Vijf gegadigden voor De Sprank Geen officiële kontakten met Meerdal over De Sprank Bewoners Wilhelminastraat willen geen betaald parkeren in hun straat De Flierefluit mag deelnemen aan 'leesprojekt' Late kritiek op onderzoek Noordtangent WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING PEEL EN MAAS Gezamenlijke commissies buigen zich over toekomst zwembad College in antwoord op vragen Van de Vorle: i vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP HHB müEHB-i ƒ45,- J Dodelijk verkeersongeval Annaschool verkocht aan Mutsaersstichting Wist u dat d.'.*"-" lini v.d. Leur FOTO-SERVICE DONDERDAG 6 MEI 1993 Nr. 18 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS COViNET WIXÖCRANKENGROEP •V Venray IlenseniusMraal 1 (H7mi801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar /150O Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Onder vrij grote belangstelling werd dinsdagavond in de Grote Kerk de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. Burgemeester Waals, paster De Wit en mevr. A. v. Meurs namens de Protestants Christelijke gemeenschap legden ieder op hun eigen manier het belang van deze herdenking uil. Wel iswaar werden alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht maar ook werd aandacht gevraagd voor de slachtoffers aan de vele fronten van nu. Men vroeg zich af of men nog niet geleerd had van die Tweede We reldoorlog. Twee leerlingen van de Maria basisschool in Oirlo lazen een toepasselijk opstel, wat bij de aamvezigen een diepe indruk achterliet Het Collegium Vocale en de fanfare De Peelklank gaven aan de herdenking een passende muzikale omlijsting. Na een stille tocht via de Hofstraat toerden aan de voet van het oor logsmonument aan het Kerkpad kransen gelegd door burgemeester Waals namens de gemeente, door het Oranjecomité en door de Bond van Wapen broeders, die ook de erewacht bij het monument vormde. Een groot deel van de bewoners van de Wilhelminastraat maakt zich zorgen over de toekomstige verkeerssituatie in die straat. Vorig jaar lieten de buurtbewoners al we ten tegen een parkeerterrein te zyn achter Eurotel. Nu komen de bewo ners opnieuw 'in het geweer' maar dan tegen het betaald parkeren in hun straat 'Naar w\j hebben vernomen wilt u in deze straat gedeeltelijk betaald parkeren invoeren en de overige ruimte wilt u reserveren voor be langhebbenden, m.n. voor ons dus. Door onze straat mee te nemen in het circuit van de betaalde parkeer plaatsen zal de verkeersdruk op de Wilhelminastraat toenemen. Men hoopt ook hier een plaatsje te kun nen bemachtigen. De lokroep van de zijstraten van de Wilhelmi nastraat, waar men zonder betalen mag parkeren, zal daarmee ook toe nemen', aldus de briefschrijvers. Aan de gemeente wordt daarom uitdrukkelijk het verzoek gedaan om alleen vergunninghouders, dus/ belanghebbenden, in deze straat te N laten parkeren. Een toename van de verkeersdruk vinden de buurt- bewoners niet acceptabel. Temeer omdat u in mondelinge opmerkin- i gen steeds gewezen heeft op de fei telijke woonfunktie van dit deel van Venray'. De bewoners wijzen de gemeente er nog eens op dat hun bezwaar te gen een parkeerterrein achter Eu rotel, nog steeds van kracht is. Zij voelen zich daarin zelfs gesterkt in het Haskoningrapport over het par keren rondom het Wilhelmina- plein. 'Een van de uitkomsten daarin is dat een extra parkeer ruimte achter Eurotel niet noodza kelijk is om tot voldoende ver vangende parkeerruimte te komen'. De gemeente moet er volgens de bewoners alles aan doen om hun woonstraat de daadwerkelijke be stemming van woonstraat te geven. elke week nieuws In de Keulsche Pot fandue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Vijf bedrijven hebben zich, di- rekt of indirekt, by de gemeente gemeld om op termijn de exploi- taie van De Sprank over te nemen. Om uit deze - of eventueel andere belangstellenden - de beste te se- lekteren, neemt Venray een mana gement consultant in de arm. Het bureau Deloitte Se Touche Mana gement Consultants Operations uit Nieuwegein gaat die partner zoeken, die het beste bij de voor waarden van de gemeente p ast- Dat is de kern van het voorstel waarover maandagavond, in een ge- kombineerde vergadering, de leden van de commissies algemene za ken, onderwijs, sport, rekreatie en financiën zich buigen. In het voorstel staan vijf uit gangspunten voor de toekomstige exploitatie van het noodlijdende zwem- en squashcentrum. Op de eerste plaats moeten de huidige funkties voor Venray behouden blijven. Aan eventuele uitbreiding wil de gemeente 'in voorwaarden scheppende zin' (vergunningen etc.) positief meewerken. Als het aan het college ligt, bemoeit Venray zich zo min mogelijk met de exploi tatie. Verkoop wordt dan ook niet uitgesloten. Tbt slot moet de exploi tant (of koper) het personeel van het 'oude zwembad' overnemen. Venray heeft zich bij de sluiting van het voormalige combibad verplicht om het toenmalige personeel tien jaar van werk te voorzien. Het gaat by het voorstel om de ex ploitatie op langere termijn. Waar schijnlijk wordt die overeenkomst niet voor 1 juli van dit jaar gesloten. Omdat op die datum wel het kon- trakt met Sportfondsen Nederland afloopt, moet er een tijdelijke oplos sing komen. Het college wil zich ook hierin door Deloitte Sc Tbuche laten adviseren. De betrokkenen worden daarbij wel op de proef gesteld: een konkreet voorstel doet het college pas op 29 juni... Leden van het college of by de realisatie van De Sprank betrok ken ambtenaren hebben geen of ficiële kontakten gehad met de bungalowparken in de regio. Ma nager F. Bolweg van Het Meerdal heeft hen geen officiële adviezen gegeven over het al dan niet bou wen van De Sprank. Dat schryft het college in een brief aan de fraktie Van de Vorle. Die fraktie had schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van kran tenpublicaties, waarin de manager VENRAY, GROTE MARKT 12 VEN10-BLERICK,- HtERLOt - BQEBU0N0 Grotestraat 76 Venray met tekst van eigen negatief f 1,25 per stuk |min. 10 stuks) iuur fotoservice DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN I I MIN. van Het Meerdal beweerde herhaal de malen Venrayse bestuurders en ambtenaren te hebben gewaar schuwd voor de onhaalbaarheid van De Sprank. De heer Bolweg beaamt dat er van een bezoek van een 'officiële com missie' in het kader van de besluit vorming rond De Sprank nooit sprake is geweest De Meerdal- manager heeft dat ook in een ge sprek met het Venrayse college ge zegd. Bolweg houdt echter staande dat er kontakten zy'n geweest Of dat ambtenaren, raadsleden of bei de zy'n geweest kan hij zich niet meer herinneren. Ook namen kan hy zich -'ir. .«Uo .eerlijkheid'- niet meer voor 'haf jn. Het mag dan geen ofllceel advies zyn geweest en voor het eindoor deel over de besluitvorming niet meetellen, de Meerdal-manager houdt staande dat hy z'n twyfels heeft geuit over de haalbaarheid van het project 'Ik heb altyd geroe pen tegen iedereen die het horen wilde: 'Bezint eer gij begint", aldus Bolweg. 'En als er mensen komen met een prognose van 200.000 be zoekers per jaar, dan heb ik daarby m'n twyfels. Ons bad Tropieana in Rotterdam trekt 500.000 bezoekers per jaar... Maar als er anderen zyn die over beter cijfermateriaal be schikken, wie ben ik dan'. ONDERSCHRIJVEN Voor het college is daarmee de kous met betrekking tot de rappor tage over de besluitvorming rond om De Sprank af. B. en w. onderschrijven de konklusie van het Twynstra Gudde-rapport: er zyn geen procedurefouten ge maakt besluitvorming is zorgvul dig tot stand gekomen. Het ontbreken van een gedetailleerde konkurrentie-analyse, met name in de richting van de parken, heeft er voor gezorgd dat de prognoses over de bezoekersaantallen te rooskleu rig uitvielen. Dat alles is de drie partyen niet te verwijten', schryft het college in een terugblik aan de gemeenteraad. Het feit dat geen van de drie partij en (Hevo, gemeente en Sportfond sen) voordeel by de optimistische cijfers heeft gehad, is voor het colle ge reden voor die konklusie. KLACHTEN Geen kritiek op Hevo en Sport fondsen in de voorbereiding. Wel op Sportfondsen als exploitant Het management van De Sprank heeft onvoldoende ingespeeld op het te genvallend aantal rekreatieve be zoekers. Bovendien zyn er bij de gemeente 'regelmatig' klachten van gebruiker over de exploitant bin nengekomen. Bovendien heeft Sportfondsen Nederland (SFN) te snel het exploitatiekontrakt opge zegd, vindt het gemeentebestuur. Een halfjaar exploitatie is daarvoor te kort Het kontrakt mede geslo ten door de gemeente Venray, liet deze handelwijze van SFN echter toe. Basisschool De Flierefluit doet in het schooljaar 93/94 mee aan het zogenaamde Overstapprojekt. Het betreft hier een leesprojekt voor leerlingen èn ouders van groep 3. Het ministerie stelt hiervoor een subsidie beschikbaar, maar stelt als voorwaarde o.a. dat de school in het uitvoeringsjaar gebruik maakt van de nieuwe versie van de leesmetho de "Veilig leren lezen'. In groep 3 van de basisschool wordt een begin gemaakt met het leesonderwijs aan kinderen. Het is erg belangrijk dat alle kinderen aan het eind van het schooijaar de beginselen van het lezen beheer sen. Als dit niet zo is, dan blyven deze leerlingen vaak problemen houden tijdens hun hele school loopbaan. Het gaat hierbij niet alleen om problemen by Neder landse taal, maar ook om andere vakken. Het Overstap-projekt biedt de mo gelijkheid om de kinderen inten siever met het leesonderwijs en het lezen bezig te laten zijn. De ouders worden intensief by het lezen be trokken. Zij zullen van de groeps leerkracht regelmatig instruktie krygen hoe zij thuis met hun kind kunnen lezen. De materialen die zij daarvoor nodig hebben zullen door de school worden verstrekt zoals leesboekjes, werkboekjes en casset teband es. Wat de kinderen in een bepaalde week op school geleerd hebben kan thuis extra worden geoefend met de kinderen. Dit gebeurt dan groten deels op dezelfde wijze als dat op school geschiedt H Deze manier van werken is ook voor de school en de leerkracht nieuw. Vandaar dat de school op haar beurt ondersteuning krygt van de Onderwijsbegeleidings dienst. Het overstapprojekt is niet nieuw. Vorig jaar al werd hiermee op twin tig scholen geëxperimenteerd. De Flierefluit is nu een van de 250 Ne derlandse scholen die met dit pro- jekt gaat werken. Hypotheek met startrente 6.95% VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... l leerlijk genieten van een uitgebreid buffet n... koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvres. fime vissalades en fnsse groentesala des. Heerlijk warme vleesschotels mei rijst en aardappeigamituren. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prijs 29,50 kinderen 15,00 Reserveren gewenst I Frisse salade van asperges met champignons en ananas Licht gebonden parelhocn- Lamsfilct met een heerlijke frambozenbiersaus Chocoladeijs met slagroom pnjs P-P- HOTEL Asteria Venray maasheseweg 80a, 5804 ad venray Inlichtingenen reserveringen: tel 04780-11466 Frakties WD en Van de Vorle willen alsnog af van extern bureau Het zit verschillende frakties in de gemeenteraad niet lekker dat het onderzoek naar de Oost-west verbinding zo lang op zich laat wachten. Voor de fraktie Vm de Vor le en de WD hoeft by nader inzien een extern onderzoek niet meer. Het gaat volgens hen uiteindelyk toch om een politieke discussie, waarvoor ook de eigen ambtenaren capabel genoeg zyn om de gegevens aan te dragen. Wethouder Kersten had moeite met de ommezwaai van een deel van de politiek. 'Eerst was iedere ambtenaar die zich met het gebied bezig hield by voorbaat ver dacht en nu zouden diezelfde amb tenaren ineens wel objektief zyn', zei de wethouder. 'Het hele onderzoekstny'ekt naar de Noordtangent nu omdraaien en intern laten uitvissen of en waar er een verbindingsweg tussen moet komen is een gepasseerd station', hield Kersten de commissieleden voor. Hij antwoordde daarmee op suggesties van de heren Lemmens (Van de Vorle) en Van Hooft (WD). Laat dat onderzoek maar zitten, was de teneur van hun betoog Het gaat om een politieke beslissing en daarvoor is geen langdurig en prij zig onderzoek door een extern bu reau nodig WD-er tón Hooft had bovendien de laatste tyd z'n tw\jfels over de kwaliteit van het werk van adviesbureaus, daarby refererend aan de commotie rondom het Sprank-rapport van Twynstra Gudde. De coalitiegenoten PvdA en CDA waren milder voor het college. PvdA-er Zwiebel vond 40 weken voor het uitvoeren van het onder zoek wel lang temeer daar het col lege ook al 40 weken nodig had gehad om een geschikt bureau te zoeken en de opdracht te formule ren. Het CDA wilde by monde van de heer Verbeek alleen vastleggen dat het by één onderzoek (en de daarby behorende 185.000 gulden Twee inwoners aangehouden In de nacht van zondag op maan dag kon de politie op de Lorbaan in Veulen twee inwoners van Venray. beiden 18 jaar oud, aanhouden, na dat zy zich daar verdacht op had den gehouden. Het tweetal had goederen by zich, die. zo bleek uit het onderzoek, ontvreemd waren vanaf een rekreatiepark in Ameri ca. Voor nader onderzoek is het tweetal ingesloten Zaterdagmiddag omstreeks 12.10 uur wilde de 18-jarige fietsster Fem ke Verhey vanaf de Beek de Merse- loseweg opryden. Zy werd daarby aangereden door een vanuit de richting Merselo komende bestel bus, bestuurd door een 29-jarige in woner. Met zware verwondingen werd Femke naar het Venrayse zie kenhuis overgebracht Die waren echter zo ernstig dat ze naar het Radboud ziekenhuis in Nymegen werd overgebracht waar ze later aan haar verwondingen is over leden. De gemeente Venray wil de voor malige Annaschool op korte ter- myn verkopen aan de Mutsaers stichting in Venlo. In het pand, op de hoek van de Whistlerstraat/West- singel. wil de stichting een depen dance van haar medisch kleuter- dagverbiyf inrichten. Jong Neder land kan van het gebouw gebruik blyven maken totdat de nieuwe eigen akkommodatie aan de Kemp- weg klaar is. De Mutssaersstichtlng neemt zolang haar intrek in de Foe- kepot De gemeente krygt voor het gebouw ongeveer drie ton. aan kosten) biyft. Samenwerking tenslotte herhaalde haar reeds lang bekende standpunt: geen verbin dingsweg tussen Grote Kerk en raadhuis. NEUTRALITEIT De in de wandelgangen vaker ge hoorde opmerking dat het college in slakketempo heeft gewerkt om de beslissing 'over de verkiezingen heen te tillen', kwam by geen van de partyen over de lippen. De uitleg van wethouder Kersten - werkdruk, andere prioriteiten, zorgvuldigheid en langdurig overleg met de diverse bureaus werd als zoete koek geslikt Daarbovenop kregen de commissieleden van de VVD en tón de Vorle een veeg uit de pan naar aanleiding van hun omme zwaai. 'Eerst heeft de Venrayse poli tiek aangedrongen op de grootst mogeiyke neutraliteit. Die hebben we gewaarborgd en nu hoeft het in eens niet meer', aldus Kersten. De commissie voor ruimtelyke ordening besprak maandagavond het collegevoorstel, waarin de keuze van het onderzoeksbureau bekend wordt gemaakt Kuyper en Compag nons uit Rotterdam mag het onder zoek naar de noodzaak van een verbindingsweg langs de noord kant van het centrum uitvoeren. Dit bureau heeft volgens B en W in haar werkwyze het beste evenwicht gevonden tussen verkeerskundige aspecten en de inpassing in het ge bied met respeKt voor de aanwezige waarden. Als de noodzaak wordt aangetoond tenminste. Bovendien biedt dit bureau de gemeente aan om het onderzoek te verbreden en een verkeers- en vervoersmodel voor de hele gemeente te ontwikke len. Dat kost 45.000 gulden extra, maar een dergeiyk model komt ln de toekomst van pas by andere plannen, zoals de binnenkort op te stellen ruimtelyke struKtuurvisie. Over het extra onderzoek krygt de gemeenteraad nog een apart voor stel. Voor de totale tydsduur maakt wel of geen uitgebreider onderzoek nauweiyks iets uit volgens wethou der Kersten. wij ook hout/metaal bewerkingsmachines q verkopen Transportcentrum 8 Boxmeer nabij AC-restaurant I R.w. A77 Tel. 06856-2626 fax 06856-2033 r*ï" foto 1 video Patersstraat 10 Venray

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1