m rempels, als het Oirlo betreft Politiek verdeeld over wijze van invoeren 'W Leunen feest met jarige Rabobank Raad Vierlingsbeek wil bij Noord-Brabant blijven Surfïnia, een bloemenzee De Sprank: Resultaat van jaren 'ja-knikken' iRijimte-reizigers opgelet. 32.545,- Betaald parkeren blijft gemoederen bezig houden Donderdag 13 mei - Pagina 5 Verkeersremmende maatregelen drempels, verhoogde kruisin- en meer trottoir. Dat bepleit plaatselijke werkgroep in haar ppoit 'Verkeersveiligheid in Oir- De aanleg kan het beste gelyk op met de vervanging van het ri- Vorige week werd het rapport ngeboden aan de commissiele- n voor openbare werken. Oirlo is niet zomaar een kerk- orp, vinden de samenstellers. Dat ot vooral door de Hoofdstraat, het dorp in noord-zuidrichting irsnijdt. Over die weg rydt niet Heen 'dorpsverkeer', maar de weg ook een korte verbinding tussen •R73 en de industrieterreinen in Btrum. Verkeer dat vanuit Horst- oio komt en richting Wanssum oet, gebruikt de weg eveneens als ttiproute. In beide gevallen gaat et vaak om vrachtauto's. Ook de ilkauto's met bestemming Saweco irgen voor gevaarlijke situaties, jet alleen op de Hoofdstraat, maar eneens op de onbewaakte spoor- egovergang in de Deputé Pe rsstraat. Bovendien gaat een groot ntal fietsers, bijvoorbeeld uit eerlo en de Maasdorpen, over de wfdstraat naar school in Venray. 80% TE HARD Bijna elke inwoner van Oirlo oet de drukke Hoofdstraat dage- ks één of meerdere keren overste- n omdat de gemeenschappelijke I lorzieningen aan beide zijden van - e weg liggen. Oostelijk van de i oofdstraat bevinden zich de kerk, J abobank, een elektrowinkel en fcevoederfabriek Saweco. Aan de estzyde liggen basisschool en peuterspeelzaal, het gemeenschaps huis, de bakker en het café. Vooral voor ouderen en kinderen levert dat oversteken regelmatig gevaarlij ke situaties op, temeer daar 80% van de automobilisten harder rydt dan de toegestane 50 km per uur. Meer voorzieningen voor voetgan gers en fietsers en het afremmen van de snelheid van de auto's, dat is het doel van de voorstellen van de Oirlose werkgroep. Ze wil dat berei ken door de aanleg van een negen tal verkeersdrempels, uitbreiding van de trottoirs binnen de kom, het verleggen van de oversteekplaats voor fietsers en het optisch marke ren van een fietsstrook langs de Hoofdstraat. De spoorwegovergang in de Deputé Petersstraat moet zo snel mogelijk met automatische slagbomen worden beveiligd. By het binnenrijden van de be bouwde kom wordt de automobilist verwelkomd door een 'poort' be staande uit een betonnen rand, een reflecterend bord met het opschrift 'Oirlo' en een drempel van 12 cm hoog. Deze poorten wil de werk groep plaatsen op de Hoofdstraat, in de Pastoor Gerardsstraat en in de Deputé Petersstraat. De kruispun ten Hoofdstraat-Haalakker-Gertru- disstraat en Hoofdstraat/Deputé Petersstraat/Pastoor Gerardsstraat worden voorzien van een verhoogd kruispunt, al dan niet met een ze brapad. Verkeersdrempels met voetgangersoversteekplaats komen verder in de Hoofdstraat ter hoogte van de school, by het gemeen schapshuis en in de buurt van zaal De Ruif. Nieuw in Nederland: T"de surfinia. Een uitbundig bloeiende hangplant in een trendy wandhouder. Met paarse of witte bloemen. U mag het zeggen Van 14,95 voor VENRAY Langstraat 133, tel. 0478088585. t HET GROENE WARENHUI: Hemelvaartsdag gesloten. FIETSPAD Tot aan De Ruif wil de werkgroep ook het bestaande trottoir uitbrei den. De woningen aan de 'Oos- trumse' kant van de Hoofdstraat moeten eveneens voorzien van een trottoir. Niet alleen voor hun veiligheid, maar ook vanwege het effekt. Het lijkt dan meer op een woonwijk, waardoor automobi listen wellicht de neiging hebben het gaspedaal wat op te laten komen. Het fietspad, komend vanuit Oostrum, wil de werkgroep graag verlengen en deels uitbreiden met een fietspad aan de andere kant van de weg. Nu is er alleen aan de westzijde van de weg een (dubbel) fietspad, dat vóór de loods van aardappelhandel Custers ophoudt De werkgroep wil dat pad doortrekken tot aan de splitsing met de Gunhoekweg. Op die plek is het veiliger om over te steken voor de fietsers. De voorstellen van de werkgroep werden afgelopen donderdag gepre senteerd in de vergadering van de commissie openbare werken. By die gelegenheid overhandigden woordvoerders Heiligers en Hesen wethouder Truijen symbolisch een eerste op schaal gemaakte verkeers drempel. Dhr. Heiligers sprak daar bij de hoop uit dat de gemeente op korte termijn iets met de voorstel len gaat doen. Truijen beloofde bin nen vier weken met een reaktie te komen. Inbraak in bouwkeet Maandagmorgen werd ontdekt dat was ingebroken in een bouw keet-container, geplaatst by de in aanbouw zynde brug aan de Loo- beek. Met een snijbrander was het slot vernield. Voor vele duizenden guldens werd gereedschap ont vreemd waaronder ook elektrisch gereedschap. De benadeelde is een bedrijf uit Groningen. By een inbraak in een be- dryfsloods aan de Rosmolenweg bleef het by het doorsnijden van de ketting van de loods. De eigenaar had iets gehoord en ging polshoog te nemen. Drie mannen sloegen op de vlucht in een gereedstaande per sonenauto. Helaas kon de eigenaar geen kenteken van de auto aan de politie doorgeven. De politie heeft de omgeving nog afgezocht maar niets meer aangetroffen. By een bedryf aan de Spraeland- weg hadden inbrekers het gemak kelijk. De deur van de schuur was niet afgesloten. Ontvreemd werd hier een radio, wat gereedschap en een bankpasje. Al deze inbraken vonden plaats in de nacht van woensdag op don derdag. De meest complete stationwagon is ruim 1700 liter ruim en verkrijgbaar met tweeliter benzine- of direct ingespoten turbo-dieselmotor. Zeer ruim ook in z'n voorzieningen. Uw ruimtewinst (en een gratis trekhaak) begint met de Rover Estate vanaf IAMV "SMAKTERHEIDE", VENRAY, Industrieterrein Smakterheide, Tel. 04780-8 10 32 Volgende week vrijdag begint in Leunen een feestprogramma naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de plaatselijke Rabobank. Het begint met de officiële presentatie van het jubileumboek dat op elk huisnummer in Leunen en Veulen wordt bezorgd. Op het programma staan verder vooral aktiviteiten voor de jeugd en voor ouderen. De voorzitters van de Dorpsraden van Leunen en Veulen nemen vrij dagmiddag de eerste twee exempla ren van het historisch boekwerk 'Terug in de tyd' in ontvangst uit handen van Rabo-kringvoorzitter Van Elzakker. Daarvoor heeft burge meester Waals van Venray de plech tigheid al geopend, 's Avonds gaat het programma in gemeenschaps huis De Brink verder met een sere nade door harmonie St Catharina en een receptie voor alle belangstel lenden. Die wordt muzikaal opge luisterd door twee joekskapellen. Zondag 23 mei wordt in de Catha- rinakerk een eucharistieviering ge houden, die is opgedragen aan de levende en overleden leden van de coöperatie. Donderdag 27 mei ko men de oudere inwoners van Leu nen en Veulen aan hun trekken. In De Brink een optreden van de be kende Limburgse conferencier Pierre Cnoops, muzikaal omlyst door de Leunse kapel Die Fröhliche Rübensammler. Vrijdag 28 mei is het zover. Dan stappen bestuursleden en mede werkers van de Rabobank door de beide dorpen om huis aan huis het boek Terug in de tijd' persoonlijk aan de bewoners te overhandigen. Een hele klus, want het gaat in to taal om 960 boeken. Zy verzoeken dan ook iedereen om na 19.00 uur thuis te zyn. Het boek 'Terug in de tyd' is ove rigens een sukses. Dankzy de publi citeit die aan het initiatief gegeven is, zyn er al ruim 300 boeken in de voorverkoop verkocht Volgens Rabo-direkteur W. Bens zyn er niet veel exemplaren meer over voor de vrije verkoop. Als de eerste druk is uitverkocht worden verdere be langstellenden op een lijst ge plaatst, tot er genoeg zyn voor een tweede druk. KERMIS Het slotakkoord van de jubileum herdenking 75 jaar Rabobank wordt gezet op vrijdag 4 juni. Spe ciaal voor die gelegenheid heeft de gemeente de vergunning voor de kermis met één avond verlengd. Dat betekent dat speciaal voor de Leunse en Veulense bevolking de kermis al op vrydag begint Via de scholen heeft de basisschooleugd gratis waardebonnen ontvangen voor de verschillende attrakties en voor een zak kermissnoep. De oude re jeugd kan vrijdagmiddag terecht by een speciale balie in de bank om consumptiebonnen, waardebon nen voor de kermis een toegangs kaart voor het optreden van de groep 'Wild Voice' gratis af te halen. De Leunens/Veulense formatie treedt riie avond op in De Brink, 's Morgens worden om en in De Brink aktiviteiten voor de basis school)"eugd gehouden. Op het pro gramma staat de poppentheater- voorstelling 'De wonderbaarlijke wereld van kabouter Pom Pom' en het kindertheater 'Tuffie en Joke'. In het kader van het 75-jarig be staan van de Rabobank Leunen- Veulen is in de bank zelf tot en met 8 juni overigens nog een etalage te zien, die over het onderwerp is in gericht Te zien zyn foto's en ge bruiksvoorwerpen uit de afgelopen driekwart eeuw Rabobank. Inbraak in bungalow Maandagmorgen werd ontdekt dat er in de nacht van zondag op maandag was ingebroeken in een aan het Groene Hart gelegen bunga low. Door forcering van de achter deur was toegang verkregen. Ontvreemd werden een Personal Computer, een gedeelte van de ge luidsinstallatie. een videorekorder en wat etenswaren. De totale waar de bedraagt enkele duizenden guldens. Hoe heeft het toch zo ver kunnen komen? Wie heeft de schuld van de blok aan het Venrayse been dat De Sprank heet? Zonder de anderen 'tekort' te willen doen, moet het antwoord in elk ge val lulden: de Venrayse politiek, lees 'de gemeenteraad'. De rani|>- zalige toestand rond het zwembad Is het resultaat van een gemeenteraad die de afgelopen regeerperioden vooral Ja en amen heeft geknikt en nauwelijks een tegenwicht heeft gevormd voor het college en de ambtenaren. Het tegenspartelen van afge lopen maandag doet daar niets aan af. Uiteindelijk zeiden de volksvertegenwoordigers ook toen 'Ja' tegen de voorstellen van het college. Want hoe groot de fouten van Hevo. Sportfondsen Nederland, de gemeente-ambtenaren en het college ook mogen zijn, uiteindelijk heeft de raad steeds met de voorgestelde cijfers en voorstellen in gestemd. Politiek Venray twijfelde niet aan de door de Hevo voorge schotelde cijfers. Kwam niet op de gedachte dat de Bossche projektontwikkelaar belang had by positieve berichten. Bij het tekenen van het kontrakt zag de raad de ontsnappingsclau sule voor Sportfondsen over het hoofd. Nu worden het voor het ge mak maar 'de kleine lettertjes' genoemd. In werkelijkheid gaat het om artikel 3 van het kontrakt. en dat artikel staat, even groot als de andere, op de eerste pagina van het kontrakt... Iben het fout ging met De Sprank was het niet de gemeenteraad die het college tot vaart heeft gemaand. Wethouder Driessen (en de rest van het college) hield de politici op de hoogte, maar ondernam zelf niets. Voor b. en w. waarschijnlijk een keuze die mede werd inge geven door gebrek aan 'schuifposten' op de begroting. Voor de poli tiek was het de laatste mogelijkheid om correctief op te treden. Want ook zy weten dat de gemeente op papier weliswaar slechts eigenaar van een zwembad is, maar dat van Sportfondsen redelijkerwijs niet veel meer te verwachten viel. Maar ook medio vorig jaar knikte en zweeg de raad. Eind vorig jaar moest dan maar eens bekeken worden hoe het zo ver had kunnen komen en waar eventuele fouten waren gemaakt. In de onderzoeksopdracht naar bureau Twijnstra Gudde toe maakte het college duidelijk dat er geen schuldigen hoefden te worden aan gewezen en geen koppen hoefden te rollen. Ook toen zei de raad geen 'nee', met als gevolg een open deuren intrappend T en G. dat met haar rapport de zaak alleen maar verder heeft vertraagd in de richting van de fatale datum 30 juni. En nog lijkt de gemeenteraad de kreet 'het primaat ligt by de raad' zelf het minste ter harte te nemen. Want ondanks de zware kritiek op Sportfondsen, de wethouder, Twynstra Gudde en Hevo en on danks dat de frakties van WD. Samenwerking en PvdA ook zelf schuld bekenden, ging de gekombineerde commissie maandag ak koord met het voorstel van het college. Een voorstel dat nog steeds geen duidelykheid schept over de toekomst en waarin wordt uitge gaan van het standpunt dat de kosten voor De Sprank niet hoger mo gen worden worden dan ze nu zyn. Niemand die het college vertelde dat dit op z'n zachtst gezegd een weinig realistisch uitgangspunt is. De Venrayse politiek vroeg slechts om op de hoogte gehouden te worden... Bert Albers Met uitzondering van de fraktie van de PK besloot de raad van de ge meente Vierlingsbeek in een extra gehouden raadsvergadering het voorstel van het college te volgen. De gemeente Vierlingsbeek zal dan. eventueel in afgeslankte vorm by het Land van Cuyk blyven en geen aansluiting zoeken by het KAN (Knelpunt Amhem-Nymegen). Drie frakties, CDA Maaskant en de Overloonse fraktie, spraken er hun voldoening over uit dat het op gestelde rapport duidelykheid ver schafte. Wel moeten de gemeenten in het Land van Cuyk als gesloten eenheid gaan optreden. Verdeeld heid kan er byvoorbeeld toe leiden dat Cuyk en Grave by het KAN aan sluiten. De Overloonse fraktie had liever gezien dat ook een mogeiykheid zou zyn een gedeelte van de ge meente by Noord-Limburg (Venray) te voegen. Omdat dit nog niet moge- ïyk is gaf zyn fraktie toch de ge vraagde medewerking. De PK-fraktie was tegen omdat de fraktie te weinig tyd had gekregen om een verantwoord oordeel te kunnen afgeven. Dit omdat de fi nanciële konsekwenties nog onder zocht moeten worden. Ook deze fraktie had graag de mogelykheid onderzocht gezien of het onderste gedeelte niet by het gewest Noord- Limburg zou kunnen. De gemeen ten van het Land van C'uftk spelen volgens de PK in het grote gewest Den Bosch toch maar een onderge schikte rol. Burgemeester Dittner was biy dal het grootste gedeelte van de raad zich ook sterk maakt om de ge meenten in het Land van Cuyk als een eenheid te laten optreden. Inbraken in woningen Buren zagen de achterdeur van een woning aan de Langeweg open staan terwyl ze wisten dat de bewo ners afwezig waren. Zoals nu reeds kon worden vastgesteld werden een videorekorder, een antieke klok en een kast met daarin een uurwerk ontvreemd. Hoe groot de waarde van het gestolen goed bedraagt kon ons nog niet worden meegedeeld. Tferwyi de bewoners van een wo ning aan het Grootdorp in Merselo enkele dagen afwezig waren, werd door forcering van de achterdeur toegang tot die woning verkregen. De inbraak werd ontdekt door de zoon van de bewoners. Vast staat dat de videorekorder is ontvreemd. Of er nog meer spullen weg zyn zal straks als de bewoners terug zyn blyken. :lden duurden commissiever- Tingen zo lang als afgelopen "ierdag (meer dan vier uur), ai zeldzaam was de grote pu- leke belangstelling voor deze lering maar het onderwerp ook volop in de belangstel- betaald parkeren en de wftze op dit ingevoerd gaat wor den. Het aanwezige publiek naakte dankbaar gebruik van het preekrecht dat het publiek ïjjgL Ruim een uur en drie wartier lieten de aanwezige on- iememers en burgers hun me- fog horen over de gang van &ken rondom het parkeren. Dat wtlokte dhr. A. Jansen van de 'vdA tot de uitspraak dat hier toast sprake was van een verleng de inspraakavond. Wethouder hgjen beschouwde dat echter "iet zo. Hy had zich schynbaar de ritiek, dat de politiek verant- bordelyken tydens de inspraak fond van 20 april jl. niet aan- 1 preekbaar waren, aangetrokken p wilde iedereen de kans geven ijn of haar ideeën kenbaar te la- to maken. Hft beschouwde de pmerking van dhr. Jansen als rttiek richting voorzitter. Jansen ntkende dit 'Door de wyze van ®gang i.v.m. het reageren op togen kreeg de vergadering het Wakter van een inspraakavond'. MENING Hoe dan ook, het publiek had tor eigen mening, evenals de Ven ose politiek. Met name de onder- toiers vroegen zich nogmaals af of toald parkeren wel ingevoerd °est worden. Zo meende dhr. A 00 irtinden dat de parkeerproble- in Venray pas ontstaan waren ■fot de nota centrumontwikke- "8 was aangenomen (waarin oa. opgenomen was dat Venray tot be taald parkeren zou overgaan). Hy' wees de politici erop dat zy zich moeten realiseren dat de woonwy- ken, na invoering van betaald par keren, als parkeerplaats gaan dienen. Verder wees hy op een af spraak tussen gemeente en onder nemers om betaald parkeren tegelyk in te voeren met de regio. Nu invoeren betekent volgens Ver linden o.a. dat mensen uit Overloon eerder voor Boxmeer dan voor Ven ray zullen gaan kiezen. Wethouder Truyen gaf echter aan dat volgens hem invoering van betaald parke ren een verbetering betekent van de parkeerproblemen. Als bewoner van het centrum wees hy' er nog eens op dat voor vergunninghouders er een plaats- garantie moest komen of een ontheffing voor op alle parkeer- Dhr. Schrooten uit de Oude Oostrumseweg vroeg aan de wet houder wat het effekt zou zyn van betaald parkeren op woonbuurten, m.n. de straten in de Oraryebuurt. 'Doeltreffende maatregelen' zoals beantwoord werd tydens de in spraakavond zegde dhr. Schrooten weinig. Hy vreesde een beknotting van het woon recht Wethouder Truyen gaf aan dat de gemeente zo goed mogeiyk rekening zou hou den met het spanningsveld tussen de belangen van de bewoners en de parkeerders. We hopen met het ho gere tarief de auto daar weg te hou den zodat er geen sprake zal zyn van het beknotten van het woonge not' stelde de wethouder. Dhr. Schrooten vröeg zich verder af of de aanleg van parkeerterrei nen achter Eurotel en tussen de Ju- lianasingel en Paté rsst raat wel rendabel was. 'Kan Venray zich de ze investering wel permiteren'. De wethouder stelde echter dat gezien de verkeerssituatie deze parkeerter reinen er moeten komen. Het tarief zal volgens de wethouder dit gro tendeels bekostigen. Dhr. Schroo ten bleef erby dat de Venrayse burger voor deze terreinen in de buitel moet tasten. 'Dat zal nooit wat opleveren'. Mevr. Bloemen was van mening dat de gemeente eerst de plannen goed op een ry moest hebben voor dat betaald parkeren ingevoerd wordt Zy noemde het tydstip van invoeren ongunstig 'Moeten wy als ondernemers de slag verliezen met Boxmeer en Horst Met het zwem bad hebben we dat ook al verloren'. RAPPORT Dhr. Clephas liet de commissiele den weten dat het Instituut voor Midden en Klein bedryf doende was een rapport op te stellen over de parkeersituatie in Venray. Dat rap port is een reaktie op het Hasko- ningrapport 'Het Haskoningrap- port is uitgegaan van verourderde normen en kengetallen.' aldus dhr. Clephas. Bovendien is de regiofunk- tie van Venray volgens dhr. Clephas in dat rapport onderbelicht Hy wees daarbij naar de Sint-Kerst ak- tie van de Venrayse winkeliers. 60-70% Van de inzendingen komt van buiten Venray, mensen dus die hier boodschappen doen. 'Hasko- ning stelt dan ook dat er met 1260 parkeerplaatsen geen tekort is. Het IM K-rapport komt op een parkeer- behoefte van 2231....'. TERUG Met name de aankondiging van het IM K-rapport leidde by commis sieléden tot de vraag of de gemeen te hier iets mee gaat doen. 'Als bly kt dat het rapport cyfers bevat die anders zijn dan die van II as ko ning komt u hier dan op terug' vroeg dhr. Van Waayenburg (CDA) zich af. Wethouder Truyen wilde dat nog niet toezeggen. 'Dat moet het college bepalen', aldus de wet houder, die toch wel enkele vraagte kens zette by het gehanteerde uitgangspunt van dit rapport LOT Toen uiteindeiyk de commissiele den zelf over de problematiek bo gen. bleek dat de diverse partyen er nogal genuanceerd tegen de wyze van invoering van betaald parkeren aan kyken. Ook dhr. Robberegt (WD) gaf aan dat het IMK-rapport meegenomen moet worden in de beraadslagin gen. Hy betreurde het wel dat de ondernemers hier vry laat mee rea geerden. By een eventuele meerop brengst voor de gemeente, moet dit volgens hem wel in het tarief be trokken worden. Het belangheb- bendenparkeren, zonder plaats garantie, omschreef hy als een lot in de lotery. 'Je betaalt voor een dienstverlening die je niet krygt'. De wethouder was het niet met hem eens. Dhr. Robberegt wees er vervolgens op dat de gemeente moet luisteren naar haar klanten: 'Klantvriendelyk opstellen en geen afwachtende houding aannemen door problemen naar de toekomst te verschuiven. Zoek een elegante oplossing voor de bewoners'. BEZETTING Samenwerking, vertegenwoor digd door de heren Klinkenberg en Verkoeyen, mistte in het rapport een zg. minimumvariant. 'Het tarief is gebaseerd op schattingen (bezet ting 50%). By meerdere varianten kunnen we er over meepraten, nu niet' meende dhr. Klinckenberg. Dhr. Verkoeyen vulde aan: "Venray is uitgegaan van een bezetting van 50%. Bekyk je de cyfers met 5% minder, dan moet Venray geld toe leggen op het betaald parkeren'. Wethouder Truyen was van me ning dat de bezettingsgraad hoger zal zyn. 'We willen geen varianten op tafel leggen. Dit zyn gemid delden'. Dhr. Verkoeyen was het echter niet met de wethouder eens. 'De Venrayer zal proberen om daar te gaan parkeren waar het niets kost'. Hy voorzag een lagere bezettings graad met alle financiële gevolgen van dien. Verkoeyen en Klinken berg konden zich daarom niet vere nigen met het voorstel. Zy gaven de voorkeur aan een geleidelyk invoe ren van betaald parkeren volgens een groeimodel, dat volgens dhr. Verkoeyen ook in Uden is voor gesteld. 'Daarin wordt by een bezet ting van 35% al door de gemeente geld overgehouden. In het Venrayse plan niet Dit is de duurste variant Een groeiend model is bovendien beter te overzien'. UITSTEL De fraktie Vd. Vorle pleitte voor uitstel van invoering betaald parke ren en wees daarby op de afspraak met de ondernemers over geiykty- dig invoeren. De heren Lemmens en Vd. Vorle sloten zich in feite aan by de Venrayse ondernemers. Ook zy voorzien een negatief effekt op de regio. 'Mensen worden hierdoor afgeschrikt om naar Venray te ko men'. Zy pleitten ervoor om, als er toch ingevoerd wordt de tarieven voor de komende tien jaar vast te leggen en vergunninghouders een plaatsgarantie te bieden. 'Wy heb ben in 1991 besloten om betaald parkeren in te voeren, als er goede parkeervoorzieningen zyn. Dat is nu duideiyk niet zo' aldus dhr. V.d. Vorle ZOEKVERKEER Dhr. A Jansen (PvdA) vroeg aan dacht voor de Oraiyebuurt Zyn fraktie wil een andere oplossing voor de straten aldaar. Ondanks het hoge tarief voorziet de PvdA daar veel overlast door zoekverkeer. 'Wy stellen dan ook voor om hier alleen parkeren voor vergunninghouders toe te staan. Hoe staat u hier tegen over?' De wethouder stond daar in principe niet onwelwillend tegen over maar wilde een en ander eerst nog eens bekyken. Tbch liet de wet houder doorschemeren dat hy lie ver de praktyk wilde afwachten om vervolgens aanvullende maatrege len te nemen. Ook wilde de wethouder het PvdA voorstel om de tarieven in de kop van de Paté rsst raat (naby het Post kantoor) en in het noordeiyk deel van de Henseniusstraat te verhogen om ook daar onnodig rondrydend verkeer te voorkomen bekyken. De minimale loopafstand tot hel cen trum rechtvaardigt volgens Jansen ook al een hoog tarief. Dhr. Broeksteeg van het CDA pleitte ervoor om rekening te hou den met de gevolgen voor de Oran- jebuurt Op welke wyze gaf hy niet aan. Partygenoot Muysers gaf aan dat het CDA wel met het voorstel ak koord kon gaan maar hield toch nog een stok achter de deur. Als de aangedragen IMK-gegevens aanto nen dat de Haskoningcyfers oryuist zyn dan komt het CDA er volgens dhr. Muysers op terug. Datzelfde geldt in de toekomst, als de par keertarieven verhoogd worden als een vorm van verkapte belasting verhoging voor andere zaken. De Venrayse gemeenteraad zal zich hier in ieder geval op dinsdag 25 mei nog eens over buigen. Of het college van burgemeester en wet houders dan de wensen van poli tiek én burgers honoreert, is nog even afwachten.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5