KERKEUÈE PB» ouoEfml Over vandalisme gesproken!! St Batu Badauu Maria-processie in Oostrum Nieuw Spraeland organiseert motordag PEEL EN MAAS Grote Kerk Pastorie. Bindstraat 6. tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M.. Pa- terestraat 29. tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Ilouben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen: ma t/m za 0930-1030 uur Eindstraat 6. Gedurende de meimaand is er van maandat t/m zaterdag de moge lijkheid om voor de mis van 9.00 uur gezamenlijk de Rozenkrans te Didden, aanvang 8.40 uur. Zaterdag: Alle Heilige bisschop pen van Maastricht. 9.00 Lsm. Voor roepingen tot het priesterschap, het diakonaat en het religieuze leven. 19.00 ZONDAGSDIENST; Jan Jans sen (koll.); Ellen Janssen-Hendricx (kuil.); Maria Ebberink-Henckens (koll.); ouders Piet Lenssen-Jeuken (koll.); ouders Jacobs-v.d. Loo; zeswd. Anna van Dooren-v.d. Ven (koll.)-. zeswd. Tbn de Koster (koll.); Chris Smits; jrd. Tfeng Janssen; Jeu Hendriks; Frans Vermeulen en Nei- lia Vermeulen-van Ooi; Jan Arts (koll.); Louisa Jans-Beken-Volleberg (koll.); Ad Huniniau (koU.): Willem Swaghoven. Zondag: 6e Zondag van Pasen. 8.00 Lsm. Voor de parochie. 930 Leesrais; jrd. overl. ouders Wim van Dijek-Duykers; Harry Hanssen (koll.); Marieke Jaeobs-Thenissen (koll.); Joos Ariaens (koll.); jrd. Sjaar van Ham. 1030 Eerste H. Commu nie voor de basisscholen 8L Petrus Banden en Dr. Poels; Sjaar Spee; overl. fam. Janssen; Mia Iieynen (koll.); Beatrix Petronella Minten- Philipsen; Cor Janssen (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. Ben Schim v.d. Loeff, fam. en vrienden. Dinsdag: H. Johannes I, paus en martelaar. 9.00 Lsm. Tot een zekere intentie. 19.00 Lsm. Voor gerechtig heid, vrede en heelheid van de schepping Woensdag: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; pastoor Joos Arts. 19.00 Zondags dienst; Herman de Bruijn (koll.); Harrie Mingen (koll.). Donderdag: Hoogfeest van He melvaart van de Heer. 8.00 Voor de parochie. 9.30 W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Pierre Pöuwels, echtgen. en zoon Frans (S); overl. ouders Clephas-Unders en Arno; Martha en Mariet Goumans-Jans- sen. 11.00 Ouders Truyen-Hen- dricx en zoon Jan; ouders Herman Ebberink-Henckens. 19.00 Geen avondmis. Vrydag: 9.00 Voor alle overleden parochianen (offerblok). Akolieten: Do: 930 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne Laurense en Judith Komp; lektor: W. Bistervels. Zo: 10.30 Frank Kappel en Ties Koop- mans. Wó: 19.00 Gertjan en Pieter Reynders; lektor: G Hendriks. Do: 9.30 Tom Fooien en Wilbert van Ham; 11.00 Bart Thomassen en Hans We(jers; lektor: J. Truyen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: L. Heutinck. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: Hemelvaart 930 Li turgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Overl. fam.Ewals van Osch. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Tbos Cuppen-Maessen (koll.); Jac Ja cobs (koll.); jrg Huub Stevens; Zus Janssen (vriendin). Zondag: 9.00 Jrg Sef Drabbels. 11.15 Jrg Tbon Jeuken; overl. moe der en fam. Theuvenet Maandag: 8.00 T.e.v. St Antonius uit dankbaarheid. 19.00 An toon Lu-, cassen en overl fam.; Ans Esser. Dinsdag: 6e Dinsdag van de An ton! usnoveen. 8.00 T.e.v. St Anto nius. 19.00 Avondmis met voorbe den voor eigen en aanbevolen in tenties: tot intentie van St Antoni us: Constant en Clemens Pyls. Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 1830 Vooravondmis van He melvaartsdag; overl. fam. Ewals. Donderdag: Hemelvaart 9.00 Overledenen (offerbus). 11.15 jrg Sjef Sehaeffers; Nel van Me(jel- Hendrix (koll.). Vrijdag: 8.00 Tbt zekere intentie. 19.00 Gezinsmis; Harrie Janssen en overl. fam.; Johan Verhoeven en Willie. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Pa scal Kusters; 11.15 Jaap Janssen. Wo: 18.30 Bernard Swüste. Do: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Martin Leen den». Di en \T: 19.00 Roel en Mark. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Uit dankbaarheid en om zegen over een 80-jarige moeder en haar gezin. Woensdag: 19.00 vooravondmis vun Hemelvaartsdag; voor de pa rochie. Donderdag: Hemelvaart Geen eucharistieviering Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Alle H.H. Bisschop pen van Maastricht 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 6e zon dag van Pasen. Kinderwoorddienst. Zang door Venrode. Voor overl. tam. W(jnhoven-Vollenberg; overl. ou ders Flinsenberg-Erkelens; Tbon Albers; jrgt. Sraar Janssen; Bertha Tijssen-Pelzer (koll.). Zondag: 6e Zondag van Pasen. 830 Voor het geestelijk en tydeiyk welzyn van de parochie; overl. ouders Drabbels-Klaassen. 10.00 Eerste H. Communie van de kinde ren van de basisschool Coninxhof; voor Maria v. Meyel en overl. tam. leden; jrg Wim Philipsen. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Piet Vermelt- foort en overl. tam.; Jacques Jans sen; Lei Versteegen; jrg Harrie v. Meyel en dochter Ans. Dinsdag: U. Johannes I. 8.00 T.z.i. 14.00 Kerk: 50-jarig huw. dhr. mevr. De Jong-Sys. 19.00 Pieter en Mieke Gomman s-van Oort. Woensdag: 8.00 Voor de Christe nen die vervolging ïyden. 19.00 Vooravondmis voor het feest van Hemelvaart; voor alle overledenen. Donderdag: Hoogfeest van de Hemelvaart van de Heer. 8.30 Voor vrede en gerechtigheid. 10.00 Hoog mis; voor priester- en diakenroe pingen en roepingen tot het religi euze leven. Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelyk Hart 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Voor bruidspaar Oudenhoven-Peetere. 19.00 Papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; Bèr van Dyk; overl. ouders Poels-Janssen; Marion Vermeulen; overl. ouders Graat-Verhaag; tot byz. int.; Pierre Jacobs; Nel v.d. Berg- Linskens; Toon Thielen; Huub v.d. Venne; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. tam.; overl. ouders Houwen-Jacobs; Chrit Broekmans (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Antoon Janssen. 10.00 Ovérl. ouders Jans- Verheggen. Antoon Verheggen en Ilendrinavan Haaren; gest jrd. Piet Camps en Gerarda Vermeulen; Lei en Ger Janssen-, Herman de Kleyn; Herman Verheyen (Harmonie en Gem. koor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Tbos Bemaerts. Woensdag: 9.00 Wies Janssen. 19.00 Gezinsmis, de Heer laat ons niet alleen; overl. ouders De Kleyn- Herregraven; Ties Joosten; Wim Pluk (Koor Harmony). Donderdag: Feest van Hemel vaart 8.30 Voor het geestelyk en ty- delyk welzyn van de parochie. 10.00 Mia Heynen; Johanna Bal- tussen-Peeters. Vr(jdag: 9.00 Hanneke van Arsen-vun Soest Misdienaars: Za: 14.00 Lizette Janssen. Bianca Camps. 19.00 Sas- kia Janssen, gwenda, Nielen, Linda v.d. Wielen. Iris van Dyk. Zo: 830 Emil Moure, Wim Clephas, Paul van Haeren, Leo van Delft; 10.00 Linda Stammen. Maijolyn Moraal, Maike Kocht Fieke Basten. Wb: 19.00 Ju-_ dith Philipsen. Susan Frederix, An- net Jeucken, Susan Janssen. Do: 830 Noud v.d. Mortel. Maurice van Mill. Paul de Beer. Ralph Kessels; 10.00 Kim Kessels. Maud Kessels, Maud Lepsi, Linda v.d. Wielen. MAR1A-PROCESSIE! Zondag a.s., 16 mei. houden we na de Hoogmis van 10.00 uur onze jaarlykse Maria-processie met het Genadebeeld van O.L. Vrouw van Oostrum. Deze processie, evenals de Hoogmis, wordt opgeluisterd door onze harmonie en ons Ge mengd koor. Honderden jaren is deze mooie zinvolle traditie in ere gehouden, gelukkig! Laten wy deze traditie in ere biyven houden en in groten ge tale het Genadebeeld begeleiden, in processie rondom de kerk. Niet om de traditie, maar uit dankbaarheid dat Maria Oostrum heeft uitverkoren tot haar Genade oord, om rykelyk haar genaden uit te strooien. Velen hebben in de loop der eeuwen - en ook nu nog in onze tyd - troost, steun en kracht gevon den by Maria in onze genadekapel. Zoals geen kind zyn moeder mis sen kan. zo kunnen wy allen ook onze hemelse Moeder niet missen. In onze moeiiyke, angstige tyd hebben we een machtige voor spreekster by God nodig en dat 'is' Maria. Laten we zondag gezameniyk Ma ria vereren, tot haar bidden om echt geloof, om hulp in onze moei- lykheden - en wie heeft die niet om vreugde in ons christen-zyn en... om haar te danken. Volgorde processie: 1. Misdie naars met kruis; 2. Harmonie; 3. Volksdansgroep: 4. Processiegan- gers; 5. Kinderen die bloemen strooien: 6. Beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum; 7. Gemengd Koor; 8. Baldakyndragers met het Allerhei ligste. geflankeerd door Kerk bestuur en Gilde. Deze foto van het Mgr. Wyn hoven park, vroeger beter bekend als 'd Paoterskoel' dateert van ongevee 1939. Voorheen was hier een brand kuil. Vlakby deze kuil lag het ft tersklooster, vandaar de naai 'Paoterskoel'. Route: Mgr. hanssen straat. Wa termolenstraat, Randenrade, Vla sakker, Mgr. Hanssen straat, dorps plein, by het Mariabeeld wordt het Tantum Ergo gezongen, waarna de zegen met het Allerheiligst Daarna zal de volksdansgroep van Wan- ssum nog een dans uitvoeren na het lied: 'God groet U zuivre bloeme'. Vlaggen: Graag de vlaggen uit in de straten waardoor de processie trekt Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St Sophia Verdel len; st Catharina Biesterfels; overl. fam. Janssen-Jenniskens en tevens uit dankbaarheid; Thei Classens Blakt (buurt); Gerardus Wismans en Petronella Lommen; Lei Ewals. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor); St. Leonardus Custers en Bar bara Lenssen; st Gerardus Arts; overl. ouders Geurta-Spreeuwen- berg en overl. kinderen; jrd. Jan Janssen. Woensdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kinderkoor); St Martinus van Oir- schot en Catharina Loonen; overl. lam. Bastiaans-Theuws. Donderdag: Hemelvaart 11.00 Hoogmis (Herenkoor); st Jacobus Di recks en Maria Linders; Piet Vrydag: 1330 PI. Gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig huw.ju- bileum echtpaar Bastiaans-Theuws. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Wim Geerets; Leo Willemssen; Dien Classens-Vissers; Piet SMulders (fam. Ph.); Sjaak Her mans; jrd. Toon Steeghs-, overl. ouders Janssen-Emonts en kinde ren; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrydt. Woensdag: 9.00 Geen dienst. 19.00 Dienst van Hemelvaart; Leo Willemssen; Mien Philipsen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrydt Misdienaars: Za: Suzanne en Thys. Wb: Fred en Tbm. Parochie Leunen 6e Zondag van Pasen. Zaterdag: 14.00 Huw.mis Henk Raedts en Marian Fleurkens. 19.00 Lsm. In deze avondmis zingt het koor In Canto uit Well o.l.v. dirigent Ger Vogelsangs; lsm. uit dankbaar heid b.g.v. een 25-jarig huw.; Bert Vogelsangs; overl. fam. Jacobs-van Cruchten; Mathys Litjens en echt gen.; Louis Weysn en Johanna Weys-Wynen; Bert Custers (buurt- ver. Vicariepas); Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; Wim Bouten; overl. ouders Martens- Verhees en overl. (ara.-, Wim Swinkels. Zondag: 10.00 Hgm. overl. Êim. Claessens-Gussen; Piet Keysers en Marie Keysers-Hendrix; gest. jrd. Wim Heidens en Drika Heldens- Smits; gest jrd. Antoon Peetere en Johanna Raymakere. 11.15 Lsm. Piet Litjens en Mien Litjens- Lemmen; maandd. Herman van Leipsig en zoon Frans. Maandag: 19.00 Hgm. ti.v. Lour- descomité afd. Ven ray; overl. fam. Koenen-Janssen; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; Sef Gooren, overl. oudera en overl. fam. Dinsdag: 14.00 Huw.mis John Derks en Angeli Philipsen. 19.00 Lsm. Wim Litjens; gest. jrd. Jacob Thyssen en echtgen., Corrie van Berlo-Thyssen en Petronella van Frissen-Thysssen. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Van Rens-Loonen. Donderdag: Hemelvaart van de Heer; Hoogfeest 10.00 Eerste H. Communieviering van de kinderen van groep 4. (voor de oudere van de communicantjes zyn in de nieuwe kerk de voorste banken gereser veerd; daarachter ook voor hun gro tere broers en/of zussen. Voor de kleuters zyn stoeltjes geplaatst by het priesterkoor.). 11.15 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Vrydag: 19.00 Lsm. Han Ouwerkerk-Mandera. Misdienaars: Za: 19.00 Erik Lit jens en Roel Litjens. Zo: 10.00 Ma rieke Gommans, Josine Geurts, nanette v.d. Berg; 11.15 Jenny Jen- niskens en Soiy'a Broers. Ma, di, wo en vr: 19.00 Mike Buisen en Davy Leyendeckers. Do: 10.00 Bart Jeu ken en Nanette v.d. Berg; 11.15 Josi ne Geurts en Marieke Gommans. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis- kens. Zo: 11.15 Lies van Bavel. Do: 11.15 Annie Rein^es. Huweiyksafk.: John Derks uit Ysselsteyn en Angeli Philipsen uit onze parochie (3e roep); Marcel Vogelsangs uit onze parochie en Nancy Verkoyen uit Wanssum (le roep). Rektoraat Heide Zondag: 6e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis voor overl. oudere Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; ggjg overl. oudere Droessen-Poels en overl. kinderen; Piet Spee en overl. fam.leden; jgt. Peter Paul Janssen. Akoliet: Martin Verkoeyen. Donderdag: Hoogfeest van de Hemelvaart van de Heer. 10.00 PI. Hoogmis uit dankbaarheid kracht van de H. Geest Rektoraat Veulen 6e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Marlie Weys-, Martin Hagens. Zondag: 1030 Hoogmis als jgt Ja cobus Ewals; Sjef Ewals. Donderdag 13 mei - Pagina Maandag: 8.00 Geen H. Mis. Dinsdag: 6e Dinsdag te.v. St Antonius. 8.00 H. Mis ti.v. de of feraars. Woensdag: 19.00 Hoogmis voor de parochie. Donderdag: Hemelvaart 10.30 Hoogmis jgt moeder en Leen v. Sta veren; gest jgt Francisca Aarts. Vrydag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (fam. S). Akolieten: Za: Marcel Vermulst en Gertjan Holtermans. Wb: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Sandra Smets en Karin Jeuken. Do: Roy Smets en Nico Knapen. Huweiyksafk.: Joop Nabuure en Monique Camps (2e roep); Jack v.d. Goor en Dominique Ceulemans (le roep). Parochie Ysselsteyn 6e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); jrd. Raymond van Asten; jrd. Willem Smeets; Jep Arts en overl. fam.; Sjang van Ryswyck en echtgen.; Fr. Bouwmeister en overl. fam. B. v. Zuylen; lev. en overl. fam. Janssen- Drabbels. Zondag: 9.30 Overl. fam. Fleurkens-Claessens; overl. fam. Fleurkens-Zanders; Catharina Lemmens-Veretraaten. 11.15 Truus Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 Lies Koonings- Veron (fam. uit Canada). Woensdag: 19.00 (Kinderkoor); overl. parochianen. Donderdag: 's Heren Hemel vaart; Hoogfeest 9.30 Hoogmis. Geen dienst om 11.15. Vrijdag: Geen dienst Misdienaars: Za: 19.00 T. van Asten en K. Jaspers. Zo: 9.30 H. v.d. Hoff en R. Keyzer; 11.15 I. en J. Slangen. Ma en wo: M. Pouwels en M. Spreeuwenberg. Do: 9.30 M. Arts en N. Jaspers. Spreuk van de week: 'Wat staat ge naar de hemel te staren...?' (Hand.1,11) Doopschema: yuni) Op de zonda gen 6 en 20 juni kan in onze kerk het Sacrament van het Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Anna v. Lankveld-Giesbere (buurt). Misd.: Aiya v. Dyck en Ellen Poels. Zondag: 10.00 Jgt Sjang Poels en Maria Poels-Lemmens. Hub. Michels-v. Ryswyck en H. Pingen. Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Woensdag: 19.00 Vooravondmis voor Hemelvaart. Jgt Grada Arts- Jan ssen; jgt Martinus H. de Ryck en Maria v. Meyel. Misd.: Robbert Windsant en Bjom de Mulder. Donderdag: Hemelvaart des He ren. 10.00 Jgr. Johannes Lemmens, Johanna Jenniskens en Lamberdi- na Lemmens; Antoon Arts, Anna v.d. Zanden en overl. kinderen. Misd.: Maryke Loonen en Bianca Zegere. Kerk poetsen: Mevr. Will ems en mevr. Broeren. Rektoraat Vredepeel Zondag: 6e Zondag van Pasen. 10.00 Jgt oudere Arts-Cuypere. Maandag: H. Pasclialis Baylon. 8.30 Byz. int (MJ); fam. Comelissen-Hendriks. Donderdag: Hemelvaart des He ren, als zondag vieren. 10.00 Wil helmus Peters. Misdienaars: Do: Fannie en Mieke. Lektoren: Do: Dora Arts-Mennen. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jan Rouwens; fam. Naus van Gorp; zr. Aloysia; fam. V.d. Winkel; Louis Hesemans en fam. en tz.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid; v.b.i. zieken en stervenden. 10.00 Hoogmis opge luisterd door Cantabile meisjeskoor uit Venlo. Voor fam. Derkx- Meulensteen; Martien Hermans; fam. Croezen; Jozephina en Henri- cus Janssen; Sjaak Janssen; Jo Thyssen; Herman Janssen; Cam. Vim Triel; fam. Berden en voor de stichtingen. Woensdag: 930 H. Mis te.v. de H. Jozef; Jeu Custers; fam. Pynenburg- Winter en voor overl. zustere en broeders van de Carmel. Het gras eromheen werd gebruik als bleek, waarop de huisvrouwet uit de naaste omgeving op maan da de was bleekte. De naam Mgr. Wynhovenpari werd ontleend aan de Ven rays mgr. Peter Wynhoven die in 188 aan de Kruisstraat werd geboren ei in 1944 in New Orleans is overledei en aldaar begraven. In de woningen gelegen aan di Paterelaan, dus zichtbaar op dea foto, woonden in 1939 v.l.n.r.: fam J. Jacobs, fam. Emons, fam. Louii Janssen, fam. J. Oudenhoven, fam Ars-Tbonen, 'n Duits echtpaar en oj de hoek de fam. Zwitserlood (thani De Monnikskap). J. v.d. Puttei Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'De tegenwoordig heid van de Messias en zyn heer schappij' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpecye '2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 16 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. N.A. de Vries, Elspeet. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er koffie drinken. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 13 mei om 20.00 uur. Thema 'Christen en Hopende!' Christen ontmoet op zyn reis naar de eeu wigheid een vriend en metgezel 'Hopende'. De toegang is vry. Ieder een is welkom. oepo- RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN Julianasingel 35 Venray Eigenaardige inbraak In de nacht van maandag op dins dag werd ingebroken in een cafeta ria in het Brukske. Er was een ruit vernield, maar door dat gat is de in breker niet binnen geweest Wel heeft hij kans gezien vanuit dat gat de gokautomaat open te breken. Als een corpus delicte bleef voor het ca fetaria het mechanisme van de gok automaat achter. Het geld dat in de automaat aanwezig was was verdwe nen. De eigenaar schat het bedrag op ongeveer 400 gulden. De dader heeft de scherven van het glas goed opgeruimd want die zyn onvind baar. Auto in droge sloot Dinsdagmiddag raakte een perso nenauto bestuurd door een in woonster, op de Steegse Peelweg, op een recht stuk weg met een van de wielen in de rechter berm. De bestuurster wilde dat korrigeren maar de auto begon te slingeren en kwam via de linker berm in de rechts van de weg lopende sloot te recht Gelukkig stond die sloot leeg. De auto werd totaal vernield en de bestuurster moest voor behande ling van verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na be handeling kon zy naar huis worden overgebracht Het nieuwe bestuur heeft zich op 6 april jl. aan u voorgesteld. De be langstelling was groot waarvoor nogmaals onze dank voor uw aan wezigheid/belangstelling. U zult ia- middels de Aktiviteitenkalende 1993 hebben ontvangen. Het uitstapje naar Het Moluks museum met aansluitend een dl ner in een Indonesisch restauranl en een optreden van Daan Thnatt en zang van Ais Lawalata was grandioos sukses. Jantje Berhitu, tot nu toe alleen bekend van tussen de schuifdeuren, heeft een voorstel ling gegeven die voor herhaling vat baar is. Al met al een suksesvolls dag. Voor de maand mei hebben wi) drie aktiviteiten gepland staan. 16 Mei zal er een kienmiddag zyn. voor de jongeren (12 t/m 19 jaar) Is er die dag een jongerendag welkf georganiseerd wordt door de Ned Hervormde Kerk. Alle jongeren in de genoemde leeftydskategorie zul len inmiddels hiervoor een uitnodi ging hebben ontvangen. Op 29 mei staat een ontvangst voor de deur van de stichting Gennep. Verder is de Stichting iedere zondagmiddag open van 14.00 tot 18.00 uur om ge zellig te kletsen, te kaarten, koffie drinken, etc. Wy hopen dat w(j velen van u tydens de aktiviteiten in mei mogen begroeten. Snelheidskontroles Donderdag hield de politie weer een snelheidskontrole op de 0ud< Oostrumseweg. Hier werden 103 voertuigen gekontroleerd. Daarvan reden er 19 te snel. De hoogste snel heid bedroeg 73 km per uur. Op de Stationsweg werden in bei de richtingen kontroles uitgevoerd Er werden 187 voertuigen gekon troleerd; hiervan reden er 49 snel. De hoogste snelheid bedroeg hier 89 km per uur. 0p zondag 16 mei a.s. wordt in Oostrum weer de jaarlykse grote Maria-processie gehouden. In het kader van de Maria-verering vindt in de maand mei in Oostrum een aantal extra aktiviteiten plaats vindt De Maria-processie is daar een van de hoogtepunten van. A.& zondag zal in de kerk om 10 uur de Hoogmis beginnen. Aanslui tend aan deze hoogmis zal om onge veer 11 uur de processie trekken via een route rond de kerk. Deze route is als volgt: vertrek by de kerk, vervolgens via Mgr. Hans- senstraat. Watermolenstraat Ran denrade, Vlasakker en weer Mgr. Hanssenstraat waarna aankomst by het Mariabeeld op het Dorpsplein. De kerk zelf, de omge ving van de kerk en de gehele route zal voor deze gelegenheid feestelyk versierd zyn. In de processie wordt het beelcye van Maria meegedragen. Medewerking wordt verleend door het Gemengd Koor, harmonie Sub Matris Tutela, de schuttery *t Zandakker Gilde St Jan uit Venray en de Volksdansgroep uit Wan ssum. Bovendien wordt door deze volksdansgroep na afloop van de viering een demonstratie volksdan sen verzorgd op het feestelyk ver sierde dorpsplein. Op zondag 16 mei a.s. organiseert Nieuw Spraeland in samenwerking met motorclub MTC Oostrum voor de derde keer een motordag. Tus sen 13.30 en 16.00 uur is eenieder die belangstelling heeft, welkom op het terrein van Nieuw Spraeland aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum. De modelstockcarclub De Peeldrivere uit Venray, die op 13 ju ni op hun eigen racecircuit aan de Smakterweg de Nederlandse kam pioenschappen organiseert geeft by Nieuw Spraeland een speciale demonstratie. Voor elk wat wils. Een ritje ach terop een motor, in het zyspan of op de duoskelter. Het kan allemaal voor de bewoners. Natuurlyk kun nen ook kinderen profiteren van de gastvryheid van motorbestuurders. Op het terras kan men genieten van een dranlye en om 'lekkere' honger te stillen kan men smullen van heeriyke gegrillde gerechten op de barbecue. Het geheel wordt muzi kaal omlyst met muziek uit de ja ren zestig door The Sparks. Om dit alles nog aantrekkelyker te maken geven De Peeldrivere een speciale demonstratie. Motorrydere met zyspan. die mee willen doen aan deze dag. zyn van harte welkom. Uit voorafgaande ja ren is gebleken dat de vraag om in een zyspan te zitten groter was dan het aanbod. Nieuw Spraeland en motorclub MTC Oostrum nodigen u van harte uit een kylye te komen nemen by deze motordag. Ontsteltenis en teleurstelling maakten zich van my meester toen ik maandagavond j.l. omstreeks 19.00 uur over het schouwburg plein fietste. Het gestolen goederen monu ment "symbool van vandalisme" was van z'n voetstuk geschroefd en tegen de plantenbak gegooid en dat terwyl ik 's morgens nog in het Dagblad had gelezen dat dit monu ment als symbool voorlopig zou blyven staan op het schouwburg plein. VANDALISME Uit navraag bleek dat de marktop- bouwere het hebben gesloopt zodat ze him kramen konden opbouwen. Waar was de marktmeester? Kun nen we de kramen er niet omheen bouwen? VANDALISME Nee, het staat in de weg en dus wordt het "symbool van vanda lisme" vernield, niet eens opge- ruimd, nee, gewoon aan de kaq gegooid. En mag dit? nee, het mag niet!, maar wat doe je eraan. Als w nog geen monument op z'n plek kunnen houden, hoe willen we dan in vredesnaam wat aan het vanda lisme en de sociale onveiligheid doen? Blyven we erby staan kyken? In de krant van j.l. maandag miste ik de namen van de organise rende jongeren sozen, Iduna, Waf jang, Jera en Dingus die door burgemeester als links en recht» van "De Bont Koe" weiden betitelt een dag later mis ik dus ook h« "symbool van vandalisme" legaal vernield. Hoe serieus nemen we dit thema eigenlyk of is het allemaal vanzelfsprekend en geïntegreerd in onze samenleving. vrywilliger "Greep in het

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18