TW Vw Koninginnedag 1993 in Venray W Heïp ze 'n handje Evenementenkalender NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Commissie financiën Ingekomen Bouwaanvragen Kollekte kalender april/mei Hinderwet Openbare kennisgeving Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwmeldingen Bomen Schouwburgplein Bouwvergunning aangevraagd Afsluiting Groenenweg en Heidseweg "W Sluiting studiezaal gemeentearchief PEEL EN MAAS Donderdag 22 april - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatle; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum. schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatle; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden, sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Op woensdag 28 april a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie financiën, uanvung 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 8. Vaststelling verslag 7 april 1993. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Raadsvoorstel tweede algemene aanpassing begroting 1993. 7. Managementletter. Iter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Ven ray Ingekomen bouwaanvragen. het plaatsen van een houten gebouw aan de Visvy ver, Wanssum- seweg 2 te Venray, tn.v. HSV Het Al- vcrije te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray. 18-24 april: Fbnds Kinderhulp (Na tionaal Fbnds Kinderbescherming. 25 april-1 mei: Nederlandse Hartstichting. 2-8 mei: Nationaal Fbnds Sport Ge handicapten. 9-15 mei: NOVIB/UNESCO. 22 mei: Scouting Don Uosco Leunen. 22mel: Jeugdopvang MMSK Sint Pe trus Banden. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: P. Wilms, Weverslo 5, 5815 CA Merselo, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkens- en rundveehou- dery, gelegen aan de Weverslo 5 te Merselo; W. Louvet, Drabbelsweg 4, 5814 AG Veulen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een vleesvarkens- houdery gelegen aan de Drabbels weg 4 te Veulen; Willems-Goossens Beheer. Rouwkuilenweg 2. 5813 BH Ys- selsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundvee- en paardenhou- dery gelegen aan de Steegse Peel- weg 147 te Ysselsteyn; Th. Clephas, Jaegerhofweg 8, 5814 Al Veulen voor het oprichten en in werking hebben van een varkens- en konynenmestery, gele gen aan de Jaegerhofweg 8 te Veulen. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray. kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 6 mei 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelykerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-besohikking. De bezwaar schriften moeten schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persooniyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierby bekend dat met ingang van heden, op kamer 034 van het raadhuis, voor eenieder ter lezing is neergelegd de door de raad deze gemeente by besluit van 15 december 1992, nr. R 676 A, vast gestelde Verordening Identi teitskaart Deze verordening treedt in wer king op de derde dag na die waarop zy is afgekondigd. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Vissers Oliehandel Horst bv. Herstraat 27, Horst voor het oprich ten en in werking hebben van een distributiestation tb.v. het wegver keer, gelegen aan de Vennootstraat ong. te Venray; Oliecentrum Zuid Nederland, Rooyakkerstraat 5, Eindhoven voor het oprichten en in werking heb ben van een distributiestation tb.v. het wegverkeer waar elektromoto ren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1.5 kW, gelegen aan de Metaalweg 7 te Venray. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 22 mei 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gerioht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 13 april 1993 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een woning met garage aan de Vicarieweg 4 te Leunen tn.v. Th.H.J. Litjens te Leunen. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals (Procedurestart art 18a WRO Lb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telyke Ordening vrystelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zynde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 62 te Venray, tn.v. R.P. Hageman; het plaatsen van een schuurt je aan de Polkastraat 4 te Venray, tn.v. R.F. Gosling; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 66 te Venray, tn.v. R.T.M. van Gaal. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 april 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbe heer, kamer 310, van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen schriftelyke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken De komende weken zullen diver se werkzaamheden met betrekking tot het groen op het Schouwburg plein uitgevoerd worden. Ter versterking van de driehoeki ge vorm van het Schouwburgplein zal langs de zuidwestzyde van het plein een enkele ry zuilvormige lin des aangeplant worden. Er zyn plannen in ontwikkeling om de entree van de bioscoop aan te passen. Deze plannen noodzaken tot het vry er maken van de omge ving. Vooruitlopend op de te wijzi gen situatie zal de lindeboom op de hoek Kempweg-Schouwburgplein verwyderd worden. Het kappen van de linde heeft deze week plaatsge vonden. Ter hoogte van de schouwburg zyn reeds aan weerszyden van de entree bloklindes aangeplant. Ter afronding van deze ry zullen ter hoogte van Lion d'Or in een gebo gen lyn richting Schoolstraat nog drie bloklindes geplant worden. In de grote bakken aan weerszy den van de trap by de ingang van de schouwburg zyn inmiddels twee monumentale bomen (moerasei ken) verplant Tot slot zullen de plantvakken voor de schouwburg voorzien wor den van voethekken om beschadi ging van de beplanting te voorkomen. A.s. dinsdag 19.00 uur raadsvergadering foyer schouwburg Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het uitbreiden van een kraam- en zeugenstal aan de Lollebeek 20 te Castenray, tn.v. Maatschap Van Casteren te Castenray; het bouwen van een berging aan de Grotestraat 10 te Venray, tn.v. Reisburo Holland Internatio nal te Venray; het aanbouwen van en het uit breiden van een berging aan de Tym 5 te Venray, tn.v. J.J.A. Meyer. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 april 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbe heer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Het Zuiveringschap Limburg legt een nieuwe transportleiding aan voor het rioolwater. De werkzaamheden zyn zover ge vorderd dat de leiding in de Groe- neweg en Heidseweg zal worden gelegd. De werkzaamheden worden ver richt in 2 fasen, zoals hieronder be schreven evenals de bybehorende afsluiting van wegen en ingestelde omleidingen. Fase 1: 12 april t/m 30 april 1993: Leidingswerkzaamheden Lp.v. Groeneweg (gedeelte Heidse weg - Heidseschoolweg). Fase 2: 26 april t/m 14 mei 1993: Leidingswerkzaamheden gedeeltelijk in Groenweg en in Heidseweg. Afsluiting Heidseweg vanaf: hoek Spiekert/Heidseweg tot hoek Droe- senweg/Heidsew'eg; hoek Mr. Dries- senstraat/Groeneweg tot hoek Groeneweg/Heidseweg Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via Spiekert en Lemmen- weg (omleidingsroute is aan gegeven). Busbediening De bus Venray-Helmond via Hei de lijn 27 zal, tydens fase 2, worden omgeleid via de Heidseschoolweg (Deumeseweg, Heidseschoolweg, Ysselsteyn seweg). Een tydeiyke hal te zal op de hoek Heidseschoolweg- Ysselsteynseweg worden ingericht Informatie Voor nadere informatie over het werk en de verkeerssituatie kan men zich wenden tot de heer Th. Haerkens, Direktiekeet Zuivelweg te Leunen, tel. 04780-88350. De uit voerder is in ieder geval bereikbaar op werkdagen van 09.00-09.30 uur en van 12.30-13.00 uur. Voor vragen over de verkeerssituatie kunt u zich ook wenden tot de heer G. Rutten van de gemeente Venray, tel. 23387. Ook dit jaar worden de Koninginnefeesten in Venray gevierd met een onderdelen spelen zich af in het centrum van Venray, waar de winkels groot aantal aktiviteiten voor jong en oud. De meeste programma- geopend zyn van 10.00 tot 17.00 uur. PROGRAMMA 9.00 uur Aanvang Zaalvoetbaltoemooi in sporthal De Wet- teling. 10.30 uur Herauten te paard kondigen de feestdag aan. Feestelijke ontvangst in het Raadhuis voor gedeco reerden en genodigden. Aanvang Oranje-voetbaltoernooi in de sportparken in de kerkdorpen. Aanvang open danswedstryden in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat. 10.30-12.00 uur Straattekenen voor de jeugd op de Merseloseweg naby de Rabobank, georganiseerd door de Vrye Academie. Alle deelnemers krygen een prysje! 11.00 uur Aanvang Orai\jebitter-hockeytoemooi in sportpark De Wieën, georganiseerd door Mixed Hockey Club. 11.00-13.00 uur Grote kindermarkt op het nieuwe Schouw burgplein. 11.00-16.00 uur Gratis huiikarrenritten voor de jeugd. Opstap plaats hoek Deken Thielenstraat/Merseloseweg. Tbrcnbeklimming SL Petrus-Banden kerk, georga niseerd door VW Venray. Live-muziek in het centrum, door joekskapellen Rats d'r Nève en Efkes Waachte. 11.15 uur Aubade voor de gedecoreerden, voor het bordes van het raadhuis door Koninkiyke Harmonie Euterpe. 12.00 uur Concert door het jeugdorkest van de Koninkiyke Harmonie Euterpe voor de ingang van de schouwburg. 12.00 uur Kunstmanifestatie op het Pomppleintje (Grote Markt). Amateur-kunstschilders leggen Venray vast op het doek; de stukken worden te zyner tyd geëxposeerd in het verbouwde raadhuis. 13.00-15.00 uur Poppenkastvoorstellingen in De Bleek, naby de artiesten-ingang van de schouwburg Gymnastiekdemonstraties op de Grote Markt ver zorgd door gymnastiekvereniging St Christoffel. 14.00-16.00 uur Spektakulaire motor-trial op het Henseniusplein. 14.30-16.00 uur Spellencircuit met Oud-Hollandse Spelen op de Grote Markt: voor elck wat wils! Pony ryden voor de Jeugd op het Schouw burgplein. Beach-volleybaldemonstraties op het Henseni usplein, verzorgd door de Rooyse VK Hondenshow op de Grote Markt door de Kynolo- genclub Venray. Politiehondendemonstraties op het Henseni usplein, verzorgd door PHV Buitenlust Ballonwedstryd voor de jeugd op de Grote Markt georganiseer door de Winkeliersvereniging 15.30 uur Shows op de Grote Markt verzorgd door Twirl- groep First Choice en Dansgroep Dizzy. Open podium in café De Bonte Koe voor amateur zangtalent 19.30 uur Aanvang Koninginne-bridgedrive in de schouwburg 20.00 uur Oraiyebal in Danscentrum Janssen aan de Raad huisstraat - i De gemeente Venray heeft onderstaande Evenementenkalender op gesteld. Verenigingen/instanties kunnen eventuele opmerkingen, aanvullin- 1 gen en/of wijzigingen doorgeven aan de gemeente Venray, afd. Bur gerzaken, Peter van Horen, tel.nr. 04780-23245. Het moet uiteraard wel gaan om aktiviteiten, die het karakter van een 'evenement' heb- j ben. Het is met de bedoeling om 'eigen' aktiviteiten van verenigin gen, clubs, etc. in deze kalender op te nemen. April 1993 25 Steppen race KPJ Leunen 30 Viering Koninginnedag Mei 1993 2 Vlooienmarkt 8 Criminaliteits-info Schouwburgplein 8 t/m 11 Kermis Oirlo 13 t/m 16 Circus Harlekino Land weert 15 Manifestatie Rode Kruis Schouwburgplein/ Henseniusplein 16 Stockcars Formule 1 SMC circuit De Peel 22-23 Kennedymars Venray 26 t/m 31 Muziekfeesten Merselo 30-31 Pinksteren Juni 1993 5 Drenthe-dag Schouwbuigplein 5 t/m 8 Kermis Leunen 10 t/m 13 Avondvierdaagse Venray 18-19-20 Jazz-festival Venray 19 Rollenbol SJWC Castenray 19-20 Triathlon 19-20-26-27 Peeltoemooi Brabant/Limburg 1993 harmo nie Oostrum 19-20 Peeltoemooi (muziek) Oostrum 19 t/m 22 Kermis Heide 20 Stockcars Formfule 1 SMC circuit De Peel 20 Dorpszeskamp Ysselsteyn 26-27 Fkncy Fair Comeo Vincent van Gogh In stituut 26-27 Peeltoemooi (muziek) Oostrum 26 t/m 29 Kermis Merselo 27 Kringwedstryd LRV Nobel Oostrum Juli 1993 3 t/m 6 Kermis Ysselsteyn 4 Tkptoe Venray 4 Blaaskapellen Festival Oirlo 9 t/m 11 Internationaal Jeugdweekend (circuit De Peel) 10-11 Opening Schouwburgplein CultuRooy 10-11 Heimatabend Die Fröhlichen Rübensammler Leunen 11 Volleybal-festival Oostrum 11 Dorpsfeest/zeskamp Veulen 11 Volleybaltoernooi Rooyse VK 12 t/m 16 Kindervakantiewerk 13 t/m 16 Fietsvierdaagse Venray 17 Klederdrachtshow Hakkespits 18 Super Stocks SMC circuit De Peel 19 Jaarmarkt 30 juli t/m 4 aug Kermis Venray Augustus 1993 2 Kennismarkt 2 Kennismarkt 3 Kennisvuurwerk 4 Kindermiddag Kermis 14-15 EK Super Stocks SMC circuit De Peel 27-28-29 WCV Schouwburgplein 28 t/m 31 Kermis Castenray September 1993 4 t/m 7 Kermis Veulen 10 Opening expositie 'Geheimen 1993' SL Odapark 10 t/m 12 (muziek)Zomerfestyn Castenray 11 t/m 14 Kermis Oostrum 18 Joekskapel Zutjes An Limburgse Jagers Schouwburgplein 19 Baankampioenschappen SMC circuit De Peel 24 t/m 26 Harmoniefeesten Leunen 26 15-10-5 km loop AV Venray Schouwburgplein Oktober 1993 1 t/m 3 Harmoniefeesten Oostrum 1-2-3-8-9-10 75-jaar fanfare St. Oda Merselo December 1993 12 Vastelaovesmert Leunen Vorsten raad U kent ze wel, onze verkeersbriga diers. Gekleed in een oraiye jas of overgooier en met een stopbord in de hand zyn ze een bekende ver- schyning in Venray. Leunen, Oostrum, Oirlo en Castenray. Verkeersbrigadiers leveren een belangryke bydrage aan de (ver- keers-)veiligheid van onze kinderen die dagelijks naar school gaan of van school komen. Ook oudere mensen maken dankbaar gebruik van de verkeersbrigadiers. In onze gemeente is een groot aantal jeugd- verkeersbrigadiers en volwassen verkeersbrigadiers werkzaam. Het zal u duideiyk zyn dat de "be manning' van een ouderbrigade een stuk moeiiyker ligt dan het aanstellen van jeugdverkeersbriga- diers die veelal na ieder schooyaar weer wisselen. De werving van volwassen ver keersbrigadiers levert helaas niet altyd de resultaten op die we ervan verwachten. Op dit moment hebben enkele verkeersbigades te kampen met opengevallen plaatsen. Met name de brigade aan de Zuidsingel en aan de Leun seweg heeft dringend bé hoefte aan versterking Indien u in het belang van de veF ligheid van het schoolgaande kind wilt meewerken in zo'n verkeer» brigade, kunt u kontakt opnemen met de koördinatoren van de ge meentepolitie, de heren Van Boven of Van der Zee, tel. 04780-84888 of by de gemeente Venray, de heer NeUen, tel. 04780-23250 i stat de verkeersbrigadiers nld in de steek en bied ze 'n helpende hand. In verband met de vakanties van de medewerkers van het gemeente archief Venray is het gemeente archief en de studiezaal gesloten voor publiek van 29 juli 1991 tot en met 11 augustus 1991. Vanaf 12 augustus 1991 is de stu diezaal weer geopend voor publiek.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16