Spektakulaire Turkse dansgroep in folkloreweekend Hakkespits lij zonder theater op Moederdag Groeiende belangstelling voor jeugdtoneel AGENDA GRATIS HELIVLUCHT Close-harmony groep Confetti organiseert Lenteconcert rfYlpPWl Een boeketje van zegt meer dan woorden ZONDAG 9 MEI MOEDERDAG Bibliotheek- nieuws Boekenmarkt Omroep Venray met nieuws, muziek en sport! Volksdansen voor paren bij Opanka Expositie aquarellen in Beukenrode Dansen in De Wis PUZZEL MEE IN DE BLEEK en win een boven Venray Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de roman-afdeling: Brown, Rosellen: Vermoorde on schuld. Als de zoon uit een Ameri kaans gezin verdacht wordt van moord op een klasgenootje, rea geert ieder der gezinsleden op een geheel eigen w\jze. Een fascineren de psychologische thriller. Comwell, Patricia: Corpus delicti. Een spannende detective. Gabriel. Marius: De verboden vrucht Wanneer een vrouw in Spar\je een duister verleden achter laat en naar Amerika emigreert wordt haar dochter, die verslaafd raakt aan de heroïne, daar b(jna het slachtoffer van.. Howker, Janni: Tben onze Daniel doodging. Een bejaarde man vertelt hoe het leven rond de eeuwwisse ling was, als h(j twaalf jaar is en ztfn oudste broer verliest door een stom ongeluk. Mendoza, Eduardo: De zaak Savol- ta. Een thriller achtige roman die gezien wordt als een voorloper op 'De stad der wonderen' van dezelfde auteur. Ondaatje, Michael: De Engelse pa tiënt Dit boek werd bekroond met de Booker Prize 1992. Prange, Peter-. De Strauss- dynastie. Het leven van de verschil lende generaties van de beroemde Weense componistenfamilie. Thyssing-Boer, H.: Viermaal is scheepsrecht Een familie-roman. Trump, Ivana-. Passie. Een talent volle skister uit Teyechoslowakye vlucht vanwege een ongewenste zwangerschap naar Duitsland waar ze trouwt met een ryke Amerikaan. De bibliotheek Is woensdag 5 mei gesloten. Vrydag 7 mei as. organiseert de Openbare Bibliotheek Ven ray haar laatste grote boekenmarkt van 14.00 tot 21.00 uur. Er is volop keuze uit romans, in formatieve boeken en deze keer vooral veel jeugdboeken, verhalen, prentenboeken en strips. De opbrengst wordt besteed aan vernieuwing en aanvulling van de kollektie. Zaterdag 8 mei: 12.00-14.00u: Evenementenkalen der voor Venray en omstreken. 14.00-16.00u: Cocktail. 16.00-17.00u: Muziek allerlei. 17.00-18.00u: Info - een informatie programma met boekennieuws van de Openbare Bibliotheek Venray, de Radio-vakaturebank en de week enddiensten in de gezond heidszorg 18.00-19.00u: Peelgrass, Country- muziek. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag Zondag 9 mei: Moederdag - Ra dio Venray feliciteert alle moeders op een bijzondere wijze! ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- grarnma, tel. 12362. 13.00-14.00u: Jo-Jo's Timemachine. 14.00-15.00u: Muziek allerlei. 15.00-18.00u: Sport Magazine. Tus senstanden uitslagen en sport nieuws. Radio Venray uw sport- omroep! 18.00-I9.00u: YOVEL - het jongeren programma. Maandag 10 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-21.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht 20.00-21.00u: Peelgrass Country- muziek. Dinsdag 11 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Woensdag 12 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a het "Ven rays kwar tiertje'. tel. 04780-27269. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma. Donderdag 13 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Prisma. Een maande lijks terugkerend aktualiteitenpro- gramma Vrijdag 14 mei: 13.00-14.00u: Varia. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Omroep Venray, via de ether op de FM 90,2 en via de kabel op FM 102 Mhz. Voor informatie: Denne noord 18, 5801 SV Venray. tel. 04780-82763. Vlees In pan verbrandde Dinsdagavond omstreeks half ze ven werd groot alarm gegeven bij de brandweer, voor een rookontwikke ling vanuit een flat aan de Bacil- straat op de derde verdieping De rook werd veroorzaakt door- vlees dat aan het verbranden was in een pan. Die pan werd 'in de gootsteen gekieperd' en met water werd het verbrandde vlees gekoeld. De 62-jarige bewoner had de pan met vlees opgezet was vervolgens op de bank gaan liggen en in slaap gevallen. De schade bleef beperkt tot r&kschade. Donderdag 6 mei - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabelcr, T. Lank veld. H. Sch raven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht D. VERCAUTEREN Merseloeeweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dn Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-11777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVO ER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN' NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST \"EN RAY-YSSELSTEYN' Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vfocht R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTS ENPRAKTU K W.H. Kremer, W.GAM. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn, tel. 42116 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 Wegens het vertrek van enkele deelnemers is er weer plaats op de parengroep van volksdansvereni ging Opanka. Mensen die met een eigen partner volksdansen willen leren kunnen weer één keer in de veertien dagen op zondag vanaf 20.30 tot 22.00 uur meedoen. Er worden niet alleen bekende Neder landse dansen gedaan, maar ook leuke dansen uit omringende lan den, uit Scandinavië en de Balkan, uit Rusland en Azië. Presteren is leuk, maar gezelligheid staat voor op. Iedereen die belangstelling heeft of nadere uitleg wenst kan bellen met dansleidster Gerry Pen- ris. tel. 85364. \bnaf 29 april zijn binnen Beu kenrode enkele werken te zien van aquarelliste Lisa Bartsch. Haar be langrijkste thema's zijn bloemen, stillevens en speelgoeddieren, met name teddyberen. Haar voorliefde voor kleuren en de aparte manier van aquarelleren valt in haar stuk ken direkt op. Zij exposeerde reeds met veel sukses in Instellingen en kunstga lerijen in de regio. De expositie is overdag te bezich tigen tot 11 juni. Wie meer infor matie wenst kan terecht by Lisa Bartsch. tel. 04709-83764. Maandag 10 mei a_s. wordt er weer een gezellige dansavond geor ganiseerd in De Wis te Casten ray. Aanvang 20.00 uu£ [peel en maas Zondag 9 mei, Moederdag, is de gebouwburg het toneel van een bijzonder stukje cultuur. De hele dag theater en beeldende kunst door verstandelijk gehandicapten onder de titel 'Het verschil van 1'. Die titel is ontleend aan het aan tal chromosomen in het menselijk lichaam. Chromosomen bevatten alle lichamelijke en geestelijke ken merken van een mens. Iedereen heeft er 46. Bij de bevruchting mee gekregen, 23 van pa en 23 van ma. Sommigen mensen krijgen er ech ter geen 46 maar 47 mee en dat ver schil van 1 chromosoompje heeft een geweldige invloed op het verde re leven. Mensen met 47 chromoso men heten in de volksmond namelijk 'mongolen'. Ze zyn ver standelijk gehandicapt en hebben ook een aantal uiterlijke kenmer ken. waardoor iedereen een mon gool direkt herkent De laatste jaren komen we tot de erkenning dat verstandelijk gehan dicapten vaak tot veel meer in staat z(jn dan we in het verleden hebben aangenomen. En dat ze evenzeer volwaardige mensen zijn. De eman cipatie van de verstandelijk gehan dicapten heeft onder andere geleid tot het ontstaan van theatergroepen als het Mime-Tsam en Creahm. Ge zelschapjes waarin mongolen op een professionele wyze theater ma ken. In de brochure tekent Cultu- Rooy daarbij wel aan dat ook mongolide acteurs of beeldend kunstenaars moeten beschikken over talent. Het verschil van 1 maakt niet elke mongool tot een kunstenaar. Zondag 9 mei zijn het Mime-Team en Creahm met een voorstelling in de schouwburg present. Met name Creahm uit Brussel geldt als een ge zelschap dat baanbrekend werk heeft verricht voor de erkenning van professionele podiumkunst door verstandelijk gehandicapten. De groep is in eigen land al zo be kend dat hun programma's in het reguliere aanbod van schouwbur gen is opgenomen. In Venray spe len ze het stuk 'Watcha I love you!' Het Mime-Team uit Maasland is in ons land onder meer bekend door het programma 'Knoop in je zak doek'. Hun voorstelling heet 'Tjonge Jongens'. Naast de beide voorstellingen is op moederdag in de schouwburg ook een expositie te zien met werk van verstandelijke gehandicapte kunstenaars. Deelnemers zyn Creahm uit Luik, de Herenplaats uit Rotterdam en kunstkollektief K4 uit Purmerend. Tbt en met 19 mei zyn schilderijen, grafiek en ke ramiek te zien. De voorstelling van het Mime-Team begint om 15.00 uur, Creahm staat vanaf 16.30 uur op het podium. Beide voorstellin gen duren ongeveer drie kwartier. De expositie wordt omstreeks 16.00 uur geopend. Kaartjes voor 'Het verschil van 1' kosten in de voorver koop tien gulden en aan de dagkas sa vyftien gulden per persoon. Kaartjes zyn in de voorverkoop ver krijgbaar aan de kassa van de schouwburg. Voor inlichtingen en groepsreserveringen: Alex van Vliet, tel. 04780-27999. Een van de kunstwerken, vervaar digd door een verstandelijk gehan dicapte, wat te zien zal zijn op deze bijzondere expositie. Dit lenteconcert is voor Confetti de eerste gelegenheid zich te pre senteren aan eenieder die zich aan getrokken voelt tot meerstemmige muziek in het lichte genre. 'Licht' is het repertoire en 'Kleurry'k' is de groep zowel in samenstelling als haar (nieuwe) kleding. Confetti staat onder leiding van Gertie Sikes. 'Licht' is ook het optreden van het blokfluitensemble En Bloc dat speciaal voor dit concert een aantal werken uit het meer populaire gen re heeft ingestudeerd. 'Kleurry'k' is ook het tweede zanggezel(lig)schap dat op deze zon dagmiddag op zal treden. Octet-Nog heeft in Venray nauwelyks nog in- troduktie nodig en 'Licht' is zeker de aantekelyke 'Barbershop- Harmony' die zy brengen. Het Lenteconcert van Close- harmony groep Confetti vindt a.s. zondag plaats in de aula van het In- teiVen College aan de Leunseweg te Venray (toegang via de hoofdin gang). Aanvang 14.30 uur. De entree is gratis. Voor meer informatie: H. Schambergen, Silvesterweg 21, 5801 KN Venray. te^ 04780-11889. In het weekend van 7, 8 en 9 mei houdt folkloristische dans- vereniging De Hakkespits uit Ven ray voor de vijfde keer haar dans weekend. En omdat de Ven- rajse vereniging tien jaar bestaat is er dit keer een extra aantrekke lijk programma. Daarvoor moet met name de groep Ozan uit Utrecht zorgen. Ozan bestaat uit Turkse Nederlanders en brengt een spektakulair programma met muziek en dans uit het moe derland. In het jubileun\jaar is het folklo reweekend zeker niet de enige akti- viteit van De Hakkespits. Op 16 juli wordt in Venray een klederdrach tenshow gehouden. In samenwer king met de plaatselijke winkeliers vereniging haalt de folkloristische vereniging dan klederdrachten uit heel Nederland naar Venray. In sep tember reist het Ven ray se gezel schap voor een tiendaags bezoek naar Polen, waar optredens gep land staan in Warschau en Lodz. In de tussenliggende periode vallen nog een aantal optredens, want De Hakkespits is bezig aan een druk jaar. 'We treden momenteel een keer of dertig per jaar op', vertelt mevrouw Annie Regli, 'maar we krygen veel meer aanvragen'. Ze heeft de indruk dat na tien jaar de vereniging in de regio vaste voet heeft gekregen en geaccepteerd is. 'Het heeft een hele tyd geduurd, maar dat komt ook omdat Noord- Limburg geen echte traditie heeft van klederdracht en folklore. In Friesland bijvoorbeeld is die tradi tie altyd gebleven. Wij hebben die hier weer nieuw leven moeten in blazen', aldus mevrouw Regli. CONTRAST Het vyfde folkoreweekend heeft een programma dat bewust is sa mengesteld op basis van contrast De Hakkespits en de Friese gast- groep 'Eastergoa Skotsers' verzor gen het meer traditionele deel, terwijl de Turkse dansgroep Ozan en theatergroep Radost uit Delft verantwoordelijk zijn voor de meer exotische inbreng De naam Ozan betekent 'minstreel' in het Turks en is ook de naam van de dansgroep die in 1985 in Soest werd opgericht De achterliggende gedachte is om Ne derlandse en Turkse dansers ken nis te laten nemen van eikaars cultuurpatronen om zo jtot beter be grip voor elkaar te komen. De groep Close-harmony groep Confetti or ganiseert op zondag 9 mei a.s. een Lenteconcert in de aula van het In- terVen College aan de Leunseweg te Venray. Medewerking aan dit con cert wordt verleend door blokflui tensemble En Bloc o.l.v. Ans Thyssen en Octet-Nog De onderti tel van dit concert luidt 'Licht en Kleurrijk'. Close-harmony groep Confetti (fo to) bestaat in mei precies drie jaar in een byn ongewijzigde samenstel ling. De groep bestaat uit twintig zangeressen en zangers eerlijk ver deeld over de vier stemmen met daarnaast een klein combo, met pi ano, gitaar en bas en by gelegen heid slagwerk. Het repertoire van de groep is af komstig uit de close-harmony mu ziek met arrangementen van o.a. Anita Kerr, maar ook bewerkingen uit de popmuziek, musical, swing dixieland en zelfs ragtime staan op het programma. Met behoorlijk sukses heeft Con fetti buiten Venray al verschillende keren opgetreden en in Venray twee keer haar medewerking ver leend aan de Prinseproklamatie. bestaat uit 45 leden die, in authen tieke kleding volksdansen presen teren uit meer dan achttien regio's in Turkye. In het land heeft eigen lijk elk dorp z'n eigen dansen en zyn de regio's duidelijk beïnvloed door buurlanden als Bulgarije, Griekenland, Georgië, Armenië, Azerbaijan en door de Koerden. Allemaal zyn ze echter authentiek, vaak eeuwenoud en worden ge bracht in kleurrijke kostuums. De groep Radost uit Delft legt zich speciaal toe op internationaal folk loristisch repertoire. De zestien dansers en danseressen willen vooral vernieuwend, met folklore bezig zijn. Radost heeft op haar re pertoire dansen uit Nederland, de Filippijnen, Armenië. India, de Mo- lukken, Zuid-Amerika en het voor malige Joegoslavië. De groep was al te gast in India en op festivals in Engeland. Zaterdagavond presen teert Radost 'Droom van een her der' een dans uit Armenië en Banghra, een dansstijl die traditio neel gedanst wordt door de Sikhs in de Indiase deelstaat Puiyab. Ken merkend voor deze stijl zyn de arm- en schouderbewegingen, de kleurrijke kleding en de uitbundi ge manier van dansen. Voor de vaderlandse cultuurin- breng zorgen de 'Eastergoa Skot sers' uit het Friese Oostergoo. Deze groep presenteert dans en kleding uit hun regio, afkomstig uit de pe riode 1825-1840. Daaronder zyn en kele zeer specifieke dansen. De Hakkespits brengt het programma zoals het publiek dat van het Ven- rayse gezelschap gewend is. Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel. 04780-88198 Eerste optreden 'Ventieltjes' Sinds januari heeft toneelvereni ging Ventiel het kindertoneel op nieuw op poten gezet Kinderen vanaf 8 jaar kunnen hier aan deel nemen. De jeugdige spelers noe men zich de 'Ventieltjes'. Iedere woensdag, van 1815 tot 19.45 uur, oefent deze club in wyk- gebouw De Springplank. Over twee maanden zullen zy hun eerste toneelstuk 'Het geheim van de oude doos' op de planken brengen. Het stuk is geschreven door Christel Cuy^ers, die tevens de regie op zich heeft genomen. De eerste uitvoering is gepland op zon dag 20 juni a.s. Waar het toneelstuk over gaat houden we nog even geheim. Wel kunnen we jullie verklappen dat er naast toneelspelen óók gedanst en gezongen wordt We houden jullie op de hoogte! De "Ventieltjes" gaan in ieder ge val een spannende tyd tegemoet Ventieltjes in aktie tijdens een re petitie.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3