PEEL EN MAAS Oud-Venraynaar viert bijzonder jubileum tijdens komende Kennedymars Volop aktie en spektakel op circuit De Peel Suksesvolle 'Greep in het donker' Vroeg op voor verpleging Melka INGEZONDEN Venrayse suksesvol bij internationale kapperswedstrijden 'inderendi spanning! met... 7 -Arrows Burgemeester zegt jongeren graffitimuur toe qf illy Clephas wandelde al twee keer de aardbol rond Met een con plee owwcfif wn &■- reikrijgojrt b*k*n -an th/illtry'^C au hedtnd fonyb'.Totn O' fiobin fit at, tra U vin aWT A.W. Bruna Uitgevers B/ AMERICAN SPOHTSWEAR. THAT STAYS IN FASHION Quality Men's Wear TENSON VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venrav Helmond. Roosendaal. Boxmeer Oss. Venray boekhandel v/d Munckhof grotestraat 68 5801 BH Venray tel. 04780-82727 Hetzesdè zintuig, een spannend kortverhaal van de Amerikaanse thrillerauteur ElizabethuSeorge. Deze Mirii thrillehs een Wgave in het kad^r van het 125-jarw bestaan van A.W. Bruna uitgevers B.V. Gratis verkrijgbaar in uwpoek- handel zolang de voorraad ?trekt. DONDERDAG 13 MEI 1993 Nr. 19 HONDERO VEERTIENDE JAARGANG Tben ik op vrijdag 23 april 1993 het Dagblad voor Noord-Limburg las, viel my werkelyk van verbazing het gebit uit m'n mond. Niet omdat ik zo'n slecht of los gebit heb. myn tandarts is letterlek m'n engelbe waarder, maar omdat er voor my en vele anderen iets verbazends in stond. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Als volgende week zaterdag de Kandelaars op stap gaan voor hun Kandeltocht over 80 km, viert jet alleen de organisatie een ju- dleum. In elk geval één van de leelnemers passeert tydens de [ennedymars Venray 1993 een Jgen mylpaal. Willy Clephas (52), jeboren Venraynaar, maar woon- Ichtig in het Duitse Wegberg, iert in mei van dit jaar z'n [O-jarig wandey ubileum. In de achterliggende decennia gleden i(jna 80.000 km onder Willy's wandelschoenen weg. Een gemid- [elde van 5000 km per jaar. Er fln auto's die het niet halen... En voorlopig denkt hy nog niet aan toppen. De halve eeuw wandelen wil h(j volmaken. Niet-wandelaars maken hem soms voor gek uit, naar Clephas vindt zijn gekte Jet zo ongewoon. 'Anderen zitten uren aan het water te turen naar bun dobbertje', zegt hy. 52-40 12. Zo jong was Willy Clephas toen hy in 1953 z'n eerste wandeltocht maakte. Hy weet het w precies. 'Met de Schutters op pad' heette de wandeltocht over 25 km waar Willy debuteerde. Hy werd na afloop prompt gehuldigd als jongste deelnemer. Er zouden, naar schatting, nog zo'n 2500 wan deltochten volgen. Precies weet —J Clephas het niet, want hy heeft wel de kilometers maar niet de wandel- tochten precies bygehouden. Z'n wangste tocht maalde hij vorig jaar. ;i Vier weken vakantie gingen op aan de wandeling van Berly n, via Bonn Brussel. Zo'n slordige 1200 km, waarvan Willy het treyekt Beriyn-Bonn alleen aflegde, met als enig gezelschap z'n bagagewagent je. Op het stuk van Bonn naar Brus sel kreeg hy gezelschap van zeventien andere wandelaars. DAG EN NACHT Je kunt zeggen dat de oud- Ven raynaar dag en nacht heeft ge wandeld. Want niet alleen aan een- en meerdaagse dagwandelingen nam hy deel, ook de nachttochten was hy van de party. In de zestiger jaren byvoorbeeld de 60 km van Etola in Eindhoven. Of de nachten van Nymegen en Gulpen. Honderd kilometer liep hij 's nachts op di verse plaatsen in België, waaronder in St. Vith, Bomem en Tbrhout. De Nymeegse Vierdaagse is slechts één van de vele meerdaagse tochten die Willy Clephas in z'n wandellogboek liet byschryven. Hy wandelde byvoorbeeld de Europa mars, over een afstand van 500 of 550 km. En de Driedaagse van Ra tingen, een tocht over 300 km van Sleeswyk Holstein naar het Deense Viborg. FIETS Aanvankelijk was de reis naar het vertrekpunt op zich al een presta tie: totdat Willy in 1963 z'n eerste auto kocht, ging hij op de fiets wan delen. Naar Eindhoven, Roermond of Nymegen. Met Hemelvaart naar Margraten om daar 25 km te wan delen en daarna weer op de fiets naar huis. In een wandel-loopbaan die zo veel jaren omspant, ontmoet je na- tuurlyk ook veel mensen. De wandelaars van de 'oude generatie', zoals Jan Boselie uit Berlicum, wor den wat minder in aantal, maar nieuwe gezichten vullen dat weer aan. Willy Clephas wandelt sinds geruime tyd met twee andere wan delaars, waaronder de 66-jarige Ro bert Feger. Alledrie zyn ze lid van de wandelvereniging Roerdal '87 uit St. Odiliënberg. Daar zal Willy Clephas ook officieel z'n wandeyu- bileum vieren, tydens de interna tionale wandeltocht, die op 19 en 20 juni gehouden wordt. Maar eei komt nog de Kennedymars z'n ge boorteplaats Venray, waar hij ook al weer voor de vyfde keer verschijnt Vol trots presenteert de organise rende vereniging SMC De Peel het uitgebreide en spektakulaire programma van autospeedwaywed- 8tryden sedert de oprichting van het fraaie circuit De Peel te Venray. nooit immers stonden er maar liefst acht klassen van auto's op het scenario van een dergelyke dag, waaronder ook nog eens de drie groepen die het meeste aktie en spektakel bieden. Niet alleen ver lijdt de koningsklasse van het he- gse autospeedway, de 8tockcar-Fbrmule-l een voorronde in de stryd om het Open Neder lands Kampioenschap, maar tevens kan het publiek huiveren en genie ten van de Standaards en de Saloon-Stockcars. Zonder enige overdriving kan men stellen dat de Stockcar- Formule-1 al jarenlang onbedreigd aan kop staat als het gaat om aktie, spanning en sensatie. Hieraan dra gen niet alleen de enorm grote mo- torinhouden van de Amerikaanse krachtbonnen by', maar meer nog de manier van ryden van de cou reurs en de bouwwijze van hun voertuigen. Aangezien het elkaar duwen in de bochten toegestaan is en de konstruktie van de wagens dit ook toelaat, zorgt de Stockcar- ïbrmulie-1 voor hoge snelheden en veel sensatie. De belangrijkste man In deze klasse is de Helmonder Piet Keyzer, die zyn jarenlange ervaring maximaal weet te kombineren met 4jn uitstekende stuurmanskunst. Keyzer zal echter rekening moeten houden met een grote tegenstand, die te verwachten is van 'Speedy' Ron Kroonder en 'Smokey' Chris Bimmel. Opvallend is ook het ry den van de beide Weertenaren Joss Bouwels en Henny Cuppens, die al les zullen proberen om de overwin ning binnen hun provinciegrenzen le behouden. Hierby zullen zy by- ronder gemotiveerd zijn, aangezien de klasseringen meetellen voor het Open Nederlands Kampioenschap de Stockcar-Formule-1. In tegenstelling tot de hoge sne- lehden van de Stockcar-Formule-1, moet de klasse van de Saloon- Stockcars het doen met veel min der snelle rondetyden. Dit wordt echter meer dan vergoed door de opzet van deze klasse, waarbij regle mentair alles is toegestaan, mits de_ auto in de juiste ryrichting ver plaatst wordt. Aangezien dit een vrybrief voor de coureurs is om el kaar van de baan te rijden, zal het niemand verbazen dat de wagens door middel van stalen platen volle dig gepantserd zyn. Geheel naar de aard van deze groep van auto's is het vooraf onmogelijk te voorspel len wie gaat winnen, aangezien iedere koploper er rekening mee moet houden van de baan gereden te worden. De klasse van de Standaards maakt deze autosportdag haar de buut op de Venrayse piste. Doordat de bedoeling van deze groep is om met vrywel standaard-auto's te ra cen en tevens de meeste coureurs nog onervaren zijn, zorgt het uit puilende deelnemersveld iedere keer weer voor vele crashes en slip- partyen. Ook in deze klasse kan iedereen winnen, maar tot de top- ryders en kanshebbers op de over winning behoren zeker Perry de Bruyn uit Dordrecht, Sjen Smidt uit Venlo en Kars Karssen uit Heukelom. Naast deze drie klassen rijden de ze zondag ook de felle kleine Stock- rods, de deur-aan-deur-strijdende Hotrods, de ranke Formule Tbyota's, de vinnige Mini-Rods en de altyd spannende Superstocks. De wedstryden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur. Het circuit is gelegen aan de N277 (Midden Peelweg) tussen Ysselsteyn en Rips in de gemeente Venray ter hoogte van vliegbasis De Peel. Dubbele deur bleek te sterk voor inbreker In de nacht van maandag op dins dag is getracht in te breken in een champignonbedrijf aan de Teeu- wenhofweg. De dubbele deur bleek te sterk te zyn voor de inbreker en daarom bleef de schade beperkt tot die poging. Wat schetste ieders verbazing: 'Geen verhoging subsidie Lokale Omroep Venray'. Als buitenstaan der volg ik de Lokale Omroep Ven ray op de voet en heb heel veel waardering voor hun werk gekre gen. Het doet my een genoegen om vrywilligers met zoveel plezier be zig te zien. Om een kwalitatief goed programma-aanbod te brengen brengt veel werk met zich mee. Een Lokale Omroep Venray wil en kan veel voor de Venrayse ge meenschap betekenen. Echter met het besluit van b. en w., deze zyn niet van plan om terug te komen op hun voornemen de Lokale Omroep Venray 'slechts 17.500 gulden te ge ven als startsubsidie, laat de ge meente Venray naar myn beschei den mening weten dat zy niet willen dat de Lokale Omroep Ven ray iets voor de Venrayse gemeen schap kan en mag betekenen. Zoals by meerdere zaken weet de gemeente Venray precies wat de Venrayse gemeenschap wil. Men heeft als gemeenteraad een zeer duidelyk beeld wat er in de Venray- er om gaat. De Venrayse gemeenschap wilde een zwembad zo dacht de gemeente Venray. Zeer juist gemeenteraadsle den, wy wilden een zwembad maar echter geen kapitaal verslindende waterbak De Sprank waar men voorop wist dat deze letterlyk en fi- guurlyk een financiële bodemloze put zou worden. De Venrayse gemeenschap wilde dat er iets gedaan zou worden aan de parkeerproblemen in het cen trum. Juist gemeenteraadsleden, w[j wilden dat er iets gedaan zou worden aan de parkeerproblemen in het centrum. Wat wij u echter niet vroegen was om overhoop moe ten te gaan liggen met de plaatselij ke middenstand die op de door u voorgestelde oplossingen hun bestaansrecht zagen verdwijen. Wy hebben u, daar aan sluitend, ook niet gevraagd om het Hense- niusplein samen met het Schouw burgplein zo autovrij te maken dat men een kompas en kaart nodig heeft om de grote vlakte over te steken. Zo zyn er nog voldoende voor beeld hoe ver verschillende ge meenteraadsleden van de Venrayse gemeenschap afstaan. Dames en heren gemeente raadsleden, die zich door bo venstaande verhaal aangesproken mochten voelen, u staat wel er ver van ons af. Een fraktie V.d. Vorle die u in het verleden al op de fatale uitwerking wees heeft u als gemeenteraadsle den al lachende voor schut probe ren te zetten. Echter deze fraktie kreeg wel gelijk, deze fraktie sprak wel de gevoelens en de gedachtes uit die onder de Venrayse gemeen schap leefden. Mede-burgers, deze mini-serie met de PvdA en het CDA in de hoofdrol, heeft menige Ven- rayer laten lachen. Nu vandaag betalen we de reke ning van bovenstaande komediese rie. het lachen is afgelopen en de traantjes beginnen te vloeien. Lokale Omroep Venray laat u a.u.b. niet door dit gemeentebeleid ontmoedigen en ga door met uw werk. Myn steun heeft u. Ook voor sommige politieke par tyen heb ik een goed of slecht be richt: Maak uw borst maar nat, voor mijn part in De Sprank, ge lukkig komt u ons, als belasting betalende burger van Venray, ook tegen by de volgende gemeente raadsverkiezingen, dan weten wij het beter! T.A. Krouwel Venray Tydens de onlangs gehouden in ternationale kapperswedstryden in Frankfurt en op internationale wedstrijden op 9 en 10 mei te Ant werpen, was de docente van de Ven- lose kappersacademie mevr. Ria Papers-van D(jck uit Venray, de gro te winares tydens dit gebeuren. Zy behaalde zowel in de afdeling dag kapsel als in de afdeling 'hair by night', de eerste prys. Dit grote sukses is tevens een sukses voor de Young Hair Shop kappers in Venray ei) Blerick. Ria is verbonden aan deze Young Hair Shops en deze kappers genieten hun opleiding en training by de Venlose kappersacademie van Leo Nooyen waar Ria als docente werk zaam is. Een opleiding by de Venlose kap persacademie staat dus garant voor een zeer vakbekwame opleiding en de allerbeste kappers of kapsters worden door Ria geselektccrd voor een baan by de Young Hair Shop kappers. Achter dit sukses staat ook de in ternationaal bekende kapper Hein Stroecken uit Zuid-Limburg, die zelf zeer vele nationale en interna tionale suksessen heeft behaald waaronder nationale-, Europese- en wereldkampioenschappen. Hein Stroecken was tevens de traininer van de Franse equipe op de wereld kampioenschappen in Tbkio 1992, waarmee hy met slechts één punt achter de wereldkampioen, gast land Japan, eindigde. Ria Pypers is al meer dan tien jaar aktief in de kappersbranche. Haar enthousiasme voor het kap persvak draagt zy met veel elan over op de studenten van de kap persacademie te Venlo, juist door haar inzet is zy een voorbeeld voor de nieuwe kursisten welke het in potentie allemaal in zich hebben om toekomstige kampioenen te worden. Een fraai sukses dus en een wegwijzer voor toekomstige kapperstudenten om voor een goe de opleiding te kiezen, met de mo- geiykheid om zich nationaal als internationaal in de toekomst waar te maken. Ook Ria is als leerling begonnen. Zy bewyst des te meer dat een goe de opleiding, enthousiasme en doorzettingsvermogen de sleutel is naar een voldoening gevend beroep. Zichtbaar beduusd en nog niet hele maal toakker nam deze verpleeg kundige gistermorgen haar ontbijt in ontvangst Want dat ging natuuriyk gewoon door. Fietsster kwain ten val Door onverklaarbare oorzaak kwam maandagmiddag een 77- jarige fietsster op de Raadhuisstraat ten val. De bejaarde dame liep by die val een gebroken heup op en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden overgebracht. Gisteren, 12 mei, was het de dag van de verpleging. Mensen die werkzaam zyn in de zorg worden die dag eens een keertje in het zon netje gezet. By verpleeghuis Beu kenrode getroostten de collega's zich wel erg veel moeite om de ver- plegenden te verrassen. Gistermor gen, voordat de vroege dienst om zeven uur begon, reed een twaalftal auto's al door het Noordlimburgse en Oostbrabantse land. Aan boord zo'n 180 ontbytjes, bestemd voor de mensen die dagelijks by anderen aan het bed staan. Nu kregen de verplegenden zelf ontbyt op bed voordat ze aan het werk gingen. Ook dankzy de muziek. Optre dens van plaatseiyke en regionale bands, met als hoogtepunt de Little Masters. Twee jonge Venrayse rap- pertjes, geholpen door even jonge dansers, brachten een ontwapenen de act Het optreden was des te aar diger omdat de Little Masters rapten op de bluesy muziek van de oudgediende band Harrle de Rest MUUR Veel belangstelling was er voor het spuitwerk op de houten wan den. De jongens met hun spuitbus sen vragen al jaren om een soort erkende plaats waar ze hun werk kunnen maken. Zaterdag zegde burgemeester Waals een graffiti- muur, ergens in Venray. toe. Als de burgemeester zich aan z'n woord houdt wordt Venray er in elk geval niet leiyker op. De Jongens die za terdag met de spuitbus werkten, zyn het stadium van muren beklad den allang gepasseerd. Voor de ge meente ligt hier een kans voor het realiseren van een stukje kunst beleid. kohol en andere drugs, graffiti en andere zaken die worden samenge vat onder de noemer 'veel voorko mende criminaliteit'. Op een toon die met name de jongeren moest aanspreken, maar ook anderen mocht informeren, probeerde de werkgroep SEC, Samenleving en Criminaliteit dit onderwerp onder de aandacht te brengen. En dat is goeddeels gelukt De werkgroep, met name in de uitvoe ring zwaar terzyde gestaan door jongeren van de sozen Watjang, Idu- na, Jera en Dingus, heeft een afwis selende middag op touw gezet. Jonge graffitikunstenaars, een de monstratie van rollerskaters, van dalisme in spelvorm, politiehon den in aktie, speciale gast Edward Linskens en nog veel meer. Natuur iyk ook stands van instanties als de reclassering, politie en de FNV, maar daarop was bewust niet de na druk gelegd. Het moest een speelse, ongedwongen middag zyn zonder opgeheven vingertje en dat is, zoals gezegd, goeddeels gelukt. Argeloze bezoekers van het win kelcentrum in Venray keken soms verbaasd op als ze op het Schouw burgplein in poepluiers gehulde jongeren met fietsen zagen smyten. Maar het hoorde er allemaal by, vo rige week zaterdag, toen de mani festatie 'Greep in het donker' werd gehouden. Een middag over vandalisme, kleine diefstallen, misbruik van al- Qj BRIXON

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11