerdomp Kringselektie- wedstrijd Ruiterclub Nobel Oostrum Wijkgebouw Op 't Nipperke .EEL EN MAAS Op zondag 13 juni jl. werden de meisjes- en damesgroep Limburgs kampioen turnen in klasse 2. Behoorlijk nerveus vertrokken de turnsters naar Landgraaf om er de kompetitiefinale te turnen. De meisjesgroep moest het opnemen tegen Sparta Venlo. Onze meisjes turnden een prima wedstrijd en wonnen met een verschil van 3 punten en prolongeerde hun titel als Limburgs kampioen klasse 2. De dames turnden voor de derde keer dit kompetitiejaar tegen RKSV Linne. De uitwedstrijd werd afge broken. de thuiswedstrijd gewon nen met een gering verschil. Bij de dames klasse 2 was er een poule in de kompetitie met als gevolg dat de over te turnen uitwedstrijd de beslissingswedstrijd werd. De orga nisatie nam een juist besluit om er een finalewedstrijd van te maken. Op neutraal terrein met neutrale juryleden turnden onze dames een prima wedstrijd. Zij werden Lim burgs kampioen in hun klasse door een nipte 0.85 punten, maar terecht overwinning op RKSV Linne. Meisjes, dames en leiding, gefeli citeerd! A.S. zondag 27 juni houden we weer onze jaarlijkse club kampioen schappen. De wedstrijden begin nen om 9.00 uur in sporthal De Wetteling. Einde wedstrijden 17.30 uur. Tbegang gratis. Zondag 20 juni jl was het feest voor de rekreatiegroepen. Met een dubbeldekker en nog een gewone bus vertrokken we met 120 kinde ren in de leeftijd van 3 Urn 14 jaar en 15 leidersisters naar Landgraaf. In het kader van het 125-jarig be staan van de KNGB werd er op de sportvelden van Landgraaf een gro te dans-, spel- en sportdag georgani seerd. Na het openingswoord liepen we met ongeveer 1500 kinderen en 23 verenigingen in optocht door Landgraaf, begeleid door drie mu ziekkorpsen. De allerkleinsten leerden een clowndans, werden geschminkt als cloion en deden een spetlencircuit. De oudsten leerden een jazzdans, deden mee aan estafettespelen en haalden een diploma bij de tur- ninstuif. Om vijf uur ivas de slui ting met de nodige prijsuitrei kingen en dankwoorden waarna de kinderen het spektakel afsloten met hun geleerde dans. Dankzij de inzet van het bestuur, leiding, hulplei ding, ouders en niet te vergeten alle spontane en sportieve kinderen was het een prachtige dag. Moe maar voldaan arriveerden we om 19.45 uur weer bij ons thuishonk de gymzaal aan de Langeweg. De afgelopen weekend georga niseerde triathlon is weer een pri ma georganiseerd evenement geworden. Bovendien presteer den de Venrayse atleten naar ver wachting met Fran ka Jansen op een eerste plaats en Henny Fre- riks op een derde plaats. Het eni ge wat tegenviel was de publieke belangstelling, volgens de organi satie te wijten aan het groot aan tal evenementen het afgelopen weekend. OLYMPIC DISTANCE By het zwemmen kwam als eerste Luc Huntj ens uit Stein (foto) het wa ter uit (16.07 min.), direkt gevolgd door Edwin van Dort, Marcel Meu- lendyks en Guido Savelkoul en de eerste dame Sylvia Pepels. Paul Wulms kwam op 2.20 min. van de eerste het water uit en Henny Fre- riks en Fran ka Jansen op 4.40 min. Voor Henny en Franka was het nu zaak om gedoseerd tyd terug te winnen. By het fietsen werd de afstand tussen de achtervolgers en de kop lopers kleiner. Henny Freriks wist de snelste fietstyd neer te zetten, 57.37 min. op 40 km inclusief het wisselen van zwemmen naar fiet sen en fietsen naar lopen. Hij haal de hiermee een gemiddelde van 42.5 km per uur. Franka Jansen be haalde met een gemiddelde van 38 km per uur de snelste damestyd. Na het fietsen begon Luc Hunt- jens als eerste met het lopen op 1.40 min, gevolgd door Edwin van Dort Binnen de minuut volgden Marcel Meulendylcs, Guido Savel koul, Robert van Byl en Henny Fre riks. By de dames startte Sylvia Pepels als eerste met lopen op 55 sec. gevolgd door Franka Jansen. SPANNEND VERLOOP By het lopen wist Edwin van Dort Luc Hunljens na 5 km in te halen. Vanaf de zesde plaats begon Henny Freriks aan zijn zeer sterke opmars. Bij de dames wist Franka Jansen de op dat moment eerste liggende Sylvia Pepels binnen 2 km in te ha len. Ze had al zoveel gegeven tydens het zwemmen en het fietsen dat ze 1 km verderop is gestopt en uit gestapt Franka Jansen kon toen Afgelopen zaterdag nam schutte- j 't Zandakker Gilde Sint Jan deel an de vyfde schietwedstryd van de chutterskombinatie Noord-Lim- urg by schuttery Sint Anna in laasbree. De uitslagen: A: 18-18- 1-18-18 90p (100%); B: 17-16-14- 716 80p (88.9%). De A behaalde een gedeelde eer- te plaats en in de eindklassering ras dit goed voor een gedeelde vyf- e plaats met Horst. De B behaalde n de eindklassering een zesde ilaats. Zondag 20 juni 1993, de patroons- teiligendag van de schuttery. Na aaanden van voorbereiding was iet dan eindelyk zover. Het deed de ichuttery byzonder veel eer om di- :erse prominente gasten tydens de iildemis in hun midden te hebben, jok alle andere gasten waren zeer rel kom. Jammer was dat mgr. Cas- ermans de H. Mis niet kon verzor- ;en. Het werd een schitterende H. lis, die tot in de puntjes geregeld pas. Het Venray's Mannenkoor en ie Koninklijke Harmonie Euterpe rerzorgden de muzikale noot ty- iens de mis. Na het evangelie was tiet de beurt aan de schuttery. Met een schitterende vaandelwacht, waarin de prachtige Schelleboom opzien baarde, werd van achter uit de kerk het Sint Jansbeeld gehaald door enkele schutters. Nadat het Sint Jansbeeld voor in de kerk werd ingezegend, evenals de Schel leboom en de Gilde-stola, werd het beeld op het altaar gezet en werd door pastor De Wit het Gilde-altaar ingezegend. Hierna vervolgde pastor De Wit de H. Mis. Na de com munie was er al weer een hoogte punt te beleven. De marketensters werden officieel geïnstalleerd. Dit alles met medewerking van de mar- ketenstergroepen van Sint Jan uit Grubbenvorst, Sint Anna uit Maas- bree en Sint Sebastianus uit Sevenum. Tben was het nog niet voorby. Zuster Adelia Jacobs werd vanwege haar jarenlange inzet voor de schuttery benoemd tot ere-lid. Het is voor de schuttery zeer moeilijk om iedereen persoonlijk te bedanken, omdat er al gauw een naam wordt vergeten. Wy willen graag iedereen bedanken voor zyn of haar inzet Om 11.00 uur werd op de schut- tersweide Ceciel v.d. Laar-Minnema geïnstalleerd als honorair lid. Na de receptie werd het tyd voor een on derlinge schietwedstryd. De uitslagen: 1. Joop Gy'sbers, Jacques Cuypers, Jo Lenssen, Eric Beyer 46p; 2. Gerda Lenssen- Dircks, Martien Lenssen, Joop Lan ders, Henk de Klein 45p (n.k. 49p); 3. Mary Stiphout-Graat Marian van Lierop-Rooyackers, Huub Jacobs, Giel Krynen 45p (n.k. 48p); 4. Pa scal de Klein, Arie Jacobs, Guus Stiphout André de Gooyert 44p; 4. Gerard Stals, Anita Beyer-Lenssen, Sjaak van Rhee, Bianca de Klein 44p; 6. Marian Coersen, Monica Stiphout Bemie van Lierop, Peter Henssen 43p; 6. Rob Coersen, Pier re Lenssen, Hans van Rhee, Bea Lenssen 43p; 8. Ron Linders, Gertie Volleberg-Vullings, Stefan van Lie rop, Ria de Klein-Peters 42p; 9. Mar co Kusters, Louis Coersen, Tbos Linders-Verhaag, Piet van Lierop 41p. Zo, zondag 20 juni is voorby. Wij hebben allemaal een mooi en nieuw uniform. Laten wy nu probe ren om allen te schitteren in onze nieuwe uniformering. De Schelle boom is hierby zeker één van de schitterendste attributen binnen de schuttery. Laten we één keer proberen om een Bondsfeest te winnen. Bovendien wordt het tyd om een keer het Oud-Limburgs Schuttersfeest naar Noord-Limburg te halen. Onze schuttery heeft in middels al enkele goede generale repetities öehad. Laten we allen ho pen dat wy op zondag 4 juli a.s. vele malen kunnen juichen om ons eer ste zestal. Heden, donderdagavond, oefenen schieten op de schuttersweide, aan vang 19.30 uur. Zondag 27 juni zal het tweede Bondsfeest gehouden worden van de Bond Juliana by de schuttery Sint Antonius Tégelen. We zullen om 12.45 uur by een komen by het gildehuis café De Klomp. We ver trekken uiterlyk 13.00 uur. De in- spektie begint om 14.00 uur. In de optocht en tydens de neven- wedstryden hebben we nr. 8. En dan 4 juli: De dag van het Oud Limburgs Schuttersfeest. Dit jaar wordt het OLS gehouden in Ko ningsbosch. We zullen om 11.00 uur vertrekken vanaf het gildehuis. Tydens de optocht en by de neven- wedstryden hebben nr. 128. We zullen de harmonie alvast vra gen om zich gereed te houden om op zaterdag 11 juli de winnaars van het OLS binnen te halen in Venray, alwaar ons eerste zestal vanaf het bordes van het raadhuis toegejuicht zal worden door een grote menigte. onbedreigd naar haar volgende overwinning lopen in een fantasti sche eindtyd van 2.04.18 uur. Een tyd die dit jaar nog maar weinig da mes hebben gehaald. Henny Freriks liep zeer sterk en kwam op de derde plaats te liggen met Luc Huntjens binnen zyn ge zichtsveld. Deze wist hem nog net voor te blyven. Op de streep was zyn voorsprong geslonken van 3.40 min. tot 6 sec.... Edwin van Dort was toen al 26 sec. binnen. 1994 EN VERDER Na afloop hadden de heer J. Raad- schelders (voorzitter Stichting Ti- athlon Regio Venray) en de heer K. Tieleman (vice-voorzitter Neder landse Triathlon Bond) een ge sprek. De volgende afpraken werden gemaakt: De NTB zorgt voor televisie in Venray in 1994. De Stichting Triathlon Regio Venray neemt voor 1 augustus haar beslis sing en kan daarby kiezen tussen een open Nederlands kampioen schap Run-Bike-Run of een Neder landse Tbp Triathlonwedstryd. ZATERDAGAVOND Op deze avond bestond het pro gramma uit de 178 triathlon voor in- dividuelen en de 178 trio-triathlon voor ploegen. Veel rekreanten heb ben zich van hun sportieve kant la- gehouden. Mensen met een creatie ve hobby presenteren zich. Te zien zyn onder meer houtsnijwerk, ke ramiek, poppen en nog veel meer. Op de slotmiddag wordt de hoof- prys van de diverse prijsvragen ver loot Dat is traditioneel een fiets, ter beschikking gesteld door Poels Rij wielen. ONDERWEG Ook onderweg kunnen de fietsers deelnemen aan diverse spelletjes. Bekend zyn al de routekwis, gesponsord door juwelier Verlin den, en de veiligheidskwis, met als sponsor de firma Clephas. Dit jaar verzorgt ook tuincentrum Intra- tuin een kwis en heet de deelne mers welkom in het bedrijf. Vragen beantwoorden kunnen de fietsers ook in geschied- en oudheidkundig museum Freulekeshuus. Boven dien krygen de deelnemers van korting op het entreekaartje by zo wel De Sprank als bij het Oor logsmuseum in Overloon. De voorinschrijving voor de Fiets vierdaagse De Peel is al enige weken geleden gestart Vooraf inschrijven is nog mogelijk en kan in Venray by het VVV-kantoor aan de Grote Markt en by Poels Rywielen in de Grotestraat. Het kraampje van de organisatie staat maandag 28 juni en de maandagen 5 en 12 juli op de Venrayse weekmarkt Deelnemen kost ƒ16,- voor volwassenen, ƒ14,- voor houders van een 65-plus pas, ƒ12,- voor kinderen tot 14 jaar (on der geleide). Kinderen t/m 4 jaar mogen gratis mee. Degenen die voor 29 juni inschryven krygen op elk van die bedragen ƒ2,- korting In de periode van 29 juni tTm 12 juli bedraagt de korting nog ƒ1,-. Onder alle voorinschryvers wordt boven dien een fiets verloot Tydens de Fietsvierdaagse De Peel, die van 13 tot en met 16 juli gehouden wordt is er voor de in Venray startende deelnemers veel te doen. Er zyn diverse kwissen en prysvragen waarmee aantrekkely- ke pry zen te winnen zyn. Aan een aantal aktiviteiten mag ook het pu bliek meedoen. ten zien en velen kwamen uit de regio Venray. De 178 individueel wordt ook wel de sprint triathlon genoemd. De tyd van winnaar Geert Fleuren 55.04 min. mag dan ook een knap pe prestatie worden genoemd. By de 1/8 trio-triathlon werd een opvallende prestatie geleverd door het Gehandicapten Team. Dit team wist zeer knap beslag te leggen op de derde plaats. En dit in een deel nemersveld dat er mocht zyn. Ze wisten zelfs het team van Ceberus uit Nymegen, dat al twee jaar op ry de wisselbeker mee naar huis mocht nemen, voor te blyven. De overwinning ging dit jaar naar een kombinatieteam van de Horster zwemvereniging HZPC in de per soon van J. Ederveen en de Triath lon Vereniging Regio Venray in de persoon van Harold Kleeve voor het fietsen en Henk Raassens voor het lopen. SCHOLIEREN De scholieren van Sg Jerusalem wisten de dit jaar voor het eerst door Drukshop Venray ter beschik king gesteld scholierenwisseltrofee te winnen. By de kategorie 12-14 jaar werd de eerste plaats behaald door het team van Sg Jerusalem, bestaande uit Maijolein Janssen, Hans Wethly en Jaap van Baar. Zo wordt er vier dagen lang elke dag een andere vraag gesteld over de grootste fiets van de wereld. Daarnaast zyn er elke dag behen- digheidswedstrijden op de fiets voor groot en klein, elke dag over een ander parcours. Met deze wedstryden zyn elke dag twee che ques van 100 en twee van 50 gulden te winnen. Woensdag worden er een tweetal extra prysvragen gehouden met als onderwerpen fiets-oldtimers en grootmoeders tyd. Ook hiermee zyn weer geldpryzen en waarde bonnen te verdienen. Woensdag wordt eveneens een hobbymarkt By de kategorie 15-16 jaar was dat het team van het Bisschoppelyk College Weert en by de kategorie 17 jaar en ouder ging de eerste plaats wederom naar een team van Sg Je rusalem, te weten het team van Jor- rit Crompvoets, Hans en Loon en Stan Basten. REKREANTEN Zondag om 11 uur gingen 125 deelnemers van start voor de 174 re- kreatief. Het weer was goed, de tem peratuur van het water 19.2° en aan het zwemmen zag je dat er veel mensen voor het eerst meededen. De meesten legden de afstand met de schoolslag af. Rien van Kessel uit Deume wist by de rekreanten als eerste over de finishlijn te komen gevolgd door Marcel van de Pol uit Kerk rade en Jean-Pierre Fraussen uit Maasmechelen. Donderdag 24 juni - Pagina 9 Donderdag 1 juli wordt in basis school De Kruudwis in Land weert een open avond gehouden. Tussen 18.30 en 20.00 uur kunnen be langstellenden kennis komen ma ken met de school. Reden voor de kennismakingsavond is de uitbrei ding van de school. De Kruudwis is dit jaar uitgebreid met drie nieuwe lokalen en telt nu acht klaslokalen. Achtergrond van de uitbreiding is de sterke groei van de wyk Land- wee rt. Ons eerste team heeft de laatste Bondskompetitiewedstryd op een waardige wyze afgesloten: een roya le 3-0 overwinning op Eindhoven 1 en een slotscore van ver beneden de 400 holeslagen nl. 387. Beste speler, zonder de anderen tekort te doen, was Harrie Lenssen met 92 holeslagen over vier ronden. Ons tweede team kon helaas geen ronde in winst omzetten, in de uit- wedstryd tegen Zicht Nirve uit Nuth. Positief was in ieder geval dat Gerard Arts zyn kwalificatie be haalde, waardoor hy gerechtigd is om aan de nationale kampioen schappen deel te nemen; deze wor den over twee weken in Venray en Maasbree gehouden. In de onderlinge kompetitie wordt voortreffelyk gespeeld. Er wordt om iedere slag geknokt en de scores zyn dan ook in verhouding. Zo speelde Hans Peetere afgelopen week 89 slagen over vier ronden ge volgd door Gerrit Janssen met slechts een slag meer. Voor het komende weekend staan er naast de onderlinge kompetitie, eventueel nog enkele in te halen wedstryden op het programma. Inmiddels heeft eenieder het nieuwe programma voor de tweede helft ontvangen; tevens krygen de nieuwe leden een overzicht van hun onderlinge kompetitie, die ge- lyktydig aan zal vangen en er zal over twee ronden gespeeld gaan worden. By de Kringwedstryd was Gerrit Robben 3e, Mart v.d. Ven 5e en Pie- ter Kunen 6e De uitslag van de derde Picker- kompetitie is: A-klasse: 1. Peter Cuppen; 2. Rob Swinkels; 3. Pieter Kunen. B-klasse: 1. Twan Verhaegh; 2. Tbon Langekamp; 3. Tan Deenen. C-klasse: 1. Henk Cox; 2. Martien Braiye. Zaterdag 26 juni laatste wedstryd korte hengels by de visvyver om 07.00 uur. Zondag 27 juni 4e wedstryd Pic- kerkompetitie. Vergunningen zyn verkrygbaar by de sekretaris H. Lenssen, Alle grostraat 7. Venray, tel. 04780-87606 en by Van Grootel Hengelsport, Sta tionsweg in Venray. Dag- en week- vergunningen voor Het Wanssums ven zyn ook verkrygbaar by Van Grootel. De eerste ontmoeting tussen Vierlingsbeek en Venray werd ge wonnen door H. Eibers, 2. R. Vlem- mings en 3. B. Janssen en H. v.d. Hoogenhof. Zaterdag vrye wedstryd van Velden. Zondag 2e ontmoeting Vierlings beek en Venray. Byeenkomen om 7 uur in Sambeek. Opgeven tot don derdagavond by H. v.d. Heuvel, tel. 04780-86569. Attentie: Woensdag 30 juni eer ste vyverkoningswedstryd. Byeen- komst om 18.00 uur aan de Ballon zuil. Voor uw nieuwe vergunningen kunt u terecht by H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray en V. Grootels Hengelsport, Stationsweg. OM EN DOE MEE Op zondag 27 juni houdt de LRV Nobel uit Oostrum een kringselek- tiewedstryd op het industrieterrein Keizereveld in Venray. Tévens wor den ook de afdelingskampioen schappen gehouden. By de dressuur in de hoogste klasse Z. zyn als favorieten te noe men Rianne Laarakkers uit Otter- sum en Lia van Stiphout uit Horst. Lia gaf vele Jaren les aan de Oostmmse leden. By de klasse M heeft Oostrum zelf een goede hoef namelyk Judith Janssen, die na de overstap van de pony's al diverse pry'zen by elkaar heeft gereden. By het springen, wat over twee terreinen is verdeeld, kan in de klasse Z veel geweld uit Ysselsteyn komen. Gerard Ards en Frank Schepers zullen deze wedstryd ze ker gebruiken als generale repeti tie. want beiden zyn geselekteerd om begin juli deel te nemen aan het Europees kampioenschap voor Lan- deiyke Ruitere, dat om de twee jaar wordt gehouden in Polen. Ook van Leopold van Asten, die met het Oostrumse fokprodukt Eloy deelneemt, kunnen we veel verwachten. Sinds Leopold van de pony's naar de paarden is over gestapt heeft hy zich overal waar hy startte in de pryzen gereden en vaak was dat de eerste. Voor het afdelingskampioen schap hebben zich maar liefst 21 teams aangemeld namelyk acht in de klasse Midden en dertien in de klasse Licht ln de klasse M zal de stryd gaan tussen Meerlo, Horst Se venum en Leunen. In de klasse L is het niet te zeggen, al zullen Yssel steyn, Mereelo en Venray hun uiter ste best doen om de titel in de wacht te slepen. PROGRAMMA-OVERZICHT 09.30 uur Individuele dressuur Bil t/m ZII 11.00 uur Aanvang springen B. by- terrein; aanvang springen L, hoofd terrein 11.30 uur Viertallen clubkampioen schap 13.00 uur Afkampen kringkampi oen 13.15 uur Individuele dressuur cl ub kampioen schap 13.30 uur Springen rystyikompeti tie. byterrein 13.45 uur Aanvang springen M, hoofdterrein; aanvang springen clubkampioenschap byterrein 15.15 uur Aanvang springen Z en ZZ. hoofdterrein 1630 uur Prysuitreiking clubkam pioenschap en huldiging kring- kampioenen. De entree is gratis en voor een nalje en een droogje wordt gezorgd. Het weekend van 11 september a.s. staat geheel in het teken van het 10-jarig bestaan van wy kgebouw Op 't Nipperke aan de SL Odastraat 41 te Venray. Het globale programma dat door de feestcommissie is samengesteld ziet er als volgt uit: Vry dagavond wordt het feest weekend geopend met een reünie voor alle vrywilligera en oud- vry willigere. Zaterdagmiddag is er een volledig programma voor de jeugd. Zaterdagavond is er voor alle wykbewonere en iedereen die zich by het wy kgebouw betrokken voelt een feestavond m.m.v. orkest Te Ti me Breakers en een bami parodist Zondagmorgen vanaf 10.00 uur Frühshoppen voor iedereen, met daarby gezellige muziek. Uiteraard onder het genot van een na^e en een droogje. Tévens vanaf 10.00 uur grote Luikse Markt. U kunt hiervoor zelf een overdekte kraam huren van 4 meter lengte om overtollige spullen te verkopen. Hebt u spullen die u niet zelf wilt verkopen maar de op brengst ten goede wil laten komen aan het wy kgebouw, laat dit dan even weten. Enkele vrywilligera zullen dan de spullen proberen te verkopen. De kosten per kraam be dragen ƒ25.- te voldoen by opgave. Kramen graag tydig reserveren. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het wykgebouw, tel. 04780-80858 bg.g beheer wyk gebouw tel. 04780-86724.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9