I s Europa: een duurzame wereld zonder grenzen? Crossers uit de regio OUDE FC Bouw- en Hout bond FNV afd. Venray Rincon Espanol L.V.B. Oostrum Stille Omgan 1993 Lourdeswerl Jatte Heil der Zieke® Huisvrouwen kontakt Bruksli Geslaagd C; PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart - Pag len Grote Kerk Deken CJ.R. Busehman, Kindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit Interest runt 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. I'oelsstrani 4. tel. 11664. Zaterdag in de tweede week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. oudere Coenen-Houtackere en zoon Ed (S); Margriet en Martha Goumans-Janssen. 19.00 ZONDAGS DIENST; verzoigd door Cantabile, sopraan Monique de Boer. alt Lidui- ne Geurts en orgel Henriette Span- Jere. Voor Wilhelmus Lenssen k«>11.); Jrd. overl. ouders Alfons Vercouteren-Poels (S); Johan Jon kers en overl. fam.; Peter Jansen (koil Herman de Bru||n (koll.); Harrle Minten (koll.); Maria Ebberink-Henckens (koll.); Albert Stevens (koll.); Maria v.d. Boom- Custera (koll.); Wout Lenssen- Jeuken (koll.); Cis Arts-Swachöfer (koll.); overl. oudere Jansen-van D(jk en zoon Frits; overl. tam. Swinkels-Crenters; jrd. Anna Coenen-Iloutakkers; te.v. de H. Jo- zei' uit dankbaarheid van twee Jari gen en voor continuering van 't bedrijf. Zondag: Derde Zondag van de Veertigdagentijd. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9-30 Lat Hgm. W. Broers, eehtgen. en overl. kinderen; tot zeken? int-, overl. echtpaar H. Gerrits-Hemians en overl. oudere (S); zesw.d. Herman Nagelhout; P. Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; Harry Hanssen (koll.); jrd. Jac- que Baekes. 11.00 II. Mis met volks zang; oudere Voesten-Michels en Maria Voesten; Mia Verheijen (koll.); Dora Theeuwen-Welbere (koll.); overl. oudere Laurensse-Maessen. dochter Riek en zoon Jacques (S); Sjcf Venneulen (koll.); fam. Noyen- Willentsen; Theodor Cremere en overl. fam.-, Chris Renkens (koll.); Door Unskens (koll.); Ser Bovee (koll.). Maandag in de derde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. Theodorus Wintels en Maria Hen driks Verbeek (S). Dinsdag in de derde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. Ma ria Ebberink-Henckens (vriendin nen). 19.00 Lsm. Tbng Jeuken (buurt). Woensdag in de derde week van de Veertigdagentijd: H. Patricius. 9.00 Lsm. voor overl. ouders en zus; voor de wereldvrede. Donderdag in de derde week van de Veertigdagentijd: H. Cyril- lus. 9.00 Lsm. voor de overledenen (offerblok). 19.00 Lsm. voor roepin gen tot het priesterschap, diakonaat en religieus leven. Vrijdag in de derde week van de Veertigdagentijd: H. Jozef, bruide gom van de H. Maagd Maria, Hoogfeest 9.00 Lsm. te.v. H. Jozef voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze parochie; An Verkoeyen-Beterams. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop- penbrouwere en Hans van Pelt Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Joris Timmermans en Bart Thomassen; lektor; A. Noyens. Zo: 11.00 Suzanne Luurensse en Judith Klomp; lektor: T. Verbeek. Vastenaktie: Achter in de kerk staat een offerblok voor de Vaste naktie. Er zijn twee projekten op het zalfje aangegeven. U kunt zelf beslissen, aan welk projekt u uw vastenolTer wilt besteden. Zondag 21 maart neemt deken CJ.R. Busehman afscheid van zijn parochie St Petrus Banden en het dekenaat Venray. Om 11.00 uur wordt door hem een plechtige H. Mis opgedragen en daarna houdt h(j in de kerk zijn afscheidsre ceptie. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 1830 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: L Heutinck. Zondag: 930 Liturgieviering met koor. Lektrice: zr. Hélène. Int: Jan Gerrits en overl. fam.. Maandag: 16.45 Lituigieviering in de kapel. Dinsdag: 1330 Schrift-instuif in spreekkamer 2 in het hoofdgebouw. We bespreken de lezingen ran de komende zondag Woensdag: 16.45 Lituigieviering in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Johan Janssen, zoon Martin en overl. lam. 17.00 Ge legenheid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIERING. Uit dankbaar heid: jrg Jac van Dyck; Catharina Derckx-Gooren (koll.); Ibos Cuppen- Maessen (koll.); Piet Philipsen (koll.); overl. fam. Claesscns- Philipsen; IVtronella Brand-v. Horck; overl. oudere Ybllenberg- Aerts; Piet Peetere; Wim Janssen en fam. Janssen-Wolbertua Zondag: Derde Zondag van de Veertigdagentijd. 9.00 Voor de pa rochie. 11.15 Tbnny van de Laar-de Wit (koll.). Maandag: R00 Uit dankltaarhcid (S). 19.00 Overl. oudere Lenssen- Heiligere. Dinsdag: 8.00 Te.v. St Antonius. 19.00 Clemens en Constant Pyls; Annie Lemmen-Derickx (buurt). Woensdag: 8.00 Wtely Verhoeven en overl. fam. 19.00 Run. Vermeulen-Üykmans en overige fam. Donderdag: 8.00 Tot zekere int 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Vrijdag: Peest van de H. Jozef. 8.00 Overl. oudera en Alexius. 19.00 Gezinsmis; overl. tam. Janssen-Cup; Gerrit Lindere en fam. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Emiel Rustere. Zo: 9.00 Martin Leendere; 11.15 Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: Derde Zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis. Voor lev. en overl. fam. Swinkels. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 3e zondag van de Veertigdagentijd. Kinder woorddienst Zang door Chrisko. Voor Willy Moijaan-Lange (koll.); overl. oudere Van Cuyck-Gooren; ll)on Willems (koll.); overl. oudere Relouw-Lindere; Jan Rijbroek (koll.); fam. Wljnhoven-Vollenberg; overl. oudere Hermans-v.d. Munck- hof; Harry Strljboseh (koll.); Kathi Litjens-Hüls (naaste buren). Zondag: Derde Zondag van de Veertigdagentijd. 8.30 Overl. ouders Drabbels-KIaassen; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Grego riaans. Tbt byz. int (K); Maria v. Mei- jel en over. fam.leden; Riek Barten. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 JgL Mathijs Miehels. Dinsdag: 8.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. 19.00 Bert en Door Kleuskens-Kustere; Sjaak Emonts en overl. fam. Emonts en V.d. Hulst Woensdag: 8.00 Voor alle overle denen. 19.00 Voor vrede en gerech tigheid; overl. oudere Sim ons-W UI ems. Donderdag: 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Overl. oudere Willems-Ewals. Vrijdag: Hoogfeest van de H. Jo zef. 8.00 T.e.v. de H. Jozef; als eer herstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Piet Vermeltfoort en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: i9.00 Ide Min en overl. fam. Min-Verbeek; gest jrd. Theo- door Camps en eehtgen.; Theodora van Arsen-Loonen; Giel Vennekens en eehtgen. en wederz. Cam.; Bert Egelmeere. Zondag: 8.30 Antoon Janssen; jrd. Bertus Rutten. 10.00 Overl. oudere Volleberg-Litjens; Sef v.d. Brandt en Louisa We\js; jrd. Piet Litjens; gest jrd. Jan Zegere en Jo hanna Camps; Giel Vennekens en eehtgen. en wederz. fam.; Hrry Thuyls (Gem. koor). Maandag: 9.00 Gest jrd. overl. fam. Hendriks. Dinsdag: 9.00 Jan Verheyen. Woensdag: 9.00 Ibos Bemaerts. Donderdag: 9.00 Wies Janssen. Vrijdag: 9.00 T.e.v. de II. Jozef. 14.00 Bruidspaar Wëys-Verheyen. Misdienaars: Za: 19.00 Emil Mou re, Wim Clephas, Paul van Haeren, Leo van Delft. Zo: 8.30 Noud v.d. Mortel, Tbm Rouwette, Roel v.d. Berg, Marco Janssen; 10.00 Niels Cox, Richard Duin, Niels Nielen, Ro gier Peetera. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Overl. oudere Baltissen- Ingepass en kinderen; st Theodora Kemmelings; st Piet Rongen en Gertruda Euwals; Thei Classens; overl. fam. Heetkamp-Hekking; overl. fam. Nelissen-Jenniskens; Tbon Maessen en overl. fam. Maessens-Gooren; overl. fam. V.d. Beuken; uit dankbaarheid vanwege 80e veijaardag zuster Paulino v.d. Beuken; overl. fam. Bomm-Poels. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren- koor. Overl. fam. Nelissen- Verheljen: overl. oudere Te Plate- Maassen; st Johannes v.d. Sterren en Petronella Muysere; pastoor Lempens; uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 H. Mis Christi- aan Friesen en Cath. Thljssen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor onze pa rochie. Stille Omgang Amsterdam in de nacht van 20 op 21 maart Kaartjes op de pastorie verkrijgbaar. Parochie Leunen Derde Zondag in de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Lsm. Ellen Janssen-Hendrix (buurt); zuster Bamaba Emons; Carolien Claessens-Verechuuren; Mathys Lit jens en eehtgen.; Wim Bouten; Fer en Marie Lucassen; Antoon Verhei- jen en overl. fam. Verheljen- Droesen; weekd. Grada Holtackere- Vullings (2); mndd. Tbng en Anna Verheyen. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen; liet Keljsere en Marie Keljsere-Hendrix; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen. 11.15 Wkd. Aloys Lucassen (6); Piet Litjens (4): gest jrd. Gerard Litjens. Maandag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koen en-Janssen; Tbng Voesten. Dinsdag: 19.00 Mndd. Wilhelm!- na Loon en, Antoon en Bernard Loonen en belde eehtgen., Johanna Verheyen-Loonen en eehtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffere. Woensdag: 19.00 Lsm. Han Ouwerkerk-Manders. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loe- nen en overl. fam. Vrijdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 12.00 Huw.mis Wim Jacobs en Thea Valckx. 19.00 Lsm. overl. fam. croymans-Peetere; Frans Baltussen en overl. fam. Baltussen-Lichteveld. Misdienaars: Za: 19.00 Erik en Roel Litjens. Zo: 10.00 Soiya Broers, Jenny Jenniskens en Maayke Jen- niskens; 11.15 Josine Geurts en Ma rieke Gommans. Ma t/m vr: 19.00 Josine Geurts en Marieke Gommans. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint jes. Zo: 11.15 Annie Reintjes. Huwelljksafk.: Wim Jacobs en Thea Valckx, beiden uit onze paro chie (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: Derde Zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis voor overl. oudere Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen. Akoliet: Ron Swinkels. Donderdag: 9.00 II. Mis voor overl. oudere Camps-v.d. Pas en kin deren; uit dankbaarheid aan God en de zijnen om de kracht en de ge nade van de H. Geest ter uitbrei ding van Geloof. Hoop en Rechtvaardigheid gezin Van de M unckhof-Wagemans. Rektoraat Veulen Derde Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Verdel len; Henricus Vollenberg en eehtgen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Grad Reintjes; 3e zesw.d. Tbng Hagens. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (C). Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: Feest van SL Jozef. 8.00 H. Mis voor overl. fam. Thkken- Nabuure; tot byz. int (J). Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Tbm Derks en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn Derde Zondag in de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Jrd. H. Peetere; jrd. oudere Geurts-PetërST H. La- mere in Brazilië); Fr. Jansen (Koerebalclub); L. Koonings-Véron. Zondag: 930 Jrd. H. v.d. Ven en eehtgen. en Theo; overl. fam. Fleurkens-Claessens; overl. fam. Fleurkens-Zanders; uit dankbaar heid (C). 11.15 M. Tbnnaer- Franssen; Tr. Mulder en overl. fam. Maandag: 19.00 Mndd. T. Geurts- v. Dyck; jrd. Sj. Geurts; jrd. W. de Weert; L. Koonings-Veron; Piet en Martien Kuypers. Woensdag: 19.00 T.g.a. Mara (lam. Wismans); L. Koonings-Veron (1-030); Jan Vergeldt; W. Smeets; Jeu Keysere; te.v. de H. Antonius. Vrydag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Marcellis-Janssen. 19.00 Oefening van de H. Kruisweg. Misdienaars: Za: 19.00 R. Jennis kens en M. Potten. Zo: 9.30 Sj. Ewals en W. Verheyen; 11.15 M. en W. Claessens. Ma en wo: M. Arts en H. v.d. Hoff. Vr: 14.00 R. Keyzer en B. Pöels; 19.00 N. Jaspers, K. Jaspers en I. Potten. Stille Omgang: De jaariykse Stil le Omgang te Amsterdam vindt dit jaar plaats in de nacht van 20 op 21 maart Ook vanuit Ysselsteyn kan men er per autobus heen. Opgave by dhr. J. Claessens, Ysselsteynse- weg 103. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Laura van Lipzig, Jan Poelsweg 2. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Annie v. Hoof- Gielen; misd.: Ai\ja v. Dyck en Ellen Poels. Zondag: 10.00 Pierre Mertens. Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Dinsdag: 8.30 Martinus Stiphout; jgt. Johanna v. Ryswyck en zoon Wilhelmus. Woensdag: 18.40 Rozenhoetij e. 19.00 JgL Antoon Pöels en Petronel la Jacobs. Misd.: Robbert Windsant en Björn de Mulder. Donderdag: 8.30 Jgt Antoon v. Hoof en Anna Stiphout Vrydag: Feest van St Jozef, pa troon van de kerk. 830 Teng Mi ehels (koll.). Kerk poetsen: Mevr. Ykn Dyck en mevr. Loonen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Harrie Arts en J. v.d. Heuvel-Peters. Zondag: Deree Zondag van de Vasten. 10.00 Voor de intenties van de parochianen. Maandag: H. Louise de Marillac. 830 Byz. int (MJ). Dinsdag: 830 Voor de zieken. Woensdag: H. Patricius. 830 T.e.v. H. Sacrament Mirakel van Amsterdam. Donderdag: H. Cyrillus van Je rusalem. 830 Voor onze gezinnen. VrUdag: H. Jozef. 19.00 H. Mis int. zangkoor (10-Jarig bestaan). Misdienaars: Za: Mariska en 01- ga. Zo: Maaike en Peter. 0p deze foto zien we de leden de toneelclub uit Merselo, moge gemaakt by het eerste lustr bestaansfeest in 1931. De opn tingsdatum is rond januari li Zeventien Mereelose mannen ga zich toen als lid op. Onder leid van de op 1 december 1901 noemde onderwyzer dhr. Jasp groeide het aantal leden gestaa< De staande mensen zy'n v.lj Piërre Muysere, Piet Arts, Lei Dyck, Thei van Ryswyck, H Arts, Jo Jaspers, Jan Bardoel, Pi van Hoof, Tbon van Hoof, Bér Ooi, Chris Kessels, Harrie Stipfo Thijs Arts, Sjang van Ryi Harrie van Vechgel. Zittend v.l.n.r.: Wim Jaspers,! dus van Hoof, meester Jaspers, lem Arts, Jan Arts, Sér Michelj Jeu Arts. J. v.d. Put Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. De deken gaat ons verlaten, onze pastoor en verantwoordelyke voor de kerkelyke gemeenschap. We zyn hem zeer dankbaar voor al het inte resse dat hy ons betoond. Hy was altyd bereid tegenwoordig te zyn als hy gevraagd werd. We zijn hem zeer dankbaar en wensen hem het allerbeste in zyn emeritaat Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. Gemengd koor Siebengewald. Voor vader en moeder Mulder; Th. Goo- ren en fam. V.d. Bosch; zr. Stepha nie; fam. Vrysen; Anna Sweerink. Zondag: 8.30 Gebedsdienst en communiedienst te Holthees. 9.00 H. Mis te.v. de H. Jozef; fam. Ebus; fam. Bongaerts-Kersten. 10.30 Hoogmis m.m.v. Overloons ge mengd koor Logeko; overl. oudere Philipsen-van Dyck; Franciskus Poiy'e en eehtgen.; fam. Vrysen en t.z.i. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Dinsdag: 1430 Bedevaart van be woners van Vincent van Gogh Insti tuut Venray. 15.00 H. Mis bedevaart Woensdag: 9.30 H. Mis in de Jo zefkapel te.v. de H. Jozef; fam. Brou wer; fam. Luyten-v.d. Berg. 9.30 Bedevaart Uden, H. Mis kerk. 11.30 Lof Uden. 14.00 Bedevaart bejaar den Oirlo. Mis. 15.00 Bedevaart Hey- en. kapel. 1930 Bedevaart LVB en 0VB Oostrum. Donderdag: 11.00 Bedevaart Nieuw Spraeland. 15.00 Bedevaart Nieuw Spraeland, H. Mis. Vrydag: Hoogfeest van St Jozef. 9.00 H. Mis te.v. de H. Jozef voor fam. Bongaerts-Kersten; fam. Ebus. 10.30 PI. Hoogmis opgeluisterd door Dames- en Heren koor Smakt; fam. V.d. Broek; fam. Peters- Vereteegen; fam. Maurick; Jozef Wismans; mej. V. Duren; Cam. V.d. Kerkhof; fam. Stegemans; fam. Vry sen; fam. Luyten-v.d. Berg; fam. Ha nenberg en tz.i. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. H. Jozef. 19.00 Avondmis te.v. de H. Jozef; overl. oudere Nellen-, overl. lam. Keyzere- Cillesen en tz.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 14 maart zal in het In- teiVen College. Leunseweg 2a te Venray. ds. G. Baerends uit Son vooi-gaan in de dienst. Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe wy ons tegen Satans strikken kunnen bescher men' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 14 maart is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep 'Heel de kerk. heel de wereld'. Thema van deze viering is 'Sta op, en wees niet bang'. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst Snellieidskontroles Vorige week donderdag hield de politie weer snelheidskontroles. Op de Noordsingel werden tussen 08.50 en 09.05 uur 72 voertuigen gekontroleerd; 34 reden er te snel en de hoogst gemeten snelheid be droeg 82 km per uur. \kn 09.10 tot 09.40 uur werden over de Overloonseweg 83 voertui gen gekontroleerd waarvan er 34 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 90 km. Vhn 10.05 tot 10.40 werden op de Langstraat 93 voertuigen gekontro leerd; 34 reden er te snel en de hoogste snelheid bedroeg 74 km uur. Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg Dagelyks lezen we verhalen die ons zeggen dat de toekomst van de aarde er somber uitziet: zure regen, broeikaseffekt, gat in de ozonlaag, ontbossing bodemvergiftiging. We worden voor de keuze gesteld: óf de huidige produktie en consumptie voortzetten óf rekening houden met de grenzen van de aarde, zodat er ook voor de generaties na ons nog een leefbare toekomst over blyft Wanneer we voor het laatste kiezen - en wie wil dat niet - dan staan we onherroepeiyk voor de vraag: wie moet er nu produktie verminderen? Op dat moment mogen we ons best wel realiseren dat wy hier in het ryke westen slechts één kwart van de wereldbevolking uitmaken, maar dat we wel zo'n driekwart van de wereldproduktie verbruiken. Er kennen we de grenzen van de aarde en willen we een wereldmilieu ramp voorkomen, dan zullen we daaruit de konsekwenties moeten trekken: een rechtvaardige verde ling is op zyn plaats. De Europese Gemeenschap, als machtig ekonomisch blok, zou een belangryke ról "kunnen spelen b(f het tot stand brengen van de ecolo gische wederopbouw. Een terug dringen van het energieverbruik, verminderen van het gebruik van hard hout dat gepaard gaat met de vernietiging van het regenwoud, het terugdringen van verpakkings afval. Onze partners in het zuiden zyn zich ook bewust van de ernst van de situatie. Ook zy zoeken naar oplossingen. In Chili werkt men aan de ontwikkeling van alternatie ve energiebronnen en in Paraguay wordt de biologische tuinbouw gestimuleerd. Hierdoor neemt de bodemvervuiling als gevolg van het gebruik van pesticiden drastisch af. De Vastenaktie-Nederland wil de ze initiatieven om te werken aan een duurzame wereld van harte on dersteunen. In 1992 brachten we met zyn al len ruim 3,5 ton bij elkaar voor de onderdrukten in de ontwikkelings landen. Mogen de mensen die uw steun vragen ook dit jaar op uw me dewerking rekenen? U kunt uw by- drage storten opgironummer 225.79.19 of banknr. 12.36.80.956 t.n.v. Werkgroep Landelyke Vasten aktie Noord-Limburg, aktie 1993. Voor de eerste wedstryd van dit seizoen was de jeugd van MO Neder land te gast by MC Nuland. Op de zware baan gingen de 50cc automa ten van start In beide manches toonde Dennis v.d. Laar uit Venray zich heer en meester. Zyn broer Jimmy die vandaag zyn eerste wed stryd reed werd tweemaal 4e en werd in de wedstrijduitslag ook 4e. Voor een debutant is dit een prach tig resultaat In de 50cc versnellingen eindig de Patrick v.d. Broek door een 7e en een 3e plaats algemeen als 4e. Niek v. Bentum uit Vierlingsbeek wist door tweemaal als 10e te finishen beslag te leggen op de 11e plaats in het dagklassement By de 80cc hoog legde Dave Ja cobs door een 12e en een 10e stek beslag op een 11e plaats in de wedstryduitslag. Ronald Driessen uit Well werd algemeen 19e door als 18e en 19e de streep te passeren en kon met 5 punten op zyn naam huiswaarts keren. By de veteranen reed Gerrit Her- msen een sterke le manche door als 2e te eindigen, terwyl hy in de 2e manche wegens problemen vroegtydig het rennerekwartier kon opzoeken. In het dagklasse ment eindigde hy als 7e. Bij de wedstrijden van zondag in Nuland was Ed Classens in de 125cc promotie algemeen 3e. Door in de le manche na de start de lei ding te nemen leek het er op dat hy een manche-overwinning in de wacht zou slepen, maar in de laatste minuut van de stryd werd hij voor bij gesneld door Harold Brands waardoor Ed 2e werd. In de 2e man che ging Ed als 7e van start, klom verschillende plaatsen op en pas seerde als 3e de streep. John Volle- berg uit Wanssum werd in het dagklassement 15e door in de le manche als 12e en in de 2e manche als 16e de finishvlag te passeren. In Lottum werden afgelopen zon dag ook wedstrijden verreden. By de 500cc senioren werd Sjaak Fre- derix uit Leunen door een 23e en '20e stek 24e. Huber Simons uit De Paas/Pinksterverzilvering voor de RBS-rechten (vakantierechten bouw) en zegels schilders, \indt plaats op 16 maart in ons afd.kan toor Burg. v.d. Loostraat 2b te Ven ray. De openingstijden zyn van 10.00-12.00 en ia00-19.00 uur. Well werd 20e en 22e, wat voor hem een 25e plaats in het algemeen klassement betekent 250cc Junioren B Door een slechte start vertrok Mare v. Dyck vanuit de onderste ge lederen. Hy wist verschillende plaatsen op te klimmen en passeer de als 16e de streep. In de 2e man che passeerde Mare bij de eerste doorkomst als 15e de jurybus, reed een prachtige wedstrijd en werd als 7e afgevlagd. In het dagklassement werd Mare 10e. By de finale 125cc junioren werd Peter Verstegen uit Wanssum na een felle stryd 13e. De volgende wedstryd van de jeugd is op 20 maart te Cuyk. Op 14 maart rydt de klasse 250 junioren B, 125 prom., 250 proin.. 125 senio ren, zijspan en de quads in Horst en de klasse 250junioren A, 500ju nioren, 500 prom., 250 senioren en 500 senioren ryden in Boekel. Las actividades de la Colonia sigu- en adelante, como es el caso del grupo de miyeres los domingos, acuden con entusiasmo para reali- zar sus trabqjos manuales. El próxi- mo sabado tendrd lugar la terde de TUTE como todos los segundos sa- bados de mes y a la misma hora. El Consulado informa que, los ex- trangeros y los ciudadanos espano- les que, quieran entrar en Espaha portando armas de caza, deberan ir provistos en todos los casos, de pa- saporte. Dentro del paquete anual de ayu- das de la Dirección General de Mi- gración tambien hay lugar para: Ayudas para la promoción social de las familias emigrantes o becas para la juventud, cade interesado debera solicitar el formulario directament a la oficina laboral de Eindhoven. U saludo de HACE. Woensdag 17 maart: Bedevaart naar Smakt 19.30 uur. Aansluitend Quiz in het Pelgrimshuis. Woensdag 31 maart: Dag voor al leenstaanden in café-restaurant Roelanzia te Ysselsteyn. Het thema van dit jaar luidt: Verborgen veer kracht verder in deze maatschap- PÜ-' De kosten voor deze dag bedragen ƒ20,- p.p. Opgave tot 15 maart by B. Direks, tel. 81096. In de nacht van zaterdag 20 zondag 21 maart wordt dit jaar Cor Stille Omgang te Amsterdam swjj^ U kun Vid' Vid Kop dondt md£ houden. Ook dit jaar trekken Ujj Afu« de 400 vrouwen en mannen 0v( Noord-Limburg en Oost-Braban! men naar Amsterdam voor nachtelyke omgang. Gevolgd een plechtige eucharistieviering de kerk van de Krytberg aan Spui. De intentie verwijst naar de blemen die hier en in vele and* landen leven en luidt: 'maak 1 herbergzaam voor allen rondj ons'. Autobussen doen alle plaats aan. Om 21.30 uur is in Cuyk pk tig lof. Omstreeks middemachi in Amsterdam een koffiepauze de Beurs. Daarna Stille Omga Om 02.00 uur is H. Mis in de Ki ATTE berg. Daarna weer een koffiepau Omstreeks 04.00 uur vertrekt m weer uit Amsterdam. Om 07.001 zyn ook de laatste deelnemers w thuis. In alle kerkportalen hang affiches van de Stille Omgang i alle informatie. Buskosten zyn veranderd 25,-. Inlichtingen: Geelen, sekretaris, tel. 077-5198! Voor inwoners van Venray kaartjes verkrygbaar bij J. Willemstraat 8, tel. 04780-83! Met de Nationale Bedevi naar Lourdes, Rome, Fhtimaf Czestochwa. Lourdes-bedevaarten per treiJ tAn 11 mei; 15 t/m 22 juli; kinden devaart 16 t/m 23 okt. Lourdes-bedevaarten per tuig: 5 t/m 10, 10 t/m 15, 15 t/ml mei; 16 t/m 21, 21 t/m 26, 26 t/m juli; 29 aug. t/m 3 sept; 8 t/m 18 t/m 18, 18 t/m 23 en 23 t/m 28 Lourdes-bedevaarten per bus Nevere: 3 t/m 11 mei; 14 t/m 22 ji 6 t/m 14. 11 t/m 19, 16 t/m 24 Portugal (Fhtima, Lassabon Cd bra, Oporto) 9 t/m 16 mei; San! go 9 t/m 18 okt. Italië (Rome, Florence, Assisi) t/m 29 april; 29 sept t/m 7 okt Polen (Warschau, Czestochfl Krakau) 31 aug. t/m 9 sept Le Puy-en-Velay (Haute Loire Nevere) 7 t/m 14 juli. Wilt u inlichtingen of wilt u n opgeven voor een van deze be vaarten dan kunt u kontakt opi men met P. Willemse, tel. 10262 met A. van Dyck-Timmermans,! 10149. U kunt zich nog opgeven voor meibedevaart, wacht niet te li want het aantal plaatsen is maar beperkt In Nederland hebben naar sd ting 100.000 mensen, van wie 40.000 kinderen, last van epilepJ Epilepsie is een korte storing in werking van de hersenen, ontsU door een vaak niet bekende o zaak. Iedereen kan er mee te ken krygen, hetzy als patiè hetzy als familielid, vriend of woon voorbyganger. Dinsdag maart organiseert het HVK 09.00 tot 11.15 uur in wykcentm De Kiosk een uitgebreide infort tie-ochtend over deze ziekte. Dep sentatie zal in handen zyn mevr. Amoldussen, die uit nai van het Nationaal Epilepsie Foo de aktiviteit zal verzorgen. Vrag als 'wat is epilepsie', 'is het erfeljj 'hoe wordt het behandeld! moetje doen als iemand een krygt' en nog veel meer zullen een duidelyke manier beanl worden. Iedereen is welkom, prys bedraagt ƒ2.75 p.p. incl. 1 k koffie. Voor verdere inlichtingen kui* bellen naar Lenie Gosling 81059) of Ria v. Brederode 87042). Tot ziens! Peter-Paul Dings slaagde aan Katholieke Universiteit BraM voor het doctoraal examen pen neel wetenschappen CD I Muz Dé i Van; Alle live Tot; zor aar 9-m Fro. N.l CAI KBI V0< we Le< Tel b.g

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18