PEEL EN MAAS De burger kan zondag de boer op TUDOR Uit de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum Toneel in de tent 'De grenzen van de irritatie zijn bereikt BESTEKAANBIEDINGEN Kersten: Open voor sponsoring openbaar groen <:OI\l>!4IINI7 699,- nu oyo,- ZZ& Uw buitenklue begin met one (t)huie aM ei PEEL EN MAAS BISTRO „de PARIS" Oost-West apart A.s. zondag open dag bij land- en tuinbouwbedrijven IKB-erkenning voor bedrijven in Ysselsteyn en Vredepeel PEEL EN MAAS ur (blank-)eiken en 'geloogd grenen meubelerT nü (i.v.m. ruimtegebrek) extra voordelig! De raad van de gemeente Meerlo- panssum had in de maandagavond ehouden raadsvergadering veel orden nodig voordat de voorzitter et sluitingsgebed kon uitspreken. De voorzitter deelde mede dat het II p het industrieterrein in Tienray ■vestigde expeditieterrein Jetrex eeft aangekondigd te willen ver rekken. De raad was een beetje oos dat de raad te laat was geinfor- ïeerd en niet bekend was gemaakt iet de vele klachten die er over dat edryf waren gemeld, zelfs by de emeenteraad. De voorzitter gaf chter de raad een koekje van eigen eeg terug, want zoals het college in zaak had gehandeld, was con- irm de afspraken met de raad. Om- at de raad het beter vond toch [jdig op de hoogte te worden esteld in dergelyke zaken zal de rocedurevorm nader worden ikeken. Aanleiding van die klachten was 1 iet feit dat het bedrijf zich niet ield aan de afspraken, die ook ver at waren in de hinderwetsvergun ning. Er zou tussen 11 uur 's avonds en 7 uur 's morgens geen bedrijfsactiviteiten plaats vinden. Daaraan bleek het bedryf zich niet te houden. De bewoners rond dat bedryf hadden direct na de vestiging, me dio 1992, al klachten geuit Ver schillende gesprekken hebben plaats gevonden, maar verbetering vond niet plaats. In augustus 1992 kreeg het be drijf een brief van het college on- middelyk met de activiteiten, die in stryd zyn met de bepalingen, te staken. Overleg volgde nogmaals maar uiteindelijk gaf het bedrijf te ken nen dat het naar een andere lokatie uitziet Een bedrag van ƒ2.388,- werd be schikbaar gesteld voor herstel van schades aan scholen door vernie ling en vandalisme. Zonder hoofde lijke stemming werden voorbereidingsbesluiten genomen waardoor op diverse lokaties ge bouwd kan worden in Blitterswyck, Swolgen, Meerlo en Wanssum. De PK fractie met wethouder Be teraam stemden tegen het voorstel om een bedrag van ƒ120.00,- be schikbaar te stellen voor de re constructie van de Galgenberg, waaraan ook het mestfermenterbe- drijf Theeuwen gelegen is. Dat be dryf betaalt ieder jaar voor het onderhoud van die weg een bedrag van ƒ5.000,-. De CDA fractie was echter duide lijk. Wy hebben afspraken gemaakt met dit bedrijf en die afspraken hebben wy na te komen. Zeker nu wy gehoord hebben welke bedra gen dat bedrijf gaat investeren om de stankoverlast te reduceren. Dat het ook de gemeente en provincie ernst is dat blykt wel op de voor waarden welke aan dat bedryf zyn opgelegd. Het mengen zal onder dak plaatsvinden. Deskundigen ne men aan dat, als alles is uitgevoerd, de stankoverlas aanmerkelijk zal zyn teruggedrongen. KELTUM bestekmodel Harmony 12-persoons 80 delig normaal f1690,- <nr nu lyOj" WMF bestekmodel Lünenburg 6-persoons 70-delig normaal f1159,- KELTUM HARMONY BSF TIAMO BSF bestekmodel Tiamo 6 persoons 40 delig laatste nieuwe model normaal f939,50 BSF bestekmodel Melody 9-persoons 99 delig complete q samenstelling nu f 4o," Schoutenstraatje 8 Venray, 04780-88566 'Ik sta best open een sobere vorm van sponsoring van bijvoor beeld openbaar groen door het bedrijfsleven'. Dat zei wethouder Bert Kersten van ruimtelijke or dening maandagavond tydens de vergadering van de gelijknamige commissie. Kersten deed z'n uitspraak naar aanleiding van een opmerking van mevrouw Roling (Samenwerking), die erop had gewezen dat in sommi ge plaatsen in ons land plantsoe nen door bijvoorbeeld tuincentra aangelegd en gesponsord worden. Collega Van Hooft (WD) wist te ver tellen dat in Frankrijk lokale over heid en bedrijfsleven samen zorgen voor de fleurige aankleding van de gemeente. De commissie sprak over het on derwerp na een vraag van CDA- commissielid Verbeek. Die wilde weten hoe het zat met de inrichting van Schouwburg- en Hensenius- plein. Volgens Kersten worden vol gens de planning deze of volgende week een aantal zwarte banken ge plaatst. Het meubilair is inmiddels inderdaad geplaatst. In het nqjaar moet de herinrichting helemaal kompleet zyn. Daarna is het een kwestie van afwachten. 'Op de snel heid waarmee bomen groeien heeft de gemeente geen invloed', aldus Kersten. Onder het wakend oog De politie kon na een melding een aantal knapen aanhouden die vernielingen hadden aangericht aan een kersenboom op het terrein van het kleuterdagverblijf Duime lot. Tbt ver van de boom lagen de takken verspreid. De politie liet de knapen thuis een bezem halen en ze kregen de opdracht om 'onder het wakend oóg van oom agent' de gemaakte rotzooi op te ruimen. Zy 'kregen de waarschuwing dat, als het nog eens gebeurt, er andere maatregelen genomen zullen Worden. Gaat u het hele huis schilderen? Kom dan even bij ons langs. Samen bekijken wij dan welke verf voor uw huis de beste oplossing biedt. Een service van uw Verf Wand specialist. de beste in verfde beste in behang Pateislaan 7, Venray, Tel. 04780-82810 'Het Vervolg' speelt bejubelde voorstelling tijdens openingsfeesten pleinen Een beetje weggedrukt door mu ziekbands en grote podia, op het terrein vóór café 't Podium aan de Kruisstraat, kunt u vrijdag 9 en za terdag 10 juli een heel byzondere voorstelling gaan zien. Tenminste als we een aantal Nederlandse thea tercritici mogen geloven. Want Volkskrant, Telegraaf en de Lim burgse regionale kranten waren vol lof over 'De Meester en Margarita', het theaterstuk dat de Maastrichtse toneelgroep 'Het Vervolg' speelt In het kader van de festiviteiten rond om de opening van de pleinen heeft de toneelgroep haar tent in Venray opgeslagen. Letterlijk, want 'De Meester en Margarita' wordt in een tent gespeeld. Een circustentje om pre cies te zyn. En de voorstelling ademt ook de sfeer van 'het leven is een toneel'. 'De Meester en Margari ta' is een bewerking van een roman van Michael Boelgakov uit de jaren dertig. Die roman op zich is een mengeling van alle mogelyke gen res, die zich bovendien niets aan trekt van tyd en andere natuurwet ten. Een grotesk satirisch sprookje, de manier van de schryver destijds om af te rekenen met een even gro tesk regime in de toenmalige Sovjet-Unie. In het gelijknamige boek volgen de handelingen elkaar bovendien in sneltreinvaart op. Die twee gegevens maken het uiterst moeilyk om er een theaterbewer king van te maken. Volgens de eerder genoemde cri tici is 'Het Vervolg' daar deson danks prima in geslaagd. Muziek, operazang, kleurryke kostuums, bi zarre vondsten. Het publiek komt ogen en oren tekort op de kermis van indrukken. De toneelgroep heeft niet geprobeerd het ingewik kelde verhaal 'na' te spelen, maar de essentie weer te geven. Het resul taat is een voorstelling die door de critici gekenschetst wordt met ter men als 'een unieke vertoning', "briljant spel', 'meesterlyk' en 're gisseur toont lef. De moeite van het bekijken waard derhalve. De voor stellingen beginnen vrijdag 9 en za terdag 10 juli telkens om 21.00 uur. In verband met de capaciteit van de tent zyn er voor elke voorstelling 125 kaarten. Die zyn a ƒ15,- ver krijgbaar tydens kantooruren by de schouwburg en vanaf een uur voor de voorstelling by de tent Die staat wellicht ten overvloede, op het terrein aan de Kruisstraat te genover café 't Podium. elke week nieuws CJ DONDERDAG 24 JUNI 1993 Nr. 25 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Schoolstraat 31 Venray Tel. 04780-82215 De fraktie Samenwerking wil dat de onderzoeken, bedoeld voor het opstellen van het Structuurplan en voor de noodzaak van de Oost- Westverbinding, apart te beoorde len zyn. Samenwerking wil dat met name om duidelijk te kunnen zien of de cyfers van het grote onder zoek de resultaten van het kleine niet beïnvloeden. De gemeente wil, om kosten te besparen, het (ver- keers)onderzoek dat nodig is voor de beslissing over de Noordtangent koppelen aan de onderzoeken voor het Structuurplan. Samenwerking vreest dat de Oost-Westverbinding, waar het in eerste instantie alle maal om begonnen was, een beetje ondersneeuwt en vertekend wordt. Wethouder Kersten kon dat de fraktie, die fervent tegenstander is van een weg door het gebied tussen kerk en gemeentehuis, toezeggen. Ook was hy het eens met de CDA- ers Reintjes en Philipsen die vroe gen om tijdige en regelmatige infor matie van de commissie en vroeg tijdig overleg met alle mogelyke belangengroeperingen. Voor dat aspekt is in het hele trajekt voor het Structuurplan zelfs een apart deelbudget vrijgemaakt. De ge meente wil dat alle belanghebben den optimaal kunnen meedenken en spreken over het Structuurplan. Daarom wordt een gespecialiseerd bureau in de arm genomen, dat de organisatie van voorlichting en in spraak gaat vormgeven. 'Er zyn on getwijfeld diverse tegenstrijdige belangen by zo'n plan. We moeten een manier vinden waarin die be langengroepen op een eerlyke ma nier hun inbreng kunnen leveren', aldus Kersten. De commissie ruimtelijke orde ning vergaderde afgelopen maan dag in een extra vergadering over het plan van aanpak voor het op te stellen Structuurplan van de ge meente Venray. Daaraan gekoppeld wordt het nieuwe bestemmings plan voor het Buitengebied. Doel van het Structuurplan is om in kaart te brengen hoe Venray in de toekomst met haar grondgebied gaat omspringen. Uit het plan moe ten nieuwe lokaties komen voor wo ningbouw, industrie, agrarische aktiviteiten, natuur en rekreatie. Met name voor de woningbouw heeft de gemeente behoefte aan nieuwe lokaties. In Venray zelf van wege de verwachte toestroom van Peel-militairen en Nestlé- medewerkers, op de kerkdorpen vanwege de problematiek van de stankcirkels. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 26 EN 27 TUNI TALLOZE AfTRAKTIES TEVENSEEN WINKEL EN GROTEBOEKENMARKT KOJVÏ EN DOE OOK MEE Vorige week heeft het Yssel- steynse varkensbedrijf Porkhof het IKB-vignet ontvangen. Het Ysselsteynse bedrijf is daarmee het tweede varkensbedrijf in Noord-Limburg dat werkt volgens het systeem van integrale keten- beheersing. Eerder kreeg het be dryf van de gebroeders Cornelis- sen in Vredepeel een IKB-vignet overhandigd. 1KB staat voor inte graal ketenbeheer en is een teken dat het bedrijf voldoet aan alle kwaliteitseisen, die nodig zijn om de klant een goed stuk vlees te le veren. Het IKB-vignet is in het leven geroepen door het Produkt- schap Vee en Vlees. Voor het IKB-vignet worden aan de varkenshouder eisen gesteld aan het voer, het medicijngebruik, de dierenarts en het bedrijfssysteem. Alle gegevens van de dieren worden geregistreerd in een logboek. De slachterij, die aan het einde van de produktieketen staat, fungeert in het systeem van integraal ketenbe heer als kontroleur van de varkens bedrijven. De slachteryen worden op hun beurt door het Produkt- schap gekontroleerd. Met het IKB-vignet wil de var kenshouderij inspelen op de toene mende vraag naar kwaliteit by de consument. De Nederlandse varke nindustrie hoopt dat de kwaliteits eisen op termyn ook Europees gaan gelden. Een soortgelijk vignet wordt overigens ook al uitgereikt aan pluimveehouders. 'n abonnement waard De LLTB kring Venray organi seert a.s. zondag 27 juni een open dag by een aantal land- en tuin bouwbedrijven. De open dagen zyn speciaal bedoeld voor alle burgers, om hen zo een inzicht tegeven in wat er zich allemaal afspeelt op een land- en tuinbouwbedrijf. In de ge meente Venray is een route uitgezet van ongeveer zes kilometer. Een kleine route dus die makkelijk wandelend of fietsend kan worden afgelegd. Hoewel men al vanaf 11.00 uur bij de bedry ven terecht kan zal rond half twaalf bij het bedryf van de familie Camps door mevr. de Loo het officiële startsein gegeven worden. BEDRIJVEN De bedryven die zondag, tussen 11.00 en 16.00 uur bezocht kunnen worden zyn zeer uiteenlopend van aard. De route begint by de familie Camps-Lamers aan de Lemmenweg 16 te Heide. Dit bedryf heeft zich de laatste vyftien jaar gespecialiseerd op de landbouw. Op 48 hectare grond worden aardappelen, suiker bieten, schorseneren, erwten/bo nen, maïs en spinazie geteelt Recentelijk werden forse milieu investeringen gedaan, zoals de aan schaf van een computergestuurde veldspuit, een mestinjecteur en een spoelplaats voor machines. Ook worden er geen chemische on kruidverdelgers gebruikt Vervolgens kan een bezoek ge bracht worden aan het melkveebe drijf van de familie Van Rens aan de Begynhofweg. Tbt de 70-er jaren was dit nog een gemengd bedryf maar de familie Van Rens koos toen voor de veehoudery. Thans omvat het bedryf 65 melkkoeien, 55 stuks jongvee en 15 meststieren terwyl het over 30 hectare grond beschikt waarvan 22 hectare grasland. Het Maatschap Comelissen aan de Scheiweg is een kastuinbouwbe- dryf dat zich heeft toegelegd op de teelt van radijs in de kas. Het zaaien van de radys gebeurt automatisch maar het oogsten gebeurt nog handmatig in een verder computer- bestuurd klimaat. Ook de berege ning is via die computer geregeld. 80% Van hun produktie wordt naar Duitsland en Engeland geëxpor teerd. De champignonkwekery van het Maatschap Comelissen bevindt zich aan de Teeuwenhofweg Daar werd in 1965 gestart met drie cel len, groene compost en de cham pignons werden handgeplukt In 1970 werden er drie cellen bijge bouwd en thans beschikt het be drijf over a°ht champignoncellen met een totale oppervlakte van 2400 m2. In 1985 vond bovendien de omschakeling plaats naar ma chinale oogst Ook dit bedryf heeft veel milieu-investeringen achter de rug Het loonbedryf Lifjens aan de Teeuwenhofweg beschikt over zes vaste medewerkers en een groot machinepark zoals tien tractors (tot 200 pk), twee maïs- en grashakse- laars, een combine voor graan en maisdorsen, een laadschop, een kraan, een bietenrooimachine met lader en diverse zaaimachines en aardappel rooi- en pootmachines. Ook op het gebied van bemesting heeft dit loonbedryf van alles in huis. Het maatschap Van Kempen aan de Veulenseweg heeft zich in de loop der jaren gespecialiseerd in zeugenhoudery en fruitteelt De fruitteelt richt zich alleen op de ap pels, m.n. de Elstar, Golden, Jonago- red. Jonagold, Boskoop en Delbard. TUINBOUWVEItENIGING De Tuinbouwvereniging Venray en Omstreken aan de Veulenseweg is het centrale punt van deze dag By deze vereniging zyn ca. 125 le den, hoofdzakelijk afkomstig uit de gemeente Venray aangesloten. Z(j verzorgt de afzet voor haar leden by de veiling evenals het transport van de goederen. De vereniging kent een totale omzet van 10 mihoen gulden. In verband met de mogelyke ver oorzaking van ziektes is de open dag niet geschikt voor het bezoeken van pluimvee- en varkensstallen. Tóch zal hieraan by de tuinbouw- loods aandacht worden besteed middels diverse videopresentaties. By de tuinbouwloods kan men ook een versnapering krygen en de vra- geniyst, die men tydens de route heeft kunnen invullen, inleveren. Deze week zyn op alle scholen teke ningen verspreid. Ook die kunnen by de tuinbouwloods ingeleverd worden. Er worden diverse leuke prysjes beschikbaar gesteld. Burgemeester Dittner tijdens raadsvergadering: VnnrHat Ho raad mal Ho HotmnHo- MntfaVrooUa Irprkdnmptl to Ifiinn Voordat de raad met de behande ling van de raadsagenda begon, wil de burgemeester Dittner nog eens uitdrukkelyk voor de raad stellen, dat hy zich de laatste week een aan tal malen heeft geërgerd aan uit spraken van burgemeesters van buurgemeenten, die aanspraak de den op een gedeelte of de gehele ge meente Vierlingsbeek. 'By de komende herindeling biyft de ge meente Vierlingsbeek zelfstandig. De brandhaarden zyn geblust en met my is het college er rotsvast van overtuigd dat de gemeente Vier lingsbeek zyn stryd om het behoud van de zelfstandigheid met sukses zal afronden' aldus de burge- Burgemeester Dittner beklem toonde wel dat nu een aantal bran den zyn geblust, maar dat het sein brand-meester nog niet gegeven kon worden. De burgemeester doelde hoofdza kelijk op zyn collega Waals, die zou hebben gezegd 'goed voor de Vier- lingsbeeks kerkdorpen te kunnen zorgen'. 'De gemeente Vierlings beek is goed in staat om voor zich zelf te zorgen' aldus Dittner. Ook de burgemeester van Boxmeer, de heer Bouwmans heeft gezegd graag de grens van zyn gemeente voorby het kerkdorp Vortum-Mullem te willen verleggen. Verder is er nog de brief van de Oplose fraktie 'Sa men Welzyn' die ook onderzocht wil zien of er mogeiykheden zyn om Overioon by de nieuw gevorm de gemeente Oploo-Wanroy te voegen. Het gemeentebestuur van Vier lingsbeek en de raad zyn prima in staat om voor zichzelf te zorgen. Het zal geen gemakkeiyke strijd wor den maar wy komen daar later op terug om met de raad te overleggen hoe wy het beste onze stryd kun nen gaan voeren' aldus Dittner. Welke strategie de burgemeester wil gaan voeren wilde hy nog niet in de openbaarheid brengen. De raad zal in een besloten byeen- komst ty'dig worden geïnformeerd. MEUBELEN Wilhelminastraat 35 a-b. 5802 BA Venray Tel. 04780-84941

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11