Eerste optreden van (eugdtoneelvereniging De Ventieltjes Winkeliers De Bleek organiseren ballonvaart en sjoelwedstrijden morgana AGENDA Vrijwilligers voor pleinen Stichting Zelfhulpgroepen voor mensen met een fobie of dwangneurose Kleiduivenwedstrijd te Overloon Expositie in St. Elisabeth ziekenhuis Expositie in Geysteren Expositie in Galerie Altamira Venrays ouderenkoor Crescendo goed beoordeeld De Rotting Toons bij JUM Orgelconcert in de Grote Kerk Zilveren speld voor Gerrit Claessens Comeo organiseert Fancy Fair Het eind van de maand begint bij \8s Morgana 25°/ 0 KORTING Bibliotheek- nieuws Omroep Venray Europese première Cliffhanger a PEEL EN MAAS Donderdag 24 juni - Pagina 3 Zondag 27 juni a.s. is het dan zo ver. De allereerste voorstelling door De Ventieltjes zal plaatsvinden. Het toneelstuk heet 'Het geheim van de oude doos'. We vertellen nu dan ook nog niet waar het stuk over gaat. Dat is nog 'geheim'. Om 14.00 uur begint de voorstel ling in de schouwburg van het Vin cent van Gogh Instituut aan de Noordsingel (voormalig St. Anna). De ingang is naast het restaurant. CultuRooy kan b(j de openings festiviteiten van de pleinen, in het weekend van zaterdag 10 en zondag 11 juli, nog wat medewerk(st)ers ge bruiken, met name voor hand- en spandiensten op het horecavlak. Y Mensen die iets willen doen voor het culturele leven in Venray kun nen kontakt opnemen met Jan En gels van de stichting tel. 86099 of met Leo Creemers, tel. 10401 of 89526. Heb je voortdurend de drang je zelf te moeten wassen en/of alles wat door anderen is aangeraakt, grondig te moeten reinigen, dan komt dit voort uit ANGST. Soms groeien deze dwangmatige hande lingen zodanig uit, dat je alleen DAAR nog mee bezig kunt zyn. De in ze vorm van angst heet SMET- VREES! Er zyn meer mensen dan je denkt, die fobisch/angstig zyn, vaak durven ze er niet over te praten, maar de ervaringen leren, dat ge richt praten met lotgenoten in een zelfhulpgroep, mensen kan helpen hun angsten te overwinnen. De laatste tyd zyn er mensen kunnen stoppen met de avond- groep, omdat ze 'klaar' zyn, de groep niet meer nodig hebben en zyn er dus enkele plaatsen vrijge komen. De groepsbijeenkomst is eens in de veertien dagen, op don derdag. Voor inlichtingen kunt u bellen: Resie, tel. 80633 voor de middag- groep en Roos, tel. 86088 voor de avondgroep. De jagersvereniging St Hubertus uit Overloon houdt op 11 juli a.s. een kleiduivenwedstrijd. Er wordt geschoten in de A- en B-klasse. De hoofdprijs voor deze klasse is naast een prachtige prijs, een jachtdag. Naast deze A- en B-klasse is er ook de gelegenheid om van de vrye baan gebruik te maken. Ook by de vrye baan is er, naast de mooie pry- zen voor een volle kaart, ook een jachtdag. Deze jachtdag is bestemd voor de man/vrouw die de meeste volle kaarten geschoten heeft op de ze dag. De wedstrijden beginnen op 11 juli a.s. om 13.00 uur. Plaats: hoek Oploseweg/Hondsbergweg richting Oploo naby ca-fé De Duivenbos. De toegang is voor iedereen gratis. Mevrouw Benny Peulen expo seert tot eind juli in de poliklinie ken van het St Elisabeth zieken huis. Mevrouw Peulen is autodidact en houdt zich de laatste tien jaar vooral bezig met aquarellen. Bloe men zyn haar belangrijkste thema, met af en toe een zijsprongetje naar een waterlandschap. Vorig jaar ex poseerde zy voor het eerst met suk- ses alleen in het Venlose zieken huis. De Ventieltjes in aktie tijdens een repetitie. Jullie kunnen vanaf 13.30 uur kaartjes kopen voor ƒ3,50 in de hal van de schouwburg. Neem vriendjes en vriendinne tjes mee en kom kyken naar 'Het geheim van de oude doos'. Neem ge rust ook de moeder, vader, oma, opa of wie je maar wilt mee. Tot zondag! XOM COMEO HELPEN Tot en met 6 juli is er in café 't Trefpunt een expositie van veertien werken van Henny van den Boom. Henny van den Boom is woonach tig in Geysteren en zij maakt met name aquarellen en olieverfschilde rijen van bloemstillevens en land schappen. Ook schildert zy wande laars en speelgoed. Henny v.d.. Boom schildert al vele jaren. De laatste zes jaar heeft zij hier meer tyd voor gevonden en sindsdien zyn haar schilderijen ook 'gewild'. De werken die nu in Geysteren worden geëxposeerd hebben allemaal betrekking op Geysteren en de direkte omgeving. De expositie is tydens de ope ningstijden te bezichtigen. In Galerie Altamira te Vierlings beek wordt vanaf 20 juni op de be- nedenetage van de galerie een expositie gehouden. Te zien zyn aquarellen van Elly Collet-Smeets en sculpturen van Toos Meulepas- Martens, Anneke Weerts-Fleuren en Jac Bus. Op de bovenetage zyn portretten in pastel van Elly Collet- Smeets te bezichtigen. Deze expositie is vanaf 20 juni tot 12 juli alleen op afspraak te bezoe ken. Daarna, behalve op afspraak, ook op de gebruikelijke openings tijden, vrydag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De expositie blyft in Galerie Alta mira tot 9 augustus a.s. Op het Korenfestival van vrydag 18 juni in Gemert is het Venrayse ouderenkoor Crescendo prima be oordeeld. De vyf onderdelen klank verhouding, zuiverheid, uitvoering, uitspraak en techniek werden met 'goed' beoordeeld. Ondanks dat er geen prijzen te verdienen waren heerste tevredenheid by de Venray se zangers. Crescendo zong in Gemert drie werken. Allereerst 'Veni Jesu amor mi', een oud lied van Luigi Cherubi- ni (1760-1842). Daarna 'Es strahlt die Welt', een volkslied uit Italië, be werkt door J. v.d. Tillaart en tot slot 'Ein Tiroler' in een arrangement van J. Kuipers. Het koor stond on der leiding van Th. Jacobs en werd aan de piano begeleid door G. Beerkens. De koorleden beschouwen het geslaagde optreden als een bekro ning voor het werk op de vele goed bezochte repetities. Crescendo telt 34 zingende leden, waarvan de L. van Els met z'n 93 jaar de oudste is. Varkens zakken door rooster Donderdagmiddag moest de brandweer in aktie komen voor het redden van een zestal varkens die in een varkensstal aan de Rouwkui- lenweg door het rooster waren ge zakt en in de gierkelder terecht waren gekomen. Het lukte de brandweer om alle zes de varkens te redden. De winkeliers van De Bleek heb ben in het kader van het 5-jarig be staan het komende weekeinde weer enige aktiviteiten georganiseerd. Vrydagavond om 20.00 uur zullen drie grote luchtballonnen de lucht in gaan terwyl er op zaterdag, in sa menwerking met Sjoelclub De Hoender, een grote sjoelbak- wedstryd wordt georganiseerd. Eind april startte de winkeliers van De Bleek hun festiviteiten met het oplaten van twee grote luchtbal lonnen vanaf het Schouwburg plein. Een aktiviteit die veel belangstelling trok en daarom a.s. vrijdag, 25 juni, wordt herhaald. Een aktiviteit die eigenlyk afgelo pen week plaats had moeten vin den is een sjoelbakwedstryd in De Bleek. Samen met Sjoelclub De Hoender zullen in De Bleek vier sjoelbakken, een kinderbak en een zogenaamde Paardenbak geplaatst worden, waaraan eenieder zyn of haar sjoeltalenten kan testen. Le den van deze sjoelclub zullen de sjoelers begeleiden en er z(jn diver se leuke pryzen te winnen, zoals een sjoelbak en tien gratis deelna mes voor het grote ontbytgebeuren op zaterdag 17 juli in De Bleek. Tydens dat ontbyt zullen er bo vendien nog eens tien deelnamebe- wyzen verloot worden voor de helikoptervluchten boven Venray op zaterdag 14 augustus a.s. Kom za terdag dus naar De Bleek en maak kans op een ontbyt en mogelyk op een rondvlucht. Bovendien maakt U dan kans om op de foto gezet te worden, zodat U, als die in ons blad geplaatst wordt, ook aan het grote ontbyt deel kunt nemen. Onderstaande omcirkelde personen kunnen zich in ieder ge val melden by Young Hair Shop in De Bleek, alwaar men het 'ontbyt- bewys' ontvangt De Rotting Toons zyn in 1989 be gonnen met de band. De naam was toen nog niet bekend, maar een ding stond als een paal boven water, ze wilden lekkere pluimveerock gaan maken (ze waren allen werk zaam by een pluimveeslachtery). Pluimveerock wil zeggen: stevige rock and roll, alkoholische hoem pa's, hier en daar luchtige bloesjes. Teksten en muziek zyn bijna alle maal eigen composities. Ook wor den er enkele covers gespeeld maar dan op hun eigen wyze gespeeld. Alle teksten worden in dialekt ge zongen, vandaar dat de Rotting Toons ook wel de 'Normaal van Oost-Brabant' worden genoemd. Ze treden op alle plaatsen op, van een bruin café tot en met een sport hal en feesttent, met als hoogtepun ten optredens met Normaal en Golden Earring. De Rotting Toons wachten nu op de landelyke doorbraak, door mid del van een nieuwe CD die in maart 1993 is gemaakt en de optredens in het hele land zoals a.s. zondag 27 ju ni tydens de kermis in Merselo. Leeftyd 0-99 jaar; aanvang 16.00 uur; entree gratis. Bij goed weer spelen ze buiten. Donderdag 1 juli a.s. zal er een or gelconcert gegeven worden in de Grote Kerk te Venray door Sylvia Berghs m.m.v. Inge Gorissen op viool. Sylvia Berghs studeerde aan het conservatorium te Maastricht by Jean Wolfs, Jan Raas, Dorthy de Rooy en Remy Syriër. Al deze orga nisten (behalve Jan Raas) gaven reeds een concert in Venray. Zy geeft regelmatig orgelconcerten, is begeleidster van diverse koren en solisten en is bovendien dirigente van enkele koren. Inge Gorissen studeerde ook in Maastricht Zy speelde in verschil lende kamerorkesten en was con certmeester van het Limburgs Barokconsort Momenteel speelt z(j in het Johan Strauss Orkest o.l.v. André Rieu. Het te spelen programma omvat werken van J.S. Bach, G.F. Sorge, Veracini, G.F. Handel, A. v.d. Horst (Nederlandse organist en compo nist), H. Heilman, C.M. Widor en het is dus een ryke afwisseling, van barok tot modem. Het concert wordt gegeven in de Grote Kerk, aanvang 20.15 uur. Ieder die van mooie muziek houdt is van harte welkom. De toegang is vry. Leunenaar Gerrit Claessens (61) is dinsdagavond onderscheiden met de Zilveren Rabobank-speld. Vice-voorzitter Jans van de kring van Venrayse Rabobanken speldde hem het sieraad op tydens de alge mene ledenvergadering van de Leunse Rabobank. Claessens kreeg de speld omdat hy 25 jaar lid is van de diverse bestuurscolleges van de bank. De heer Claessens werd overi gens opnieuw herkozen voor een nieuwe bestuursperiode. Na de fu sie tussen de Rabobanken van Leu nen, Merselo, Oirlo-Castenray en Ysselsteyn (zie elders in deze krant) treedt Claessens toe tot de Raad van Toezicht Comeo, de werkgroep voor mis sie- éh Öhtwikkelingshulp te Ven ray, houdt op zaterdag 26 en zondag 27 juni weer een grote fancy fai. Het fameuze rad van avontuur draait weer en er zyn tal van andere at- trakties. Verder is er ditmaal een tweede hands boekenmarkt waar u tegen zeer lage pryzen goede boeken kunt aanschaffen. Laat uw kansen dus niet voorby gaan. De fancy fair is op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut (voorheen St. Servatius), ingang Oostsingel. Beide dagen geopend van 13.30-17.30 uur en van 18.30- 23.30 uur. (Zie ook de advertentie in dit blad.) Poging tot inbraak Van een aan de Chopinstraat ge parkeerde bedrijfsauto was een zy- ruitje ontvreemd. De dader is niet in de auto geweest. op alle extra opties aan het eind van onze kastenmaand (t/m 30 juni a.s.) slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag Koopavond Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de romanafdeling. Bloemen, Karin: Een schizofreen is nooit alleen. Colums over uiteen lopende onderwerpen. De Martelaere, P.: De staart: roman. Het denken en doen van een nam- komertje tile beter met honden dan met mensen kan omgaan. Grant, Joan: Ogen van Horus. Raamvertelling over het politieke systeem en de mystiek in Egypte ca. 2000 v. Chr. Handberg, Ron: Het recht van de sterkste. Een televisiejournalist zoekt naar de verdwenen bewijzen van de perverse praktyken van een hooggeplaatste rechter. Maynard, Joyce: ZAPP! Een machtsbeluste tv-joumaliste krygt enkele probleerryongeren over wie z(j een documentaire maakt volle dig in haar greep. Moravia, Alberto: De luipaard- vrouw. Als twee Italiaanse echtpa ren naar Gabon reizen komt het tot partnerruil. Solomita, Stephen: Kaalslag. Een privé-detective komt in New York een huurdersgroep te hulp die een wanhopige str(jd voert tegen du bieuze onroerend goedpraktyken Let op: Met ingang van 1 juni z(jn we gestart met permanente ver koop van afgeschreven boeken. B(j de ingang staat een 'marktkraam- pje' waar de te verkopen boeken in liggen. U kunt by de balie af rekenen. Donderdag 24 juni: 19.00-20.00u: Lokaal Centraal. Een informatie- en aktualiteitenpro- gramma. Vrydag 25 Juni: 13.00-14.00u: \&ria. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. Zaterdag 26 juni: 12.00-14.00u: Evenementenkalen der voor Venray en omstreken. 14.00-l6.00u: Cocktail. 16.00-I7.00u: Muziek allerlei. 17.00-I8.00u: Info. Een informatie programma met boekennieuws van de Openbare Bibliotheek Venray en de Radio-vakaturebank. 18.00-19.00u: Peelgrass, Country- muziek met informatie. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag. Zondag 27 juni: ll.00-16.00u: Open Dag LLTB; flit sen en gesprekken. ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- gramma, tel. 12362. 13:00-14.00u: Jo-Jo's Timemachine. 14.00-15.00u: Muziek allerlei. 15.00-18.00u: Sport Magazine. 18.00-19.00u: YOVEL - een jongeren programma. Maandag 28 juni: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht 20.00-21.00u: Peelgrass, Country- muziek. Dinsdag 29 juni: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Woensdag 30 juni: 13.00-14.00u: Vhria. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het "Ven rods ke- tierke', tol. 04780-27269. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90,2 en via de kabel op 102,6 Mhz. Medewerker van Omroep Ven ray! Een leuke en Interessante hobby voor jong en oud!!! Voor informatie: Cees Matthys- sen, Dennenoord 18, 5801 SV Ven ray, tel. 04780-13656. fax 04780- 87598. Ongelukkige val door dak Hoewel een 53-jarige inwoner van Sevenum voorzorgsmaatregelen had genomen by een dakreparatie van een schuur aan de Hoopweg, viel h(j toch nog door onverklaarba re oorzaak door dat dak en kwam op de harde vloer terecht Hy moest met een zware hersenschudding en gebroken ribben naar het zieken huis worden vervoerd. Daar bleken de verwondingen zo ernstig dat hy op de afdeling intensive-care moest worden opgenomen. Diefstal Een inwoonster van Beuningen, werkzaam in een horecagelegen heid aan de Grote Markt deed aan gifte van diefstal van haar zg. horecaportemonnee waarin een geldbedrag van ƒ258,- zat. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon zyn de politie niet verklaren. De diefstal vond in de loop van zater dag plaats. Brand in woning Tterwyi de bewoners van een wo ning aan de Serenadestraat naar de triathlon waren gaan kyken. werd er brand ontdekt in hun woning. Doordat de brand tydig werd ont dekt kon uitbreiding worden voor komen. Vermoedelyk is een niet gedoofde sigaret de oorzaak geweest van de brand, die was ontstaan in een stoel op het kamertje boven de garage. De schade bleef beperkt ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen: 20 Juni: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 27 Juni: T. I ANK VELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT lienseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Vhn Dongen: Dit KEUZKK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en vim 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en ran 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en fÜ<#T Vermazeren T. T1GGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo- ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Pbelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Enkele weken geleden startte in Amerika de film CLIFFHANGER en het sukses daarvan tart iedere ver beelding Het is een film die men al leen maar met klamme handen kan bekyken. Het is ook de terug komst van Sylvester Stallone. Nog nooit was hy zo goed. Zyn imago was grotendeels weggevallen, door dat hy enkele mislukte films op zyn naam had staan. Daarnaast kwamen nieuwe sterren op zoals Arnold Schwarzenegger en Bruce Willis. Daar kon hy niet meer te genop. Nu revancheert hy zich... en hoe. Als een komeet wordt hy weer het sterrendom ingeschoten. De film is spannend van begin tot eind. Bovendien schitterende na tuuropnamen en een overweldi gend effekt in het geluid door de dolby stereo surround Installatie. De vakanties beginnen dit week end in het noorden van het land. De vakantiepremières starten daar om reeds deze week... ook in Ven ray. Cliflhanger is de eerste van een reeks grote filmpremières. Volgende week start voor de jeugd Walt Disney's JUNGLE BOOK. Deze fantastische tekenfilm voor jong en oud kan beslist vergeleken worden met Belle en het beest. De teken films van Disney richten zich meer en meer op een volwassen publiek, zonder dat de jeugd daar onder hoeft te ïyden. Integendeel mag men wel zeggen. Op 8 juli komt dan de première van de veelbesproken film INDE CENT PROPOSAL van Robert Red- ford en Demi Moore. Een onbehoor- lyk voorstel. Een aantrekkeiyk huweiyk dreigt stuk te lopen wan neer een echtpaar in financiële pro blemen een aanbieding krygt van een miyardair om de vrouw voor één nachtje te lenen. Nu reeds het gesprek van de dag.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3