PEEL EN MAAS Ifieuw Spraeland en ZVG [aan nauw samenwerken S'vriA alleen in kritiek op college Venrays nieuwe voorlichtster BENT U TOE AAN VERANDERING!. NEEM EEN ANDER KLEURTJE. Scouting Venray laat voetbal- wens in vervulling gaan Lionsclub Venray verwacht veel kopers op de veiling Zangers van St Frans naar Ierland iroederschap' Boschveldcollege kwam bijeen in de Smakt m Waarschijnlijk fusie in 1995 II •■iemeente wil anti-apartheidsorganisatie niet steunen VAN DE KAMP JIJ Venfa^eén dag modestad PEEL EN MAAS Paterslaan 7 Venray Wij zorgen samen met u voor een perfecte combinatie in verf, behang, gordijnen en zelfs vloerbedekking. ni de kwaliteit en het aanbod de zorg voor verstandelyke landicapten te kunnen verbe- ■n wil Nieuw Spraeland nauw u samenwerken met de stich- g Zorgverlening Gehandicap- (ZVG). De samenwerking moet 1 januari 1995 uitmonden in fusie. Gisteren tekenden de turen van de beide instellin leen overeenkomst, waarin dit irnemen wordt vastgelegd. Uit- ipunt is dat daarby geen ba- verloren gaan. In totaal m by beide instellingen on eer 600 mensen. De Venlose hting beheert een aantal ge- vervangende tehuizen en dag- itra voor verstandelijke leapten. ftandi. Ichtergrond van de voorgestelde fusie is de komende stelselherzie ning in de gezondheidszorg. 'Die dwingt zorgaanbieders tot samen werking in steeds grotere verban den', zegt Nieuw Spraeland-direk- teur Jos Nauts. 'We krygen nu al te maken met een verzekeraar als VGZ, die werkt van Maastricht tot Bergen op Zoom', schetst hy. Door samen te werken kunnen beide in stellingen bovendien beschikken over een groter en kompleter aan bod van zorg. Gestreefd wordt naar gedifferentieerde behandeling en begeleiding voor verstandelijk ge handicapte mensen op het gebied van wonen, dagbesteding en zorg. LOS Zwakzinnigeninstituut Nieuw Spraeland is sinds 1 januari 1991 zelfstandig. Daarvoor maakte de in stelling deel uit van het huidige Vincent van Gogh Instituut. Tben los en nu alweer een fusie? Direk- teur Nauts: 'Dit gaat om twee zorg aanbieders die zich allebei bezig houden met de zorg voor verstande lijk gehandicapten. Het losmaken van het toenmalige PCV was een lo gische stap. De zorg voor verstande lijk gehandicapten of voor psychi atrische patiënten zyn twee verschillende sektoren in de ge zondheidszorg. Wy maakten ons als één van de laatste instellingen in het land los van het psychia trisch ziekenhuis', aldus Nauts. Na de verzelfstandiging heeft Nieuw Spraeland het accent vooral gelegd op flexibele vormen van hulpverlening, zoals behandeling thuis. Ook werd de inrichting ope ner en meer kliëntgericht. iet beleid van het college van b. w. ten aanzien van Zuid-Afrika ■gde vorige week voor opschud- ig in de commissie onderwijs, igd, sport en recreatie. Het ge- ;ntebestuur weigert om voor bedrag van 3000 gulden twee ir lang lid te worden van stich- ig Lagere Overheid Tegen lartheid (LOTA). Die weigering de Party van de Arbeid-fraktie het verkeerde keelgat gescho- i. Het college beslist op onei- aljjke gronden, vinden de irayse socialisten. De overige rtjjen steunen wel het college- orstel. De LOTA vraagt de gemeente om sin om de komende twee jaar in id-Afrika te helpen met de op- uw op lokaal niveau. De stichting plaatselyke bewonersorganisa- s helpen, onder meer door mid- van uitwisseling van gemeente- ibtenaren. Het lidmaatschap van TA kost voor de komende twee 3000 gulden. gemeente Ven ray wil daar niet i. Volgens een ambtelyke notitie [er vanuit Venrayse (ex-)ambtena- ren nauwelyks belangstelling om naar Zuid-Afrika te gaan of om Zuid- afrikaanse burgers hier te ontvan gen. Bovendien vergt het veel meer tyd en geld dan alleen het lidmaat schap. Dat heeft het college er niet voor over omdat het vindt dat aan sluiting by landelijke organisaties weinig meerwaarde heeft voor de inwoners van Venray. De betrok kenheid by plaatselijke initiatieven is veel groter. Een 'papieren' lid maatschap, dus alleen geld geven, maar niet aktief meewerken, wyst het college eveneens af. Zoiets is volgens b. en w. 'het afkopen van so lidariteit'. NOOIT BESPROKEN Alle raadsfrakties in de commis sie steunden het collegevoorstel, be halve de Party van de Arbeid. Woordvoerster Kemmelings vindt dat de gemeente in de nota teveel de nadruk legt op de uitwisseling tussen ambtenaren. Omdat daar geen belangstelling voor is wordt vervolgens gekonkludeerd dat Ven ray geen lid moet worden van de LOTA Mevrouw Kemmelings vroeg Een voettocht naar St. Jozef in oakt wordt niet meer gemaakt aar toch komt het 'Broederschap' n het Boschveldcollege eenmaal r jaar by elkaar. Wat als een lu- ekidee werd geboren is thans, 24 ff later, uitgegroeid tot een serieu- aangelegenheid. Afgelopen zater- werd er daarom in het Pel- tmshuis, na een bezoek aan St ref uitgebreid stilgestaan by het Ema 'Seniorenedukatie in Neder- ïd en hebben de ouderen akomst'. Broederschap werd in 1969 igericht by gelegenheid van de ening van het nieuwe schoolge- uw, om creatieve en wetenschap- lyke projekten op het Boschveld- te stimuleren. Elk jaar iderzoekt het Broederschap wie m de schoolgemeenschap zich op itengewone wfjze verdienstelijk eeft gemaakt Deze personen wor den dan, tydens het jaarlykse schoolfeest, tydens een proclama tie opgenomen in het Broeder schap. Inmiddels bestaat het broederschap uit een zeer gemengd gezelschap van oud-leraren, -schoolbestuurders maar ook -leerlingen. Het broederschap komt jaarlyks een keer bij elkaar, in de maand maart In de begiry'aren werd daar nog een voettocht vanuit Venray naar Smakt aan gekoppeld, maar dat is al enige tyd niet meer het ge val. Van de ongeveer zestig leden die het Broederschap telt komt jaarlyks ongeveer de helft naar de ze by eenkomst. By die bijeenkomst wordt dan uitgebreid stilgestaan by en gediscussieerd over een bepaald onderwerp. Het Broederschap zal volgend jaar haar 25-jarig bestaan vieren. zich af hoe het college aan de we tenschap komt dat er geen belang stelling voor is. 'In de politiek is daarover hier nooit gesproken en ons zijn evenmin beleidsstukken bekend', aldus het PvdA-raadslid. De zinsnede 'het afkopen van so lidariteit' vindt de socialistische fraktie niet thuishoren in een amb telyke notitie. De PvdA vindt het wel zinvol om financieel by te dra gen, zonder datje als gemeente zelf aktief kimt deelnemen. Voor de Party van de Arbeid weegt veel zwaarder of het initiatief van de LOTA past binnen de in 1990 vastgestelde nota 'De gemeente Ven ray en mondiale vraagstukken'. Dat is het geval, geeft het college in haar voorstel zelf aan. Daarom kiest de PvdA wel voor een lidmaatschap van de LOTA. De fraktie staat echter in haar keuze alleen. DONDERDAG 18 MAART 1993 Nr. 11 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Hypotheek met startrente 7.0% ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Venray neemt volgende week zondag voor één dag de plaats in van steden als Parijs. Rome en Düsseldorf. Zondag 28 maart is het thema van de koopzondag Wen ray Modestad'. Elk van de pleinen in het centrum wordt gedurende een middag het to neel van een wervelende mo deshow. Enkele Venrayse modezaken presenteren de nieuwe voor- jaars- en zomerkollëktie aan het winkelend publiek. Dat ge beurt in de open lucht, temid den van terrassen en muziek. De plankiers waarover de man nequins en dressmen parade ren zyn groen en fleurig aangekleed. Het publiek kan op de Grote Markt, Hensenius- plein en in De Bleek de zomer- mode in al haar vrolykheid ondergaan. Bovendien maakt iedere bezoeker kans om op een zeer voordelige manier aan een zomerse outfit te geraken. In de menigte worden namely k mo decheques met een waarde van 100 gulden per stuk uitgereikt Het aardige van de mode shows is natuurlijk dat de ge showde kollektie dezelfde middag in de winkels van Ven ray te koop is. De winkels zyn zondag 28 maart geopend van 12.00 tot 17.00 uur. De organisatie is in handen van het Winkelcentrum Venray. Zy hoopt uiteraard op een lek kere lentezondag, maar ook als het weer iets minder is gaat het evenement door. De plankiers zyn overdekt zodat de zomerse modecreaties niet nat worden. 'n abonnement waard Joris Peeters (9 jaar) is juniorlid van de ZaMo's, de zaterdagmorgen welpen van Scouting De Peelspeur- ders. Hy was winnaar van een ballonwedstryd in januari toen alle welpen in plaats van de gebruikely- ke nieuwjaarswensen een eigen wens omhoog lieten. Zyn ballon kwam helemaal terecht in Knegsel en was voor de leiding voldoende aanleiding om zijn wens in vervul ling te laten gaan. Zyn wens was om eens echt in kontakt te komen met de spelers van Ajax. Afgelopen zaterdag was het zover toen hij sa men met onder andere Rick, zijn broertje, Wim, zyn pappa en Baloo, een van de leiders, de wedstryd Ajax-RKC mocht bywonen. Na de wedstrijd was Joris gast van de spe lers in het spelershome, waar de voetballers na de wedstrijd nog ge zellig napraten. Op de foto zien we Joris naast het nieuwe Oranje- talent Mare Overmars (rechts). Zo zie je maar dat niet alleen Henny Huisman of de Vara wensen in ver vulling kan laten gaan. De DoAv's; de donderdagwelpen hebben vorige week een moeder/ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING zoon dropping gelopen. De welpen en hun moeders werden in Heide gedropt en moesten via Merselo en Veltum de weg zien terug te vinden naar 't Peppelshuus. Dat is het scou- tinghonk in Venray waar de er wtensoep stond te pruttelen op het vuur om de vermoeide maar volda ne juniorleden en hun mamma's te onthalen. Donderdag 18 maart moeten deze DoAv-welpen al om 18.15 uur by het gebouw zyn want zy gaan een uit stapje maken. De bestemming is en bly ft nog geheim. Zorg wel datje op tyd bent. want we kunnen helaas niet wachten! Poging tot inbraak personenauto Uit sporen viel op te maken dat getracht was in te breken in een aan de Past v.d. Gaetstraat gepar keerde personenauto van een inwo ner. De dader is kennelyk in zyn werk gestoord en de schade bleef beperkt tot de braakschade. Venray heeft een nieuwe voor lichtster. Het is de 30-jarige Ingrid Molenaar-Theunissen. Per 1 juli be gint ze haar taak op het gemeente huis. Die houdt onder meer in het ontwikkelen van een intern en ex- tem communicatiebeleid. De nieu we voorlichtster is afkomstig uit Heythuysen. Ze is getrouwd en woont in Venlo. Ingrid Molenaar volgde een opleiding tot tolk- vertaalster in Antwerpen. Sinds be gin 1988 is ze werkzaam op de re- daktie van het Dagblad voor Noord-Limburg in Venlo. Ingrid Mo lenaar studeert verder public relati ons en voorlichting. Als reden voor haar sollicitatie noemt ze het kontakt met de men sen en het afwisselende karakter van een voorlichtingsbaan in een gemeente. 'Je komt met alle be leidsterreinen in aanraking. Vin het afsluiten van een weg tot cul tuur'. De gemeente Venray is voor haar extra aantrekkelijk. 'Ik ken de gemeente een beetje vanuit m'n huidige, werk. Venray lykt me een plaats die flink aan de weg timmert en vooruit wil. Er staan veel dingen te gebeuren en dat maakt het erg interessant om er te werken'. Met de komst van Ingrid Mole naar is een einde gekomen aan een periode van byna vyf jaar waarin de gemeente Venray zonder voor- lichtingsfunktionaris heeft geze ten. Na het vertrek van de vorige voorlichter, eind 1988, werd de funktie voorlopig niet ingevuld. Door de artikel 12-perikelen heeft Venray een aantal jaren bespaard op de funktie voorlichting. Vanuit de politiek wordt al enkele jaren aangedrongen op een nieuwe voor- lichtingsfunktionaris. Gestolen auto aangetroffen Aan de Oostsingel werd een per sonenauto onbeheerd aangetroffen. Uit het onderzoek bleek dat de auto in Breda ontvreemd was. De auto is inmiddels aan de eigenaar ter hand gesteld. Inbraak in personenauto Weer was er met geweld toegang verkregen tot een op de parkeer plaats by het ziekenhuis geparkeer de personenauto. Deze keer was een inwoner van Blerick de dupe. Ont vreemd werd de autoradio. De Lionsclub Venray heeft weer kans gezien om een groot aantal (255) artikelen ter beschikking te krygen voor de veiling die op zon dag 21 maart wordt gehouden. De veiling vindt plaats in het Bosch veldcollege aan de Zuidsingel te Venray van 12.00 tot 16.30 uur. Er is gelegenheid om van te voren de goederen te komen bekyken, op za terdag 20 maart tussen 12.00 en 17.00 uu ren op zondag van 10.00 uur tot aan het begin van de veiling. Artikelen die er uitspringen z(jn antieke juwelen, munten, schilde ryen, tin, aardewerk, perzische wandkleden, pubborden evenals geluids- en video-apparatuur. Er is tevens een groot aantal boeken eq LP's te koop. De netto-opbrengst van de veiling wordt ter beschikking gesteld van Geneva Iniative. een organisatie die zich beyvert om psychiatrische kli nieken in Oekraïne en Roemenië te voorzien van medische goederen en hulpmaterialen. Het geld dat de Lionsclub Venray by een weet te brengen is in eerste instantie be doeld om de transportkosten te be talen. De hulpgoederen ontvangt Geneva Iniative van ziekenhuisen en fabrikanten in Nederland. Men heeft al enkele vrachtwa gens en kleine vliegtuigen vol goe deren gebracht naar de ftivlov Psychiatrische kliniek in Kiev. Oe kraïne en naar Roemenië. Twee we ken geleden vertrok er nog een vliegtuig naar Kiev. Het NOS- joumaal besteedde er aandacht aan. De boeken en LP's heeft de Li onsclub Venray ter beschikking ge kregen. De gehele opbrengst daar van is bestemd voor het goede doel. By de veiling is er sprake van een uetto-opbrengst; de verkopers ont vangen 90% van de biedprys. de ko pers betalen 115%. De Lionsclub Venray verwacht, evenals voorgaande jaren, een groot aantal bezoekers in het Boschveld college. Voor nadere inlichtingen: G. Jungslager, voorzitter veilingcom missie. tel. 04780-10867. De komende zomervakantie gaan de Zangers van St Frans op con certreis naar Ierland. Op uitnodi ging van een aantal bevriende Ierse jongenskoren gaan de Zangers tien dagen het eiland doorkruisen. De Zangers hoeven alleen 'maar' de reis te betalen. De uitnodigende ko ren verzorgen het verblyf in Ier land. De oversteek naar Ierland is geen kleine: op het moment is het nog niet duideiyk of met boot/bus via Groot-Brittannië gereisd wordt of dat er gevlogen wordt Tydens de tien dagen zal hun ge zang regelmatig tydens een concert of mis te horen zijn. Maar natuur- lyk wordt ook van een welverdien de vakantie genoten. Ierland staat bekend om zyn natuurschoon en cultuur. De dagen zullen dus ook vol staan met excursies, wandel tochten, rondleidingen en gewoon gezellig samenzyn. met de groep. De Zangers worden onderge bracht by gastgezinnen en in jeugd herbergen. Beide manieren hebben hun eigen charmes. By gastgezin nen ontmoet je de Ier in het dage- lyks leven. Zelfs de jongsten zullen wel wat Engels kunnen brabbelen, zodat dan het Ierse leven een beetje ontdekt kan worden. Overnachten in een jeugdherberg is goed voor de groepssfeer. Deze sfeer is erg be- langryk voor het jongenskoor. Hierdoor voel je je er helemaal thuis. Vin het koor zullen byna alle 60 leden meegaan, ook de jongsten (8 jaar!). Voor het eerst zonder ouders, misschien zelfs wel voor het eerst zo lang van huis. Tbch leert de erva ring - en die hebben de Zangers on dertussen wel opgebouwd - dat dit weinig problemen oplevert. Af en toe een traantje, maar als jongen onder elkaar zyn zulke problemen best op te lossen. Vernielingen Een aan de Goudsmidstraat ge parkeerde personenauto van een inwoner werd beschadigd aange troffen. In de achterklep waren die pe krassen aangebracht Van een op het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationweg gepar keerde personenauto vim een inwo ner van Merselo waren twee banden lek gestoken. Als meer dan ergeriyk werden de aangebrachte vernielingen aan een reklamebord by een ABRI aan de Henri Dunantstraat door de politie bestempeld. Uit het reklamebord waren de TL-lampen gehaald en op de weg kapot gegooid.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11