Avondvierdaagse na 16 jaar weer terug in het centrum in vijver Asteria Ruim 2V2 miljoen liter water Jaarlijkse slipjacht in Venray Pater Timmermans 5O jaar priester Eerste steen uitbreiding 'Kruudwis' DE NIEUWE KOLLEKTIE Vrouwengilde organiseert filmavond Adriaan de Klokkeluier' PEEL EN MAAS 95 95 Hotelmedewerkers vullen gigantische vijver met emmertjes Jac. Nooyen Mannen Mode is de speciaalzaak voor een uitgebreide kollectie betaalbare mannenmode. Voor deskundig advies. En... voordeel via uw vaste klantenkaart Proef de lentebroden van uw Echte Bakker 21 maart 2 jaar Echte Bakker Gommans in Ven ray. fY\ Dit vieren w\j gram molen-wit brood gommans voor de P"*^9 1 *80 Advocaat-bol met heerlijke bavaroise 11,- ECHT... JE PROEFT "H PEEL EN MAASDonderdag 18 maart Pagina 5 Alle veranderingen worden door ons In eigen atelier gratis voor u verricht. Grotestraat 27 Venray Tel.: 04780 - 83938 Traditiegetrouw staat voor het Ka li tholiek Vrouwengilde de maand J maart in het teken van haar 'pro- j| jekt Jacqueline' in Divinolandia, H Brazilië, door het organiseren van a benefiet-avond, r Dit jaar is gekozen voor een film- ind op donderdag 25 maart a.s. de schouwburg van het Vincent 1 Gogh Instituut, lokatie Noord- aanvang 20.00 uur. YEELEN In Memoriam In de leeftyd van 81 jaar overleed, na een zeer intensief beleefd priesterleven, in het rusthuis voor Paters Franciscanen in Wychen, pater Joop Loof. in zyn Venrayse ja ren bekend staand als Adriaan de Klokkeluider. Pater Joop Loof is geboren in Am sterdam en aan die stad bleek hy nog altyd zyn hart verpand te heb ben. Als zoon van een zeer bekende bakker hoopte zyn vader dat Joop in zyn voetspoor zou treden en al heeft hy enkele jaren in de bakke- ry gestaan, zyn roeping was toch heel anders, want in 1931 trad hy by de Minderbroeders in Hoogcruts in. Na een studie in Venray en Weert werd hy in maart 1940 door mgr. Lemmens tot priester gewyd. Het was reeds in de oorlogsjaren te merken dat pater Loof zich graag wilde inzetten voor het jeugdwerk. Dat was ook de reden dat hy door zyn oversten in 1947 overgeplaatst werd naar Venray. In die tyd maak te hy zich daar zeer geliefd en be mind onder de arbeidersklasse want de 'Jonge Werkman' in de nieuwe vorm als 'Kgjotters' vond in hem de ware aalmoezenier. Hy bouwde niet alleen die jongerenbe weging op maar zette zich ook in voor andere zaken, zoals de missie. Onder zyn bezielende leiding werd de Dekenale Missie-tentoonstelling een groot sukses. Tot 1951 bleef hy in Venray werkzaam en drukte hy hier zyn stempel op vele aktivitei- ten. Tben werd hy overgeplaatst naar Drachten om zich daar ook in te zetten voor het jeugdwerk en als aalmoezenier van de gevangenis in Leeuwarden. Via diverse omzwervingen kwam hy in 1987 terecht in Huize Laver- ne, alwaar hy, nog zeer aktief, van zyn laatste levensjaren genoot. 'n abonnement waard Het is inmiddels al weer 16 jaar geleden dat de Venrayse avondvier daagse vanuit het centrum van Ven ray werd georganiseerd. Tben werd voor het laatst vanuit de schouw burg en vanaf het Schouwburg plein de avondvierdaagse gelopen. Wie herinnert zich niet de wit blauw kiosk, die in die tyd op het Henseniusplein en Schouwburg plein stond. Omdat de verkeerssitu atie in het centrum het vertrek van ruim 1200 wandelaars vanwege de veiligheid niet meer toeliet, werd vervolgens uitgeweken naar sport hal De Wetteling. In de jaren die daar op volgenden groeide de avondvierdaagse uit tot een evene ment met meer dan 3000 deelne mers. Nu de verkeerssituatie in het centrum is gewyzigd. is er van ver keersonveiligheid geen sprake meer. Een van de redenen voor de organisatie om terug te keren naar het Schouwburgplein. 'Ook de sfeer die het centrum uit straalt, heeft een belangryke rol gespeeld by ons besluit om terug te keren naar het centrum' laat Ge rard Reynders namens de organisa tie weten. Dat zal volgens hem ook zyn weerslag vinden in het défilé, dat dit jaar vanaf de Helfriehstraat via de Merseloseweg. Bergweg, Hoenderstraat. Marktstraat, Grote Markt en Grotestraat, zal finishen op het Schouwburgplein. Organisatorisch betekent deze verplaatsing, terug naar het cen trum. ook het nodige. Zo zal er op het Henseniusplein een grote fiet senstalling komen, waar de deelne mers hun fiets kunnen neerzetten. Daarby zal ook toezicht gehouden worden. Mensen die toch met de auto komen, kunnen vanaf de Mer seloseweg komen om de kinderen bij het Schouwburgplein uit te la ten stappen, om vervolgens de auto elders te parkeren. Verder zal de organisatie gebruik maken van de foyer van de schouw burg. Volgens Gonnie van Ham. voorzitster van de Avondvierdaagse, een ideale werksituatie. Ook zullen er aktivlteiten onder nomen worden om de entourage rondom de avondvierdaagse «>p te fleuren, zodat het tydens die dagen gezellig vertoeven is in het cen trum. 'Voor ons is het wel afwach ten hoe het gaat lopen, maar we hebben er alle vertrouwen in. De eerste keer toen we het vanuit I)e Wetteling organiseerden verliep het ook niet vlekkeloos' aldus mevr. Van Ham. De avondvierdaagse zal dit jaar overigens voor de 35e keer. van 10 Lm. 13 juni georganiseerd worden. Het is dan ook de tiende keer dat op de herinneringsmedaille een van Ven rays veldkappelleu zal staan. De noeste wandelaars hebben dus in middels een fraaie kollektie by el kaar. Voor de organisatie betekenen de verhuizing naar het centrum, en het jubileum, wel een extra kosten post Daarom wil men een sponsor- dub, de 'Vrienden van de Vier daagse' in het leven roepen. Ieder een kan daarin participeren. Dit jaar ls een bydrage van ƒ35,- vol doende. Volgend jaar zal die bydra ge ƒ36,- bedragen. der hoofd van de school was. De la gere school doorliep hy dus onder het allesziende oog van zyn vader. 'Dat was zeker niet gemakkeiyk want je moest een voorbeeld zyn'. Na de lagere school ging Jan Tim mermans naar het gymnasium van de Paters Franciscanen in Venray. In 1936 volgde hy zyn roeping en trad in in het klooster van de Fran ciscanen in Alverna. Na verdere studies te hebben volbracht. o.a. in Venray en Weert werd hy op 'zon dag Laetaere' in 1943 in Weert door mgr. Lemmens met 40 andere confraters tot priester gewyd. Vervolgens stond pater Timmer mans 18 jaar aan het St Bemadi- nuscollege in Heerlen als kathe- cheet-prefect Tben werd hy overge plaatst als godsdienstleraar aan de opleiding der Minderbroeders in Katwyk, om n£ 2 jaar weer overge plaatst te worden, hu naar het toenmalige Internaat IC van de Franciscanen in Venray als prefect godsdienstleraar. Maar in die tyd wilde hy meer. Hy stond o.a. aan de wieg van de volleybalvereniging Lyceum'64 en kreeg de eretitel mee ran 'de peet vader'. Daar is hy nu nog trots op. In 1980 maakte hy gebruik van de VUT-regeling en kon hy zich nog meer dan hy al deed Inzetten voor zyn taak als rector van de Zusters van de Goddelyke Voorzieningheid. beter bekend als de Zusters van St. Jozef. Die taak heeft hy met veel plezier uitgeoefend, totdat hy de zusters mee uitzwaaide by hun ver trek, enkele jaren geleden. I'ater Timmermans geniet nu te midden van de kleine communiteit van de Paters Franciscanen in het vroegere hotel De Keizer aan de Pa- tersstraat nog van een welverzorgde levensavond. Hy is nog biy dat hy iedere zondag in de intieme kapel van die gemeenschap de H. Mis mag opdragen. 'Dat zal ik doen zo lang het my mogeiyk wordt gemaakt'. Op zondag 21 maart zal hy in Wanssum tydens een plechtige door hem opgedragen eucharistie viering. met assistentie van pater Bamhoom en zyn vroegere dorps genoot Peter Fidelus Wynhoven, God danken voor de 50 priester- jaren. De eucharistieviering begint om 10.30 uur en pater Timmermans hoopt dat velen de dienst zullen by- wonen. Daarna is er in het gemeen schapshuis De Zandhoek, gelegen naast de kerk, gelegenheid om pa ter Timmermans gelukwensen aan te bieden. Hy hoopt veel oud leerlingen te mogen begroeten. Vanaf 13.00 uur wordt het verdere feest In besloten familiekring gevierd. Het pas geopende Hotel Asteria aan de Maasheseweg legt momen teel de laatste hand aan het exte rieur van dit markante pand. Meest opvallend daarby is de enorme vy- ver voor het hotel waarin afgelopen dinsdag ruim 2Vfe miyoen liter wa ter gepompt werd. Om dit met het fraaie terrasweer van de afgelopen dagen wat sneller te laten verlopen, droegen alle medewerkers van Asteria hun 'emmertje' by. Koks, kelners, serveersters en receptio nistes van Asteria vormden een menselyke keten van waterdragers en vulden zo de bodem van de gi gantische vyver. Een ludieke aktie die veel voorbygangers tot stoppen bracht 8PUITFONTEIN Het strategisch gesitueerde hotel restaurant Asteria voorziet met haar 40 kamers en zalenkapaciteit van zo'n 700 personen in een grote behoefte in Venray en omgeving. Het restaurant met brasserie heeft gedurende de openingsmaanden reeds vele honderden gasten mo gen ontvangen. Voor het verkeer op de nieuwe snelweg A73 Nymegen- Venlo, die volgend jaar opgeleverd wordt, zal de vyver met een 12 me ter hoge en verlichte spuitfontein als een ware blikvanger fungeren. Bovendien heeft de vyver ook nog funktie: by kalamiteiten kan er makkelyk bluswater uit gepompt worden. Hoteleigenaar Hans van der Sterren hoopt echter dat het zó ver nooit komt. Deze film is afkomstig uit de Afri kaanse republiek Mali en heeft in ternationaal sukses geboekt op vele festivals. In 1987 werd deze film in Cannes onderscheiden met de Pry's van de Jury. Desondanks heeft de film moeite Bhad het grote publiek te berei ken, De oorzaak daarvan is gemak keiyk te raden: Yeelen van regisseur Souleymane Cissé is doordrenkt van een cultuur, die wel heel ver van de Europese verwy- derd is. Maar dat maakt de film juist zo interessant voor wie zich er open voor wil stellen. Het thema is het oerkonflikt tus sen vader en zoon. En de manier, waarop dit is verweven met het stammen ritueel, maakt de film juist zo byzonder. De film is als het ware de sleutel tot een vreemde wereld. De Volkskrant schreef destyds: "Yeelen is een film van grote klasse, die eigenlyk zo in de bioscoop zou kunnen draaien. Weliswaar zit het verhaal vol tradities en plaatselyke magie, maar de schitterende beel den en de grote creativiteit, waar mee Cissé de wortels van zyn cultuur uitdraagt maakt de film toe- jankelyk en spannend voor ieder een. Yeelen is een klein meester werk van een moderne regisseur, die bewyst, dat filmtaal universeel is en begrypelyk kan zijn voor iedereen die oren, ogen en een hart heeft'. De film zal worden ingeleid door de heer A. Noyens, lid van de Stich ting Filmvorming Venray. De entree voor deze avond be- draagt ƒ10,- p.p. De kaarten zyn ver krijgbaar by alle bestuursleden van iet KVG en by de VW, Grote Markt Venray. En, indien nog voorra 's avonds aan de zaal. De gehele opbrengst komt ten goede aan het 'projekt Jacqueline', kcqueline Eibers uit Overloon rerkt al meer dan 25 jaar belange loos voor de bevolking van Divino- andia in Brazilië. Aanvankelyk als mlpje van haar oom pater Hen driks. laar na diens overiyden leeft zy haar taak alleen voortgezet let KVG heeft destyds op zich ge komen haar werk te ondersteunen. Aanvankelyk door het sturen van kleding, maar langzamerhand is dit uitgegroeid tot meer strukturele kuip. Sinds de gemeente Venray °<>k Divinolandia e.o. tot haar ont- wikkelingsprojekt heeft gekozen is er een duidelyke verbetering van de levensomstandigheden aldaar te lespeuren. Het laatste projekt dat gereali seerd is is een bejaardenhuis, waar TP grote behoefte aan bestond. "Voor my hoeft het helemaal niet in de krant te komen dat ik zondag a.s. in Wanssum mijn gouden priesterfeest hoop te vieren, maar als het dan toch moet - en eigenlyk is het toch goed dat mijn vroegere dorpsgenoten en oud-leerlingen het weten - maak er dan niet teveel ophef over'. Aan het «woord is pater Jan Tim mermans (76), 50jaar geleden inge treden in de congregatie van de Minderbroeders. Hy is geboren en getogen in Wanssum waar zyn va- Zes leerlingen van basisschool De Kruudwis in Landweert hebben vo rige week woensdag de start gege ven voor de uitbreiding van hun school. Samen met de echte bouw vakkers metselden de kinderen een zelf gemaakt mozaïek In. Aan de katholieke basisschool De Kruudwis worden drie lokalen ge bouwd. Die zyn nodig omdat de school de laatste jaren hard ls ge groeid. Daarom zitten de acht basis- schoolgroepen nu verdeeld over zes lokalen. Wanneer de verbouwing in juni van dit jaar achter de rug is, hebben alle groepen hun eigen lokaal. Voor de nieuwbouw heeft de ge meente een bedrag van 6,7 ton uit getrokken. Voor de inrichting krygt de schooi nog eens 34.000 gulden. Zaterdag 20 maart wordt in Ven ray de jaarlykse slipjacht gehou den. Tussen 12.30 en 16.00 uur jaagt een meute honden een tevo ren getrokken spoor na. De honden worden gevolgd door ruiters. Be langstellenden kunnen de slipjacht vanaf verschillende plaatsen volgen. De jacht begint om 12.30 uur met het aanbieden van de Stirr lip Cup. Dat gebeurt op het parkeerterrein by het oude zwembad. Daarna ver trekken honden en ruiters om het door Huub Janssen getrokken spoor te volgen, dwars door bossen, akkers en weilanden rondom Ven ray. Wie de jacht wil zien. kan even eens vanaf 12.30 uur met eigen vervoer achter de volgauto aan rij den. Die stopt op plaatsen waar het publiek het beste overzicht heeft over het jachtgebied. De jacht bestaat uit vier runs en wordt omstreeks 16.00 afgesloten met de 'kill' in de omgeving van het Gieze Venneke. De 'kill' vormt voor de honden de beloning voor een middag speurneuzen. De organisatie van de slipjacht is in handen van de heren T. Weegels. H. Jansen en T. Coenen en van me juffrouw N. Coenen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5