'De klus is geklaard' 75-jarig jubileum Rabo Merselo en Vredepeel Bestuurscrisis WCV voorbij Succes voor Venrayse brandweer 3 )e Kennedymars live bij Omroep Venray Kunstgalerie Toro presenteert schilder Peter Rohs Programma PEEL EN MAAS WAO VAN SOEST The Perfect Match in 't Podium Sporthal Visclub 't Alvertje opent eigen vijver Wanssums Ven Donderdag 27 mei om 15.30 uur opent gedeputeerde Hil- horst van de provincie Limburg officieel het Wanssums Ven. Za terdag 29 mei zijn er allerlei ak- tiviteiten rondom de visvyver aan de Wanssumseweg. Er wor den voor- en namiddags vis wedstrijden gehouden en van 13.30 tot 15.30 uur zyn er de monstraties van verschillende manieren van hengelen, uite raard verzorgd door de eigen le den. Te zien is onder meer karpervissen, vissen met kunstaas, vliegvissen en feeder- vissen. De hengelaars zyn pre sent om een toelichting te geven en er is hengelsportmate riaal te zien. In een aquarium zwemmen de vissoorten die de vyver bevolken. De open dag duurt tot ongeveer 17.00 uur. Zonder aanleiding In de Hofstraat kreeg een 22- jarige inwoner, zonder dat er de minste aanleiding toe was, van een 33-jarige plaatsgenoot een klap in zijn gezicht Hy deed van die mis handeling aangifte by de politie. Die wist de dader aan te houden. Deze kon, nadat proces-verbaal was opgemaakt huiswaarts keren. Spandoek Zonnebloem gestolen Een aan het St. Annakapelletje aan de Langeweg aangebracht span doek voor de lotery-aktie van de Zonnebloem bleek ontvreemd te zijn. Schuttingtaai in kozijnen Er werd aangifte gedaan van het aanbrengen van 'schuttingwoor den' op een aantal kozijnen van de basisschool De Foekepot Verwijde ring zal ƒ800,- gaan kosten. Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS uw weekblad De brandweer van Venray heeft af gelopen zaterdag in Nederweert de eerste plaats gehaald by regionale brandweerwedstrijden. De Venray se equipe was de beste in de klasse technische hulpverlening van ne gen korpsen uit Limburg en Noord- Brabant. Door de overwinning mag de Venrayse ploeg op 19 juni mee doen aan gewestelijke wedstrijden ta het Zeeuwse Bruinisse. De brandweerkorpsen kregen de opdracht om hulp te verlenen by een in scene gezet bedrijfsongeval op de gemeentewerf van Neder weert. Daar moesten onder meer mensen die klem zaten worden be vrijd en kregen de brandweerlie den te maken met een lek vat zoutzuur. De korpsen werden door de jury beoordeeld op snelheid en op het correct uitvoeren van het reddingswerk. :l en maas Vrijdag 14 mei: 3.00-14.00U: Varia. fl.00-19.00u: 'Natuurlijk in de tuin', uintips door tuin- en landschap- irchitekt Frits Ruyten. U kunt uw ragen zowel schriftelijk vooralf als rel mondeling gedurende het pro- ramma aan Frits Ruyten voorleg en! Adres: Raadhuisstraat 18,5801, 801 MA Venray. Telefoon studio.- 7269. 9.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor- uatie, lokaal nieuws en weer- lericht. Zaterdag 22 mei: 2.00-14.00u: Evenementenkalen- ler voor Venray en omstreken. 4.00-16.00u: Cocktail. 6.00-17.00U: Muziek allerlei. 7.00-18.00u: Info. Een informatie- irogramma met boekennieuws van |e Openbare Bibliotheek Venray en le Radio-vakaturebank. I8.00-19.00u: Peelgrass, Country- nuziek. 1.00-24.00U: KENNEDYMARS JVE. Zondag 23 mei: 1.00-18.00U: KENNEDYMARS LI- IS. Sportmagazine. De gehele zon- lag staat in het teken van de [ennedymars. Maar liefs zeven me iewerkers van Omroep Venray ma- ien vanaf de start tot de finish ipnames. Gemaakte reportages zul len tussen 11.00 en 18.00 uur uitge- onden worden afgewisseld met [ezellige muziek en natuurlijk tus- ienstanden, uitslagen en algemeen iportnieuws. I8.00-19.00u: YOVEL - een jongeren- irogramma. Maandag 24 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-21.00u: Tussen 7 en 8. 20.00-21.00u: Peelgrass, Country- iiuziek. Dinsdag 25 mei: I3.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Woensdag 26 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het 'Ven rays kwar- liertje', tel. 04780-27269. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma. Donderdag 27 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Lokaal Centraal. Een informatie- en aktualiteitenpro- gramma. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90,2 en via de kabel op FM 102 Mhz. Voor infor- Dennenoord 18, 5801 SV in ray. Tel. (gewijzigd) tel. 04780- 156. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen AL UW TAXATIES ^nmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Dure vaas gestolen Er werd alsnog aangifte gedaan van diefstal van een dure vaas uit een winkel aan de Passage. Deze diefstal werd gepleegd door twee vrouwen. De verkoopster heeft die vrouwen nog aangesproken maar toch laten gaan. Ze dacht dat de po litie daar toch niet voor zou komen. Later heeft ze zich bedacht omdat ze die diefstal aan de verzekering moest opgeven. De politie heeft haar te verstaan gegeven dat de Venrayse politie zeer alert is by der gelijke diefstallen en dat het wel de gelijk zin heeft om te bellen. Poging tot inbraak woning Bij thuiskomst ontdekten de be woners van een woning in de Cel lostraat dat er getracht was in te breken. Een valse sleutel was ken nelijk niet de goede. Door het afbre ken van die sleutel is dat niet gelukt. Het slot moet nu vervangen worden. Vandalisme Door tydige ontdekking kon voorkomen worden dat er op de Hoenderstraat, in de nacht van vrij dag op zaterdag, ongelukken zou den gebueren. Vandalen hadden nl. enkele gerooide bomen op het weg dek gelegd. Met behulp van de 'ont dekkers' legde de politie die bomen aan de kant 19 me» - Pagma 11 Alkoholkontrole In de nacht van zaterdag op zon dag werden door de politie, met as sistentie van leden van de reservepolitie van 23.30 tot 02.40 uur kontroles gehouden op de Rondweg Brukske, de Maashese- weg, Stationsweg en de Christof- felkruid. By 163 bestuurders van voertui gen werd de alkoholtest afgeno men. Slechts twee bestuurders hadden meer dan de toegestane hoeveelheid alkohol genuttigd. Een bestuurder werd een transaktie aangeboden en een bestuurder kreeg een proces-verbaal aan- gezegd. Invalidenwagen ge schept door auto Woensdagmiddag werd een inva lidenwagen, waarin een 56-jarige man uit Oostrum gezeten was, by het oversteken van de Maasheseweg-Paul Burgmanstraat, gegerepen door een personenauto, bestuurd door een 46-jarige inwo ner van Well. De bestuurder van de auto kon de overstekende invali denwagen niet meer ontwyken. De invalide man werd naar het zieken huis overgebracht maar kon na be handeling naar huis worden vervoerd. Autoruit ingeslagen Omstanders maakten de in het centrum met kontrole belaste re servepolitie opmerkzaam op het feit dat er op de parkeerplaats een auto stond waarvan een ruit was in geslagen. De autoradio bleek ont vreemd te zyn. De auto behoorde toe aan een inwoner van Afterden die zaterdagmiddag aan het winke- le was in het centrum. De schilder Peter Rohs exposeert van '20 mei t/m 4 juli in kunstgale rie Tbro aan de Langeweg 30 te Venray. Peter Rohs (39) is geboren in Kerkrade en woonachtig te Nijme gen. H(j geeft in z(jn visie aan. dat niet alles kunst is, maar alleen die werken, waaruit blijkt dat de verf gehoorzaam is aan de schilder en niet andersom. Materiaalbeheer sing en zelfexpressie moeten volle dig één zyn geworden. 'Ik wil het onderste uit de kan ha len, ik ben er 24 uur per dag mee bezig en ik moet steeds waken voor terugval'. Dat zyn de woorden van Rohs. Deze intensiteit spreekt dui delijk uit zijn doeken, o.a, zyn sta tieportretten. Hy schildert in een naturalistisch-expressionistische stijl. Naturalistisch in die zin dat hy al tijd naar model schildert. Expressi onistisch wegens het nogal grove verfgebruik, de harde kleuren en het vaak deformatieve element Dit zelfde geldt ook voor landschappen en stillevens. Hij probeert telkens iets nieuws en specifieks te schilde ren, iemand met een eigen leef wereld. In het geloof dat ieder mens iets unieks heeft en de moeite waard is om geschilderd te worden. Hy mo delleert het model zo, dat het in overeenstemming komt met iemands stemming situatie of an dere faktoren zoals karaktereigen schappen. Deze eigenheid geeft het doek een meerwaarde, meer dan het model an sich. Ook in de natuur, kan voor hem. iets volkomen onbelangrijks, aan leiding geven om er een schilderij van te maken. In alle dingen zit een bepaald karakter b.v. bomen met een omhooggaand- of neerwaarts karakter. De realiteit wordt door hem in een kombinatie met kleu ren, strukturen. ritme en composi tie in een nieuwe werkelijkheid geplaatst De openingstijden zyn donder dag van 14.00-18.00 uur, vrijdags van 14.00-21.00 uur en zaterdags en zondags van 14.00-18.00 uur. Berichtten wy vorige week over de jubilerende Rabo-bank in Leunen-Veulen, deze week viert een andere Rabo op de kerkdorpen feest. De bank van Merselo en Vre depeel viert eveneens haar 75-jarig feest. In beide gevallen waarschijn lijk het laatste feest als zelfstandige organisatie, want in juni hopen Merselo-Vredepeel en Leunen- Veulen, samen met Ysselsteyn en Oirlo-Castenray, te fuseren tot één nieuwe Rabobank. Zover is het nog niet, de fusie kan nog afketsen, maar het feest niet meer. Dat begint dinsdag 25 mei met een bijeenkomst in feestzaal 't Anker in Merselo. Te gast zyn on der meer burgemeester Waals en ac(junct-regiodirecteur Buiting van Rabobank Nederland. Beiden hou den een korte toespraak, net als voorzitter Stiphout van het plaatse lijke Rabobank-bestuur en Marcel Tbnen, namens de Dorpsraden van Merselo en Vredepeel. Hy zal het geschenk van de Rabo bank aan de beide dorpsraden in ontvangst nemen. De bank schenkt een geldbedrag aan de dorpsraad Merselo ten behoeve van de herin richting van het Dorpsplein. Dat had eigenlyk omstreeks deze tyd opgeleverd moeten zyn, maar door vertraging zijn de werkzaamheden nog niet eens begonnen. De Dorps raad Vredepeel krygt een even groot bedrag dat de raad op haar beurt weer schenkt aan de stich ting gemeenschapshuis ten behoe ve van een uitbreiding. Directeur Loeffen van de Rabobank wil tot aan de uitreiking nog niet zeggen om hoeveel geld het gaat Daarna gaat het in Merselo verder met een aantal voorstellingen die dankzij sponsoring van de jarige bank in het programma van de Mu ziekfeesten zyn opgenomen. Het gaat om het optrden van Circus Custers op woensdagmiddag 26 mei, waarvoor de Merselose en Vre- depeelse schoolkinderen gratis een kaartje hebben gekregen. Anderen zyn ook welkom, maar betalen een entreeprijs van 5,-. Donderdag middag om 13.30 uur begint een feestelijke middag met muziek, eten en drinken in de feesttent speciaal voor alle leden van de bank en de leden van de bejaardenvere niging Merselo-Vredepeel. 's Avonds biedt de bank de gemeenschap nog Het Merselo's plein, klaar voor de renovatie, waaraan ook de Merselo se Rabobank financieel bijdraagt een dorpsfeest aan en daarna gaat het jubileum geruisloos over in de Muziekfeesten Merselo. Ook de jarigen profiteren mee in Merselo en Vredepeel. Dat wil zeg gen, degenen die in 1992 75 jaar zyn geworden. Want officieel was de bank vorig jaar december al ja rig. Maar toen had Merselo geen tent.. Diefstal uit kelderruimte Een inwoner deed aangifte van inbraak in zyn gehuurde kelder ruimte onder de flat aan de Haam- makerstraat. De deur was ingetrapt en de dader ging aan de haal met de kas van de door de bewoner beheer de club. In het geldkistje zat een be drag van ƒ275,-. De dader is hier waarschynlyk van op de hoogte geweest Grafschennis Weer werd er aangifte gedaan van grafschennis op de algemene be graafplaats Boschhuizen. In twee gevallen ging het om diefstal van kunstbloemen vanaf een graf. Sinds maandagavond heeft win keliersvereniging Winkelcentrum Venray (WCV) weer een nagenoeg voltallig bestuur. Daarmee lykt de korte crisis in de vereniging te zijn bezworen. Die begon enkele weken geleden toen plotseling de voorzitter om persoonlijke rede nen met onmiddellijke ingang aftrad. In de voor maandag belegde le denvergadering werden twee nieu we bestuursleden benoemd en bovendien zeven mensen die zit ting willen nemen in één of meer werk-commissies. Voor de vakature voorzitter heeft het bestuur naar eigen zeggen drie zeer geschikte kandidaten. Alledrie hebben ze geen direkte betrokkenheid met het winkelcentrum. Uit die gegadig den wil het bestuur over enkele we ken de nieuwe voorzitter selekte- ren. 'We willen dit keer rustig de t(jd nemen', aldus pr-man W. Stramm van de WCV. De meerder- Op zondag 23 mei a.s. om 20.30 uur speelt de Gennepse band The Perfect Match in het café. De band is al enkele jaren bezig en brengt eerlijke Britse popmuziek (The Cu re, Happy Mondays en Simply Red). Sinds de komst van Nick O'Con nor uit Birmingham is alles meer in een stroomversnelling gekomen. Zyn spel geeft net die extra warmte die nodig is om een spetterend con cert te geven. Hun CD Change staat vol van nummers die liefhebbers van Brit se pop zeker zullen weten te waarderen. heid van de leden is het volgens Stramm met de werkwijze van het bestuur eens. Winkelcentrum Venray had aan vulling van bestuur en medewer kers hard nodig willen de geplande acties en evenementen dit seizoen doorgang vinden. De eerstvolgende aktiviteit op het programma ls een grote Drentse dag in juni. Verder staan er in de zomervakantie gedu rende een aantal weken aktivitei- ten gepland. Voor het einde van dit jaar streeft het WVC-bestuur ernaar een soort Wenray totaal promotieteam op poten te hebben. Daarin moeten bedrijfsleven, win keliers, horeca en gemeente samen werken om een gezamenlijk promotiebeleid op te zetten. De Wetteling Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Café Noir-Rooy 84 Venray 3-Drukshop De Herberg-Ven ray 2 SVCB-Huukske 3 Maandag: Gemeente Rooyse VK FC Hento-Veronica 1 Bonte Koe-Huukske 1 Veronica 3-Venray 1 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Een aanwinst, niet alleen voor vissend Venray, maar ook de lief hebber van een rustige wandeling langs de waterkant. Dat is Wan ssums Ven. Volgende week donder dag wordt de visvijver geopend. Een plas water van 5 ha, omringd door nog eens 5 ha bos en struiken. Hen gelsportvereniging 't Alvertje heeft er een jaar of vyf aan gewerkt, plus de nodige tyd aan voorbereiding en nu is het projekt dan klaar. Twee jaar eerder dan eigenlyk gepland. Een pak van het hart van voorzit ter Hein van Valkengoed van 't Al vertje. 'De klus is geklaard', zegt hij. Dankzij de medewerking en kwali teiten van tientallen van de leden. Op het technische, het uitvoerende en het bestuurlijke vlak. 'Ik kan an deren alvast waarschuwen: Als je geen vakmensen in huis hebt, hoef je aan zoiets niet te beginnen'. Wanssums Ven is een voorbeeld van wat in Nederland de vereni gingsgeest vermag te bereiken. De gemeente Venray had medio jaren '70 een zandafgraving gekocht en er een visvyver van gemaakt. Maar de bodem van de vijver bestond int wit zand, waarin planten en dieren niet goed gedyden. Veel gevangen werd er dus niet, maar de gemeente Ven ray had in de jaren tachtig zoals be kend geen geld voor dure fratsen. 'Jullie kunnen de vyver kopen', kre gen de Venrayse vissers te horen. En na enig rekenwerk ging 't Al vertje daarop in. Een jaar of zeven tot acht later is er van de oorpronkelyke vy ver niet veel meer over. De plas is by na drie keer zo groot geworden, de bodem is voorzien van een tien cm dikke laag zwarte grond en in de vijver groeien planten. Tien soorten vis - blank - en ruisvoom, winde, baars en snoekbaars, snoek, paling, zeelt, karper en natuurlijk het alvertje - zwemmen er in rond. Langs de oevers is beplanting aangebracht, er zyn honderd vaste visplaatsen aangelegd en acht speciale plekken voor minder-validen. Rondom de plas slingert zich een wandelpad, op ruime afstand van de vissers. De twee delen van de vyver worden op het smalste punt overspannen door een bruggetje. Allemaal zelf gete kend, gemaakt en aangelegd door leden van 't Alvertje. En zelf betaald. Op zich een even grote prestatie, want de totale kosten lopen tegen het half miljoen gulden. Een hele aderlating, ook al had de vereniging wat achter de hand en brengen duizend leden jaarlijks een leuk centje binnen by de schatmeester. De opbrengst van het extra gedolven zand was dan ook een essentieel onderdeel van het vernieuwingsplan voor 't Wan ssums Ven. Maar desalniettemin hebben Hein van Valkengoed en z'n medebestuursleden zich menig maal achter de oren gekrabt. BEHEERSPLAN Dat is nu voorbij. Donderdag 27 mei komt deputé Piet Hilhorst om de vyver officieel te openen en za terdag is er open dag op 't Wan ssums Ven. Voor de leden van de Venrayse visvereniging breekt nu de periode van beheer aan. Zorgen dat de kwaliteit van het water goed blyft, de vissen zich blijven verme nigvuldigen en dat ook de buiten kant er netjes uit blyft zien. Daartoe heeft 't Alvertje, dat niets aan het toeval lykt over te laten, een beheersplan opgesteld, waarin al die aspekten geregeld zijn. 'Onze grootste zorg was of de vis wel zou gaan paaien', vertelt Van Valken goed. "Nou, het .barst momenteel van de jonge vis van vorig jaar en dit jaar'.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11