KERKELIJKE DIENSTEN Gouden paar op Het Schuttersveld Symposium voor agrarische ondernemers Cc Hinderwet Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting ^2 Hinderwet Commissie economische zaken Commissie culturele zaken Commissie burgerzaken Commissie maatschappelij ke zaken Bekendmaking Commissie sociale zaken Commissie financiën F PEEL EN MAAS Donderdag 25 februari - Pagina 6 PEEL Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. II. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g, 85855; kapl. L. Houben, ür. Püelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag na aswoensdag: 9.00 Lsm. Martinus Maes en Johanna Macs-Janssen. 19.00 ZONDAGS DIENST; Maria van den Boom- Custere; Pierre Nooyen; oudere Thng van Dyck-Derikx; 1>ing Jeu ken; zeswekendienst Bandy Ihmi- nieu; oudere van Kessel-Vcreleljen en zoon Jan; overl. oudere Jans Bekcn-Haanen en zoon Amold; Pe ter Jansen; Herman de Bruljn; Har- rie Minten; Jrd. Jo Jeuken-Huis; Maria Ebberinek-Henckens; overl. oudere Betrams-IIeesen en zoon Wini; Albert Stevens-, Li.v. een bruidspaar in Australië. Zondag: Eerste zondag van de veertigdagentijd: Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Wout Lenssen- Jeuken. 930 I^iL Hgm. tot zekere intentie; zeswekendienst Wille nden Hartmann-Pypcrs: Grada Butten-Martens en overl. oudere; Hennan Nagelhout; Harry Hans- sen. 11.00 H. Mis met volkszang: Jan Bruisten; Marie Kolkman- IJndera; Johan Claessens en beide echtgenoten; Johanna Kleurkeus. Theodora Bistervelds en Wilhelmi- na Claessens; Sjef Vermeulen-, Ser Bovee. Maandag: 9.00 Lsm. Leo Gooren Dinsdag: 9.00 Lam. Theodora Verst raateii; tot zekere intentie. 19.00 Lsm. Chris Smits; Tbng Jeuken. Woensdag: 9.00 Lsm. overl. echt paar Tillemans-Duyf; ouders Schols-Leere en overl. familie. Donderdag: 9.00 Lsm. voor de wereldvrede. 19.00 Lsm. Jac Bac kus; Harrle Minten. Vrijdag: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgenote en overl. kinderen. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 930 Tbm Fbolen en Wilbert van Ham. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne Laurense en Judith Klomp, lector G. de Groot Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans. Lek tor: C. Hendriks. Protestantse Kerkengemeenschap Op zondag 28 februari zal in het InteiVen College. Leunseweg 2a te Ven ray, de heer P. Molenaar uit Gel drop voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 1830 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: Zr. Hélène. Zondag: 930 Liturgieviering met koor. Lektrice: L. Heutinck. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 1330 Schrift-instuif in spreekkamer 2 in het hoofdgebouw. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita- tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Sny- dere en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIERING. Bené Timmer mans en overl. echtgenote Jo van Els; Gert Koppens; Harrie Volleberg; jrg. Joos v.d. Bekerom; jrg. Jo Lenssen-Schoenmakers; Herman Jaegers. Zondag: 9.00 uit dankbaarheid. 11.15 gezongen door de Zangers van St Frans: Sjang Spee-, Marty n Wismans; An toon Camps en overl. familie. Maandag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 19.00 tot zekere in tentie Dinsdag: 8.00 te.v. St Antonius. 19.00 jrg Amoldina Aben-v.d. Mond en overl. familie; Annie Linskens-Lindere. Woensdag: 8.00 overl. lam. Spee- Arts. 19.00 te.v. St Jozef. Donderdag: 8.00 overl. mede- NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Kennisgeving bekendmaking >>e8chikking Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Amstclland Materieel Service BV. Stationsweg 92. 5807 AC Ven ray voor het uitbreiden of wijzigen van een inrichting bestemd voor opslag onderhoud, herstel en ver huur van bouwplaatsmaterieel, waarbij elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1.5 kW gelegen aan de Stationsweg 92 te Ven ray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venruy. kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 25 maart 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Baad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Baad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019. 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Baad van State. Post- ■bus 20019, 2500 EA 's-G raven hagc. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimteiy ke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Op maandag 1 maart a-s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, aan vang 18.00 uur in de trouwkamer van het'raadhuis. Dè agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2.>8preekrecht publiek. 3.'Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Vaststelling verslag vergadering 1 febr. 199a 5. Gewestelijke zaken. 6. Stniktuureehema Groene Ruimten. 7. .Aanpassing woningbouwpro gramma tg.v. De Peel en de komst van een multinational. 8. Evaluatie Verdeelbesluit BWS 1992. 9. Verdeelbesluit BWS 1993 pro gramma woningbouw 1993. 10. Éyst aandachtspunten cie-ROV d.d. maart 1993. 11. Rondvraag. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: G Go mme re, Peelweg 27 te Ys- selsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een mestvarkens- en rundvee- bed ryf gelegen aan de Peelweg 27 te Ysselsteyn; E. Jenniskens-van Ass, Deur- neseweg 87. 5812 AP Heide, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshoudery en schapenhoude rij gelegen aan de Deumeseweg 87 te Heide. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven- ray, kamer 309. elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 11 maart 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redeiykerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persooniyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken De volgens schema op 2 maart a.s. geplande openbare vergadering gaat niet door wegens het ontbre ken van voldoende agendapunten. De geplande openbare vergade ring van dinsdag 2 maart 1993 gaat niet door vanwege het ontbreken van voldoende agendapunten. Op maandag 1 maart a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de "bestuurscommissie be graafplaats'. aanvang 15.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en inge komen post 2. Inspreekrecht burgers. 3. Verslag vergadering 25 jan. jl. 4. Bespreking concept van de 'Be- heereverordening' en het con cept van de Algemene Richtlijnen'. 5. Rondvraag en sluiting. Wo Op dinsdag 2 maart a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie maatschappely- ke zaken, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Verslag vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Spreekrecht 5. Gewestzaken. 6. RBA beleidsplan 1993. 7. Subsidieverzoek Centraal Infor matiepunt voor ouderen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 16 februari 1993 in voorbereiding heeft verklaard voor: het bestemmingsplan 'Woonge bied Landweert Fase III' voor het gebied te Venray, globaal omsloten door de woongebieden Landweert fase I en II en het bedry ven park Keizereveld. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 5 maart 1993 en ligt vanaf die datum voor ieder ter inzage in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, tydens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester van Venray, dre. J.F.HAR Waals Op maandag 1 maart as. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie sociale za ken, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Verslag vergadering 4 jan. 1993. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Bespreking gewestaangele genheden. 5. Nota inzake reservering regiona le ROA-gelden. 6. Nota inzake afstemming abw (deelname maatsch. verkeer) op nieuwe WVG. 7 Nota inzake evaluatie voorlich tingsbeleid. 8 Rondvraag. Op woensdag 3 maart as. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie financiën, aanvang 18.00 uur in de b- en w- kamer van het raadhuis. De agenda luidt als volgt.- 1. Opening 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslag vergadering 3 febr. 1993. 4. Ingekomen en mededelingen. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Raadsvoorstel tweede algemene aanpassing begroting 1992. 7. Raadsvoorstel eerste algemene aanpassing begroting 1993. 8 Raadsvoorstel verordening woonwagen rechten 9. Rondvraag 10. Sluiting broeders. 19.00 Wielly Verhoeven en overl. fam. Vrydag: 8.00 Lkm. Springintveld- Geurts en Konings. 19.00 Ge zinsmis voor de gezinnen. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Jaap Janssen. Zo: 9.00 Pascal Kuste re; 11.15 Bernard Swüste. dinsdag en vrydag Roel en Mark. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jan Theeuwen, Jan Lindere. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Johannes Peters; An to il et ta Geurts; Pater An toon Peters; kleinzoon Ted; Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; Wim Vogel- zangs; Thei Classens; Hubertus de Ryck; Grad Rongen; Jan Speyken. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren- koon Harrie Schoeber en overl. fam. Woensdag: 9.00 H. Mis Willem Hesen en Anna Janssen. Vrydag: 9.00 H. Mis Eerste vry dag der maand toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus, te.v. H. Hart en voor priesterroepin gen; tot eerherstel van het hart van Jezus; st Baten-Jeurissen; Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en weder zijdse oudere. Parochie Casten ray Zaterdag: 19.00 (dameskoor) overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Marie en Sjang van Kuyck en overleden ouders van Kuyck-Verrydt; Nella Classens- Janssen en Geert Classens; Dien Classens-Vissers; Willie Verhoeven; Jan Jakobs. Woensdag: O.L. Vrouw van Altyd- durende bystand (zy die offerden) Vrydag 14.00 uur tgv. 25-jarig huwelyk Moritz-Bal tussen. Misdienaars: Za: 19.00 Sanne en Tom. Vrydag 14.00 Sanne en Suzanne Zaterdag 6 maart 17.00 uur toedie ning H. Vormsel aan 19 kinderen door vicaris Punt De dienst van 19.00 uur komt te vervallen. Rektoraat Heide Zondag: le Zondag in de vasten. 10.00 Hoogmis voor overleden ouders Maas-Janssen en zoon Bert v.w. Akoliet: John Verkoeyen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor de overl. ouders Camps-v.d. Pas en kin deren en uit dankbaarheid; aan God; voor de levende en overleden fam. Peetere-v.d. Munckhof en vrienden en overleden fam. Wage- mans van Keulen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 kinderwoord dienst. Voor kinderen vanaf groep vyf wordt in de multifunktionele ruimte een eigen woorddienst ge houden. Mnd. Fr. v.d. Pass; Jan Janssen; Teng Pöuwels; Feus Key- sers; oudere Claessens-Michels; Lei Thyssen en Francisca Thyssen-v.d. Poel; overl. oudere Gooren-Keijsere. Zondag: 950 Past Hillebrandt; Jeu Keysers 11.15 A. van Asten- Winnen; A Broeders. Maandag: 19.00 Fr. Jansen; L. Koonings-Veron. Woensdag: 19.00 Wim. Hendriks. Vrijdag: 14.00 ti.v. zilveren bruidspaar Thyssen-Verhoeven. 19.00 Kruiswegoefening waarna ta feldienst ti.v. LVB vanwege wereld- Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen. Zo: 9.30 T. van Asten en M. Arts; 11.15 R. en E. Jenniskens. Maandag en woensdag: Sj. Ewals en I. Potten. Vrydag 14.00 H. v.d. Hoff en R. Keyzers; 19.00 K. Jaspers, M. Spreeuwenberg. M. Pouwels. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 te.v. H. Gerardus Zondag: 10.00 ouders van Vegchel-Petere en fam. Maandag: 830 Byz. intentie. Dinsdag: te.v. St Jozef 830 Woensdag: 8.30 voor de wer kelozen. Donderdag: 8.30 voor roepingen tot priester en kloosterlingen. Vrydag: schoolmis, wereldge bedsdag 830 te.v. H. Hart Misdienaars: Za: Claudia en Mie- ke. Zo: Rob en Leonie. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en voor de overledenen van de Carmel. Zondag: 830 H. Mis te Holthees voor Piet Ermera en uit dankbaar heid. 10.00 Hoogmis voor ouders de Bruyn-Jans, fam. Verblakt Ria van Oord-Berge, Amoldus Reyndere, Herman Janssen, oudere Janssen- Vereteegen, Möll de Hoog, Harrie Pingen, Pastoor Spolders, Rector Cremere en by een veijaardag van M.Su. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef v.b.i. en uit dankbaarheid Wateroverlast Dinsdagmorgen om 5.00 uur werd wateroverlast .ontdekt by een op het Gouden Leeuwterrein gele gen discotheek. De waterleiding buis was onder de kast van de bar gesprongen. Het koste enige moeite om de hoofdkraan te sluiten omdat die zich in een nabygelegen pand bevond. Op dinsdag '2 maart a.s. zal in het bejaardencentrum Het Schutters veld aan de Bergweg het gouden bruidspaar Eduard Asselberghs en Gerarda de Haart midden in de be langstelling staan. In verband met de hoge leeftyd van de bruidegom zal de viering in familiekring plaatsvinden. Beiden zyn geboren en getogen in Smakt, in de schaduw van de St. Jozefkapel. Volgens het paar was het daar goed wonen en werken, in dat kleine dorpje. Zy vinden het ook jammer dat hun dorpje nu zo uitgebreid is. "Van de charme die het uitstraalde is niets meer overge bleven", zo vertelde men ons. Wel zijn zy blij dat de onderlinge stryd, die vroeger tussen Holthees en Smakt heerste, thans tot het verle den behoort. De gouden bruidegom, Eduard Asselberghs, is geboren en getro- gen in de boerderij, gelegen naast de St, Jozefkapel. Hy had geen zin om die boerdery' voort te zetten en zocht wat andere. Hy ging in verze keringen en sjouwde per fiets de hele omgeving af om klanten te bindén. Dat ging zo goed dat hy' zelfs een autootje aan kon schaffen, waarop hy dan ook zeer trots was. "Omdat", zoals de bruid ons ver klapte, "Eduard gèr op schuup ging", keek hij lang naar een meisje uit. Hij was dan ook al 43 jaar, voor dat hij by de ambtenaar van de bur gerlijke stand verscheen. Dat was samen met Gerarda de Haart. Zy is geboren en getogen op nog geen steenworp afstand van het huis van haar latere bruidegom. Ha hun huwelyk kreeg het paar in Holthees woonruimte. Maar het was maar niks dat zij, van de Smakt, in Holthees gingen wonen. Tbch duurde het nog tot 1956 voor dat zy naar de Smakt konden terug keren, toen daar de woning van het schoolhoofd vrykwam. FAN ARE De gouden bruidegom heeft zich vele jaren verdienstelijk gemaakt voor de gemeenschap van Smakt en Holthees. Hy was o.a. meer dan veertig jaar aktief lid van de fanfare en blies daar de saxofoon. Hij werd zelfs tot erelid benoemd en is voor zitter geweest van die fanfare. Daarnaast is de bruidegom ook lid geweest van het kerkelyk zangkoor. In 1977 werd er verhuisd naar de flat van de Hoge Beek om vervol gens in 1988 naar het verzor gingstehuis van Het Schuttersveld te trekken. Volgens het gouden paar worden ze daar door het personeel uitste kend verzorgd, wat volgens hun on getwijfeld de oorzaak is van het feit dat de doktoren maar weinig aan dit paar kunnen verdienen. In hun Venrayse tijd is het paar ook lid geweest van de gemengde zangvereniging Crescendo. De bruid is bovendien aktief by het volksdansen en by de bejaarden- gymnastiek. Het gouden feest, waarnaar met name de gouden bruidegom al lang naar heeft uitgekeken, zal op dins dag 2 maart worden gevierd. De vie ring zal dan worden begonnen met een plechtige Eucharistieviering in de kapel. Daarna zal het feest in besloten familiekring, met drie kin deren en zeven kleinkinderen, op Het Schuttersveld worden gevierd. UI si Op 4 maart a.s. organiseren de Rabobank-kantoren in Venray en omgeving voor hun relaties een symposium over de ekonomisehe gevolgen van aktuele ontwikkelin gen op ekonomisch, maatschappe lijk en politiek terrein. De agrarische wereld staat in de schijnwerpers. als het gaat over in ternationale prijsontwikkelingen, GATT-onderhandelingen, milieuza ken en dergelyke. Deze ontwikke lingen zijn niet alleen van invloed op de agrarische sektor in het alge meen. maar ook de individuele agrarische ondeniemer ondervindt de weerslag hiervan in zyn eigen bedrijfsvoering. Om deze reden hebben de ban ken deze studiebijeenkomst belegd. Als spreker zal optreden de heer prof. dr. C.R Veerman, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Bra bant te Tilburg, en aan de Erasmus Universiteit te Rotterda,m waar hy ekonomie van het agrarisch be drijfsleven doceert Verder bekleedt de heer Veerman tal van bestuurlij ke funkties, waaronder het voorzit terschap van de Nationale Coöpera tieve Raad voor land- en tuinbouw te Ryswyk. Hij is tevens eigenaar van een akkerbouwbedrijf in Nieuw-Beyerland. Verder wordt aan deze bijeenkomst medewerking verleend door de heer ing. A. Col- bers en mevrouw ir. F. Padmos, bei den verbonden aan het hoofd kantoor van Rabobank Nederland. Het symposium is toegankelijk voor genodigden, en vindt plaats in hotel-restaurant Asteria Venray. De aanvang is om 20.00 uur. Vanuit de agrarische wereld is een zeer grote belangstelling voor deze studieby- eenkomst getoond. Jas ontvreemd Een 18-jarige inwoner van Maas hees moest na een bezoek aan een café in de Hoenderetraat zonder jas naar huis. Hy meldde by de politie dat z'n jas verdwenen was. Diefstal uit volkstuintje Een 50-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal uit z'n volkstuintje aan de Antoniusveld- weg. Gestolen werden een groene regenton en een achttal bo- nestaken. Auto's vernield en open gebroken Uit een aan de Wagnerstraat ge parkeerd staande auto werd een au toradio ontvreemd. En 30-jarige inwoner van Well deed hiervan aan gifte. Een 21-jarige Venraynaar meldde een diefstal uit z'n auto die aan de Honingklaver stond geparkeerd. Het was de daderfs) wel gemakke lijk gemaakt, want de kofferbak zat niet op slot. Twee series van vyf boxen met versterker waren ver dwenen. Van een aan de Etudestraat gepar keerde auto werden twee bui tenspiegels vernield. Op de parkeerplaats aan de Venlo seweg werd een auto onbeheerd aangetroffen. De kentekenplaten waren verwijderd, maar de politie ontdekte dat de wagen daags ervoor in het Duitse Kleef gestolen was. De daders hebben vermoedelijk gepro beerd de auto in brand te steken, zo viel uit sporen op te maken. De auto üf inmiddels weer terug by de /eigenaar. Mishandeling In het Schouten straatje werd za terdagavond een 13-jarige jongen door een aantal verklede mannen mishandeld. De jongen kon de poli tie meedelen dat twee van mannen een kippenpak droegen en twee an deren waren verkleed als apen. Tweemaal joyriding De politie heeft een 17-jarige in woner van Venraynaar aangehou den op verdenking van joyriding. De jongen heeft bekend met auto's van garagebedrijven in Venray en Boxmeer joyriding te hebben ge pleegd. De zaak kwam aan het licht nadat de Venrayse garage aangifte had gedaan omdat de jongeman na een proefrit niet was teruggekeerd. Aanvankelijk verklaarde de Venray naar dat hy vergeten was de auto te rug te brengen. Nadat de politie by de jongeman nog andere autosleu tels aantrof, bekende hij ook by het Boxmeeree bedry f een auto te heb ben meegenomen voor een proefrit Wateroverlast De politie werd vorige week don derdag omstreeks middernacht te hulp geroepen door bewoners van de Haammakersstraat. Zy hadden last van water dat van een bovenge- legen flat kwam. De bewoner van die flat was niet thuis, maar arri veerde juist voordal de politie zich toegang tot de woning wilde ver schaffen. Daardoor bleef de schade beperkt tot waterschade by de be nedenburen. De oorzaak was een verstopte wasmachine. Dierenmanieren.... De politie krygt soms de gekste verzoeken om hulp. Wat dacht van het vangen van een chinchilla, die zich achter het gasfornuis heeft ver: stopt en niet tevoorschijn wil ko men? Afgelopen donderdag werd de politie naar een woning in de Zand- bleek geroepen waar een knaagdier z'n schuilplaats achter het gasfor nuis niet wilde verlaten. Dan maar het fornuis verplaatsen, redeneer den de Venrayse politiemensen, die de chinchilla op deze ipanier weer in z'n kooi terugkregen. Vrydag moesten de wetsdienaren uitrukken om een duif te bevrij den. Het dier zat klem tussen een regenton op het balkon van een wo ning aan de Mereeloseweg. Met twee bezemstelen lukte het de politie mensen de duif te bevryden. Die vloog, zonder een dankjewel, de wyde wereld in.... Een meer normale melding kwam in de nacht van zaterdag op zondag. Aan de Lollebeekweg liep een paard op de weg. Ook dit dier werd terug naar z'n wei gedi rigeerd. Verduistering Een 35-jarige inwoner van Venray werd aangehouden op verdenking van verduistering van movieboxen. De man had twee van deze video- afspelers gehuurd, maar niet op tyd teruggebracht De boxen werden in beslag genomen en tegen de man werd proces verbaal opgemaakt. Auto's weggesleept Een bergingsbedrijf heeft maan dag in opdracht van de politie twee auto's weggesleept. De auto's ston den maandagmiddag de optocht in de weg. Nadat pogingen om de eige naren op te sporen waren mislukt liet de politie de auto's wegslepen zodat de optocht ongehinderd van start kon gaan. De foutparkeerders kregen een bon en moeten ook de wegsleepkosten betalen. Politietruc Taxichauffeurs luisteren veelvul dig naar de politieradio en van dat gegeven maakte de Venrayse politie afgelopen vrydag eventjes gebruik om de heren hun juiste plaats te wijzen. Ondanks dat er voor taxi's in ver band met carnaval extra plaatsen in het centrum waren aangewezen, kreeg de politie een melding dat taxi's op andere plaatsen hinderlijk op klanten stonden te wachten. Dat bracht de dienstdoende wachtcom mandant op een idee. Via de politie radio gaf hy de patrouilles onderweg opdracht alle foutparke- rende taxi's zonder pardon op de bon te slingeren. Tben de patrouil les later op de avond in het contro leerden, stond er geen taxi verkeerd... GEK( KALF T0N< VR 500 500 500 500 I 500 ,5001 W 500i 5 TA 5 HA W( 500 500 500 D( 500 500 500 h J ii b a o C

Peel en Maas | 1993 | | pagina 8