Muzikaal thaal. 1 x 11 jaarjoekskapel 'Noeët Tuus' S.V. Venray organiseert unieke voetbalspellenmiddag 25 Jaar na dato... A GENOA Limburgs Jeugd toneel speelt 'Gelaarsde Kat' Gezocht: Vrijwilligers voor de maaltijd voorziening Lezing over koperslagers Expositie Dana Komjaty in de Bonte Koe Schouwburg- nieuws Vlooien- en curiosamarkt in Castenray Geslaagd Sukses Irst Choice le Plaats voor 'enrays danspaar Vogelmarkt o Wanssum Philatelica WV-nieuws Op 20 en 21 maart a.s. zal joeks kapel Noeët Tuus uit Leunen haar 11-jarige bestaansfeest vieren. Een aantal vrienden, waarvan de mees ten zonder enige muzikale voor kennis, besloten destijds om een kapel op te richten. Snel werd dui delijk dat de leden na de oprichting dan 'nie tuus' zouden zyn. En dus werd de kapel gedoopt onder de naam Noeët Tuus. Vooral de humor en het plezier in muziek maken, vormen de basis van deze joekskapel. De joekskapel die zeer regelmatig optredens verzorgt tijdens de diverse joekska- pellenfestivals, feestavonden, bra derieën en carnavalsavonden, ervaarde zijn hoogtepunt tijdens het suksesvolle optreden bij de aan komst van de Tbur de France in Val kenburg in 1992. Ook internationaal hebben zy reeds kontakten weten te leggen. Een optreden in Duitsland heeft men achter de rug en een optreden in Luxemburg staat in het voor uitzicht Een drietal dirigenten hebben in de loop der jaren gezorgd voor het opkrikken van dit niveau. Als eer ste dirigent kwam Leo Rein(jes die de moeilijke beginjaren voor zijn rekening nam, gevolgd door Tbn Klinkenberg die er vooral een stuk techniek aan toevoegde. De huidige dirigent Mart Kusters zorgt voor een stemmings-binding met het publiek. 'typerend voor de onderlinge band is het feit dat gedurende de 11 jaren van bestaan er slechts twee le den hebben afgehaakt, die in de loop der jaren door drie andere le den zijn vervangen. Op tijd een nootje, graag een neutje, veel lachen, en vaak nie tuus is een op het lijf geschreven spreuk voor de jarige joekskapel Noeët Tuus. Het 1 x 11 jaar bestaan wordt gevierd met een groots feest weekend. Iedereen is van harte wel kom in gemeenschapshuis De Brink te Leunen op 20 en 21 maart Het programma van zaterdag 20 maart aanvang 20.30 uur bevat o.a.: Noeët Tuus, Frot Frötje en Klokje. Die Fröliche Rübensammler, allen uit Leunen en De Zwarte Fknfare uit Aarle-Rixtel. Verder is deze avond een eregast aanwezig en zal het pro gramma regelmatig worden onder broken door Het programma van zondag 21 maart: Joekskapellenfestival, aan vang 13.00 uur met aa.: Noeët Tuus uit Leunen; Caskele uit Casten ray; Heissa uit Heide; Schabbeijoeks uit Ysselsteyn; Ut Göt uit Oostrum en Luuster Efkes uit Veulen. De Rooise Hofkapel zal deze middag afsluiten. Tévens is er volop vertier voor de jeugd zoals een videohoek. schmin- cken van gezichten en zelfs een echte clown. Ook zal deze middag de bekendmaking zijn van de prijs winnaars van de teken- en de knut- selwedstryd. In het kader vanr SV Venray- promotie organiseert SV Venray. tij dens de paasvakantie, een groots opgezette voetbalspellenmiddag. Op woensdag 14 april a.s. staat deze unieke hapening te gebeuren. De middag begint om 13.00 uur en zal tot ongeveer 18.00 uur duren. De spellenmiddag zal zich afspelen op sportpark De Wieën. De voetbalspellenmiddag is be doeld voor alle niet-leden van SV Venray. Alle jongens en meisjes tus sen de 10 en 18 jaar zijn van harte welkom. Deelname is gratis. De organisatie is in handen van de Technische Commissie van de Jeugdafdeling in samenwerking met de senioren-hoofdtrainer Maar ten Arts en de Jeugd-hoofdtrainers Jack Lenssen (A), Reinold Wiede- meijer (B) en John v.d. Wijst (C). Te vens zal een aantal eerste-elftal- spelers aanwezig zijn. Zy zullen de deelnemers gaan begeleiden en coachen tijdens de uitvoering van de spellen. Venrayse Jeugdkaderle- den zorgen voor de goede verloop van o.a. de puntentelling. Venray-keeper Wim Jacobs zal aanwezig zijn om tijdens het onder deel penalty-schieten het doel te verdedigen. Ook PSV-er Edward Linskens is te gast by zyn oude club öhi een steende by te dragen aan deze middag. De middag begint zoals vermeld om 13.00 uur. Na een welkomst woord worden de deelnemers in leeftijdsgroep ingedeeld, zodat na het omkleden het startsein gegeven kan worden voor het spellencircuit Per groep werken de deelnemers de spelonderdelen af. Hiermee zyn punten te behalen, die individueel worden genoteerd. De winnaar van iedere leeftydskategorie krygt een prya Verder krygt elke deelnemer een deelnamecertificaat met daar op zyn puntentoaal vermeld. We verwachten een grote opkomst, geef je daarom snel op. Belangstellenden kunnen zich opgeven middels het aanmeldings strookje onderaan dit artikel. Vóór 10 april 1993. Of telefonisch by Bert Snyders, tel. 04780-80868 (ook voor verdere informatie). SV Venray heet ook andere be langstellenden, zoals ouders en ver zorgers van harte welkom op 14 april 1993 op sportpark De Wieën. Aanmeldingsformulier voet balspellenmiddag SV Venray d.d. woensdag 14 april 1993: Ik geef mij bij deze op: (vóór 10 april 1993 opgeven) Naam: Adres: Geboortedatum: Retour zenden aan: Bert Snyders Koningskaars 42 5803 JC Venray tel. 04780-80868 Zondag 21 maart geeft het Lim burgs Jeugdtoneel in de schouw burg een kinder- en familievoor stelling. Gespeeld wordt het bekende sprookje 'de gelaarsde kat'. Aan de voorstelling werkt ook dans groep 'de Foekepot' mee. 'De gelaarsde kat' is het verhaal van de arme molenaarsjongen Hans. die dankzy de vindingrijk heid van z'n kal. wordt aangezien voor de markies van Calebas en trouwt met de dochter van de koning. De voorstelling begint om 14-30 uur. de entreeprys bedraagt 5.-. Kaarten zyn te koop elke werkdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag vanaf 13.30 uur aan de kassa van de schouwburg. De Stichting RISC koördineert de warme maaltydendienst voor oude ren te Venray. Deze maaltydcn wor den vanuit het verzorgingstehuis Het Schuttersveld dagelyks aan huis bezorgd. Voor deze werkzaam heden vragen wy vrywilligers. L* werkt in teamverband geduren de twee dagen per week lMi k 2 uur. afliankelyk van de route. Wel dient u in het bezit te zyn van een auto. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u kontakt opnemen met de Stich ting RISC, afd. Ouderenwerk Ven ray. tel. 04780-86706. In de foyer van de schouwburg geeft mevrouw Van der Beele uit Horst maandag 22 maart een lezing over de koperslager, zyn gereed schap en zyn werk. De lezing wordt gehouden op uitnodiging van de Geschied- en Oudheidkundige kring Venray e.o. De spreekbeurt begint om 20.00 uur en is toeganke- lyk voor leden en niet-leden. Mevrouw Van der Beele is ge trouwd met een telg uit de bekende Horster koperslagersfamilie. Sa men met haar man beheert zy het kleine koperslagersmuseum in haar woonplaats. Bovendien doet mevrouw Van der Beele onderzoek naar de gereedschappen, technie ken en geschiedenis van het ko- perslagersambacht. Volgens de spreekster vormt koperslaan de ba sis voor de huidige metaalbewer king Het zachte materiaal werd door de mens als eerste metaal geslagen tot gereedschappen en ge bruiksvoorwerpen. Vanaf maandag 15 maart expo seert in café De Bonte Koe de uit Venray afkomstige Dana Konyaty. Dana is vier jaar geleden van Ven ray naar Breda verhuisd om op de academie voor beeldende kunsten 'modevormgeving' te gaan stude ren. De opleiding heeft als uiteindeiy- ke doel het ontwerpen van kleding op een niet-commerciële wyze. Dat dat zy nu exposeert is een klein ge deelte van datgene waarmee zy zich bezighoudt gedurende deze oplei ding 5 dessin-ontwerpen, 6 mode illustraties en 2 ontwerpschets- vellen. Als persoonlyke doelstelling stelt Dana het ontwerpen van kleding waarby zo goed mogeiyk wordt na gedacht over vorm. materiaal en kleur, zonder de draagbaarheid van kleding te vergeten en zo tot een vernieuwend resultaat te komen. Embleem gestolen \&n een aan de Randerade gepar keerde personenauto van een inwo ner van Oostrum was de gas- doptank met embleem van de volkswagen ontvreemd. EN MAAS Vrydag 19 maart, 20.00 uur NA REGEN KOMT DORRE8TIJN De vogelvereniging de 'Gevleugel- Vrienden' Wanssum e.o. organi- ert in de periode van september n april op elke 3e zondag haar aandelykse vogelmarkt Op deze gelmarkt kan zowel de vogelkwe- -r als de liefhebber alle soorten naries, parkieten en exotische gels kopen, maar ook verkopen. Daarnaast is het mogelyk vogel- inodigheden, zoals drink- en wer fjes. nestkastjes en -materiaal, oedkooien etc. te kopen. Tevens is op deze vogelmarkt een ir van vogels aanwezig, eerstvolgende vogelmarkt Ddt plaats op zondag 21 maart n 930 tot 12.00 uur in het ge- I 'eenschapshuis 'De Zandhoek' (by e kerk) te Wanssum. |0p zondag 21 maart a.s. organi- Wt de LVB Castenray haar twee- ttl(jkse vlooienmarkt in gemeen- hapshuis De Wis, Matthiasstraat te Castenray. Aanvang 13.30 uur. °af 14.00 uur start de verkoop opbod van de hoger gewaar- terde goederen. de universiteit van Nymegen Ddette Berkers geslaagd voor het koraal examen Franse taal en terkunde. Het nieuwe theaterprogramma van Hans Dorrestyn 'Na regen komt Dorrestyn' is de afsluiting van een drieluik, waar 'Liederen van Wanhoop en Ongeloof en 'Pret park' aan vooraf gingen. De toon is opgewekter geworden, maar de on dertoon blyft hetzelfde. Met opge wekt pessimisme blyft Dorrestyn de boodschap uitdragen dat het slecht gaat met de mens, zelfs al gaat het goed. In 'Na regen komt Dorrestyn' worden als vanouds de meest uit eenlopende onderwerpen aan el kaar geregen, variërend van de polder van Eemnes tot enkele nutti ge lessen voor de beginnende caba retier. Door de grote variatie in vorm (lie<yes, korte gedichten, ver halen en conferences) krygt de toe schouwer een dwarrelende wolk zwarte confetti over zich uit gestrooid, die hy na afloop maar weer uit zyn kouwe kleren moet schudden. Hans Dorrestyn is geboren op 16 juni 1940 in Ede, waar hy nog steeds woont Hy studeerde Neder lands en heeft eerst zeven jaar voor de klas gestaan voor hy zich geheel op het schryven stortte. Hans is bekend als schryver, ca baretier, zanger maar vooral als tekstdichter. Voor televisie heeft hy bydragen geleverd voor de kinder programma's 'De stratemaker op zee show' en 'J.J. de Bom' en af en toe schryft hy voor 'Sesamstraat' en 'Klokhuis'. Op de radio was hy by de VPRO te beluisteren in 'Dor- restyns Persagentschap'. Hans heeft verscheidene to neelstukken geschreven en heeft verschillende boeken op zyn naam, waaronder 'Alle verhalen', 'Lie<yes en gedichten', 'Ik moest een schaap een tongzoen geven' en zyn laatste boek 'Gevaarlyke Stroom'. Alle boe ken zyn uitgegeven by Bert Bakker. Er zijn drie LP's van hem uitgeko men en twee CD's getiteld 'Liederen van wanhoop en ongeloof II' en 'Pretpark'. De CD 'Memories, van de Végé ind, In Between en de Sparks, <\eefde zondagmiddag in De Maan haar première. Tij de drukbezochte happe- konden de liefhebbers van ze zestiger-jaren-muziek hun rtje ophalen en natuurlijk de in hun bezit krijgen. Volgens ms van Gerven van de Végé loopt de verkoop als een in en is ongeveer de helft van 500 CD's al verkocht De al- verste CD werd afgelopen ndag aangeboden aan Hans L Zanden uit Overlocm (foto), j had, geheel belangenloos, de names voor de CD verzorgd. \CD is overigens te koop bij De He Maan en kost twee tientjes. let twirlseizoen is weer begon- en voor de Venrayse twirlsters. Qdag jl. werd in Nederweert het mdconcours voor nuyoretten ge- luden. Danielle Neuvel behaalde kategorie jeugd tot 8 jaar een prjjs. Debbie Cox behaalde in de itegorie jeugd tot 12 jaar een le js. Anouk Cox behaalde in de rde divisie een le pry's, let trio Debbie Cox, Anouk Cox Jeanine Wetjens behaalde een le jjs in de kategorie jeugd tot 12 tr ie le prys voor Debbie Cox lever- haar een plaatsing op voor de nburgse kampioenschappen op nei a.s. 14 maart te Hilversum, om niet te vergeten voor danspaar Liane Woelm en Tbm L Heyden. Vorige keer een fïnale- aats met een 6e plaats. Nu bingo! in eerste prys in de le klasse ama- urs ND0. Geweldig! Ook plaatsten j zich voor de NK voor de Basic imba by de laatste 24 dansparen, it deden ook Vivenne Drabbels en ichael Martens, die deze keer niet halve finale behaalden, maar wel en Basic Rumbaplaats by de NK rdienden. Doos met maar liefst 24 violen in diverse kleuren. Geslaagde reünie oud-leerlingen MAVO Afgelopen zaterdag haalden oud leerlingen van de Venrayse mulo - tegenwoordig mavo geheten - in zaal 't Anker in Merselo herinne ringen op. Voor de dames en heren was het 25 jaar geleden dat zy eind examen deden. Van de gelegenheid maakten de ex-muloklanten natuurlyk gebruik om de vernieuwde school eens te bekyken. Daarna ging de groep naar Merselo. waar 'menig goed be waard geheim alsnog openbaar ge maakt werd', aldus één van de reünisten. Van de 58 leerlingen die in 1968 eindexamen deden, kwa men er 44 naar de reünie. Ook acht docenten van toen waren present. RH LAVO IN D EN VEILING VAN POSTZEGELS Op donderdag 25 maart houdt Philatelica Venray een grote ruil beurs met een veiling van postze gels. De avond begint om 19.00 uur in zaal In den Engel, Poststraat te Venray. Wilt u uw verzameling uitbreiden door te ruilen of te kopen, dan is dit de gelegenheid by uitstek. Voor alle bezoekers is er die avond een gratis verloting van phi- latelistische prijzen. De entree is gratis en is voor iedereen toegankelyk, dus ook voor niet-leden. Tbt ziens op 25 maart De oud-leerlingen van De Kolk op de trap van hun oude en vernieuw de school Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Maart: 23: Tbm Parker in Concert, Den Haag 24: Jeff Healey Band, Den Bosch 24: The Special Band, Amsterdam 25: Tam Parker, Rotterdam 25-26: Candy Dulfer, Amsterdam 27: BZN Rhythm of my Heart Den Bosch 30: Bruisend Brasil, Den Haag April: 1 t/m 30 (behalve maandag): Cats, Amsterdam 2: Matthaus Passion, Gouda, Delft 3: Bruce Springsteen, Dortmund 5: Willy de Ville, Nymegen 8: James Brouwn, Den Bosch 9: Johannes passion van J.S. Bach, Amsterdam 9: Iron Maiden. Arnhem 10-14-16: Paolo Conté, Maastricht Eindhoven, Den Haag 12: Herman Brood, Arnhem 15: Engelbert Humperdinck. Arnhem 16: Gerard Joling. Rotterdam 17: Goud van Oud 1993, Den Bosch Donderdag 18 maart Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wlttgen: R. GABELER Allegrostraat 43. tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. dei Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vereauteren en J. de Vfocht: D. VERCAITEREN Merseloseweg 75. lel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Vin Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6. America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER M. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN- DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluiiye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS ELST E YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: A. ONG. tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN K LIN1EK VENRAY E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. RC. Goedegebuure. V. Geurts Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTS ENTRAKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERT EN Jan Poelsweg 2a, Ysselstevn, tel. 42116 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de piaktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselstevn, tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 Groeilampen blijven in trek De serie diefstallen van groeilam pen, die de laatste weken plaats vindt in Noord-Limburg heeft voor de politie aanleiding gegeven om extra surveillances uit te voeren. Vrydagmorgen omstreeks 04.20 uur zag de politie by een tuinders- kas aan de Zuldcrbergwcg ln Oos trum enkele verdachte personen rondlopen. Die personen gingen er by het zien van de politie vnadoor. Een achtervolging had niet het ge wenste resultaat Buiten de tuinderskas trof de po litie 113 groeilampen aan. die klaar lagen voor vervoer. Door het in slaan van ruiten was toegang tot de kas verkregen, maar de daders wa ren vrij ruw te werk gegaan, zodat er nogal wat schade was. Een verdere zoekaktie leverde een gestolen auto op. die mogelyk voor vervoer by deze diefstal moest dienen. In de nacht van vorige week woensdag op donderdag ging het alarm af van de tuinderskas van een rozenkweker aan de Lorbaan. waar eerder groeilampen gestolen waren. Door het alarm zyn de da ders kenneiyk gestoord. Het door de politie Ingestelde onderzoek le verde geen daders op. Wel lagen vyf groeilampen klaar voor vervoer. Ook deze keer was weer toegang verkregen door het uitnemen van ruiten en ook nu weer was er grof tewerk gegaan. Er waren nogal wat vernielingen aan kabels aan gericht Verkeersongeval Maandagmiddag omstreeks 15.40 uur remde een 21-jarige best uurder van een personenauto op de Henri Dunantsiraal ter hoogte van de An- toniusveldwcg. om linksaf te slaan. Een 34-jarige bestuurder van een motor zag dat afremmen te laat en kon een botsing met de auto niet voorkomen. Hij kwam ten val en moest voor behandeling van opge lopen schaafwonden naar het zie kenhuis worden vervoerd. Later kon hy naar huis worden overge bracht

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3