Afscheid van huiswerk IfemïïlTOi h MI iV THRILLER Modelvliegdag in Oirlo De laatste '24 uur' van team Ysselsteyn Atebegarage benoemd tot Zes Sterren Opeldeaier Venrayse advocaten verhuisden naar de 'overkant' Fiscaal in zicht Terug van Monte Carlo. 'inderende lanning met... Wethouder De Loo reikte deelnemers huiswerkbegeleidingsprojekt oorkonde uit BTW over bouwgrond? Burgers - Gemeente 2-0 Het huiswerkbegeleidingspro jekt voor allochtone jongeren is net zo ongedwongen geëindigd als het begonnen is. Maandag avond reikte wethouder Marlies de Loo aan deelnemende kinde ren een oorkonde uit. Als aanden ken aan ruim een halfjaar onder begeleiding huiswerk maken en bijspijkeren om zo de achterstand van kinderen van buitenlandse ouders een beetje weg te werken. Het feit dat de eerste die z'n oor konde in ontvangst mocht nemen in een naastgelegen lokaal zat te blokken voor z'n examen tekent het enthousiasme. De Venrayse wethouder was net zo enthousiast als de dikke veertig kinderen en de groep vrijwilligers die b\j het projekt betrokken zyn. Joep Siebers, die namens het RISC het huiswerkbegeleidingsprojekt koördineert, illustreert dat met een voorbeeld. 'Een van de meisjes ver telde dat ze voor wiskunde een goed punt heeft gehaald, 'dankzij Kees'. Waarschynl\jk slaagt ze voor haar examen en ze wil daarna zelf als vrijwilliger komen meewerken', *gt hy. Het huiswerkbegeleidingsprojekt voor allochtone jongeren geeft kin-Di deren van Turkse en Marokkaanse afkomst de gelegenheid om de ach terstand die ze vaak hebben weg te werken door ze eenmaal per week na schooltijd een avond huiswerk begeleiding te bieden. Hét projekt staat open voor kinderen van de hoogste klassen van de basisschool en de eerste twee leerjaren van het voortgezet onderwijs. Het werd vier jaar geleden opgezet, mede op aan drang van de technische school. Daar werd gekonstateerd dat veel al lochtone kinderen op school min der goed meekonden omdat ze een achterstand hadden. Op de middel bare school wordt het verschil in niveau vervolgens alleen maar groter. TWEE KEER PER WEEK In de vier seizoenen heeft het huiswerkbegeleidingsprojekt naar tevredenheid van initiatiefnemers en deelnemers gewerkt Wethouder De Loo zegde dan ook toe te zullen proberen om struktureel geld vrij te maken voor steun aan het pro jekt. Dat geld zal best een besteding vinden, want onder de vry willigere en deelnemers leeft de gedachte om het huiswerk maken onder begelei ding uit te breiden naar twee keer per week. De wethouder heeft koör- dinator RISC gevraagd om met een plan te komen voor de toekomst Voor de zomer wil de stichting haar plannen by de gemeente neerleg gen. In oktober van dit jaar gaat het huiswerkbegeleidingsprojekt z'n vyfde jaar in. Meervoudig winnaar in Monte Carlo. Nog steeds alive and kicking. Wint op het onderdeel klein parkeren van iedereen. Ook als het op gewoon rijden aankomt. En, heel actuëel, in de Mini Cooper maakt u de file korter. Mini Cooper: 21.825,-. 17 QQ C Er is al een Mini vanaf X AMV "SMAKTERHEIDE", VENRAY, Infljustoetkrrein Smakterheide, Tel. 04780-8 10 32 A.W. Bruno Uitgevers B.V. Ho Kort 'wCUMi Gw»» mt —fl con pint t vtrzktrt rtrttiigbirt tx ektn ui thnllotir'.-S-) ia hvtmik fonytK -otu 0 "obJn Co.*. <TJ Hetzesdepintuig, een spannend kort verhaaj'van de Amerikaanse thrilleraute/ir Elizabeth George. Deze Min/thrilleris een uitgave in het kadet/van het 125-jaridbestaan van A.W/ Bruna uitgevers f3.V. Gratis verkrijgbaar in uw boek handel zolang de voorraad strekt. boekhandel v/d Munckhof grotesiraat 68 5801 BH Venrav tel. 04780-82727 Op Hemelvaartsdag organiseert Modelvliegclub De Pioniers uit Ven- ray, onder leiding van de KNWL, voor de vierde maal de nationale niodelvliegdag. De KNWL is een overkoepende sportbond voor deze luchtsporten. Deze dag bestaat uit een onderlin ge kompetitiewedstryd en uit een open dag. Er zullen veel verschil lende modellen aanwezig zyn die al fo niet zyn afgebouwd zodat ieder een ook een kijkje kan nemen hoe zö'n vliegtuig er van binnen uitziet. De kompetitiewedstryd bestaat uit het vliegen van een kunst- vluchtprogramma, een ballonnen- race en er wordt onder een limbo door gevlogen. De modelvliegclub de Pioniers bestaat inmiddels zo'n 19 jaar. Zy hopen op deze dag dat eenieder die geïnteresseerd is in modelvliegen, naar het vliegveld zal komen. Vanaf 12.00 uur kunt u er terecht. Het vliegveld is gelegen aan de Sin- nesstraat te Oirlo. Voor meer infor matie kunt u terecht by de heer E. Aarts. tel. 04780-89490. Op 21 en 22 mei a.s. is het zover. Een ploeg van hardlopers uit Yssel steyn zal dan voor de 5e en laatste keer haar krachten bundelen voor de 24-uure marathon estafetteloop te Apeldoorn. De 24-uursloop is een internatio nale wedstryd voor teams en sololo pers. Een ronde van 1666 meter moet gedurende 24 uur worden af- legd, waarbij voor teams geldt, t er elke ronde een andere ren ner in de baan moet verschijnen. Het team of de sololoper die na 24 uur de grootste afstand heeft afge legd, wordt tot winnaar uitgeroe pen. Tussen de rondes door is er voor de renners nauwelyks tyd om te rusten en naarmate de tyd ver- strykt begint het lichaam allerlei tekenen van vermoeidheid te vertonen. Voor het 'Team Ysselsteyn' begon het allemaal in 1989. Enkele spor- tievelingen uit Ysselsteyn zochten naar een uitdaging. Hen kwam ter ore, dat die uitdaging in Apeldoorn te vinden was in de vorm van een 24-uursloop. Een ploeg werd bijeen geraapt en enkele weken later werd er voor de eerste keer gestart Dat de wedstrijd ondanks alle ontberingen toch een verslavende werking had op de lopers, blijkt wel uit het feit dat "Iteam Ysselsteyn' dit jaar haar eerste lustrum viert In Apeldoorn ziet men ze weer graag komen, want na twee vyfde en twee derde plaatsen in een internatio naal deelnemersveld van 85 ploe gen behoren zy tot het rytje der favorieten. Omdat de Ysselsteynse deelne mers niets aan het toeval willen overlaten is er een begeleidings team samengesteld, waarin naast een coach en twee rondetellere ook een fysiotherapeut en een masseu se plaatsgenomen hebben. Finan cieel worden ze bijgestaan door een negental Ysselsteynse onderne mers: Houbensteyn Porkhof bv, Gebr. Keysere Elektro sanitair. Mini reste De Poest, café rest. Roelanzia, frituur siytery Forest, Braks bouw materialen bv, de LLTB, bakkery V. Gassel en Herberg De Peel. U kunt deze en alle deelnemers steunen door te komen kijken in het Mheenpark te Apeldoorn waar deze grootse happening zal plaats vinden. De wedstryd begint op vry- dag 21 mei a.s. om 14.00 uur en zal eindigen op zaterdag 22 mei om 14.00 uur. Aansluitend is er een de- filé. waarby alle deelnemers nog éénmaal aan het publiek zullen voorby trekken. 19 mei - Pagina 9 Een stralende Leo Basten, die al ja renlang de "kopmanvan het hele Atebe-team is, werd nog eens extra in de bloemen gezet General Motors is als eerste in de autobranche met deze kwaliteits kompetitie begonnen; later is dit door andere merken overgenomen. De zes sterren gelden voor: het personeelsbeleid; het service- management; de service-organisa tie; de service-afdeling; de totale uit rusting van het bedryf en als belangrijkste de klantenbinding. Ir. G. Schaap, Direkteur After Sa- les van General Motore Nederland: 'In de loop der tyd zyn de automo bielen van Opel byzonder voor uitstrevende 'high tech' automo bielen geworden, waar niet ieder een zo maar onderhoud aan kan plegen. De klant moet dus volledig kunnen vertrouwen op de deskun digheid van de Opeldeaier. Het is', zo vertelt de heer Schaap, 'een in terne zaak, deze beoordeling. GM beschikt over een zeer goede dealer-organisatie, dealerbedryven die er alles aan doen om tevreden terugkerende klanten te hebben en ze te behouden. Zy zetten zich vol ledig in om onze filosofie 'De Opel deaier. Betaalbaar beter' waar te maken. De verkiezing tot 6-sterren- deals is dus een waardering voor de inspanningen van Opeldeaier Atebegarage bv te Venray. Opeldeaier Atebegarage te Venray is als enige Limburgse Opeldeaier uitgeroepen tot Zes Sterren dealer. Het betreft hier de jaarlykse beoor deling door Opel-importeur Gene ral Motore Nederland. Namens de importeur overhandigde de heer Jac van Dyek, District Manager Af ter Sales van GM Nederland, de by de verkiezing behorende prys. Jaarlyks worden alle afdelingen van het Opel-dealerbedryf onder de loep genomen en beoordeeld. Gene ral Motore is daar in 1975 mee gestart, met het doel de kwaliteit van de Opel-dealerbedryven doorlo pend te verbeteren. Dealers, die vol doen aan de zware kwaliteitseisen, krygen daarvoor 'sterren' toege kend. Er kunnen maximaal zes sterren worden behaald. In de loop der jaren hebben steeds meer dea lers zich gekwalificeert voor de 'zes sterren', een bewys dat kwaliteits verbetering ook daadwerkelyk is doorgevoerd. De kwaliteit en de service van alle Opeldealers is de laatste jaren sterk opgevoerd. Er worden voortdurend uitgebreide opleidingen georgani seerd door Opel-importeur General Motors Nederland en mede daar door kon in 1992 wederom een groot aantal sterren aan de in totaal 185 Opeldealers worden uitgereikt. De kwaliteit en serviceverlening van de dealer-organisatie van Gene ral Motore is daardoor weer verder toegenomen. Van der Putt Advocaten, tot voor kort gevestigd in pand nr. 16 van de Pate rest raat, is afgelopen vrydag verhuisd. Een enigszins ongewone verhuizing want alles werd de straat overgedragen, om in pand nr. 15-17 het interieur op de juiste plaats te zetten en alle kasten weer te vullen. Een operatie, waar de no dige voorbereiding aan vooraf is ge gaan. 'We zitten nu een stuk ruimer' laat J. Schaminée, een van de partners van Van der Putt Advo caten weten. 'Het kleinste werkkan- toor van de advocaten is nog ruimer dan het grootste kantoor in het oude pand. Daar hadden boven dien twee advocaten hun bureau in onze bibliotheek'. Bovengezegde geeft al aan dat Van der Putt Advocaten de laatste jaren flink gegroeid ia Een van de rede nen daarvan is het feit dat Van der Putt Advocaten zich meer is gaan specialiseren. 'Elk van onze zeven advocaten heeft een eigen specia lisme. We zyn daar circa vier jaar geleden mee gestart, waardoor onze praktyk danig is gegroeid. Vooral het bedryfeleven is zeer gebaat by deze opzet van ons advocatenkan toor' aldus dhr. Schaminée. Een be langrijk deel van de relaties van Van der Putt Advocaten bestaat dan ook uit bedryven. Daarnaast heeft Van der Putt Advocaten ook op het gebied van letselschade een 'goede' naam. By na gelyktydig met de verhui zing is het twintig jaar geleden dat deze Advocatenpraktyk werd opge richt Toen was het de inmiddels overleden dhr. W.L. v.d. Putt die als eerste advocaat in Venray een een- manspraktijk opstartte. Sinds 1981 is het aantal advocaten in de prak tyk gegroeid tot het huidige aantal van zeven. Daarmee behoort dit kantoor tot de grootste van Lim burg. Ook het werkgebied is in die jaren gegroeid. Naast Venray richt Van der Putt Advocaten zich ook op de regio, met name Horst, Boxmeer en Deume. Bovendien heeft dit Venrayse advocatenkantoor ook connecties met Duitse collega's, als het om grensoverschrydende geval len gaat Voor een grote praktyk als deze is een goede bibliotheek van groot be lang. 'Ik noem het de gereedschaps kist van een advocatenpraktijk' aldus J. Schaminée. De bibliotheek wordt met grote zorg by gehouden. Bovendien kan middels een CD- rom disc alle bestaande recht spraak op beeldscherm opgeroepen worden. Voor de lokatie aan de overzyde van de Patersstraat is uiteindciyk gekozen vanwege de ligging, naby het centrum, en vanwege de uitstra ling van dit monumentale pand. 'Dit pand sprak ons wel aan. We hebben het dan ook gekocht om er een mooi pand van te maken'. Al leen verschillen de gemeentelyke monumenten commissie en Min der Putt Advocaten daarover nog van mening. Voorlopig mag Van der Putt Advocaten de buitenkant niet aanpassen zoals zy dat voor ogen hebben, maar hierover is het pleit nog niet beslist.. Sporttas gestolen Een op de trap van de sporthal aan de Zuidsingel staande sporttas met daarin word ont vreemd. Die r en kele minutei n de eigenaar gestaan. De waaiue v<m de spullen wordt op enkele honderden guldens geschat Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten Sinds november 1991 waart een BTW spook door Nederland. In 1991 en 1992 heb ik u daarover via deze column geïnformeerd. Een eerste belangrijke stap was de toe- wyzing van een claim door de civie le kamer van de Rechtbank te Almelo. Deze uitspraak is nu in ho ger beroep bevestigd door het Ge rechtshof te Arnhem. De score is daarmee 2-0. De gemeenten zullen proberen om in de tweede helft, voor de Hoge Raad, de stand om te buigen tot 3-2 of desnoods een ge- lyk spel. Er staat voor de gemeenten ook veel op het spel. De uitspraak van het Hof Arnhem is wederom glas helder en gaat zeer ver. In de eerste plaats wordt de door de gemeente gepresenteerde complexbenade ring verworpen. De gemeente vindt dat werkzaamheden aan het com plex, de omgeving, dienen te wor den toegerekend aan het individu ele stuk grond. Infrastruktuur is echter niet relevant, wil BTW gehe ven worden moet het perceel zelf bewerkt zyn. De rechtbank verwyst naar de fiscale Hoge Raad uitspraak inzake de gemeente te St, Oe- denrode. De werkzaamheden zoals piket paaltjes en staanders op de buizen voor de nutsaansluitingen één me ter in het grondstuk zyn niet aan te merken als werkzaamheden die het grondstuk van braakliggend in bouwryp veranderen. In beide eer dere stukjes die ik schreef heb ik dit standpunt verdedigd. Er moet sprake zyn van eVm Wzenlyke ver andering. Desondanks is dit het meest gebruikte argument van de gemeenten. We kunnen er denk ik op rekenen dat de gemeenten op dit punt door de Hoge Raad in het ongelijk zullen worden gesteld. Het derde punt in de uitspraak is aan de meeste kritiek onderhevig. De koopster (dit had ook een aanne mer kunnen zyn) had zelf voor le vering wel graafwerkzaamheden uit laten voeren waardoor het grondstuk "bouwryp' was gewor den. Het Gerechtshof achtte dat niet relevant De gemeente had im mers zelf de grond niet bouwryp gemaakt Ik denk dat de Hoge Raad de eer ste twee punten zal bevestigen. Daarmee staan zeer veel claims de finitief vast, op veel plaatsen is im mers pas na overdracht begonnen. Het derde punt acht ik voor de ge meenten alsnog kansryk. In de Wet op de Omzetbelasting (BTW) staat omschreven: 'de levering van een vervaardigd onroerend goed'. Daar staat niet bij wie dat vervaardigd moet hebben. Zelf sluit ik my voor wat dit laatste betreft aan by de ge meenten. Belanghebbenden die dit lezen zullen nog even geduld moe ten hebben. Gemeenten hebben veelal niet uitbetaald op grond van de uitspraak Almelo en zullen dat ook nu niet doen totdat de Hoge Raad uitspraak heeft gedaan. Helaas wil dat niet zeggen dat nu snel duidelykheid zal komen. De Hoge Raad zal wellicht nog een jaar nodig hebben totdat zy haar arrest wyst. De Hoge Raad is niet verplicht duidelyke jurisprudentie te schep pen. Indien de Hoge Raad, konform myn verwachting, de uitspraak op grond van het derde punt casseert onjuist bevindt) mag de Hoge Raad met de melding daarvan vol staan. De overige punten behoeven dan geen behandeling. De ene keer gaat de Hoge Raad overal uitvoerig op in en wordt alles verduidelykt, de andere keer niet. Als het tegen zit wordt deze zaak afgedaan en moeten we opnieuw (jaren) wach ten op nieuwe jurisprudentie. Ho peiyk wyst de Hoge Raad het beroep af of geeft de Hoge Raad de burgers geiyk in punt 1 en 2 en cas seert de Hoge Raad op punt 3. In dat laatste geval wint de gemeente Hen gelo de procedure maar geven de eerste twee gescoorde punten voor veel overige gevallen in Nederland zekerheid over de toewyzing van de claims. Het blyft voor iedereen span nend. Wint de gemeente kan toch zekerheid ontstaan, verliest de ge meente dan ontstaat die in elk ge val. Wie nog geen claim heeft ingediend kan dit nu zeker doen. Heken er wel op dat de gemeenten niet zullen reageren totdat de Hoge Raad uitspraak heeft gedaan. Ik raad belanghebbenden ook aan te wachten met een stap naar de rech ter. Ik gok op 2-2, waarby de doel punten voor belanghebbenden dubbel zullen tellen indien de Hoge Raad dat wenst te verklaren. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/vun Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-7Ö4G4.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9