Venray's bouwbedrijf ontwikkelde nieuwe metselsteiger SV Venray wil ook in de toekomst aan de top blijven Venrayer bijna 'Collega van het .Jaar' HYPOTHEEK? Handtas uit winkelwagentje gegrist Metselaars krijgen minder rugklachten 2E Jaarlijks ongeveer ƒ40.000,- extra nodig Renovatieshow in Wieënhof PEEL EN MAAS Open Huis bij Weer-U-Zon PEEL EN MAAS Praat in ieder geval eerst met de Rabobank! Rabobank. Aapgenaam. igina PE£L EN MAAS Donderdag 1 april - Pagina 7 Woensdagmorgen omstreeks 10.00 uur was een inwoonster bezig haar boodschappen va nuit een winkelwagentje op de parkeerplaats op het Gouden Leeuwterrein in de kofferbak van haar geparkeerde auto te leggen. Plotseling zag ze dat een jongeman, die hangend uit het raam van een paserende auto. haar handtas uit het bood schappen wagentje griste en er vandoor ging. Tóch zag ze nog kans het kenteken van de auto op te nemen, waarna ze aangif te by de politie deed. Dat opgegeven kenteken, leer de dat de auto, toebehoorde aan een 81-jarige inwoner van Ny- megen. De Venrayse politie ging zelf tót aktie over. Het opgege ven adres bleek van een Ny- meegse firma te zyn. De directeur van dat bedrijf kon dit verhaal niet geloven: "Myn vader kan het niet geweest zyn en zyn auto staat in de garage, maarik ga toch even kyken." En jawel hoor, de 81-jarige man kon by Nijmeegse politie aan gifte doen van diefstal van zyn auto. Een zoekaktie naar die au to heeft tot nu toe geen resul taat opgeleverd. Van de bestuurder en de inzittende is een signalement bekend, maar toch vraagt de politie dringen of eventuele getuigen kontakt op willen nemen. In de schoudertas zat wat klein geld, drie cheques, rybe- wijs, kentekenbewijs, en verde re persoonlijke papieren. Eveneens vorig week woens dag werd in het centrum een portemonnaie gerold van een inwoner uit Leunen. In die por temonnaie zat een geldbedrag van ƒ192,00. De politie denkt dat beide diefstallen met elkaar te maken hebben. Voorzitter Michiels-. 'Venray moet zich ook op langere termijn in de top van de hoofdklasse kunnen handhaven' dit te financieren willen we de regio-funktie die Venray in Noord- Limburg heeft koppelen aan SV Venray. SV Venray wil die regio- funktie uit gaan dragen. Ik kan my voorstellen dat op de kleding van ALLE SV Venray elftallen ergens 'Venray regiocentrum' komt te staan. We moeten dan wel het be drijfsleven achter ons zien te krij gen' meent Michiels. Een of twee grote hoofdsponsors kunnen dit plan volgens hem niet dragen. Het bestuur van SV Venray heeft daarom een folder laten vervaardi gen onder het motto 'SW voor Ven ray - Venray achter SW'. Hierin worden ondernemers gevraagd deel te nemen in een kollektieve sponsoring, om zo Venray als regio centrum te gaan promoten. 'Bedrij ven kunnen hierin participeren met een bijdrage van ƒ150,- tot ƒ1500,-. Maar ook particulieren, die Venray willen steunen, zyn met een financiële bijdrage welkom' laat Wiel Michiels weten. Volgens hem moet deze vorm van sponsoring cq. Venray-promotie mogelijk zijn. 'Vergeleken met an dere hoofdklassers, gaat het hier om een redelijk klein bedrag. Als dat niet bijeengekregen kan wor den, voorzie ik dat Venray zich op termyn niet in de hoofdklasse kan handhaven en dat zou zeer jammer zijn'. Op zondag 4 april kunt u kennis maken met Verti Atelier Deume. Verti is een bedrijf, dat zich bezig houdt met vernieuwingstechnie ken voor uw interieur. Een vemieu- wingstechniek zo goed, dat uw inrichting thuis jarenlang nieuw blijft. Kortweg revolutionair valt te noemen de techniek om trappen in huis zodanig te vernieuwen, dat alle denkbare ellende voorgoed voorko men wordt. Een Verti-trap piept of kraakt nooit; u hoeft geen trap meer te bekleden met vloerbedek king, die onbetwist reeds na enkele jaren slytvlekken gaat vertonen. Verti-trappen zijn er in onverwoest baar (mooi) kunststof, of naar wens in donker of licht eiken. Verti doet nog meer. Zijn uw bin nendeuren toe aan een opknap beurt, of zelfs aan vervanging? Verti weet raad: door Verti vernieuwde deuren en kozijnen zyn niet alleen nieuw; ze blijven ook jarenlang nieuw. Verti gebruikt hiervoor nl. materialen die speciaal zyn ver vaardigd uit hoogwaardige kunst stoffen, die niet alleen sterk en slijtvast zyn, maar ook kleurecht en stootvast, waardoor gebruikers schade achterwege blijft, die by ge verfde deuren onherroepelijk tot blijvende schade leidt 's Morgens voor u b.v. naar uw werk vertrekt haalt Verti uw deu ren op en 's avonds als u thuis bent, staat Verti op de stoep en hangt keu rig uw deuren volkomen vernieuwd in de scharnieren. Bij Verti heeft u een ruime keuze uit vele kleuren en dessins voor vernieuwing van uw deuren en ko zijn met aangepaste lijsten/roedes en overige mogelijkheden. Kortom: wij heten u van harte welkom op de show waar wy graag samen met u onze kollektie door zullen nemen en u dé oplossing aanbieden. Zondag 4 april wordt er een show verzorgd in hotel De Wieënhof, Leunseweg 2a tussen 11.00 en 17.00 uur. (Zie advertentie elders in dit blad.) 'n abonnement waard Metselaars hoeven zich niet meer te bukken om stenen te. pakken, wat het aantal rugklachten sterk ver minderd. Burgemeester Dra. B. Fhsol van de gemeente Horst onderbreekt op vrijdagmiddag 2 april zijn ambtelij ke verplichtingen om de nieuwe showroom van Weer-U-Zon officieel te openen. Het is tegelyk het start sein voor een Open Huis weekend, waarop iedereen welkom is die met plannen rondloopt om z'n huis te verfraaien. Of die zomaar een kijkje wil nemen in de totaal vernieuwde toonzaal vol met deuren, ramen, rolluiken, zonwering en serres. Al vanaf het prille begin heeft het bedrijf van Herman en Mia Peeters zich weten te onderscheiden van andere aanbieders van alumi nium/kunststof systemen door z(jn klantgerichte manier van werken. De eigenaar licht het zo toe:"Tben ik zag dat de meeste van myn colle ga's de markt opgingen met produc ten die zij aardig vonden, heb ik besloten om juist uit te gaan van de wensen van de klant". Het resultaat is dat Weer-U-Zon een unieke plaats heeft veroverd, zowel b(j de particu liere huiseigenaar als b(j bedrijven. Klanten kortom, die b(j Weer-U-Zon de zekerheid hebben dat er vanuit hun wensen een produkt wordt ge maakt dat qua afwerking en uilvoe ring precies op hun woonsituatie is afgestemd. NIEUWE SHOWROOM De eigenaar van Weer-U-Zon be schouwt de vernieuwing van zijn toonzaal als een soort luxe pro bleem. "In een t(jd van groei ben je vooral bezig met je klanten; alle aandacht is erop gericht, een goede service te leveren en het karwei op t(jd te voltooien is essentieel", aldus Peetere. "Mar Intussen sluipt het ruimtegebrek je showroom binnen. Eerst is dat nog een beetje op te vangen door alles wat in elkaar te schuiven, maar op den duur heb je geen armslag meer om je hele pro gramma te laten zien en je klanten op een behoorlijke manier rond te leiden". "De noodzaak voor de verbou wing was door onze voorspoedige groei dus een soort luxe probleem geworden. Maar ik ben blfj dat we eindelijk op orde zijn", aldus Her man Peeters die daarb(j doelt op de riante ruimte van ruim 300 m2 waar alle producten nu een plaats hebben gevonden. Om de consument in de gelegen heid te stellen, een k(jKje te komen nemen, is er ln het weekend van za terdag 3 april van 09.00 tot 16.00 uur en op zondag 4 april tussen 11.00 en 16.00 uur Open Huis. Via advertenties is het publiek uitgenodigd om een weekend lang met de deuren te komen slaan. "Die uitnodiging is natuurlijk met een knipoog gedaan", aldus Peetere, "want de mensen mogen natuur lijk overal aanzitten en alles uitpro beren. maar ik hoop niet dat ze massaal met de deuren gaan slaan". "Alhoewel", voegt h(J er aan toe, "onze deuren en ramen sluiten zo perfect dat ik niet bang ben om er hoofdpijn aan over te houden!" uw weekblad Wedstrijd in de woninginrichtingsbranche: Jongen in elkaar geslagen Zonder de minste aanleiding werd vorige week dinsdag aan de Haammakerstraat een 13-jarige jon gen door drie, nog onbekende jon gens, tussen 2030 en 20.45 uur, met een stok in elkaar geslagen. Die jongen moest daarna op de EHBO in het ziekenhuis zyn wenkbrau wen laten hechten. Ook werd een van de ogen flink geraakt. De drie helden gingen er vandoor toen er andere personen in de buurt kwamen, de jongen aan zyn lot overlatend. Jammer genoeg werd eerst enke le dagen later aangifte gedaan. Tbch hoopt de politie met hulp van getui gen, die zich tot op heden nog niet hebben gemeld, deze zaak te kun nen oplosen. Het Venrayse bedrijf Bouwmy Janssen bv heeft een nieuwe met selsteiger ontwikkeld, waardoor de rug van de metselaar minder wordt belast Bouwmij Janssen bouwde het prototype en het in steigerbouw gespecialiseerd bedryf Stalen Stei ger Holland (SSH) perfektioneerde de 'Venrayse steiger'. Tussen de eigenlijke werksteiger en de te metselen muur is een ver laagde, 53 cm brede steiger gemon teerd, waarop de metselaar staat De stenen worden op de 50 cm hoger gevestigde werksteiger gelegd, zo dat de metselaar zich nauwelijks meer hoeft te bukken. 'Onze metselaars z(jn zeer en thousiast over de nieuwe werkstei ger. De rugklachten zyn aanzienlijk verminderd', verwoordt direkteur Karei Janssen van het Venrayse be dryf de mening van zijn metse laars. 'In feite gaat het om een heel simpel idee maar je moet er wel opkomen'. WERKOMSTANDIGHEDEN Bouwm(j Janssen bv is een Ven ray's bedrijf met 100 mensen in dienst en gespecialiseerd in utili- teits- en woningbouw, renovatie en onderhoud. Om er voor te zorgen dat veiligheid en werkomstandighe den voor de werknemers optimaal zyn, heeft het bedrijf een speciale man in dienst, die met deze zaken is belast. In overleg met de Bedrijfs Gezondheids Dienst wordt kon- stant gekeken naar de arbeidsom standigheden, materieel, inzet en kledy van de mensen op de bouw. RUGKLACHTEN Deze veiligheidsman en de direk- tie van het bedryf zagen al lange tyd hun metselaars op de steigers krom staan om stenen op te pak ken en vervolgens te verwerken. 'Metselaars verwerken per dag, af hankelijk van het soort werk, tus sen de 500 en 1500 stenen. Dat betekent dat sommige metselaars zich dagelijks 1500 keer moeten bukken om een steen op te pakken en deze vervolgens op de muur te metselen', konstateert Janssen. 'Het gevolg van het vele bukken, in weer en wind, is, dat veel metselaars ge- konfronteerd worden met rug klachten en op den duur ziek thuis blyven of zelfs in de WAO terecht komen'. Intern is het Venrayse bedryf gaan zoeken naar een oplossing en die werd gevonden door het deel van de steiger waarop de metselaar staat, 50 cm te verlagen. De opper man, degene die de stenen aan sjouwt, heeft daardoor een vrije werkvloer gekregen van de breedte van de steiger (meestal 1.30 meter) voor transport per kruiwagen en opslag van de materialen, stenen en cement De metselaar hoeft zich om een steen te pakken niet meer te bukken en kan de stenen zo maar aanpakken. De Venrayse vinding is inmiddels verder uitgewerkt door Stalen Stei ger Holland, die de nieuwe steiger onder de naam Cuplok Metselstei ger op de markt heeft gebracht In middels is er al ruime belangstel ling voor de 'Venrayse' steiger. Vernielingen by school Het afgelopen weekend werden weer vernielingen aangericht aan de basisschool De Bongerd aan de Eikenlaan. Deze keer werden de muurtjes rond de zandbak moed willig omver gegooid. Tevens waren twee draadglasruiten vernield. Winkeldief betrapt Een 55-jarige inwoonster van Horst had zich in een warenhuis aan de Grotestraat twee zakjes met paaseieren toegeëigend en een zak je met panty's, by het passeren van het alarmpoortje ging dit alarm af. De vrouw werd door het personeel aangehouden en aan de politie overgegeven. Ze kon, nadat proces verbaal was opgemaakt, terugkeren naar Horst. Poging tot inbraak Door vernieling van de lichtkoe pel was een poging tot inbraak ge daan in de tennishal aan de Kempweg De dader is kennelijk in zyn werk gestoord want er waren geen sporen dat de dader in de hal is geweest en er werd niets ont vreemd. SV Venray heeft zich bezonnen op de toekomst en wil ook op lange re termijn blyven meedraaien in de top van de Hoofdklasse C. Het bestuur, onder leiding van voorzit ter Wiel Michiels, heeft daarvoor een nieuw beleidsplein ontwikkeld. Daaruit blijkt dat SV Venray zeker ƒ40.000,- per jaar nodig heeft om het gestelde doel te bereiken. Daar bij speelt de jeugdopleiding een be langrijke rol. Het rekreatieve voetbal zal by SV Venray wel be waard blijven, liet voorzitter Mi chiels weten. REGIO In haar nieuwe beleid wil de Ven rayse hoofdklasser zich ook meer op de regio oriënteren. 'Als hoofd klasser moeten wy ons duidelijker in de regio profileren', aldus Mi chiels. Volgens hem heeft Venray een belangrijke funktie in de "betaald-voetbal-driehoek' Nijme- gen-Venlo-Eindhoven. 'Een hoofd klasser vormt een tussenfase tussen betaald voetbal en amateur voetbal en heeft een soort brug- funktie.' Goede kontakten met profclubs, maar zeker met andere amateurclubs in de regio, is daarbij volgens Michiels onontbeerlijk. PRESTATIEF Wil Venray zich in de top van de hoofdklasse handhaven zal er bin nen de vereniging een en ander nog moeten veranderen. De selek- tie, nu le en 2e elftal wordt met het 3e elftal uitgebreid. De rekreatieve sector blijft verder onaangetast. 'De ze afdeling is voor de vereniging im mers van levensbelang' aldus de SW voorzitter. Verder moet er een goed voetbalprodukt neergezet wor den. 'Dat trekt meer supporters en sponsors'. Om dit doel te bereiken moeten er meer trainers voor de selektie komen. Verder speelt de opvang van jeugdspelers uit de regio een belangrijke rol. Jeugdspelers moe ten een betere begeleiding krijgen, mogelijk gekoppeld aan een studie begeleiding. Jeugdspelers van ande re verenigingen moeten niet te snel in de top van de vereniging inge voerd worden. Slagen ze daar niet dan is de val hard en pynlyk. Dat moet volgens Michiels voorkomen worden door hierover duidelijke af spraken met andere verenigingen te maken. Verdëre plaiirieri van SV Venrajr voor de toekomst zijn een overdek te sta-tribune FINANCIERING Al deze plannen moeten met nieuwe financiële middelen wor den gerealiseerd. 'De raming ligt op 40 tot 50.000 gulden per jaar. Om De heer Jan Theeuwen, stoffeer der by woninginrichtingszaak Frans Lemmers te Venray, is geno mineerd voor de titel 'Collega van j het Jaar 1993' binnen de woningin- I richtingsbranche. Afgelopen zater dag ontving h(j, tijdens een druk bezochte, feestelyke bijeenkomst in Hooglanderveen, uit handen van juryvoorzitter Jan des Bouvrie een oorkonde voor deze nominatie. Van alle deelnemers aan de landelijke wedstrijd werden 25 personen ge nomineerd. Uit alle genomineer den moest uiteindelijk één I winnaar worden gekozen; die eer i viel te beurt aan de 32-jarige Lydia Wareman uit Badhoevedorp. De wedstryd 'Collega van het Jaar' is georganiseerd door de Cen- j trale bond van Woninginrichters - (CbW) als onderdeel van de campag ne 'je maakt het mooi in de woning inrichting'. Het doel van deze campagne is duidelijk te maken dat het goed werken is in de woning inrichtingsbranche en, tegelijker tijd, om de vaktrots van de medewerkers te vergroten. Voor de wedstryd hebben onder- nemers en medewerkers uit het he le land kandidaten aangemeld. Criteria bij de beoordeling waren I onder meer klantvriendelijkheid, - I servicegerichtheid, collegialiteit, I enthousiasme en vakkennis. I De 25 genomineerden werden sa men met hun partner, collega's en direktieleden door de CbW getrak- Iteerd op een muzikale feestavond. De jury bestond naast Jan des Bouvrie uit personeelsfunktionaris Jan des Bouvrie overhandigt de nominatie-oorkonde aan de heer Jan Theeuwen van Frans Lemmers te Venray. mevrouw Wil Willemsen van Lun- dia, de vakjournalisten Tom Graat van 'Wonen', Kees Kommer van 'Gaaf Goed' en mevrouw Frederick van Olffen van 'Viva' (woonredak- tie), Luuk Voormeulen van de Dienstenbon FNV en Herman Schlösser van de CbW. Jan Theeuwen is in de eerste plaats inderdaad op en top vakman en hy is alleen met 100% werk te vreden; zijn grootste specialiteit is het op een kunstige manier verwer ken van linoleum. Tot november 1974 was hij naar de letter een ech te collega van Frans Lemmers en een van de andere medewerkers; samen werkten zy indertijd by wo ninginrichting Rob van Haaren en hierdoor heerst er in het huidige bedryf geen sfeer van medewerkers laat staan van werknemers, maar zyn er eigenlijk alleen maar colle ga's, die ieder het bedrijf Frans Lemmers woninginrichting als 'eigen' beschouwen en hart en ziel in hun werk stoppen. Aldus is er een samenwerking van circa 25 jaar en heeft Jan derhalve ook zijn eigen klanten die speciaal naar hem vragen. In banktermen gesproken: 'Jan denkt mee'. Door zyn lange ervaring is Jan Theeuwen ook bij uitstek geschikt om leerlingstoffeerders het am bacht van woningstofferen by te brengen (ze moeten dan wel een eindeloos geduld opbrengen). Nederlands grootste hypotheekverstrekker scherpe tarieven deskundige en persoonlijke advisering voor uw hypotheek op maat

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7