JL Venraynaar voor de tweede keer in successie koning van Geysteren Bijzondere expositie van mineralen en edelstenen OUDE FOTO r PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Motor-cross Regio Venray Triathlon Verenigin regio Venray 7 PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni Pag IL Eï* Grote Kerk Deken, Eindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M., Pa- tersstraat 29, tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Houben, Dr. Itoclsstruat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen: ma t/m za 0930-1030 uur Eindstraat 6. Zaterdag 19 junl:9.00 overl. ouders Voermans-Janssen en Janssen-Arts en overl. kinderen; voor een bijzondere intentie 19.00 ZONDAGSDIENST; Ellen Janssen- Hendricx (coll.); Jan Janssen (coll.)-. Lies Laurensse-Coopmans; ouders T. van Dyck-Derikx (buurt); Piet Na- buurs; Chris Smits; Louisa Jans- Beken-Volleberg (coll.); Anna van Dooren-van de Ven (coll.); Jan Arts (coll.); Ad Ihminiau (coll.); Jeu Jan sen en Herman van de Laar; Johan Marrees en overl. fam. Zondag 20 Juni: Twaalfde Zon dag door het Jaar. 8.00 Voor de pa rochie 9.30 P. Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; Harry Hanssen (coll.); Marieke Jacobs-Theunissen (coll.); Joos Ariaens (coll.); Jrd. An Gossens-Tkkkenberg (S.); Helm en Hazzie van de Ven. 11.00 Gildefeest Schutterij St Jan inwijding Gildeal- taar. Mia He(jnen (coll.); Tbn de Koster (coll.); Herman Theeuwen (coll.); Cor Janssen (coll.): Zswd. Jo hannes Swaghoven (coll.); Sjaak Janssen (coll.); Mia W(jnhoven- Munninghof (coll.); Piet Schellen; Door van de Sterren-Hendrix; Jrd. Jeanny Peters-Moons. Maandag 21 JunhH.Aloisius Gonzaga.9.00 Voor het welslagen van een operatie. Dinsdag 22 Juni:9.00 Frans de Vocht (S.). 19.00 Voor allen die dak en thuisloos z(jn. Woensdag 23 junl:9.00 Wim de WiL Donderdag 24 juni: Geboorte vail de H-Johannes de Doper.9.00 overl. fam. Readts-van den Bosch 19.00 T.e.v. Johannes de Doper. Vrijdag 25 juni: 9.00 Voor de zie ken van onze parochie 14.00 Eucha ristieviering b.g.b. de huwelijkssluiting van Lucienne van de Heuvel en Joig Vermeulen; SL Ursulast raat 11. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 930 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. lektoren: Za: 19.00 W. Bister- velds. Zo: C. Henriks. Paterskerk Zaterdag Itl juni: 8.00'Antoinet-1 te Elsevier en Eva Rojer, 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Pastoor van Kemmcren. Tbos Houba-Verheyen (coll.), Jac Jacobs (coll.), Lei Ewalts (coll.), jrg. An toon Peters, Twam Pee tera (coll.). Zondag 20 juni: 9.00 jrg. overl. echtpaar Fleurkens-Op Het Broek en zoon. 11.15 Piet Koenen en overl. fam., overl. fam. Baeten-Martens, Annie Lemmen-Derickx (coll.), Tbon van IJ zen doom (coll.). Wim Verlcijsdonk, Jos Hoedemaekers- Nass (coll.). Maandag 21 juni: 8.00 Overleden (offerbus). 19.00 overl. ouders Mandere-Hüpen. Dinsdag 22 juni: 8.00 te.v. St Antonius 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Woensdag 23 Juni: 8.00 overl. fam. (B.). 19.00 Wielly Verhoeven en overl. fam. Donderdag 24 juni: Peest van de geboorte van Johannes de Doper 8.00 overl. medebroedera. 19.00 le vende en overl. fam. Vrijdag 25 juni: 8.00 voor de we reldvrede. 19.00 Gezinsmis; jrg. An tonius Aben en overl. fam.; Jac. van Rhee. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Emiel Kustere. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Bernard Swüste. Dinsdag en donderdag 19.00 Roel en Mark. elke week nieuws Vredeskerk Zaterdag 19 Juni:18.00-1830 Ge legenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 12e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het Dameskoor Venrao- de. Jaargetyde voor overl. ouders Franssen-van Gerven en Grada Hui- bere. voor overl. ouders van Cuyck- Gooren, voor Jan Rijbroek (coll.). voor Annelies Bete rams, voor Ber tha Tyssen-Pelzer (coll.), voor Piet vd Geugten (coll.), voor Maria Sybere-Fransen (coll.). Zondag 20 Juni: 12e Zondag door het jaar. 830 voor het geeste- ly en tijdelijk welzyn van de paro chie. voor overl. oudera Drabbels-Klaassen, voor Pierre Thyssen. 10.00 Hoogmis, Gregori aans. Voor overl. ouders Strybosch- Gommans, voor Maria v. Me(jel en overl. fam.leden. voor Tbon Gom man» als jaargetyde. voor Harrie van Meyel en zoon Gerrit en doch ter Ans, voor Wim Philipsen. Maandag 21 juni: H.Aloisius Gonzaga. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag 22 Juni: HH. John Fis- her en Thomas Morel9.00 voor Marden Delauw. Woensdag 23 juni:19.00 voor Gel vd. Velde (buurt). Donderdag 24 juni: Hoogfeest an de H Johannes de Doper. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Vrydag 25 juni:1330 Kerk: hu- welyk van John Herpers en Maryke van Stiphout 19.00 Ter ere van het kostbaar Bloed van onze Heer. Overl. ouders v. Rooy-H endriks en overl. zonen en dochter. In verband met reperaties aan het kerkdak komt in de maand juni de ochtendmis van 8.00 uur te ver vallen. In het weekend van 19 en 20 juni zal er een deurcollecte zyn voor de Katholieke Jongerendag (30 okt). Parochie Oostrum Zaterdag 19 Juni: 19.00 Jan Ver- heyen, Herman Verheyen, Theodo ra van Arsen-Loonen, Tbon Thielen, Martin Moorrees, Wim Versieyen, overl. ouders Graat-Verhaag, Pierre Jacobs, overl. ouders Haegens-van Lin, Huub van de Venne, Nel v.d. Berg-Linskens, Ties Joosten, Gerrit Rutten, Chrit Broekmans (namens kennissen), jaardienst Jan Kessels, jaardienst Johannes Rongen (Koor Harmony). Zondag 20 juni: 8.30 Overl. ouders Jans-Verheggen, Antoon Janssen. 10.00 Overl. ouders Volleberg-Litjens, Sef v.d. Brandt en Louisa Weys, Wim Pluk. Herman de Kleyn (koor Gem. Koor met volkszang). Maandag 21 juni: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. Dinsdag 22 juni: 9.00 Tbos Ber- naerts. Woensdag 23 juni: 9.00 Wies Janssen. Donderdag 24 Juni: 9.00 Mia Heynen. Vrydag 25 juni: 9.00 Tot byzon- dere intentie. Zaterdag 26 Juni:19.00 Bair van Dyk, overl. ouders Sikes Rutten. Giel Vennekens en echtg en we- derz. fam., jaardienst Harry Reynders. Misdienaars: Vr 18 juni: 14.00 Linda Stammen. Fieke Basten.Za: 19.00 Lizette Janssen. Bianca Camps, Fieke Basten, Saskia Jans sen. Zo: 830 Noud v.d. Mortel, Tbm Rouwette, Roel v.d. Berg, Marco Janssen, 10.00 Linda Stammen, Maijolyn Moraal. Maike Koch, Lin da v.d. Wielen. Parochie Castenray Zaterdag 19 Juni: 19.00 Piet Smulders (namens de buurt). Jan Jacobs, Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders van Kuyck-VerrydL Woensdag 23 Juni: 9.00 H.Mis uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: Sanne en Fred. REKTORAAT HEIDE Vrydag 18 juni: Plechtige H.Mis uit dankbaarheid bj het 40-jarig hu welijksfeest van Jan Janssen en Ma ria Janssen-Petere. Zondag 20 juni: Twaalfde zondag door het jaar. 11 uur plechtige H.Mis voor de overleden ouders Aehten-Cox en voor Wilhelmina Janssen-Janssen v.w. de buurt. De Hoogeerwaarde heer Vicaris Dr. J. Punt zal in deze viering het H.Sa- crement van het Vormsel toedienen aan de leerlingen van groep 7 en 8. Donderdag 24 juni: Hoogfeest van de H.Johannus de Doper, 9.00 uur H.Mis om kracht van de H.Geest Rektoraat Veulen 12e Zondag door het jaar. Zaterdag 19 juni: 19.00 Hgm. Jan Verdellen; als jgt Louis Groetelaars, echtgenote en zoon Thy; Thy San ders; Cornells Cremers, echtgenote en overl. fam. Zondag 20 juni:1030 Hoogmis voor Sjef Ewalts; als jgt v. Leo Hei dens en echtgenote. Maandag 21 juni:&00 H. Mis vd parochie. Dinsdag 22 juni: 8.00 H. Mis uit dankbaarheid (J). Woensdag 23 Junl:&00 H. Mis voor de overl. Donderdag 24 Juni:8.00 H. Mis voor de parochie. Vrydag 25 junh&OO H. Mis voor de overleden. Huweiy ksafk.:Gerton Timmermans-Conny Litjens. Akolieten: Za: Twan Hagens en Bas Heintjes. Misdienaars: Za Tbm Derks en Eric Wismans. Parochie Merselo Zaterdag 19 juni:19.00 Lei vam Dyck; Misd.: Ai\ja v. Dyck en Ellen Poels. Zondag 20 junhlO.OO Pierre Mer- tens Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Dinsdag 22 juni:830 alle overl. van de parochie. Woensdag 23 juni:19.00 Jacobus Verlinden; Maria Arts, zoon Leonar- dus en Zr. Thadea.Misd.: Robbert Windsant Bjom de Mulder. Donderdag 24 Juni:8.30 Hoog feest Geboorte Johannes de Doper, lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Johannes Janssen en Johanna Janssen. Vrydag 25 juni:14.00 Dankmis zilv. bruiloft Wim van Dyck en Bets Jeurissen. Zaterdag 26 Juni: 19.00 Marie van Osch; Bernard Gielcn; Maria Arts en overl. Misd.: Maryke Loonen en Bianca Zegers. Kerk poetsen: Mevr. Eyssen-van Dyck en Mevr. Michels-Klaassen. Rektoraat Smakt Zaterdag 19 juni: 19.00 Avond mis voor alle fundaties en Stichtin gen en voor alle gevraagde intenties en ouders Smits-Voesten. Zondag 20 Juni: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. en ouders Smits-Zegers, uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor fam. Trie nes, Herman Janssen, Joshephina en Henricus Janssen, Sjaak Jans sen en Jo Tyijssen, Gerard us Goo- ren, fam. Martens en voor fam. en ouders Nellen. Woensdag: 23 juni:930 H. Mis te.v. de H. Jozef, voor alle intenties van Pelgrims. Rektoraat Vredepeel Zondag 20 junklO.OO Pater Pelt, Fam. Lenkens-Ermens Woensdag 23 juni:19.00 bidden voor het rozenhoede. Zaterdag 26 juni:14.00 by gele genheid 25-jarig huweiy k v.d. Cruysen-v.d. Pas. Misdienaars: Mariska en Marieke Lezeres: Josien Claessens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag 19 juni: 18.30 Liturgie viering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: T. Blom. Zondag 20 juni: 930 Liturgievie ring met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: L. Heutinck. Maandag 21 juni: 16.45 Liturgie viering in de kapel. Dinsdag 22 juni: 1330 Schrift- instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is welkom in het Stiltecentrum bo ven Den Kerkdyk (ingang aan de achterkant). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 20 juni zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, dhr. P. Molenaar uit Geldrop voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 930 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. In de Ned.Herv. Kerk te Blitters- wijck zal Mevr.Ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in een doopdienst Aanvangstyd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kinder- nevendienst Na afloop is er koffie drinken. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 20 juni om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals, Horst Tydens de mid dagdien st is er kinderoppas. Na de middagdienst is er zondagsschool en koffiedrinken. Dia-avond! Op donderdag 24 juni zal er een dia-avond worden gehouden in ge bouw Rehoboth. Hoe staat het met het communisme nu? De stichting Friedensstimme is een internatio nale organisatie die contacten on derhoudt met regimes en christenen in de voormalige Sovjet- Unie. Dhr. W. Schinkel uit Gouda, van de afdeling Friedensstimme Nederland zal spreken over de christenen in de voormalige Sovjet unie. De avond begint om 19.30 uur. Iedereen, ook kinderen zyn van harte welkom. Tbegang vry! GROTE Bodemverontreiniging By een controle, naar aanleiding van klachten dat een in werking zynde traktor op een perceel aan de Veulensewaterweg voor bodemver vuiling zorgde, deelde de politie een waarschuwing uit aan een landbou wer. Die landbouwer had een voor oorlogse traktor in werking gesteld om daar via een waterpomp water mee te kunnen oppompen. Die traktor lekte echter en de olie ver mengde zich met het water, dat in de bodem terecht kwam. De land bouwer werd te verstaan gegeven dat hy maatregelen zal moeten tref fen om die bodemverontreiniging tegen te gaan. Nacontrole zal dan volgen. Inbraak in auto Door forcering was op het Bleker- veld toegang verkregen tot de per sonenauto van een 33-jarige inwoner. Uit de auto werd zyn por tefeuille ontvreemd, waarin naast persoonlijke bescheiden ook een geldbedrag van ƒ175,- zat Snelheidscontroles Maandag hield de politie tusen 11.50 en 14.00 uur snelheidscon troles op de Stationsweg en de Langstraat Ruim 300 voertuigen werden gecontroleerd, waarvan er 102 op de film werden vastgelegd wegens overschrijding van de toe gestane maximum snelheid. De ge meten snelheden lagen tussen de 61 en 92 km per uur. Het Geysterse St. Willibrodus gil de heeft vorig weekend een vier daagse afgewerk. Voldaan ky kt men nu terug op zeer geslaage festiviteit ten en op een samen optrekken, dat de onderlinge band tussen de gildebroeders zeker verder heeft versterkt Koningschieten. Donderdag sacrementsdag. was traditiegetrouw de dag van het ko ningschieten. In de vroege avond trok men op naar schietterrein de Schuts, waar na een dankwoord aan het scheidende koningspaar Hans en Lily Thy sen, deze van hun waardigheidstekenen werden ont daan. Aan de wedstrijd om het jeugdkoningschap namen acht ju nioren deel. De jongens toonden al lemaal een grote bedrevenheid en wisten by na steeds de vogel te ra ken. By het 107e schot lukte het de achtjarige Peter Janssen om de laat ste resten van de vogel omlaag te halen. Hy is daarmee voor een jaar, jeugdkoning van het gilde. Taaie vogel. Daarna was het de beurt aan de echte gildebroeders. Burgemeester Hahn en gildepriester van Kempen losten de eerste schoten om de vo gel te bevrijden. Beschermheer ba ron de Weichs de Wenne en keizer Harry Boom volgden en daarna de 39 gegadigden voor het koning schap. De keizer had de houten vo gel wel erg sterk gemaakt dit jaar. Wat men ook probeerde, het beest weigerde van zyn hoge stek te ko men. De duisternis begon al in te vallen en om 22.15 uur besloot men dan toch maar de strijd te staken om die de volgende dag om 20.00 uur weer voort te zetten. De vogel had toen al 950 schoten te verwer ken gekregen. De bewaking werd volgens reglement ingesteld voor de hele komende nacht en de vol gende dag. Gedurende de 'Vrydag kwamen veel gildebroeders en ook andere inwoners zich vergewissen of de vogel er nog steeds was. De stryd begon 's avonds weer bij nr. o, de koning van 1992 en by na ieder een was weer van de party. Nog 176 schoten waren nodig en uiteinde lijk was Hans Thyssen opnieuw de gelukkige. Hy gaf de inmiddels zwaar gehavende vogel het genade schot hoewel het er nog even op leek dat deze niet zou vallen. Na op nieuw met het koningszilver te zijn omhangen en na het nuttigen van de erewyn bij het gildehuis, stelde Hans zyn vrouw Lily, die intussen weer in Venray thuis was, in kennis van zyn hernieuwd koningschap. Lily haastte zich met de kinderen Mike en Mandy weer naar Geyste ren om daar vervolgens opnieuw kennis te geven van haar bereid heid om het koningschap weer voor een jaar op zich te nemen. Concurrentie Het was Hans dus warempel gelukt om voor het tweede opvolgende jaar koning te worden. Dat betekent dat hy volgend jaar keizer zou kunnen worden. Volgens het reglement van het gilde heeft dat tot gevolg dat de huidige keizer Harry Boom volgend jaar zyn titel moet verdedigen en hy dus weer gewoon aan de wed strijd mag deelnemen. Alleen als Hans dan weer de vogel afschiet, zal het het keizerschap van Harry Boom overnemen, in alle andere ge vallen blyft Harry keizer. elke week nieuws Sinds 5 juni is in het Venrays Mu seum 't Freulekeshuus een unieke mooie mineralenverzameling ten toongesteld. Het gaat om een aantal uitgelezen ertsen en edelstenen uit de collectie van de familie Wyn. Peter Wyn was leraar aardryks- kunde in Venray gedurende meer dan 32 jaar. Ruim twintig jaar lang verzamelde hy gesteente en fossie len, daarby geholpen door zyn zoons, vooral door Jeroen. Hy stelde zyn collectie in dienst van het onderwys. Regelmatig kre gen leerlingen de gelegenheid om zyn museum te bezoeken. Tydens werkweken zochten Peter en zijn leerlingen fossielen. Tben hij de VUT in ging maakte Peter van zyn hobby geologie een volledige studie, Helaas heeft hy zyn studie niet kunnen afmaken door een ziekte die hem velde. Na het overlyden van Peter in 1991 heeft Jeroen de zorg voor de gesteenteverzameling overgeno men. Daarnaast verzamelt Jeroen postzegels fhet het thema minera len en fotografeert hy stenen. Een deel van de verzameling is tot 12 september ondergebracht in het Venrays Museum. Doel is hierby een groter publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de schoonheid van gesteenten. Voor postzegelverzame laars is het thema mineralen geen alledaags onderwerp. Ook zy kun nen hun hart ophalen aan de com binatie van postzegel en mineraal. De verzameling mineralen en edelstenen is slechts één van de drie onderwerpen van de tenstoonstelling Wat Venray Be waarde. Beide andere onderdelen: myn- bouw en aanwinsten van het mu seum in de laatste jaren, willen wy een volgende keer toelichten. Het museum is geopend 's woens dags, 's zaterdags, 's zondags van 14.00-17.00 uur. Voor groepen worden rondleidin gen op afspraak verzorgd, tel. 04780-83880. By de wedstrijden die afgelopen zaterdag werden verreden op het prachtige circuit van MAC SL Christoffel te Sehaijk kwamen ver schillende winnaars uit de bus. By de jeugdwedstryden in de 6occ automaten-klasse was het Dennis vd Laar uit Venray die met de grootste bokaal huiswaarts keer de. In beide manches wist Dennis met ruime voorsprong de zege op zyn naam te schryven. Jimmy vd Laar legde beslag in het dagklasse ment op een 5e plaats. Jimmy ging in de le manche als 4e van start, verloor na enkele ronden twee plaatsen, maar wist in de laatste mi nuut nog een plaats voor zich te winnen. In de 2e manche vertrok Jimmy vanaf een 5e stek. klom na een ronde een plaats op om deze niet meer uit handen te geven. Voor Rob v Bentum uit Vierlingsbeek was in het algemeen klassement een 6e stek weggelegd. Rob liet zich by de eerste doorkomst als 6e note ren, maar werd al spoedig voorby gesneld en moest genoegen nemen met een 7e plaats. In de beslissende reeks ging hij als 8e van start, klom een plaats op en wist in de laatste ronde nog beslag te leggen op een 6e stek. By de 60cc versnellingen schreef Niek v Bentum een 8e plaats op zyn conto. Niek vertrok in de le man che vaïïafeen7e plaats, reed een constante wedstrijd, maar moest in de laatste ronde nog een plaats af staan. In de 2e manche ging hy vanaf een 10e stek uit de blokken, wist na enkele ronden van plaats te verwisselen en gaf zijn 9e plaats niet meer uit handen. Patrich vd Broek uit Venray moest de le man che verstek laten gaan wegens ma chineproblemen. In de 2e manche zette Patrick als op als om van een 5e stek door te stomen naar een 2e plaats, in het dagklassement werd Patrick 9e. By de 80cc hoog ging Dave Jacobs uit Venry als lie van start, zakte te rug maar wist in de laatste minuten van de stryd toch weer zyn 11e plaats terug te pakken. In de beslis sende reeks vertrok Dave vanaf een 10e positie, klom al spoedig een plaats op om deze niet meer uit handen te geven. Dave werd in het dagklassement 9e. In de 125cc jeugd-klasse werd Ro nald Driessen uit Well algemeen 20e. In beide manches passeerde hy als 19e de streep. By de wedstry- den van zondag was de hoogste plaats op het erepodium voor Tbn Maessen, de quadryder uit Ys- selsteyn. In de le manche gaf Tbn iedereen het nakyken, terwyl hy in de 2e manche by de eerste door komst als 2e werd genoteerd. Na een felle stryd met zyn naaste con current nam Ton na verschillende ronden de kop over en ging met de eer stryken. By de superklasse groep B werd Rob Simons uit Well algemeen 14e. In de le manche ging Rob als 10e van start, begon aan de opmars toen hy ten val kwam en terug zak te naar een 14e stek. In de 2e reeks passeerde Rob als 15e de eerste doorkomst won langzaam terrein en werd als 11e afgevlagd. Zyn dorpsgenoot Huber Simons werd in de tweede ronde als 13e genoteerd, klom enkele plaatsen op. maar moest naar mate de wedstryd vor derde verschillende plaatsen inle veren omals 20e de finish te passeren. In de 2e manche vertrok Huber als 8e, zakte af en moest ge noegen nemen met een 16e plaats. In de wedstry duitslag werd hy 19e. Sjaak Frederix uit Leunen werd al gemeen 25e In de eerste manche vertrok Sjaak als 11e uit de blok ken, moest verschillende plaatsen prys geven om als 19e de streep te passeren, terwyl hy in de 2e man che wegens problemen vroegtydig de stryd moest staken. In de 250 junioren B klasse werd Gerrit Hermsen uit Venray de 3e man op het ereschavoL Iiy wist dit te realiseren door vanuit de on derste gelederen van start te gaan en door het ryden van een prachti ge inhaalrace als 7e de finish te pas seren. In de 2e manche ging hy als 2e van start, ruilde na verschillen de ronden met de kopman en zette de zege op zyn naam. Paul Kersen uit de Smakt werd algemeen 18c. De laatste rit met de paardeti vanaf het station in Ooslrum, d de remise in Venray. Dat was op juni 1926. De reclameplaten op de ran van de tram nodigen U uit een zoek te brengen aan de op luchtspelen ter gelegenheid van Oda-feesten te Venray in de ma juli in 1926. De tramlyn werd in 1909 aai legd. Vanaf de remise aan de St, toniusstraat was de route als Paterstraat- Grotestraat- Hofsti Stationsweg- Station, met een va (de Grotestraat) vertakking naar tel De Gouden Leeuw. Deze laatste rit werd meegema door de burgemeester van V< Oscar v.d. Loo (in het midden), naast hem rector van Oostrum Berden (de latere deken van Vei en Jan Poels uit de Hofstraat. J. v.d. Putten. Fran ka Janssen Zuidnederlao Kampioen Triathlon. Afgelopen zondag vond in \Va wijk het Zuidnederlands ka pioenschap Triathlon (Olyraj Distance) plaats over 1.5 km zwe men, 40 km fietsen en tot slot km lopen. Bij de dames schreef Frai10 Janssen het kampioenschap vc de derde maal op haar naam in tyd van 2.14.01 uur. Nadat Fran als vierde uuit het water was ge! men wist zy Jacqueline van Vli (2.15.04), die haar vorig jaar in ray de titel nog afhandig maak bij het fietsen in te halen en na snelle wissel by het lopen voor blijven. Ook concurrente Christi de Wit kon Fran ka ditmaal tot hi voldoening achter zich houden. Franka plaatst zich daam uiteraard voor het Nederlands pioenschap Triathlon. Dit geldt laas niet voor Rianne Gerrits, km voor het einde van het fiel jondi 6 naar 5 ITTI 'ieë ita r! cours wegens herhaalde materia pech de styd moest staken. Junioren: Huib Rost geeft visl| kaartje af. By de junioren haalde Huib R de beste score uit zwemmen, sen en lopen en kan zich daan) in zyn categorie eveneens Zuf derlands kampioen noemen.1 een tyd van 2.11.50 haalde hy ojj| dreigd een eerste pldafs en blei zijn naaste concurrent John 1 Bussel ruim vyf minuten voor. Senioren: goede generale t Triathlon Venray. By de senoiren haalde broer Dl Rost met een tijd van 2.07.11 een uitstekende derde plaats ach winnaar Ron van de Pol. Fra Timmermans zwom, fietste en 1 een tyd van 2.24.00 en Jos Hebb (2.27.15) wist na een spannend vecht dank zy zyn zwemtaleni nog net te finishen voor Peter Go I1 lede mans die welgeteld vyf second zate meer nodig had. Good old Jan v 'j Ass bereikte de meet na 2.37.22 u en Leo Snellen tot slot kwam eni minuten eerder binnen. Bas Bas 'üer aans moest de wedstryd staken. j0^ Halve marathon Leiden. Jan Poels en Bernard van der IJ den liepen op zondag 6 juni wedstryd samen uit in de tyd v 1.29.52 uur en wisten derhalve nen de magische anderhalf u grens te blyven. Volgens beide heten is deze wedstryd een ed aanrader qua publiek, sfeer en ganisatie en net als de City tot loop en de strandrace te Egmo hard op weg een klassiek» worden. Mededelingen. Onlangs slaagde Piet Dupont vo r de trainerscursus A Thriathl» waarmee het aantal gediplomeei trainers-begeleiders van de Vera ging verde wordt uitgebreid. Trainingstyden: Donderdag: 18.30 uur Fietsen, l eenkomst oude zwembad. Vrydag: lROO-19.00 uur Zwe men in De Sprank. Zaterdag: Triathlonweekend. veel mogel(jk meehelpen by bouw en bewaking parcours. Zondag: Triathlonweekend. Df nemers veel succes. Woensdag: 19.00-2030 uur I training Wedstry dagenda 19 en 20 juni: Thriathlonweeke Venray. 27 juni: Nuenen. 4 juli: Halve triathlon van Steia 26 EN 27 KOM COMEO HELPI Schroeven in deurslot* Er werd aangifte gedaan van v nieling van twee deursloten een woning en berging in de 1 rimbastraaL In die sloten wal schroeven gedraaid waardoor sloten waardeloos waren ge ma» De vernieling moet hebben pi gevonden dinsdagavond tuss 20.00 en 2030 uur. ia» tlaa

Peel en Maas | 1993 | | pagina 20