PEEL EN MAAS Schouwburgbestuur wil oor 1996 gaan bouwen Judovereniging Venray organiseert Europees op-toernooi in de Wetteling GRATIS venray Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek fethouder biedt excuses aan namens de commissie uim 1000 judoka's uit 15 landen in Venray op de mat Politie bracht redding Jaarlijkse kollekte Rode Kruis D'66 kopstukken bezoeken Venray zaterdag 5 juni U kunt de avondvierdaagse nog sponsoren PEEL EN MAAS irektie en bestuur van Cultureel itrum De Beejekurf willen liever wachten tot 1996, het jaar rin de gemeente Venray geld wil maken voor de verbouwing van ichouwburg. Zy willen zich dan zoveel mogelijk inzetten om fi- iciële middelen van Provincie, en van sponsoren los te kry- Wethouder Driessen sloot afge- >n dinsdag, tydens de commis- ergadering, niet uit dat de neente, als de overige financiële Idelen er zyn, in een eerder sta- m geld beschikbaar zal stellen de verbouwing van de ouwburg. TIJDSTIP ehalve het schouwburgbestuur den ook diverse commissiele- enige moeite met het jaar 1996. CDA vroeg dan ook aan de wet- ider of het college, als Ryk en vincie inderdaad eerder met sidies komen, bereid was mee te iken om eerder geld vry te ken. Ihr. Den Brok van Samenwer- ig vroeg zich af of de gemeente het onderste uit de financiële van de Provincie haalt. Hy ver ss daarby naar een interview dhr. Mastenbroek by diens af- eid als gouverneur, waarbij deze geeft dat Noord Limburg niet ief genoeg is richting Provincie. Ie wethouder liet daarop weten de praktyk toch anders is. 'Als de Provincie het licht groener [branden, zal het college in deze estie met de neus vooraan en de id open houden, als Masten-! «k zegt dat het zo gemakkelyk. aldus de wethouder. Ihr. Laurensse liet namens het louwburgbestuur weten dat 1996 diverse redenen 'laat' is. Hy gaf st aan dat zy (het bestuur) enke aren geleden al goeddeels rond ren met Provincie en Ryk. 'Wy Iden toezeggingen van geld door ivincie en Ryk en zouden daar iprekken over gaan voeren. Wy iben dat niet gedaan omdat het t paste in het plaatje van de ge- ente maar wij zyn ervan over- gd dat we eigenlyk veel verder 1 kunnen zyn'. Ihr. Cattoir, direkteur van de louwburg, is er van overtuigd dat de schouwburg nu al gereed had kunnen zyn. 'We gaan nu opnieuw een topseizoen tegemoet. Zesen twintig voorstellingen zyn al uit verkocht. Reken dat keer 60 extra plaatsen dan lopen we ƒ50.000,- mis. En dat meerdere jaren'. Volgens dhr. Wydeven, sektordi- rekteur maatschappelyke zaken, ontkende dat er financiële toezeg gingen waren. H(j voegde daaraan toe dat de plannen nu beter onder bouwd zyn en dus een grotere kans van slagen hebben. DIREKTIE Een ander punt is het afscheid van dhr. Cattoir als schouwburgdi- rekteur. In mei 1995 gaat dhr. Cat toir in de VUT, midden in de voorbereidende fase van de verbou wing. Als die verbouwing eerder kan plaatsvinden dan kan hy de nieuwe direkteur een kant-en-klaar plan in de schoot werpen. Een ander knelpunt is het terras van de Lion d'Or onder de kantoor ruimten van de Schouwburg. 'Dat is een onhoudbare situatie' aldus Cat toir. 'In het verleden is de afspraak gemaakt dat dit de hoogste priori teit moet krygen. Nu moeten we er nog drie jaar mee door'. Cattoir gaf aan dat, als het niet an ders kon, de bouw beter in fases ge realiseerd kan worden zodat eerst de grote knelpunten (ingang schouwburg en kantoorruimten) opgelost worden. Als het schouw burgbestuur daarvoor de financie ring rond kan krijgen moet dit volgens hem lukken. Bovendien is dhr. Cattoir van mening dat de tota le verbouwing een klus is die lan ger gaat duren dan vyf maanden. 'Een schouwburgseizoen missen is dan helemaal een ramp'. VARIANTEN De gemeente Venray heeft haar voorkeur uitgesproken voor een verbouwing van de schouwburg naar een kleinschalig multifunkti- oneel centrum, in de wandelgan gen variant 3 genoemd. Dit betekent een uitbreiding van 60 stoelen in de zaal en 200m2 foyer ruimte. Volgens Cattoir is variant 3 wel een verbetering maar geen uitbou- wing naar een multifunktioneel centrum. 'Hier zullen we nooit meer opbrengsten binnenhalen' gaf hij aan. H(j betreurde het dat het eigen schouwburgplan, een grootschalig multifunktioneel cen trum, niet haalbaar was. 'Het gaat erom dat er gelyktydig in de schouwburg verschillende zaken kunnen plaatsvinden. Dat is nu niet het geval en met variant 3 ook niet'. De meeste commissieleden zagen echter wel heil in variant 3, ook al omdat dat volgens hun financieel het meest haalbare was. Alleen mevr. Cals (WD) en dhr. Den Brok wezen erop dat hun voorkeur meer naar een grootschaliger centrum uitging en dat dat zeker niet uit het oog verloren moet worden. Volgens wethouder Driessen zal er met het maken van de definitie ve plannen wel degelijk rekening gehouden worden met een mogelij ke toekomstige uitbreiding naar een grootschalig multifunktioneel centrum. EXCUSES Aan het begin van de vergadering gaf wethouder Driessen aan dat het afgelopen jaar zeer constructief overleg was geweest tussen de ge meente en het schouwburgbestuur. De wethouder kwam daarbij ook nog eens terug op de kritiek die de commissie een jaar geleden spuide richting schouwburgbestuur. 'Het is nooit de bedoeling geweest om de bestuursleden als persoon te kwet sen. Wy betreuren het als dat per soonlijk wordt opgevat Een welgemeend excuus is hier op zyn plaats' aldus de wethouder richting dhr. Laurensse, voorzitter van het schouwburgbestuur. De laatste ac cepteerde het excuus maar verweet de wethouder dat hy tydens die vergadering niet had ingegrepen. "Iben al waren we goed onderweg in een klimaat waar we samen mee verder konden.' Dhr. Laurensse was wel tevreden over de vergadering van afgelopen dinsdag waar volgens hem constructief over de schouw burg is gepraat. 'Laten we eerlyk wezen, we zagen het liever anders maar we moeten vooruit Ik ben wel bly dat ook de commissieleden vraagtekens zetten by het lange uitstel' Het komend weekend, zaterdag 5 zondag 6 juni zal in sporthal De ètteling voor de 19e maal door ju- vereniging Venray een Interna- inaal judo-toernooi worden organiseerd. Dit jaar is vooral de deelname nuit het buitenland zeer sterk, aar ook uit eigen land zyn na- urlijk weer diverse toppers nwezig. il in de klasse dames +72 kg. onique van de Lee uit Tilburg de domat betreden. Enkele weken leden werd zy in Athene Euro- es kampioen. Ook Nancy van ikkum en Deborah Gravenstijn, lide zilveren medaille winnaars het wereldkampioenschap voor nioren en behorend tot de top n ons Nederlands dames judo, be- )ren tot de deelnemers. Ook by de heren zyn veel sterke doka's aanwezig. Zo is er b.v. uit ankrijk de kampioen in de klasse S kg. Vasseur. Diverse landen ver- hynen in Venray op de mat met m Nationale selektiea Uit Zwit- riand komt de komplete junio- nheren ploeg. Denemarken en reden komen met al hun selektie Uns, Noorwegen is er met zyn he in seniorenploeg en Engeland ardigt naar het Venrayse toernooi in espoir en junioren squad af. ok vanuit Rusland zijn weer deel- eraers en zoals altyd zyn deze erk genoeg voor enkele ereplaat- ïn. Kortom een bezetting van 1000 idoka's uit 15 verschillende lan- to op hoog niveau, waar de organi se erg trots op is. Hiermee is het en ray se toernooi uitgegroeid tot en van de sterkst bezette in Euro- Een waar stukje Venray- romotion. Voor de organisatie was het ook it jaar weer een hele klus om de fi- incien rond te krygen. Vooral de vaardigingen uit de Oost- iropese landen kosten de organi se veel geld, omdat de judoka's Jf niet de middelen hebben om Smachting te bekostigen. De or- nisatie neemt deze kosten en die hun voeding voor haar re tting. Gelukkig deed de Venrayse judo- leniging ook dit jaar weer geen ïgeefs beroep op de midden tod, zonder wiens sponsering het unogelyk zou zyn een dergelijk wtevenement te organiseren. De meeste judoka's overnachten 'rekreatiepark Leukermeer in de 'afgehuurde chalets. Ook slapen nog 150 personen in Horst by het interne- en gastenverblijf van de champignonschool. Zaterdagavond zal er in de sport zaal van de judovereniging een wel komsavond zyn waar ondermeer Burgemeester Waals alle buitenlan ders zal toespreken. Muzikaal wordt deze avond opgeluisterd door de Venrayse formatie Design. Voor alle sportliefhebbers valt er op zaterdag en zondag in de sport hal vanaf 10.00 uur 's morgens top judosport te bewonderen. De orga nisatie verwacht zeker zondags by de wedstrijden van de senioren ju doka's grote belangstelling. De wedstrijden duren zaterdag tot 17.00 uur en zondag tot 18.00 uur. Het lijkt goed vangen in de uitgebreide visvijver 'Het Wanssums Ven' aan de Wanssumse voeg. Het zal echter de enige keer zijn dat er zo'n grote vis uitgetakeld werd. Dat gebeurde afgelopen donder dag nl., toen deputé Hühorst naar Venray kwam om deze visvijver officieel te openen. De uitbreiding van de visvijver, geheel uitgevoerd door hen gelsportvereniging 't Alvertje heeft in totaal drie jaar geduurd en omhelste een uitbreiding van anderhalve hectare naar vijf hectare viswater. Ook is er nog een poging gedaan om bij Het Wanssums Ven invalide visplaatsen te realiseren. Dat lukte echter niet, terwijl het ministerie hiervoor elders wel geld beschikbaar had gesteld. Inmiddels heeft 't Alvertje afgelopen zaterdag een open dag ge houden en hebben de eerste viswedstrijden in de nieuwe vijver al plaatsgevonden. Vorige week heeft de Venrayse politie een einde gemaakt aan een opsluiting van een zieken huismedewerkster in de badka mer van haar woning in Venray. Deze dame moest donderdag middag om half drie met haar dienst in het ziekenhuis begin nen, maar verscheen daar niet Naarmate de tijd verstreek werd de leiding van de afdeling waar ze werkte, bezorgder, omdat ze niet gewend waren dat ze te laat op haar werk verscheen. Vanuit het ziekenhuis werd gebeld maar zonder resultaat De telefoon werd niet op genomen. Tegen half zeven werd de poli tie in kennis gesteld met het verzoek om een onderzoek in te stellen by en in haar woning. Bij het aanbellen kreeg de poli tie geen gehoor. Tydens het on derzoek aan de achterzijde van de woning hoorde de politie hulpgeroep. De vrouw was op gesloten in de badkamer en kon er niet meer uitkomen. De politie wist de woning binnen te komen en de deur van de badkamer te openen. De dame verklaarde de tele foon vele malen te hebben ge hoord maar zij kreeg de bad kamerdeur niet van het slot af. De vrouw heeft ongeveer vyf uur opgesloten gezeten. DONDERDAG 3 JUNI 1993 Nr. 22 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De jaarlijkse campagne 1993 voor het Rode Kruis loopt dit jaar van 30 mei t/m 12 juni 1993. Ca. 90 vrijwil lige kollektanten komen in die pe riode by u langs met de kollektebus of kollektezakjes om uw gift in ont vangst te nemen. Dit geldt voor Venray-centrum en de kerkdorpen. De jaarlijkse kollekte is één van de grootste inkomstenbronnen van het Nationale en Internationale Ro de Kruis. Een flink gedeelte is voor de lokale afdeling, die daarmee ter plaatse hun diensten kan verlenen. Het aantal verzoeken om hulp neemt nog steeds toe. Via de media worden wij dagelijks gekonfron- teerd met de noden in de wereld en slachtoffers van geweld. Overal waar dat nodig is, is het Rode Kruis aktief aanwezig. Duizenden vrijwil ligers zetten zich dagelijks in om dit te kunnen realiseren. Behalve internationale aktiviteiten biedt het Rode Kruis ook hulp bij u in de buurt Het Rode Kruis wil, samen met u, ervoor zorgen dat we dit werk kun nen voortzetten. Want als onafhan kelijke hulpverleningsorganisaties helpen wij slechts naar vermogen. Aan dat vermogen zitten grenzen. Daarom vraagt het Rode Kruis ty dens de jaarlijkse campagne om geldelijke steun. Uw bydrage betekend hulp. Hulp voor chronisch zieken en gehandi capten die ook wel eens op vakantie willen. Hulp voor ouderen en al leenstaanden, die naast zorg ook aandacht en gezelschap nodig heb-\ ben. Hulp natuurlijk ook aan slachtoffers van rampen, konflik- ten, hongersnood. Helpt u ons helpen? Mogen wij u dan alvast bedanken namens de hulpbehoevenden voor uw steun. Bedankt! De koördinatie voor deze campag ne voor de gemeente Venray ligt in handen van dhr. R. van Wyk, West singel 44, 5801 TW Venray, tel. 04780-82847. Op zaterdag 12 juni a.s. zal een D'66-delegatie, bestaande uit leden van de Eerste en Tweede Kamer, tij dens een werkbezoek aan Noord- Limburg ook Venray aandoen. Louise Groenman, Bob van den Bos, Doeke Eisma en Hans Jeekel komen die dag op uitnodiging van de D'66 afdelingen Venlo, Venray, Tegelen naar Grubbenvorst naar de ze regio. Op bovengenomede datum willen deze afdelingen enkele belangrijke ideeën uit hun verkiezingspro gramma's voor de gemeenteraads verkiezingen toetsen aan de meningen van mensen buiten de party. Het thema waarvoor politiek en belangstellend Venray wordt uitge nodigd is: 'Milieu en leefomgeving'. Om 16.00 uur worden de landelij ke politici begroet, waarna tijdens een wandeling door het centrum een symbolische aanzet wordt gege ven voor het stadspark en het gezel schap zich zal begeven naar café De Bonte Koe om daar met en in een forumdiscussie van gedachten te wisselen over de onderwerpen, die D'66 afdeling Venray zal presente ren als zynde belangrijke thema's voor Venray in de komende raadsperiode. 'Er wordt ingebroken...' Die melding kreeg de politie dins dagavond binnen. Er zou worden ingebroken in een woning by de buren aan de Wilhelminastraat. Iben de politie arriveerde was er echter geen spoor van inbraak te bekennen. De politie vindt het toch een goede zaak dat mensen bellen als men iets verdachts waarneemt, zeker als de bewoners afwezig zyn. De Rabobank van Leunen, die deze maand het 75-jarig be staan viert, had vorige week donderdagavoyid een bejaar den-avond'. Tijdens die avond traden o.a. Die Fröhlichen Ru- bensamler en Pierre Knoops op. Bovendien zou iedereen uit Leu nen en Veiden, die in de maand mei 75 jaar werd, een cheque van f75,- overhandigd krijgen. Een van die gelukkigen, en hij was bovendien vorige week don derdag jarig, was Jan Ruyten, oud-tandarts en oud-vorst van De Piëlhaas. Hij zou op die avond ook een cheque krijgen, ware het niet dat hij ziek was en dus niet op deze avond aanwe zig kon zijn. Dhr. Bens, direkteur van de Leunse Rabobank, ivist echter wel een oplossing. 'Dhr. Knoops kende Jan Ruyten vanuit het camavalsgébeuren. Hij was gaarne bereid om voor de feest avond bij Jan Ruyten op bezoek te gaan om hem de cheque met het jubileumboek te overhandi gen'. i En zo werd Jan Ruyten toch nog aangenaam verrast.. EEN BRIL IANT IDEE WINKELCENTRUM De Vrienden van de Vierdaagse is een sponsorclub die door de organi satoren van de Avondvierdaagse in het leven is geroepen. Dit jaar is het nl. de 35e keer dat de Avondvier daagse in Venray georganiseerd wordt En zoals by elk lustrum, krygen de deelnemers ook dit jaar weer wat extra's. U kunt nog lid worden van deze sponsorclub. Het enige wat u moet doen is een geldbedrag, afgestemd op het aantal jaren dat de vierdaag se bestaat storten op rekeningnr. 153952432, tn.v. Stichting Avond vierdaagse Venray, o.v.v. Vrienden van de Vierdaagse. Dit jaar is dat dus een bedrag van 35,-. Dus twy- fel niet als U de avondvierdaagse een warm hart toedraagt NATUURWANDELING Voor het eerst zal aan de avond vierdaagse ook een natuurwande ling gekoppeld worden. Op zondag 13 juni, de slotdag van de vierdaag se, kunt u nl. ook deelnemen aan een prachtige natuurwandeling van 30 km. De wandeling loopt voor een groot gedeelte door de Geysterse bossen. De start van deze wandeling is tussen 9.00 en 10.00 uur, op het Schouwburgplein. De kosten van deelname bedragen 3,50 per per soon. Personen die al deelnemen aan de avondvierdaagse mogen gra tis meedoen. Voor meer inlichtingen over de avondvierdaagse kunt U terecht by mevr. G. van Ham-Frederix, Kerk- pad 1, tel. 83765 of by mevr. G. Goo- sens, Helfrichstraat 10, tel. 87352. 'n abonnement waard In de vorige week donderdag ge houden raadsvergadering van de raad van de gemeente Vierlings beek werden de volgende voorstel len, zonder hoofdelyke stemming, goedgekeurd. Door sloping van de twee wonin gen onder een kap aan de Grote straat in Vierlingsbeek z(jn weer twee bouwkavels voor verkoop be schikbaar. De raad had geen bezwaar tegen het nemen van een voorbereidings- besluit Baanseweg 1 in Overloon waardoor de familie Hofmans daar een woning met garage kan bouwen. By de vaststelling van het meeija- renprogramma restauratie monu menten bly kt dat de restauratie van de kapel in Holthees aangemeld zal worden met een prioriteitsstelling voor het jaar 1999. De budgetten voor de jaren 1999 en verder zullen worden geclaimd voor die restaura tie. Voor het jaar 1999 komt dan een bedrag van ƒ12.500,- beschik baar. Voor het treffen van een aantal voorzieningen aan de basisschool te Vierlingsbeek werd het gevraag de krediet ad 36.324,- beschikbaar gesteld. Ook was er vanuit de raad geen bezwaar tegen de beschik baarstelling van gelden voor ver vanging van de cv-ketels in de basisscholen te Overloon en Vortum-Mullem. By de vaststelling van het jaar verslag 1992 BUGM-/NMP taken kan het college mededelen dat de regionale inspektie oordeelde dat de gemeente Vierlingsbeek haar milieutaken goed beheert, maar dat het straks in het Gewest Brabant Noord wel eens moeilijker zou kun nen worden. Geen bezwaren had de raad tegen de wijziging in de gemeenschappe lijke regeling i.v.m. de afvalver branding. By behandeling van de begroting van de Stichting Openbare Biblio theek werd door de verschillende frakties gevraagd dat zeker de vin ger aan de pols zal moeten worden gehouden. De maximaal te verle nen subsidie bedraagt over 1993 ƒ434.748,-. Er werd geen extra subsi die - die wel gevraagd was - toege kend voor de automatisering. Wethouder Ronnes verklaarde dat er uitvoerig overleg is geweest en dat de kwaliteit van de voorziening gewaarborgd zal blijven. Ook was toegezegd dat, als er problemen zou den komen, men dan nog een be roep op de raad kon doen. By het verlenen van subsidie aan de Stichting Ontwikkelingssamen werking Lb.v. het projekt over 1992 en 1993, was het met name de PK- fraktie by monde van woordvoer der Koopmans dat er by die ge meentelijke subsidie oud-inwoners betrokken zouden worden. Daarom vond die fraktle het vreemd dat nu door de Stichting het verzoek was ingediend om het jaariyks bedrag te bestemmen voor een projekt in Guatemala ten bedrage van ƒ10.000,-. Iben de Stichting dat aan vroeg was er echter geen projekt aangemeld, waar oud-inwoners by betrokken waren. Nu is er wel een verzoek binnengekomen. Dat zal het volgend jaar bekeken worden. De Stichting Hulpgroep Thuis Sterven kan ook voor het jaar 1193 rekenen op de gevraagde subsidie ten bedrage van 2.733,-. By de exploitatie-opzetten van de diverse bestemmingsplannen wer den de volgende cyfers gepu bliceerd. Het voordelige resultaat van het bestemmingsplan Hogeweg be draagt ƒ76.900,-. By het bestemmingsplan Akker- voortweg werd opgemerkt dat de verkoop van de dertien kavels traag verloopt Voor dit plan wordt een nadelig resultaat voorzien van ƒ184.433,-. De dekking van dit saldo zal ten laste komen van de algeme ne bedryfsreserve die per 31 de cember 1993 ƒ2.305900,- bedraagt Voor het bestemmingsplan be- dryventerrein Overloon is nog een kapaciteit van 9900 m2. Op dit mo ment zyn er geen aanwyztgingen dat de restkapaciteit op korte ter- myn verkocht zal worden. Tbch gaat het college uit van handhaving van de verkoopprys van ƒ40,- per m2. Het nadelige resultaat wordt ge calculeerd op ƒ22.500.-. Het bestemmingsplan bedryven- terrein Vierlingsbeek resteert nog 1 kavel van 2.270 m2. Het hier ge raamde verlies bedraagt ƒ63.037.-. Burgemeester Dittner kon aan de raad de mededeling doen dat de door de politie in samenwerking met de AID gehouden kontrole by de aspergetelers uitstekend is verlo pen. By de 39 bezochte bedrijven hoefde geen enkel proces-verbaal worden opgemaakt Voor aanvang van de behandeling van de agenda werden door Jan Koopmans, namens de gehele raad, woorden van gelukwens uitgespro ken aan wethouder J. Ronnes voor de verleende koninklyke onder scheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens de raad bood Jan Koopmans een enveloppe met inhoud aan. Diefstal door bekenden Een onderzoek van de politie naar aanleiding van diefstal uit een woning aan de Haammakerstraat eerder dit jaar, gaat speciaal uit naar bekenden van de gedupeerde. Omdat er geen sporen van inbraak konden worden vastgesteld gaat men er vanuit dat het niet om een inbraak maar om diefstal moet gaan. Er werden sieraden ter waarde van IR000,- ontvreemd, waarvan eerst nu aangifte werd gedaan.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11