jalvoetbaltoernooi voor gehandicapte sporters itletiekbijeenkomst voor irstandelijk gehandicapten loterij van start Wildredders, de moeite van het proberen waard Ontbijten in De Bleek Tennisclub Rodhe Ruitersport t. Jan Merselo Jumpers '76 Invaliden Sportclub Venray Volleybalclub Phoenix '75 Atletiekvereniging Venray-Regio Internationaal Volleybaltoernooi MVC'64 en W Holthees/Smakt Lopersgroep Peelrunners H.B.S. Diana Lopersgroep Venray Jong Nederland Dorpenkompetitie Ifennis 1991 Model Stockcars Darten Atleten AV Venray op dreef in Venlo Spio en maas Donderdag 13 mei - Pagina 9 erdag 15 mei wordt in de Ven sporthal De Wetteling een oetbaltoemooi gespeeld door ndicapte sporters. Om 11.00 begint een scholentoemooi aan zal worden deelgenomen de Petrus Dondersschool en 5sel met elk twee teams, een andere kategorie wordt na gespeeld van kwart voor een mgeveer vier uur. De deelne mende teams hier zyn Sportinstuif Echt, GVT Maasbracht, GVT Kastan- jehof, GVT Geleen, Almania 1, Al- mania 2 en GJVW Weert. Het toernooi in Venray is tot stand gekomen op verzoek van de scheidsrechtersvereniging Horst- Venray, in het kader van het dia manten jubileum van deze vereni ging verleden jaar. dinsdagavond 1 juni a.s. orga- ert Yvonne Duyf, als Cios- aire werkzaam by de afdeling etydsbesteding' van de Stich- voor Sociaal-Pedagogische in samenwerking met de Atle- lereniging Venray-Regio een at- kbyeenkomst voor verstande gehandicapten, atletiekgebeuren begint om uur en duurt tot ongeveer Ouur en vindt plaats op de atle- jaan te Venray. Van 18.45 tot 19.30 uur wordt er instruktie gegeven in drie verschil lende atletiekonderdelen te weten: verspringen, speerwerpen en ko gelstoten. Vanaf 19.30 uur vinden er dan 'wedstryden' plaats in hardlo pen en in bovengenoemde onder delen. Belangstellenden kunnen kon- takt opnemen met: SPZ Venlo, tel. 077-870020. Vragen naar Yvonne Duyf of Herman Verwey. ltslagen: (mes: Rodhe 1-Lottum 3 6-0 j: Kessel 2-Rodhe 1 3-1 Rodhe 1-Boekend 1 2-2 Velden 1-Rodhe 1 3-1 enioren gemengd A: Rodhe 1-Neer 1 3-2 Apollo 2-Rodhe 2 4-1 enioren gemengd B: U: RTC NIP-Rodhe 1 1-4 Horst 2-Rodhe 2 2-3 eren A: Rodhe 1-De Gagel 3 3-3 Velden 1-Rodhe 2 5-1 Rodhe 3-Kessel 1 4-2 eren B: Rodhe 1-De Kaetelberg 1 3-3 Rodlie 2-Venlo 2 2-4 emengd: Rodhe 1-Deume 2 2-6 eren: SUTC 2-Rodhe 1 3-3 Bochholtz 1-Rodhe 2 5-1 Rodhe 3-Fhlcones 3 1-5 Yogramma zaterdag 15 mei: Rodhe-Apollo 1 Maasbree 1-Rodhe 1 enioren gemengd A: Boshoven 3-Rodhe 1 Rodhe 2-Bevo 4 enioren gemengd B: kl: Rodhe 1-De Burgch 1 Rodhe 2-VTC 1 eren A: Het Moleneindl-Rodhe 1 Rulec 2-Rodhe 2 Venray 3-Rodhe 3 Ieren B: Velden 2-Rodhe 2 Rodhe 2-Bosdael 4 Yogramma zondag 16 mei: iemengd: Belfeld 1-Rodhe 1 leren: I: Rodhe 1-Tegenbosch I: Rodhe 2-Echt 1 Hellekens 1-Rodhe 3 5+Rodhe 1-De Geer 1 Yogramma dinsdag 18 mei: lames: I: Rulec 2-Rodhe 1 Rodhe 2-Bevo 2 Venray 3-Rodhe 1 Yogramma woensdag 19 mei: Rodhe-De Gagel luisvrouwentoernooi: loor omstandigheden is het voor- ne huisvrouwentoernooi van 13 i verplaatst naar een een nader bepalen datum. iondag 9 mei bezochten onze po- miters het jubileumconcours de ponyclub Wittenhorst te t. Uitslagen: tetallen: St. Jan 1, kl. Z, 2e met Jp; St Jan 2. kl. M, 5e met 119p; Jan 3, kl. L, 6e met lOlp en St. 4, kl. L, 6e met HOp. individueel dressuur: in de pry- vielen deze keer: Angelina sten met Flika, voor de eerste gestart in de klasse DL2, een toie 4e plaats met 127p. Aukje els met Cassidy behaalde in de DL2 een 5e plaats met 124p. len winstpunt in hun klasse sten te behalen: Karin Winnen Desiree klasse CL1 en Marieke denhoven met Sandra in klasse 11. bnyspelen: Kelly en Roy Swin- s behaalden by het ponyspel A3 &ei een gedeelde le plaats. In- H Arts met Danny behaalde bij uyspel B2 een mooie 3e plaats 149p. ta. zondag zullen onze grote rui- 5 hun geluk beproeven in Veg- 1- waar een groots opgezet °cours hippique plaats zal Ben. Uitslagen: Break 1-Mini's 2 96-0 BC Moons 3-Heren 2 71-59 Programma zaterdag 15 mei uit: Black Out 1-J. Passerelle 15.00 Mierlo/de Weyer. Rijden: Michel Jacobs-Dennis van de Vorst-Jorrit Spee. Vertrek Wetteling: 13.45 uur. Black Out 1-J.Kadetten 1 16.00 Mierlo/de Weyer. Ryden: Hugo Ber- tyn, andere 2 auto's worden ge vraagd. Vertrek Wetteling: 14.45 uur. Attentie Mini's 2 en Passerelle: Op dinsdag 11 mei is jullie laatste training op de Oostsingel. Vanaf vrijdag 21 mei kunnen jullie op vrijdag trainen in de Wetteling van half 6 tot half 7. Mini's 2 traint dan onder leiding van Baugi Lamers op hetzelfde veld als mini's 1 en de jongens passerelle trainen onder leiding van Balder Lamers op veld 1 (het laatste veld als je de Wetteling in komt). Jongens kadetten 1 en jongens junioren 1 trainen dan sa men op het middenveld. Vanaf vrydag 14 mei trainen de jongens junioren 2 vrijdags van half 7 tot half 8 in de Wetteling eventueel in kombinatie met jon gens kadetten 2. Afgelopen maandag zyn er op di verse scholen voor voortgezet on- derwys posters opgehangen met een oproep voor meisjes die willen leren basketballen. Zy zijn uitgeno digd voor vrydag 14 mei van half 7 tot half 8. Zy krygen dan eventueel nog informatie over de vereniging en kunnen hun eerste training krygen. Zy mogen 4 keer gratis trainen voordat zy beslissen of zij lid willen worden van de ver eniging We hopen op een grote opkomst, zodat de toekomst van het meisjes basketball in Venray veilig gesteld kan worden. ZWEMMEN Zaterdag 8 mei organiseerde Don gen de landelyke sportdag gehandi capten. Er werden afstanden gezwommen van 25 en 50m school- rug- en vrye slag. Onze zwemmers vielen diverse keren in de pryzen. Men werd ingedeeld naar leeftyd. 50m schoolslag: 1. John Jennis- kens; 2. Jan Theeuwen. 50m vrye slag: 1. Jan Theeuwen; 3. jan Kurvers. 50m vrye slag: 1. Geert Camps. 50m rugslag: 1. John Jenniskens; 2. Jan Theeuwen; 3. Jan Kurvers. Ook werd er een estafette ge zwommen van 4x25m vrye slag Venray behaalde hierbij de 3e plaats. Na afloop kregen alle deelne mers een herinnering en een diplo ma. Het was voor iedereen een geslaagde en sportieve dag. Voor meer informatie over invali den sport kunt u kontakt opnemen met John Jenniskens, tel. 04780- 11642. Dames 1 speelde afgelopen zater dag de belangryke promotie/degra- datiewedstryd in de eerste klasse, tegen St. Odiliënpeel. Na een aarze lende start in de eerste set werd de ze toch vrjj gemakkeiyk gewonnen. De tweede set bracht de gebruikelij ke terugslag; toch herwonnen de dames zich nog op tijd, want de 13-6 achterstand kon omgezet wor den naar een 15-13 winst. De derde set was vervolgens nog een peule schilletje. Daarmee is zeker dat da mes 1 volgend jaar le klasse kan blyven spelen. Meer berichten van onze volley balclub zyn in augustus/september te verwachten. Uitslag le kompetitiewedstrijd pup. A/B/C. Afgelopen zaterdag 8 mei werd de le kompetitiewedstryd voor pupil len afgewerkt op de atletiekbaan te Venray. Hieraan werd deelgenomen door 150 atleetjes afkomstig uit Vught, Helmond, Gemert, Oss, Uden en Venray. In de verschillen de kategorieën werden op de onder delen 40m, 60m, hoog, ver, kogel en balwerpen goede prestaties gele verd. De atleetjes van AV Venray Re gio behaalden in deze wedstryd mooie resultaten. By de meisjes pup.A werd Marie ke Derks 22e, Marielle Swinkels 23e, Inge Gielens 32e en Kristel Gloudemans 44e. Johnny Raadschelders deed het opvallend goed by de jongens pup.A met een puntenaantal van 1559 werd hy keurig 3e. Hierby werd Arno Vriens 9e, Wout Pel 22e, Bram van Langen 31e en Mark Tim mermans 36e. In de kategorie jongens pup.B/C kwam Jori Claessens op de 17e plaats, Bart de Rooy werd 26e en Reinier Eikenboom 43e. Belangrijke wijziging! De wedstryd van zaterdag 15 mei die gehouden zou worden voor de C/D-jun. en plaatsvond in Vught is gewijzigd naar Gemert Ook de ver trektijd is anders. Deze is niet om 11.00 uur maar om 09.40 uur. Het reisgeld is vastgesteld op ƒ3,50, dit te voldoen by vertrek. Ouders die voor vervoer en bege leiding zorgen zyn: Broers, Chlon, Jansen (Daan), Peeters, Claessens (Joost), Schonenberg. Wedstrijdkalender 15 mei: Kompetitiewedstryd in Ge mert C/D-jun. 23 mei: Wedstryd pup. en C/D-jun. te Vught (vertrek 11.15 uur). Zaterdag 15 en zondag 16 mei or ganiseren W Holthees/Smakt en volleybalvereniging MVC'64 samen, voor de tweede maal een buitenvol- leybaltoemooi op sportpark De Halt te Holthees. Het is voor de tweede keer dat de ze samenwerking tot stand wordt gebracht, tussen MVC'64 en W Holthees/Smakt. Hopende op goed weer, evenals het vorige jaar, zal het weer een grandioze happening worden, voor iedere liefhebber dus een must om te komen, als deelnemer of als toe schouwer. Er kan ingeschreven worden door teams voor het beachvolleybal (derde distriktsklasse t/m landelij ke klasse) en de rekreantenklasse (dames, heren, mix, geoefend en ongeoefend. Voor inschrijvingen en verdere inlichtingen kunt u kontakt opne men met Frans Francken, tel. 04780-11232 of Wim vna Knippen berg, tel. 04780-88870. Het programma luidt als volgt: Zaterdag 15 mei: Aanvang van het toernooi om 10.00 uur, waarin u kunt spelen in een van de volgende nivo's: Rekreanten, geoefend/onge oefend (dames, heren, mix); Beach volleybal (3x3) t/m 2e klasse, le klasse en hoger; 16.30 uur Grandio ze barbecue; 20.00 uur Swingende feestavond met live muziek. Zondag 16 mei: Aanvang van het toernooi om 10.00 uur, waarin u kunt spelen in een van de volgende nivo's: le klasse en hoger; 2e klas se; 3e klasse (dames, heren, mix); rekreanten (dames, heren, mix, ge oefend/ongeoefend). Trainingen: Zaterdag 15 mei: Vaartspel 16.00-17.30 uur Schadykse bossen Meterik. Dinsdag 18 mei: Duurloop, 19.30 uur parkeerplaats Steegberg Sevenum. Donderdag 20 mei (Hemelvaart): Geen trainen. Wedstrydagenda: Zondag 16 mei: Wynbergloop Maas tricht, afst. 9-20 km. Start vanaf 11.00 uur en Wallenbosloop Tungel- roy, afst. 3-6-9-12-15 km, aanvang 10.30 uur. Donderdag 20 mei: Norbertusloop Horst, 3.27-6.63-10 km vanaf 14.15 uur. Adriaan Paulen Memorial '93 Internationaal topatletiekgala op zondag 20 juni in Hengelo, meer in formatie in het Doorlopertje, opge ven by Carla. Zaterdag werd de vriendschappe lijke ontmoeting gehouden tegen Hunsel. Het eerste zestal behaalde 1274p. P. Jacobs, de Green Hora, doet het niet slecht Hy werd hoog ste deelnemer, 'team twee vergaar de I050p. Donderdag oefenen. Zaterdag en zondag worden de re gionale persoonlijke kampioen schappen gehouden. Hardloopvereniging voor trim mers, prestatielopers, joggers, lange afstandlopers, mannen, vrouwen: iedereen! Beginners (niveau 1): dinsdag 19.30 uur en donderdag 19.00 uur, atletiekbaan. Er wordt ca. 30 min. gelopen. Rekreatielopere (niveau 2): groep die 60 min. loopt per trai ning. Invulling van deze 60 min. is gevarieerd. Trainingen: dinsdag en donderdag 19.00 uur vanaf het Wis- selpunt; zaterdag 16.00 uur, start vanaf de Oude Barrier, Maas- heseweg Prestatielopers (niveau 3): dins dag 19.00 uur intervaltraining baan; donderdag 19.00 uur geva rieerde training ergens in Venray-, start vanaf het Wisselpunt; zaterdag 16.00 uur bostraining vanaf de Oude Barrier). Wedstr(jdlopers (niveau 4): dins dag 19.00 uur intervaltraining op de baan. Wedstrydlopere kunnen meedoen aan de trainingen van ni veau 3, als deze trainingen in hun schema passen. Kilometervreters Zondag 16 mei is er voor de lief hebbers van het lange werk weer de gelegenheid om 75 tot 90 min. sa men te trainen. Start is om 09.30 uur vanaf clubhuis Het Wisselpunt, Atletiekbaan Venray. Wedstrydkalender 20 mei: Norbertusloop Horst. 12 juni: In agenda noteren: er wordt hulp verwacht van enkele lo pers by de halve marathon, die ge organiseerd wordt voor mensen uit de Limburgse gezondheidszorg. Informatie: Gert Vermeulen, tel. 80999, Frank Ryshouwer, tel. 86268 en Maijo van Heyster, tel. 82397. Vrijwilligers van de plaatselyke Zonnebloemafdeling gaan de ko mende dagen weer op pad om loten te verkopen voor de jaarlijkse Natio nale ZonnebloemloterijHet is voor de 22e keer dat de Zonnebloem de ze populaire lotery organiseert. Vo rig jaar verkocht de vereniging meer dan 900.000 loten k ƒ2,50 per stuk. Ook dit jaar kosten de loten ƒ2,50. Met de opbrengst van de lotery fi nanciert de Zonnebloem zowel plaatselyke als landelyke aktivitei- ten voor langdurig zieken, lichame- lyk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen, ongeacht hun levensbeschouwing. Mensen die een of meer loten kopen, steunen dus het totale Zonnebloemwerk. Bovendien maken ze kans op een van de 2067 geldpryzen, waaronder een hoofdprijs van ƒ25.000,-. Op elk lot heeft men twee kansen. De lotery is goedgekeurd door de staatssekretaris van Justitie, zie lot De Zonnebloem zet zich al meer dan 40 jaar in voor de zieke, gehan dicapte en hulpbehoevende mede mens. Fundament van de vereni ging is het "bezoekwerk'. In de regio Venray zyn 70 vry willigere. Lande- lyk 25.000 vrijwilligere uit 1300 plaatselyke afdelingen, gaan regel matig op bezoek by de doelgroep. Ze proberen te voorkomen dat deze mensen ongewild in een isolement raken. Daarnaast organiseert de Zonnebloem diverse aktiviteiten, zoals vakantieweken, dagboottoch- ten, winkeldagen en ontspannings- by een komsten Om dit werk te kunnen blyven doen is de financiële steun van de Nederlandse bevolking onmisbaar. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen loten kopen, want de Nationale Lotery is een van de belangrykse inkomstenbronnen van de vereniging. De trekking van de loterij vindt plaats in november. Wanneer u het recu goed invult, krijgt u persoon lijk bericht Voorts wordt de uitslag via de pers bekend gemaakt By Jong Nederland spelen kinde ren in de leeftyd van 5 tot 17 jaar. Er wordt gespeeld rondom drie vaste spelpeil ere namelijk creativi teit, spel en sport en buitenleven. Wekelijks spelen bij deze vereni ging ongeveer 130 leden. Dit jaar starten zy weer met een nieuwe jongensgroep. Jongens die ,5 of 6 jaar zijn kunnen lid worden. De avond en de tyd waarop deze groep bijeenkomt is nog niet be kend. Binnenkort komt hierover meer informatie. Jong Nederland is er ook voor jou! Voor meer informatie over deze vereniging kunt u terecht bij: R. Peetere, Mambostraat 25, Venray, tel. 04780-84249 (na 18.00 uur). Vandalisme Er werd aangifte gedaan door een inwoner van Venhorst dat zyn aan de Pastoor v.d. Gaetstraat gepar keerde auto was bekrast, Hoe groot de schade is kon niet worden mede gedeeld. Ook de auto van een inwoner, die geparkeerd stond aan de Albion- straat, was bekrast Uit sporen viel op te maken dat er zelfs over de auto was gelopen, waardoor enkele I deuken waren ontstaan. Vernielingen Door forcering van een raam in het dak was toegang verkregen tot een aan de Metaal weg staande cara van. De gehele caravan bleek door zocht te z(jn maar er werd niets van waarde vermist De schade wordt geschat op ca. ƒ1.000,-. In de stalling van de Zuidooster werden een heren- en een dames fiets vernield aangetroffen. Vanda len hadden de fietsen dusdanig in de rekken verbogen dat de schade post voor de eigenaar minstens 200 gulden bedraagt Een aan de Zuidsingel geparkeer de personenauto was door vanda len "bewerkt'. Diepe krassen waren in het lakwerk aangebracht waar onder zelfs hakenkruisen. De scha de bedraagt ƒ900,-. Kennelijk werd de dader by een inbraak in een bedryf aan de Kruisstraat 'gestoord'. De schade bleef beperkt tot een deur. De dader is niet in het bedryf geweest. Acht Polen aangehouden In de nacht van woensdag op donderdag trof de politie aan de Sinnesstraat onder Oirlo een acht tal Polen aan, die daar lagen te sla pen. Omdat ze niet over geld beschikten en dus geen middelen van bestaan hadden, werden ze in overleg met de Vreemdelingen dienst aangehouden en later over de grens gezet. De politie houdt re gelmatig kontrole m.b.t. mogelijke illegalen die in de streek werk zoe ken, maar die niet beschikken over geldige papieren. Botsing tussen bromfiets en personenauto Zondagmiddag verleende een 16- jarige bromfietser uit Ysselsteyn, op de kruising Paterelaan-Langstraat geen voorrang aan een personen auto bestuurd door een 40-jarige in woner. By de botsing werd de bromfietser dusdanig gewond dat hy voor behandeling naar het zie kenhuis moest worden overge bracht. Vernielingen Van een op de parkeerplaats by de Gouden Leeuw geparkeerde per sonenauto van een inwoonster bleek de antenne vernield te zyn. Een aan de Kruidenlaan gepar keerde personenauto van een inwo ner werd doelwit van vandalen. De koplamp van de auto werd geheel vernield. Uit een tuin aan de Eligiusweg waren de planten er uit getrokken. Inbraken in auto's Door forcering was toegang ver kregen tot een in de Hubertusstraat geparkeerde personenauto van een inwoner. Ontvreemd werden de au toradio en de booster. By twee op de parkeerplaats van Hubenhof geparkeerde auto's was het by een poging tot inbraak ge bleven. Diefstal bromfiets Een aan de Serenadestraat gestal de bromfiets (Puch Maxi) van een inwoner bleek ontvreemd te zyn. Gestolen goed gevonden In een tuin aan de Wilhelmi- nastraat werd een portemonnee (leeg) teruggevonden. Tevens wer den enkele eveneens van diefstal af komstige pasjes aangetroffen. Beregeningspomp gestolen Vanaf een aspergeveld aan de Sin nesstraat werd een zware berege ningspomp ontvreemd. Gezien het gewicht moet de diefstal door ten minste twee personen zyn ge- Wildbeheereenheid Venray Het is ieder jaar weer erg om te zien hoeveel wild er verloren gaat tijdens de oogstwerkzaam heden van de landbouwers. Dat ook zij dit vervelend vinden bewijzen wel de artikelen die er verschijnen in hun vakbladen over dit onderwerp. Dit artikel heeft tot doel om de 'wildred-methoden', die tot nu toe met redelijk sukses gehanteerd worden, nog eens op een rijtje te zetten. Bovendien wdl ik de land bouwers, die nog niet op de hoogte zijn van het bestaan van deze me thoden, in kennis stellen van de mogelijkheden om het wild te spa ren tydens hun oogstwerkzaam he den. Een keertje extra van de trekker stappen brengt u direkt in kontakt met het wild en zal uw mo tivatie om het wild te helpen alleen maar doen toenemen. Niet alleen de jagers, maar ook de andere na tuurliefhebbers zullen u daarvoor zeer dankbaar zyn. De jagers die op uw grond mogen jagen zyn boven dien graag bereid u te helpen by het vervaardigen van de 'wild red der' en het markeren van de nesten. METHODEN Het monteren van een 'Wildred- der' naast de cyclomaaier gekombi- neerd met het van binnen naar buiten maaien van het perceel. De 'Wildredder' is een stalen balk (3x5x200 cm) waaraan om de 30 cm een ketting hangt van 55 cm lengte die aan de onderkant verzwaard is Wieldoppen ontvreemd Van een op de parkeerplaats aan de Raadhuisstraat geparkeerde per sonenauto van een inwoner bleken de wieldoppen ontvreemd te zyn. Uitslagen: Poule 1: Oostrum-LVH 2 6-4 Mereelo-LVH 1 4-6 Pöule 2: Mereelo-LVH 64 't Lobke-OiCa 1-9 Poule 3: LVH-Mereelo 4-6 Poule 4: LVH-Mereelo 3-7 Poule 5: OiCa-'t Lobke 0-10 Afgelopen zaterdagavond werd al weer de 3e NSO-wedstrijd verreden. Er werd die avond weer hard gere den, ondermeer door Leon Kunzler by de blauwdakkere en by Neder lands kampioen Sander Poels die over 4 weken, 13 juni, zyn titel moet verdedigen in Venray. Uitslag rooddakkers: 1. S. Poels 164r; 2. R. Mosman 150r en 3. J. Stoks 149r. Blauwdakkere: 1. Leon Kunzler 160r; 2. P. Jans 144r; 3. F. Verhaegh 144r. Geeldakkere: 1. T. Schoenmakers 159r: 2. F. Mak 154r: 3. R. Verheyen 147r. Witdakkers: 1. L, Vullings lOOr. Vrydag a.s. wordt er in café De Peelhaas weer het maandelyksc Whiskeydarten gehouden. Ieder een is op deze avond weer van harte welkom. De aanvang is zoals ge- woonlyk om half negen. Donderdag 20 mei. Hemelvaarts dag, wordt er weer het jaarlykse verzekeringspartnerstoemooi ge houden. Dit toernooi is alleen voor leden met hun partners. De aan vang van het toernooi is 13.30 uur. Wy hopen op een grote opkomst van de leden. Avondwedstrijden op de kunst stof ovaal van Venlo hebben drie at leten van AV Venray goede presta ties opgeleverd. By de mannen won Mare Veretappen de 110 meter hor den in een persoonlyke toptyd van 17,96 seconden. Ook A-junior Bart Lamberts was in Venlo op dreef. De Venraynaar raffelde de 100 meter af in een persoonlyke toptyd van 11,70 seconden en noteerde voor de baanronde 52,91 seconden. Lam berts schreef beide disciplines op z'n naam. C-juniore Monique Pee tere verraste wederom met snelle sprinttyden. De Horeter atlete won de 100 meter in 1333 seconden, een persoonlyk record. Peetere was bovendien sneller dan de AB- juniores en vrouwen. Er is dit sei zoen in Noord-Limburg nog geen vrouw oQuniore sneller geweest op de 100 meter dan de atlete van AV Venray. met lawaaimakende stukjes me taal. Deze balk met kettingen wordt gemonteerd op de cyclomaaier en tydens het maaien slepen de ket tingen door de strook gras naast de cyclomaaier waardoor het wild ver dreven wordt en dus gespaard wordt Zonder wildredder zou het wild stil en in elkaar gedoken bly ven zitten in het gras en dus ten prooi vallen aan de maaier. Het van binnen naar buiten maaien is daarby belangryk. Zou men van buiten naar binnen maai en dan kruipt het wild. indien het weg durft te gaan. steeds naar die plek waar nog dekking is van hoog gras. In de laatste stroken nog te maaien gras zit dan vaak de rest van het wild dat op het perceel aan wezig was. Wat er dan gebeurt hoeft niet nader uitgelegd te worden. By de aanvang van het maaien is het verstandig om 4x ree hts-om, aan de buitenkant van het perceel, te maaien. Daarna lx linksom (wild redder inklappen) zodat u de bui tenste rand ook hebt bewerkt Ibt slot is het een kwestie van doorete ken (om de 25m). Het zal niet op ieder perceel mogelyk zyn om op deze manier te maaien maar vaak is het een kwestie van 'willen'. Mocht u tydens het maaien een jong haasje zien zitten, stop dan. pak het haasje op en doe het in een jute zak waarna u de zak neerlegt vlak by de vindplaats. Deze plaats markeert dan de plek waar waar- schyniyk de andere jonge haasjes ook zitten. Bent u klaar met maaien of schudden, leg dan de jonge haas jes op 50m afstand van de vindplek terug (niet over een sloot heen). Een uur na zonsondergang zoeken de jonge dieren hun zoogplek op om daar te wachten op de terugkomst van hun moeder. De Wildbeheereenheid Venray zorgt ervoor dat op alle boerenbon den in de gemeente Venray een werktekening van deze wildredder voor u klaar ligt Een andere methode is de Ultra sone wildredder. De vogelwacht hanteert deze apparaten tiie heel makkeiyk op de trekker te monte ren zyn en via een schakelaar in de kabine te bedienen zyn. Het geluid schynt voor de dieren zeer onple zierig te zyn zodat ze tydig vertrek ken uit het perceel dat u wilt gaan bewerken. Met deze methode wordt nog uitgebreid geëxperimenteerd. Tot slot bestaat nog de mogeiyk- heid om de nesten te markeren met twee stokken van 1.20m waaraan een vlaggetje zit. Deze plekken kun nen dan tydens het maaien ontzien worden. Echt een taak voor de jager die dit in nauw overleg met de land bouwer behoort te doen. Veel sukses. KUNSTZWEMMEN A.s. zaterdag oefenen: Marie- Marline; duet o.l3 jaar; Esther; groep Michael Jackson. A.S. zondag oefenen: alle groepen; duet; Ingrid en Michelle, Manon en Trudy, Marieke en. Natasja. Meisjes die naar de wedstryd gaan kunnen 's morgens figuren komen oefenen. Ontbyten in De Bleek. Dat mogen de twee personen, die op deze foto omcirkeld staan (inclusief introdu cé). Op 17 juli wordt er nl. in De Bleek een groot ontbyt georgani seerd. De deelnemers van dit ont byt maken daarby kans op een helicoptervlucht boven Venray. De omcirkelde personen dienen zich te melden by de Young Hair Shop in De Bleek. De komende vier we ken zullen wy meerdere foto's plaatsen met personen, die aan het ontbyt deel mogen nemen. PUZZELAKTIE Verder organiseren de winkeliers in De Bleek nog een puzzelaktie. In de etalages staan foto's van markan te plekken in Venray. U moet raden welk herkenningspunt van Venray dit is. By die foto staat een letter. Al le lettere by elkaar vormen een slagzin. Ook met deze wedstryd zyn helicoptervluchten te winnen. Deelnameformulieren zyn te ver- krygen by alle winkeliers in De Bleek en kunnen daar ook weer in geleverd worden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9