C^Junhoek Tiende Kennedymars Venray komt eraan Jeugd Rode Kruis brengt ƒ3.500,- bijeen voor Braziliaans kindertehuis Expositie Oranjecomité organiseert teken- en schilderwedstrijd Niet alleen tuinen!!! Dinsdag na Pasen gesloten Woensdag 14 april staan wij weer voor u klaar Prettige Paasdagen wenst u Slagerij Drabbels en medewerkers PAASRECLAME Pierre Pijpët groenvoorzieningen Rincon Espanol Combi Dom Melskens viert feest Koninginnedag Smartlappendag café De Bonte Koe PEEL EN MAAS Lourdeswerk Heil der Zieken Jeugd Rode Kruis Volleybalclub Phoenix '75 Sen boeketje van seat meer dan woorden Wij Wij wensen u een Fleurig Pasen Deborah Miranda Diefstal bromfietsen Het afgelopen weekend kwamen er by de politie twee aangiften van diefstal van een bromfiets binnen. Een 17-jarige jongedame uit Mer- selo deed aangifte van diefstal van haar Puch Maxi die vanaf de Langstraat was ontvreemd. Een 20-jarige jongemaan deed aangifte van diefstal van zyn Bata- vus bromfiets vanaf de Lupine. Bestuurder niet te vinden In de nacht van zaterdag op zon dag reed een personenauto, komen de uit de richting Leunen, de kruising met de zuidsingel op ter- wyi het verkeerslicht op rood stond. Een 50-jarige Oostrumse bestuurster van een personenauto kwam uit de richting van het Boschveldcollege. Er ontstond ver volgens een botsing met behoorlij ke materiële schade. De auto die de botsing veroorzaakte was echter doorgereden. Later werd die auto zwaar gehavend aangetroffen op de parkeerstrook tegenover het poli tiebureau. De bestuurder was ech ter niet te vinden. Aan de hand van het kenteken bleek de auto op naam te staan van een 19-jarige in woner. Die werd thuis aangehou den. De politie konstateerde tevens dat hy onder invloed van alkohol verkeerde. Die eigenaar verklaarde aan de politie dat hy op die avond de auto had 'uitgeleend' aan een on bekende man. Speelgoedauto gejat Een 13-jarig knaap werd op heter daad betrapt by diefstal van een speelgoedauto uit een zaak aan de Hofstraat Hy werd aan de politie overgegeven, die, nadat proces verbaal was opgemaakt, de ouders van de jongen van die diefstal in kennis stelde. Inbraken in woningen Afgelopen weekend werd er inge broken in verschillende woningen. In vrywel alle gevallen was op de zelfde wyze toegang verkregen, nl. via de achterdeur. In de Tbuwslagerstraat werden by een inbraak de telefoon en de klok radio ontvreemd. In de Nieuwlandstraat werd inge broken in de woning van een 74-jarige dame. Ontvreemd werden een portemonnee met wat geld en enkele sieraden waaronder de trouwring van haar overleden man. In de Hoedemakerstraat was een antieke set klok en kandelaars ont vreemd evenals een geldkistje met wat buitenlands geld. By de inbraak in een woning aan de Puttenweg in Ysselsteyn waren geld en sieraden ontvreemd. Hoe groot de waarde was kon ons niet worden medegedeeld. Politie in Den Bosch had geen tijd... Een 48-jarige inwoner van Venray werd door de politie van Den Bosch naar de politie in zyn woonplaats verwezen om aangifte te doen van diefstal van zyn dure Mercedes. Die had hy geparkeerd by de Brabant hallen maar toen hy op de parkeer plaats terugkeerde was die Mercedes, bouwjaar 1992, met een waarde van ƒ185.000,-, verdwenen. In Venray had men geen moeite met het opnemen van die verkla ring. Reeds eerder was van die in woner een eveneens dure auto gestolen, maar toen in Venray. Twee gewonden by brand Vry dagmorgen om 07.15 uur werd de brandweer gealarmeerd in verband met rookontwikkeling uit een woning aan de Langstraat. De bewoners, een echtpaar van 78 en 73 jaar, moesten by die aktie met ademhalingsmoeiiykheden naar het ziekenhuis worden overge bracht en voor behandeling worden opgenomen. In een op een stoel, in de zitka mer staande infraroodlamp was kortsluiting ontstaan. Daardoor was de bekleding van de stoel gaan smeulen met rookontwikkeling als gevolg. De brandweer had het begin van de brand snel onder kontrole en wist uitbreiding te voorkomen. Wel was er behoorlyke rook- en roetschade. Ongeval voor het ziekenhuis Veel sneller dan afgelopen don derdag zal het nauwelyks kunnen dat een ambulance ter plaatse kan komen by een ongeval. Donderdag morgen om even na 11 uur vond nl. voor de hoofdingang van het zie kenhuis een verkeersongeval plaats. Daarvoor moesten beide am bulances uitrukken. Oorzaak van het ongeluk was het feit dat een 38-jarige bestuurder van een personenauto uit Vier lingsbeek, een black-out kreeg ach ter het stuur van zyn auto. Daar door botste zyn auto tegen een in dezelfde richting rydende 57-jarige fletser uit Merselo. Die man kwam ten val. De auto kwam via het trot toir en een verkeersbord tegen een boom tot stilstand. Zowel bestuur der als fletser moesten per ambu lance naar het 100 meter verder gelegen EHBO post worden ver voerd voor behandeling van diverse opgelopen verwondingen. Diefstal van verwarmingsketels Afgelopen week werd ingebroken in twee pas gereed gekomen wonin gen aan het Lovinckplein in Ys selsteyn. Op deskundige wyze bleken daar de pas aangesloten cv- ketels gedemonteerd te zyn. Daar naast was ook een magnetron en wat handgereedschap mee genomen. Paastaartje mocca-progres Paasïsnit hazelnoot Paasta^l 10 pers. slagroom Paasbroofck^rnet 100°/o amant Paashaasje Kersenvlaai grÖQt Bienenstich 10 melkbollen felspijs 9.95 7.95 14.95 8.25 1.95 10.95 11.50 3.50 bakkerij Grote Markt 19, 5801 BL Verih Tel. 81284 Nederlands kampioen NNAAR BARTELSM/yTTROFEE volop parkeergelegenheid achterste za^fK bij de Grote Kerk te bereiken via de Eindstraat. peel en maas Behalve uw tuin kunnen wij ook de aanleg en het onderhoud van uw bedrijfsterrein of erf beplanting verzorgen Met een goed plan natuurlijkl Oirloseweg 12, 5808 BN Oirlo Telefoon 04780-71800 Ontwerp, aanleg en onderhoud Schapen op autoweg Er kwam een melding by de poli tie binnen dat er een aantal scha pen op de Venloseweg liepen. De Venrayse politie, ter plaatse goed bekend, wist al dlrekt wie de eige naarvan de schapen moest zyn. De ze werd in kennis gesteld en zorgde ervoor dat de schapen, voordat er ongelukken waren gebeurd, ln de weide waren gedreven. Het ls de eigenaar duideiyk te verstaan gege ven om voor een deugdelyke af rastering te zorgen. El próximo sabado a las 20 horas hay kina con buenos premios. El pasado doming finalizó el cur- so de trabqjos manual es. la Colon ia Espaha agradece a todas las parti- cipantes por sü asistencia y espera en el otoho sequir de nuevo con otro curso, lo cual se avlsaró con tiempo. Thnto el UZE como L80BA orga- nos consultivos e informativos de las minorias ext rage ras, Hainan la atención a los ext range ros dentro de la tercere edad (50 para que sl- gan unidos de cara alas modificaci- ones de leyes que el gobiemo holandes pueda tener; La FAEEH a tal motivo empezaró unas charlas este aho de lo cual anunclaremos para las personas interesadas. Un saludo de HACE. Combi, de grootste winkelorgani satie in de foto-videobranche, viert dit jaar het 25-jarig jubileum. Dit betekent dat u by Combi Dom Mels kens gedurende de komende maan den een groot aantal spektakulaire aanbiedingen kunt vinden. Deze ju bileumaanbiedingen zyn net zo ge varieerd als het ruime assortiment van de Combi-zaken: fotocamera's, videocamera's, bybehorende acces soires. films, tot het ontwikkelen en afdrukken van uw fotorolletjes. Laat u op voordeel trakteren en stap binnen by Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat! Want Combi ls fantastisch in foto en video! De Combi-speciaalzaken, er zyn er maar liefst 300 in Nederland, staan bekend als dé leveranciers van alle bekende merken op het ge bied van foto en video. Voor al deze produkten staat Combi Dom Mels kens garant voor kwaliteit en servi ce. Dat mag ondermeer biyken uit het feit dat Combi de garantie op ap paratuur vanaf ƒ200,- met een jaar verlengt en er ook nog een bescha digingsverzekering aan toevoegt Daarnaast heeft u by Combi de ze kerheid met de 'vakman' te praten. Zodat u weet dat u om advies kunt vragen en met een gerust gevoel uw fotorolleyes met unieke opnames achterlaat om te laten afdrukken. Nu deze organisatie van 300 Combi-speciaalzaken het 25-jarig jubileum viert kunt u regelmatig rekenen op een aantal geweldige aanbiedingen. Dus hou Combi Dom Melskens ln de gaten, dan wordt het ook voor u feest! (adv.) Vrydag 30 april 1993, Nederland bruist weer van aktivlteiten, we vie ren officieel de verjaardag van ko ningin Beatrix. Voor de zesde keer op ry draagt De Bonte Koe haar aandeel by aan het Oranjefeest ln Venray, voor de zesde keer geldt hier Koninginne dag Smartlappendag. Steeds fantasierijker worden de bydragen op deze dag. Vorig jaar ty- dens het eerste lustrum leverden de verkenners een fantastische by- drage, trad Tfeuterpe in vol ornaat aan en veranderden meerderen van kleding om hun optreden extra sfeer te geven. Op dergeiyke ver- kleedpartyen hopen we ook dit jaar weer van harte. In een sfeervolle Bonte Koe zullen ze weer klinken, de And ré Hazes uit Venray, de Willeke Alberti's en alle Zangeressen zonder Naam. Ook jou nodigen we by deze uit om je favoriete smartlap te komen zingen. Bruno Lucassen zal Je weer aankondigen en Je lied zal voor de zsde keer deskundig begeleid wor den door gerard SchQtte Jr., Cor vxl. Kruyzen, Otto Kooien en drummer Hans van Els. Voor meer Informatie kun Je te recht by De Bonte Koe of telefo nisch op nr. 10137. Mooi weer. het Nederlanstalige le venslied en Jouw bydrage aan de Smartlappendag. wat een feest voor onze koningin! Open huis, op le en 2e Paasdag by 'Galerie' Kunsthandel en Lysten- makery IROK. Venloseweg 57 te Horst. 'Galerie' tussen aanhalingste kens. daar dit de uitbreiding in die is toegevoegd aan de inmiddels 11-jarig bestaande iy sten makerij en kunsthandel. De uitbreiding wordt zaterdag om 16.00 uur door burgemeester B. Fk- sol van Horst geopend. Het ligt in de bedoeling dat er in de toekomst met vaste regelmaat exposities wor den gehouden van gerenommeerde kunstenaars. De eerste expositie van vier Limburgse kunstsc hilders loopt van 10 april t/m 15 mei De kunstenaars die deelnemen aan deze expositie hebben hun spo ren meer dan verdiend en zyn be kend in binnen- en buitenland. Jacht- en natuurschllder Pieter Verstappen Harrie Schreinemachers. even eens een impressionist, Willebrord de Winter, geboren te Rotterdam, is direkteur aan de Fa culteit Beeldende Vorming van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Op beide Paasdagen ls de Galerie geopend van 11.00 tot 17.00 uur. 'n abonnement waard Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel, 04780-88198 Op dinsdag 13 april is de informatie-avond over de meibede vaart van 4 t/m 11 mei. Op deze avond worden er dia's gedraaid die u tydens uw verbiyf in Lourdes weUicht kunt gebruiken. De aan vang van deze avond is 20.00 uur. Deze avond wordt gehouden in zaal Martens te Leunen. Iedereen is welkom. Donderdag 8 april - Pagina 7 Het Oraiyecomlté Venray nodigt (amateur) kunstenaars uit Venray en omgeving uit om op Koningin nedag 1993 mee te doen aan een teken-fechilderwedstryd op en rond het 'pomppleintje' voor het VW-gebouw aan de Grote Markt Door mee te doen aan deze wed strijd maakt u kans op een prys bestaande uit kunstschildersmate rialen. Bovendien zullen alle werkstukken by de opening van het verbouwde raadhuis (medio spetember 1993) worden geëxpo seerd tydens de open dagen. ONDERWERP Omdat in Venray de pleinen in het algemeen en de Grote Markt in het byzonder een metamorfose hebben ondergaan, ls als wedstry- donderwerp de 'Grote Markt' gekozen. Wy vragen dan ook aan de deel nemers om een impressie te geven van een aantal karakteristieke stadsgezichten rond de Grote Markt danwel een vrye impressie te geven van hoe de Grote Markt er in de ogen van de kusntenaar zou moeten gaan uitzien. HOE DOET U MEE 1. U maakt een origineel werkstuk ln een door u zelf gekozen techniek. 2. Bezorg uw werkstuk by de VVV- Venray. voorzien van een label met uw naam. adres en telefoon nummer. De kunstwerken die nen uiteriyk vrydag 21 mei 1993 in ons bezit te zyn. De winnaars krygen peraooniyk bericht Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd. 6 Na afloop van de expositie in het raadhuis kunt u uw werkstuk weer komen ophalen by het VW-gebouw. bieden samen met een bos bloe men. Mevrouw Lucassen gaat binnenkort haar zoon in Brazilië bezoeken. Het volgende projekt van het Jeugd Rode Kruis gaat naar de Venrayse arts Henk Min, die in In donesië betrokken is by het S0S- Kinderdorp. In het kinderdorp, ge legen in Lembang by Bandung is een groot tekort aan speelgoed en speeltoesteUen. Dokter Henk Min, even met vakantie in Venray, wist deze avond de jeugd van het Rode Kruis te boeien met het werk in de kinderdorpen, die over de hele we reld verspreid liggen. Voor zyn eerstvolgende reis naar Indonesië kreeg Henk Min alvast een bloed drukmeter aangeboden. Het Jeugd Rode Kruis hoopt met dokter Min dat er over 1 h 2 jaar sparen en ak tie voeren, ook hy een mooie che que zal krygen voor zyn werk in Indonesië. Dokter Min komt er gar- ne extra voor terug De liefdadig heidsavond in het Rode Kruis- gebouw werd besloten met een presentatie van de nieuwe shirts van het Jeugd Rode Kruis en na- tuuriyk koffie, fris en vlaai. termyn moet dit stukje elektronika op aUe kontroleposten de stempels vervangen. INSCHRIJVING De Kennedymars 1993 start zon dag 22 mei om 22.00 uur op het Schouwburgplein. Traditioneel stelt de organisatie deelnemers in staat om ruim een maand tevoren in te schryven tegen een geredu ceerd tarief. Vooraf inschry ven kost ƒ15,- en is mogeiyk by de VW- kantoren in Venray, Venlo, Deume en Horst Zaterdag 22 mei kan nog worden ingeschreven by de schouwburg van 14.00 tot 1600 uur en van 1600 tot 21.00 uur De kosten bedragen dan ƒ20,-. In schrijfformulieren zyn dageiyks na 17.00 uur ook verkrygbaar by de heer Stef Peeters, tel. 04780-82233. Vla dit telefoonnummer kunt u ook nadere inlichtingen over de Kenne dymars krygen. Op woensdag 31 maart jl. is by Jan Linders Supermarkt te Venray dhr. Mart Loenen uitgeroepen tot 'Medewerker van het jaar'. Na een verkiezing onder alle werknemers van het Jan Linders filiaal te Ven ray, kwam de afdelingschef groente en fruit met de meeste stemmen uit de bus. De punten waarop beoor deeld werd waren o.a. coUegioali- teit,, klantvriendelykheid en deskundigheid. Na strikte geheimhouding werd dhr. Loenen, woonachtig te Holt- hees, woensdagmorgen in alle vroegte verrast door een politiewa gen voor de deur. Na gelukwensen en bloemen in ontvangst te hebben genomen van o.a. de bedryfsleider, werd hy per politiewagen vervoerd naar Vierlingsbeek. Daar stond een, in groente- en fruit-styi, opge schilderde wagen klaar om hem naar Venray te vervoeren. In Ven ray werd hy onder luid gqjuich pnt- vangen door zyn collega's. De verkiezing was een onderdeel van de landelyke aktie 'Week van de winkel', waaraan vorige week in diverse winkels aandacht werd besteed. "Na een zeer geslaagde avond op maandag 29 maart is er dan het nieuwe projekt bekend gemaakt nl. het S.O.S. kinderdorf van dr. Henk Min in Indonesië. By deze willen wy jullie er op wy- zen dat er in het programma een kleine wyziging is doorgevoerd. Dit is gedaan om de groepen de rusten en de ruimte te geven die ze een ieder nodig hebben. Wil iedereen de onderstaande data noteren. Groep 1:19 april, 3 mei, 17 mei, 7 Juni, 21 juni. Groep 2: 26 april, 10 mei, 24 mei. In de eerste klasse speelde Dames 1 zaterdag 3 april uit in Gras hoek en won met 3-0. Probleem was voor al om de aandacht erby te houden. Steeds dachten we al er te zyn, waardoor de tegenstander zich te rug kon knokken. Gelukkig voor Phoenix was het overwicht vol doende. Dames 2 verloor uit in Horst America met 3-0. 10 April speelt Dames 1 thuis om 1630 uur een inhaalwedstrijd te gen Aspargos. Tydens een speciale byeenkomst van het Jeugd Rode Kruis te Venray, kreeg mevr. Lucassen van de Sta tionsweg te Venray een cheque aan geboden van ƒ3.500,- ten behoeve van het werk van haar zoon Benoit in Brazilië. Benoit Lucassen steunt daar een kindertehuis in Itaipé voor kinderen tot 4 jaar. De 27 leden, jongens en meisjes, van het Jeugd Rode Kruis in Venray hebben daarvoor 1% jaar met hun acht stafleden voor gespaard en hiervoor diverse akties gevoerd. Vol trots kon de leiding de cheque aan- In het weekend van 22 en 23 mei, direkt na Hemelvaartsdag, wordt in en om Venray voor de tiende keer de Kennedymars gelo pen. In verband met het jubileum heeft de organisatie dit jaar extra aandacht besteed aan de omlys- tende aktivlteiten in het centrum. Voor de deelnemers aan de 80 km lange wandeltocht zyn er enkele noviteiten. De inschryving voor de tiende Kennedymars Venray start maandag 5 april en duurt tot en met 15 mei. De Kennedymars 1993 moet een feestmars worden, liet de organisa tie vorig jaar al doorschemeren. Wnaf het moment dat de laatste deelnemer vorig jaar het dundoek passeerde is de stichting Kennedy mars Venray bezig met de organisa tie van de jubileumuitgave van de marathontöcht Over de precieze in vulling van het programma wil de stichting nog niet veel kwyt, maar niet voor niets is gekozen voor het lange Hemelvaartweekend. In ieder geval is de Kennedymars weer te rug op de oude stek, in en rondom de schouwburg. Het vernieuwde plein biedt talloze mogelykheden voor het inrichten van een sfeervol le start- en finishplaats. Voor de deelnemers is het belang- rykste dat de organisatie klopt en ze aan een vielige tocht kunnen meedoen. De stichting Kennedy mars heeft op dat vlak een naam hoog te houden. Elk jaar probeert men de omstandigheden voor wan delaars te verbeteren. In het jubi- leunyaar wordt onder meer geëx perimenteerd met een streepjesco de en een digitale leespen. Op

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7