fanfare Vriendenkring uit Overloon musiceert in frits Philips Muziekcentrui Expo straatkinderen Ri in gemeentehuis Meer Jerusalem bezoekt Tsjechische scholen PEEL EN MAAS_ PEEL EN MAAS Rommelmarkt in wijkcentrum 't Schöpke Belangrijke filmpremières in Venray PEEL EN MAAS LEN Donderdag 3 juni - Pagl Grote Kerk I'astorie, Eind.straat 6, tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M., Pa- te rsstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Ilouben, Dr. Poels straat 4, tel. 11664. H. Missen bestellen: ma tTm za 09.30-10.30 uur Kindstraat 6. Zaterdag: H. Bonifatius, bis schop en gezellen, martelaren. 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Harry Messemaec- kers; tot byz. int 19.00 ZONDAGS DIENST; Christiaan Beclet en ouders Hermanus Beclet; Petronel- le Raemakers en Marie Beclet (S); Nelly van Mil-Giesbers (koll.); Jan Peters en overl. Cam.; Maria v.d. Boom-Custers (koll.); Piet en Wout Lenssen-Jeuken; Cis Arts- Swaehofer (koll.); Anna van Dooren- v.d. Ven; zeswd. Cor Janssen (fam.); zeswd. Jan Arts (koll.); Ad Ikminiau (koll.); zeswd. Louisa Jans-Beken- Volleberg (koll.); Jan Derckx; Jacob de Bru(jn; An toon Janssen en echt- gen. (S);jrd. echtpaar An toon Poels- Schols en zoon Theyke (S). Zondag: Hoogfeest van de H. Drieëenheld. 8.00 Lsm. Ten Aben en overl. fam. Aben-Geurts; Jan Ou denhoven en echtgenoten Godefri- da van Tilburg en Gerarda van Mill (S). 930 Kitty Pöuwels (koll.); Piet Janssen; overl. ouders Kersten- Tichelhoven; tot zekere intentie; Chris Smits (koll.); Harry Hanssen (koll.); Cornells Barens; Tb Janssen- I toon en; Marieke Jacobs-Theunis- sen (koll.); Joos Ariaens (koll.); overl. medewerkers van de avond vierdaagse; overl. ouders Th(jssen- Maters, overl. kinderen en overl. fam. (S). 11.00 Lambertus van Ha ren en Wilhelmina van Haren-v.d. Hoogen; Sjef Vermeulen (koll.); Jan M.H. Janssen, overl. ouders en overl. broers; Chris Renkens (koll.); overl. ouders Swinkels-Cremers; Tbn de Koster (koll.); Herman Theeuwen (koll.); jrd. Jo Swinkels; overl. ouders Hendriks-Janssen en kinderen; Johannes Swaghoven (koll.); Mia Wynhoven-Munninghof (koll.); Sjaak Janssen (koll.); jrd. Riek Laurensse. Maandag: 9.00 Lsm. Lev. en overl. leden Cam. Roex-v.d. He(jden. Dinsdag: 9.00 Lsm. Wilhelmus Hubertus Janssen; tot byz. int 19.00 Lsm. Voor de parochie. Woensdag: 9.00 Lsm. overl. echt paar Tillemans-Duyf (S). Donderdag: 9.00 Lsm. te.v. O.L.V. van de wonderdadige medaille ti.v. Marie-Antoinette de Wit; Ben Schim-v.d. Loeff, fam. en vrienden uit dankbaarheid. 19.00 Lsm. om kracht voor>ai)e ongeneeslijke zie ken en hun fam. Vrijdag: H. Barnabas, apostel. 9.00 Lsm. Harry Hanssen (koll.). Akolieten: Zo: 9.30 Tbm Fbolen en Wilbert van Ham. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Frank Kappel en Ties Koop man s; lektor: J. Truyen. 'la-. 11.00 Suzanne Laurense en Judith Klomp; lektor: A. Noyens. I Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: J. Korff. Lektor: F. Blom. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. v Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Fun Smits; lev. en overl. fam.; overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei; overl. ouders Wilmsen-Vos (Heesen); Jac van Leuken (koll.); Jan Hendriks (koll.); Jo van Els. Zondag: Peest van de H. Drieëenheld. 9.00 Voor de paro chie. 11.15 Gezongen door het Zwols Mannenkoor; jrg Theo Lin- ders; overl. ouders Oudenhoven- Evers en Bertha; Sjef Schaeffers; Jean Dericks (koll.); overl. ouders Jenniskens-Janssen en Els. Maandag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Jrg ouders Dielissen- van Heugten. Dinsdag: 9e en laatste dinsdag van de Antoniusnoveen. 8.00 T.e.v. SL Antonius. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevo len intenties; Gertruda Wilmsen- Litjens; overl. fam. Hendrickx en overl. fam. Van Boven. Woensdag: 8.00 An toon Bovee en overl. fam. 19.00 T.e.v. SL Jozef uit dankbaarheid; Herman Jaegers. Donderdag: 8.00 Geen intentie. 19.00 Teng Arts en overl. fam. Vr(jdag: 8.00 Run. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis voor de gezinnen. Vbor de Nederlandse missionaris sen konden we ƒ900,- overmaken. Harteiyk bedankt Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Bernard Swilste. Zo: 9.00 Pa scal Kusters; 11.15 Martin Leen- ders. Di: Roel en Mark. Parochie Brukske Zaterdag: Viering van het feest van de H. Drieëenheld. 10.00 Hoogmis. Vbor Tb van Rijn en overl. fam. Zondag: Geen eucharistieviering Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Boni fatlus en gezel len. Priesterzaterdagvierlng. Geen mis om 8.00 uur. 10.30 Rozenkrans en biechtgelegenheid. 11.15 H. Mis; voor Jos van E(jk; voor de v(jf stu denten die vandaag in Den Bosch priester gewijd worden. 13.15 Kruisweg Lof en zegen met het Al lerheiligste. 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor Drievuldig- heidszondag. Kinderwoorddienst Zang door Kinder- en Jeugdkoor. Voor Jan Rijbroek (koll.); uit dank baarheid voor een 40-jarig huw.; overl. fam. Pee te rs-Janssen; Bertha Tijssen-Pelzer (koll.); Piet v.d. Geug- ten (koll.); Maria Sybera-Fransen (koll.). Zondag: Hoogfeest van de H. Drieëenheld. 8.30 Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de paro chie; overl. ouders Van Lin-Heyli- gers en zoon Nout; overl. ouders Drabbels-Klaassen. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Ibt byz. int (K); Maria v. Me(jel en overl. fam.leden; overl. Cam.leden (K). Maandag: 8.00 Om de genade te vragen van een zalige dood. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 8.00 Voor de verkondi ging van het evangelie onder de vol ken. 19.00 Voor alle overledenen. Woensdag: H. Efrem. 8.00 Marti- nus Pontman en G(jsbertus van Blokland. 19.00 Voor vrede en ge rechtigheid. Donderdag: 8.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Piet Vermeltfoort en overl fam. Vrijdag: H. Barnabas. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart 19.00 Voor de weldoeners van de pa rochie. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Wim Emons; overl. ouders Achten-Verdijk en overl. fam.; jrd. Wim Heidens; Har- rie Claessens; Tbon Muller; overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; Theodora van Arsen-Loonen (buurt); Herman Ver heden; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Jan Readts; gest jrd. ovtjrl. ouders V.d. Hoogenhof- Spreeiiwènberg; gest. jrd. Han Ko rendijk en overl. fam.; Giel Venne kens en echtgen. en wederz. fam. (Gein. koor). Maandag: 9.00 Ibt zekere int Dinsdag: 9.00 Ibos Bemaerts. Woensdag: 9.00 Truus Ver meulen. Donderdag: 9.00 Herman de Kleijn. Vrijdag: 9.00 Gest. jrd. Jos Thie- len en Maria Rutten. Misdienaars: Za: 19.00 Paul de Beer, Ralph Kessels, Ivo Ghielen, Martijn Kempen. Zo: 830 Maurice van Mill, Emil Moure, Wim Clephas, Paul van Haeren; 10.00 Lisette Jans sen, Bianca Camps, Judith Philip- sen, Susan Frederix. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Vooravonddienst van het feest van het Allerheiligste Drieëenheid (Dameskoor); Frank Voermans; Thei Classens (Dep. Pe- tersstr.); Thei Classens (biakt, na mens kameraden); Grad Rongen; Lei Direks; Sjaak Lemmen; overl. ouders Peters-Hermans en hun kin deren Martien en Gon. Zondag: Hoogfeest van de Aller heiligste Drieëenheid. 11.00 Hoog mis. Herenkoor; Nel Verstappen- Stevens; Sjang Direks. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor O.L. Vrouw van Lourdes. Zaterdag toediening van het H. Vormsel. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Van Rhee-Drabbels en kinderen-, Dien Classens-Vi8sera; Leo Willemssen; Mien Philipsen; Jan Jakobs; Piet Smulders (fam. Ph.). Woensdag: 9.00 O.L. Vr. van Al tijd Durende Bijstand (zij die of ferden). Misdienaar: Za: Suzanne en Thijs. Parochie Leunen Hoogfeest van de H. Drieëen heid. Eerste zondag van de maand; byz. kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouclere Janssen-Achten en zoon Gerrit; Wim Bouten-, Michel Loonen en overl. Cam.; Aloys Lucassen (broers en zussen); maandd. Harry de Mul der (6); gest jrd. Louis Weys en An ton ia Jacobs; gest jrd. Willem Verhe(jen, echtgen. en overl. kinde ren. Zondag: 10.00 Ilgm. Piet Ke(jsere en Marie Keijsere-Hendrix; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Jans sen; Gerard Reintjes en Petronella Reintjes-van Megen; Bert Custere. 11.15 Geen H. Mis. Maandag, dinsdag en woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam.; Liza Breugelmans-Radt; Leo Loonen en echtgen.; weekd. Helm van Rens (3); jrd. Teng Voesten. Vrijdag: H. Barnabas, apostel. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (offerblok); Frans Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen Misdienaars: Za: 19.00 Bart Jeu ken en Jeroen Swinkels. Zo: 10.00 Mark de Klein, Tbm Bos en Erik Lit- jens. Do en vr: 19.00 Josine Geurts en Marieke Gommans. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis- kens. Zo: 10.00 Jan Reintjes. Rekte raat Heide Zondag: Hoogfeest van de H. Drieëenheid, Drievuldigheidszon- dag. 10.00 PI. Hoogmis voor Maria Nellen-Hendrikx; Stefhania Coppus-de Groot; Wilhelmina Janssen-Janssen (koll.). Donderdag: 9.00 H. Mis voor overl ouders Willems-Janssen en kinderen; kracht van de H. Geest Rekte raat Veulen Feest van de H. Drieëenheid. Zaterdag: 19.00 Hgm. Pet ran Muyzere en Dora Muyzers-Smits; Priesterroepingen; jgt Martin us Janssen. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Grad Reintjes; overl. fam. Geelen- Boonen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 9e dinsdag te.v. St Antonius. 8.00 H. Mis ti.v. offe raars; Hendrikus Thissen en overl. fam. Thissen-Hendriks. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vr(jdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Marcel Vermulst Gertjan Holtermans. Misdienaars: Zo: Roy Smets en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor!); mndd. M. Teunissen; mndd. Fr. Janssen; oudere Van Well-Thoonen; overl. fam. Vergeldt-Smeets. Zondag: Hoogfeest van de H. Drieëenheid. 9.30 M. de Wit- Geerets (fam. V.d. Bekerom); welzijn van de parochie. 11.15 Mndd. J. Janssen (Spreeuwenberg); echtg. Dy khuizen-Camps. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Woensdag: 19.00 T.e.v. het H. Hart (M). i it>v Vrijdag: 19.00 Fr. Jansen (J); jrd. overl. fam. Verhoeven-Arts., Misdienaars: Za: 19.00 H. v.d. Hoff en R. Keyzer. Zo: 9.30 N. Jaspers en Sj. Ewals-, 11.15 B. en S. Slangen. Ma: M. Claessens en M. Pouwels. Wo en vr: W. Claessens en M. Spreeuwenberg. Spreuk van de week: 'Wie vol is van zichzelf, in hem is geen plaats voor God' (Joods spreekwoord). Kinderwoorddienst: De Kinder woorddienst staat goed in de be langstelling. Deze dienst - bedoeld voor kinderen van de basisschool die hun Eerste H. Communie heb ben gedaan - wordt voorlopig ge houden op de laatste zaterdag van de maand met uitzondering van de maand juli. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Uit dankbaar heid. Misd.: Robbert Windsant en Björn de Mulder. Zondag: 10.00 In dankbaarheid. Misd.: Mar(jke Loonen en Bianca Zegera. Dinsdag: 830 JgLLamb. Michels en Wilhelmina Rongen. Woensdag: 19.00 Jgt Joep Ver- steegen en Catharina Arts; jgt. Hen- ricus Michels en Gert ru da Friezen. Misd.: Willem Loonen en Wil Poels. Donderdag: 8.30 Schoolmis. Kerk poetsen: Mevr. Poels en mevr. Hendriks-Flinsenberg. Opbrengst kollekte Nederlandse missionarissen 300,75. Heel harte lijke dank. Rektoraat Vredepeel Zondag: Drievuldiglieidszon- dag. 10.00 Jgt mevr. V.d. Pas- Camps; overl. ouders Botden-Geurts en zoon Tbnny; Jo v. Eerd-Strljbo; fam. Van Hoof-Fleuren. Woensdag: 19.00 Rozenhoedje. Misdienaars: Janine en Nicole. Lezen Jan Cl assen a Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Mia Bouten-Gljsberts; fam. Naus- van Gorp; Piet Geurts (buurt en vrienden). Zondag: 8.30 Gebeds- en Commu niedienst te Holthees voor fam. Smits-Zegere (Voorganger: Pi us van Loon). 10.00 Hoogmis voor Petro nella Logtens-Seroo; René Buyzen; Martinus Martens, Hendrika Martens-Michiel8; Theo Arts; fam. Bertrand en Piet Geurts en tz.i. 11.00 PI. H. Mis opgeluisterd door Are Musica (Ven ray) b.gv. het af scheid van hun dirigent Rob Berben. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor alle vrienden van St Jozef. 'n abonnement waard Deze week een van de schaar to's van de kleuter-bewaars* van de zustere Urselinen aai Maasheseweg. Het is een opi van omstreeks 1934. De ra kleuters op deze foto van toen len dit jaar (voor zover ze nog ven zyn) de AOW-gerech leeftijd bereiken, of hebben eerste AOW reeds binnen. Heti doenlyk al deze kleuters by naam te noemen, voor velen i een zoekplaatje, temeer omdj foto aan duidelijkheid wat te sen overlaat In volgorde van willekeur zi we toch enkele peuters van aan u voorstellen: Harrie Corn sen. Jozef Kronenberg, Jo Kui Wim Verbeek, Jan v.d. Putten, rit Beerkens, Stefan Wynhi Jan Muskens, Harrie Odenhi Henk Hendriks, Jan Boom, Billekens, Harrie Laurensse, Bom en nog vele andere beken Op de achterste ry, en die kei we nog allemaal wel, Linskens. J. v.d. Pi Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 6 juni zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, mevr. ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck zal mevr. ds. W. Weersma voorgaan in de dienst Aanvangstijd is 11.00 uur. Er is geen kinderop vang en kindemevendienst Na af loop is er koffiedrinken. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpetye 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 6 juni om 10.00. Voorganger: kand. J. Fekkes uit Nykerk. Om 14.30 uur. Voorgan ger: kand. J. den Boer, Alblasser- dam. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er koffiedrinken. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 10 juni om 20.00 uur. Thema 'De liefelijke bergen!'; het wandelen over de liefelijke bergen, brengt de hemel dichtby in het hart Al wan delend geven de herders onderwijs. Wandelt u mee? Iedereen is welkom. Bijbels open lucht museum. Op zaterdag 12 juni is er een reisje met de evangelisatiepost naar het Bij bels open lucht museum De Heilige Landstichting te Nijmegen. Hierna bezoeken we na de picknick een speeltuin. Wie mogen mee? Ieder een die maar zin heeft. Oud en jong, kerkelyk en onkerklyk. Een mooie gelegenheid om nader kennis te maken met de evangelisatiepost en het open lucht museum. Het reisje is gratis. Graag opgeven by de evan gelist 'n abonnement waard Wijkcentrum 't Schöpke organi seert jaarlyks, in samenwerking met een andere organisatie uit Vel- tum, een rommelmarkt in het wijk centrum, waarvan de opbrengst broederlijk (of zusterlijk) wordt ge deeld en wordt besteed aan diverse aktiviteiten van de organisatoren. Dit jaar is Joekskapel Zuutjes An de mede-organisator. De rommel markt wordt gehouden op zondag 13 juni as. van 11.00 tot 14.00 uur in en om wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b. Op de zaterdagen 5 en 12 juni is er tussen 10.00 en 15.00 uur gele genheid uw overtollige spullen by het wijkcentrum af te geven. Even bellen kan eventueel ook (tel. 10290), de mensen van de Joekska pel of het Wijkcentrum halen de spullen dan by u thuis op. Wy vra gen u wel, geen grote meubels en kleding in te willen leveren. Daar is geen enkele vraag naar. Vanuit milieu-oogpunt verzoeken wij, eve- vens geen defecte koelkasten en diepvriezers te willen afleveren. Spullen dienen nog bruikbaar te zyn of nog bruikbaar te maken, Dus: heeft u boeken, platen, speel goed, lampen, mixers, stoelen, ta fels, kastjes, radio's, stofzuigers, tv's, horloges, campingspullen, fietsen, beelcljes, schilderyen, gereedschap pen, porselein, bestek e.d. over, breng ze dan s.v.p. op een van*de beide zaterdagen naar 't Schöpke. Bent u toevallig op zoek naar een koopje, of vindt u het gezellig zo maar wat te snuffelen en een klei nigheid te kopen, loop dan op 13 juni a.s. even binnen by het wyk- centrum. U vindt er zeker iets van uw gading. De toegang is gratis, de koffie niet maar wel bruin en Joekskapel Zuut jes An en wykcentrum 't Schöpke zyn in ieder geval bly met uw komst De komende maanden kan Ven ray een hele reeks zeer belangryke filmpremières tegemoet zien. Stuk voor stuk films die kwalitatief van hoog gehalte zyn en die ieder voor zich een run op de vier zalen zullen veroorzaken. Het begin kan men nu al consta teren met de film Rilling Down, De pers staat er bol van en de TV. slooft zich uit om de film aan te pryzen. Terecht want het is een uitsteken de film met Michael Douglas in zyn eerste rol sinds Basic Instinct Over enkele weken start Cliffhan- ger. Het wordt wel vaker gezegd, maar zoiets is nog nooit in de bio scoop vertoond. Van begin tot eind zal het publiek met klamme han den de verrichtingen van Sylvester Stallone volgen. Stallone was de laatste jaren uit het zicht maar nu is hy helemaal terug...en hoe. Een filmsensatie van de allergrootste orde. Enkele weken daarna start in twee zalen Indecent Proposal. Deze film is over de gehele wereld hard op weg om de records van Pretty Woman te breken. Robert Redford is een mfffarclalr tiië een paSfe- trouwd stel voorsteld om voor een door te brengen. Hoe reageren de man en de vrouw? Deze film is een ongeloofelyk sukses en de premie- re zal daarom in twee zalen plaats vinden. Weer twee weken later komt Hot Shots 2. Meestal zijn vervolgfilms een flauw aftreksel van het eerste deel. Dit keer is dat absoluut niet het geval. Er zal heel wat afgelachen kunnen worden. Dit wordt dus een vacantiefilm by uitstek. Weer twee weken later alweer in premiere de nieuwste superhit van Arnold Schwarzenegger The Last Action Hero. Ook dit belooft weer een aktiefilm te worden in het gen re van Terminator 2. Ook zyn contracten gesloten voor de premieres van Sliver de nieuwe Basic Instinct met in de hoofdrol Sharon Stone; The Firm met een op de huid geschreven rol voor Tom Cruise; en zeker niet te vergeten de 70 miyoen dollar Steven Spielberg produktie Jurassic Park. Dit is een combinatie van E.T. en Indiana Jones. Voor de jeugd komer drie Walt Disney produkties. In de zomerva kantie Jungle Book, in de herfstva kantie Bambi en rond kerstmis Alladin, de film die zelfs Belle en het beest overtreft Niet alleen in de peperdure pro dukties wordt geld geïnvesteerd. Ook bestaan er plannen om de foy er te verruimen, zodat men in een ruimere omgeving koffie en andere dranken zal kunnen gebruiken. Vanuit de foyer zal men via een gla zen wand het plein overzien. De be doeling is om er een echt uitgangs centrum van te maken. Daarby wordt ook gedacht aan de realise ring van een Grand Café c.q. Brasse rie op de begane grond. De plannen hiervoor zyn in ontwikkeling en als de nodige medewerking verkre gen wordt wil men zo spoedig mo gelijk met deze bouwplannen starten. Op filmgebied staat Venray in de eerste divisie. Gewonde bij verkeersongeval Woensdagmiddag vond op de Deumeseweg een verkeersongeval plaats waarby een 21-jarige bestuurster van een personenauto met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. De bestuurder van een trek ker met oplegger, een 30-jarige inwoner van Wanssum, gaf richting aan dat hy een inrit wilde indraai en. Dat bemerkte een 18-jarige bestuurder van een bestelauto uit Leunen te laat Hij week uit maar op dat moment kwam uit tegen overgestelde richting de personen auto van de 21-jarige en volgde een botsing. De personenauto werd aan de voorzyde geheel vernield met het bovenvermeld gevolg voor de bestuurster. Op zaterdag 5 juni a.s. vindt in het Frits Philips Muziekcentrum te Eindhoven het slotconcert plaats in het kader van een reeks fanfare promotieconcerten in de regio Zuid-Oost Brabant onder de naam 'Proms Fanfaresque'. Aan dit con cert wordt medewerking verleend door Fanfare Vriendenkring uit Overloon, o.l.v. dirigent Chris Cup pen en verder door fanfare St Nica- sius Heeze en fanfare De Vooruit gang uit Stiphout. De drie fanfares, allen uitkomend in de superieure afdeling van de Bossche Bond startten in 1991 met de opzet voor een concertcyclus met als voornaamste doel het pro moten van het fanfare-orkest in het algemeen en het stimuleren van originele en/of bewerkte muziek voor fanfare in het bijzonder. In het afgelopen jaar verzorgden de fanfa res reeds drie suksesvolle concer ten met veel originele fanfare- bewerkingen. Voor het slotcot is gekozen voor een unieke aki modatie in de regio Zuid-Oost k bant te weten het MuziekcenwSCj j Frits Philips te Eindhoven. UN)I concertzaal biedt plaats aan 'N i mensen en wordt normaal gei y V ken alleen gebruikt voor conci van beroepsorkesten. Voor de verenigingen zal dit concert ook een byzondere erva worden. Fanfare Vriendenkring uit ATTE Forur loon zal deze avond een gevari l'e programma ten gehore brei waaronder een werk met zang mezzo sopraan Anita Byvoel Het concert op zaterdag 5 jui gint om 20.15 uur en de entre draagt ƒ10,-. Voor meer infoi kimt u kontakt opnemen metf re Vriendenkring Overloon, 04781-41889. ATTE live - Meerlo- In de hal van het Meerlo- Wanssumse gemeentehuis wordt momenteel een kleine expositie ge houden over de straatkinderen in de Braziliaanse miyoenenstad Rio de Janeiro. De expositie maakt deel uit van de activiteiten die de nieu we stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum dit en volgend jaar op touw zet in de zes kerkdorpen van de gemeente. De expo is te bezichtigen tijdens kan tooruren. De tentoonstelling bestaat uit ze ven panelen. Op vijf daarvan wor den grote zwart-wit foto's van de Venrayse fotograaf Gé Hirdes ge toond van krottenwijken, zwerfkin deren, opvangcentra, hulpposten en productiebedrijven in Rio de Ja neiro. Op een paneel is een collage gemaakt van kranteberichten over onder meer de moorden op de straatkinderen en acties voor deze verschoppelingen. Tenslotte is op een paneel een collage gemaakt van de plattegronden van Meerlo- Wanssum en Rio de Janeiro. Scho len die actie voeren voor de straat- Cl jeugd kunnen deze pai gedurende een bepaalde period de hal van de school hangen, De Meerlo-Wanssumse stiet voert gedurende twee jaar i voor de straatjeugd in Rio. N ,j mei vond in zaal 't Brugei Meerlo de goed bezochte presentatie plaats van de sti< Veertig vertegenwoordigers vi enigingen en kerkbesturen kn Van informatie over het werk vai stichting en de activiteiten. Het is de bedoeling dat de 1 de twee jaren binnen verenigli en scholen de video Ontmoe straatkinderen van Rio of de d rie over straatkinderen wordei toond. Naast deze vorm bewustwording is er ook gel heid om acties te voeren door deren en volwassenen. Nadere informatie over het van de stichting, de acties en hi schikbaar stellen van video is verkrygbaar by het secr van de stichting: Karin Vesi Van Myrlaerstraat 6 te Meerlo 04789-2524). In de week van Hemelvaart maak ten de leerlingen van klas VWO-3 van Jerusalem een vyfdaagse reis naar Tsjechië. De reis kwam tot stand op uitnodiging van twee Tsje chische scholen. Ook vorig jaar is er al een derde klas daar op bezoek 80 Kilometer ten noorden van Praag ligt het stadje Tumov, bekend om haar edelstenen. Daar brachten de leerlingen 's ochtends een be zoek aan het plaatselyke gymna sium, waar ze kennis maakten met de school en de leerlingen; vervol gens werd samen met een aantal Tsjechische leerlingen gewandeld in de prachtige omgeving die be kend staat als het Boheemse Pa- radys. De volgende dag ging de groep naar Praag, waar ze een tocht maak ten langs diverse plaatsen van cul tureel en historisch belang: zoals het Wenceslaplein, waar de Praagse Lente begon en het oude stadscen trum met zyn beroemde klokketo- ren waaruit elk uur de beelden van de 12 apostelen even te voorschyn komen. De leerlingen wandelden over de Karelsbrug, waarop talloze artiesten hun kunsten aanbieden. De laatste dag van hun verblyf gingen de leerlingen naar Neratovi- ce, een vry nieuwe stad, die voorna melijk uit eentonige flats bestaat .Het gymnasium is gevestigd in een modem gebouw. De leerlingen Jerusalem werden er hartelijk vangen met muziek van de st band. Ze volgden er la bekeken de lokalen en aten nf de Tsjechische leerlingen schoolkantine. De reis werd besloten mei fantastisch optreden van de ziekschool uit de buurt van Tu die Tsjechische volksmuziek i de tot groot genoegen van de wezigen. Ül De leerlingen hebben door Dj reis een indruk gekregen vafl 0j onderwys in dit voormalige I j-n blokland en hebben ontdeü o niet alle scholen zulke goede' 3 zieningen hebben als zy zetf wend zyn. De Tsjechische leerlingen R t] wellicht volgend jaar een M ri aan Venray komen brengen. TIMMERWERKE 0 voor\* ramen, deuren, koz^n 1 ^vernieuwing,^ Duwing Ie Lig J. vai Wanssum, De Cuypersl 04784-211 JG]

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16