Europa: een nieuwe wereldorde? i Amnesty International EHBO-vereniging Venray Ingekomen Bouwaanvragen Bouwtoestemming op Bouwmeldingen H.S.V. de Roerdomp St. Christoffel Kursus: Aspekten van het Paranormale PEEL EN MAAS Donderdag 18 maart - Pagina i| PEEL Grote Kerk Deken CJ.K. Buschman. Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. dc Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag in de derde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers; fam. Sell r\j nemaeekers. 19.00 ZONDAGS DIENST: Frans Ariëns (koll.); Riek Neuvel-Weerts (koll.); Ellen Janssen- Hendricx (koll.); Jan Janssen (koll.); lev. en overl. leden buurtvereniging SL Jozef; ouders Versteegen- Houben en zoon Sraar; Maria Ebbering-Kolkers; Herman de Bruijn (koll.); Harry Minten (koll.); maria Ebberink-Henckens (koll.); Albert Stevens (koll.); Maria van de Boom-Custers (koll.); Wout Lenssen- Jeuken (koll.); Cis Arts-Schwachöfer (koll.); jrd. Herman Verhagen. Zondag: Vierde Zondag van de Veertigdagentijd. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; tot zekere intentie-, jrd. Antoon van Osch en echtgen.; overl. fam. Geurts-Rieter (S); Grada Rutten- Martens (koll.); Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay: Harry Hans- sen (buurt); Tb Janssen-Loonen. 11.00 Lat Hgm. Tijdens deze H. Mis zal deken Buschman afscheid ne men van zijn parochie en dekenaat Na de II. Mis is er gelegenheid per soonlijk van hem in de kerk af scheid te nemen; uit dankbaarheid; overl. ouders Buschman-Freriks, dochter Tbos en overl. fam.; Nelly van Mil-Giesbers; Sjef Vermeulen (koll.); overl. fam. Janssen-, Chris Renkens (koll.); Herman Nagelhout; Door Linskens (koll.); Ser Bovee (koll.); Guus van Berkel (koll.); Mia Heijnen (koll.). Maandag in de vierde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. voor de zieken. Dinsdag in de vierde week van dc Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. Jo- hannc sHendricus Willems en Ma ria Huberdina Reijnders (S); Jaeque Backes; uit dankbaarheid t.e.v. de H. Antonius. 19.00 Lsm. fam. Van Es- Barends, kinderen en Helm. Woensdag in de vierde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. fam. C. de Wit-Neilen. Donderdag in de vierde week van de Veertigdagentijd: Maria Boodschap; aankondiging van de Heer; Hoogfeest 9.00 Lsm. Jan J. van Heester, overl. ouders en broers (S). 19.00 Lsm. voor de parochie te.v. de H. Maagd Maria. Vrijdag in de vierde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. voor de zieken. 15.00 H. Mis uit dankbaarheid b.gv. 25-jarig huw.feest echtpaar Straatman-van fBoxtel. Ursulastraat 42. Akolieten: Zo: 11.00 Peter Harre wijn, wilco Janssen. Louis Truijen, Piet Vosbeek Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Mark Timmermans en Hans Weyers: lektor: J. Truien. Zo: 11.00 Gertjan en Pieter Reijnders; lektor: G. de Groot Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18^)0 Liturgieviering met volkszang Lektor: P. Wit- tenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektriee: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in spreekkamer 2 in het hoofdgebouw. We bespreken de lezingen van de komende zondag Woensdag: 16.45 Liturgieviering Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIERING. Tbon dc Bru^n; overl. ouders Kateinan-Drabbels en fam.; Petronella Baeten-Martens en overl. fam.; Annie Lemmen- Derickx (koll.); Piet Kanters en Jan en Drika Vollcberg; Piet Stoks en overl. fam. Zondag: Vierde Zondag van de Veertigdagentijd. 9.00 Teng Hen- drix. 11.15 Uit dankbaarheid; Nel v. Me(jel-IIendrix (koll.); Tbos Houba- Verhe(jen (koll.); Bertha Oudenho ven en overl. ouders; overl. ouders Jeuken. Maandag: 8.00 Run. Peters-Arts. 19.00 Johan Verhoeven en Willy Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Voor de leden van de KW; overl. ouders Derickx-Jacobs en Ka- rel: jrg Luc R(jt\ja. Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Jan Peters. Donderdag: Feest van Maria Boodschap. 8.00 Tbt zekere int. 19.00 T.e.v. Maria (T); Petronella Hendriks-Poels en zoon Harrie. Vrijdag: 8.00 Overledenen (offer bus). 19.00 Gezinsmis voor Gert Koppens; Maria Kolkman-Linders (Derde Orde). Misdienaars en akolieten: Za; 18.30 Bernard Svvüste. Zo: 9.00 Mar tin Leenders; 11.15 Emiel Kusters. Di en vn 19.00 Roel en Mark. Parochie Brukske Zondag: Vierde Zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis. Voor Francisca Vcrhelst-v. Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: (Geen H. Mis om 8.00 Parochiebedevaart naar Smakt; H. Mis aldaar om 830; vertrek vanaf de Vredeskerk om 06.25) 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 4e zon dag van de Veertigdagentijd. Kin derwoorddienst. Zang door Het Kinder- en Jeugdkoor. Voor Trees Reijnders-van Kuyk-. overl. ouders Maassen-Kerstjens: Willv Moriaan- Lange (koll.); Toon Willems (koll.); Harry Strybosch (koll.); Martinus Peters. Johanna Gerrits en overl. kinderen; jgL Petrus Egidius Rou- vroye; Jan Janssen; Bep Smeets (koll.). Zondag: Vierde Zondag van de Veertigdagentijd. 8.30 Overl. ouders Drabbels-Klaassen; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Grego riaans. Overl. fam. Van Rossum- Janssen; tot byz. int (K); Sjeng Jeu- rissen; Sjaak Litjens; An Seuren- Hendrix; tot byz. int. (L). Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Overl. ouders Linssen-Vullinghs- Kerstjens. Dinsdag: 8.00 Tbt zekere int. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Woensdag: 8.00 T.e.v. de H. Jozef. 19.00 Voor alle overledenen. Donderdag: Hoogfeest van Ma ria Boodschap; aankondiging van de Heer. 8.00 Voor priester- en dia kenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Overl. ouders-Albers-Huybers. Vrijdag: 8.00 Lev. en overl. lam. De Haart-Creemers. 19.00 Als eer herstel aan het Goddelijk Hart Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis 'Wees niet bang'; overl. fam. Madou-v.d. Ei sen; overl. ouders Graat-Verhaag; Tbon Thielen; jrd. Lena Camps- Driessen en over. fam. Driessen- Daniëls-, gesL jrd. Jozef Jenneskens en echtgen.; Huub v.d. Venne; Ger- rit Rutten; overl. ouders Haegens- van Lin; Nel v.d. Berg-Linskens; Wim Pluk; Giel Vennekens en echt gen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Antoon Janssen. 10.00 Harry Thuyls; overl. ouders Pels-Janssen (Heren koor). Maandag: 9.00 Herman de Kleijn. Dinsdag: 9.00 Jan Verheden. Woensdag: 9.00 Truus Ver meulen. Donderdag: 9.00 GesL jrd. Wil lem Jenneskena Vrijdag: 9.00 GesL jrd. Michel Camps en echtgen. Misdienaars: Za: 19.00 Bianca Camps, Callista Smedts, Saskia Janssen, Lizette Janssen. Zo: 8.30 Iris van Dyk, Judith Philipsen, Su san Frederix, Annet Jeucken; 10.00 Susan Janssen, Ursula Comelissen, Karlyk Jacoba Gwenda Nielen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. fam. Noyen- Claessens; Thei Classens; Theodora Schepers-Woker; overl. ouders Cox- Wolters. Zondag: Vierde zondag van de Vasten (Laetare). 11.00 Hoogmis. (Herenkoor); overl.ouders Goinmans-van Rhee; Harrie Vriens. Woensdag: 9.00 H. Mis sL Mathi- as Gooren en Gertruda v.d. Water; uit dankbaarheid (H). Vrijdag: 9.00 H. Mis tot b(jz. inL Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Huub van Rhee; overl. fam. Wismans-Nooyen; Jan Jakobs; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck- VerrydL Woensdag: 9.00 Overl. fam. Emonts-Cremers; Mien Philipsen (Ouderenbond). Misdienaars: Jos en Sanne. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Lsm. Wim Bou ten; Louis Weys en Johanna Weys- W'ijnen; weekd. Grada Holtackers- Vullings (3); gesL jrd. Piet Loenen. echtgen. en Jan Loenen. Zondag: 10.00 Hgm. Anna Martens-Clephas. 11.15 Lsm. Bert Custers; weekd. Piet Litjens (5); gesL jrd. overl. ouders Litjens- Keijzers en dochter Mia. Maandag: 19.00 Lsm. Ben N(j- kamp; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; Bert Jenniskens en echtgen. Dinsdag: 19.00 Mndd. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. lam. -Van Rens-Loonen. Donderdag: Maria Boodschap; aankondiging van de Heer. 19.00 Lsm. b(jz. inL; Eduard en Stans Dietz. Vrijdag: 19.00 Lsm. Sjeng Philip sen; Frans Baltussen, Willem Bal- tussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Pieter van Pol en Jeroen Swinkels. Zo: 10.00 Josine Geurts, Marieke Gonunans en Nanette v.d. Berg: 11.15 Mike Buise en Davy Leyendeckers. Ma t/m vr: 19.00 Soqja Broers en Mari an M anders. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Harry Bovée. Rektoraat Heide Zondag: Vierde Zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis voor Hubertus Janssen en Huber- 1 tha Jansscn-Gellings en Harrie Gel- lings. Akoliet: Jhon Verkoeyen. Donderdag: Hoogfeest van Ma ria Boodschap; aankondiging van de Heer. 9.00 H. Mis overl. ouders Camps-v.d. Pas en kinderen; uit dankbaarheid aan God en de zij nen. om de kracht en genade van de H. GeesL ter uitbreiding van ge loof, hoop en rechtvaardigheid; Ge zin V.d. Munckhof-Wagemans. Rektoraat Veulen Vierde Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgL Lies Mulders en overl. fam.; Dina Drabbels-Klaassen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor ^jef Ewals; jgt. Cecilia Engelen; 4e zesw.d. Tsng Hagens; Marlie Weys. Maandag: 8.00 H. Mis Bert Kursters. Dinsdag: 8.00 H. Mis Antonia Janssen-Sanders. Woensdag: 8.00 H. Mis overl. fam. Jeucken en fam. Van Kuyck. Donderdag: Maria Boodschap. 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.00 H. Mis als jgL Sjef Linders en overl. ouders. Akolieten: Za: Marcel Vermulst en Gertjan Holtermans. Misdienaars: Zo: Karin Jeuken en Sandra Sm ets. Parochie Ysselsteyn Vierde Zondag in de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 (Samenzang) Mndd. L. Koonings-Veron; overl. le den FNV; Jacq. Claessens en overl. fam.; Jan Janssen. Zondag: 9.30 Overl. fam. Philipsen-Lemmen; geestelijk wel zijn van de parochie. 11.15 Jrd. A. Broeders; fr. Jansen (fam. Koppens- Verleysdonk); ouders Van Dfjck- Wismans. Maandag: 19.00 L. Koonings- Veron; Fr. Jansen (buren); Sj. Classens. Woensdag: 19.00 Jrd. Martinus Arts en echtgen. Fr. Jansen (KBO). Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Peeters-van Mullekom. 19.00 Kruis weg (Misdienaars: dezelfde als vori ge week!). Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen. Zo: 930 N. en K. Jaspers; 11.15 R. Keyzer en I. Potten. Ma: B. Poels en M. Pouwels. Wb: Sj. Ewals en T. van Asten. Vr: 14.00 R. en E. Jenniskens. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Bernard Gielen en Maria Arts en overl. Misd.: Marij ke Loonen en Bianca Zegers. Zondag: 10.00 Uit dankbaarheid. Misd.: Willem Loonen en Wil Poels. Dinsdag: 8.30 Tteng Michels (koll.). Woensdag: 18.40 Rozenhoede. 19.00 JgL Jan Mathyhs Michels en Christina v.d. Hoven en zoon Ge rard. Misd.: Roel Wismans en Patri cia Arts. Donderdag: Maria Boodschap. 830 T.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Loonen en mevr. Van Dyck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Afscheidsmis van de deken; H. Mis tot zyn in tentie. Zondag: Vierde Zondag van de Vssten. 10.00 Ouders Van Vegchel- Peters en fam; Martien van Resteren. Maandag: 8.30 Bijz. inL (MJ). Dinsdag: H. Turibius van Mo- groveja, bisschop. 8.30 Voor onze vormelingen. Woensdag: Z. Dicacus van Cadiz. 8.30 Run. Pouwels-Steeghs. Donderdag: Mria Boodschap. 8.30 Run. v.d. Heuvel-Peters. Vrijdag: H. Ludger. 830 Voorbe reiding op Pasen. Misdienaars: Za.- Marieke en Rui- nie. Zo: Antoon en Mieke. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. Koor Laus Deo Arcen; inL fam. Versteegen-Kuypers; Dora Versteegen-v. Kempen; Martinus Martens en Hendriks Martens- Michiels; Thei Arts; fam. Bastiaans- Huygen en zoon Victor; Susanne Dirks en fam. Vrijsen en Van Lierop. Zondag: 8.30 Gebeds- en commu niedienst te Holthees. 9.00 H. Mis Le.v. H. Jozef voor fam. Ebus; fam. Bongaerts-Kersten; mevr. Janssen; lev. en overl. van de fam. Hendrikx; fam. Kruysen-van Doom; fam. Schulkes. 10.30 Hoogmis m.m.v. zangvereniging Vondel uit Vier lingsbeek; voor overl. ouders en fam. De Bruyn-Jans; overl. fam. Spanen-Heynen; overl. ouders V.d. Nieuwenhof-LuytenPiet en Adri Smits-v.d. Nieuwehof en Lz.i. 15.00 Gebedsdienst Le.v. de H. Jozef. Dinsdag: 14.30 Gebedsdienst voor bewoners van Vincent van Gogh InstituuL samen met oude- rengroep Wanssum. Woensdag: 930 H. Mis Jozefka pel; voor fam. Flemmings; fam. Brouns. ouders Janssen; Barten en August Thyssen; fam. V. Lier. 10.30 Bedevaart Ryen en 13.30 Lof Rijen. 15.00 Schuttersveld H. Mis. Donderdag: 15.00 H. Mis voor zwemmersgroep MBVO Ven ray en ouderengroep Geysteren. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a HorsL Pastorie: Clapvaeren 4, HorsL tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 21 maart om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst. Op maandag 22 maart zyn er geen catechisaties. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 25 maart om 20.00 uur. Thema 'Waar zyn myn vrienden?' Ieder een is welkom. De avond wordt ge houden aan het Cuppenpedje 2a. Amnesty International is een onafhankelijke wereldwyde bewe ging die werkt voor de vrijlating van gewetensgevangenen: perso nen die vanwege hun politieke, godsdienstige of andere overtui ging, etnische afkomst, geslachL kleur of taal gevangen zitten en die geen geweld hebben gebruikt of gepropageerd; eerlijke proces sen binnen redelijke termijnen voor alle politieke gevangenen; af schaffing van martelingen en van de doodstraf voor alle gevange nen. Amnesty International heeft raadgevende bevoegdheid onder meer bij de Verenigde Naties. Amnesty International, Groep Venray, zoekt met spoed een GROEPSLID (mAj dat, op vrijwil lige basis, wil meewerken aan het geven van informatie over Am nesty International op scholen, bij organisaties en by onze infor matiestand op straaL Wy verwachten dat: U lid bent of wordt van Amnesty Internatio nal; U de 3-wekelykse groeps vergadering (werkvergadering) bezoekt; U in staat bent verbaal in formatie over te dragen; U goed kunt samenwerken; U één of twee dagdelen per week hiervoor be schikbaar heefL ook tydens schooluren. Wat kunt u verwachten? Een prettige werksfeer; Een ruime in- werkperiode met de mogelijkheid tot het volgen van een basiskur- sus; Ondersteuning by uw werk zaamheden (het geven van voor lichting gebeurt altyd in teamver band); De mogelykheid tot het deklareren van onkosten. Voor meer informatie of een eer ste gesprek kunt u kontakt opne men met Carola Hoedemaekers, tel. 04780-84479 of Lottery ke Worp. tel. 04780-83577. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 21 maart zal in het In- terVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. M. v.d. Beid uit Helmond voorgaan in de diensL Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Vrees voor de toe komst overwinnen' in de Konink- rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Wederom 20 EHBO-ers geslaagd Op 18 febr. jl. werd er wederom een EHBO-examen afgenomen by de EHBO-vereniging Venray. Dokter H. Oudenhoven en kaderinstruk- teur dhr. R Ceresa namen het exa men af. De opleiding werd verzorgd door mevr. H. Rongen uit Leunen. #\ls kursusleider was wederom dhr. F. Smedts aanwezig Tydens de kur- sus en het examen werd wederom gebruik gemaakt van enkele LOTUS-slachtoffers. De geslaagden zijn: A. Achten, G. Achten, P. Achten-Poels, R. Bon gaerts, S. Clysters, A. van Daelen, K. van Eisen, W. Euwals, G. Gielens, H. Hendriks. M. Janssen, J. Koenen, H. Maessen. M. Minten, M. Moeskops, G. Rutten. T. Symons, H. Theunis- sen, M. Willemse en M. Wismans. Degenen die alsnog voor een opleiding - eind september 1993 - in aanmerking willen komen, worden verzocht zich schriftelijk op te ge ven bij de EHBO-vereniging Venray, Postbus 298, 5800 AG te Venray. Voor verdere informatie kunt u ten alle tyde terecht by onze voor zitter dhr. E. Kessels, tel. 04780- 85068. Poging tot inbraak woning Zaterdagmiddag omstreeks 17.00 uur zag een bewoner van de Pastoor de Botst raat in Merselo een persoon weglopen. Hy vond dat verdacht en ging op onderzoek uiL Het bleek dat getracht was in te breken in een woning waarvan de bewoners afwe zig waren. Dankzij het goede sluit werk was dat niet gelukL mede omdat de onbekende in zyn werk was gestoord. Nu bleef de schade be perkt tot enkele forse indrukken van een koevoeL Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg Welke waarde hecht een eenwor dend West-Europa aan minderhe den op eigen bodem en in het Oosten en het Zuiden, de Derde We reld? Wat noemen we eigenlijk de Derde Wereld? Gaan we uit van het algemenere verschil tussen 'arm' en 'ryk' dan wordt het moeilijk. Binnen ons ryke Westen, Amerika en Europa, hebben we ook te ma ken met minderheden die een uit zichtloos bestaan leiden. Deze kansloze minderheden zyn we de Vierde Wereld gaan noemen. Ry- ken we dan ook nog naar de voor malige Tweede Wereld, de commu nistische wereld, dan leert ons dat dat er binnen Europa landen zyn waar de situatie voor grote delen van de bevolking even uitzichtloos is als in menig Derde Wereld-land. Nationalisme en chauvinisme ste ken dan de kop op om de eigen pro- blemen te overschreeuwen. Een beloofde 'Nieuwe Wereldorde' na de Golfoorlog? Het lot van de Koerden in Irak en Turkye is niet veranderd. De gironummers voor Afrika tekenen dagelijks de mondi ale onmachL West-Duitsland vindt dat er grenzen zyn aan de Wieder- vereinigung met Oost-Duitsland. Deze zelfde geluiden horen we wanneer we luisteren naar de in heemse volken in de landen van La tijns Amerika, zoals de Indianen en Pygmeeën. Ook zy zyn vaak min derheden. En ook zy worden vak beschouwd als mindenvaardig Ze worden gediscrimineerd en mis- bruikL Dit neemt echter niet weg dat zy steeds vaker van zich laten horen. Zy blijven hun grond op tra ditionele manier bewerken. Vaak zyn hiervoor aangepaste technolo gieën nodig Zij blyven de nadruk vestigen op hun eigen cultuur. Hierdoor vergroten zy hun zelfbe wustzijn. De Landelijke Vastenaktie wil de ze aktiviteiten steunen. Onze wel stand en onze vrede scheppen onze verantwoordelijkheid voor alles wat er in de wereld misgaaL In 1992 brachten we met zyn al len ruim 3,5 ton by elkaar voor de onderdrukten in de ontwikkelings landen. Mogen de mensen die uw steun vragen ook dit jaar op uw me dewerking rekenen? U kunt uw by- drage storten op gironr. 225.79.19 of banknr. 12.36.80.956 Ln.v. Werk groep Landelyke Vastenaktie Noord-Limbuig. aktie 1993. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het gedeeltelijk herstellen van de woning aan de Langstraat 70 te Venray Ln.v. G.C.M. Basten, Langstraat 70; het verbouwen van de woning aan de Ysselsteynseweg .82 Ln.v. Braks Bouwmaterialen, Ysselsteyn seweg 82 bouwen van een garage-berging met portaal aan de Haag 22 Ln.v. PT.M. van Meyel; het verbouwen van de berging aan de Timmermannsweg 86 te Ys selsteyn Ln.v. G.M. Hendriks; het bouwen van een woning aan de Ellerbecklaan te Venray Ln.v. J.J. Stapels, Bergkwartier 40; het bouwen van een woning met garage aan de Ranonkel te Ven ray Ln.v. E.H.A.M. Linskens. SL Am- braosiusstraat 14; het bouwen van een woning aan de Veldstraat te Venray Ln.v. G.A.M. Franssen, Coppelberg 36 te Merselo; het uitbreiden van de woning aan de Kamperfoelie 61 te Venray Ln.v. G.H.J. Wilmsen; het plaatsen van een dakkapel aan de Helmkruid 8 te Venray t.n.v. R.J.M.P.G. v.d. Kerkhof; het uitbreiden van de woning met een serre aan de Merseloseweg 141 Ln.v. G.P.A.Stiphout; het bouwen van 2 bergingen naby sportakkommodatie aan de Ripseweg 1 Ln.v. Ministerie van De fensie, Ripseweg 1 te Venray; het wijzigen van een winkel pui aan de Schoolstraat 18 te Ven ray Ln.v. J.P. Schols-, het uitbreiden van de woning aan de Kievitsweg 9 te Ysselsteyn Ln.v. G.L.M. Spreeuwenberg; het bouwen van een therapie ruimte en voedingafhaalruünte aan de Bergweg 2 te Venray Ln.v. Wo ningbouwvereniging Noord- Limburg, Plataanstraat 15; het uitbreiden van de woning aan de P. Tulpstraat 21 te Ysselsteyn Ln.v. M.J.H. v.d. Oetelaar; het bouwen van een woning met garage aan de Ranonkel 20 te Venray Ln.v. M.P.G. Wilmsen, Lan- geweg 98: het bouwen van een mengvoe- derverwerkingsintallatie aan P. Janssenweg 11 te Ysselsteyn t.n.v. de LLTB; het bouwen van een tuin bouwkas aan de Lorbaan 3 te Veu len Ln.v. J.G.T. Reintjes; het plaatsen van een tuinhuis je aan de SL Odastraat 27 te Venray Ln.v. D.N.H. Jellema; het bouwen van 2 zeugenstal- len aan de Laagriebroekseweg 30 te Leunen Ln.v. mevr. J. Heesen-Maas; het bouwen van een prakty- kruimte/surdie-hobbyruimte aan de Binnenhof 17 te Oostrum Ln.v. J.H. Lenssen; het vergroten van de woning aan de Randen rade 92 te Oostrum Ln.v. FW.J. Martens, Slenkenweg 1 te Evertsoord; het bouwen van een berging aan de Penningkruid 42 te Venray Ln.v. P.A.J. de Jonge, Cellostraat 25; het wyzigen van een bedryfs- gebouw aan de J. Poelsweg 2a te Ys selsteyn Ln.v. A.P.A. Leeyen; het bouwen van een terraso verkapping aan de Klaproos 12 te Venray Ln.v. J.H. Poessé; het veranderen en vergroten van de woning aan de P. Tulpstraat 23 te Ysselsteyn Ln.v. H.C.J. v.d. Hoff; het bouwen van een carport aan de Maijolein 56 te Venray Ln.v. C.A.C.M. Govers; het verbouwen van de kanto ren aan de Raadhuisstraat 1 te Ven ray Ln.v. gemeente Venray; het bouwen van een woning aan de Ranonkel te Venray Ln.v. L.P.J. Mooren, Leeuwstraat 52; het bouwen van een woning aan de Ranonkel te Venray, Ln.v. H.AJ.M. Michiels, Athoslaan 3. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frenctyen Op deze foto van omstreeks 1918 zien we de voor die tyd zeer moder ne coiffeurszaak van Johan Kennis. Het pand is gelegen in de Paters- straat naast het oude postkantoor Behoudens een kleine renovatie aan de voorzijde is het gehele p nog in zijn oorspronkelijke staa bewaard gebleven. Alleen de achter zijde werd tijdens het bombarde ment op Venray in oktober 1944 flink beschadigd. Dhr. Ant. Kennis opende zyn zaak in augustus 1912, Voorheen had hy de nodige kennis en ervaring opgedaan bij dhr. Kaan- ders in Venlo. In Peel en Maas van zaterdag 24 augustus 1912 maakte hy via een advertentie het geachte publiek van Venray en omstreken bekend dat hij in het huis van dhr. Wolffram in de Patersstraat een coiffeurszaak gevestigd had. Men kon er terecht voor scheren en knippen. Voor scheren kom men een abonne mentskaart kopen, per week, maar ook per maand. De salon was dage lyks geopend, maar 's zondags na 12 uur gesloten. Men kon er ook te recht voor luxe parfumerieën, toiletartikelen en prima sigaren. We zien op de foto, vóór zyn keu rig verzorgde etalage v.l.n.r. dhr. Antoon Kennis, knechL mevr. Louisse Kennis-v. Rensen en Joh. Kennis jr., welke laatste de zaak heeft overgenomen. In 1951 verhuisde de kappers zaak naar de Grotestraat, waarna het pand in de Patersstraat werd in genomen door elektra technisch installatiebureau M. Dericks Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bo zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een tuinhuis je aan de haalakker 55 Ln.v. mevr A. Driessen-Timmermans te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Tydens de koppel van Velden be haalden A. v. Mil-C. Roeffen de 4e plaats. Zaterdag koppel van de Brasem Venlo. Zondag wordt er weer begonnen met de vyfdorpenwedstrijden. Deze worden gehouden in 't Leuken te Well. Opgeven tot donderdagavond b(j H. v.d. Heuvel, tel. 04780-86569. Voor uw nieuwe vergunningen kunt u terecht by H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray en V. Groötels Hengelsport, Stationsweg. Gymnastiekvereniging Uitslag kompetitiewedstryd Christoffel kl. 2-Linne 2-0. Christof fel behaalde 152.85 pnL tegenover Linne 140.65. Persoonlyke uitslag: 1. Anke de Bruyn 31.25; 2. Janneke Bongers 30.90; 3. Loes Weyers 30.40; 4. Anne Fransen 30.05; 6. Esther Kersten 29.10; 7. Sabrina v. Hoof 28.95. Zondag 21 maart twee uit wedstrijden: Jan v. Weert-Meisjes asp. kl. 2 en Jan v. Weert-Meisjes ju nioren. Op woensdag 31 maart 1993 be gint Stichting Focus afd. Venray met de kursus Aspekten van het Pa ranormale. De kursus duurt vier weken en wordt gegeven op woens dagavonden van 19.30 tot 21.30 uur. Om deze interessante kursus goed tot zijn recht te laten komen, wordt ze gegeven aan een kleine groep waardoor men ruimschoots de kans krygt om vragen te stellen. Besproken wordt o.a. parapsycho logie en wetenschap; paranormale verschijnselen; de bruikbaarheid van het paranormale in de hulpver lening; kinderen en het paranor male; de plaats van het paranor male in de samenleving; praten met een genezeres. Geïnteresseerden kunnen zich voor deze verhelderende kursus aanmelden en/of informatie vragen by: Stg. Focus afd. Venray, tel. 04780-80963 of 89979. Maandag t/ru vrydag: na 17.00 uur; zaterdag en zondag: de gehele dag.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18