I Meiconcerten •Orkestvereniging Venray Stichting Rock Revue presenteert The Scene Avondvierdaagse van 10 t/m 13 juni Programma schouwburg nu al suksesvol Circus Harlekino in Venray Bezwaren tegen verkeersmaatregelen ingetrokken Uitreiking prijzen ABN AMRO c! Proef nu Wiekenbrood. IMet meel I van de molen. Paddy's Heavy Circus in 't Podium Lenteconcert in Castenray Grote heidebrand in Ysselsteyn Bezorgers gezocht Bibliotheek- nieuws Bloeiende kaktussen en vetplanten Fuchsia show bij Semperflorens Kollekte Nationaal Fonds Kinderhulp lin PEEL EN MAAS Donderdag 13 mei - Pagina 3 Op zondag 16 mei a.s. verzorgt het ymfonieorkest van de Orkestver- eniging Venray haar jaarlykse con cert Dit concert zal plaatsvinden in ie aula van het Boschveldcollege jan de Zuidsingel te Venray. De aan vang van het concert is, in tegen stelling tot voorgaande jaren, om 11.00 uur. Op het programma staat het Quodlibet voor Orkest van Paul Hin- demith en het Klarinetconcert in A dur van Wolfgang Amadeus Mozart. Solist in dit concert is de jonge, veelbelovende klarinettist Harmen Klomp. Na de pauze wordt het concert vervolgd met de Eerste Symfonie van Ludwig van Beethoven. Het concert staat onder leiding van diri gent Laurens Boogaarts. Bovenstaand programma wordt ook uitgevoerd op vrijdag 14 mei as. in De Wingerd te Sevenum, aan vang om 20.00 uur. De toegang tot het concert op zon dag 16 mei, aanvang 11.00 uur, in het Boschveldcollege te Venray is gratis. Op vrijdag 4 juni zal de nationaal bekende band The Scene optreden in Oostrum. Dit door stichting Rock Revue georganiseerde optreden vindt plaats in het gemeenschaps huis van Oostrum. The Scene is o.a. bekend van het nummer 'Blauw' waarvoor ze onderscheiden zyn met een Edison en wat tevens hun definitieve doorbraak veroorzaakte. Grafschennis Een inwoonster die een bezoek bracht aan het graf van haar overle den vader, op de algemene begraaf- plaats Boschhuizen, kwam tot de ontdekking dat de kunstbloemen die zij op het graf van haar vader had geplaatst verdwenen waren. De kunstbloemen hadden een waarde van 65,-. De vrouw deed zeer ge ëmotioneerd aangifte van die bij de politie. I Inbraak werd gezien Bewoners van een flat aan de «npweg zagen dat een onbekend - >ersoon bezig was de deur van het lan de Kempweg gelegen reisbu reau te forceren. Zij waarschuwden de politie maar toen die arriveerde was de 'inbreker' al verdwenen. De schade bleef beperkt. Spijkertjes schieten By de politie kwamen klachten binnen dat een aantal knapen in de buurt van de Lelie met papieren ko kers op voorbijgangers, spijkertjes afschoten waardoor deze 'pijnlijk' verden getroffen. De pylenschie- lers konden door de politie worden achterhaald. Gezien de leeftijd wer- zy alleen toegesproken. In het voorprogramma treedt de rock roll-band Boogie Balls op. De voorverkoop begint 7 mei, de kaar ten kosten ƒ15,- in de voorverkoop en aan de kassa ƒ17,50. Voorver koopadressen zijn o.a. Music World Venray en de kaarten zijn ook te koop by de vier organiserende so- zen van de stichting Rock Revue, Jum, Jera, Iduna en Watjang. De aanvang is om 21.00 uur en de zaal is om 20.00 uur open. Paard op rijweg Voordat er verkeersongevallen waren gebeurd had de politie een op de rijbaan van de Overloonseweg lopende schimmel bij een boer in de weide gedreven. Later kon de eigenaar worden opgespoord die het paard weer in zijn eigen wei bracht. De afrastering was deugde lijk en het is onverklaarbaar hoe het paard aan de wandel is kunnen gaan. SCHOUTENSl RAATJE 16 VENRAY TEL «78&B9295 Over vier weken begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. Bent u van plan om mee te doen, dan is het vol- igende voor u van belang: De afstanden zyn 3, 5, 10 en 15 Fn per dag. Op zondag 13 juni kan en ook inschrijven voor een rou- van 20 en 30 km. Het inschrijfgeld is ƒ7,- bij voor inschrijving voor vier dagen. Wil men één dag wandelen dan betaalt met ƒ3,50 p.p. Alle deelnemers ont vangen elke dag op de rustplaats traktatie. Alle deelnemers ont vangen een herinneringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of z'n tweeën, met een klein of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar op het Schouwburgplein. Starttijden: Op donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 juni star ten we vanaf 17.30 uur. Op zondag 13 juni wordt er in de namiddag ge wandeld (de 30 km vertrekt al vanaf 09.00 uur). Défilé: Op zondag 13 juni doen al le deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een achttal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Voor meer informatie kunt u te recht bij: mevr. G. van Ham-Frede- rix, Kerkpad 1, tel. 83765 of dhr. C. Thijssen, Hoge Beek 25, tel. 82126. Tbt ziens op deze 35e Avondvier- De Pieter Pad Milieu Estafette is een jaarlijkse wandeltocht waar bij het milieu centraal staat Eind deze week gaat die estafetteloop weer van start in het Groningse Pieterburen. Het einde van de tocht ligt op de St Pietersberg in Maastricht. Onderweg wordt op diverse punten stilgestaan bij het milieu. Deelnemers kunnen aan ten of meerdere etappes deelnemen. Velen verspreiden de tocht Wer meerdere jaren. Het aantal deelnemers dat de hele route loopt jdens die periode is minimaal. Dat bracht de dames Jet en Will Janssen, twee schoonzussen, op bet idee om deze route te lopen, maar dan wel helemaal en in een tyen tempo. Op Koninginnedag trokken zij de stoute schoenen aan gingen zij in Pieterburen van start De voorbereiding op deze bcht bestond uit enkele kleine wandeltochten. Jet en WiU hadden 'toee weken voor deze tocht uitgetrokken maar tot hun eigen verba- ilnQ< en die van hun echtgenoten, ging een en ander veel sneller, foor dagelijks een afstarul van ongeveer 50 km te lopen, en gevrij waard van blaren, arriveerden zij afgelopen zondag, 9 mei, al op jfe St Pietersberg te Maastricht Een niet geringe prestatie als men tedenkt dat beiden ook een grote rugzak bij zich hadden. Circus Harlekino zal van 13 t/m 16 mei voorstellingen verzorgen in Venray. De tenten zullen worden opgezet op het terrein langs de nieuwe Maasheseweg by de ingang van Landweert (Christoffelkruid). Circus Harlekino is een Neder lands circus dat dit jaar zyn eerste lustrum viert Het programma omvat o.a. een kleindier-revue, een unieke ezel- dressuur en natuurlijk variënté, waaronder een sensatienummer uit Frankrijk: de fiets-balance. Hier bij houdt men regelmatig de adem in. Uiteraard is het ook lachen, gie ren, brullen geblazen met de clowns. Kortom circus Harlekino biedt gewoon een gezellig familie- programma dat omlijst wordt door een vyf-mans orkest. De aanvangstijden zijn: donder dag 13 en vrijdag 14 mei om 16.15 en 19.30 uur, zaterdag 15 mei om 15.00 en 19.30 uur en zondag 16 mei om 14.00 uur. De entreeprijzen zyn: 2e rang ƒ7,50 (kinderen) en ƒ11,-; le rang ƒ11,- (kinderen) en ƒ14,50 en loge ƒ14,50 (kinderen) en ƒ18,-. De circus-kassa is geopend van 12.00 tot 13.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellingen. Te lefonisch reserveren kan, zonder extra kosten, op tel. 06-52957950. De heren L. Hendriks (Leo Hen driks) en J. van Meyel (Hento Bar) hebben eind april bij de Raad van State kenbaar gemaakt dat zy hun bezwaren tegen de verkeersmaatre gelen rondom het Wilhelminaplein hebben ingetrokken. De bezwaren die beide ondernemers tegen de bouwplannen van Van Schaijik hebben aangetekend, bly ven echter recht overeind staan. Dit laat dhr. Hendriks weten naar aanleiding van een artikel in het Dagblad voor Noord-Limburg. 'We hebben de bezwaren ingetrokken omdat er al een uitspraak over deze kwestie is gedaan', aldus dhr. Hen driks. Hy gaf daarbij aan dat tydens de zitting van februari by de Raad van State beide ondernemers door een fout niet waren uitgenodigd. Het bezwaar lag er wel en zou 4 mei opnieuw voorkomen. Omdat er al een, voor de bezwaarmakende on dernemers, negatieve uitspraak lag. van de Raad van State, had ook him bezwaar weinig kans. Dhr. Hendriks uit wel enige kri tiek richting wethouder Kersten. Die laat in het Dagblad weten dat de gemeente boos is over de gang van zaken. De ondernemers hadden de gemeente wel eens op de hoogte kunnen stellen laat de wethouder in die krant weten. Volgens Kersten was er nu voor niets een ambtenaar naar Den Haag afgereisd. Volgens dhr. Hendriks is het een zaak van de Raad van State om aan betrokken partyen door te geven of een bezwaar is ingetrokken. 'Wy hebben een bezwaar ingediend by de Raad van State, niet by de ge meente'. Op dit moment ligt er nog een schorsingsverzoek voor de bouw vergunning die aan Van Schayik is verleend. Burgemeester en wethou ders moeten nog een besluit ne men aangaande deze bezwaren. Daarna zal de Raad van State een definitieve uitspraak doen. Op 23 april jl. stegen er op het Henseniusplein twee ballonnen op ter gelegenheid van het driejarig bestaan van De Bleek. Die avond deelden dames van de ABN AMRO Bank ballonnen uit vanuit een spe ciale kraam voor de deur van de bank aan het Henseniusplein. Daar bestond ook de mogelykheid de in houd van een pot geld te raden met een daarby behorende slagzin. Ruim 200 deelnameformulieren werden ingeleverd. Maandag 10 mei 1993 mocht direkteur Ad Swin- kels in het kantoor Henseniusplein de prijzen uitreiken. Deze werden gewonnen door: le prys: Martyn Peizer, Kamperfoelie 44, Venray. Hy schatte ƒ12,- minder dan de werkelijke inhoud van de pot; 2e prys: Rick Nabben, Vicarie- weg 42, Leunen. Hy raadde ƒ46,- minder dan de werkelijke inhoud; 3e prys: Mariska Alards, St Odastraat 8, Venray. Zy schatte ƒ137,- minder. De wedstrijd was bedoeld voor kinderen van 0 tot 15 jaar. De prij zen bestonden uit een walkman, een CD-bon en een spaarrekening van ƒ25,-. Verder kregen de win naars en hun ouders nog een mooie spaarpot aangeboden. Reklameverlichting gestolen Van een aan de Horsterweg in Casten ray gelegen horecabedrijf was de buitenverlichting van 'Brand bier' gestolen. De bevesti gingsbouten waren er van af ge schroefd. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Uw Echte Bakker heeft wéér iets nieuws in de winkel: het Wiekenbrood. Een speciaal brood, bereid met meel van de ambachtelijke molenaar. Die, net als vroeger, de tarwe nog maalt met behulp van wind of water. Het Wiekenbrood is dus een heerlijk puur natuur produkt. Probeer 't eens, dat Wiekenbrood. En proef het resultaat van ouderwets ambachtschap. Van uw Echte Bakker én de molenaar. Wiekenbrood, uw Echte Bakker bakt 't. echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04787 1254 Echt.je proeft 't. qrotestraat 57 venray 04780 - 1282e Golden Earring naar Venray A.s. zaterdag en zondag worden de beursdagen gehouden. Schrifte lijke bestellingen die voor die data aankomen zullen pas na de eerste beursdag, dus op 15 mei behandeld worden. Dat neemt niet weg, dat op dit moment reeds een rekord aan tal inschrijvingen binnen is. Zon der dat die plaatsen dus ingedeeld zyn heeft het schouwburgbestuur reeds konsekwenties getrokken. Het staat reeds vast dat de voor stelling van de BZN op de eerste beursdag volgeboekt wordt. Daarom is besloten om een EXTRA voorstel ling in te lassen en wel op donder dag 25 november. Daarnaast is besloten om ook de popgroep Golden Earring aan het programma toe te voegen. Deze groep boekt goed op dit moment evenals BZN. Ze hebben overal enorm sukse. Deze voorstelling was dus niet in het abonnement opge nomen, maar daar EXTRA aan toe gevoegd. De prijs is hetzelfde als by BZN. Naar verwachting zal ook de voor stelling Jesus Christ Superstar a.s. zaterdag volgeboekt worden. In dat geval kan men meteen doorboeken op woensdag 9 maart, dus een dag eerder dan de al aangekondigde voorstelling. Sloten yskoud bier vormen het probate middel tegen de Pogues- achtige toestanden die het vy(kop pige Paddy's Heavy Circus met hun verhitte dans- en drinkliederen veroorzaakt. Het gezelschap, dat zich om hun opzwepende klanken vorm te geven bedient van gitaar, bas, drums, mandoline, bary'o en tinwhisle is geformeerd rond de in Limburg woonachtige Ier Paddy Langdon. Deze verleent het geheel door zijn afkomst een vleug van au thenticiteit en ontpopt zich boven dien als een charismatisch front man, die de songs - die niet zelden ontaarden in spontaan community- singing en onvermydelyke polonai se - met de nodige kwinkslagen aaneen breit In drie explosieve sets laten zich aan het genre verwante covers als Van Morrison's Ston Me en Lonnie Donegan's skiffle- klassieker My Old Man's A Dust man moeiteloos integreren. Alleen de fraaie ballades die ook deel uit maken van Paddy's repertoire, moeten we helaas grotendeels ont beren, of racen uptempo voorby. Dat laatste zien we voor eenmaal door de vingers. Qua hoge gezellig- heidsfaktor hebben de Nederlandse feestbands er een geduchte konkur- rent by gekregen. Woensdag 19 mei spelen Paddy en z'n maten 's avonds in 't Podium. Fknfare Dorpsklank Casten ray or ganiseert op zondag 16 mei het jaar- lykse Lenteconcert Het concert wordt gehouden in gemeenschaps huis De Wis aan de Matthiasstraat Medewerking wordt verleend door: Muziekvereniging Ons Genoe gen Oirlo o.l.v. Martin Maas; fanfare Dorpsklank Casten ray o.l.v. Chris Cuppen; brassband Peelland VUer- den/Deume o.l.v. Jo Kohl. De aanvang van het concert is 19.30 uur en de toegang is gratis. Donderdagavond werd groot alarm gegeven voor een heidebrand in de Heidsepeel aan de Zeilbergse- weg te Ysselsteyn. Aangewakkerd door een flinke wind breidde het vuur zich snel uit Alle beschikbare manschappen werden daarom in gezet terwyl ook getracht werd de manschappen van de brandweer van het MOB-complex in te schake len. Door de sterke rookontwikke ling kon moeiiyk een juiste inschatting worden gemaakt Het was een groot geluk dat een braak liggend terrein er voor zorgde dat het vuur niet oversloeg naar de rest van de Heidsepeel. Aanvankeiyk werd ook gevreesd dat het vuur zou overslaan naar het grondgebied van Deume. Daarom werd ook via de alarmcentrale de brandweer van Deume opgeroepen. Die behoefde uiteindeiyk niet in aktie te komen. De brand werd om even voor half vyf gemeld. Om zes uur kon de Ven- rayse brandweer al melden dat de brand onder kontrole was en dat begonnen kon worden met het na blussen. Dat duurde nog ruim vier uur. By de heidebrand ging vooral buntgras en struikgewas verloren. Helaas gingen ook veel nesten van vogels en andere diersoorten verloren. Mede omdat er andere jaren ook branden zyn uitgebroken in de Heidsepeel vermoedt de politie dat de brand moedwillig is aangesto ken of dat onzorgvuldig met vuur is omgesprongen. Zelfs een weggewor pen. niet goed gedoofde sigaret kan de oorzaak zyn van een bosbrand. Er is ongeveer twee hectare grond verloren gegaan. De Zeilbergseweg werd voor alle verkeer afgesloten terwyl de politie van Deume ook assistentie ver leende. Inbraak in woning Door forcering van de terrasdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan het Seilierpad. Ontvreemd werden enkele sieraden waarvan de waarde ons niet kon worden mede gedeeld. Ons weekblad Peel en Maas is nog regelmatig op zoek naar krantenbe zorgers voor diverse wyken in het Venrayse. Het gaat daarby om inval lers die kans maken op een vaste wyk. De minimum leeltyd voor de ze bezorgers is 14 jaar. Zy die inte resse hebben kunnen zich melden in onze boekhandel, of telefonisch opgeven via tel. 82727. Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de romanafdeling: Holman, Theodor.- Familiefeest, ge volgd door Oom Noes. Tydens de eerste dagen na het overiyden van hun vader proberen twee broers en een zus in soms grappige, soms meedogenloze gesprekken hun ver driet de baas te worden. Ignatius, David: Siro. Aan het eind van de jaren zeventig laat een Ame rikaanse, na het afsluiten van haar studie Osmaanse geschiedenis, zich inlyven by de CIA. Kilcommons, Denis: De vyfde man. Een Britse geheim agent vertrekt naar Lissabon om de erfenis van een bekende, reeds jaren geleden overleden Engelse dubbelspion te kopen. Laine, Pascal: Afscheidsdiner. Een man van middelbare leeftyd kykt terug op zyn eerste grote liefde. Mansell, Jill: Solo. De ontmoeting tussen een ryke hoteleigenaar en een begaafde arme schilderes heeft onverwachte gevolgen. Rostand, Edmond: Cyrano de Ber gerac. Een romantische jongeman wordt ernstig gehinderd door een buitenmaatse neus. Schapp, Peter: De bruiden van Tyo- bar. Een jonge koning ontsnapt aan de macht van een tirannieke dikta- tor en probeert vervolgens zyn volk te bevryden. Thomas, Craig: Crash. Een ongeluk met een Amerikaans en later met een Russisch verkeersvliegtuig biykt het werk te zyn van een ge heimzinnige Amerikaans groep die de perestrojka terug wil draaien. Ook dit jaar hebben we in Noord en Midden-Limburg een open dag voor iedereen die wil kennLsmaken met kaktussen,en andere succulen ten. Tbt onze regio hoort ook Oost- Noord-Brabant vanaf Venlo tot en met Asten.. - Daartoe is op zondag 16 mei a.s. de kas te bezichtigen by Th. Gom- mans, St Jozeflaan 8 te Smakt Van 10.00 tot 17.00 uur kunt u terecht Wy heten u van harte welkom en verwachten dat er voor u een nieu we wereld opengaat Immers, den ken niet de meeste mensen dat alles wat prikt geen water nodig heeft, niet groeit en nooit bloeit een kaktus is? Niets is minder waar. Er zyn kak tussen die anderhalve meter per jaar groeien. Er zyn ook kaktussen zonder stekels, ja er zyn zelfs kak tussen met hele gewone bladeren! En alle kaktussen moeten water en mest hebben. Wel hebben ze, net als alle andere succulenten, een rustperiode, waarin ze niet groeien en dus ook geen water nodig heb ben. Die rustperiode is erg belang- ryk omdat dan de knoppen worden gezet voor de bloei in het nieuwe seizoen. Als u op onze open dag in de kas komt zult u niet alleen schitterende planten aantreffen by deskundige liefhebbers, maar ze ook veelal in volle bloei zien! Bloemsierkunst Semperflorens wil de fuchsia-liefhebbers donder dag 13. vrydag 14 en zaterdag 15 mei in de gelegenheid stellen om kennis te maken met de verschil lende soorten fuchsia's. Niet alleen met de soorten, maar tevens met de liefhebbery die velen uitoefenen. Er zyn drie- tot vierhonderd soor ten fuchsia's te zien. Verschillenden onder u bezitten reeds menige fuchsia's die jaarlyks bloeien. Reeds jaren worden de planten op verschillende manieren overwinterd om ze in het vooijaar weer voor de dag te halen en de he le zomer te genieten van de belle tjes of klokjes die in grote verschei denheid de plant sieren. Er bestaan vele vormen ftichsia's. De meest bekende zyn struik-, hanger-, pyramide- en kroon boom pjes (stam). Men kan deze verschil lende vormen krygen door de verschillende manieren van snoei en of dieven. Verder zyn er te zien bananen, citrus, laurier, gerani ums. palmen en verder kuipplan- ten in verschillende soorten. Brandweer en politie kwamen te laat By de alarmcentrale kwam een melding binnen dat speeltoestellen by de basisschool De Foekepot in brand stonden. Tben de politie en brandweer arriveerden hadden buurtbewoners de brand reeds ge blust en bleef de schade beperkt ZONDAGSDIENST HUISARTSEN' Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. üabeler. T. Lankvcld, H. Schreven en J. Wittgen: J. WITTGEN langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van F. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A Coenen. F. Schmeetz. D. Vereauteren en J. de \bcht: A. COENEN Paterestraal 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Vui Dongen: DR. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Te\. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtfuifje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN' RAY-YSS ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vbcht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN AKTSENPRAKTU K W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERLN'K Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makere. mevr. Vin Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vennazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN' De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur lot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Pöelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 Harteiyk dank aan alle kollektan- ten, die er samen voor gezorgd heb ben dat de kollekte van het Nationaal Fbnds Kinderhulp een enorm sukses is geworden. Tenslot te gaat het hier onder het motto 'Kinderen voor kinderen'. Jongens en meisjes, tot het volgend jaar. Bedankt! Verder heel veel dank aan Martin Kuypers van het Boschveldcollege en Wim Baken van Mavo De Kolk voor hun stimulerende medewer king en geweldige inzet ook voor julüe, tot het volgend jaar. Bedankt! Het totaal resultaat dat er mag zyn, ziet er als volgt uit: Casten ray 493.30 Heide 450.10 Leunen 1.210,00 Merselo 627.15 Oirlo 623.70 Oostrum 796.75 Smakt-Holthees 313,52 Venray 3.362.60 Veulen 342.50 Vredepeel 189,85 Ysselsteyn 1.552.00 Totaal 9.961.47 Ruit vernield Vorige week woensdag kwam by de politie een melding binnen dat een ruit van een winkelpand in het Brukske was vernield. De dader was daarby gewond geraakt want er bleef een bloedspoor achter. Die dader, een jongen van 14. kon achterhaald worden omdat hy op de EHBO-post van het ziekenhuis behandeld moest worden aan zyn rechter arm. Hy verklaarde op een snorfiets te hebben gereden In dat winkelcentrum. Toen hy wilde remmen, werkten de remmen niet Voordat de snorfiets tot stilstand was gekomen was hy tegen een ruit gebotst waardoor hy zich verwond had. Zyn rechter arm zat reeds in verband. De politie konstateerde echter geen mankement aan de remmen. De jongen zal de schade aan de winkelruit vergoeden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3