Tentoonstelling en prijsvraag 'De gezonde stad, dat ben je zelf Met 'n goede scholing naar een passende baan Veilig en fiscaal vriendelijk beleopen? Rabobank S Veilig en Fiscaal vriendelijk beleggen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning verleend Geen huisvuil ophaaldienst Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Ingekomen Bouwaanvragen Afdekplicht mestbassins Sluiting gemeentearchief Herstraat- werkzaamheden in Leunen Bouwmeldingen Raadhuis gesloten Parkeerterrein Raadhuisstraat Dunning houtopstand PEEL EN MAAS Donderdag 13 mei - Pagina p££L RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1530 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten. vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Z\j die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zjjn getrof fen. kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaar- schrft indienen en wel binnen der tig dagen na de dag. waarop de beschikking is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van 3 verzorgings gebouwen aan de Ripseweg 1 te Vrc- depeel Ln.v. het Ministerie van Defensie te Vredepeel; het verbouwen van de woning en het aanbouwen van een berging aan de Tym 6 te Ven ray Ln.v. J.H.W.M. Jenniskens; het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Molenklef- weg 9 te Ven ray Ln.v. F.B.P.R Linssen. Burgemeester en wethouders van Ven ray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Donderdag 20 mei. zal vanwege Hemelvaartsdag geen huisvuil wor den opgehaald. Er is geen vervan gende ophaaldag. Donderdag 27 mei wordt weer normaal op gehaald. De tentoonstelling 'de gezonde stad. dat ben je zelf is van 13 tot 25 mei te bezichtigen in de openbare bibliotheek aan de Merseloseweg 59 in Venray. De tentoonstelling laat zien wat binnen een gemeente voor Voor de gezondheid van de Venrayse mensen moet de gemeente Ik ben man/vrouw en jaar. Indien u wilt meedingen naar de gezonde pryzen s.v.p. uw naam en adres invullen. Uw gegevens worden vertrouwelijk behandeld en na afloop ver nietigd. Deelname is alleen mogelyk voor inwoners van de gemeente Ven ray. bestuurders en medewerkers van de gemeente zyn uitgesloten van deelname. Naam: Straat: Postcode: Deponeer uw formulier vóór 25 mei in de stembus by de tentoonstelling De prijswinnaars worden bekend gemaakt in de pers en ontvangen tevens schriftelijk bericht de gezondheid van de inwoners ge daan kan worden. De gemeente kan hier niet alleen voor zorgen. Help mee, want leven in een gezonde ge meente draagt ook by aan uw eigen gezondheid! Veel mensen vinden een goede gezondheid het allerbelangrijkste in het leven. Hebt u ideeën over wat de gemeente voor de gezondheid van haar burgers kan betekenen? Welke maatregelen vindt u belang rijk? Laat het ons weten en maak bovendien kans op gezonde prij zen: een flets of één van de vry- kaarfjes voor De Sprank. By de tentoonstelling liggen for mulieren, zoals hieronder afge drukt. Vul een formulier in en deponeer het vóór 25 mei in de stembus in de bibliotheek. U kunt natuurlijk ook het hier afgedrukte formulier uitknippen en in de bus by de tentoonstelling stoppen. Wy horen graag van u! Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van een tuin-thee- huisje aan de hoofdstraat 37b te Oir- lo Ln.v. E.H.J. Janssen; het plaatsen van een tuinhuis- Je aan de Ran den rade 41 te Oostrum Ln.v. P.J. Daniels; het plaatsen van een hobby- kas aan Lenteklokje 4 te Venray Ln.v. H. Brinks; het bouwen van een schuur aan Bolderik 40 te Venray Ln.v. Th.F.H. Pas. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Tbr voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een rundvee stal aan de Timmermannsweg 119 Ysselsteyn Ln.v. L.G.M. van Veghel; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Lenteklolye 10 te Venray Ln.v. L.M.M. van Veghel; het bouwen van een paarden stal en hooiopslag aan de Beekweg 42 te Venray Ln.v. dhr. Reinders; het bouwen van een garageJ berging aan de Vingerhoedskruid 5 te Venray Ln.v. C.P.M. Sparidans; het bouwen van een garage aan de Veldstraat 4-6 te Merselo Ln.v. van G.A.M. Franssen, Coppe- lenberg 36 te Merselo; het uitbreiden van de woning aan de Klaproos 23 te Venray Ln.v. L.P.M. Hoex; het bouwen van een carport aan de Immenhof 1 te Ysselsteyn Ln.v. A.A.M. Janssen-van Gompel; het uitbreiden van de woning aan de Kolkweg 4 te Venray Ln.v. J.M. Lianes Robles, Julianasingel 3 te Venray; het bouwen van een opslag loods aan de Metaal weg te Venray Ln.v. Maessen Recycling Peelweg 12 te Ysselsteyn; het bouwen van een terras- overkapping aan de Melchiorhof 20 te Venray Ln.v. M.P.E. Relouw; het bouwen van een kantoor- werkplaats-opslag aan de Ripseweg 1 te Vredepeel Ln.v. het Ministerie van Defensie te Breda; het bouwen van een berging aan de Stationsweg 18 te Venray Ln.v. M.P.G.M. Cleassens; het aanpassen van de gevel van de Klaproos 104 te Venray Ln.v. G.M.M. Franssen. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken In het kader van de Meststoffen wet en de Wet Bodembescherming kwamen er in 1986 nieuwe regels voor het uitryden van mesL Die re gels beperkten zowel de hoeveel heid die uitgereden mocht worden als de tijdstippen waarop er uitgere den mocht worden. Er ontstonden capaciteitsproblemen, met als ge volg dat veehouders mestbassins gingen bouwen om de opslagmoge lijkheden te vergroten. In het Besluit Mestbassins Hinderwet staaL dat alle bassins gebouwd na 1 juni 1987 vanaf 1 januari 1992 moe ten zyn afgedekt. Eind 1992 werd in de gemeente Venray een inventarisatie gehou den van niet afgedekte mestbas sins. Allen werden aangeschreven zo spoedig mogelijk het bassin af te dekken of op zyn minst een kon- trakt van aankoop van een afdek king te overleggen. Ruim 75% voldeed aan deze aan schrijving of had reeds voldaan aan het wettelyk voorschrift. De overige veehouders wensten te wachten op uitspraken over (goed kopere) andere afdekmogelykhe- den, zoals het gebruik van stro. In januari 1993 laat de minister van Volkshuisvesting Ruimtelyke Ordening en Milieubeheer weten, dat het gebruik van stro als afdek materiaal als onvoldoende wordt beschouwd. Tevens geeft hy aan, dat er van 'gedogen' geen sprake kan zyn. Nu er duidelijkheid is gekomen over de wyze van afdekken zullen alle veehouders die tot op dit mo ment hun mestbassin niet hebben afgedekt nogmaals worden bezocht en/of aangeschreven. Op zeer korte termyn zullen zij dienen te voldoen aan de afdekplicht. Alleen al uit het oogpunt van rechtsgelijkheid (veel veehouders hebben immers wel al geïnvesteerd) duit de gemeente Ven ray geen verder uitstel. In verband met het overlijden van de heer J. Renkens. medewer ker gemeentearchief Venray. is het gemeentearchief tot 1 september 1993 gesloten. Raadpleging van stukken uit het gemeentearchief is uitsluitend mo gelyk na afspraak met Th. Jeuken (tel. 04780-23257) of bij diens afwe zigheid met H. Woltring (tel. 04780-23255). Wy zijn voornemens om in week 20 (17 tem 23 mei) de volgende we gen in Leunen te gaan herstraten: Pater KustersstraaL Wethouder ReintjesstraaL Rector NabbenstraaL Loenerveld, parkeerplaats sport park Meester de HaanstraaL De bewoners zullen vóór de aan vang van de werkzaamheden op de hoogte worden gesteld; dit omdat het werk in fases zal worden uitge voerd. om overlast voor de aanwo- nenden tot minimum te beperken. De berichtgeving zal plaatsvinden door middel van een brief, welke huis-aan-huis verspreid zal worden. W(j rekenen graag op de mede werking van de betreffende straten. Voor vragen kunt u kontakt opne men met dhr. H. van Dyk tussen 0930 en 10.00 uur. tel. 23396. (Procedurestart art. 18a WRO Lb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telyke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zynde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het plaatsen van een tuinhuis je op de Sleutelbloem 68 te Venray Ln.v. D.S.E. Moss. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 14 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen schriftelijke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. ir. G.FJ.M. Frencken Op donderdag 20 mei. Hemel vaart en vrydag 21 mei is het raad huis de gehele dag gesloten. In het kader van de parkeersitua tie in het centrum van Venray werd in maart 1993 besloten een par keerterrein aan te leggen aan de Raadhuisstraat. Na de planontwikkeling startte Vissers' Wegenbouw op 29 maart 1993 met de werkzaamheden waar voor 6 weken noodzakelijk leken. Na 4Vj weken werk is het parkeer terrein per 30 april 1993 gereed voor gebruik. Met dit geheel van een bestrating voorziene terrein aan de Raadhuisstraat is er op circa 300m van het centrum van Venray een langparkeerterrein voor circa 95 personenauto's. Op korte termyn zullen in de houtopstand, gelegen achter het ziekenhuis naby de Hoenderstraat/ Gemmadal, onderhoudswerkzaam heden worden uitgevoerd. De werkzaamheden worden uit gevoerd in het kader van het bos- onderhoud en het betreft dunning van de houtopstand. Dunning betekent dat een aantal bomen wordt verwijderd, zodat de overblijvende bomen meer ruimte krygen en daardoor meer kansen hebben om goed uit te groeien. Ha vens komt er na een dunning meer licht op de bodem, waardoor de on derbegroeiing meer groeikansen krljgL Voor nadere informatie omtrent de werkzaamheden kan desge wenst kontakt worden opgenomen met M. de Bresser van de afdeling Openbare werken via het doorkies- nummer 23389. Waarom 'weer leren'? Het komt maar al te vaak voor, dat werkzoekenden geen baan kunnen vinden, omdat zy niet meer de juiste opleiding of werkervaring hebben. In die situatie verkeren ook veel vrouwen die opnieuw een baan buitenshuis willen. Een juiste opleiding lean u helpen een 'pas sende' baan te vinden. De BIJZON DERE BIJSTANDSVERLENING in deze kosten is misschien voor u dè oplossing. Wie kan aanvragen? Iedereen die geen betaalde arbeid verricht kan in principe aanvragen. Daartoe behoren ook de (on)gehuw- de vrouwen, die opnieuw een baan buitenshuis willen. Welke kosten worden vergoed? Alle direkte en indirekte kosten komen voor vergoeding in aanmer king. Dat zyn bijvoorbeeld: lesgel den, boekengeld, materiaalkosten, examengeld en reiskosten, maar ook de kosten van kinderopvang La.v. éénoudergezinnen. Welke opleidingen of scholing zijn mogelijk? Over het algemeen zyn dat alle opleidingen, die u kunnen helpen een baan te vinden. De arbeids marktsituatie. maar ook uw per soonlijke omstandigheden, zyn bepalend voor de uiteindelijke keu ze. De opleidingen kunnen als volgt worden onderscheiden: a. basisonderwijs (inhaalonderwys) voor de kennis van b.v. de Neder landse taal, rekenen, schrijven of lezen; b. 'voorbereidend' onderwijs op een vakgerichte opleiding in een achterstand situatie (b.v. de kur- sus Vrouw en Perspectief van de afd. sociale zaken); c. alle vak- of beroepsgerichte oplei dingen en werkervaringsprojek- ten tot en met middelbaar niveau; d. de mogelijkheid tot omscholing op hoger beroeps- of wetenschap pelijk onderwijsniveau is er in beginsel niet tenzy: - het gaat om een opleiding speci fiek voor werklozen; - de opleiding duidelijk aansluit op de behoeften van de ar beidsmarkt; - het arbeidsbureau de opleiding noodzakelijk acht; - de opleiding niet langer duurt dan 2 jaar. Wanneer andere vergoedingen mogelyk z(jn! U kunt eerst bystand aanvragen wanneer andere mogelijkheden niet van toepassing zyn. Afhanke lijk van uw persoonlijke omstan digheden kunnen dat bijvoorbeeld zyn: a. de Algemene Kinderbijslagwet; b. de Wet Studiefinanciering 18 c. de voorzieningen op grond van arL 57 van de Algemene Arbeids ongeschiktheidswet (AAW); d. de mogelijkheden van het Regio naal Bureau Arbeidsvoorziening (arbeidsbureau). Met name deze mogelijkheden zyn erg be langrijk. Hoeveel u zelf moet meebetalen t Wanneer het gemeentebestui heeft ingestemd met de gekoze opleiding uw inkomen ligt op hi niveau van een bystandsuitkerii en uw vermogen is niet te hooj dan hoeft u zelf niets te betalen. Wanneer uw netto-inkomsten h; ger zyn dan voor u 'geldende' bj standsuitkering, moet maximaal 35% van die hogere ii komsten bydragen in de kosten. Dezelfde bydrage wordt gen kend, als uw vermogen méér is da het bescheiden vermogen op gron van de Algemene BystandsweL Advies en informatie Voor advies en verdere informal! over alles wat in dit artikel staat va meld kunt u terecht by de afd. ciale zaken. Hoe en wanneer aanvragen! Belangryk is dat u de aanvrag indient vóórdat u kosten maken. Indien u een uitkering va afd. sociale zaken ontvangt, kunt u het beste een afspraaL ken met uw bystandsmaatscl lyk werker. Hebt u geen uitkering van afd. s ciale zaken, dan kunt u terecht maandag, tot en met vrijdag 09.00 tot 12.00 uur. Raadhuisstra 1, Venray. U kunt ook bellei (04780) 23330, 23332 of 23334. INGEZONDEN MEDEDELING Het belastingbiljet is weer inge vuld. En opnieuw hebben veel Ne derlanders gemerkt, dat de invloed van de fiscus groot is. Niet alleen op hun inkomen of huis, maar ook op het spaargeld. Bijna iedere Nederlander wil graag spa ren. En over het spaargeld wil men een hoog rendement beha len. Dat rendement wordt beïn vloed door de fiscus. Vandaar dat men steeds meer aandacht heeft voor de fiscale gevolgen van spa ren en beleggen. VRIJSTELLINGEN Tbch biedt de fiscus een aantal aantrekkelijke mogelijkheden. Im mers, de huidige belastingwetge ving kent een aantal vrijstellingen. Allereerst kunnen spaarders opti maal gebruik maken van de ƒ1.000,- fiscale rentevry stelling (voor een echtpaar is dat ƒ2.000,-). Afhankelijk van het rentepercenta ge kan een spaarder zoveel sparen, dat de ƒ1.000,- rentevry stelling maximaal wordt benut. Over het meerdere van rente-inkomsten moet inkomstenbelasting worden betaald. Naast de rentevry stelling kent de fiscus ook een dividendvrystelling. Ook deze bedraagt ƒ1.000,- per per soon en ƒ2.000,- voor een echtpaar. Voor het benutten van de dividend vrystelling kan ook gebruik wor den gemaakt van obligatiefondsen, die in plaats van rente dividend uit keren. Zo wordt met een relatief laag risiko toch gebruik gemaakt van deze vrijstelling. ONBELASTE KOERSWINST Koerswinsten zyn fiscaal gezien onbelast. En dus heel interessant. Een mogelijkheid om koerswinsten te behalen is het beleggen in aande len of aandelenfondsen. Een ande re mogelijkheid is door het kopen van obligatiebeleggingsfondsen, die helemaal niets uitkeren. In plaats van het rendement uit te keren aan de aandeelhouders, wordt dit geld direkt weer belegd. Zo wordt het fonds dus steeds meer waard. Het gevolg hiervan is dat de koers van het aandeel stygL Deze waardestij ging levert de beleggers koerswinst op, waarover volgens de huidige fis cale wetgeving geen belasting hoeft te worden betaald. Overigens be taalt het fonds wel zelf 35% ven nootschapsbelasting over het behaalde rendemenL Dit tarief ligt vaak lager dan het tarief inkom stenbelasting dat de belegger betaalL HET NETTO RENTE FUND Een voorbeeld van een dergelyk groeifonds is het nieuwe Nettorente Fund van de Robeco Groep. Dit fonds belegt in deposito's, geld marktpapier en kortlopende obliga ties. Deze beleggingsvormen zyn uiterst veilig en hebben een korte looptyd. Het fonds draagt zelf 35% vennootschapsbelasting af en geeft daarna de resultaten aan de aan deelhouder door in de vorm van on belaste koerswinsL Het Nettorente Fund belegt alleen in de veilige en stabiele Nederland se gulden. Zowel het beleggingsbe leid als de valutakeuze maken het fonds een interessante, veilige en fiscaal vriendelijke belegging. Ty- dens de introduktieperiode van het Nettorente Fund (6 tem 28 mei) kan zonder kosten deelgenomen wo J den in dit fonds. BELEGGEN EN DE FISCU In de brochure Beleggen en d fiscus heeft de Rabobank een gnx aantal fiscale aspekten van bete gen naast elkaar gezet. Deze aspei ten worden kort uiteengezet en m voorbeelden verduidelijkt. Onde werpen waaraan aandacht won geschonken zyn onder andere rs: te, dividend, aftrekbare kosten b beleggen en vermogensoverdracb De brochure geeft een handig ova zicht van verschillende altera tieven. PERSOONLIJK AD VIE By de Rabobank kunt u tereelf voor een persoonlijk advies op ha gebied van sparen en beleggen. Ii dat beleggingsadvies wordt rekt ning gehouden met alle wensen eisen en beleggingsdoelen. Me kan u informatie geven over ha Nettorente Fund en over de andea fiscaal vriendelijke mogelij khedei Ook kunt u vragen naar de brochi re Beleggen en de fiscus. (adv Beleggen? U wilt uiter aard zoveel mogelijk de fiscale voordelen benutten èn een hoog rendement realiseren. Maar liefst zo weinig mogelijk risi co lopen. Daarom is er nu het Nettorente Fund, een nieuw beleg gingsfonds van de Robeco Het Nettorente Fund. Groep. Dit fonds biedt on belaste koerswinst en be legt uitsluitend in de Nederlandse gulden. Stabiel èn veilig. Neem deel vóór 28 mei 1993, dan be taalt u géén aankoopkosten. Voor een nóg hoger rendement. Rabobank Q voor kleine en grote drukwerken van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray - natuurlijk mag u bellen: 82727 Rabobank. Aangenaam.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16