Opgave leerlingen voor de basisscholen in Venray-kom Het wordt pas echt een ramp als je niet weet wat je moet doen Bekendmaking NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Ingekomen Bouwaanvragen Maandag en dinsdag sluiting Gemeentelijke Begraafplaats Boschhuizen Hinderwet Bouwvergunning verleend Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie m PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart - Pagina 15 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1530 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. het plaatsen van een tennis- baanverliehting op baan 7, 8 en 9 aan de Kempweg 150 te Ven ray, ln.v. Bestuur Tennisclub Venray p/a Brennerlaan 16; het verbouwen uitbreiden woning aan de Molen klefweg 9 te Venray, Ln.v. F.B.P.P. Linssen, Cune- rahof 10; het plaatsen van verlichting aan de Smakterveldweg te Venray, tn.v. Ttennisclub Rodhe, p/a Pr. Bern hardst raat 5; het bouwen van een garage aan de Sleutelbloem 48 te Venray, Ln.v. E.P.J. Veltrop, Pettenma kerstraat 20; het uitbreiden van een wo ning bouwen carport aan de Moerslag 14 te Ysselsteyn, tn.v. A.M.M. Litjens; het bouwen van een garage, berging en by keuken aan de Sleu telbloem 44 te venray, t.n.v. P.J.T.H. Hendriks, Patersstraat 56; het bouwen van een garage, berging en by keuken aan de Sleu telbloem 46 te Venray, tn.v. T. Keu- nen. Wever 24 te Deume. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 maart 1993 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Voorlichting Rampenbestrijding 'Het wordt pas echt een ramp, als je niet weet watje moet doen', is het thema van de voorlichtingscampag ne die aUe gemeenten in Noord- Limburg op dit moment in gang hebben gezet Dezer dagen hebt u ontvangen, tegelyk met alle andere inwoners van Noord-Limburg, een brief van de burgemeester, waarin hy u uitlegt wat u voor uw eigen vei ligheid moet doen, wanneer de sire ne gaat: naar binnen gaan, ramen en deuren sluiten en radio of tele visie aanzetten. By deze brief zit een brochure, een sticker en een bewaarkaart die u duidelyk uitleg gen, waarom deze boodschap zo be langrijk is. Ook op het werk. by openbare instellingenen als biblio theken en wijkhuizen zult u deze belangryke boodschap de komende tyd bijvoorbeeld op affiches te genkomen. Rampen zijn geen leuk onder werp om over na te denken. Tbch is het niet ondenkbaar dat er in uw direkte omgeving iets gebeurt Het jaar 1992 heeft bewezen dat er ook in Nederland groot onheil kan voor komen: de straaijager in Hengelo, de aardbeving, de chemische fa briek in Uithoorn, treinongeluk ken, en natuurlijk de Bylmer. Het is daarom goed te weten, hoet te handelen, wanneer er alarm wordt geslagen via de sirene. Als u op dat moment dan pas by uw zelf nagaat wat wel op niet verstandig is om te doen, zou dat wel eens te laat of het verkeerde kunnen zyn. Het ministerie van Binnenlandse Zaken is op 8 maart gestart via de landelijke media met een zelfde campagne die voor 100 procent aansluit op de Noordlimburgse. Via radio, televisie (Postbus 51) en kran ten zuUen ook zij u deze handels wijze aanraden. Ontwerp-beschikking als bedoeld in artikel 3c, lid 1, Drank- en Horecawet Burgemeester en wethouders van Venray, overwegende dat het ter voorkoming van ongewenste mede dinging (para-commercialisme) - door verstrekking van alkoholhou- dende drank in insteUingen van re- kreatieve, sportieve, sociaal-cultu- le en edukatieve aard - nodig is oorschriften te verbinden aan de ingevolge artikel 3, lid 1, onder a, van de Drank- en Horecawet aan die instellingen verleende vergunning; gelet op artikel 3a, lid 1, van de Drank- en Horecawet besluiten: aan de hiervoor bedoelde vergun ningen van de hierna genoemde in stellingen de daarbij vermelde voorschriften te verbinden: 1. De gemeenschapshuizen: Leu nen, Oirlo, Casten ray, Ysselsteyn Oostrum, Venray (schouwburg), de wykcentra: Zuid, Brukske, Landweert, Smakterheide, Noord-West en Veltum alsmede de schuttery 't Zandakker Gilde St Jan. a. Deze vergunning geldt niet voor het verstrekken van alko- holhoudende drank voor ge bruik ter plaatse vóór, tydens of na bijeenkomsten van per soonlijke aard, zoals bruilof ten, recepties en partijen. b. Het is verbodenbijeenkom sten van persoonlijke aard, als hiervoor bedoeld, openlijk aan te prijzen, hiermee te adverte ren of reklame te maken. c. Deze vergunning geldt uitslui tend voor het verstrekken van alkoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse tijdens een evenement of in verenigings verband georganiseerde bij eenkomsten met een sociale, culturele of rekreatieve strek king of in het kader van zoda nige aktiviteiten van de in stelling zelf. Voor wat de onder a. bedoelde bij eenkomsten betreft kunnen wy ontheffing verlenen: - mits die bijeenkomst wordt gehouden door tussenkomst van een commerciële horeca ondernemer, of: - indien geen commerciële horeca-akkommodatie ter plaatse beschikbaar is. 2. De gemeenschapshuizen: Heide en Vredepeel. a. Deze vergunning geldt niet voor het verstrekken van alko holhoudende drank voor ge bruik ter plaatse vóór, tydens of na bijeenkomsten van per soonlijke aard, zoals bruilof ten, recepties en party en, tenzy die bijeenkomst een in woner van Heide, onderschei denlijk Vredepeel betreft. b. en c. als onder 1. vermeld. 3. De jongerensociëteiten: Oos trum, Oirlo, Ysselsteyn, Merselo en Venray. a. en b. als onder 1. venneld. c. Deze vergunning geldt uitslui tend voor het verstrekken van zwak-alkoholische drank voor gebruik ter plaatse tydens een evenement of in verenigings verband georganiseerde bij eenkomsten met een sociale, culturele of rekreatieve strek king of in het kader van zoda nige aktiviteiten van de instel ling zelf. 4. De tennisverenigingen: Yssel steyn en Venray. a. en b. als onder 1. vermeld, c. Deze vergunning geldt uitslui tend voor het verstrekken van alkoholhoudende drank nk voor gebruik ter plaatse gedurende één uur voor, tijdens en één uur na het sportgebeuren, waaronder verstaan wordt: wedstrijden, oefenwedstrijden en kollektieve trainingen als mede clubavonden. 5. IMBO-InterVen College a. en b. als onder 1. vermeld, c. Deze vergunning geldt uitslui tend voor het verstrekken van alkoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse in het ka der van het onderricht alsme de één uur na afloop van de laatste les. Belanghebbenden hebben tot één maand na dagtekening van het weekblad Peel en Maas waarin deze bekendmaking is geplaatst de gele genheid hun zienswijze naar voren te brengen. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op de af deling Burgerzaken, kamer 031, tel. 23246. Venray, 11 maart 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: Vissers Oliehandel Horst bv. Herstraat 27, 5961 GG Horst voor het oprichten en in werking heb ben van een distributiestation Lb.v. het wegverkeer gelegen aan de Ven- nootstraat ongenummerd te Venray; Oliecentrum Zuid Nederland, Rooyakkersstraat 5, 5652 BA Eind hoven voor het oprichten en in wer king hebben van een distributiecentrum Lb.v. het weg- verkeerk gelegen aan de Metaalweg 7 te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 25 maart 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelykerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze. het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken <aa0 kbs katholieke basisschool pbs protestants - christelijke basisschool obs - openbare basisschool Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het aanbouwen van een ber ging aan de Tbrmentil 9 te Venray. Ln.v. JJ.M. Engels. Christoffelkruid 3; het aanbouwen van een ber ging uitbreiding woning aan de Tbrmentil 15 te Venray, Ln.v. A.R.P.M. van Bergen. Houtza gerstraat 15; het aanbouwen van een ber ging aan de Tbrmentil 11 te Venray, Ln.v. R.L.F. Rommen, Hensenius- straat 11b; het uitbreiden van een wo ning berging aan de Tbrmentil 17 te Venray, Ln.v. P.H.G. Jans-Beken, Pr. Bemhardstraat 53; het aanbouwen van een ber ging aan de Tbrmentil 13 te Venray, Ln.v. R. van Doom, Haamma- kerstraat 198; het aanbouwen van een ber ging aan de Tbrmentil 7 te Venray, Ln.v. J.M.A. Gubbels, Gentiaan 32; het uitbreiden van een wo ning berging aan de Tijm 8 te Venray, Ln.v. M.H.G.M. Linskens, Bingelkruid 46; het uitbreiden woning aan bouwen berging aan de Tijm 6 te Venray, Ln.v. J.H.W.M. Jenniskens, SL Paulusstraat 18; het uitbreiden van een ber ging aan de Tijm 4 te Venray, Ln.v. J.H.P.M. Mommen. Beethovenstraat 32; het uitbreiden van een wo ning berging aan de Tym 2 te Venray, Ln.v. R.P.J.M. Steegh, Schoutenstraatje 25; het aanbouwen van een ber ging aan de Tijm 7 te Venray, Ln.v. P.HJ. Seuren. Luitstraat 38; het aanbouwen van uitbrei den berging aan de Tym 5 te Ven ray, Ln.v. JJ.A. Meyer, SL Ursulastraat 9; het uitbreiden van een wo ning berging aan de Tym 3 te Venray. Ln.v. A. v.d. Kreeke, Postbus 431; het aanbouwen van een ber ging aan de Tym 1 te Venray, Ln.v. J.J.M. Schwachöfer, Luitstraat 51. Burgemeester en wethouders van Venray, Op de Gemeentelijke Begraaf plaats Boschhuizen zullen op maandag 15 en dinsdag 16 maart werkzaamheden worden verrichL waardoor de begraafplaats voor al het publiek zal zijn gesloten. Afwijkend van eerdere medede lingen geldt dat de begraafplaats op deze twee dagen de gehele dag geslotenm is. Mocht u naar aanleiding van de sluiting vragen hebben (jan kunt u zich wenden tot mevr. M. de Bres sen afd. Openbare Werken, tel. 23389. Evenals in voorgaande jaren zal de aanmelding van leerlingen voor de katholieke, de protestants- christelijke en de openbare basis scholen in Venray-kom voor het schoo\jaar 1993/1994 op één en de zelfde datum en hetzelfde tijdstip plaatsvinden. Op maandag 22 maart a.s. kun nen de leerlingen worden opgege- Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Maatschap Van Dyck, Moost- dyk 13,5813 AV Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var kenshouderij gelegen aan de Moostdjjk 13 te Ysselsteyn; J. Cremers, Roffert 1, 5811 AT Casten ray voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een varkens- en schapen houderij gelegen aan de Roffert 1 te Casten ray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 11 april 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indienL kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termijn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachten wis seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge- weesL kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindeiyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken M. r rencken 410 ven die in het sehooyaar 1993/1994 voor het eerst één van de basisscho len in Venray-centrum zullen gaan bezoeken. In al deze scholen - ka tholieke, protestants-christelyke en openbare - kunnen de ouders/ver zorgers daarvoor terecht van 16.00-17.00 uur. Als leerling kunnen worden aan gemeld de kinderen die op 1 augustus 1993 vier jaar zyn of ty dens dat sehooyaar vier jaar wor den (dus: kinderen geboren tussen 1 augustus 1989 en 1 augustus 1990). By het opgeven van de leer lingen dienen de ouders/verzorgers de juiste persoonsgegevens van het kind te overleggen-, derhalve wordt verzocht het trouwboekje of pas poort mee te brengen. Om de leerlingen zo gunstig mo- gelyk over de scholen te verdelen, hebben de katholieke schoolbestu ren in Venray-centrum met elkaar de afspraak, dat voor elke basis school een zogenaamd voedingsge- bied geldt. Op de by gevoegde kaart zyn aan gegeven: de katholieke basisscholen, mét daarby behorende grenzen van voedingsgebieden; de protestants-christelyke basis school De Hommel en de openba re basisscholen De Keg. De Flierefluit en De LandweerL Hier voor geldt géén voedingsgebied. Uit deze scholen kan een keuze worden gemaakt. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be- zwaarschrft indienen en wel bin nen dertig dagen na de dag waarop de beschikking is gegeven. Die terniyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een pergola, veranda en overkapping aan de Bol derik 19 Ln.v. K.TJ. van Ham te Venray; het verbouwen van de woning aan de Bremmenkamp 14 Ln.v. Maatschap Houwen te Oirlo-, hel bouwen van een overkap ping aan de Overbroekscweg 3 Ln.v. Maatschap G.H. en G.H.G Claessens te Leunen-. het bouwen van een woning aan de Alaertskaan 1 te Venray Ln.v. B. Bartray te Tfegelen. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening en milieu. ir. G.FJ.M. Jiï^nijl^fty Het voorgaande betekenL dat de kinderen die een katholieke basis school gaan bezoeken, dienen te worden aangemeld by de school in hun voedingsgebied. Kinderen die een openbare school gaan bezoeken kunnen worden aangemeld by de school van eigen keuze. Voor de katholieke basisscholen De Vlaswei en De Kruudwis in Landweert geldt één voedingsge bied. Kinderen kunnen worden aangemeld by de school van eigen keuze. In verband met de beperkte huisvestingskapaciteil van een der scholen en mede gelet op de nood zaak van een evenwichtige verde ling van de vierjarigen over beide katholieke scholen kan plaaLsing van de aangemelde leerling niet vooraf worden gegarandeerd. Voor meer informatie kunt u te recht by de leerplichtambtenaren van de gemeente Venray: H. Loo- nen. tel. 2336*2 en F. Meyer, tel. 23360. Heden, donderdag 11 maarL wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie onder wijs, jeugd, sport en rekreatie, aanvang 18.00 uur in kamer 004 (b. en w.-kamer) van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Concept-raadsvoorstel tol be noeming van E.E. Iiy.s tot direk- leur van openbare basisschool De Keg. 3. Spreekrecht publiek. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Gewestzaken. 6. Vaststelling verslag van de com missievergadering van 28 jan. 1993. 7. Nota inzake starisubsidie Om roep Venray. 8. Nota inzake lidrnaaLschap ge- meenteiyk platform Zuideiyk Afrika. 9. Concept-raadsvoorstel inzake verdeling financiële bydragen ontwikkelingssamenwerking 1993. 10. Coneepl-raadsv(x>rstel inzake verzoek ex arL 74 WBO van de SKO Christus Koning om ver goeding van de kosten van het opnieuw bestraten van de speel terreinen van de basisscholen Coninxhof en De Kemp. 11. Concept-raads-voorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO van de SKO Oostrum om vergoeding van de kosten van het herstel len van stormschade by basis school H. Maria te Oostrum. 12. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex arL 74 WBO van de SKO Christus Koning om ver goeding van de kosten van di verse technische en fünktie- verlx.*terende aanpassingen by basisschool Coninxhof Lv.m. het afstoten van de westvleugel van de school.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 15