Geen extra geld De Sprank, Betaald parkeren kan ernstige gevolgen hebben toor overbewinkeld Venray tenzij... Ri L( Buitenweg wordt verlost van stofoverlast berden Gedetineerden mochten alkoholkontrole meemaken College houdt uitgangspunten staande Motorrijder bij verkeersongeval om het leven gekomen Peel en Maas en Hemelvaart Asteria ƒ45,- PEEL EN MAAS ini v.d. fc-eur FOTO-SERVICE ONDERDAG 13 MEI 1993 Nr. 19 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG 11 ÏOVÏNET unQdrankengroep Venray lonseniusslraaf 1 04780-81801 PEEL EN MAAS CpviNET WUNgjDRANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 ITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY UfCEI/QI AR l/AAD l/EMDAV Ekl AM/SEl/lkl/! rotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 WEEIVDLMI/ V WIY VErUlAI bil wFlUCVIPIl! Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar M5.00 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling De Sprank wordt na 1 juli van dit jaar geleid door een interim manager. Op 1 januari 1994 hoopt de gemeente Venray met één van de momenteel zes gegadigden een de finitieve overeenkomst te tekenen. Dat gebeurt na een intensieve ana lyse van de (on)mogely kheden van het zwem- en rekreatiecentrum. Die analyse wordt uitgevoerd door Deloitte Touche. Over de kosten van de interim-periode wil het col lege geen uitspraak doen, evenmin over de toekomstige exploitatie vorm. Uitgangspunt blijft gelijkblij vende kosten voor de gemeente. Moet er in de toekomst geld bij, dan moet dat elders op de begroting ge vonden worden. Commissies en ge meenteraad worden door het college van alle komende stappen op de hoogte gehouden. Daarmee loodste het college maandagavond haar voorstellen rondom De Sprank in elk geval door de gekombineerde commissie OJSR, Financiën en Algemene Za ken. Ondanks soms zware kritiek hielden burgemeester Waals en wethouder Driessen de vijf uit gangspunten uit het raadsvoorstel overeind, evenals de hoofdkonklu- sies van bureau Twjjnstra Gudde. De Sprank moet behouden blij ven, maar met minimale bemoeie nis van de gemeente. Alles moet er aan gedaan worden om de financië le bijdrage van Venray niet te laten stijgen. In elk geval moet het om een vast bedrag gaan, een zoge- De LOZO, Kamer van Koophandel Economisch Consulent heb- sn aan het IMK (Instituut voor Idden en Kleinbedrijf) de op- acht gegeven om een rapport sa- te stellen, waarin ook de onomische gevolgen van betaald rkeren wordt aangegeven. Boven- loemde instanties zyn nl. bang t invoering van betaald parkeren ;ige gevolgen kan hebben voor o aantal ondernemers in het Ven- yBe centrum. 'Venray kent een van bewinkeling, dat ge- is op de groei van Venray. Er oet daarom een zo groot mogely- binding met de klanten ont- lan. Vrjj parkeren is daarbij een ïrke troef, die niet uit handen ge ren mag worden voordat het in- lersaantal daadwerkelijk jroeid is', licht dhr. Boots van de mer van Koophandel toe. Vol- ïs Boots moet Venray pas tot be id parkeren overgaan als het rkeerprobleem in Venray is opge- t Het winkelend publiek in Ven- is grotendeels op de auto Dgewezen. Betaald parkeren zal If parkeerdruk nauwelijks doen pemen. PARKEREN s dhr. Van den Ham van de zal het onderzoek een kwali- kwantitatief karakter kry- 'Kwalitatief met de vraag il parkeerplaatsen Venray no- heeft en kwalitatief met de zie advertentie op pag. 4 luUR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. wat voor parkeerplaatsen Venray nodig heeft, waar die moe ten komen en met welke regule ring. Daarbij moet ook worden gekeken dat de economische posi tie van Venray t.o.v. de konkurren- tie niet wordt aangetast We moeten voorkomen dat de consument niet meer naar Venray komt'. Volgens Van den Ham zal het rapport nog net voor de raadsvergadering van 25 mei gereed zijn, als de raad een beslissing neemt over de wijze waarop betaald parkeren ingevoerd wordt 'Op 24 mei is hierover een gesprek met b. en w. van Venray'. REAKTIE Het onderzoek, dat enkele weken geleden is gestart als reaktie op het Haskoning parkeerrapport, dat de gemeente had laten maken, krijgt nu dus ook een economische on derbouwing. Volgens Van den Ham is het Haskoning-rapport een goed rap port maar kloppen de uitgangspun ten niet 'Haskoning heeft landelijk gehanteerde normen, zoals die bij voorbeeld in bestemmingsplannen en verkeerscirculatieplannen wor den gebruikt gehanteerd. Daarbij heeft men overal de minimum va riant toegepast Past men echter de maximum variant toe dan kan er een verschil van 50% ontstaan.' Het IMK kijkt volgens Van den Ham in haar onderzoek naar centra met een vergelijkbare funktie als Venray en een vergelijkbaar bezoe kersprofiel. Die normen die daaruit voortvloeien kunnen dan op Ven ray worden toegespitst 'We hopen dan op een voor Venray betere nor mering' aldus Van den Ham, die van mening is dat Haskoning met haar normen 'iets te kort door de bocht is gegaan'. Van den Ham is verder van me ning dat er een evenwicht moet zijn tussen aanbod en vraag. 'Mensen zijn bereid om te betalen voor be taald parkeren maar zy moeten dan wel gemakkelijk de parkeerplaat sen kunnen bereiken'. De resultaten zifilen in ieder ge val ook ter beschikking komen van de Venrayse raadsleden. 'Zy mogen dan beslissen welke knopen ze door willen hakken', aldus Van den Ham. PARKEERDRUK Dhr. Clephas van de LOZO afd. Venray laat weten bly te zijn met dit vergaande onderzoek. 'Venray heeft een sterke regiofunktie en de on dernemers zyn sterk afhankelijk van die regio. Die mensen zyn sterk afhankelijk van de auto want het openbaar vervoer inVenray is aller belabberdst Betaald parkeren zal de parkeerdruk nauwelijks doen af nemen. Een paar procent omzet verlies kan voor verschillende win keliers wel de doodsteek zijn', aldus dhr. Clephas. Burgemeester Waals is echter van mening dat de parkeerdruk in Ven ray niet zo groot is. 'Heb je wel eens op het terrein Hoenderstraat geke ken?' vroeg hy aan ons. 'De kwali teit van het Venrays winkelcen trum is een gezamenlijke zorg van gemeente en ondernemers.' De bur gemeester wilde nog niet vooruitlo pen op het gesprek van 24 mei en de konsekwuenties van dat gesprek. Zwitserse Tegelkachels flntiek in Ciken en §renen Gopie flntiek t geloogd §renen t Get- en Salontafels k Stoelen r Kasten (Dressoirs en Gommodes Slaapkamers "Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Kiel Messing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Bestratingsmaterialen Stationsweg 86 5807 -HG Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036l Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur Poging diefstal auto Door forcering van het portier was toegang verkregen tot een op de parkeerplaats van de NS gepar keerde personenauto van een inwo ner. Er was getracht de bedrading door te verbinden. Of de auto niet gestart kon worden of dat de dader is gestoord kon niet worden vast gesteld. naamde gesloten eind-konstruktie. De koper of huurder van het com plex moet de zes personeelsleden waarvoor het sociaal statuut geldt in dienst nemen. Dat was de inzet van de discussie maandagavond in een bomvolle trouwzaal van het gemeentehuis, waar de Venrayse politiek terug blikte op het debacle dat 'Sprank' heet en de toekomst in ogenschouw nam. VENT EN TENT Met name het terugblikken ging gepaard met zware kritiek aan het adres van de verschillende betrok ken partyen. Op zoek naar de ware oorzaken achter het mislukken kregen met name projektontwikke- laar Hevo, exploitant Sportfondsen en onderzoeker Twynstra Gudde er van langs, maar de politiek spaarde ook het gemeentebestuur en zich zelf niet. Hevo werd verweten foute gege vens te hebben verstrekt in de draagvlakstudie in 1989. WD- raadslid Janssen noemde het ver trouwen in de cyfers van Hevo onte recht en dat is het bedryf aan te rekenen. PvdA-collega Jansen deed daar nog een schepje bovenop. He vo had belang bij het geven van een florissante prognose. Er hing im mers een bouwopdracht van bijna 10 miljoen gulden aan vast De by- drage van Hevo in het verlies, 150.000 gulden, is daarvan slechts 1,5 Een berekend risiko, sugge reerde de PvdA-woordvoerder. Exploitant Sportfondsen moest het helemaal ontgelden. In tegen stelling tot Twynstra Gudde noem den mevrouw Roling (Samen werking) en de PvdA het te kort schietende management van Sport fondsen wel degelyk één van de strukturele oorzaken van het falen van De Sprank. Een inventieve en creatieve aanpak, gekombineerd met een flexibele instelling zou aan de inkomstenkant tot een beter re sultaat hebben geleid', aldus Jan sen. Samenwerking en de WD haalden beeldend uit naar de ex ploitant Roling vergeleek De Sprank met een restaurant: 'De ou tillage is goed, de menukaart is goed, het eten ook, maar de bedie ning laat zeer te wensen over'. En WD-woordvoerder Janssen, al eveneens in horeca-sferen: 'Het is de vent, niet de tent'. Janssen vroeg zich zelfs af of het opzeggen van het kontrakt door SFN wel rechtmatig is, omdat Sportfondsen als exploi tant 'een wanprestatie' heeft ge leverd. STRUISVOGEL Direkteur W. Eissens van Sport fondsen Nederland dacht daar van zelfsprekend heel anders over. Voorafgaande aan het debat gaf hy zyn visie op het probleem. 'De Sprank is in de problemen geko men door een struktureel tekort aan rekreatieve markt, niet door in adequaat management We zyn als exploitant in de problemen geko men door het achterblijvende aan tal rekreatieve zwemmers'. Eissens verweet de gemeente Ven ray laks gedrag door veel te laat in te springen op de alarmerende cy fers die Sportfondsen steeds heeft verstrekt. In het jaar dat de ge meente had na het opzeggen van het kontrakt door Sportfondsen had het gemeentebestuur aktie moeten ondernamen. 'Dat jaar was niet bedoeld voor een struisvogel scenario', aldus Eissens. 'Op dat mo ment had de gemeente nog drie varianten: zelf exploiteren, een nieuwe exploitant zoeken of met ons onderhandelen over nieuwe voorwaarden'. Eissens noemde het uitgangspunt van het college, geen extra belasting voor de begroting, 'onzinnig en onhaalbaar', als er geen andere maatregelen genomen worden. De topman van Sportfondsen kreeg voor z'n kritiek op het ge meentebestuur - onverwacht - steun vanuit de Venrayse politiek. Op nieuw de WD en de Party van de Arbeid vielen Eissens by. 'Dat aller eerst de exploitant aan zet is, is lo gisch', aldus PvdA-er Jansen. 'Maar dat de gemeente, nadat Sportfond sen het kontrakt had opgezegd, nog steeds volhardde in een passieve opstelling, is minstens merkwaar dig. Besturen op afstand mag er niet toe leiden dat je de zondvloed maar op je laat afkomen'. WD- collega Janssen verweet het college niet alert gereageerd te hebben om een alternatief te ontwikkelen. Hy vroeg aan wethouder Driessen 'wel ke politieke consequenties hy daar aan dacht te verbinden', het politiek jargon voor aftreden. ROOKGORDIJN Dat woord nam Driessen in z'n antwoorden op de kritiek niet in de mond. In plaats daarvan legde hy in de eerste termijn een ferm rook gordijn door een betoog over priva tiseren en bespiegelingen over de bezoekers aan de baden de Meer paal (Vincent van Gogh Instituut) en De Berkel in Horst Het wegblij ven van een deel van Spio en ande re doelgroepen scheelt De Sprank jaarlyks zo'n 25.000 bezoekers. Ver der vond de wethouder dat de ge meente voldoende had gedaan door Sportfondsen voortdurend attent te maken op de tegenvallende cijfers en klachten vanuit de gebruikers door te geven. 'Ik heb tot op heden naar eer en geweten gehandeld om te komen tot een goede afweging en besluiten. Van die besluiten destijds en van m'n handelen tot nu toe heb ik geen dag spijt gehad', aldus de wethouder. De commissie drong niet verder aan en de voorstellen van het colle ge kregen een positief advies mee. De raad beslist eind deze maand over de toekomst van De Sprank. Zaterdagmiddag is op de Over- loonseweg, ter hoogte van de Bui tenweg, de 49-jarige in Essen, Duitsland, wondende motorrijder F. Foehlings by een ongeval vry wel op slag gedood. In een scherpe bocht verloor de bestuurder de kontrole over zyn motor. Hij heeft waarschynlyk nog getracht door een tempoverhoging zijn motor weer onder kontrole te krygen maar dat lukte niet Hy kwam op het linker weggedeelte terecht en schoof met zyn motor te gen een tegemoetkomende perso nenauto bestuurd door een 57- jarige inwoner van Eindhoven. Die bestuurder trachtte door sterk af remmen een botsing te voorkomen maar dat lukte niet meer, vervol gens werd de motor nog geraakt door een achteropkomende auto, bestuurd door een inwoner van Groesbeek. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Volgende week zal ons week blad Peel en Maas in verband met Hemelvaartsdag, al op woensdag 19 mei verschynen. Dit heeft wel gevolgen voor de aanlevering van copy voor die week. Sport- en Verenigingsnieuws dient al op maandag voor 18.00 uur by ons in huis te zyn. Dit geldt ook voor de kerkbe- richten. De advertenties voor deze week kunnen uiterlyk op dins dag 18 mei, voor 10.00 uur by ons ingeleverd worden. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Weekmenu Terinne van zalm ca zeetoogfild Licbtgcbonden aspergesoep Gebraden kalkoenfilet met een heerlijke dragonsaas Aardbeien "Romanoff" Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en frisse groentesala des Heerlijk warme vleesschotels met rijst cn aardappelganmuren. TeT afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prij, 29,50 kinderen 15,00 Reserveren gewenst! Pnjs P-P- Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 ad venray inlichtingenen reserveringen: tel. 04780-11466 In een in de nacht van zaterdag op zondag gehouden alkoholkon trole waren als experiment drie ge detineerden (twee mannen en een vrouw) uit de penitraire inrichting De Raam uit Grave, ervan getuige hoe een en ander allemaal in zyn werk gaat De drie gedetineerden ondergaan in die inrichting een veertien dagen opgelegde straf van wege het ryden onder invloed. De gedetineerden kunnen tydens dat verbiyf, in plaats van te werken, op de inrichting een kursus onder gaan, die gegeven wordt door o.a. een rechter, een officier van justitie en een lid van een politiekorps. In dit geval was dat door een brigadier van het Venrayse korps. Tydens de lessen werd door dit drietal ken baar gemaakt dat ze graag eens een alkoholkontrole wilde meemaken van het Venrayse korps. Helaas moest de gerichte kontro le op jeugdige bezoekers van het jongerencentrum Jera in Yssel- steyn om 23.30 uur wegens zware regenval worden afgebroken. Dat was nadat 17 bezoekers de blaas test hadden ondergaan met het trieste resultaat dat aan alle 17 jongeren proces-verbaal moest worden opge maakt wegens teveel alkohol- gebruik. Aan een 13-jarige moest eveneens proces-verbaal worden opgemaakt Die jongen werd later door zyn va der op het politiebureau opgehaald. Een woordvoerder van de politie deelde ons mede dat weer eens be vestigd was, wat al langer bekend was: aan te jeugdige personen wor den in dat jeugdcentrum alkohol- houdende dranken verstrekt Er zal worden onderzocht welke maatre gelen er genomen kunnen worden tegen dat jeugdcentrum. Om 01.30 uur was de lucht der mate opgeklaard dat weer met een kontrole kon worden begonnen. Deze keer werd de kontrole uitge voerd op de Henri Dunantstraat en de Stationsweg. Daar moesten k7ü automobilisten de blaastest onder gaan. By een bestuurder van 49 jaar werd alkoholgebruik gekonsta- teerd wat hem een transaktie van 400 gulden opleverde. De drie gedetineerden waren zeer te spreken en onder de indruk over de wyze waarop de alkoholkontrole door de Venrayse politie en de le den van de reservepolitie werd uit gevoerd. De kursissen aan gestraften zul len in de toekomst ook in de inrich ting De Maashegge in Stevensbeek worden gegeven. De Venrayse poli tie zal ook dan hun medewerking verlenen. De Buitenweg, nu nog een zand weg die de Beekweg met de Over- loonseweg verbindt, zal half verhard worden. Dat gebeurt met de afvalresten van de toplaag van de huidige Beekweg. Deze wordt bin nenkort gerenoveerd en aangepast i.v.m. de komst van de luchtmacht militairen op vliegbasis De Peel. Wethouder Truyen kon dit afgelo pen donderdagavond aan de com missie voor openbare werken en verkeer mededelen. Al lange tyd klagen bewoners van de Buitenweg, en ook de Broekweg, over stofoverlast afkomstig van het wegdek. De gemeente heeft voorals nog altyd laten weten geen geld te hebben voor een verhard wegdek. Door de rekonstruktie van de Beek weg komt er 300 ton asfalt-granu- laat vry, dat anders afgevoerd zou worden. De gemeente heeft nu besloten om dit asfalt te versprei den op de Buitenweg. De bewoners zyn daarmee verlost van de overlast en de gemeente bespaart enkele tienduizenden guldens aan stort- kosten. Wethouder Truyen voorziet op dit moment niet dat ook andere we gen, zoals de Broekweg, voor deze methode van halfverharding In aanmerking komen. Gekozen is voor de Buitenweg omdat de stof daar meer overlast veroorzaakt dan op de Broekweg. De 300 ton is niet genoeg om beide wegen half te ver harden. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON M E U B EL EN VENRAY, GROTE MARKT 12 VENL0-SLEAICK.- HEEftlfN AOEflUONO Snelkraak Binnen enkele minuten na een alarmmelding vanuit een aan de Piataanstraat gelegen automateria- lenhandel was de politie al ter plaatse. Desondanks waren de da ders van deze inbraak al verdwe nen. Door forcering van de ruit van de toegangsdeur waren ze binnen gekomen. In rekordtyd hadden ze zes autoradio's, vier speakers en vier siervelgen meegenomen. Tb- taal bedroeg de schade ƒ5.200,-. In de nacht van zondag op maan dag werd weer ingebroken in de aan de Plataanstraat gelegen auto- m ate ri alen handel. Hoewel de poli tie twee minuten nadat ze via de alarmcentrale een melding van de inbraak had gekregen, reeds ter plaatse was, bleken de daders al ver dwenen te zyn. Hun buit bestond uit een tiental autoradio's en cd- spelers. 'n abonnement waard J foto I video Patersstraat 10 - Venray

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1