Een toekomst voor de wijk van achterkanten Beukenrode viert zilveren jubileum met zult en vuurwerk [lederdrachtenshow in Venray antal betaalautomaten in winkels groeit explosief Zaterdag 5 en zondag 6 juni Landelijke Hortusdagen Rock Revue presenteert The Scene Struktuurvisie voor Brukske: 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Expositie over Molukse gemeenschap in Venray Niet parkeren SL EN MAAS Donderdag 3 juni - Pagina 5 ruimtelijke koers voor de ko lde twintig jaar bepalen. Dat de struktuurvisie die het litse adviesbureau BRO, in op- ;bt van de gemeente, voor de Brukske heeft opgesteld. Als {emeente die koers wil volgen 'kent dat dat komende jaren rapende veranderingen itsvinden in het aanzien van n-ijk. Sommige huizen worden loopt, anderen komen erb(j, en wordt 'gesaneerd', straten fietsroutes doorgetrokken. )ral Brukske 2 gaat een ander, er open gezicht kragen, als het BRO ligt 'De wijk van de ach- canten', zoals de onderzoekers ikske momenteel noemen, et zich omdraaien. BRO advi- rt om de operatie aan te haken het proces van sociale ver- X awing, dat sinds 1991 in de k plaatsvindt at ;en face-lift, een inhaaloperatie een sprong vooruit. Zo kim je de «i uktuurvisie kwalificeren. Op ra jdellange termyn moet de wijk er een moderne aanblik bieden gezond en leeibaar zijn. Dat is :kfdig omdat Brukske een beetje in slop is geraakt. BRO wijst daar voor oorzaken aan en geeft een trits mogelijke verbeteringen in de sfeer van ruimtelijke ordening De oorzaken liggen voor een groot deel in het verstrijken van de tyd. Iben Brukske werd gebouwd vol deed de wijk ongetwijfeld aan de eisen: grote huizen voor gezinnen met kinderen, een ruime opzet met veel groen. BRO prijst in haar rap port dan ook de opzet van de wijk, die nog steeds helder overeind staat. De snel voortschrijdende ver grijzing en de toename van de klei ne huishoudens kon men immers destijds niet voorzien. De onderzoekers vinden het wel jammer dat by de realisatie van Brukske 2 het groene concept van deel 1 van de wyk niet consequent is doorgevoerd. Van de groene uit steeksels die vanuit het groene cen trum van Brukske 1 ver tussen de huizenblokken doorlopen, is in Brukske 2 te weinig overgebleven. In deel 2 van de wyk zijn, door be zuinigingen ingegeven, de huizen veel dichter op elkaar neergezet, ten koste van het groen. De overge bleven grasvelden en plantsoenen zyn te weinig om van een 'groene long' te kunnen spreken. SLOOP Een belangrijk - en tegelijk zeer kostbaar - onderdeel van de struk tuurvisie is dan ook het alsnog rea liseren van een open karakter in Brukske 2. Dat kan door de woon blokken aan het einde van de stra ten in de binnenring te slopen en iets verderop weer te herbouwen. Daardoor eindigt de huidige straat in de groenzone en komt de nieuwe rij woningen eveneens in het groen te staan. BRO geeft verschillende mogelijk heden voor de uitvoering. Allemaal duur, maar volgens de Vughtse ad viseurs noodzakelijk om op termijn Brukske gezond te houden en 'de spiraal van verval', waarin de wijk dreigt verstrikt te raken, te door breken. Wethouder Kersten raamde de kosten van het totale projekt op vyf tot zeven miljoen gulden. De ge meente zal daarvan het grootste ge deelte voor haar rekening mogen nemen. De woningbouwvereniging, eigenaresse van verreweg de meeste huizen, staat evenwel niet onwelwillend tegenover de plan nen, zo heeft BRO vastgesteld. FIETSROUTES De sloop en herbouw van de wo ningen in Brukske 2 is weliswaar het meest in het oog springende en duurste onderdeel van de struk tuurvisie, maar BRO laat het zeker niet bij die aanbevelingen. Een groot aantal andere maatregelen moeten de struktuur van Brukske 1 en 2 versterken en de leefbaarheid verhogen. De wijk van achterkanten moet zich omdraaien. Dat kan bijvoor beeld door de schuurtjes en bergin gen, die zich nu vaak aan de voorkant van de huizen bevinden, te verplaatsen naar de achtertuin. Dat ziet netter uit en de woningen kry'gen weer een 'echte' voortuin. Verbetering en uitbreiding van de diverse paden komt niet alleen de levendigheid in de wijk ten goede, maar zorgt uiteraard voor een bete re verbinding en verhoogt de socia le veiligheid. BRO adviseert om het centrale fietspad, dat van oost naar west de wijk doorsnijdt, te verleg gen. Het pad kan iets ten zuiden van het huidige tracé worden gep land. Dan loopt het niet door groen 'niemandsland', maar door de woonwijk zelf. In Brukske 2 moe ten daarvoor de woon hoven tussen Bazuin-, Cello-, Fagot-, Gitaar- en Harpstraat worden verbonden. De verbindingen in de straten van Mo zart tot en met Wagner moeten wor den verbeterd. Het Vughtse bureau pleit er verder voor dat de fietsroute vanuit het buitengebied naar liet centrum dwars door de wijk komt te lopen. Ook de bus moet een halte krygen midden in het Brukske. De ringweg Brukske moet aan de noordzijde gekoppeld worden, waardoor tussen de school en de sporthal een bushalte gekreëerd kan worden. Voor het centrum van de wijk, waarin winkels, scholen, kerk, sportzaal en wijkcentrum, haakt BRO grotendeels aan bij het eerder door hetzelfde bureau verrichte buurtwinkelonderzoek. maar gaat nog iets verder. De Aldi vergroten blijft overeind staan, maar dat kan ook prima door het middenblok van het winkelcentrum te slopen. Op die manier ontstaat er een plein, midden in 't Brukske. Hierover dient uiteraard wel overeenstem ming te zyn met de eigenaar van de winkels, pensioenfonds ABP. BEWONERS Tijdens de presentatie van het rapport, afgelopen maandag in een gekombineerde vergadering van de commissies maatschappelijke za ken en ruimtelijke ordening, bena drukte de heer Harten van BRO nog eens dat het voorgelegde rapport een visie op de middellange ter mijn bevat Uitwerking in deelplan- nen is komende jaren nodig, waarbij de bewoners een duidelijke stem moeten krijgen. Hy adviseer de de gemeente verder om, daar waar dat kan, zo snel mogelyk te beginnen met projekten en de be woners daarby te betrekken. Op die manier zie je iets ontstaan en dat werkt stimulerend op andere delen van de wijk. De struktuurvisie Brukske wordt komende maanden voorgelegd aan de bewoners van de wijk. De Ven- rayse politiek neemt over de ruim telijke toekomst van Brukske tegen het einde van het jaar een besluit. [et Folklore weekend van de ïsgroep De Hakkespits, dat enke- weken geleden werd gehouden, weer een groot sukses. Omdat groep dit jaar het tieiyarig be- an viert wil men iets aparts doen dt ir het houden van een Nationale derdrachtenshow. Ie Nederlandse klederdrachten an bekend als de rykste ter we- 1, zeker wat gouden en zilveren betreft. De klederdracht in Ierland is ontleend aan de stads dichten. Deze mode is op het plat band een eigen leven gaan leiden, nog werd door de werkgroep form Nederlandse Folklore ge in op de grote waarde hiervan, lukkig zyn er instellingen maar k partikulieren die oude interes- ite kledingstukken verzamelen, die ook regelmatig laten zien in s land. ilede dankzy de Winkeliersver- iging Venray is De Hakkespits er geslaagd deze Nederlandse lacht en praal naar Venray te ha ll. Zo'n honderddertig mensen n benaderd en hebben toegezegd in hun prachtige authentieke iirnis naar Venray te komen en iets over hun mooie kostuums te vertellen. Wy doen dit op zaterdag 17 juli a.s. Onder de deelnemers is Noord- Holland o.a. vertegenwoordigd door Wieringen, met hun mooie gouden ooryzers. Verder zijn er deelnemers uit Tjalleberd, Friesland met een kostuum uit 1780. Groningen zal er zijn met kleding uit 1850 en de dracht van een gegoede boer en boerin. Raalte is te zien met zijn prachtige hoerendrachten. Ook de Veluwe zal 'naar Venray komen' en Zeeland komt met een keur aan prachtige kostuums. Spakenburg komt met een aantal mensen die de dracht nog dagelijks dragen. Laren en Huizen komen even eens naar Venray. De Huizer dames zyn herkenbaar aan hun enorme mutsen. De kleurige drachten van Marken zullen ook te zien zyn. Als allerlaatste zal ook Venray haar kle derdracht tonen met zyn echte Zuidnederlandse accenten. 17 Juli is in ieder geval de moeite waard om aangetekend te worden in uw agenda. De show wordt ge houden in het centrum van Venray. Winkelen zonder geld op zak Onder het motto Er is een bank die elektronisch bankieren nog tantrekkelyker maakt, besteedt de Rabobank in het tweede kwartaal van dit jaar extra aandacht aan de voordelen van elektronisch bankie ren voor ondernemers. Daarby ligt het accent op het gebruik van de betaalautomaat en op telebankie ren voor bedryven. Het aantal betaalautomaten in énkels zal dit jaar verdrievoudi- i. Steeds meer winkeliers zien in dat deze service aan hun klanten goed is voor de eigen zaak. Hierdoor neemt het betaalgemak voor het winkelend publiek sterk toe in maar ook stelt de betaalauto maat de detaillist in staat efficiënter te werken. De meeste (80%) particulieren hebben tegenwoordig een bankpas met pincode. Dat betekent dat ze render geld op zak kunnen gaan winkelen. Een prettig en veilig idee. Probleem alleen is dat een betaalau- at in veel winkels nog ont breekt. Maar hier lykt snel verandering in te komen. Of mensen nou contant geld op mk hebben, cheques of alleen een •pass; ze moeten te allen tyde in de winkel terecht kunnen voor hun boodschappen. Deze visie wint in de detailhandel snel terrein. Steeds meer winkeliers beschouwen het bieden van een volledige betaalser- vice als een commercieel in strument. De benzinepomp-stations zyn be- gonnoen met het plaatsen van be taalautomaten, daarna volgden enkele grootwinkelbedrijven zoals Albert Heyn en Doe-Het-Zelf ketens en nu zien we de betaalautomaat in steeds meer winkels verschynen. De plaatsing van de automaten is niet alleen een gebaar naar de con sumenten toe; de winkeliers profi teren zelf van een aantal voordelen: Minder contant geld. Dit verhoogt de veiligheid; Administratief gemak. Alle bank passen met pincode, maar ook cre dit cards worden door' de betaalautomaat geaccepteerd. De winkelier krygt op het eind van de dag heel gemakkelyk een gedetail leerd overzicht van de diverse beta lingen;. Minimaal rente-verlies door snel le overboeking; Minder fouten aan de kassa; dankzy de betaalautomaten wordt minder met wisselgeld gewerkt. Waarschynlyk heeft u in de dag bladen al gelezen dat de botanische tuin van Overloon D'n Hof sinds kort is opgenomen in een kleine groep tuinen die tesamen landelyk werken en die gezamelyk de Natio nale plantencollectie van Neder land herbergen. Naast de in ons gebied zeldzame planten is de spe cialisatie van D'n Hof momenteel de flora van Australië (acacia's en in de toekomst ook Eucalyptus). Daar naast zal ook de bomencollectie (ongeveer 1000 soorten loof-en naaldbomen) en de cactuscollectie (ongeveer 1800 soorten) zeer waar schijnlijk worden toegevoegd aan de Nationale Collectie, ook wel Ge decentraliseerde Nationale Planten collectie (G.N.P.) genoemd. Een van de aktiviteiten van de landelyke organisatie is de nationa le Landelyke Hortusdag; en omdat D'n Hof daar nu dus ook deel van uit maakt zal onze botanische tuin dit jaar voor het eerst meedoen aan deze manifestatie. Eigenlijk is het meer bedoeld als een dag om mensen meer bekend te maken met botanische tuinen en het werk dat daar gedaan wordt en welke doelstellingen botanische tuinen beogen te bereiken. Het the ma dat men dit jaar wat centraal wil stellen; het verzamelen van planten. Als u als bezoeker door D'n Hof loopt en de divers planten bekykt of gewoon geniet van de daar aan wezige natuur, dan staat u waar schijnlijk niet stil by het volgende feit; u bevindt zich in een verzame ling. De botanische tuin is een ver zameling van planten, een verza meling waarin zich ruim 11.000 soorten bevinden, waarvan er vele in de natuur worden bedreigd of zelfs al verdwenen zyn. De Acacia collectie van D'n Hof is zelfs de eni ge in zyn soort in West Europa. Kortom, een botanische tuin is een soort levend museum, de plantaar dige tegenhanger van de dier gaarde. De botanische tuin van Overloon is voortgekomen uit de natuurvere- niging van Overloon, Tussen Peel en Maas en heeft als belangrijkste doelstelling het behoud van be dreigde plantensoorten. Niet alleen uit Nederland, maar ook uit de rest van de wereld. Het bestuur is er trots op te kunnen zeggen dat vele soorten uit de collectie behoren tot de bedreigde soorten die op D'n Hof uitstekend gedijen en we hopen dat de tyd zal komen dat nakomelin gen van deze planten weer een plaatsje vinden in de natuur waar ze uiteindelijk thuis horen. De tweede doelstelling van de bo tanische tuinen in zyn algemeen heid is de natuuredukatie. In een botanische tuin is namelijk een groot deel van het plantenrijk in een notedop te vinden: uitermate geschikt dus om kursussen of ande re aktiviteiten rondom planten te organiseren. Ook zonder direkt be lerend te willen zyn proberen de botanische tuinen toch een bredere waardering voor planten en de na tuur in het algemeen by te brengen. Het woord verzamelen heeft door het optreden van geldbeluste verzamelaars-handelaren de nega tieve bijklank gekregen van uit de natuur wegroven. Maar botanische tuinen verzamelen juist om be dreigde soorten, direkt of indirekt, te behouden. Van planten halen uit de natuur kan by een botanische tuin nooit sprake zyn, tenzy onder zeer bijzondere omstandigheden, bijv. het verdwynen van de biotoop (natuurlijke standplaatsen) doordat deze door allerlei mogelijke fakto- ren wordt vernield. In het ideale geval is de tuin een tydelyke schuilplaats waarbij de nakomelingen van de bedreigde planten weer in de natuur kunnen worden uitgeplant Botanische tui nen verkrijgen overigens verreweg de meeste planten door uitwisse ling met andere tuinen. Ze sturen elkaar ieder jaar lysten waarin alle geoogste zaden staan vermeld. We reldwijd ontspint zich dan gedu rende enkele maanden een druk verkeer van bestellingen. Zo heeft D'n Hof relaties met ruim 300 bota nische tuinen over de gehele we reld. Bij ongeveer 50 van die tuinen worden elk jaar selekties van zaden besteld. D'n Hof biedt vanaf dit jaar een zadenlyst aan waar uitsluitend Vlinderbloemigen op vermeld zyn. Het bestuur van D'n Hof heeft besloten dat op de Landelyke Hor tusdag de cactuscollectie centraal zal staan. Hoewel de cactuscollectie op zich al een bezoek waard is wordt er met ingang van 5 juni (tot en met 13 juni) door de leden van de Succulenta (de Nederlands Belgi sche vereniging van cactusliefheb bers) een cactustentoonstelling verzorgd in de oranjeriekas, gele gen naast de cactuskas. Uiteraard is de hele botanische tuin op 5 juni te bezichtigen, daarnaast zal er een in formatiestand z(jn en een stand van de Vrienden van de Botanische Tuin D'n Hof. Ook uw vragen over planten, of problemen met planten kunnen op 5 juni by uw bezoek worden beantwoord. Omdat D'n Hof geen subsidies krygt is het niet mogelyk deze dag de tuinen gratis open te stellen, on ze voornaamste inkomsten moeten immers uit de entree komen. Na af loop van uw bezoek ontvangt u, na mens de Stichting Nederlandse Plantentuinen een weggevertje. Een zakje zaad met daarbij een om schrijving van de aangeboden plant, een fraaie tweejarige Lobeli asoort De Landelijke Hortusdag lykt ons een uitstekende gelegenheid om eens kennis te maken met uw eigen botanische tuin te Overloon, de enige in zijn soort in de provin cie Noord-Brabant Om u wat beter in de gelegenheid te stellen om de botanische tuin te bezoeken heeft het bestuur ervoor gekozen het gehele weekend, dus ook zondag 6 juni, in het teken te stellen van de landelijke hortus- dag(en). Dit in navolging van enkele andere tuinen. De entreeprijs bedraagt tijdens deze dagen voor volwassenen ƒ5,-, 65plussers ƒ3,50, en kinderen 2,50. Voor vrienden is de entree zoals normaal gratis. De tuin is ge opend op zaterdag van 10.00-17.00 uur en op zondag van 11.00-18.00 uur. Vrydag 4 juni zal The Scene te be luisteren zyn in het gemeenschaps huis in Oostrum. Dit evenement met deze nationaal en internatio naal bekende band is georgani seerd door Stichting Rock Revue, die als doel heeft om grotere beken de bands naar de regio te halen. Dat dit al aardig lukt is wel bewezen door bands als Claw Boys Claw en The Pilgrims. The Scene, inmiddels een begrip in de nederlandstalige rock, had de definitieve doorbraak met het num mer Blauw, het nummer dat hun te vens een edison opleverde. Naast hun optreden op Torhout-Werchter in 1991 en na Nederland vertegen woordigd te hebben op het New Mu sic Seminar in New York is The Scene in 1992 ook nog onderschei den met de Poppreis. Na hun oprichting in 1979 wissel de de groep regelmatig van bezet ting. Sinds 1989 is de band in zyn huidige bezetting aktief met The Lau, Emilie Blom van Assendelft, Eus van Someren, Otto Cooymans en Jeroen Booy. Dat deze groep een zeer goed optreden op de planken zet hebben ze al vaak bewezen. Dit alleen is al een reden te meer om dit optreden by te wonen. Iedereen kan vanaf 20.00 uur in het gemeenschapshuis in Oostrum terecht, de entree is 1730, kaarten in de voorverkoop kosten 15,-. Voorverkoopadressen zyn oa. Music World Venray. Heren, wilt u een ogenblik wochten Ik moet even de politie bellen IK, Stadswacht in Brukske Van zondag 6 tot en met vrydag 11 juni viert het verpleeghuis Beukenrode haar zilveren be- staansfeesL De feestelijkheden zyn gegroepeerd rondom een aantal themalanden. Een bijzon dere rol Is daarbij weggelegd voor de Molukse gemeenschap in Ven ray. Die viert dit jaar eveneens feest Het is namely k 25 jaar gele den dat de wijk De Houten Hoek gereed kwam. Daarmee kwam voor een groot aantal Molukkers een einde aan hun verblyf in de houten noodbehuizing op Vlak water. Vyf willekeurig gekozen landen staan centraal tijdens het jubileum. Landen die volgens Mark Schapen donk, hoofd zorg by Beukenrode, willekeurig zyn gekozen. 'Er is uiteraard gedacht aan de voor naamste doelgroep, onze bewoners. Die bestaat voomamelyk uit de menterende ouderen. We spreken hen aan met kleur, muziek en dans en een deel waarin we teruggrypen op dingen die ze zich uit hun jeugd jaren nog herinneren'. Maandag wordt begonnen met een Frans getinte dag. Terrasjes, schilders en tekenaars en een gezel lige markt Uiteraard is er wyn en kaas te proeven. Dinsdag draagt een Schots karakter met een groot brunch-buffet voor personeel en be woners. Dat wordt opgeluisterd door een doedelzakspeler. Donder dag staat de Spaanse cultuur op de voorgrond met een optreden van een dansgroep, voorafgegaan door een flamenco-gitarist zuur De laatste dag gaat Beukenrode te rug in de tyd met een aantal ingre diënten uit grootmoeders tijd. Op het vrydagse menu staan kaantjes, in goed Venrays 'kaoje', haring wa fels en zult oftewel 'parsvlejs'. In en om Beukenrode lopen die dag tal van kleindieren zoals geiten, kip pen, konynen en ganzen rond. Offi cieel is de vr(jdag net als de overige dagen, bedoeld voor bewoners en personeel, maar by mooi weer vin den alle aktiviteiten buiten plaats en is iedereen van harte welkom. Het vuurwerk dat om 22.15 uur vanaf de parkeerplaats wordt af gestoken is in elk geval bedoeld voor de hele Venrays bevolking OPEN De woensdag is de dag waarop be langstellend publiek nadrukkelyk wordt uitgenodigd om een bezoek te brengen aan Beukenrode. Gedu rende een dag is in h leeg- huis een tentoonstelling africht over de Molukse gemeenschap in In verband met de te ver wachten drukte op de woens dag geldt op die dag op het hele terrein van Beukenrode een parkeerverbod. Met uitzonde ring van de aangegeven par keervakken mag op het terrein geen auto geparkeerd worden. De maatregel is, in overleg met politie en gemeente, genomen om in geval van nood hulpverle ners ongehinderde toegang tot de hoofdingang te garanderen. Gasten worden dan ook drin gend verzocht om buiten het terrein hun auto te parkeren. Nederland. Verantwoordelyk voor de expositie is het Moluks Histo risch Museum in Utrecht en het materiaal wordt aangevuld met fo to's van de Ven rayse situatie en in het byzonder het voormalig kamp Vlakwater. Verder zyn er video- en diavoorstellingen over de eilanden groep in de Indonesische archipel te zien. De bezoekers aan Beukenro de kunnen verder rekenen op Mo luks eten en drinken, klederdracht en muziek. Woordvoerder Schapendonk is zeer te spreken over met name de inbreng van de Molukse gemeen schap in het Beukenrode-feest 'Zy hebben het byzonder enthousiast opgepakt en de gelegenheid aange grepen om zich nog eens te pre senteren'. KLOOSTER Verpleeghuis Beukenrode opende in 1968 haar deuren in het voorma lige Franciscanenklooster aan de Leunseweg. Het instituut kreeg de naam 'de Kruuze', naar de Ven rayse benaming voor het gebied. 'De Kruuze' was één van de eerste geria trische inrichtingen in Nederland. De verpleegzorg voor ouderen stond in die jaren nog in de kinderschoe nen. Tot aan 1989 opereerde het verpleeghuis in de schaduw en had 'de Kruuze' nauwelyks een positie ve klank by de oudere mensen in de gemeente. Na de ftisie met het Horster verpleeghuis SL Antonius en de daarmee gepaard gaande naamswyziging in Beukenrode, ging het instituut een andere koers varen. Momenteel is Beukenrode een open zorginstituut met 140 ver pleegbedden en verder twintig plaatsen voor de dagbehandeling van ouderen en mensen die revali deren na ziekte of ongeval. In toe nemende mate werkt Beukenrode bovendien samen met de verzor gingshuizen Schuttersveld en El- dershome. In deze huizen zorgt Beukenrode byvoorbeeld voor aan vullende zorg in de vorm van groepsverzorging. Daardoor wordt opname in het geriatrisch tehuis uitgesteld en kunnen ouderen lan ger min of meer zelfstandig wonen. Broeder overleed na val Woensdagmiddag liep de 78- jarige broeder Quirinus Verdegaal op de Overloonseweg naast zyn de- fekte bromfiets. Iiy vroeg aan twee mannen die aan de Overloonseweg aan het werken waren of ze mis schien zyn brommer konden ma ken. Terwyl de mannen pogingen deden de brommer weer te starten zagen zy dat de broeder achterover viel en op het wegdek bleef liggen. Een gealarmeerde arts kon alleen nog maar de dood vaststellen. Dat was ook de reden waarom het slachtoffer langer op de weg is biy- ven liggen, omdat de hulpofficier eerst ter plaatse moest komen. Er kon worden vastgesteld dat de broe der door een beroerte een natuur- lyke dood was gestorven. Broeder Quirinus was van de Or de van de Ongeschoeide Carmelie- ten en maakte zich vele jaren verdienstelyk als aquisiteur van het door de Carmelieten uitgegeven tydschryft Tegenwoordig'. Iiy was dan ook een graag geziene gast by vele Noordllmburgse gezinnen enerzyds voor werving van nieuwe abonnees en anderzyds om de abonnementsgelden te innen. Iiy verbleef dan enkele maanden in de kloosters van de congregatie van waaruit h(j dan met zyn brommer zyn aquisitiewerk deed. Voor zyn werk werd hem de pau- seiyke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontiflce uitgereikt De begrafenis vond afgelopen dinsdag plaats in de rectoraals kerk van SL Jozef in SmakL Haar man zou opletten Tbrwyi een 75-jarige inwoonster by een supermarkt in het Brukske haar boodschappen deed bleef haar man achter by de auto en beloofde goed op te letten. Dat heeft hy ken- nelyk niet goed gedaan, want by te rugkeer by tie auto ontdekte zy dat men toch kans had gezien on in de auto. die niet afgesloten was. te komen. Ontvreemd was een bood schappentas waarin naast persoon- lykc bescheiden ook een porte monnee met daarin ƒ350,- aan' Nederlandse en buitenlandse valu ta zaL Ook zat haar bqj aarden kaart voor de NS in de tas.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5