Schouwburgnieuws Rock Revue presenteert: The Bob Color Philatelica Blitterswijck viert derde lustrum met expositie Henk Raassens 2e bij NK Sprinteross heren Zeelen-v.d. Burgt verkoopt appartementen Wilhelminaplein AGENDA Promotie Land, lucht en water op obs De Landweert 'Eerste Hulp bij Aangifte' op de radio Derde winterwandeling in Merselo Jaarvergadering leerlingen- en ouderraad Muziekschool Toneelgroep De Vlasbloem Zondag ochtendconcert schouwburg PEEL EN MAAS Jeugdtoneel Oirlo Expositie let-op-vet campagne Start Gehoorzaam- heids-kursussen Chinese kunst in Galerie Altamira v/ PEEL en maas - Donderdag 11 maart Pagina 3 Zaterdag 13 maart, 20.00 uur BERDIEN STENBERG gerdien Stenberg, Neerlands be- jpemdste fluitiste, heeft één grote passie: het circus. De romantiek van het artiestenleven, de geur van - in de coulissen, het zaagsel in ie piste, de spanning voor aanvang opgedreven door tromgeroffel, kort om die heel speciale sfeer in de tent gaf haar de inspiratie voor een nieuw programma. Het nieuwe programma van Ber- dien is een 'theatraal concert', dat zowel recht doet aan het romanti sche. haar handelsmerk, als aan de muziek die natuurlijk het uitgangs punt blijft. Vast staat dat naast Ber- diens virtuoze fluitspel, de meest onwaarschijnlijke instrumenten de sfeer van het oude circus en variété zullen oproepen. Gezien het ongelooflijke sukses \an Berdiens Mozart vertolkingen oa. te beluisteren op het CD 'Ode aan Amadeus', het best verkochte Nederlandse Mozart-album, zal op nieuw een aantal van deze beroem de composities in het programma opgenomen worden. Speciaal daar toe zijn een aantal topmusici aange trokken die haar begeleiden. Deze zullen echter ook een aktieve rol in het theatrale programma spelen. De drie violisten zijn echte 'Steh geiger', de hobo gaat in dialoog met de dwarsfluit en de cello zal 'bewo- en "beweeglijk' spelen. De zes de musicus is een 'allesdoener'. Verrassend door het scala aan (vreemdsoortige) instrumenten zorgt hij tevens voor amusant spel. Kortom de nieuwe voorstelling van Berdien Stenberg biedt een avond romantische muziek van het hoogste niveau, gelardeerd met mu il amusement voor jong en oud. Donderdag 16 maart, 20.00 uur DOOD VAN EEN HANDELSREIZIGER Het RO Theater Dood van een Handelsreiziger is het verhaal van de kleine zakenman Willy Loman, die heilig gelooft in de illusie van een suksesvol bestaan. 'Sukses is al les en sukses krjjg je als je ervoor zorgt dat de mensen je aardig vinden'. Dat heeft Willy zichzelf en z(jn gezin met onverbeterlijk optimisme steeds voorge; houden. Door zjjn ogen zien we het verleden waarin by nog een held was voor Biff en Happy, zjjn veelbelovende zoons. Nu aan het einde van zyn leven is de misluk king een feit, de leugen niet meer vol te houden, de nederlaag onafwendbaar. In scènes over zjjn ontslag, de te leurstelling over zyn beide zoons, de overspannen loyaliteit van zyn vrouw en de voorbereiding op zyn dood ver weeft Miller op subtiele wijze heden en verleden. Willy Loman beschermt zich met zyn fantasie, maar de werkelijkheid haalt hem in. Arthur Miller schreef dit stuk in 1949 en vestigde daarmee definitief zyn repu tatie als toneelschrijver. Met Willy Lo man kreëerde hjj een klassieke toneelfiguur: de man die bouwt aan zyn eigen mythen. Zaterdag 27 maart wordt het 4e evenement van de stichting Rock Revue georganiseerd. Rock Revue is ontstaan uit een samenwerkings verband tussen vier verschillende sozen, Jera Ysselsteyn, Jum Merse- lo, Iduna Oostrum en Watjang Oirlo. Doel is om de bekendere bands en zodoende ook een breder publiek te bereiken. Dit maal zal de Neder landse band The Bob Color voor een spetterend optreden zorgen. Deze band staat vooral bekend om zy spektakulaire liveoptredens, waarby de zaal vanaf het eerste nummer tot het slot, niet zal begrij pen waar de band zoveel energie en gekte vanaf haalt. Verwissel dus voor de verande ring die normale stapavond voor een avondje uitje dak gaan met de Bob Color in de Jera in Ysselsteyn. De voorverkoopadressen zyn: Sounds Venlo, Music World Venray, Wilhelmientje Horst, Jera, Jum, Iduna en Watjang. In de voorver koop kosten de kaarten ƒ7,50. Kaar ten by de kassa kosten ƒ10,-. Volgende keer zal op dit spektakel wat uitgebreider worden ingegaan. Maar wacht niet te lang, want vol is vol. Op 20 en 21 maart 1993 viert de postzegelvereniging Philatelica Blitterswijck e.o. haar 15-jarig be staan. Ter gelegenheid van dit jubi leum organiseert de vereniging de Limburgse Philatelistendagen met postzegeltentoonstelling De Maasdorpenfilex 1993, in Het Brou wershuis te Broekhuizen, Veerweg 15. Het is voor de jubilerende afde ling waarvan ook diverse Venrayers lid zyn, tegelijkertijd een mooie ge legenheid om via deze expositie weer eens wat meer naar buiten te treden. Het is een vereniging met ongeveer 70 senior- en 15 junior- leden. In de grote zaal van Het Brou wershuis worden 126 kaders opge steld. Elk kader bestaat uit een soort raam met 12 bladen vol post zegels en poststukken. Vele duizen den postzegels uit verschillende landen, vaak thematisch opgesteld, zullen er te zien zyn, wat niet al leen interessant is voor de echte fi latelisten, maar ook vóór de mensen, die geen postzegels verza melen. Bezoekers zullen versteld staan hoe postzegels via de zeer ge varieerde thema's geschiedenis schryven resp. hun verhaal vertel len over de meest uiteenlopende za ken/gebeurtenissen van enige betekenis, zoals o.a. enkele Tienray- se poststukken rond 1920. Met deze tentoonstelling wil Phi latelica Blitterswijck ook andere verzamelaars over de drempel hel pen om zich aan te sluiten by deze vereniging. Maandelijks organise ren zy een verenigingsavond in Tienray in de Wilma Bar. Op deze bijeenkomsten, de derde donder dag van de maand, bieden zy vanaf 19.00 uur verzamelaars de moge lijkheid om te ruilen en om 20.15 uur begint de vergadering om hun Op 30 maart a.s. promoveert in het Academiegebouw Domplein 29 te Utrecht tot doctor in de medi sche wetenschap onze oud-plaats genoot de heer Jacques RAM. Schönberger. geboren te Venray, 26 juli 1951. De promovendus is mo menteel als hartchirurg werkzaam to het Catharinaziekenhuis te Eindhoven. filatelistische kennis te vergroten of te verdiepen door lezingen en dia-presentaties over onderwerpen die met filatelie te maken hebben. Daarnaast is er voor de jeugd een middag in het Pastoorsweike te S wolgen. Burgemeesters drs. R.M.G. Ver- maaten van Grubbenvorst, tevens waarnemend burgemeester van Broekhuizen zal de tentoonstelling op zaterdag 20 maart om 10.30 uur openen. Voor het publiek gaan de deuren open van 12.30 tot 21.00 uur. Op zondag 21 maart is de expo sitie geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Beide dagen is er gelegenheid tot ruilen en zyn er handelaren- en informatiestands, met boeken en speciale enveloppen. De afgelopen twee weken stond het lesprogramma op openbare ba sisschool De Landweert in het te ken van de thema's land, lucht en water. Naast het werken in de eigen klas, is er erg veel aandacht besteed aan het samenwerken met andere groepen. Zo is groep 1/2 samen met groep 7/8 gaan kijken naar de aan leg van de A73. De kinderen hebben daar hun ogen uitgekeken en kre gen prima uitleg van twee mensen van Rijkswaterstaat. Verder hebben de groepen 3 en 5/6 met een proe- vencircuit rond het thema water ge werkt en bouwen zy een rivier met een jachthaven. Groep 1/2 en groep 4 tenslotte hebben met veel hulp van ouders gewerkt aan windmo lens, windwijzers en windmeters. De projektweken worden afgeslo ten met een songfestival en een ten toonstelling a.s. vrydag 12 maart van 18.00-19.30 uur. De school is dan open voor alle kinderen en hun familieleden. Bent u verder benieuwd hoe op deze school gewerkt wordt, komt u dan gerust eens kijken. De aanmel dingsdatum voor het nieuwe schooljaar is 22 maart vanaf 15.30 uur. Bent u op deze tijd verhinderd maak dan gerust een afspraak voor een ander tydstip. Sinds het einde van de jaren tach tig maakt de Belastingdienst ge bruik van lokale omroepen om de Nederlander voor te lichten. Het gaat hierby voornamelijk om het invullen van het aangiftebiljet Voor veel mensen is dit een hele klus. Zy kunnen het vaak zelf, maar hebben wat hulp nodig. Daarvoor wil de Be lastingdienst in samenwerking met de lokale omroep, zorgen. Het programma is bedoeld voor mensen die zelf het belastingbiljet willen invullen. Ook kan het parti culieren over de streep trekken die daaraan nog twyfelen. De uitzendingen gaan informatie bevatten over het invullen van het aangiftebiljet Daarnaast heeft de belastingdienst allerlei ondersteu nende aktiviteiten waarop gewezen kan worden. Zo bestaat er b.v. in Ne derland een belastingtelefoon, waar iedereen met vragen terecht kan en zyn er brochures verkrijgbaar. Het programma 'Eerste Hulp by Aangifte' zal door de lokale Omroep Venray worden uitgezonden op dinsdagavond 16 maart a.s. van 19.00 tot 20.30 uur. Gewapende overval op vrachtwagenchauffeur Zaterdagavond omstreeks kwart over negen werd een 25-jarige uit Veghel afkomstige vrachtautochauf feur op de Midden Peelweg, even over de grens met de gemeente Horst door een vóór hem rydende personenauto (een lichtgroene Opel Kadett) gedwongen te stoppen. Die auto reed met de alarmlichten aan voor hem uit De vrachtwagen bestuurder dacht dat die bestuur der hulp nodig had en stopte. Uit de auto stapten vervolgens twee man nen. Hij draaide het raampje open en op dat moment werd hem een onbekende vloeistof in zijn gezicht gespoten waardoor hij niets meer kon zien. Ondanks dat hy niets meer kon zien wist hy toch zyn jerrycan met water te bemachtigen. Het water verdunde de vloeistof zodanig dat hij weer kon zien. Van de mannen en de auto was intussen niets meer te bekennen. Wel miste hy zyn tas je, portemonnee en 300 Duitse Marken. De gealarmeerde politie stelde een groot onderzoek in. Daarby werden het tasje, de portemonnee en de Duitse Marken in de buurt in de wegberm teruggevonden. Er werd niets vermist Getuigen - worden verzocht «kon- takt op te nemen met de politie. Zondag 14 maart a.s. organiseren De Natuurvrienden uit Merselo de derde en laatste winterwandeling van dit seizoen. Er kunnen afstan den gelopen worden van 5, 10, 20 en 30 km. De 30 km start tussen 08.00 en 10.00 uur, 20 km tussen 08.00 en 12.00 uur, en de 5-10 km tussen 08.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zyn er enkele prysjes. Na afloop van de tocht ont vangt iedere deelnemer een herin neringsmedaille of een cijfertje. Het inschrijfgeld is ƒ3,- (incl. kor ting). Het startbureau is in café Den Ibmmes, Grootdorp 40, tel. 04780- 46236. Op de rustplaatsen van 10, 20 en 30 km is er tegen een redelij ke prys koffie, soep. broodjes, cho comel en dergelyke te koop. Inlichtingen: 04780-86035 of 46496. Tót zondag! Prettige wan deling! Op dinsdag 16 maart houdt de leerlingen- en ouderraad (LOR) van de Muziekschool Venray haar alge mene jaarvergadering Die wordt gehouden in lokaal 15 en begint om 20.00 uur. De LOR is de schakel tus sen leerlingen en/óf ouders en het bestuur/direktie van de Muziek school. Naast de zakelyke agendapunten (waarvoor diverse stukken ter inza ge liggen) zal er ook een muzikaal intermezzo plaatsvinden door een leerling op elektrisch orgel en door de IVM groep voor volwassenen. Een belangrijk agendapunt is de verkiezing van nieuwe leden voor de LOR. Ter completering van de leerlingen- en ouderraad worden nog drie personen gezocht Met na me zyn de kerkdorpen en de ge meente Meerlo-Wanssum in de LOR ondervertegenwoordigd. Inbraken in bedrijven Door forcering was toegang ver kregen tot een aan de Jan Poelsweg gelegen bedryf. Er werden diverse goederen ontvreemd. Weer werd een inbraak gepleegd in een loods van een bedryf aan de Deumeseweg. Deze keer werden ag gregaten en handgereedschap ont vreemd. In Harderwijk vonden zondag 7 maart de Nederlandse Kampioen schappen Cross Country van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie plaats. Voor het eerst sinds ja ren had men een echt crosspar- cours uitgezet met veel zandheu vels. Een selektief parcours dus. Een kompliment voor de organise rende vereniging Athlos. die zorgde voor een goed lopend kam pioenschap. Henk Raassens van de Triathlon- vereniging Regio Venray liep een sterke wedstrijd en eindigdé als tweede op de sprinteross. Om 14.00 uur gingen de 130 he ren voor die sprinteross van start De sprinteross (4800m) is met na me bedoeld voor de middenlange afstand wedstrijdlopers die 's zo mers op de baan de 800 tot 5.000m lopen. By de start was het flink dringen geblazen maar na 200m zat Henk Raassens al by de eerste tien lopers die de zandbank inliepen. René Ja cobs van AV Someren probeerde meteen het groepje uit te dunnen. Na 2 km was er dan ook een groepje van zes mensen op 20m gevolgd door een groepje van acht Daarna plaatste Rens Eising van AV Zaan dam een versnelling waarop Henk Raassens meteen reageerde en aan sluiting kreeg. Even later sloten zich ook Evert Gielen (Achilles Töp- Kerkrade) en Vincent Hoek (Avanti- Schoonhoven) aan. Rens Eising en Vincent Hoek z(jn twee hele sneUe mannen die ook in de Nederlandse selektie middenlange afstand zit ten. Henk Raassens moest ze dus kwyt en probeerde op het zware stuk weg te komen. By het ingaan van de laatste 200m ligt hy zeven meter los. Rens Eising weet zich echter nog op te trekken aan Henk Raassens en gaat hem net voor de finish in een spannende eindsprint voorby. Henk Raassens werd zo zeer verdienstelijk tweede, een plaats waar hy van te voren voor ge tekend had. Henk Raassens en zyn trainer John Raadschelders van Triathlon Vereniging Regio Venray waren dan ook zeer tevreden dat een periode van intensief trainen resulteerde in een mooie tweede plaats bij het NK sprinteross. Nu ook onafhankelijk hypotheekadvies Op het moment dat de bouw van het elektrowarenhuis Leo van Schaljik aan het Wilhelminaplein start, wordt ook een begin gemaakt met de bouw van veertien koopap- partementen in de vrije sektor. De ze luxe woningen worden boven de winkel gerealiseerd. Het projekt krygt de naam Wilhelminastaete. Makelaarskantoor Zeelen-v.d. Burgt verzorgt de verkoop van de apparte menten, waarvoor nu al veel be langstelling lykt te zijn. Dat is ook niet verwonderlijk want de woningen worden gereali seerd op een eerste klas lokatie en beschikken onder meer over een eigen parkeerplaats in de parkeer garage en een lift De bewoners heb ben dus altyd een parkeerplaats midden in het centrum. In het sou terrain bevinden zich ook de ber gingen van de appartementen. De koper heeft qua woning de Zondag 14 maart a.s. zal toneel groep De Vlasbloem uit Oostrum een uitvoering verzorgen in de schouwburg van Venray. Zy zullen het blijspel 'Daar zat 'm de kneep' voor het voetlicht brengen. Het is een blyspel in drie bedryven en is geschreven door P. Joh. Zonruiter. Dit spel heeft De Vlasbloem al enke le keren met sukses mogen opvoe ren. De Vlasbloem staat onder regie van M. van Bommel uit Asten. 'Daar zat 'm de kneep' is een blyspel in drie bedrijven. Een fa briek in groente dreigt failliet te gaan omdat de direkteur geen be leid kan voeren en niet tegen het personeel kan optreden, dat tot groot ongenoegen van zyn zeer ba zige vrouw. De dochter des huizes is het ech ter met haar vader eens, zij is dan ook zeer geëmancipeerd en wil niet meer naar school. Het kantoorpersoneel en het huispersoneel van de familie Lens liggen voortdurend met elkaar overhoop. Dan is er ook nog een mynheer Melkmeter, die een slo me duikelaar is, maar zich later ontpopt tot een geboren leider. Tbt slot is er een magazijnbediende die plotseling komt opdagen en de zaak bespioneert. Wat dit allemaal voor komische verwikkelingen met zich meebrengt kunt u zien in dit zeer leuke blyspel. Dus, zondag 14 maart om 20.00 uur! Zondag 14 maart zal het zondag ochtendconcert in de schouwburg te Venray worden verzorgd door harmonie St Catharina uit Leunen, Veulen en Heide. De harmonie zal zich presenteren door een optreden van de drum band onder leiding van instrukteur Jan Voesten. De verdere invulling van dit concert is overgelaten aan de blaaskapel Die Fröhliche Ruben- sammler onder leiding van Leo Reintjes. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat ook het harmonie-orkest en het jeugdorkest aan dit concert zouden meewerken, maar door on verwachte zaken kan dit helaas niet doorgaan. Zonder twyfel zullen echter ook de drumband en blaas kapel in staat zijn om het publiek een fyne ochtend te bezorgen. Het concert begint om 11.30 uur in de foyer van de schouwburg. keuze uit tien verschillende typen, gesitueerd op de eerste, tweede en derde verdieping De twee penthou ses, boven op het dak, zijn de groot ste en hebben een oppervlak van 140 tot 180 m2. Alle appartementen beschikken over een ruime woon kamer, twee slaapkamers en een keuken. Het winkel-woningcomplex wordt gebouwd door bouwbedrijf Nelissen Yhn Egteren onder G.I.W.- garantie. Die houdt in dat de kopers de verzekering hebben dat de wo ning gebouwd is volgens de richtlij nen in het bestek en dat zij gevrijwaard zijn by eventuele fi nanciële problemen van de aannemer. Belangstellenden voor exclusieve woonruimte in het centrum kun nen reeds schrifteiyk een gedetail leerde -brochure aanvragen by Zeelen-v.d. Buigt, Merseloseweg 13-17. Venray. HYPOTHEEKADVIES Ander nieuws van makelaarskan toor Zeelen-v.d. Burgt is het onaf- hankelyke hypotheekadvies dat sinds kort by de kantoren in Venlo en Venray verkrygbaar is. Zeelen- v.d. Burgt heeft hiervoor de ervaren Sjaak Manders aangetrokken. De heer Manders bekykt samen met de aspirant-kopers wat de mogeiyk- heden voor financiering zyn gezien het inkomen en welke de beste hy- potheekvorm in de specifieke situa tie is. Hy doet dat onafhankelyk van verzekeraars of hypotheek verstrekkers, dus ook mensen die nog niets op het oog hebben, kun nen bij hem terecht voor advies. Ook voor mensen die een huis heb ben gekocht kan de heer Manders de hele financiering regelen. De diensten van Sjaak Manders biy ven evenmin beperkt tot klanten van makelaarskantoor Zeelen-v.d. Buigt De achtergrond van de nieuwe service is volgens direkteur Huls ken van Zeelen-v.d. Buigt dat veel aspirant-huizenkopers de verkeer de volgorde hanteren by het kopen van een huis. 'De eerste stap is eigenlijk de hypotheek-adviseur voor een deskundig financiering sadvies. Daarna kun je kyken wel ke huizen in dat financiële plaatje passen', zegt Hulsken. Hy bena drukt nogmaals dat de cliënt daar na uiteraard volkomen vry is in de keuze van de makelaar. De kans dat Zeelen-v.d. Burgt, die met kantoren in Venlo en Venray heel Noord- Limburg bestrykt een passend huis in het aanbod heeft, is echter groot Hypotheekadviseur Sjaak Man ders is de hele week bereikbaar, ty- dens kantooruren, via de telefoon- nrs. 04780-83636 of 077-511852. Voor een gesprek in de avonduren of 's zaterdags kunt u telefonisch een afspraak maken. uw weekblad Op zondag 14 maart brengt het Jeugdtoneel Oirlo wederom een blyspel op de planken en wel 'De Varkenshoeder'. Prins Olaf zendt zyn lakei Anto nio naar het keizeriyk hof om prin ses Sylvia zyn geschenken aan te bieden. Hy hoopt hiermee het hart van de koele keizersdochter te winnen. Het stuk wordt gespeeld in ge meenschapshuis De Linde te Oirlo, aanvang 14.30 uur. Entree kinderen ƒ2.- en volwassenen ƒ5,-. In het kader van de landeiyke let- op-vet campagne hebben de diëtis tes uit de regio Venray een expositie opgesteld. In deze expositie krijgt u op een leuke manier informatie over de (vet)samenstelling van maaltyden. lekkere hapjes exi. In de maanden maart en april is de tentoonstelling in verschillende instellingen en instituten in de re gio te bezichtigen. Tb beginnen in Venray: van 10 t/m 16 maart in het st Elisabeth Ziekenhuis; van 17 t/m 30 maart in het Vincent van Gogh Instituut; van 31 maart t/n 6 april in Beukenrode. De expositie is dageiyks te bezich- i tigen en voor iedereen vry toegan-1 kelijk. Op 20 en 21 maart a.s. gaan by de Kynologen Club Venray en Omstre ken de gehoorzaamheids-oplei dingen voor baas en hond weer van start Uit de vele in schryvingen biykt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk. maar het kan nooit de bedoeling zyn dat: het beest de baas over straat sleept het huishouden ruïneert by de buur man zyn uitwerpselen deponeert de postbode zyn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zyn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zo veel mogeiyk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo nunoe- rige en overvolle maatschappy. 'Jong geleerd is oud gedaan', daar om kunnen puppies vanaf acht we ken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwys de eerste beginselen van 'goede nor men en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren', geldt ook voor honden, een maximum leef tijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuuriyk wel ge zond van 'lyf en leden' zyn om lek ker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen: kom dan op 20 of 21 maart as. naar het oefenter rein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC Ven- ray-bortyes te volgen). Inschryven kan in principe op beide dagen van 09.00 tot 11.00 uur, maar vol is vol. het aantal vrye plaatsen is beperkt. Inbraak in auto Door vernieling van het portier was toegang verkregen tot een aan de Kamgras geparkeerde personen auto van een inwoner. Er werd niets ontvreemd. In Galerie Altamira exposeert van 16 maart t/m zondag 18 april a.s. de Chinese kunstenaar Zhi Pin Ye. Ye is een vakman op het gebied van muziek als wel in de schilder kunst Hy is een van de oprichters van de Chinese Muziekvereniging in Nederland (zelf Direktor of Chi nese Traditiona Linstruments Or chestra) en van de Chinese Kunst academie in Den Haag. De kunstenaar Ye werd geboren in Din Hai (een plaats by Shanghai). Van kindsaf aan was hy erg geïnte resseerd in de Chinese kalligrafie en had al snel de kneepjes van het vak te pakken. Na zyn middelbare school besluit Ye het onderwys in te gaan. volgt de docentenopleiding en als hy dan in 1977 afstudeert gaat hy aan de slag. Hy doceert am. de vakken literatuur, politologie en muziek. Reeds vanaf zyn prilste jeugd had hy al muzieklessen. Zyn schilderopleiding genoot hy by de in China en daarbuiten be kende schilderes Pian. Zyn eerste werken zyn sterk door deze kunste nares beïnvloed. Kennisnemend van de schilderkunst uit andere we relddelen en landen wilde Ye zelf ook graag verder kyken dan China. Hy belandde uiteindelyk in Neder land en sinds begin 1992 is hy woonachtig te Overloon. Gevraagd naar zyn idealen ant woordt Ye: 'Myn grootste wens Is. dat de Nederlanders meer kansen krygen om kennis te nemen van de Chinese cultuur. Vaak kunnen Ne derlanders de Chinese kunst inoei- lyk waarderen, omdat zy de achtergronden niet kennen. Daar om hebben we al diverse tentoon stellingen georganiseerd'. Met we bedoelt Ye dan de mensen van de Chinese kunstacademie. Aan deze academie volgen zowel Chinezen als Nederlanders opleidingen. Zelf heeft hy diverse exposities op zyn naam staan, o.a. in Den Haag. Eind hoven, Maastricht Rotterdam en Geldrop. Na de expositie in Vierlingsbeek is een tentoonstelling in voorberei ding in Amsterdam en vervolgens weer een in China, in zyn geliefde Shanghai. Hy hoopt dat veel Neder landers uit deze regio zyn werken komen bekyken en leren te waarderen. De opening van deze expositie zal worden verricht door drs. J.H.M. Dittner. burgemeester van de ge meente Vierlingsbeek en muzikaal worden otniy.st door Ye zelf. en en kele leden van zyn Chinese Orkest ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. K.E. Gabelcr. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: II. SCH RAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A Coenen. F. Schmeelz. D. Yëreautercn en J. de Vocht: A. LX) ENEN PalenvslnuU 60. tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Mui Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuekenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEYAl-LEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYBE APOTHEKEN I)E BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 lot 18.00 uur \ferder alleen voor spoedgevallen (vla het nach(luiKje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 87273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.G Goedegcbuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. KREMEB Mgr. Nolensstraal 12, tel. 81000 DIEREN ARMENPRAKTIJK W.H. Kreiner en W.G.AM. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREM ER Mgr. Nolensstraal 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Vin Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Yfermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 42116 Brand bij fietsenstalling Maandagavond omstreeks 18.20 uur werd brand ontdekt in een ge bouwtje by de fietsenstalling van de Mavo. De brandweer wist uitbrei ding te voorkomen. Póetsmateriaal en een motorloze veegmachlne moeten als verloren worden be schouwd. Verder was er rook- en roetschade. Omtrent de oorzaak kon geen verklaring worden gegeven. Inbraak in loods. Door forcering was toegang ver kregen tot een by het sportveld van de scholengemeenschap Jerusalem staande loods, waarin het sportma- teriaal is opgeborgen. Voor een be drag van ƒ1.000.- was aan materiaal ontvreemd. BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag Onze be zorgers doen hun uiterste best om de kram voor 19.00 uux bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor. UI. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt met uw bezorgklachten in onze boek- en kantoorboekhan del. Grotestraat 68. terecht Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en 'annuleringen die nen. voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3