Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Lionsclub organiseert grote veiling in Boschveldcollege gemeente ven ray verkoop bij inschrijving 3 kavels landbouwgrond Bouwmeldingen Bekendmaking verlenging jachtakten Kursus 'Op weg naar een leven van wel zijn en vervulling' PEEL EN MAAS Bouwvergunning aangevraagd Kollektekalender maart Veldeke Venray Makkenloop in Vierlingsbeek Filmnieuws Open dag op De Keg Kursus 'Afscheid van arbeid' Seniorservice Venray KB0 Venray-kom PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart Pagina "iels 1. kavel, groot ca. 4.00.33 ha., gelegen aan de Zomp in Oostrum; 2. kavel, groot ca. 2.98.68 ha., gelegen aan de Spraelandweg in Oostrum; 3. de massa van de onder 1 en 2 genoemde kavels; 4. kavel, groot 1.72.22 ha., gelegen in de noord oostelijke kruising van de Ossendijk/Haag in Merselo; De kavels zijn te gebruiken voor agrarische doel einden. Het oprichten van gebouwen op de kavels is niet toegestaan. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden met om schrijving van de kavels, alsmede situatie-schetsen zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, Raad huisstraat 1Venray (kamer 202) of telefonisch (04780-23414) aan te vragen. Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel via genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk maandag 22 maart 1993 tot 10.00 uur. (Procedurestart art- 18a WRO t-b.v. bouwineldlngcn) Burgemeester en wethouders z(jn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het bouwen van een tuinhuis je/berging aan de Sleutelbloem 47 te Venray, Ln.v. F.M.R. Hendriks, Marimbastraat 42: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 54 te Venray, Ln.v. E.PJ.T. Smits, Vogezenlaan 15. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 maart 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbe heer. kamer 310. van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze temiyn kunnen schrifteiyke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken De korpschef van gemeentepoli tie Venray maakt bekend dat dege nen die in het bezit zyn van een jachtakte, hun akte ter verlenging aan kunnen bieden aan de afd. Jachtzaken van de gemeentepolitie Venray. Aanvraagformulieren hiertoe zyn verkrygbaar aan de balie van het politiebureau. De aanvraagbesclieiden dienen tesamen met de jachtakte ingele verd te worden in het tydvak van 11 t/m 17 maart 1993. In het tydvak van 24 t/m 31 maart 1993 kunnen de betreffende dokumenten worden opgehaald by de aid. Bevolkingszaken van de ge meente Venray. Velen van ons zyn niet gelukkig met wat we ervaren in het leven. We zoeken altyd iets beters; we dolen rond en zyn bang; we vechten voor of tegen van alles en nog wat; we biyven ronddraaien in onze eigen ervaringswereld van pyn, leegte, honger, ziekte en beperking Dat hoeft niet zo te zyn of te blyven. Je kunt alles wat je nu als negatief ervaart radicaal veranderen. Je kunt zelfs je hele toekomst veran deren als je dat wilt Leeft yd of scholing spelen geen enkele rol. Je hoeft alleen maar bereid te zyn. Denk niet dat dit losse beweringen zyn. Alles is mogeiyk. Niets is on- mogeiyk. De stichting 'Heel de mens' orga niseert een kursus die hierover gaat Een kursus die wegwyzers biedt naar de verbetering van de kwaliteit van je leven op ieder denkbaar terrein. Duur van de kursus: 12 weken. Aanvang: 22 maarL I)ag en tyd: maandagavond van 19.30 tot ca. 21.30 uur. Plaats: Regionaal Insti tuut voor Welzy'nswerk. Hensenius- plein (vroegere Henseniusschool by de Vredeskerk). Inlichtingen een aanmelden: tel. 04780-85051 Theo Verbeek. Achterwiel ontvreemd Een inwoner uit Ysselsteyn deed aangifte van diefstal van een achter wiel van zyn aan de Veenmos ge parkeerde personenauto 'n leesbare krant (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bou waan vragen: het bouwen van een woning aan de Binnenhof 8 te Oostrum. Ln.v. J. van Aken, Lambertusstraat 14 te Swolgen; het bouwen van een woning aan de Binnenhof 10 te Oostrum. Ln.v. J. de Hoog, Geysterseweg 23. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 maart 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310. van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken tot 13 maart: Leger des Heils. 6 maart: Jeugdwerk SW. 14-20 maart: Unicef. 20 maart: Jeugdopvang TTV Red Stars. 21-27 maart: Reumafonds. 28 maart-3 april: Simavi. Alleen voor deze kollekte is eèn vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima- tiebewys kunnen vertonen. Op dinsdag 16 maart as. zal vanaf 20.00 uur in zaal In den Engel aan de PoststraaL de Veldeke-jaarver- gadering worden gehouden. Ty- dens deze vergadering zullen naast de sekretaris en penningmeester, de verschillende commissies ver slag doen over het afgelopen jaar. Voor de bestuursverkiezingen zyn aftredend: L. Truyen (herkies baar). A. Fleurkcns en M. Kateman- van Opbergen. A. Fleurkens en M. Kateman-van Opbergen stellen zich niet meer herkiesbaar. Voor de va- kature van sekretaris heeft zich. op voordracht van het bestuur, mevr. A. Hubers kandidaat gesteld. Woordenboek Na de pauze zal de avond verder verzorgd worden door Willy Schols en Frits Linssen. De samenstellers van het Venrays Woordenboek zul len vertellen over de Venrayse taal, de klank en de weerklank van het Venrays Woordenboek. Op grond van vroegere ervaringen neemt het bestuur van Veldeke Venray aan, dat deze byeenkomst weer leer zaam en onderhoudend wordL De toegang is gratis voor alle le den en belangstellenden. Sinds kort beschikt zaal In den Engel over een ringleiding voor slechthorenden, zodat het ook voor deze mensen geheel duidelyk te volgen zal zyn. Houten palen ontvreemd ten nadele van een aan de Ende poel gelegen camping werden 64 houten palen met een lengte van 1.70 meter ontvreemd. De palen wa ren bestemd voor een te maken af rastering. Tydens de vorige week donder dag gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden de volgende besluiten genomen. Het Nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum in Overloon had graag voor realisatie van haar plannen een perceel landbouwgrond by haar museum. Door ruiling van grond met de heren Hendriks en Wygerde was het mogelyk voor het museum de door hen zo begeerde grond te verkrygen. Met die ruiling had ook de raad geen moeite, ge zien de betekenis van het museum voor de gemeente. De fam. Koppes-Soetendaal kan haar boerdery splitsen in twee wo ningen. nu de raad daar geen moei te mee had. Een krediet van ƒ12.500,- stelde de raad ter beschikking voor aan passing van de gemeenteiyke ki osk. De PK-fraktie stelde nadruk- kelyk dat er wel gebruiksregels worden vastgesteld en dat voor commerciële aktiviteiten een ver goeding zal moeten worden betaald. Voor sociale en culturele aktivitei ten komen de kosten van opbouw en afbraak voor rekening van de ge meente. De raad ging akkoord met het voorstel van de zonering ingevolge de Wet Geluidshinder. Er was bere kend dat naar redelyke schattingen binnen een periode van 10 jaar minder dan 2.450 motorvoertuigen per etmaal gebruik zullen maken van alle in de gemeente gelegen en nog aan te leggen wegen met uit zondering van de doorgaande weg van Vortum naar Maashees en van de doorgaande weg van Oploo naar Overloon. Op die wegen zullen naar schatting per etmaal ongeveer 5.000 voertuigen per etmaal passe ren. Maar met de in gebruik name van Ryksweg 73 zal dit aantal zeker dalen. Volgens de PK-fraktie waren die getallen echter 'natte vingerwerk'. BLOKHUT Alleen de Overloonse en de PK- fraktie hadden ieder op hun eigen wyze moeite met het voorstel voor het groot onderhoud en de aanpas sing cq. uitbreiding/privatisering van de blokhut in Maashees. tech werd geen hoofdelyke stemming gevraagd en kreeg de stichting de gevraagde medewerking èn voor het preventieve onderhoud een be drag van ƒ7.000,-. Voor het achter stallig onderhoud is een bedrag van ƒ11.042,- beschikbaar en voor de beoogde aanpassing en uitbreiding een bedrag van ƒ10.000,-. GRONDUITGIFTEBELEID Veel woorden en twee schorsin gen voor beraad hadden de woord voerders van de verschillende frakties nodig eerdat zonder hoof delyke stemming het voorstel werd aangenomen betreffende het gronduitgiftebeleid. Op zondag 14 maart zal Vierlings beek in het teken staan de de Mak kenloop. Deze loop, die door de kom van Vierlingsbeek gaaL vindt al weer voor de negende keer plaats en begint voor velen een vast item op hun lopersagenda te worden. De organisatie, die in handen is van het Wielercomité Vierlingsbeek, heeft ook dit jaar weer gekozen voor het parcours dat vorig jaar voor het eerst werd uitgezet. Men had eerst een parcours met een lengte van 5 km. Vorig jaar heeft men gekozen voor een ronde bin nen Vierlingsbeek die voor het pu bliek aantrekkeiyker is, en voor de lopers niet minder interessanL Voor b.v. de 5.2 km zal men twee ronden af moeten leggen. Voor de 10.5 km zyn dat vier ronden. De Makkenloop is de 6e loop in de se rie van 13 die meetellen voor de trimloopkompetitie van het Land van Cuyk. Dat wil niet zeggen dat er ook maar enige beperkingen zyn aan de deelname. Iedereen die mee wil lopen is van harte welkom. Voor dit jaar heeft de organisatie geko zen voor een apart vertrek van de verschillende afstanden. Dit om een zo eerlyk mogelijk verloop voor iedereen te garanderen. Het par cours dat bestaat uit het grootste ge deelte verharde weg met een stuk bospad en een stukje grasveld is voor iedereen geschikt Men moet echter van alle markten een klein beetje thuis zyn en zo kan men met recht zeggen dat de beste allroun- der zal winnen. Het programma voor zondag 14 maart ziet er als volgt uit: 10.00 uur, 195 km, jeugd 10 t/m 12 jaar; 10.00 uur, 195 km. jeugd t/m 10 jaar; 10.10 uur, 2.7 km, vrouwen/man nen; 1090 uur, 5.2 km. vrouwen/ mannen; 10.35 uur, 10.5 km, vrou wen/mannen. Voor de eersten zyn er erepryzen. By de mannen op de 5.2 en de 10.5 km zowel voor de 40 als de 40- ka- tegorie. Voor de jeugd zyn er pry- zen voor zowel jongens als meisjes. Voor iedereen is er een herin nering. Inschryven kan tot 15 minuten voor vertrek van de door u gekozen afstand. Het inschryfadres in café 't Hoekje in de Spoorstraat te Vier lingsbeek. Voor inlichtingen kan men bellen met 04781-31874 of 31429. De PK was van oordeel dat. zeker voor wat betreft de kern Overloon, een ander beleid zou moeten wor den gevoerd omdat met name Over loon een uitstraling heeft vanuit Venray m.b.t. wonen en bouwen. Voor Overloon zal speciale aandacht van de Provincie moeten worden gevraagd. De KP-fraktie heeft er moeite mee dat Overloon de hoofd kern is en niet de kern Vier lingsbeek. De Maaskantfraktie was er van overtuigd dat de raad geen andere keuze heeft van de Provincie. Wethouder Litjens verklaarde dat het gehele college het geen leuk voorstel vond, maar de ontstane problemen komen door het beleid van de Provincie. 'Het is te simpel om te stellen dat het verkeerd is als men geen alternatief aandraagt Maar hoe men het ook bekijkt, er zullen altyd problemen blyven'. Ook burgemeester Dittner ver wachtte op korte termyn zeker niet dat het provinciale beleid zou ver anderen. 'Spykerhard kan men stellen, als de contingenten zyn verbruikt dan vergeet het bouwen maar' Na de schorsing kwam het college met een gewyzigd voorstel wat in hield dat aan alle verlangens van de raad werd tegemoetgekomen. Zo zal een stringent toewyzings- beleid worden toegepast want de vraag naar kleine woningen is groot en de Stichting Volkshuisves ting zal by toewyzen van een wo ning rechtvaardig afhanelen. De fraktie Overloon was verheugd dat het college de wyzigingen wilde aanbrengen omdat anders de inwo ners van Overloon extra zouden kunnen worden benadeeld. Na een jaar zal de raad bekyken of het be leid aangepast zal moeten worden. GEMEENTELIJK MINIMABELEID Alle frakties hadden de beleids nota gemeentelijk minimalbeleid goed bestudeerd en aan de hand daarvan hadden die woordvoerders alleen maar lof. Wel wilde de PK- fraktie duidelyk stellen at het colle ge naar haar had geluisterd. Die uit gebreide verordening was in de commissie Welzyn uitvoerig aan de orde geweest In die verordening wordt ook aandacht geschonken aan de kosten van deelname aan het sociaal, rekreatief en maat- schappeiyk verkeer van mensen met een inkomen om en naby het bestaansminimum. PEUTERSPEELZALEN Het voorstel van het college om trent de wyzigingen in de subsidië ring peuterspeelzalen kreeg net de vereiste meerderheid. Deze subsi die houdt jaarlyks in een vast be drag van ƒ4.000,- per peuterspeel zaal, een bedrag van ƒ125,- per peuter en 50% van de huisvestings kosten. Het te weinig geraamde be drag van ƒ11.000,- werd als een aanvullend krediet beschikbaar De PK-fraktie was tegen het voor stel omdat peuterspeelzaalwerk geen vrywilligerswerk is en dat de leiding moet worden gesubsidieerd. De fraktie Overloon was tegen om dat de positiebepaling van de kin deropvang nog niet was vastgesteld en dat er nog geen daadwerkelyke discussie had plaats gevonden. Maar met de stemmen van de frakties Overloon en PK tegen, werd het voorstel toch aan genomen. KINDEROPVANG Voor de instandhouding van het kinderdagverblyf De Knuffelbeer werd een samenwerkingsovereen komst aangegaan met de Stichting Kinderopvang Duimelot in Venray en met het aangaan van die samen werkingsovereenkomst had de raad niet de minste moeite. WERELDPREMIERE DE KLEINE BLONDE DOOD Deze week start ook in Venray ge- ïyktydig met de wereldpremière de nieuwste Nederlandse speelfilm DE KLEINE BLONDE DOOD naar de bestseller van Boudewijn Büch. In siders die de film vooraf konden zien voorspellen, dat het een van de grootste Nederlandse suksessen gaat worden. Ivo Niehe sprak in zyn TV Show van een absoluut bril jante film. De hoofdrol is in handen van Antonie Kamerling, die hier be- wysL dat hy inderdaad kan akte ren. Voor de vierde week wordt de for midabele aktiefïlm UNDER SIEGE doorgespeeld. De film wordt samen met 'Die Hard', "terminator' en 'Le thal Weapon' tot de allerbeste in het genre gerekend. Steven Seagal geeft een indrukwekkende prestatie te zien. SISTER ACT is een suksesnum- mer over een stel doldwaze non nen. De film gaat inmiddels de 6e week in. Nieuw is de schitterende film A FEW GOOD MEN met prachtrollen van tem Cruise en Jack Nicholson. De film krygt een aantal Oscar nominaties. Het is een toppro- duktie. BODY OF EVIDENCE blyft de ge moederen bezighouden. Madonna laat weer van zich horen in deze on gecensureerde versie; 3e weeek ge prolongeerd. Kinderen krygen een laatste gele genheid om Walt Disney's PETER PAN te gaan bewonderen. Oebon mum wü zi egel ochti De leden van de Lionsclub Venray maken zich voor de vierde maal op om een grote veiling te organiseren. Deze veiling vindt plaats op zondag 21 maart a.s. in het Boschveldcolle ge, Zuidsingel 1 te Venray van 12.00 tot 16.30 uur. Op zaterdag 20 maart is er tussen 12.00 en 17.00 uur gele genheid om de ingebrachte goede ren te bekyken. Ook op zondag 21 maart kunt u daarvoor terecht tus sen 10.00 en 12.00 uur. De netto-opbrengst van de veilig is vanzelfsprekend weer bestemd voor een goed doel. Deze keer om de transportkosten te betalen van me dische en andere goederen naar psychiatrische inrichtingen in Oe kraïne en Roemenië. In het (recente) verleden werd de psychiatrie in de Sovjet-Unie en in Roemenië systematisch misbruikt voor politieke doeleinden. Wie 'dwars' lag volgens de mensen, die het voor het zeggen hadden, werd opgesloten in een inrichting en ver volgens "behandeld' met neurolep- tica. Nog afgezien van zo'n onte rechte afzondering was de behande ling niet allerbest De klinieken waren door de autoriteiten geïso leerd van de westerse psychiatrie en pasten dientengevolge ook nog sterk verouderde therapieën toe. Gebrek aan belangstelling en geld leidde ertoe,.dat de leefomstandig heden in de inrichtingen naar onze begrippen zeer slecht waren. Geneva Initiative, een internatio nale vereniging die al jarenlang ij verde om een eind te maken aan de politieke psychiatrie werkt in de Oekaraïne sinds 1991 samen met de onafhankelyke Oekraïnse Psy chiatrische Vereniging aan projek- ten gericht op de reoganisatie van de psychiatrie. Kort voor de Oekraïnse onafhan- kelykheid bezocht een groep psy chiaters de Pavlov Psychiatrische Kliniek in Kiev. Zy kregen afdelin gen te zien die daarvoor verborgen gehouden werden. In een souter rain verbleven byvoorbeeld meer dan 80 geriatrische patiënten, by- eengepakt in overvolle zalen. In sommige zalen lagen meer dan 20 mensen, de smalle metalen bedden tegen elkaar aangeschoven, met nauweiyks loopruimte. Het bedde- goed was smerig, om over de sani taire voorzieningen maar helemaal niet te spreken. Vier wasbakken voor 80 mensen - er kwam alleen Zaterdag 13 maart a.s. houdt de openbare Jenaplanschool De Keg samen met nog zeven ander open bare Jenaplanscholen in de regio Noord-Limburg van 12.00-14.00 uur een open dag. Dit is de eerste keer dat deze acht Jenaplanscholen tege- lijkertyd een open dag organiseren. In de afgelopen weken is op deze scholen gewerkt aan het thema: techniek. De uitwerking ervan kunt u op de open dag komen be wonderen. Tegeiykertyd is er de mogelijk heid om nader kennis te maken met het Jenaplanonderwys. De Keg is als eerste openbare school in Venray gestart in 1973. Pas later is men gaan werken volgens de uit gangspunten van het Jenaplan. Dit opvoedingsconcept is oorspronke lijk in het begin van deze eeuw door Peter Petersen ontwikkeld. Binnen zyn onderwys moest de nadruk niet liggen op leren alleen, maar ook op opvoeden. Opvoeden tot mensen die eikaars verschillen ac cepteren, en waarin ruimte is voor ieders eigenheid. Het Jenaplanonderwys gaat uit van twintig basisprincipes. Deze twintig principes zyn verdeeld in drie groepen nl. vijf principes die gaan over hoe men de mens zieL vyf die gaan over de samenleving en tien principes die gaan over hoe men de school en het onderwys ziet. Als je deze uitgangspunten naar de praktyk vertaalt zie je dat een aantal dingen heel anders is dan we gewend zyn. Zo kennen we binnen het Jenaplansysteem vier basisaktiviteiten nl.: gesprek, spel, werk en viering. Het streven is om als uitgangs punt voor deze vier basisaktivitei ten wereldoriëntatie te nemen. Dat betekent dat veel vanuit de bele vingswereld van het kind gedaan wordt In het Jenaplanonderwys spreken we ook niet van klas maar van stamgroep. In zo'n stamgroep zitten twee of dire jaargroepen bij elkaar. We denken dat het met na me voor de sociale ontwikkeling van kinderen, erg goed is om in een groep te funktioneren waarin kin deren van verschillende leeftyden en met een ander ontwikkelingsni veau by elkaar zitten. Kinderen kunnen elkaar helpen met allerlei dingen. Zij ervaren hierdoor hoe het is om jongste of oudste te zyn. Om te ervaren wat ze nog moeten leren of wat ze al geleerd hebben. Hierdoor krygen za al snel begrip voor eikaars mogeiykheden en on- mogeiykhedep. "tenslotte willen we by dit alles een sfeer kreëren waarin kinderen zich veilig vertrouwd en thuis voe len. Er moet geleefd kunnen worden. geen water uit de kraan. Drie bad kuipen, één vol met stinkend bruin water, twee bruin aangeslagen, kra nen aan het plafond, een straaltje koud water. Heet water? In geen ja ren gevoeld. De toiletruimte. Vier wc-potten, zonder bril en de resten van uitwerpselen op de rand. De vloer was groen-bruin van de algen en het aangekoekte vuil. U kunt het zich indenken, de stank was onge- schryfelyk. De oude communistische direk- teur werd in maart 1992 ontslagen. Er kon een begin worden gemaakt met de reorganisatie van de kli niek. Bijna onmogelyk. Alle gebou wen zyn eigeniyk ryp voor de sloop en er is geen geld voor de noodzake- lyke reparaties. Tbch hoopt de Ver eniging van de Pavlov Psychiatri sche Kliniek hier een soort model kliniek te kunnen realiseren die als voorbeeld moet dienen voor andere inrichtingen. Geneva Initiative wil giaag een bydrage leveren aan de reorganisa tie van deze kliniek in Kiev. Maar dat is pas een begin. Meer dan de helft van de negentig psychiatri sche inrichtingen in de Oekraïne verkeert in een soortgelyke staat als die in Kiev. De vereniging wil giaag meer doen. Het psychiatri sche onderwys moet drastisch wor den gereorganiseerd, maar daar voor is wel een nieuwe generatie psychiaters nodig. Het huidige opleidingsniveau is vaak niet lan ger dan één tot vier maanden. Samen met de Oekraïnse colle ga's zijn lijsten met de benodigde hulpgoederen opgesteld. Er is echt behoefte aan alles. Medische artike len, bedden en beddegoed, zelfs schoonmaakmateriaal. De Geneva Initiative kreeg al snel allerhande goederen ter beschikking varië rend van bestek en serviesgoed, bedden en linnegoed, medische ar tikelen zoals rolstoelen en looprek ken, tot westerse psychiatrische boeken, verf en schoonmaakpro- dukten. De goederen kwamen van bibliotheken in Europa en Ameri- Grote buit bij inbraak Tydens de afwezigheid van de be woner was door forcering van de voordeur toegang verkregen tot een woning aan de Eindstraat. Dat werd ontdekt door een buurvrouw die het maar vreemd vond dat de voor deur open stond. Zij deed daarvan aangifte by de politie en die stelde vast dat de gehele woning was door zocht. Voor zover kon worden vast gesteld bleken er gouden sieraden ontvreemd te zyn, evenals een radiocassetterekorder, enkele post zegelalbums, waaronder een album met een komplete serie eerste dags enveloppen en een album met de komplete kinderpostzegelserie. Voor iedere werknemer/ster komt eens het moment dat hy/zy uit het arbeidsproces treedt en dat er een einde komt aan een lange periode van werken. Het uittreden uit en het afscheid nemen van arbeid be tekent een ingrypende verande ring in het dagelijks leven van iedere mens. Ook de eventuele part ner krygt direkt met de gevolgen te maken. De kursus Afscheid van arbeid is een mogelij kheid om u hierop te bezinnen. In de kursus Afscheid van arbeid ontmoet u mensen uit andere bedrijven, met andere funk- ties, met wie u van gedachten kunt wisselen over uw naaste toekomst. Samen met uw partner kunt u in gesprek met hen u oriënteren op de veranderingen die u in de nieuwe levensfase kunt verwachten. Het kursusprogramma begint met een uitgebreide kennismaking met de ander deelnemers/sters en de kursusleiding. Vervolgens ko men de volgende onderwerpen aan de orde: Werken en niet werken; wat betekent het voor u om niet meer deel te nemen aan het ar beidsproces? Samen zyn met uw partner en toch uw eigen leven lei den; wat is de betekenis voor de voor u veranderende sociale kon takten en hoe vult u uw vrye tyd in? Lichamelijke en geestelijke ge zondheid by het ouder worden en de zorg daarvoor; Voorlichting over belangrijke juridische zaken in de ze levensfase; Het ouder worden; wat betekent het tot een nieuwe ge neratie 'jongere' ouderen te beho ren? De aanbrekende nieuwe levensfase: een gave en een opgave. De kursus bestaat uit drie aan eengesloten dagen, inclusief de twee avonden en de overnachtin gen. De kursus wordt gehouden in een conferentieoord in de omge ving. De groepsgrootte is maximaal 18 personen. In veel gevallen is deelname aan de kursus in de kollektieve arbeids overeenkomst geregeld. De werkge ver geeft dan extra verlof en de kosten worden geheel of gedeelte- ïyk vergoed. Informatie over de kursus Af scheid van arbeid kunt u krygen by: Volksuniversiteit Venray e.o., Oostsingel 37a, 5802 AM Venray, tel. 04780-80185. ka, van psychiatrische ziekenhui zen en particulieren in Nederland en van bedry ven die apparatuur ter beschikking wilden stellen. Ver scheidene vrachtwagens gingen volbeladen naar Kiev en naar de Roemeense hoofdstad Boekarest Er is nog een flinke voorraad hulpgoederen in Nederland voorra dig, maar... het geld ontbreekt om de transporten te financieren. Ha gaat ook om flinke bedragen. Elke vrachtwagenlading kost meer dan ƒ12.000,-, alleen al aan transport kosten. verzekering, enz. Waar haal je het benodigde geld vandaan? Officiële instanties laten het grotendeels afweten. De Lionsclub Venray zet zich er voor in om. zonder te gaan bedelen, geld bijeen te brengen voor dit goe de doel. De Lionsclub Venray, die een grotere regio omvat dan alleen de gemeente Venray. heeft besloten de netto-opbrengst van de veiling op zondag 21 maart in het Bosch veldcollege te Venray in zyn geheel te bestemmen voor dit goede doel. Enige ervaring heeft men al. Lionsclub-lid Wim Janssen vertrok enkele weken geleden naar Kiev om er een zwaarbeladen vrachtwa genlading af te leveren. Bij de veiling gaat het wel om het goede doel, maar iedereen komt aan zijn/haar trekken. De verkoper ontvangt 90% van de biedprijs en de koper betaalt 115%. Wie iets heeft om te veilen kan dit op 11 en 12 maart tussen 18.00 en 20.30 uur of op 13 maart tussen 10.00 en 14.00 komen brengen bij Notariskantoor B.T. Lunter, Raad huisstraat 13 in Venray (tegenover garage Van Haren). Samen met des kundigen bepaalt u dan meteen de prijs waarvoor u de artikelen wilt inbrengen. Voor nadere inlcihtingen: 04780- 10867/10610 of 077-827676. Iioienr «s yiSSêl Nider ,1.047 (ray. )n pe iui Ja ;Hoera boren hem im ifieboi 14 ma Peter Metei »n en an Gc lation ènray Nieuwe dienstverlening Soms krygen we by de aankoop van een modern apparaat een ge bruiksaanwyzing in handen die niet voldoende duidelyk is. Dat kan zyn omdat het in een vreemde taal staat of teveel technische termen worden gebruikt. Seniorservice wil daar iets aan doen. Een demonstra tie in hoe om te gaan met moderne apparaten klinkt mooi. Maar niet altijd heeft men de aanwyzingen van de leverancier nog in het ge heugen. Seniorservice biedt aan om de gebruiksaanwyzing zo nodig te vertalen of te vereenvoudigen. Daarvoor kan men de gebruiksaan wyzing aanreiken op de openingsu ren, of (laten) bezorgen op het meldpunt aan de Marktstraat 8. Al of niet voorzien van bijzondere vra gen of opmerkingen. Leden/Aanbie ders zullen zo spoedig mogelyk deze dienstverlening uitvoeren. Met die omgewerkte gebruiksaan wyzing kan elke gebruiker hopeiyk beter uit de voeten. Desgewenst kan een lid van Seniorservice by u aan huis de gebruiksaanwyzing samen met u even uitproberen. Voor som mige mensen werkt het beter als men het heeft zien voordoen. Deze dienstverlening is belangeloos en voor jong en oud. Meer informatie op tel.nr. 12139 of (na 18.00 uur 82839). Administratiekosten In de onlangs gehouden algeme ne ledenby een komst is besloten om voor elke bemiddeling in dienstverlening een bydrage te vra gen in de administratiekosten. B(j de vraag om een bepaalde dienst, die door een lid/aanbieder zal wor den uitgevoerd en waarvoor bemid deld, vraagt Seniorservice voortaan een bijdrage van ƒ2,50 per bemid deling. Dit betreft de bemiddeling in een zowel langdurende als inci dentele dienstverlening. Gebruikt gereedschap De inzamelingsaktie gebruikt ge reedschap ten behoeve van de ont wikkelingslanden loopt nog steeds. In een brief zyn een aantal bedrij ven benaderd. Maar ook de indivi duele inwoners van Venray kunnen nog steeds hun overtollige gereed schap op het meldpunt Marktstraat 8. Ook een telefoontje is voldoende om het te laten ophalen. Bellen op telefoon 12139 of 81427. Ter herinnering Dinsdag 16 maart aanstaande de bedevaart naar De Smakt. Iedereen gaat op eigen gelegenheid. Leden die niet beschikken over eigen ver voer, en niet direkt meegenomen worden door een ander lid, kunnen zich nog melden bij de Heer Jan Lipman op tel. 84897 (na 20.00 uur). De H. Mis, die om half drie be- ginL wordt opgeluisterd door het personeelskoor van het Vincent van Gogh InstituuL Kienen Volgende week woensdag 17 maart de maandelijkse Kienmid- dag in De Kemphaan aan het Ken- nedyplein. Aanvang 14.00 uur. Alle ouderen zyn daar welkom. wy z geta zoon ST larior Issen U 'etrer: [eter: tann ransi Bro£ Jerc 5 mi rins onna Deufrf sn eetoc ■eetta 6 eik; gebt Is va •eter üigiu 801/ i/y. wy fill \ntoi 7 n an, !tt )êck' Gel 9 n USA Llsar Kan lerl ati 13\ zoi be 12 Gem

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16