Scholieren hielden protesttocht tegen verdwijnen gymzaal Heeft u zich al ingeschreven voor de Triathlon? HYPOTHEEK? Gouden bondsspeld voor Jaap Bonants jriTORi M l JV I THRILLER 59 Scholenatletiekdag basisscholen Rabobank érkeersongelukken met gewonden UI OOK Vn \0 Praat in ieder geval eerst met de Rabobank! Rabobank. Aangenaam. Ontbijten in De Bleek Bonte Koe zoekt creatieve zomer- aanbidders nderende aiming met... Voorverkoop Heimat-Abend Leunen gestart En zoë was 't ien Venroj.. is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel EL EN MAAS Donderdag 3 juni - Pagina 7 BEZORGING PEEL EN MAAS jl en Maas verschijnt wekelijks donderdagmiddag. Onze be- irgers doen hun uiterste best om krant voor 19.00 uur bij u in de te hebben, bezorgklachten kunt u illen op vrijdag vanaf 9.00 tot 18.00 uur, op ons kan- tr, tel. 04780-82727. Wij be ien dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 20.00 uur. ik kunt u met uw bezorgklach- in in onze boek- en kantoorboek- idel, Grotestraat 68, terecht, wordt uitsluitend vrijdags genoemde tijdstippen na- •rgd. ABONNEMENTEN ijzigingen, nieuwe abon- imenten en annuleringen die- len, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al- jn dan kunnen ze nog dezelfde ik worden doorgevoerd. An- >rs zullen de wijzigingen pas week later worden uit- levoerd. Zaterdagmiddag om even voor 1.00 uur verleende een 30-jarige motorbestuurder uit Oploo, toen hy de Twistweg de Ripseweg preed, geen voorrang aan een van ïks komende personenauto, be- lurd door een 49-jarige inwoner Schyndel. By de daardoor ont- ïe botsing werd de motorbe- iurder zeer ernstig gewond en hij naar het ziekenhuis over nacht. [Zondagmiddag nam een 49-jarige 3er vanaf de Merseloseweg de locht naar de Venrodelaan te ruim - en botste tegen een personenauto, lestuurd door een 52-jarige inwo- ïer van Oostrum. Voor behandeling I m opgelopen hoofdverwondingen noest de fietser naar het zieken huis worden vervoerd. Zondagmiddag botste op de Jan Pöelsweg te Ysselsteyn een perso nenauto, bestuurd door een in- woonster van Overloon, tegen een ir haar rijdende personenauto, stuurd door een 22-jarige inwo ner van Lieshout. De Overloonse voor behandeling van ver- indingen naar het ziekenhuis jrden vervoerd. Een derde perso- enauto kon nog net uitwijken en in de wegberm tot stilstand. voor uw KETTINC FORMULIEREN Nederlands grootste hypotheekverstrekker scherpe tarieven deskundige en persoonlijke advisering voor uw hypotheek op maat ftjR^erij 'van i '/munckhofN1 grotestraat 68 ven ras tel. 04780-82727 Op vrydag 21 mei jl. werd dhr. Jaap Bonants uit Holthees door de KNVB gehuldigd voor zyn ver dienste als consul bij de W Holt- hees/Smakt. Hy kreeg door zyn vrouw Truus Bonants-Rutten de gouden bondsspeld opgespeld. Dit voor zyn ruim 33 jaar keuren van de velden in Holthees voor de KNVB. De oorkonde, verbonden aan dit heuglyke feit, werd overhandigd door dhr. Jan Terburg, voorzitter van de Regio 1 en tevens bestuurs lid van de KNVB afdeling Limburg. Hij bedankte daarbij dhr. Bonants voor zyn nooit aflatende inzet en sprak de wens uit, dat dhr. Bonants dit nog zou volhouden tot aan zyn KNVB-pensioengerechtigde leef- tyd, in het jaar 2000. Vorige week hadden we geen foto van winkelende mensen in De Bleek, daarom deze week twee fo to's. De mensen die op de foto's om cirkeld zyn, mogen op zaterdag 17 juli, met een introducee, deelne men aan een groots ontbyt dat door de winkeliers georganiseerd wordt in De Bleek. Deze personen kunnen zich melden by de Young Hair Shop in De Bleek. De Bleek barst de ko mende week nog van de diverse ak- ties. A.s. zaterdag 5 juni zal het weer 'beregezellig' zyn in De Bleek als ook hier een steentje wordt byge- dragen aan de Drentse dag in Ven ray. Café De Bonte Koe is voor een ex positie rondom het thema 'zomer' op zoek naar creatievelingen die dit thema kunnen verwoorden of ver beelden. De bedoeling is om vanaf 21 juni, midzomer, alle uitingen van zomerse verbeeldingskracht ten toon te stellen in het café. In schilderyen, gedichten, foto collages, tekeningen of wat dies meer zy, kan de amateur-artiest zyn fantasie aan het werk zetten. Waaraan denk jy by het woord 'zo mer'? Vakantieliefdes, Mexico of koude schotel? Zet het op papier en lever het voor 14 juni in by café De Bonte Koe. Voor meer inlichtingen, tel. 04780-10137. A.W. Bruna Uitgevers B.V Met ten complet overfKtit vanf* eerkrligbife boekt 1 -an thrillersr'^S^ d't Frederick fon yt> Tom Robin Cook, li* Uw Het zesde zinfuig, een spannend kortverhaal van de Amerikaanse thrillerauteur ElizabetmGeorge. Deze Mini thrillehs een uitgave in het kader vah het 125-jarlo bestaan van A.W. Bruna uitgeverAB.V. Gratis verkrijgbaar in uw lioek- handel zolang de voorraad étrekt. boekhandel \/d Munckhof grotestraat 68 5801 BH Venray tel. 04780-82727 De voorverkoop voor de Heimat- Abend te Leunen, die op 10 juli plaats vindt is van start gegaan. Even als andere jaren biedt de Heimat-Abend voor de tiende keer weer een aantrekkeiyk program ma. Dit jaar in Leunen een bekende muzikant van Die Orginale Egerlan- der Musikanten nl. Herman Engel- bertinck. Hy zal daar optreden met zyn Is- seltaler Musikanten. Voorverkoopkaarten k ƒ15- te verkrygen by: Rabobank-Café Mar tens en Texaco te Leunen. 4=6 markt Fleurkens-v. Gassel te Veulen en kapsalon Gielens te Heide, Mu sic World, Passage 8 te Venray en Cafetaria 't Wilhelmientje, Wilhel- minaplein te Horst Zondag 11 juli: Tirolermatinee te Leunen mmv. De Zwarte Fhnfare, Die Fröhlichen Rübensammler en de Rogstekers. Tirolermatinee toe gang gratis. Vernielingen Er werden in het Pinksterweek end verschillende vernielingen aangericht aan scholen. Zo was er met geweld toegang ver kregen tot de sportzaal van de MAVO aan de Ch. Ruysstraat Voor zover bekend is werd er niets ont vreemd. Wel is gebruik gemaakt van verschillende speeltoestellen. Weer was een ruit vernield van de basisschool aan de Eikenlaan. Die ruit was ingeslagen met een brom fietshelm. Tevens was de afraste ring vernield. Van de scholengemeenschap Marianum was met een steen een ruit vernield. Ergerlyk waren de vernielingen, welke waren aangericht aan de by- zondere school aan het Groene- woldsepad. Vooral het zonne scherm heeft het moeten ontgel den. De schade wordt hier op ƒ1000,- geschat. 'Gymzaal Beukenlaan moet biy- ven staan'. Deze kreet slaakten een paar honderd leerlingen van basis school De Bongerd woensdagmor gen tydens een protesttocht richting gemeentehuis. De leerlin gen boden daar aan wethouder Driessen een petitie aan waarin zy zich uitspraken tegen het onttrek ken van de gymzaal Beukenlaan aan het onderwys. Als gevolg hier van moeten de leerlingen van De Bongerd met ingang van het schooy'aar 19940.995 gymlessen gaan volgen in de gymzalen van het Brukske. Vorig jaar al heeft het school bestuur van De Bongerd de ge meente laten weten dat de belangen van dit deel van Venray, met de slui ting van deze gymzaal, geschaad zouden worden. 'Wy zyn niet tegen een gymzaal in Landweert, maar het is voor ons, en zeker voor onze kinderen, onbe- grypelyk dat er vlak naast de school een gymzaal ligt maar dat de kinderen naar een veel verder gele gen gymzaal moeten gaan lopen' laat een woordvoerder van De Bon gerd ons weten. Ook wordt er door de mensen van De Bongerd gewezen op het tydver- lies wat nu ontstaat. Omgerekend zal een leerling van De Bongerd in de toekomst een half schooyaar van zyn basisschoolperiode bezig zyn met het wandelen naar en van de gymzaal. Dit wordt een onaccepta bele 7-a«k genoemd. "Vergeten wordt dat het hier kinderen betreft in de leeftyd van 6 tot 12 jaar. By slecht weer ryst dan ook nog de vraag: 'gaat de gymles wel door of niet?', al dus de bezwaarmakers in een schryven. Daarin wordt ook nog eens gewezen op de diverse verkeer- sonveilige situaties die de kinderen op hun tocht naar het Brukske te genkomen. Aan het gemeentebestuur werd woensdag het verzoek gedaan om al het mogelyke te doen om de gym nastiekzaal aan de Beukenlaan voor het gymnastiekonderwys te be houden. Wethouder Driessen kon alleen maar toezeggen dat de gemeente Venray alle mogeiykheden op een ry wil zetten maar gaf tegeiykertyd toe dat die mogeiykheden gering zyn. RESTAURANT LA VACHE" Hoenderstraat 2 5801 CK Venray tel. 04780-12038 Inbraken in personenauto's In het Pinksterweekend waren verschillende inbraken in perso nenauto's. By terugkeer by zyn aan de Haammakerstraat geparkeerde per sonenauto ontdekte de eigenaar dat de portieren open waren, terwyi hy zeker wist dat hy die had afgeslo ten. Uit de auto waren enkele cas- settebancyes en een set autolampen ontvreemd. Er was getracht de auto te ontvreemden maar dat is niet gelukt Het is niet onmogelyk dat ge tracht is de op de parkeerplaats by Hubenhof geparkeerde auto van een inwoonster weg te halen. Ge lukkig was voor de bezitster de sleu tel, waarmee getracht was in de auto te komen, afgebroken. Weet U, gebeurt, als NlEAadver PEEL EN MAAS Jaariyks organiseert Atletiekver eniging Venray-Regio een Scholen atletiekdag voor de basisscholen in Venray en omliggende gemeenten. Dit jaar zullen de wedstrijden ge houden worden op zaterdag 5 juni. De aanvang is om 13.30 uur. De wedstryden worden gehouden op de atletiekbaan, gelegen op sport park De Wieën. Aan de basisscholen zyn aanmel dingsformulieren toegezonden. Aanmelding voor de wedstryden op 5 juni kan ook nog plaatsvinden op de wedstrijddag tussen 12.30-13.15 uur, in clubgebouw 't Wisselpunt, gelegen by de atletiekbaan. De in schrijfkosten zyn dan 2,50 per deelnemer/ster. Behalve dat alle deelnemers en deelneemsters het officiële KNAU- schoolatletiekdiploma kunnen be halen, is dit ook een mooie gelegen heid om kennis te maken met atle tiek. Atletiek is immers méér dan hardlopen alleen. De toegang tot de wedstryden is vry en belangstellenden zyn dan ook van harte welkom. Nadere inlichtingen worden u gaarne verstrekt: tel. 04780-82842. Op zaterdag 19 en zondag 20 juni vindt in Venray en omstreken weer de triathlon plaats. Ook u kunt nog meedoen met name op de zaterdag avond tydens de 1/8 triathlon én de 1/8 trio triathlon voor rekreanten kunt u laten zien wat u in uw mars heeft De afstanden by de 178 triathlon individueel en voor de 178 trio voor teams zyn: zwemmen: 500m in het mooie zui vere natuurwater van het Schaart- ven; fietsen: 20 km over verkeersvrije en verkeersarme wegen van Venray en Overloon; de wissel naar het lo pen is op het Schouwburgplein: lopen: 5 km, er is een looprontye van 2,5 km door het centrum van Venray. De finish is op het Schouwburg plein. Vele deelnemers uit de regio Ven ray hebben zich al ingeschreven. U doet toch ook mee! Iedereen die: graag eens drie sporten achter el kaar wil doen...; op een veilige manier aan een wed strijd wil meedoen...; alleen... eerst wil zwemmen, dan fietsen over we gen waar normaal alleen auto's ry- den en tenslotte over de verkeers vrye wegen in het Centrum van Venray wil rennen naar de finish op het Schouwburgplein...; wil laten zien echt sportief te zyn en dus meer kan dan...; wil laten zien dat de triathlonsport een sport is voor iedereen, jong en oud... kan meedoen en zich aanmelden via onderstaand inschrijfformulier. 1/8 TRIO TRIATHLON VOOR PLOEGEN De ploegen bestaan uit een coach, een zwemmer (500m), een fietser (20 km), een loper (5 km) en tenslotte samen de finish over gaan. Iedere ploeg strijdt dus sa men voor het beste resultaat By de 178 trio triathlon zullen veel teams starten. Deze teams zyn meestal samengesteld uit mensen van een familie (b.v. het team van De Haart, de Cam. Jansen, Hoedema- kera; bedrijven (b.v. Speciaalwerk, Thuylshof, Nysen); scholen (b.v. do cententeams en leerlingen van Ma- rianum, sg. Jerusalem). Andere mogelykheden zyn ook denkbaar. Schrijf nu dus in! GEZELLIGE SPORTIEVE HAPPENING De fans van de deelnemers en de toeschouwers kunnen tydens deze avond nog genieten van een disc- jockey die muziek zal draaien en genieten van enkele speelse at- trakties. Het startschot voor de eerste serie wordt om half zeven gelost en de laatste finisher zal rond negen uur, half tien binnenkomen. Voor iedere deelnemer is er een fraaie herinne ring en voor de trio's zyn er ook nog ereprijzen te behalen. Voorinschrijving is noodzakeiyk voor een goede organisatie. Voor in schrijfformulieren kunt u terecht by het wedstrydsekretariaat: Ma- rielle en Peter Scheres-Jenniskens. tel. 04780-89615 of Postbus 317, 5800 AH Venray of by het VVV- kantoor, tel. 04780-10505. i Inschrijfformulier 1/8 triathlon individueel 1/8 trio triathlon* Naam/Iteam*: Adres: Woonplaats: Tel.: Doorhalen wat niet van toepassing is

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7