Veel akties in De Bleek 'ondom vijfjarig bestaan 'Zijn ze helemaal gek geworden?' 'Een zwembad is meer dan een kuip met water' Stepraces in Veulen 1 LATEN Melka De charmeur. PARKEERPLAATSEN Kritische kanttekeningen op gemeentelijk beleid HET AL JAREN -Arrow Opbrengst kollekte Reumafonds PvdA organiseert 1 mei-viering in De Kiosk INKEL Kom eens WereldWinkelen Klomp Zwembadtechniek houdt open huis voor klanten PEEL EN MAAS Donderdag 22 april Pagina 7 De Bleek, het nieuwste deel van airay's winkelcentrum, bestaat al jer vyf jaar. De ondernemers van le Bleek willen dit niet ongemerkt jorby laten gaan en starten op 23 lapril een van de vele akties die de mende maanden op het pro- nma staan. Op die dag zullen rond 16.00 uur het Schouwburgplein parachu- in landen, die de Nederlandse ikleur by zich hebben. Die zal aan de ingang van De Bleek ge in worden. Vervolgens zullen hete-lucht-ballonnen in ge reedheid worden gebracht. Die zul- om 19.00 uur het luchtruim kiezen. Een van de luchtvaarders burgemeester Waals zyn, die zo Venray eens van een andere kant kan bekyken. Aan de aktiviteiten in De Bleek is ook een foto-etalagewedstryd ge koppeld. Die avond zullen 'Walt Disney-figuren' ronddwalen om fol ders uit te delen met daarin de spel regels van die wedstrijd. Hoofdprijs is een helicoptervlucht boven Ven ray. De start van deze wedstrijd is officieel op 30 april en duurt vijf weken. Op vrijdag 30 april, Koninginne dag, zal op het plein in De Bleek een gezellig terras worden ingericht, dat gerund zal worden door het Venrays Mannenkoor, samen met horecaondernemer Stoks van L'Herberie in De Bleek. Verder wordt er op Koninginnedag een fietsversierwedstryd gehouden. Profile, de fietsenzaak in De Bleek organiseert deze wedstrijd. Een des kundige jury zal alle fietsen beoor delen en ook de eigenaren van de mooiste fietsen, kunnen op een he licoptervlucht boven Venray rekenen. Ook zullen er de komende maan den veel foto's in De Bleek worden gemaakt. De foto's zullen in dit weekblad gepubliceerd worden. Daarop worden personen omcir keld, die een leuke attentie krijgen. Bovendien is dit voor de kinderen een. unieke gelegenheid om met TE HUUR IN HET CENTRUM VAN VENRAY Achter het nieuw te realiseren kantorencom plex Patersstaete, Patersstraat 19 te Venray zijn nog enkele parkeerplaatsen te huur voor partikulieren of bedrijven. Het parkeerterrein is toegangkelijk via een slagboom. Informatie: Kooien Beheer V.O.F. tel. 04780-13155 een van de Disney-figuren op de fo to te komen. Verdere aktiviteiten zijn poppen kast, play back wedstrijden, sjoel bakwedstrijden, nagelslaan-wed strijden, veel entertainment en een groot ontbijtfeest in juli, in De Bleek, waar misschien ook u wel aan deel kunt nemen. Kortom, De Bleek leeft en bruist van energie en gezelligheid, zeker tijdens dit feestjaar. Is maniak bezig? Het gaat om geen grote criminali teit en het zyn geen duizenden gul dens schade, maar het werkt wel irritant by de bewoners van de on langs gereed gekomen woningen aan het Ridderspoor, Rozemarijn en de Receda in het plan Land- weert. De 44 woningen zyn inmid dels allemaal betrokken en de bewoners zyn hun tuintjes aan het inrichten. Maar vanaf december worden er plantjes - steeds maar één - uit de tuinen geplukt. Die plantjes vindt men in de buurt van de tuin terug. Was het nu maar dat het op een bepaald tydstip gebeur de. Posten door de politie is niet te doen want het gebeurt met onvoor spelbare tussenpozen. De in de buurt wonende politie man heeft al veel vrye tyd gestoken in de oplossing. Nu doet de politie middels dit weekblad een oproep aan de bewoners om extra attent te zyn. Indien men iets verdachts ziet waarbij men denkt dat het de dader kan zyn, bel dan direkt de politie die op de hoogte is en direkt in ak- tie kan komen. 'Zyn ze helemaal gek geworden?' Ddt was nog maar één opmerking die omstanders vorige week don derdag en vrijdag maakten, toen van gemeentewege twee eikenbo men op het Schouwburgplein wer den verplaatst. Wie had dat ooit meegemaakt? Volop lente en dan bomen gaan verplanten. Dat is toch vragen om problemen. En nota be ne waren die bomen eind vorig jaar pas geplant, bij de Rabobank en De Speelboom aan het plein, waarby iedereen toen al kon zien dat ze daar niet thuis hoorden: veel te dicht tegen de gevels. Aanleiding om die bomen te ver planten was een nieuw herinrich tingsplan van de Venrayse pleinen. Nu uitgebracht door 'Bakker en Bleeker'. Het plan 'Oraiyewoud' (waarmee tijdens de rekonstruktie van het Schouwburgplein en het Henseniusplein wel degelyk reke ning was gehouden) werd achteraf door b. en w. afgekeurd. Er wordt komende weken niet al leen geplant en geplaatst, maar ook afgebroken - aldus deze krant van vorige week. Vuilnisbakken ver- dwynen en worden zwart geverfd elders in het centrum geplaatst Waar de vele passanten over de plei nen nu 'hun afval' moeten laten, zeggen b. en w. er niet bij. Ze heb ben ongetwyfeld ook nog nooit ge- hen hoeveel vuil er wekeiyks inzit. Wellicht dat de nieuwe telefoon cel op het Schouwburgplein nu ook zwart geverfd wordt Wie zal het teggen? In Venray is alles mogelyk. Na de financieel magere jaren is er nu imeers genoeg te verteren, om dat we 'n armlastige 'artikel-12- gemeente' zyn geworden. Dus verdwynen ook de fietsrek- ken: ze worden door anderen ver vangen. Dat gebeurt ook met de geplande zit-banken of -elementen. En wat zal er gebeuren met de ge plande verlichting van de pleinen, nu zelfs de reeds geplaatste armatu ren niet biyken te deugen. En wor den er in het verlengde van de Schoolstraat ook nog bomen ge plant? Geheel volgens de plannen van 'Oranjewoud' werden er im mers al gaten langs de rybaan ge vuld met zwarte zand, om 'straks' de bomen te kunnen planten. Maar misschien was men in dat plan ver geten, dat er wekeiyks een markt op de pleinen wordt gehouden - en eens per jaar een kermis - en dan staan bomen, lantaarns en zitban ken lelyk in de weg. Tbch werkelyk geen wonder dat de totale herinrichting van beide pleinen voorlopig zo'n twee ton meer gaat kosten dan was gepland. Dan zyn er nog de plannen van dhr. Cattoir, om i.p.v. de schoenzaak naast zy'n Luxor Theater, een 'Grand Café' te vestigen en tegely- kertijd het trottoir daar vol te bou wen. De grote boom op dezelfde hoek moet daarvoor sneuvelen en dat gebeurde dinsdagmorgen in al le vroegte. Verdacht vroeg zelfs! Mo gen bomen ook door de gemeente, zomaar gerooid worden zonder her plantplicht? Middenstanders en het gemeen tebestuur liggen al weken met el kaar overhoop. De druppel die de beker van ongenoegen deed overlo pen, was de opheffing van het Wil- helminaplein als parkeerplaats, .zonder dat voor voldoende vervan gende parkeerruimte was gezorgd. Het welles en nietes van beide par tyen was niet van de lucht. En zelfs de inrichting van een nieuw par keerterrein aan de Raadhuisstraat to. Thnkstation Van Gerven. deed geen afbreuk aan de verlangens van die middenstanders. In feite zyn de verlangens van de neringdoenden heel begrypelyk: er moeten voldoende nieuwe parkeer plaatsen ZUN alvorens met de oude opruimt. Daar is volgens hen door de gemeente niet of onvoldoende aan voldaan. Zie maar naar de Gro te Markt en het Henseniusplein, die autovry werden gemaakt. En terecht vrezen de middenstan ders ook dat er weinig van Venray als regio-koopcentrum terecht komt als het kooplustige publiek zyn auto niet kwyt kan, of ver moet lopen met zyn inkopen. Er zyn bo vendien voorbeelden genoeg van autovrije steden, waar de omzetten van de middenstanders als gevolg daarvan drastisch daalden. On langs werden daarover nog cyfers, gepubliceerd van de stad Aken. De" autovrye binnenstad en het verlies van parkeerruimte zorgde er voor een omzetvermindering van rond- 50 procent- Ja maar, we krijgen hier in Ven ray straks betaald parkeren en dan zyn de beschikbare parkeerplaat sen veel minder lang bezet Ze kun nen dus door veel meer automobi listen benut worden. Kan wel zyn, maar waarom wordt betaald parkeren eerst méér dan een jaar na het gereedkomen van de pleinen ingevoerd? Of stond dat niet in het plan 'Oraryewoud'. Kon de gemeente dat zelf niet uitdokte ren. Iedereen wist toch dat we ooit met betaald parkeren gekonfron- teerd zouden worden... Er komt ook parkeerruimte tus sen de Julianasingel en de Paters straat - in de tuinen van de daar wonende gezinnen en instellingen. 'Over myn lijf niet', schreef een van hen. 'De gemeente heeft die plan nen al bijna twintig jaar en nu zou er opeens gedreigd worden met onteigening. Vergeet het maar! Als de gemeente meent de Venrayse pleinen autovrij te kunnen maken ten koste van myn tuin, dan zyn ze aan het verkeerde adres. Zyn ze he lemaal gek geworden?' J.P.A. BRIXON AMERICAN SWIRTSWEAR. THAT BTATB IN FASHION -=ss*as- Quality Men's WiaÜ TENSON 'L/bnn VAN OOR: MC Grotestfaat 73, Venray Helmond. Roosendaal, Boxmeer. Ou. Venray De aktie voor het Nationaal Reu mafonds in het kader van de lande- lyke inzameling in de week van 21 ten 27 maart jl. heeft in Venray een bedrag opgebracht van ƒ18.949,25; vorig jaar was dat ƒ17.912,30. Het bestuur richt zyn welge meende dank tot leden van het plaatseiyk comité, tot de kollektan- ten en tot ieder die door een finan ciële ondersteuning tot het welslagen van de kollekte heeft by- gedragen. Mocht u door omstandig heden de kollektant gemist heb ben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op postgiro 324 of bank nummer 70.70.70.848 tn.v. Het Na tionaal Reumafonds te 's-Graven- hage. Het bedrag is by'eengebracht door: Castenray 481,45 Heide 522,05 Leunen 1.251,00 Merselo 856,25 Oirlo 692,05 Oostrum 1.208,10 Smakt 112,00 Veulen 446,15 Vredepeel 211,55 Ysselsteyn 1.748,05 Venray-kom 11.420,60 Ook dit jaar organiseert de PvdA- Venray een 1 mei-viering in De Ki osk in het Brukske. Daarmee wordt een lange traditie voortgezet die we ook in deze voor de PvdA moeilyke tyden willen handhaven. Immers 1 mei is voor progressieve mesen al- tyd een dag van bezinning geweest Stil staan by datgene wat er nog al lemaal in de wereld aan te pakken valt. De zorg voor een gezond mi lieu, goede kinderopvang, goed on- derwys, maar ook een rechtvaar dige samenleving blyven inzet vra gen. Niet het recht van de sterkste of alleen maar rechten en geen plichten. De zorg voor de meest kwetsbare groepen in de samenleving, dat is wat progressieve mensen altyd ge motiveerd heeft. Vanuit de overtui ging dat daardoor een samenleving leefbaar biyft De huidige tyd heeft problemen genoeg; van toenemende onver draagzaamheid en milieu tot steeds hardere criminaliteit Engeland en de VS hebben duidelijk gemaakt dat alleen maar conservatieve re cepten de samenleving er niet leef baarder op gemaakt hebben. Aan de ene kant grote welvaart en aan de andere kant grote armoede. Daar moeten we niet naar toe. Nog steeds streeft de PvdA naar een samenleving waarin iedereen z'n plekje heeft. Jong of oud, ge zond of ziek. Dat ïykt zo simpel, maar vergt dagelyks daar waar de politiek beslissingen neemt dat met die 'gewone' belangen reke ning gehouden wordt. Daar stonden en staan we voor. Daar staan we ook 1 mei weer even by stil. Onder het genot van een kop koffie en by de muziek van 't Rooy Koor en 't Rooy Orkest hopen we mensen te ontmoeten die met anderen alleen maar napraten, maar ook voelen dat er nog genoeg te doen is in de huidige samen leving. Ook u nodigen we van harte uit De entree is gratis, pe avond begint om 20.00 uur. Explosief gevonden Langs ah Broekweg kwam een nog gevaarlyWoorlogstuig naar bo ven. Het bleék «en staartstuk van een granaat Anet ebn lengte van 20 cm en een /ioorsneaé-v^n 6 cm te zyn. In afwachting van dr ruiming werd dit oorlogssouvenler veilig gesteld. Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a Kunstvoorwerpen uit een andere wereld! Een kado met een extra dimensie Al byna een jaar is het bedryf Klomp Zwembad Techniek geves tigd op de hoek Keizersveld-Maas- heseweg. Behalve dat de sieriyke waterstroom vanuit het pand al me nigmaal onderwerp van gesprek is geweest, is het bedryf in het Ven rayse redelyk onbekend. Klomp Zwembad Techniek heeft zich gespecialiseerd in het maken en in stalleren van technische installa ties in zwembaden. Installaties op het gebied van zuivering en desin fectie. 'Zwemvertier moet immers verantwoord zyn' aldus Hans Klomp, direkteur van dit vyf jaar oude bedryf. INTERNATIONAAL Klomp Zwembad Techniek tim mert al vyf jaar aan de weg. Begon nen werd in 1988 in het Brabantse Eersel. Op dat moment had Hans Klomp al ruim 20 jaar ervaring in de 'waterbranche'. Met enkele me dewerkers trok hy suksesvol de 'zwembadenmarkt' op. Het gevolg was dat het bedrijfspand in Eersel uit haar jasje groeide. Omdat Hans Klomp zelf al enige jaren in Venray woonde, en omdat veel van de me dewerkers in de regio woonden, viel de uiteindelyke keuze voor een nieuwe vestiging op Keizersveld. Klomp Zwembad "techniek richt zich overigens niet alleen op de Ne derlandse zwembadmarkt. De In ternationale rekreatiemarkt is voor Klomp Zwembad techniek byzon- der interessant. Zo is het bedryf op dit moment betrokken by de bouw van een zwemparadijs in het Fran se Chaumont. Opdrachtgever is Center Pares, een toonaangevend bedrijf op 't gebied van indoor- zwemrekreatie, welke een van de klanten is van Klomp Zwembad techniek. Ook Oosten rykse en zelfs Israëlische opdrachtgevers, hebben de weg naar Klomp Zwembad tech niek kunnen vinden. ZWEMBAD TECHNIEK, Het begrip Zwembad techniek is zeer ruim te interpreteren. Advies, ontwerp, bouw en onderhoud vor men daarby de essentiële onder werpen. 'Als bedryf worden wy steeds va ker in een vroegtydig stadium be trokken by de aanleg van zwem baden. Een architekt maakt al by het uittekenen van de plannen, ge bruik van onze know how', legt Hans Klomp uit 'Gezamenlyk zor gen we voor de aankleding van een zwembad. Een zwembad is immers meer dan dan een kuip met water.' In het bedryfspand zelf wordt veel ontworpen. Op het gebied van technische Installaties zijn nogal wat ontwikkelingen gaande. 'We hebben zelf technieken ontwikkeld die in zwembaden toegepast wor den. Daardoor hebben we de ken nis om grote projekten te overzien en er met ons vakmanschap iets moois van te maken.' MILIEU Ook in de waterbranche staat het milieu in de belangstelling. 'In Scandinavië en Duitsland zijn ze daar al verder mee dan in Neder land. Het gebruik van chloorbleek- loog in zwembaden is daar aan maxima gebonden. In Nederland is wettelyk geregeld dat er een be paald minimum in zit' licht Hans Klomp toe. Met name het chloorge- bruik in het waterzuiveringsproces staat daarby centraal. 'Wy hebben daarvoor een computergestuurd be heerssysteem ontwikkeld. Doordat met ozon de bacteriën in het zwem water vernietigd worden, hoeft er veel minder chloorbleekloog aan het zwemwater toegevoegd te wor den. Hierdoor ruikt men nagenoeg geen chloor meer, ondervindt men daarvan by het zwemmen geen hin der en gaan er ook geen chloordam- pen de lucht in'. Hy verwacht overigens dat de Nederlandse wet geving in de toekomst hier ook op aangepast zal worden. OPEN HUIS Het afgelopen jaar heeft Klomp Zwembad Techniek, met ongeveer 20 medewerkers, nauweiyks tijd ge had om aan de nieuwe omgeving te wennen. Diverse projekten namen veel tyd in beslag. Uiteindelyk heeft men op 23 april een gaatje In de drukke agenda gevonden om het nieuwe bedryfspand aan haar kliënten te presenteren. 'n abonnement waard De markante entree heefl al menig een af doen vragen wat voor aktivi teiten er achter de gevel van Klomp Zwembad Techniek worden ont wikkeld. De Rover 114 Si heeft een goed fysiek. Groen getint glas. Bumpers en buitenspiegels in de kleur van de carrosserie. Doet aan zelfverdediging via centrale deurvergrendeling. Beweegt zich soepel dankzij single-point injectiesys teem en Hydragas-veersysteem. Kortom, een charmeur. Die niet veel vraagt: 23.995,- /^A qqf Er is al een Rover 100 vanaf V/ y J -3 I AMY "SMAKTERHEIDE", VENRAY, I Industrieterrein Smakterheide,Tel. 04780-8 10 32 De KPJ, Katholieke Plattelands Jongeren, uit Veulen organiseert a_a zondag 25 april In het centrum van Veulen een grote Stepraee. Een groot aantal teams uit de regio zal aan deze wedstrfjd deelnemen. De wedstryden worden gehouden op* De Vlies en beginnen om 12.00 uur. De laatste wedstryden zyn rond 17.00 uur. In de tussentyd kan men van de stepraces genieten en in De Hoefslag een natje en een droogje krfjgen. Op de foto de organiseren de vereniging, de KPJ uit Veulen, samen met hun sponsors, de ge broeders Timmermans van Tim mermans Agrl Service.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7