'5 Opgave leerlingen voor de basisscholen in Venray-kom Oude tanks voor huisbrandolie moeten onschadelijk worden gemaakt Gemeente Venray geeft informatie over gemeentelijke belastingen SF ekendmaking verlenging jachtakten louwvergunning aangevraagd Hinderwet Bouwmeldingen Kollektekalender maart w.i -"-li Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Besluit BOOT vanaf 1 maart van kracht tf/n gemeente venray informatie-avond over gemeentelijke belastingen Donderdag 18 maart Pagina 15 „1 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 "lélefoon 04780-23333 spondentieadres: itbus 500 AM VENRAY ieder openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te- fi *ns geopend op donderdag van 1530 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui- honk- Bnd na lele,onische afspraak worden Art Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- V steuningtel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. i, ca in m stral iet! ing 2e hi Burgemeester O mX.F-H-A.B. Waals Haandag van 10.00 tot 11.00 uur 'H algemene bestuurszaken: gewestelij kte en intergemeentelijke samenwer- |ng, bestuurlijke koördinatie; open de orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk- 'Jj raden; personeel, organisatie en in- iatica; interne dienstverlening; lomische zaken: bevordering ilegenheid, markten en ker- in, handel en middenstand, be ing toerisme, bedrijfs- en ilvestiging. vöjJWethouder al( E.M.A.A. de Loo r.OS (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. 111811 milieuzaken: algemeen milieubeleid, a.l( hinderwetszaken, afvalverwerking, v.lfi mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids- a-lij zorg, maat chappelijk werk, ouderen- a-H zorg, werklozenzorg (RBA), sociale a-12 werkvoorziening (WSW), culturele a.14 minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. |Vh Wethouder J.H.M.O. Truijen Haandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer- ïert ken: wegen, riolering, reiniging, n]J groen, verkeer en vervoer; agrarische in: ruilverkaveling, beheer en ver- landbouwgronden. llJWethouder il H.M. Kers en 11 Maandag van 10.00-11.00 uur. 12 uimtelijke ordening; volkshuisves- 13 »ng: bou - en woningtoezicht; 13 welstandstoezicht; stedebouw; 14 grondbedrijf (m.u.v. beheer land- 14 bouwgronden): beheer eigendom- te 15 ,nenl exploitatie bestemmingsplan- 13 nen; grondverwerving; gronduitgifte. 1' Wethouder 1" P.J.H. Driessen 11 Maandag van 10.00-11.00 uur. 18 culture zaken: muziekschool, mu- 12 seum, schouwburg, bibliotheek, mo- 18 numentenzorg, oud archief, culturele ligingen, grote én kleine kun- sten, vrije academie; sociale zaken; L onderwijs; volwassenen-edukatie; 14.KJ sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; me kinderopvang. De korpschef van gemeentepoli- u b Venray maakt bekend dat dege- en die in het bezit zijn van een ■^itakte, hun akte ter verlenging t kunnen bieden aan de afd. ^^zaken van de gemeentepolitie Aanvraagformulieren hiertoe zyn Itrkrygbaar aan de balie van het Mtiebureau. De aanvraagbescheiden dienen samen met de jachtakte ten Tl loedigste ingeleverd te worden, par het bezit van uw wapens niet leer gedekt is na 1 april 1993. De dokumenten kunnen na 4 ïrkdagen worden opgehaald by je Uje afd. Bevolkingszaken van de ge- eente Ven ray. ou<k )1 22 erk< del 6 Burgemeester en wethouders zyn «raemens aan de volgende bouw- medewerking te °vraSen /oai rlenen. trtp )oel - het bouwen van een carport öde Lidwinahof 1 te Venray, tn.v. LP. van den Berg, Lidwinahof 1. De op de bouwaanvragen betrek ing hebbende stukken liggen met igang van 19 maart 1993 geduren- 114 dagen voor een ieder ter inza- by de onderafdeling towbeheer, kamer 310 van het yj adhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). ^Gedurende deze termyn kimnen' ituele bezwaren schriftelijk by eester en wethouders wor- ingediend. H Burgemeester en wethouders van fenray. namens dezen, Bet hoofd van de afdeling volks lef Buisvesting, ruimtelyke ordening milieu, w\ kbs de Viaswei Boterbloem 47 kbs St. Petrus' Banden Pr Poelsstraat 6 'kbs de Kruudwi Klaproos 21 kbs de Kemp Kruitveg 12 pbs de Hommel j Oostsingel 39 obs de Fléerefluit Kiosk 116 kbs de Foekepot Kiosk 3 kbs de Bongerd Eikenlaan 1 obs de Keg Blauwververstraat 18 kbs Coninxhof Goudsmidstraat 9 J Het gemeentebestuur organiseert maandag 22 maart a.s. een infor matie-avond over gemeentelyke belastingen. De avond wordt gehou den in de aula van de scholenge meenschap Jerusalem, Heuvel straat 4 te Venray en duurt van 19.30 tot ongeveer 21.30 uur. Ty- dens de by eenkomst geeft wethou der financiën Joos Truijen een toelichting op de veranderingen in het gemeentelyke belastingstelsel van het afgelopen jaar. De avond is Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Gebroeders Zanders, Zand hoek 13a, 5808 BK Oirlo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een pluim vee- en schapenhoudery gelegen aan de Zandhoek 13a, B remmen- kamp 2 en 4 te Oirlo; H. de Wit, Timmermannsweg 41, 5813 AL Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een varkens- en rundveehoudery gele gen aan de Timmermannsweg 41 te Ysselsteyn; Maatschap Swinkels, Paarde- kopweg 13, 5813 AT Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundveehoudery gelegen aan de Jaegerhofweg la te Veulen; J. Koenen, Mgr. Driessenstraat 5, 5812 AM Heide voor het oprich ten en in werking hebben van een gereedschapslijperij waar machi nes worden gebruikt met een ver mogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Zuivelweg 2 te Leunen. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 18 april 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken ir-» voor iedereen toegankelyk. Hertaxatie van het onroerend goed Het accent ligt op de hertaxatie van het onroerend goed in Venray. Indien gewenst komen ook andere onderwerpen aan bod. By voorbeeld de nieuwe mogelykheden voor automatisch betalen, hondenbe lasting, kwijtschelding van ge meentelyke belastingen, enzovoort. Bovendien krygen de aanwezigen ruim gelegenheid om vragen te stel len. Dit kan zowel aan de wethou der als aan de specialisten van de afdeling financiën die aanwezig zün. Belastingwijzer huis-aan-huis verspreid Het gemeentebestuur wil de bur gers van Venray goed informeren over de gemeentelijke belastingen. De informatie-avond gaat dan ook vooraf aan de Belastingwijzer. Deze Belastingwijzer wordt bygesloten by de gekombineerde aanslag die eind maart verstuurd worden. Via deze Belastingwyzer worden de in woners van Venray op de hoogte ge bracht van de stand van zaken. Iedereen die vragen heeft of ge woon wat meer wil weten, wordt van harte uitgenodigd de informa tie-avond by te wonen. Voor meer informatie: de afdeling financiën, tel. 23666. (Procedurestart art 18a WRO tb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders z(jn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telyke Ordening vrystelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zynde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 61 tn.v. A.J.M. Pypers, Bazuinstraat 39; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Randenrade 74 te Oostrum tn.v. J.H.M. Versieyen, Di- onisiusstraat 8a. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 maart 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbe heer, kamer 310, van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen schriftelijke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken 14-20 maan: Unicef. 20 maart: Jeugdopvang TTV Red Stars. 21-27 maart: Reumafonds. 28 maart-3 april: Simavi. Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunne^, raaonen. kbs katholieke basisschool pbs protestants christelijke basisschool j obs - openbare basisschool Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be- zwaarschrft indienen en wel bin nen dertig dagen na de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van een tuinmeu belberging. opslag en overdekt ter ras aan de Alaertslaan 18 tn.v. P.J.J. van Aar te Venray; het plaatsen ran een tydelyk kantoorunit aan de Hulst 10 tn.v. Autoschadebedryf De Hulst te Venray; het bouwen van een berging aan de Steegse Peelweg tn.v. Maat schap Dings-van Houtum te Veulen; het bouwen van een garage aan de St. Odastraat 6 te Venray tn.v. G.P.J. Vullings; het bouwen van een voeding- afhaalcentrum en uitbreiding the rapieruimte aan de Bergweg 2 tn.v. Woningbouwvereniging Noord- Limburg, Plataanstraat 15 te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 ran de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: bouwen van een woning met garage aan de Ranonkel 20 te Ven ray tn.v. M.P.G. Wilmsen, Langeweg 98 te Venray; het bouwen van een woning aan de Heidseschoolweg te Heide tn.v. Maatschap Janssen-Litjens, Heidseweg 66. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang ran 19 maart 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbe heer, kamer 310. van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken O Evenals in voorgaande jaren zal de aanmelding van leerlingen voor de katholieke, de protestants- christelijke en de openbare basis scholen in Venray-kom voor het schooijaar 1993/1994 op één en de zelfde datum en hetzelfde tydstip plaatsvinden. Op maandag 22 maart a.s. kun nen de leerlingen worden opgege ven die in het schooijaar 1993/1994 voor het eerst één van de basisscho len in Venray-centrum zullen gaan bezoeken. In al deze scholen - ka tholieke, protestants-christelijke en openbare - kunnen de ouders/ver zorgers daarvoor terecht van 16.00-17.00 uur. Als leerling kunnen worden aan gemeld de kinderen die op 1 augustus 1993 vier jaar zijn of tij dens dat schooijaar vier jaar wor den (dus: kinderen geboren tussen 1 augustus 1989 en 1 augustus 1990). By het opgeven van de leer- voor kleine en grote drukwerken van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray - natuurlijk mag u bellen: 82727 lingen dienen de ouders/verzorgers de juiste persoonsgegevens van het kind te overleggen; derhalve wordt verzocht het trouwboekje of pas poort mee te brengen. Om de leerlingen zo gunstig mo gelijk over de scholen te verdelen, hebben de katholieke schoolbestu ren in Venray-centrum met elkaar de afspraak, dat voor elke basis school een zogenaamd voedingsge- bied geldt. Op de bijgevoegde kaart zyn aan gegeven: de katholieke basisscholen, mét daarby behorende grenzen van voedingsgebieden de protestants-christelijke basis school De Hommel en de openba re basisscholen De Keg. De Flierefluit en De Landweert. Hier voor geldt géén voedingsgebied. Uit deze scholen kan een keuze worden gemaakt. Het voorgaande betekent, dat de kinderen die een katholieke basis school gaan bezoeken, dienen te worden aangemeld by de school in hun voedingsgebied. Kinderen die een openbare school gaan bezoeken kunnen worden aangemeld by de school ran eigen keuze. Voor de katholieke basisscholen De Vlaswei en De Kruudwis in Landweert geldt één voedingsge bied. Kinderen kunnen worden aangemeld by de school ran eigen keuze. In verband met de beperkte huisvestingskapaciteit ran een der scholen en mede gelet op de nood zaak van een evenwichtige verde ling van de vieijarigen over beide katholieke scholen kan plaatsing van de aangemelde leerling niet vooraf worden gegarandeerd. Voor meer Informatie kunt u te recht by de leerplichtambtenaren van de gemeente Venray: IILoo- nen, tel. 23362 en F. Meyer, tel. 23360. In ons land liggen naar schat ting zo'n 330.000 opslagtanks voor vloeibare aardolieprodukten en afgewerkte olie in de grond. Een kleine 110.000 daarvan be horen toe aan bedrijven en tank stations. Het merendeel, zo'n 220.000 tanks, is In het bezit van particulieren. De meeste van deze tanks hebben gediend voor de opslag van huis brandolie voor verwarming Met de komst van het aardgas zyn ze even wel in onbruik geraakt en vaak ook vergeten. Deze tanks kunnen echter wel aanleiding geven tot bodemveront reiniging. Uit onderzoek is name lijk gebleken dat veel van de niet meer gebruikte tanks lekken. Ook al is de tank misschien in het verle den wel leeggemaakt, als dat niet door een erkend tanksaneringsbe- dryf is gebeurd, is niet zeker dat het ook vakkundig is gebeurd. Met alle gevolgen voor het milieu van dien. HET BESLUIT OPSLAAN IS ONDERGRONDSE TANKS (BOOT) Met ingang van 1 maart van dit jaar is een overheidsbesluit van kracht geworden dat het toezicht op zowel oude als nieuwe tanks by be dryven en particulieren regelt: hel Besluit opslaan in ondergrondse tanks (BOOT). Bezitters van een oude, niet meer gebruikte tank moeten in verband met dit besluit het volgende doen: a. de gemeente vóór 1 september a.s. inlichten over het bestaan rl .rv van de tank. Dat moet gebeuren op een speciaal formulier dat ver- krygbaar is by de gemeente, b. er binnen vyf jaar voor zorgen dat de tank is verwyderd of ge leegd en schoongemaakt en ge vuld met een daarvoor geschikt middel. Hierby wordt een een voudig bodemonderzoek uitge voerd om na te gaan of de bodem niet verontreinigd is. Deze werk zaamheden moeten worden uit gevoerd door een daartoe erkend bedrijf. Adressen van dergelyke bedryven zyn op te vragen by de KI WA nv. Postbus 70. 2280 AB Ryswyk, tel. 070-3953666. DE KOSTEN De kosten voor zowel het verwy- deren of schoonmaken als voor het bodemonderzoek moet de eigenaar zelf betalen. Het bestaan van een tank niet aanmelden by de ge meente is strafbaar. De gemeente kan een dwingend bevel opleggen om de geëigende maatregelen te treffen op kosten van de eigenaar. Hei laten verwyderen van een tank komt op circa 1.500.- en het laten schoonmaken en vullen met een geschikt vulmiddel komt op circa ƒ1.000.-. NOG IN GEBRUIK ZUNDE TANKS Bedryven zonder Milieuvergun ning (de oude Hinderwetvergun ning) en particulieren die de tank nog wel in bedryf hebben, moeten zich er eveneens van vergewissen dat de tank nog in goede staat ver keert en eventueel maatregelen nemen. a. Zy moeten het bestaan van de tank ook vóór 1 september as. met het speciale formulier by de gemeente melden; b. particulieren moeten binnen driejaar de tank laten keuren en eventueel repareren. Voor bedry ven geldt een termyn van twee jaar; c. er moet bodemonderzoek wor den gedaan om de huidige staat vast te stellen; d. voor een tank die In gebruik biyft moet een aansprakelyk- heidsverzekering worden af gesloten. AKTIE TANKSLAG Al in het verleden hebben ge meenten aktie ondernomen om niet meer gebruikte tanks te verwy deren dat gebeurde in een zogehe ten Aktie Thnkslag. Ook de gemeente Venray is voornemens in 1993 een (hernieuwde) aktie tankslag te organiseren. Vbor deel name aan deze aktie kunt u de weg bewandelen zoals hiervoor is be schreven. Wel zal in Venray de ter myn waarbinnen een tank gesa neerd moet worden aanzienlyk worden ingekort. Het ligt in de be doeling de aktie in 1993 nog af te ronden. Voor meer informatie kunt u te recht op het gemeentehuis, afde ling milieubeheer, toestel 28439. r~i Het gemeentebestuur nodigt u uit voor een infor matieavond op maandag 22 maart over gemeente lijke belastingen. De avond wordt gehouden in de aula van de Scholengemeenschap Jerusalem, Heuvelstraat 4 te Venray en duurt van 19.30 tot ongeveer 21.30 uur. Tijdens de bijeenkomst vertelt wethouder Joos Truijen wat er het afgelopen jaar allemaal is veranderd. Het accent ligt op de hertaxatie van het onroerend goed in Venray, maar u krijgt ook de kans om over allerlei andere onderwerpen vragen te stellen. Denkt u maar eens aan de nieuwe mogelijkheden voor automatisch betalen, honden belasting, en kwijtschelding van gemeentelijke belastingen. Uiteraard zijn uw vragen of suggesties op de avond van harte welkom. Wilt u vooraf al meer informatie, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, telefoon 23666.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 15